KNAP SNEL WEER OP DE ERGERNISSEN VAN BRUSSEL BINNENLANDS NIEUWS Duizenden Nederlanders per De moord op Roger Ackroyd Indisc Inwer ÏKtClÜ trein naar wintersport AG DE VRIJE ZEEUW Fransen vragen te veel Binden zij in SPOORWEGEN STAAN DEZE WEEK VOOR EEN KRACHTTOER Dinsdag 18 december 1962 DE JACHT OP DE REBÉLLEN IN HET GEBIED VAN BROENEI MISLUKTE ONTVLUCHTING UIT ALCATRAZ- GEVANGENIS GEEN REDEN VOOR ONGERU STHEID VOOR NEKKRAMPGEVALLEN NIEUWE REGERING IN ZUID-RHODESIE „NIMROD" OP SLEEPTOUW GENOMEN „Nimrod" in Swansea „Het is al n ARGENTIJN SLUIT INSTELL INDONE! DEMONSTF OPSTAND De onderhandelingen tussen de Zes en de Britten over Engelands toetreding tot de Euromarkt zijn weer aan de gang, tot ergernis 'van alle deelnemers. Voorname lijk de onderhandelaars zelf mer ken met misnoegen dat ze zich weer zitten te vermoeien met allerlei zaken van weinig ge wicht. In arren moede, omdat er toch geen spijkers met koppen vallen te slaan, houdt men zich bezig met details die in feite beter later en op lager niveau "Uitgepluisd konden worden. Mi nister Heath is in Londen al sar castisch gefeliciteerd met zijn triomf over het ingeblikt kan goeroevlees De Engelse ergernis uitte zich ook in een uitlating van minister Erroll, die vaststelde dat E. E. G. en Britten beiden verliezers zou den zijn als de onderhandelingen in Brussel afsprongen, maar dat het voor Engeland nu bepaald ook weer geen ramp zou zijn. Dat had ook andere pijlen op zijn boog. Een uitspraak die vol komen juist is. Een belangrijk verlies hierbij zou zijn dat 'daar door de Britten niet in het poli tieke geheel van Europa een stem zouden hebben, niet dat de eilanders voortaan in lompen zouden moeten lopen. Het systeem dal nu in Brussel gevolgd wordt, is dat men zijn aandacht aan kleinigheden ver spilt als tijdverdrijf tot het be handelen van de belangrijke zaken niet langer vermeden kan worden. En de belangrijke zaak van nu is voornamelijk de land bouwpolitiek. De Britten zullen zich moeten aanpassen aan het geen de Zes onderling al hebben besloten en dat is ten aanzien van een paar sectoren lang niet alles. Daarover wordt nauwelijks getwist. Er zijn een paar moeilijke pun ten, zoals het Britse systeem van subsidie dat de boeren een bepaald inkomen garandeert en dat strijdt met de praktijk van heffingen en toeslagen zoals die door de Zes zijn overeengekomen. Maar voor de Engelsen is dat niet het moeilijkste mits hun al tijd voor een overgang gegeven wordt. Een ander probleem is dat de Fransen zodanige richt prijzen voor granen eisen, dat de Franse boeren met hun duurder produkt op de Britse markt kun nen concurreren. Op zichzelf siert het de Franse onderhande laars natuurlijk dat ze voor de belangen van hun landgenoten opkomen, maar dat moet niet ten koste van overeenstemming gaan. Tenslotte is het onderhan delen een kwestie van geven en nemen; niet alleen van nemen. En hier komt een tweede er gernis om de hoek kijken. De Fransen hebben nu al hoewel dat punt in feite nog wel enig uitstel gedoogt een begerige aanspraak gedaan op de kas die gevuld wordt met de heffingen die geïmporteerde goedkope levensmiddelen zo duur maken dat de Europese boeren ermee kunnen concurreren. Die kas zal voornamelijk door de Britten en Duitsers worden gevuld, als grote importeurs. Licht dat deze twee landen ook over de bestemming oen krachtig woordje mee wil len spreken. Nog daargelaten dat beide landen tegen het Franse belang in voor hun in dustrie behoefte hebben aan een voedselpakket dat niet duurder is dan nodig. Vandaar dat beiden er geenszins op gesteld zijn dat goedkope importen worden ge remd ten behoeve van de pro- duktie der Franse hoeven. Zeker niet in het minst hier om heeft minister Schroder, krachtiger dan Adenauer ooit