Indische verdedigingsgordel in woeste hoogvlakten van Ladach Inwerkingtreding in- en uitvoerwet Albums voor Koningin Fabiola BEURSO VERZICHT Rechtszaken SPORTNIEUWS RADIO EN TELEVISIE AGENDA Dinsdag 18 december 196.? DE VRIJE ZEEUW „Het is al moeilijk om in leven te blijven, laat staan te vechten" ARGENTIJNSE POLITIE SLUIT JOODSE INSTELLINGEN INDONESISCHE DEMONSTRATIE OM OPSTAND IN BROENEI Twee vijanden Geen nieuwe Chinese aanval 'r1 WITTE KRUIS DE £Ckte PIJNSTILLER WITTE KRUIS ARRESTATIES IN MALEISE FEDERATIE VOLKSSTEMMING IN ZUID-KOREA Ambonees kindje gestikt in hangmat Nederlaag voor Vasas in Chili Drie jaar geëist tegen vrijgesproken chauffeur STERKE WAS VAN DE MAAS Cuba wil 1200 gevangenen ruilen \%>or medicijnen en babyvoeding TWEE SOLDATEN DIE AAN NEKKRAMP LIJDEN MAKEN 'HET GOED MARKTBERICHTEN Jfagrna 7 Indische generaal: Het Indische leger legt een verdedigingsgordel aan in de woeste hoogvlakten van Ladach, om te voorkomen dat de Chi nezen verder in deze noordwest- Indische provincie oprukken. Het vliegveld Tsjoesoel, een strate gisch belangrijk punt, ligt nu in niemandsland. De Indische be wakingsposten op de heuvels ten oosten van het vliegveld zijn door de geweldige Chinese aan vallen overmand. De plaats Doengti beheerst de toegang tot de vallei van de In- dus. Ondanks de heldere zon is het er bitter koud, ongeveer twaalf graden Celsius onder nul. De verdunde lucht op deze hoog te maakt het ademen moeilijk en volgens de officieren is het onmogelijk om voor negen uur in de morgen auto's aan de gang te krijgen, omdat de anti-vries- mengsels niet meer werken en de dieselolie te dik wordt. Ook het vet in de wapens bevriest. De soldaten zelf hebben min stens 2 weken nodig om enigszins aan de verdunde lucht gewend te raken. De meesten hebben in de hete laagvlakten van Indië nog nooit meegemaakt dat het vroor. Op 1 januari 1963 treedt de in- en uitvoerwet in werking. Tege lijkertijd treedt eveneens een viertal uitvoeringsbeschikkingen in werking t.w. de in- en uitvoer- beschikking landbouwgoederen 1963; de in- en uitvoerbeschikking industriële goederen 1963; de in- voerbeschikking landen 1963 en de uitvoerbeschikking strategi sche goederen 1963. De in- en uitvoerwet is een raamwet die de regering bepaal- c' bevoegdheden verleent ter re geling van de in- en uitvoer, o.m. door de in- en uitvoer van goede ren aan vergunningen te binden of aan heffingen te onderwerpen. De in- en uitvoerwet en de daarop gebaseerde uitvoerings beschikkingen vervangen de tot dusverre geldende wettelijke re gelingen op het gebied van in- en uitvoer, met name het besluit regeling in- en uitvoer 1944 en de op grond daarvan getriffen in- en uitvoerverbodenbeschikking 1945 en, wat de agrarische sector betreft, hoofdstuk V van de land- b wwet 1957 en het daarop ge gronde in- en uitvoerbesluit land- bouwprodukten 1958. Hoewel bij de omzetting van de 1 hans nog van kracht zijnde uit voeringsmaatregelen in die. wel ke gebaseerd zijn op de in- en uit voerwet. geen wijziging is ge- brach tin het huidige in- en uit voerbeleid. is 't aantal goederen waarvoor na 1 januari a.s. rege- HEDEN. