PROVINCIAAL NIEUWS Sluiskil onderwerp besprekingen van langdurige Waarschuwing aan Nederlandse tuinbouwers Eric de Noorman - Het Wolvenjong DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 14 DECEMBER 1961 GEMEENTERAAD VAN TERNEVZEN LOU VAN BURG LAAT HET ER NIET BIJ ZITTEN ZWITSERSE PRESIDENTS VERKIEZING AGENDA VERLENGING MILITAIRE DIENSTTIJD IN BELGIë ONVERMIJDELIJK? TERNEUZEN SAS VAN GENT ZAAMSLAG DE KERNPROEVEN GROTE OPSTOPPING OP DE RIJN VRAGEN OVER NIEUWE RIJKSWEG 17 Vóór de aanvang der open bare raadsvergadering, die onder voorzitterschap van mr. H. Rijp- stra werd gehouden, vroeg deze enkele ogenblikken stilte te be trachten ter nagedachtenis van wiilen Koningin Wilhelmina. Daarna meldde de voorzitter de afwezigheid van mevr. Doorns Ortelee en de heer Waverijn, die beiden wegens ziekte verhin derd waren. Burgemeester Rijp- stra wenste beiden een spoedig algeheel herstel toe. De notulen van de vergadering van 8 november werden goedge keurd en ook de ingekomen stukken werden zonder meer aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd eervol ontslag verleend aan mej. P. van Dun, destijds hoofd van de R. K. lagere school te Sluiskil, als lid van de commissie tot we ring schoolverzuim te Sluiskil. In haar plaats werd met alge mene stemmen benoemd, mej. P. J. de Groot, hoofd van de R. K. lagere school te Sluiskil. Met algemene stemmen werd de weleerwaarde heer A. G. M. Krijnen te Terneuzen benoemd in tijdelijke dienst, met ingang van 1 september als leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius lyceum. Bij het voorstel tot benoeming van een lid van het bestuur der Stichting Beschuttende Werk plaatsen „Midden Zeeuws- Vlaanderen", wegens aftreden van de heer M. de Vos, die niet herkiesbaar was, stelde de heer Hol voor burgemeester mr. Rijp- stra te benoemen. De burge meester werd met algemene stemmen gekozen en nadat hij deze benoeming had aanvaard, dankte hij de heer De Vos voor de eminente wijze waarop deze zijn taak als bestuurslid had ver vuld. Het voorstel tot aankoop van woningen in het saneringsplan (percelen Javastraat 3 en 38, Dekkerstraat 34, 42 en 44, de Doelderstraat 16 en Kazernestr. 21) eigendommen van de erven GEEN HONDSDOLHEID IN KERKRADE Het jonge hondje, dat 4 no vember j.l. een inwoonster van Kerkrade beet, leed niet aan hondsdolheid, zoals werd ge vreesd. Dit is gebleken uit een onderzoek van het rijksinstituut voor volksgezondheid te Biltho- ven. Gisteren heeft de veeartse- nijkundigo dienst te Venlo, die aanvankelijk had geoordeeld dat het hondje aan hondsdolheid leed. dit officieel meegedeeld aan de burgemeester van Kerk rade. De burgemeestr zal het muilkorfgebod in zijn gemeente intrekken. Dit gebod is dus overbodig gebleken, evenals de pijnlijke vacinaties, waaraan de gebeten vrouw zich heeft onder worpen, die hiertoe in het zie kenhuis werd opgenomen. Lou van Burg heeft donderdag in Wenen verklaard dat hij zich met hulp van zijn advocaten met alle kracht zal verzetten tegen de, volgens hem valse, beschul digingen welke de Westduitse omroep (W.D.R.) aan zijn adres heeft gericht. Met name keerde de ontslagen spelleider zich tegen de uitspraak dat hii eigen machtig en uitsluitend om re clame voor zichzelf te maken in zijn laatste televisie-optreden de actie voor het bijeenbrengen van televisie-apparaten voor bejaar dentehuizen op touw had gezet. Van Burg verklaarde dat hij tevoren, toen hij nog niet wist dat het zijn laatste optreden zou zijn, de Oostenrijkse televisie van zijn plan in kennis had ge steld en van die zijde toestem ming had gekregen om met de actie te beginnen. Pas één dag vóór de uitzending had hij ge hoord, dat zijn contract