heeft gedaan, gepleit voor Brit- bevestigt") met do Britten tegenover de tot afdwingen neigende Franse on derhandelaars goed gebruiken. Maar de ergernis bij de ande re vijf richt zich voornamelijk tegen Frankrijk omdat men het onverantwoord acht deze kans waarschijnlijk de laatste voorbij te laten gaan om de Britten deelgenoot te laten wor den in een politiek .sterk blok van Europa. De Gauile ziet dit anders, dat is bekend; hij be perkt zich liever tot het continent waar de Fransen meer kans hebben de hegemonie te ver krijgen. Toch heeft het er de schijn van dat de Fransen een beetje aan het inbinden zijn. Ze raken zich bewust dat het falen van het huidige Brusselse gesprek ook de dan veranderde Euro- markt van Zes niet ongemoeid kan laten. Als de Fransen in hun eentje iets tegenhouden waar de andere vijf voor zijn. dan zal dat vandaag nog niet het uiteenvallen van die E. E. G. in houden. maar het betekent wel dat het Parijs morgen moeilijk zal vallen, partners te vinden binnen de gemeenschap. En het is nu eenmaal niet zo dat de Fransen altijd in hun eentje hun zin door kunnen zetten. Parijs heeft er belang bij zich niet te veel wrevel op de hals te halen. Dat feit is de voornaamste hoop dat het gesprek in Brussel toch nog goed zal uitpakken bin nen niet al te lange tijd. (Nadruk verboden.) JMb£t mb*> K-'a t I WINDKRACHT 9 IN SCHEVENINGEN Een I>""1<1 van de Schevenir.gsc pier, zondagochtend: het stormde en het regende, ïr.aar toch waren \elen naar de pier gekomen om zich eens lekker te laten „uit waaien" en het altijd boeiende schouwspel te zien van de hoog opgezweepte golven, die zich op het strand en tegen de palen van de hecht? pier te pietter lopen. Doelmatige kleding was echter wel een vereiste De Spoorwegen zullen deze week een krachttoer moeten verrichten om duizenden en dui zenden Nederlandêrs naar de be kende wintersportoorden in Oos tenrijk, Zwitserland en Zuid- Duitsland te brengen. Alleen ai de speciale treinen van de reisbureaus vervoeren woensdag 800, donderdag 800, vrijdag 2000, zaterdag 900 en zondag 1500 passagiers. Hiervan gaat 78 procent naar Oostenrijk. 10 procent naar Zuid-Duitsland en 12 procent naar Zwitserland. Om de enorme stroom vakan tiegangers te kunnen verwerken zal de N. S. zelf het gewone ver voer naar het zuiden in de week van 19 tot en met 23 december uitbreiden door het inleggen van zestien extra treinen met gemid deld elf rijtuigen. Een moeilijkheid voor de N. S. is, dat het wintersportvervoer samenvalt met het transport van buitenlandse arbeiders uit Duits land en Zwitserland die de feest dagen thuis willen doorbren gen. In Duitsland werken 300.000 Italianen, 90.000 Spanjaarden, 95.000 Grieken en 15.000 Turken, het aantal buitenlandse arbeiders in Zwitserland bedraagt ruim 500.000. Naar schatting 70 pro cent van deze mensen gaat vóór de Kerst naar huis. Voor het vervoer van de bui tenlandse arbeiders hebben de Duitse spoorwegen 106 extra treinen naar Italië, 16 naar Spanje en 8 naar Griekenland ter beschikking gesteld. In Zwit serland verwacht men, dat in de week vóór-Kerstmis 100.000 Ita liaanse arbeiders naar liet zui den zuilen trekken. Voor de ar beiders die van de speciale trei nen gebruik maken, gelden aan trekkelijke reducties. Er zijn ech ter werkgevers, die de Italianen gratis een eerste klas reisbiljet aanbieden als ze enkele dagen later een „gewone" trein nemen, hetgeen het bijzonder moeilijk maakt, te schatten hoe de bezet ting van de verschillende treinen zal zijn. Daarbij komt nog, dat veel Italiaanse arbeiders hun gezin hebben laten overkomen, zodat de kans bestaat, dat zij met vrouw en kinderen op reis zullen gaan naar hun familie. Som migen van hen hebben samen met enkele collega's een auto gekocht en de