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: .,Cape Fear". WOENSDAG 19 DECEMBER. TEP.NEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Cape Fear". De Argentijnse politie heeft sedert jongstleden woensdag elf Joodse instellingen gesloten, om dat zij zich met. communistische activiteiten zouden hebben bezig gehouden. Joodse kringen in de Argentijnse hoofdstad verklaar den echter, dat deze instellingen slechts culturele oogmerken na streefden en dat de politiemaat regelen bedoeld waren om de Joodse gemeenschap in diskre diet te brengen. In de afgelopen dagen waren in de straten van Buenos Aires papieren met anti- Joodse leuzen aangeplakt. De lei ders van de Joodse gemeenschap verklaarden, dat dergelijke anti- semitiesche uitingen slechts van bepaalde minderheden in Argen tinië komen, en dat zij door landsbestuur en democratische partijen worden afgekeurd. Bij de residentie van de Engel se ambassadeur in Djakarta heb ben zondag ongeveer 700 Indone sische studenten gedemon streerd tegen de onderdrukking van de opstand in Broenei. De ambassadeur, sir Leslie Fry, kwam uit zijn ziekbed en ontving drie studenten in zijn slaapkamer. Zij verklaarden de revolutonairen te steunen. De ambassadeur gaf een geschreven verklaring van het Britse stand punt. De vakvereniging van Indone sische arbeiders in de vliegtuig bouw heeft aangekondigd Britse vliegtuigen die Indonesië aan doen te zullen boycotten wan neer de militaire operaties in Broenei niet worden stopgezet, zo meldt het persbureau Antara. Deze boycot zou tevens gelden voor vliegtuigen van landen die de Engelse regering steunen. De Britse hoge commissaris in Zuidoost-Azië, lord Selkirk, heeft maandag in Laboean ge zegd dat de opstand in Broenei -.is ineengestort", maar dat het no lang kan duren voordat het gebied van rebellen is gezuiverd Na een conferentie met hoge 'm litairen zei hij tegen verslag gevers, dat het aantal soldaten ■n Borneo waarschijnlijk spoe- dig /.al worden verminderd. lingen van kracht zullen zijn, kleiner dan thans het geval is. In de tot dusverre geldende procedures t.a.v. de vergunnings verlening en, wat de agrarische sector betreft, het vaststellen en opleggen van heffingen wordt in wezen geen wijziging gebracht. Krachtens de mogelijkheid die de in- en uitvoerwet daartoe biedt, heeft de minister van Landbouw en Visserij, evenals thans het ge val is, zijn bevoegdheden ter uit voering overgedragen aan de be trokken produktschappen. In de Nederlandse Staatscou rant van maandag werd door de centrale dienst voor in- en uit voer een toelichting gegeven i.v.m. het inwerkingtreden van de in- en uitvoerwet, in het bij zonder wat de procedures betreft. Een Indische generaal merkte op: „Wij hebben hier twee vijan den, de Chinezen en de natuur". Het is al moeilijk om in leven te blijven, laat staan te vechten. „Wanneer je op deze hoogte zo'n twintigmaal een schot gelost hebt ben je al buiten adem", zo zei een officier. Het moreel van de Indische troepen is hoog, ondanks de ver liezen van honderden manschap pen die de tien maal sterkere Chinese troepenmacht, met veel betere bewapening en goede aan- voerwegen, hen heeft toege bracht. In Demtsjok, in het zuid oosten van Ladach, reden de Chi nezen met vrachtwagens tot op 400 meter van een Indische post, sprongen er uit en vielen aan. Do Indische officieren zeiden dat zij haast geen artillerie bezaten De aanvallende Chinezen den gemakkelijk neergemaaid kunnen worden, wanneer wij maar over automatische wapens hadden beschikt, aldus de offi cieren. Alle voorraden, waar onder benzine voor speciale ver warmingsapparaten, moeten door de lucht uit de laagvlakten wor den aangevoerd. Het is echter maar op 180 dagen per jaar mo gelijk om te vliegen. Een nieuwe Chinese aanval wordt niet in de nabije toekomst verwacht. Men gelooft dat de Chinezen zich achter de grenslijn zoals die volgens hen in 1960 bestond, hebben teruggetrokken. Wanneer de nieuwe verdedi gingsgordel klaar is, wacht het Indische leger op een bevel uit Nieuw-Delhi, of het al of niet tot de aanval moet overgaan om de ongeveer 38.850 vierkante kilometer in Oost-Ladach, die Indië als zijn grondgebied be schouwt, van Chinezen te zuive ren. Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten. Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS, (poe ders, tabletten of cachets!). De Salicyl-vrije pijn stiller, die géén maag klachten veroorzaakt! INTERNATIONALS VAST In verschillende plaatsen van 'de federatie van Malaya zijn zon dag omstreeks vijftig personen aangehouden, die worden ver dacht van ondergrondse activi teit. De arrestaties zijn verricht op grond van de wet op de bin nenlandse veiligheid, die aanhou ding van verdachten zonder be rechting mogelijk maakt. Volgens de politie is een aantal documenten in beslag genomen, waaruit bleek dat de aangehou denen deel uitmaakten van de communistische partij, die in de federatie verboden is. De stemming voor de interna tionale waarden is gistermiddag „vast" geweest. De kleurloze ten dentie van vrijdag, toen Philips circa vijf gulden lager noteerde op mededelingen van de raad van bestuur van dit concern, was gisteren geheel verdwenen. De Philips-aandelen gaven, voor de eerste dag van de nieuwe beurs- week, een krachtig koersherstol te zien. Bij een opening op 141.00, verbeterde dit fonds 3,30 ten opzichte van de voor gaande slotkoers. Ook Kon. Olies en Unilevers gaven ruime koers- verbeteringen te zien. De handel heeft in alle hoeken van de hoofdfondsen kalm. De stimu lans voor de hogere koersen zocht het Damrak in de rede, die president Kennedy vrijdag na beurs heeft gehouden voor de economische club van New York. In het komende belasting jaar moeten, aldus de president, zowel de persoonlijke belasting als de inkomstenbelasting op het bedrijfsleven worden verlaagd. Wall Street is reeds enige dagen kwakkelend geweest, omdat men aldaar wilde weten hoe de presi dent over de te verwachten be lastingverlaging zou denken. Nu dit bekend is verwachtte men in Amsterdam dat Wall Street gisteravond wel eens vast zou kunnen sluiten. Men nam op het Damrak gisteren dan ook de stukken uit de markt in de hoop deze later in New York met winst te kunnen verkopen. Kon. Een deputatie van de Zwolse schooljeugd heeft maandagmid dag in de oude schepenzaal van het stadhuis te Zwolle twee al bums met 285 beeldzegels van de belangrijkste bezienswaardighe den van Nederland, Suriname en Ned. Antillen aangeboden aan de ambassadeur van België, baron F. van de Straten Wailliet. De De albums zijn bestemd voor ko ningin Fabiola. Jaarlijks worden dergelijke albums beschikbaar gesteld met het doel goodwill te kweken voor Nederland en de in ternationale samenwerking te be vorderen. Scholieren, die zich in het afgelopen jaar bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt door- acties voor de internationale hulpverlening, mogen de albums aanbieden. Daarbij valt de keus telkens op een andere gemeente. De leerlingen van Zwolse scholen hebben geslaagde acties gevoerd om geld in te zamelen voor de opbouw van scholen in Perzië, die door de jongste aardbevingen zijn verwoest. Dc aanbieding die plaatsvond onder auspiciën van het Unesco Centrum Nederland werd bijgewoond door het ge meentebestuur van Zwolle. Nadat burgemeester drs S. H. Roeien de gasten had verwelkomd, sprak de directeur van het Unesco