KERKDIENSTEN Beursoverzicht U hoort er toch óók bij! Kantongerecht Oostburg De moord op Roger Ackroyd Voor de zo ndag j Uniek welkomstgeschenk! Zondagdiensten Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever Beursindices Pagina 7 4 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 15 december 1962 ADVENTSAVOND Laten wO naar Bethlehem gaan. Lucas 2 15 Het was Adventszondag en nu is het avond, adventsavond. Er zit in deze avond iets van die oude nacht, daarbuiten op de velden van Effratha waar die herders lagen op de koude donkere berg, wakende over hun kudden toen ze plotseling ingewikkeld werden in een uitbundigheid van licht en lied en engelen hen zingende vóórgingen naar de kribbe van Bethlehem. Ook boven ons óók gebonde- nen op de duistere levensbelg klinken vanavond die oude klan ken. Kinderen zingen het lied dat ons weer roept naar Bethle hem. „Komt, laten we naar Beth lehem gaan!" Naar Bethlehem gaan is moei lijk voor grote mensen. Want Bethlehem ligt hóóg. Heel wat hoger dan dc poëtische sfeer, die tegen Kersttijd in klan ken en kleuren op duizend vleu gelen in ons huis gedragen wordt en uit pinkelende starren en stralende engelen en aanbiddende herders een vrome stemming sticht. Heel wat hoger ook dan de stoutste mensengedachte stijgen, dan menselijk weten en begrypen omvatten kan. Bethlehem ligt zo hoog, alsde hemel hoog is. Bethlehem is de hemel de hemel op aarde. Bethlehem is God. Enwie kan naar gaan? Naar Bethlehem gaan is moei- ïyk. Want Bethlehem ligt zo diep. Heel wat dieper dan onze trotse nek zich kan krommen dan uw stijve knie zich buigen dan onze welgedaanheid en zelfverze kerdheid dalen wil. Bethlehem ligt zo diep als een afschuwelyke beestenstal, als een kale kribbe, als een armeluiskind ligt. Bethle hem ligt zo diep als onze misère ligt als onze schuld ligt als onze held en ons oordeel ligt. Wie naar Bethlehem gaat moet naar zichzelve gaan. Enwie kan naar zichzelve gaan? Tóchhet is Adventsavond. Avond met de nodiging: Laten we naar Bethlehem gaan! God U bent jong van hart en een vrouw van deze tijd. U houdt van gezel ligheid maar we et bovendien van aanpakkendan past MARGRIET precies bij U. Maar dat wist U immers, want U kende MAR GRIET al! Waarom maakt U het zich dan niet gemakkelijk en laat dat gezellige blad iedere week bij U thuis bezorgen? Dat doen zovele andere vrouwen ook. En U hoort er toch óók bij! WAARDEBON U zag het al zo vaak staan bij uw vriendinnen, dat prachtige MAR GRIET-JUBILEUMBOEK - meer dan 600 pagina's dik - met ruim vijf tig novelles en korte verhalen van 's werelds beroemdste schrijvers. Nu kunt óók U dit kostbare boek krijgen. GRATIS! Als U zich nü op MARGRIET abonneert. -h In plaats van de gebruikelijke vierde donderdag in de maand, werd donderdag te Oostburg, in verband met de komende feest dagen de maandelijkse strafzit ting gehouden. kantonrechter was mr. H. van der Belt uit Terneuzen, Officier van Justitie mr. Doedens uit Middelburg. De eerste zaak, die het kanton gerecht te behandelen kreeg was die tegen de heer P. O. M. M., fabrikant te Gent. Deze werd ten laste gelegd, dat hij in de Spuikom te Bier vliet, tussen de Braakmanpolder en de Koninginnepolder gescho ten had op beschermd wild. In OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 16 DECEMBER (Derde Advent) NED. HEKV. KERK. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaauwen. (Medewerking kerkkoor.) 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu- wen (bed. H. Doop)2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse; 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. Scholten; 3 uur Ds. J A Poelman. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Driewegen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver- Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. Sas van Gent: (in zaaltje van de Ned. Herv. kerk) 7 uur Ds. W. C. van Hattem, Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Hoek: 10.30 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 9 uur Ds. H. M. Oh- man, van Hoek. 4.30 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en b uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Frans Halslaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Dienst des Woords. VOLLE EVAXG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen 10 uur samenkomst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrü- dagavond om 8 uur samenkomst. VRIJ EVAXG. GEMEENTE Terneuzen: 7 uur in „Bethel") Ds. Niewöhner, Vrij. Ev. pred. te Wemeldinge. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster; kapiteine H. Bierman. KOOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur; H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur. 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17.00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 16 DECEMBER (Derde Advent) Aardenburg: 10.30 uur Ds. Van der Most, van Rotterdam. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur v.m. Ds. H. J. Begeer, (Bed. H. Avondmaal.) Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Brezet. Oostburg: Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement10 uur Ds. C. Balk. (H. Avondmaal.) Schoondijke: 10 uur v.m. Ds. C. van Evert, van IJzendüke. Sluis: 9.30 uur Eerw. Heer G. M. C. de Vries. St. Anna; 11 uur Eerw. Heer G. M. C. de Vries. St. Kruis: 9 uur Ds. Van der Most, van Rotterdam. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendyke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Epgen- daal (Viering H. Avondmaal.) DINSDAG 18 DECEMBER Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed. Ds. W. S. Hugo van Dalen. plaats van de snip, die de heer M. dacht te schieten, bleek de watervogel die hij had geschoten, een zwarte ruiter geweest te zijn. Deze zwarte ruiter is een be schermde vogel. De heer M. verklaarde in de wintertijd wekelijks in Biervliet te komen, en graag op waterwild te schieten. Hij had een geldige jachtacte in zijn bezit. Zijn bege leider maakte hem de bewuste morgen van 4 oktober van dit jaar er op attent dat er in de spui kom wild zat. Er waren eenden, bergeenden, snippen en ture luurs. Nadat hij het fatale schot ge lost had, waren er twee vogels in de vlucht geraakt en neerge stort. De ene kwam in de Spui kom terecht, de tweede in het riet. De jonge jachthond van de jager weigerde echter het ge schoten wild te halen. De jachtopzichter, de heer Riemslag, die het gesukkel met de hond zag, liep naar zijn wo ning om zijn eigen hond te ha len. Deze apporteerde het wild wel. Toen constateerde de jacht opzichter, dat het geen water snippen, doch naar hij aanvan kelijk dacht tureluurs waren, die geschoten werden. De heer M. hield vol dat dit vast geen tureluurs konden zijn. Uiteindelijk bracht een profes sor in de vogelkunde, waarheen de vogels werden opgezonden de uitslag. Geen snippen, of ture luurs, doch zwarte ruiters, een beschermde vogel was het die geschoten was. Om tureluurs van te worden, noemde de raadsman mr. Wabe- ke uit Terneuzen het. Als de jachtopzichter, met de dode vogel in de hand niet kan zeggen wat voor vogel het is, en er een pro fessor aan te pas moet komen om de identiteit van de vogel vast te stellen, moet de jager dat dan maar op het eerste gezicht kunnen zien? Bovendien ver schillen de zwarte ruiters en snippen in winterkleed weinig van elkaar. De officier van Justitie meen de echter dat de jagers aan de vlucht van de vogels en het ver schil in wiekslag, dat erg duide lijk is, moeten kunnen vaststel len, dat ze andere vogels dan snippen onder schot nemen. Boos opzet tot het doden van beschermde vogels achtte de of ficier van Justitie niet aanwezig. Hij vorderde een boete van 100 subs. 20 dagen, en legde geen vordering op het in beslag ge nomen geweer ter waarde van 18.000 francs. In een zeer uitvoerig pleidooi legde mr. Wabeke uit Terneuzen er de nadruk op, dat zijn cliënt te goeder trouw gehandeld had, en niet in staat was om de vogels in dit moment waar het om ging, te onderscheiden. Hij vroeg daarom vrijspraak voor zijn cliënt, in een met vo geltermen doorspekt pleidooi, waarvan niet-ingewijden inder daad tureluurs werden. Na het repliek hierop van mr. Doedens, die bij zijn eis bleef, en stelde dat men* niet mag schieten, alvorens men duidelijk heeft gezien wat men gaat schie ten. De