spoorwegen hou den er dan ook al rekening mee, dat ze extra rijtuigen aan de trei nen zullen moeten koppelen voor hot vervoer van deze wagens. Ook daardoor blijft de mogelijk heid voor bijzonder wintersport- vervoer door de Nederlandse Spoorwegen beperkt: men kari nu bij de buurlanden geen trein stellen lenen. Alle treinen naar Oostenrijk, Zwitserland en Zuid-Duitsland op 21 en 22 december zijn vol geboekt en de treinen op 19, 20 en 23 december zijn bijna vol geboekt. De vakantiegangers keren na 6 januari meestal wat meer ge spreid uit de wintersportgebie den terug en men verwacht dan ook. dat de vervoersproblemen dan niet zó groot zullen zijn als deze week. Hefschroefvliegtujgen vap de Britse marine en een bonte vloot van kano's, bootjes met buiten boordmotoren en barkassen zijn in het sultanaat Broonei inge schakeld bij de jacht op de re bellen die zich in hol onherberg zame, dicht beboste cn moerassi ge binnenland hebben verspreid. Een Britse legerwoordvoerder zei maandag dat de actie togen de opstandelingen in Noordwest- Borneo „een kwestie van pa trouilleren en snelle troepenver plaatsingen" is geworden. In Broonei zelf verklaarde de Britse hoge commissaris, sir Dennis White, dat de toestand weer normaal wordt en dat do rust weerkeert. In de stad Broo nei zal het uitgaansverbod voor do nacht nog enige tijd van kracht blijven omdat in de bui tenwijken van de stad nog enke le sluipschutters rondzwerven. Een Britse woordvoerder deel de in Singapore mee, dat de op standelingen voorat' rond de plaatsen Bangar. 'fërhpoeron. en Bekenoa nog actiefjjlijven. Naar schatting 200 rebellen houden zich in het oerwoud in dit gebied op. Voor zoveelste maal Een misdadiger die zondag avond met een collega uit de Alcatraz-gevangenis op een eiland in de baai van San Fran cisco ontsnapte, heeft het record van deze gevangenis waaruit nog nooit een gevangene is kun nen vluchten bijna gebroken. Hij slaagde er namelijk in. de verraderlijke stromingen in de baai te overwinnen en de „Gol den Gate" brug te bere-ken, maar toen was hij ook zo uitge put, dat de politie hem zpnder enige moeite kon grijpen. De man, John Paul Seott, die een gevangenisstraf van dertig jaar uitzei. js in kritieke toestand in een ziekenhuis opgenomen. De tweede vluchteling is niet verder gekomen dan oen eilandje op honderd meier van het gevange niseiland. Volgens gevangenis autoriteiten hadden de vluchte lingen in de keuken van de ge vangenis tralies doorgezaagd en onder dekking van de laag over het water hangende mist weg kunnen komen. In verband met het feit dat oüders van dienstplichtige mili tairen zich ongerust maken over het voorkomen van nekkramp (epidemische meningitis) bij twee militairen, heeft dc inspecteur van de militaire geneeskundige dienst een verklaring uitgegeven. Die vei klaring luidt: De inspecteur der militair ge neeskundige dienst deelt mede, dat de toestand van dc. twee dienstplichtige militairen, die eind vorige week in het centraal mi litair hospitaal ..Oog in Al" met nekkramp zijn opgenomen voor uitgaande is en met goed gekwa lificeerd kan worden. De nodige maatregelen zijn getroffen om uitbreiding van de ziekte te voor komen. Er bestaat volgens de in specteur der militair geneeskun dige dienst geen reden tot onge rustheid. (Advertentie) Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit, ischias, kiespijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt U een anti- neuralgicum met zeer grote pijnstillende kracht nodig. Dat is fogal. Bij apoth. en drog. Toga! 0„"5; 2.40; 8.88. DODELIJK ONGELUK Om drie uur zondagmiddag is de 15-jarige mevr. J. Tinnemans —Jansen uit Somerendorp om het leven gekomen bij een ver keersongeluk te Someren. Zij was moeder van tien kinderen. Haar man