Centrum Nederland, mr. F. H. Tonnissen, zijn bewondering uit voor de snelheid waarmee de Zwolse scholieren hebben gereageerd op de oproep tot steun. De openbare Ulo-school aan de Piet Hein- straat te Zwolle, was de eerste Nederlandse school die geld stuur de. Spreker zei dat de hulp aan Perzië ook nodig was geweest als dit land niet door een ramp was getroffen. De albums worden gemaakt aan de Ur.esco-gedachte. Zij wor den aangeboden aan bekende persoonlijkheden. In voorgaande jaren waren dat In Zuid-Korca werd gisteren gestemd over een grondwetswij ziging tot herstel van het burger lijk gezag iia een periode van ruim twee jaar militair bewind. De stemgerechtigden spreken zich ook uit over een voorstel voor instelling van een uit één kamer bestaand parlement met 150 tot 200 zetels. Verkiezingen hiervoor zullen in mei a.s. wor den gehouden. Stemrecht bezitten alle Zuid- koreanen van 20 jaar en ouder. Men verwachtte een goede op komst. aangezien iedereen vrij af had gekregen en het goed weer was. Men verwachtte dat 75 tot 80 procent van de 12 mil joen kiezers zich vóór de gewij zigde grondwet zou uitspreken. De resultaten van dit eerste refe- rendum dat ooit in Zuid-Korea is gehouden, zullen vandaag of morgen vroeg bekend zijn. Het hoofd van de huidige op perste regeringsraad, generaal Tsjoen Hoei Park, zal zich naar men aanneemt, kandidaat stellen voor de leiding van het nieuwe burgerlijke bewind. president Eisenhower, premier Nehroe, de sjah van Perzië en premier Ben Goerion. De Belgische ambassadeur sprak een woord van erkentelijkheid. De plecbitgheid werd opgei irfs- terd met zang', declamatie cn pianomuziek door Zwolse scha lieren. Naar eerst gisteren bekend is geworden is vrijdag de bijna een jaar oude baby van de Ambonese familie Timorasson in het woon oord de Biezen bij Barneveld in een gescheurde hangmat gestikt. Het ongeluk gebeurde toen de moeder even naar de groente boer w-as, die bij het woonoord zijn groenten had uitgestald. Teruggekomen, trof zij de baby dood aan. Een van de doeken waaruit de hangmat bestond, was ingescheurd, waardoor de baby er gedeeltelijk is doorge- vallen. Het kind is met zijn keel tje achter de doeken blijven ste ken en kwam daardoor om het leven. GEVANGENE ZET AMSTERDAMSE RECHTSZAAL OP STELTEN De in 1960 wegens beroving met geweldpleging van een Noor se zeeman tot vijf jaar gevange nisstraf veroordeelde 25-jarige Amsterdamse schilder IJsbrand T., die in het begin van dit jaar op spectaculaire wijze met twee medegevangenen uit de Haarlem se gevangenis ontvluchtte, heeft gistermorgen de zittingszaal van het Amsterdamse gerechtshof op stelten gezet. Vloekend, schel dend en luid schreeuwend gaf hij uiting aan zijn verontwaardi ging over het feit, dat de rijks politie hem met de handen ge boeid op de rug en een stok in een broekspijp had overgebracht van Breda naar Amsterdam, waar hij als getuige door het hof moest worden gehoord. De schil der, die de begeleidende Bredase rijkspolitiemannen allerlei ver wensingen naar het hoofd slin gerde, weigerde met de handboei en om en de stok in de rechter broekspijp te getuigen. De president van het gerechts hof, mr. J. Brongers, gaf daarop opdracht de handboeien af te doen. „Maar gedraag je fatsoen lijk", waarschuwde hij. Ook de stok wilde T. laten verwijderen, doch mr. Brongers weigerde dit, nadat hij van een wachtmeester te horen had gekregen, dat dit niet verantwoord was. De schilder bleef schreeuwen en schelden, doch kalmeerde wat nadat