kantonrechter achtte het ten laste gelegde overtuigend bewezen, en vroeg voor de non chalante wijze van schieten een geldboete van ƒ50 subs. 10 da gen, alsmede teruggave van het inbesllag genomen geweer, dat de heer M. even later verheugd in ontvangst nam. De heer W. J. V„ melkhande laar te Sluis, had op 23 juli j.l. te Sluis zijn bestelauto zo onhan dig geparkeerd, dat hij daarbij een stilstaande auto beschadigde. Eis 25 subs 5 dagen. Uit spraak 20 subs. 4 dagen. F. C. P. van de V., landbouwer te Waterlandkerkje, had in de Sophiapolder kruissing Bakkers- dam te Aardenburg bij het in draaien van de laatste weg een aldaar stilstaande auto geraakt met de achter zijn tractor han gende cultivator. Eis en uitspraak ƒ30 subs. 6 dagen. G. M. B„ automonteur, afkom stig uit IJzendijke, was 's nachts met de auto van zijn baas, de heer V. uit Biervliet, op de weg IJzendijke-Waterlandkerkje ter hoogte van de woning van burge meester Verbrugge uit de bocht gevlogen, tegen de waarschu wingsborden op, en aan de an dere zijde van de weg een berm paaltje meenemend, in de sloot beland. De auto was totaal vernield. Kosten circa 2500. De auto was niet voor deze schade verzekerd. Ondanks alles liep dit ongeluk nog betrekkelijk goed af. Van de vier inzittenden werd slechts de chauffeur gewond in het zieken huis opgenomen. De heer B. kon geen verkla ring geven voor deze wijze van rijden, die, aldus de officier, aan het roekeloze grenst. Een bocht waarin al waarschuwingsborden staan, een schrikbord is geplaatst om de weg te markeren en als veilige snelheid op de waarschu wingsborden vermeld slechts 50 km aangeeft, te nemen met een vaart van ruim 100 km per uur is grenzeloos onvoorzichtig. De officier van Justitie vroeg een boete van 125 subs. 25 da gen, terwijl als 't jongmens door gaat op deze wijze een auto te" besturen, hij bij het eerstvolgen de ongeluk de kans loopt dat zijn rijbewijs zal worden ingetrokken en dan zeer langdurig. Ook de kantonrechter had weinig goede woorden over voor deze wijze van rijden, doch deed van de boete iets af, in verband met de bijdrage die B. nog in de totaal beschadigde auto had moeten betalen. De uitspraak was ten slotte 100 subs. 20 dagen. F. J. R., chauffeur te Hoofd plaat, was te Hoofdplaat op de West- Hoge weg zo ongelukkig met zijn vrachtauto achteruit ge reden, dat hij een geparkeerde scooter ramde. Eis en uitspraak 15 subs. 3 dagen. A. B., landbouwer te Zuidzan de, werd ten laste gelegd, dat hij een 14-jarige jongen, A. de H. uit Zuidzande, met zijn tractor had laten rijden. Achter de tractor hingen enke le aanhangwagens, die onvol doende verlicht waren. De heer B. zelf reed achter de tractor met zijn luxe auto, om te kijken of alles wel goed ging. De jongen had te Groede een botsing veroorzaakt met een fietser, die door dit ongeluk nog al gewond werd. He ët is hoogstgevaarlijk, aldus de kantonrechter, jongens met tractoren de weg op te sturen. Voor het uitlokken van de overtreding werd een boete ge- eist van 40 subs. 8 dagen, voor de verlichting van de wagen 20 subs. 5 dagen. De uitspraak was ten slotte 40 subs. 8 dagen voor het laten berijden van de tractor door een jongen die geen zestien was, en 15 subs. 3 dagen voor dc onvol doende verlichting van de wagen. Excellent witmakende tandpasta TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktök der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Axel- sestraat 27, tel. 2445. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Mevr. Boonman, P. de Hooghslr. 22. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur (ot maandagmorgen 8 uur wordt de praktük der artsen waargenomen door dokter Boor, Noordstraat 8, tel. 666. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts Cysouw te Sas van Gent. neem de voordeligs grote tube. Door AGATHA CHRISTIE 30) Nadruk verboden. Hij liep naar het venster en keek naar buiten. ..Zei u niet dat het negen uur was, dr. Sheppard, toen u die vreemdeling bij het hek ont moette?" Hij stelde de vraag zonder zich om te draaien. „Ja,'' antwoordde ik. ..Ik hoor de juist de torenklok slaan." ..Hoeveel tijd zou het hem ge kost hebben het huis te berei ken dit raam, bijvoorbeeld?" „Hoogstens vijf minuten. Via het zijpaadje is het zelfs in twee a drie minuten te doen." „Maar dat weet alleen iemand die hier bekend is iemand die hier al eens eerder geweest is. Is 't niet?" „Inderdaad," zei kolonel Mel rose. ,,'t Zal toch niet moeilijk zijn te v/eten te komen of mr. Ack royd de afgelopen week bezoek van een onbekende beeft gehad?" „Dat zal Raymond ons wel kunnen vertellen," meende ik. „Of Parker." dacht kolonel Melrose. „Twee weten meer dan één", zei Poirot glimlachend. Kolonel Melrose ging op zoek naar Raymond en ik belde nog 'eens om Parker te laten komen. Kolonel Melrose keerde bijna onmiddellijk terug vergezeld van de jonge secretaris, die hij aan Poirot voorstelde. Geoffrey Ray mond was vriendelijk en opge wekt als altijd en toonde zich blij verrast om de ontmoeting met Poirot. „Ik had geen flauw idee dat u hier incognito was, mijnheer Poirot," zei hij. „Ik acht het een groot voorrecht, u aan het werk te mogen zien hé, wat krijgen we nou?" Poirot, die links van de deur had gestaan, deed plotseling een stap opzij en ik zag dat hij, ter wijl ik met mijn rug naar hem toe stond, de leunstoel vliegens vlug in de door Parker aangedui de stand moest hebben gezet. „Moet ik daar soms in gaan zitten terwijl u een bloedproef neemt?" vroeg Raymond vrolijk. „Wat is uw bedoeling eigenlijk?" „Mijnheer Raymond, deze stoel stond zó toen mr. Ackroyd ge vonden werd. Daarna moet iemand hem weer op zijn plaats gezet hebben. Bent u dat soms geweest?" Zonder een ogenblik te aarze len antwoordde de secretaris: „Nee, ik niet. Ik herinner me niet eens dat hij zo stond, maal ais u het zegt zal het wel zo zijn. Dan moet een ander hem weer op z'n gewone plaats gezet heb ben. Is daar soms een aanwijzing door bedorven? Jammer!" „Och, 't is niet belangrijk," zei de detective. „Hoegenaamd niet belangrijk. Maar wat ik u wilde vragen, mijnheer Raymond: heeft mr. Ackroyd in de afgelopen week bezoek gehad van iemand die u niet kende?" Terwijl de secretaris met ge fronst voorhoofd nadacht werd er geklopt en kwam Parker bin nen. „Nee." zei Raymond eindelijk. „Ik geloof het niet. Herinner jij 't je soms. Parker?" „Pardon, sir?" „Is er deze week een onbeken de bij mr. Ackroyd op bezoek ge weest?" De butler dacht enkele ogen blikken na. „Woensdag is er een jongeman geweest, sir kwam hij niet van Curtis en Troute?" Raymond maakte een ongedul dig handgebaar. „Ja, ja, dat weet ik wel. maar dat bedoelt meneer hier niet." Hij wendde zich tot Poirot: „Mr. Ackroyd dacht er over zich een dictafoon aan te schaf fen." legde hij uit. „Zo'n ding zou ons heel wat tijd besparen. De bewuste firma heeft toen een ver tegenwoordiger naar ons toe ge stuurd, maar mr. Ackroyd kon geen besluit nemen." „Zou je me die jongeman kun nen beschrijven, beste Parker?" vroeg Poirot. „Hij was blond, sir, en nogal klein. Hii droeg een keurig 'blauw pak. Een zeer representa tieve jongeman, sir, als ik het zo zeggen mag." „Die man die u bij het hek tegenkwam was lang, is 't niet, dokter?" richtte Poirot het woord tot mij. „Ja," zei ik. „Om en nabij dc zes voet, zou ik zeggen." „Dat brengt ons niet verder," zei de Belg. „Bedankt, Parker." Zich tot Raymond wendend zei de butler. „Mr. Hammond is zojuist ge komen, sir. Hij vroeg of hij er gens mee van dienst kon zijn en zei dat hij u graag even wilde spreken." „Ik kom," zei de jongeman en haastte zich de kamer uit. Poirot keek de commissaris vragend aan. „De notaris van de familie," lichtte deze hem in. „Onze jonge vriend Raymond zal het druk krijgen," mompelde Poirot. „Een actief jongmens, is 't niet? En bekwaam....?" „Over zijn capaciteiten als secretaris was mr. Ackroyd ten minste zeer te spreken." „Hoe lang werkt hij al hier?" „Een jaar of twee, geloof ik." „Ik ben er van overtuigd dat hij zijn plichten nauwgezet na komt ik vraag me alleen af of hij ook wel eens verstrooiing zoekt. Doet hij aan sport?" „Een privé-secretaris heeft niet veel tijd voor dat soort dingen," zei kolonel Melrose glimlachend. „Ik geloof dat Raymond golf speelt. En 's zomers tennist hij /ook wel." (Wordt vervolgd.) TELEURSTELLENDE MARKT De