en twee van haar zoons werden bij het ongeluk iient gewond en konden naar nuis worden vervoerd. Haar achtjarige dochter.je moest naar een ziekenhuis te Gelarop wor den gebracht. Het ongeluk gebeurde bij het kruispunt EinderstraatNieu- wenóijk te Somereneindj waar 'n vrachtwagen, bestuurd door de heer G. van Bakcl uit Mierlohout m botsing kwam met de auto, oestuurd door de 47-jarige onder wijzer Tinnemans uit someren dorp, waarin ook zijn vrouw en urie van hun kinderen zaten. De neer Tinnemans liep een shock op. De personenauto werd ver meld, dc vrachtwagen bescna- digcl. 32.) Hij overhandigde Poirot een velletje papier. Over diens schou der las ik mee, In keurig, wat schools handschrift stond daar het volgende: Majoor Blunt. In biljartkamer met mr. Raymond. (Hetgeen deze se toetreding: hij kan een ver sterking van zijn belangengroep Premier Winston Field van Zuid-Rhodesië wiens rechtse front bij de verkiezingen van vorige week een absolute meer derheid behaalde, heeft maandag een kabinet van acht ministers bekendgemaakt. Het zijn allen oud-militairen en vier hunner zijn in Engeland geboren. Field wil dc blanke suprematie hand haven. In de rassenkwestie neemt hij een tamelijk neutraal standpunt in. Hij heeft zich tegen „geforceerde integratie" uitge sproken. Mr. Raymond. In biljartkamer. (Zie boven.) Mrs. Ackroyd. 9.45. In biljart kamer. Kijkt naar het spel. Gaat om 9.55 naar bed. (Raymond en Blunt hebben haar de trap op zien gaan.) Miss Ackroyd. Ging van haar ooms kamer rechtstreeks naar boven. (Bevestigd door Parker en dienstmeisje Elsie Dale.) Parker. Ging rechtstreeks naar de keuken. (Bevestigd door de huishoudster, miss Russell, die daar om ca. 9.47 met hem ge praat heeft en zeker tien minu ten gebleven is.) Miss Russell. Zie boven. Sprak boven met dienstmeisje, Elsie Dale, om 9.45. Ursula Bourne. (Kamermeisje) - In haar eigen kamer tot 9.55. Door AGATHA CHRISTIE Daarna in zitkamer voor het per soneel. Mrs. Cooper. (Kokkin) Zitka mer personeel. Gladys Jones. (Werkmeisje) Zitkamer personeel. Elsie Dale. Boven in slaapkamer. Daar gezien door miss Russell en miss Flora Ackroyd. Mary Thripp. (Keukenmeisje) Zitkamer personeel. ..De kokkin is bier al zeven jaar, het binnenmeisje anderhalf jaar en Parker een goed jaar. De anderen zijn pas in diëtist. Met uitzondering van Parken die wat verdacht doet, maken ze allemaal een betrouwbare indruk." ..Een zeer volledig rapport." zei Poirot, hem het lijstje terugge vend. En ernstig voegde hij er aan toe: „Ik weet zeker dat Parker de moord niet gepleegd heett." ..Dat zegt mijn zuster ook." flapte ik er uit. „En die heeft het meestal bij het rechte eind." Nie mand schonk enige aandacht aan miin woorden. „Dat schakelt de huisgenoten dus vrijwel zeker uit," vervolgde de inspecteur. „Nu komen we aan een heel belangrijk punt. Do vrouw in de portierswoning. Ma ry Black, wilde gisteravond juist de gordijnen dichttrekken toen ze Ralpl. Paton het hek binnen zag gaan en in de richting van het huis lopen." „Weet ze da F zeker?" vroeg ik scherp. „Heel zeker. Ze kent hem goed van gezicht. Hij liep haastig voor bij en sloeg het zijpad in dat rechtstreeks naar het terras voert." „En hoe laat was dat?" vroeg Poirot. die met oen onbewogen gezicht had zitten luisteren. „Om precies vijf minuten voor half tien," antwoordde de in specteur op plechtige toon. Er viel een stilte. Toen ging de inspecteur verder: ,,'t Is allemaal duidelijk genoeg er is geen speld tussen te krij gen. Om vijf voor half tien ziet men kapitein Paton het hek bin nengaan; om half tien of om streeks die tijdhoort .mr. Geoffrey Raymond iemand in deze kamer om geld vragen en hij hoort mr. Ackroyd weigeren. Wat gebeurt er dan? Kapitein Paton verlaat het vertrek weer op