mr. Brongers hem met verwijdering uit de zaal had be dreigd. Toen de delinquent als getuige zou worden gehoord, wenste hij eerst een verklaring af te leggen. Dit werd toege staan, doch hij weigerde iets over de zaak waarom het ging te verklaren. UITSLAGEN 16 DECEMBER ONDERAFDELING ZEELAND EERSTE KLASSE B SchoondijkeRetranchement 7 1. DERDE KLASSE B Schoondijke 2Retranchement 2 41; Walcheren 3IJzendijke 3 5—1; Groede 2—RCS 3 2—0. Overige wedstrijden afgelast. ZO is DE STAND VIERDE KLASSE B Dinteloord 12 10 1 1 21 30 A. Z. V. V. Arnemuid. 12 Chrislandia 13 V. V. N 13 S. V. V. '54 13 Zwal. B. 13 Tern. B. 12 Middelburg 13 Mevo 13 Spui 13 Nieuwdorp 12 13 10 1 7 2 7 2 6 3 3 8 5 2 5 1 4 2 3 1 2 1 1 2 17 2 21 56—20 3 16 32—17 4 16 35—32 4 15 39—31 2 14 33—24 6 12 31—20 6 11 30—34 7 10 28—30 9 7 21—54 10 5 22—«56 9 4 15—47 ZUID I—VIERDE KLASSE B A. Z. V. V.Spui 60. A. Z. V. V. heeft, zoals te ver wachten was, de overwinning op Spui behaald. Maar wel niemand heeft bij de rust, toen de stand 10 was, durven denken dat de uitslag zó groot zou worden. Al was het dan A. Z. V. V., die het meest in de aanval was, de tegenaanvallen van Spui waren ook niet van gevaar ontbloot, maar het beslissende schot bleef uit of miste doel. Do vele goede aanvallen van A. Z. V. V. bleken steeds een doelman, L. van Harn, op hun weg te vinden, die zaterdag wel een bijzonder goede dag had. Toch moest Van Harn in de 17e min; zwichten, toen Haak tegen de lat schoot en Lensen ter plaatse was om de terugsprin gende bal onhoudbaar in de tou wen te plaatsen (10). Wat A. Z. V. V. voor de rust ook pro beerde doelpunten bleven uit door stug verdedigen en leeu- wenwerk van de Spui-doelman. De eerste 10 min. van de twee de helft een fel offensief van Spui, maar de voorwaartsen ble ken geen doelpunten te kunnen fabriceren. In dc 11e min. liep Borgt goed door op een diepte- pass door Lensen gegeven en gaf Van Harn geen kans (20). 11 min. later was het Lensen die in vrij staande positie de bal kreeg en zijn schot bracht de stand op 3—0. Reeds 2 min. later kreeg Borgt over rechts een cor ner te nemen en plaatste dc bal zuiver voor het doel en de debu tant Klap kopte de bal in het net (401. Kort hierop was het weer Borgt die een goede corner nam en nu was het v. d. Hout die met het hoofd de bal onhoudbaar in het Spui-doel deed verdwijnen (501. In de 38e min. kreeg Len sen de bal op links toegespeeld. Na drie man handig te zijn ge passeerd was zijn schot goed voor het 6e A. Z. V. V. doelpunt. Voor A. Z. V. V. een verdiende 60 overwinning, maar voor Spui dat tot de rust nog een zo geringe achterstand had wel een tegen valler. Vasas, de Hongaarse kam pioen die vorige week in Antwer pen door Feijenoord in het tour- nooi om de Europese cup werd uitgeschakeld, js zijn Zuidameri- kaanse tournee met een neder laag begonnen. In Bogota (Chili) versloeg een plaatselijke combi natie de Hongaren met 31. Bij de rust leidde Vasas met 10. „Dan gaat u maar weg. want ik ben niet van plan me door zo'n kerel te laten afblaffen", verordonneerde mr. Brongers, waarop de schilder, opnieuw schreeuwend en zijn door de handboeien verwonde polsen af tastend, de zaal werd uitgeleid. De 34-jarige Amsterdamse chauffeur H. O. B. van O., die eind 1959 na een eis van twee jaar gevangenisstraf door de rechtbank te Amsterdam werd vrijgesproken van de hem ten- laste gelegde beroving met ge weldpleging op een Noorse zee man, is maandag tijdens de be handeling van deze zaak in ho ger beroep door het