effectenbeurs heeft gister middag een teleurstellende stem ming vertoond. In de eerste plaats viel te verwachten dat de markt niet opgewekt zou zijn nadat Wall Street donderdag een afwachtende houding had aan genomen en de belangstelling aldaar was verminderd wegens de rede die president Kennedy gisteren uit zou spreken over de economische toestand. Vooral het punt belastingen is voor Wall Street uiteraard hoogst be langrijk. Daar kwam bij het ein de van de week. voorts het na deren van de feest- en beurs- vacantiedagen, en tenslotte de deprimerende invloed die uitging van de mededelingen afkomstig van het Philipsbedrijf over de vooruitzichten. De beurs vatte deze mededelingen minder gun stig op omdat gesproken werd van een moeilijk jaar dat achter de rug is en de moeilijkheden die nog te overwinnen zijn. Nu was Philips donderdag in New York al flauw gestemd, maar gistermiddag kreeg het aanbod de overhand zodat per saldo een verlies van 5 werd geleden. Daarmee belandde Philips zelfs beneden ƒ138. De gehele middag trok de Philipshoek de grootste aandacht en waren de Philips- waarden het gesprek van de dag. Daarbij bleef het echter niet want de invloed van Philips was zodanig dat ook de andere in ternationale fondsen hierdoor gedeprimeerd werden. Dienten gevolge overheerste een flauwe en teleurstellende stemming. Na de reeds lagere openingskoersen brokkelde de markt verder af waarna zij vrijwel op het laagste punt van de dag sloot. Voor Hoogovens bleek het on veranderde 6 procent interim dividend geen stimulans. Althans de koers moest tien punten prijs geven. AKU bood nog de beste weerstand door drie punten te verliezen. Unilever liep terug tot beneden 137. En ook Kon. Olie moest iets prijsgeven en wist de donderdag behaalde hoogste stand van deze week n.l. ƒ153 niet te handhaven. Per saldo viel voor Olies de reactie erg mee. Een en ander zette zijn stem pel op de markt van gistermid dag. Dit kon echter niet beletten dat scheepvaartwaarden een kleinigheid beter waren en dat de cultures zich niet lieten mee slepen. HVA bijvoorbeeld deed 129. Bankaandelen waren eerder aan de vaste kant. Toch was de affaire overal gering. Claims Udenhout werden getaxeerd op ƒ27, stockdividenden De Vries Ijzerhandel op 80 a 85. De markt sloot ongeanimeerd en zonder tekenen van herstel. Nabcurskoersen AKU: 404 Va—405 Kon. Olie: 152.20—153.50 Philips 137.00—138.80 Unilever: 137.50—138.10 Hoogovens: Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen gl (404»; (162.30) (137.70) (137.10) (555%) Jbi/l! i 12/12 13/12 14/12 463.4 465.4 659.0 322.4 321.9 321.S 131.5 132.1 133.0 249.7 251.8 254.2 150.6 150.5 150.0 345.2 346.3 343.4 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Amsterdam op maandag luiden: Engels pond 10.06—10.16 Amer. dollar 3.573.61 Canadese dollar 3.30%3.35 Franse frank (100) 73.15—73.65 Belg. frank (100 7.20—7.25 Duitse Mark (100) 89.70—90.20 Zweedse kroon (100) 68.9069.90 Zwits. frank (100) 83.30—83.80 Ital. lire (10.000 57.00-59.00 Deense kroon (100) 51.5052.50 Noorse kroon (100 49.7550.75 Oostenr. schilling (100) 13.92%—14.02% Port. escudo (100) 12.5512.70 Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.95—6.10 COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN' TERNEUZEN Veiling van 14 december. GROENTEN Per stuk: Knolselderij 814 c.t Per bos: Selderij 12—23 ct. Per kg: Rode kool 1315 ct; Savoye kool 910 ct; Witte kool 1017 ct; Boerekool 813 ct; Breekpeen 710 ct; Waspeen 8—24 ct; Prei A II 39—54 ct; Spruiten geschoond 67100 ct, ongeschoond 4573 ct; Uien 7 20 ct; Witlof A 107—110 ct, A II 89—100 ct, B II 93—108 ct, afw. 66—76 ct. FRUIT Per kg: Appelen. Golden Deli cious I m. 80 6971 ct, m. 75 71—73 ct, m. 70 70—74 ct, m. 65 6667 ct, m. 60 5052 ct, II m. 80 5660 ct, m. 75 5565 ct, m. 70 53—65 ct, m. 65 49—56 ct, m. 60 41—45 ct, II D 14—21 ct, III grof 42—48 ct, III fijn 10—15 ct, kroet 929 ct; Jonathan I m. 70 54 ct, m. 65 4648 ct, m. 60 31 38 ct, II m. 70 30—38 ct, m. 65 27 —28 ct, II D 16 ct, III grof 28 ct, III fijn 25 ct, kroet 9—12 ct; Goudreinette III grof 38 ct, III fijn 25—37 ct.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 4