dezelfde manier, dus door het raam. Hij loopt het terras over, woedend en radeloos tegelijker tijd. Hij komt langs de openstaan de zitkamerdeurer.. Het is nu. la ten we zeggen, kwart voor tien. Miss Flora Ackroyd zegt juist haar oom goedenacht. Majoor Blunt, mr. Raymond en mrs. Ac kroyd zijn in de biljartkamer. De zitkamer is leeg. Hij sluipt naar binnen, neemt De Engelse kustwacht heeft maandagmorgen vroeg meege deeld. dat her s.oomsc.up „Mbo" de Nederlandse kustvaarder Nimrod, die sinds zaterdag me. md orstoring voor de kusi van Zu.d Engeland in ruwe zee vooi anker lag, op sleeptouw heeii genomen. In de nacht van zaterdag op zondag, toen er een zware s.orr.i oeduo, waren drie schepen :n de tuurt van het Nederlandse schip, gebleven. De Milo bracht zondag viermaal een lijn over op de Nimrod, maar elke keer brak de kabel. Pas maandagmorgen v roeo slaagde de Milo erin, vast te maken. De Nederlandse kustvaarder Nimrod, die zaterdag voor de kust van Zuid-Engeland motor storing kreeg, is de haven van Swansea binnengebracht door de zeesleepboot Caswell. De beman ning is ongedeerd. De kapitein verielde dat alleen het bakboord anker en het bovenstuk van de mast verloren zijn gegaan. „Het was een verschrikking," zei hij. De kapitein van de Caswell verklaarde: „De opvarenden van de Nimrod hebben door hun moedig gedrag hun schip behou den. Zij wensten aan boord te blijven, ofschoon zij voortdurend in groot gevaar verkeerden." de dolk uit de vitrine en loopt terug naar het raam van de stu deerkamer. Hij tickt zijn schoe nen uit, klimt naar binnen en enfin, ik hoef niet in finesses te treden. Dan glipt hij weer naar buiten en maakt dat hij weg komt. Naar het hotel gaan durft hij niet. Hij gaat naar het station en belt vandaar op „Waarom?" vroeg Poirot zacht. Ik schrok, zo onverwachts kwam het. Bs kleine man zat voorover- geleund, een gespannen uitdruk king op zijn gezicht. In zijn ogen blonk een vreemd, groenachtig licht. Overrompeld zweeg inspecteur Raglan. „Dat is moeilijk te zeggen," kwam hij toen. „Maar moorde naars.doen de gekste dingen. Dat zou u ook weten als u bij de po litie was. Zelfs dc meest geslepen misdadigers maken soms de stomste fouten. Kaar als u even mec wilt gaan zal ik u die voet afdrukken laten zien." We volgden hem naar het raam van de studeerkamer. Op verzoek van Raglan bracht een agent de schoenen, die men uit het hotel gehaald had. Dc inspecteur paste ze over de afdrukken op de vensterbank. „Precies dezelfde." zei hij met overtuiging. „Dat is te zeggen, met déze schoenen werden dc af drukken niet gemaakt, maar met een precies eender paar. Dat heeft hij r.u aan. U ziet wel dat deze schoenen veel ouder zijn kijkt u maar eens naar die afge sleten zolen." (Wordt vervolgd.) DODE EN' DRIE GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING Bij een frontaio botsing tussen twee personen-auto's op het punt, waar de rijksweg Tilburg- Breda en de Oosterhoutseweg elkaar kruisen, onder de ge meente Gilze Rijen, js gistermor gen de 68-jarige mevrouw W. M. Hopstaken uit Hoeven gedood en zijn drie personen vrij ernstig gewond, t.w. de bestuurder, de 60-jarige J. H. uit Roosendaal, zijn even oude vrouw en de 82- jarige P. H. uit Hoeven. Het ongeval gebeurde, toen de auto, waarin zij zaten, bij het passeren van een stilstaande per sonenauto. die bad voorgesor teerd om linksaf te gaan, in bot sing kwam met een tegenligger. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De vijf inzittenden van de tegenligger bleven nagenoeg ongedeerd. AUTO TEGEN BOOM: DRIE PERSONEN BEWUSTELOOS Als gevolg van de gladheid is gistermorgen een personenauto met drie inzittenden bestuurd door de' 42-jarige G. Dikkers uit hengélo, op de rijkweg Markelo --Holten geslipt en tegen een boom gereden. De inzittenden werden uit de auto geslingerd. Zij zijn in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd. Dc auto werd zwaar beschadigd. DODELIJK AUTO-ONGELUK Een 22-jarige dragline-machi nist uit Spijkenisse is gistermor gen bij een auto-ongeluk te Wc- zep (gemeente Olaebroek) om net leven gekomen. Het ongeluk geoeurde op de rijksweg Zwolle Harderwijk ter noogte van hot viaduct te Wezep. Door de glad heid ter plaatse begon de auio die met grote snelheid moet heb ben gereden te slippen. De auto sloeg vier maai over de kop en itwam in de binnenberm terecht De dragline-machinist die de auto bestuurde en die de enige inzittende was, werd uit de auto geslingerd en bleef op de weg nggen. De rijkspolitie neemt aan, dat het slachtoffer toen reeds dood was en daarna nog door een pas serende auto is overreden. Do dragline-machinist was de heer C. Prooi. JONGEMAN BEKENT VIJF AANRANDINGEN De rijkspolitie te Heiio heeft de 23-jarige J. T. uit Alkmaar aangenouden, die de laatste twee jaar vijt aanrandingen heeft ge pleegd. Vrijdagmiddag om half zes iietste een verpleegster van Alkmaar naar Heiio door het Heiloërbos, toen plotseling een jongeman uit het struikgewas sprong en haar van haar fiets sieurae. Er kwam echter juist een bromfietser aanrijden, waar om de jongeman met achterlating van zijn fiets de vlucht nam. Deze liets werd hem noodlottig en gaf de politie aanwijzing van de dader. Hij is gearresteerd en iieeft bekend nog vier aanrandin gen in de laatste twee jaar te nebben gepleegd. Hierbij was ook een aanranding van een an dere verpleegster. Hij bekende verder betrokken te zijn geweest bij een geval van openbare schending van de eerbaarheid. De politie, die vermoedt dat de man nog meer op zijn geweten heeft, stelde hem in verzekerde bewaring. Hij zal voor de offi cier van justitie worden geleid. T. was pas getrouwd. PENNINGMEESTER BEKENT VERDUISTERING VAN RUIM 10.000 De 37 jarige bankbediende E. K. uit Amsterdam, penningmees ter van de Amsterdamse Federa tie van Amateurtuinders, heeft tegenover de politie bekend in de afgelopen twee jaar 10 tot 13 duizend gulden te hebben ver duisterd ten nadele van dc fede ratie. De man is gisteren voor dc officier van justitie geleid. In middels is gebleken dat K. al het geld heeft opgemaakt. De ver duisteringen kwamen aan het licht bij tien kascontrole. DODE EN ACHT GEWONDEN BIJ VERKEERSONGEVAL Zaterdagavond is dc heer P. Boere uit Made bij een verkeers ongeval om het leven gekomen terwijl bij dit ongeval voorts acht personen werden gewond. De heer Boere reed met een onverlicht handwagentje op de Nieuwe Langstraat nabij Wagen berg in de richting Made. Een achter hem komende autobus, waarin acht personen zatén, reed met een enorme klap op het on verlichte wagentje, dat geheel vernield werd. De heer Boere werd wel 20 meter weggeslingerd en was op slag dood. Hij was on gehuwd. afkomstig uit Made en 48 jaar oud. Het autobusje sloeg een paar maal over de kop. waarbij de be stuurder met stoel en Vtl eruit geslingerd werd. Hij werd zwaar gewond. Ook de overige inzitten den werden uit het busje geslin gerd en lagen her en der ver spreid op de weg. De bestuurder, de heer Van Meel uit Oosterhout en de zeven anderen, die ook uit Oosterhout afkomstig zijn, werden naar het ziekenhuis te Raamsdonkveer gebracht. TANKAUTO IN SLOOT Op de oude rijksweg onder de buurtschap Tweede Tol te Dub beldam is gisteren omstreeks het middaguur een I2-tÖïfs tank auto vy.n het Chemisehiss0»edrijf De Gurt Richter uit Keulen ge kanteld en in de sloot geraakt. De tankauto, die geladen was bij een olioïmportbedrijf te Dord recht. was gevuld met xylol, een brandgevaarlijke chemisch mengsel. De wagen was op weg naai Keulen. Dc Dordtse brandweer