gerechtshof op verzoek van de procureur-ge neraal onmiddellijk gevangenge- nomén. De procureur-generaal eiste tegen de chauffeur een ge vangenisstraf van drie jaar met aftrek. Het gerechtshof achtte termen tot onmiddellijke gevan genneming aanwezig, omdat Van O. „gewend is zich in het buiten land te bewegen". Na het vrij sprekende vonnis, waartegen de officier van justitie appèl aan tekende, verdween Van O. naar Duitsland. In juli j.l. kwam hij pas terug. Van O. werd ervan beschuldigd tezamen met de 25-jarige reeds tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeelde schilder IJsbrand T. in juli 1959 de Noorse zeeman Thorvald Burchhard van 600 gul den te hebben beroofd. Het twee tal ontmoette de evenals zij zelf dronken Noor in een Amsterdams koffiehuis. Ze zouden hem naar zijn schip in de Amsterdamse ha ven brengen, maar de door Van. O. bestuurde auto belandde op de Schipholweg. Daar werd de Noor murw getrapt en geslagen, waar na hij in een sloot werd gewor pen. Doordat zijn hoofd boven water bleef, ontkwam hij de ver drinkingsdood. De chauffeur ontkende zijn me deplichtigheid van de beroving met geweld. Hij zou slechts van uit de auto hebben toegekeken toen T. de Noor mishandelde en beroofde. Ook ontkende hij dat al in het koffiehuis het plan zou zijn gemaakt de Noor op een bui tenweg te beroven, omdat T. had gezien dat hij „geladen was". Wel gaf de chauffeur toe laf te zijn geweest door niet in te grij pen toen T. zijn slachtoffer mis handelde. De procureur-generaal, mr. W. E. J. Aberson, die het „een klein wonder" noemde dat de recht bank de chauffeur heeft vrijge sproken, geloofde niets van dit verweer. Wellicht heeft T. bij de mishandeling en beroving een grotere rol gespeeld, maar Van O. heeft bij de eerste akte toch de hoofdrol gespeeld. De Maas in Limburg is afge lopen weekend plotseling sterk gewassen. Beneden de stuw te Borgharen werd zondagnacht een stand gemeten van 43.63 m, hetgeen een was betekende van ruim drie meter. De stuwen wer den gestreken te Borgharen, Roermond, Belfeld en Sambeek. Alleen de stuwen te Grave en te Linne bleven nog in werking. Inmiddels is het water sinds zon. dagnacht 0.00 uur tot maandag middag 18.00 uur ongeveer veer tig centimeter gezakt. De stuw te Borgharen werd daarom gister middag om 16.00 uur weer in werking gesteld. Indien het weer bestendig blijft, zullen de overige stuwen in het midden der week weer in gebruik worden geno men. Olies noteerden op 154,80 een rijksdaalder boven de voorgaan de slotkoers. Unilevers ruim drie gulden beter op 140.40. AKU bleef wat achter met een koers winst van twee punten op 406. De beurs wacht hier kennelijk op het bekendmaken van het in terimdividend door de directie van het AKU-concern. De ver wachtingen ten aanzien van ge noemd interim-dividend zijn ter beurze hoog gespannen. Hoog ovens werden ex 6 procent inte rim dividend op 552 verhandeld, tegen 555 cum dividend vrij dag. De gehele beursduur bleef de handel in alle bovengenoemde hoeken zeer rustig. De Westduit- se beurzen waren goed prijshou dend. Londen was iets hoger. In de scheepvaarthoek viel de stemming eerder wat tegen bij zeer geringe omzetten. Meren deels moest hier met geringe koersverliezen rekening worden gehouden. Ook de leidende cultu res gaven een neerwaartse ten dentie te zien zij het, dat de ver liezen kleine afmetingen aanna men. In de staatsfondsenhoek kwamen geen veranderingen van enige betekenis voor. In de lokale afdelingen waren de orders dun gezaaid. Aande len van de chemische fabriek „Naarden" lagen zeer goed in de markt op de hogere omzetten en do gunstige vooruitzichten, stock dividenden De Vries Ijzerhan del werden een weinig hoger ge adviseerd. Beursindices 13/14 14/12 17/12 Int. concern 465.4 459.0 466.0 Industrie 321.9 321.8 321.7 Scheepvaart 132.1 133.0 132.4 Banken 251.8 254.2 253 3 Handel enz. 150.5 150.0 149.7 Algemeen 346.3 343.4 346.5 Nabèurskoersen AKU: 405—405'2 (406) Kon. Olie: 154.00 gb—155.00 (154.80) Philips 137.50—140.00 (140.70) Unilever: 139.00—140.40 (140.50) Hoogovens 553 (553 b) ex 6 'o int. div. Stemming gedrukt. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden Engels pond 10.06—10.16 Amer. dollar 3.573.61 Canadese dollar 3.30 1 3.35 1 i Franse frank 100) 73.1573.65 Belg. frank (100) 7.19—7.24 Duitse mark (100) 89.75—90.25 Zweedse kroon (100 68.S069.90 Zwits. frank (100) 83.30—83.80 Ital. lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100 51.5052.50 Noorse kroon (100) 49.75—50.75 Oost. schilling (100) 13.94—14.04 Port. escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.95—6.10 Cuba is bereid 1200 gevange nen, gemaakt tijdens de mislukte Amerikaanse invasie van april 1961, te ruilen voor een scheeps lading medicijnen en babyvoe ding, zo wordt in New York ver nomen. De Newyorkse advocaat James Donovan heeft verscheidene ma len Cuba bezocht om te onder handelen over de vrijlating van de gevangenen. Hij zou premier Castro hebben overgehaald goe deren in plaats van geld als los prijs te aanvaarden. De toestand van de twee dienstplichtige soldaten die in het centraal militair hospitaal „Oog in Al" zijn opgenomen om dat ze aan nekkramp lijden, is thans goed. Er hebben zich bij de beide onderdelen waar de sol daten dienen geen andere geval len van deze ziekte voorgedaan. In de Juliana van Stolberg kazerne en de Prins Willem III kazerne zijn de gebruikelijke hy giënische maatregelen genomen en de in deze kazernes gelegerde militairen wordt sulfa toege diend. Die militairen die moge lijk contact gehad hebben met de soldaten die in „Oog in Al" zijn opgenomen verrichten lichte dienst. WOENSDAG 19 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Dagopening; 7.20 Klass. gram. muz.; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram. muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram. muz.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Koorzang; 11.15 Recht zo die gaat, hoor spel; 11.40 Lichte gram. muz.; 12.10 Licht instr. kwartet; 12.30 Med. voor land- en tuinbouw; 12.33 Koor en orkest; 12.37 Ad- ventsdienst; 13.00 Nws.; 13.15 Licht instr. trio; 13.45 Mod. gram. muz.; 14.50 Wie luistert mee?, lessen in het muz. beluis teren; 15.20 Mod. gram. muz.; 15.30 Geest, liederen; 15.50 Bij belvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Jazzperspec- tief; 17.40 Beursber.; 17.45 Licht orkest en zangsoliste; 18.05 Vo caal kwartet met jongensso praan; 18.30 Het Spectrum, lez. 18.45 Lichte gram. muz.; 19.00 Nws.; 19.10 Med. of gram. muz.; 19.15 Muz. van het Leger des Heils; 19.30 Radiokrant; 19.50 Musette-ensemble; 20.10 Mod. pianomuz.; 20.20 Concertgeb. or kest; 21.40 Motieven van het kerstfeest, lez.; 22.00 Lichte gram. muz.; 22.20 Lichte gram. muz.; 22.30 Nws.; 22.40 Avond- overdenking; 22.55 Lichte gram. muz.; 23.20 Amusementsmuz.; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II; 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte ochtend klanken; (Om 7.35 Van de voor pagina, praatje;) 8.00 Nws.; 8.18 Lichte gram. muz.