zette de weg af en pompte de chemische stof over in een andere tankauto. De verongelukte- wagen werd daarna met een takelwagen uit de sloot getrokken. VIJF JEUGDIGE AMSTERDAMMERS GEARRESTEERD Op verdenking van diefstal, verauistering en neling voor een bedrag van enkele duizenden guldens ten nadele van een fa brikant van lampen en lampe- kappen in AmsterdamWest neeit de Amsterdamse politie in het afgelopen weekeinde vijf jeugdige Amsterdammers de 18-jarige monteur A. B., de 17- jarige electricien R. B., de 20 jarige steward A. II., de 26-jari- ge tuinman H. J. H. en de 26- jarige koffiehuishouder A. J. M. B., allen eveneens uit Amster damWest, gearresteerd. De jongelui, waarvan enigen reeds eerder met de politie in aanra king waren geweest, hebben dc kend. Eén van de vijf werkte bij de fabrikant. De fabrikant was op het spoor van de diefstallen gekomen, doordat hij in een win kel, die geen afnemer van hom was, artikelen uit zijn bedrijf zag. VIJF STROPERS GEPAKT De postcommandant dei* rijks politie te IJsselsteijn bij Venraij, de wachtmeester eerste klasse J. van der Leeuw heeft in de nacht van zaterdag op zondag vijf stropers in het jachtveld tussen Merselo en IJsselsteijn op heter daad betrapt. De vijf stropers, de gebroeders v. d. V., de gebroe ders K. en S„ allen uit het na burige Deurne afkomstig, en in leeftijd variërende van 27 tot 30 jaar, fcijn reeds in de nacht voor geleid voor de hulp-officier van justitie, de groepscommandant der rijkspolitie te Venraij. Twee jachtgeweren met munitie, twee lichtbakken en de jachtbuit, be staande uit drie hazen en vijf konijnen werden in beslag geno men. De vijf stropers staan zeer gunstig en zeker niet Ms stro pers bekend. Bij hun arrestatie pleegden zij geen verzet en zij hebben al een bekentenis afge legd. Do auto werd niet in be slag genomen, omdat deze niet voor hun strafbare handeling werd. gebruikt. In de streken van het Peelland wordt veel met lichtbakken ge stroopt, vooral in de tijd voor Kerstmis. Dinsdag 18 c Het Indische verdedigingsgor woeste hoogvla) om te voorkorr nezen verder in Indische provinc vliegveld Tsjoe: gisch belangrijk niemandsland, 'wakingsposten ten oosten van door de geweldi vallen overmanc Op 1 januari 1 en uitvoerwet in lijkertijd treedt viertal uitvoerii in werking t.w. d beschikking la 1963; de in- en ui industriële goede voerbeschikking de uitvoerbesch sche goederen 19 De in- en u raamwet die de d" bevoegdheden gcling van de in door de in- en ui ren aan vergunn of aan heffingen De in- en u daarop gebaseer beschikkingen ve dusverre geldend gelingen op het uitvoer, met regeling in- en op grond daarv en uitvoerverb 1945 en, wat de betreft, hool'dstu) b wwet 1957 s ronde in- en bouvvprodukten Hoewel bij de thans nog van voeringsmaatrege ke gebaseerd zijn voerwet. geen brach tin het voerbeleid, is 't waarvoor na 1 TERNEUZEN: 8 uur: „Cape WOENSDAG TEP.NEUZEN: 8 uur: „Cape De Argentijnsi sedert jongstlede Joodse instellinge dat zij zich activiteiten gehouden. J Argentijnse den echter, slechts culturele streefden en dat regelen bedoeld Joodse gemeenst diet te brengen dagen waren Buenos Aires Joodse leuzen ders van de verklaarden, semitiesche bepaalde mind tinië komen, landsbestuur partijen worden Bij de residenl se ambassadeur ben zondag sische stude streerd tegen van de opstand De ambai J Fry. kwam ontving drie slaapkamer, revolutonairen ambassadeur verklaring punt. Do vakvei sische arbei bouw heeft vliegtuigen doen te zuil neer de mil Broenei niet zo meldt het Deze boycot voor vliegtui de Engelse De Britse in Zuidoost heeft maand zegd dat de „is ineengest nog lang gebied van Na een ^militairen 'gevers, dat in Borneo die zal wor

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2