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Kook- praatje; 9.15 Klass. gram. muz.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de vrouw; prijzen aflopend flauw, 1ste kwa- 11.00 Specialiteitentheater; 12.00 Voor het platteland; 12.05 Lichte gram. muz.; (12.30-12.33 Med. voor land- en tuinbouw;) 13.00 Nws.; 13.15 Orgelspel en zangso list; 13.45 Gespr. portret; 14.00 Jeugdconcert; 14.45 Volksliedjes en -dansen; 15.00 Een miljoen woningen was te weinig, toespr. 15.10 Voor do jeugd; 17.00 Am sterdamse Politiekapel; 17.30 Tentoonstellingsagenda17.35 Licht instr. trio; 17.50 Regerings- uitz.; 18.00 Tango-rumba-orkest en zangsoiisten; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Kijk maar om, Mevrouw Lot!, twee verhalen; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Lichte orkestmuz. en zang solisten; 20.40 Kaf en koren, we kelijkse notities; 20.50 Het puik van zoet kelenopera-aria's met commentaar; 21.30 Wat elke vrouw waard is, éénakter; 22.05 Moderne kamermuz.; 22.30 Nws.; 22.50 Jazzmuz.; 23.15 Weerklank: muz. revue; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Ka mermuz.; 14.00 Musical; 15.00 Koorzang; 15.30 Lichte orkest muz.; 16.00 Beursber.; 16.06 Engelse les; 16 21 Lichte muz. ;-lgon, schip of auto. 17.00 Nws.; 17.15 Kamermuz.; 17.50 Boekbespr.18.00 Kinder liederen; 18.10 Lekenmoraal en filosofie; 18.30 Voor de soldaten; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nws.; 19.40 Amusementsorkest20.00 Missie-klankbeeld; 20.15 Opera- en Bel Cantoconcert; 22.00 Nws.; 22.15 Muz. uit Canada; 22.35 De Zeven Kunsten; 22.55 Nws.; 23.00-23.15 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. T. V.17.00 Voor de kin deren; 17.35-17.45 Int. jeugdjour naal; 17.45-18.05 Logboek, een progr. over de Bijbel voor clc jeugd19.30 Alles draait om moe der; 20.00 Journaal en weerovcr- zicht; 20.20 Memo; 20.30 Zoek de zin op, quiz; 21.00 Bedreigd erf deel, documentair progr.: 21.40 De vogelverschrikker, T. V.-spel 22.20 Samenzang. BELGIË (VI.): 17,00-18.00 Voor de jeugd; 19.00 Mijn vriend Flicka. feuilleton voor de jeugd; 19.25 Kroniek voor de automobi listen; 20.00 Nws.; 20.30 Schipper naast Mathilde, T. V.-feuilleton; 21.10 Ten huize van Monseigneur Cardijn; 22.00 Balletprogr.; 22.30 Nieuws, VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 2876 stuks vee aange voerd, zijnde: 2090 vette koeien en ossen en 786 varkens. De noteringen waren als volgt: Vette koeien2,102,95 en varkens 1,80f 1,90. Alles per kg- Overzicht: Velte koeien: Aan voer zeer groot, handel kalm. iiteit goed prijshoudend. Verder als vorige week. Enkele prima's boven notering; Varkens; aan voer ruimer, handel redelijk, af lopend kalm, prijzen lager. Prima vleesvarkens boven notering. Slachtzeugen 1,40 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe, 17 procent vocht, naar kwaliteit, tot 33; deze week franco Rotterdam. Zomergerst tot ƒ28,50 af; Ha ver tot 26 af; Rogge tot ƒ25,50 af. Alles volgens monster. Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten 43—49; Schokkers 47,5067,50; Brui ne bonen, boerenschoon, tot 100. Alles op monster. AARDAPPELBEURS Klei-aardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland: Bintje ƒ11—ƒ12,75; Klei- aardappelen 35 mm opwaarts: Bintje 10,25—12,50; Voer- aardappelen 35; Export en binnenland kalme handel. Prijzen berekend per 100 kg, en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa-

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3