niet zou worden verlengd. Zijn oproep om televisietoestellen bijeen te brengen kon zijns inziens dus moeilijk worden beschouwd als een persoonlijke wraakneming van zijn kant. De beide Huizen van het Zwit serse parlement hebben donder dag. met 179 van de 208 stemmen waarover het parlement be schikt, de socialistische minister van Verkeer en Energie, Wiily Spühler, tot president, der Zwit serse federatie voor het jaar 196" gekozen. Minister Spühler fungeerde reeds sinds september j.l. als vice-president, na het aftreden wegens ziekte van de minister van Financiën. Bourgknecht. Dit is de tweede maal in de ge schiedenis van het land. dat Zwitserland een socialistische president zal hebben. De eerste maal was in 1949, toen Ernest Nobs president was. Tot vice-president voor 1963 is gekozen de minister van Justitie, Ludwig van Moos. P. Verhage, werd eveneens zon der op- of aanmerkingen goed gekeurd. Moeilijk Sluiskil. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond, gelegen in het uitbreidingsplan „Sluiskil", waarmee werd be doeld 559 m- gelegen aan de Spoorstraat en toebehorend aan de bouwondernemer F. do Waal, Hulsterweg 82 te Kuitaart, lokte verzet uit. Dit kwam in de eerste plaats van de heer Hamelink, die op merkte dat hij de prijs (niet in de toegezonden stukken ge noemd. Red.) veel te hoog vond. Ook andere fracties waren het hiermee eens. De heer De Meijer, wethouder van Financiën, antwoordde hier op dat men wel rekening dient te houden dat in deze zeer hoge prijs ook winstderving is verdis conteerd. Wethouder De Vos was het daarmee eens, maar voegde er aan toe dat hierop toch wel „een zoet winstje" wordt gemaakt. Al met al moet er ook rekening mee worden gehouden, dat over het geheel genomen de gemid delde grondprijs op Sluiskil daarmee niet stijgt. Het gaat tenslotte maar om een klein stukje, aldus de wethouder van Openbare Werken. De heer Huybrecht vroeg of het wel nodig is dat deze grond nu direct wordt gekocht, waarop hij een bevestigend antwoord kreeg omdat er reeds een gega digde is althans voor een ge deelte ervan. De heer Huybrecht zei, dat hij aanvankelijk het plan had tegen dit voorstel te stemmen, maar om gegadigden niet te duperen en om de plannen van het ge meentebestuur niet te dwarsbo men, wilde hij daar wel van af zien. Ook de heer Bleijenberg was deze mening toegedaan. De Voorzitter bracht hierbij in het midden dat in januari, uiter lijk in februari, het voorstel voor het uitbreidingsplan kan tege moet worden gezien. Hij merkte hierbii nog op, dat dit resul taat slechts na veel moeite werd bereikt. Voor de heer Van Lange velde was de tot nu gevoerde discus sie aanleiding te vragen of het plan Gouwetor niet zó was op gesteld, dat hot onmogelijk in zijn totaliteit kan worden uitge voerd. Hij meende ook een ten dens te zien van: „Wij moeten straks veel betalen, dus zullen wij nu maar veel vragen". Hiermee was de Voorzitter het niet helemaal eens. Ook de heer De Meijer vond in deze opmerking aanleiding te zeggen, dat het plan Gouwetor een poging is van Sluiskil iets behoorlijks te maken. Men moet niet vergeten, zo werd er gezegd, dat er soms dure panden moeten worden gekocht omdat daar straks b.v. een weg doorgetrok ken moet worden. Sluiskil is tenslotte thans een kom met wat dijken er om heen. Het is be grijpelijk dat de stedebouwkun- dige het zo mooi mogelijk wil maken. Over de vroeger genoemde zeer hoge grondprijzen, waar over in Sluiskil wordt gespro ken en waarover de heer Bleijen berg enkele maanden geleden een opmerking heeft gemaakt, wenste de heer Compiet een na dere verklaring. „U heeft toen belooft dat dit herzien zou wor den", aldus de heer Compiet tot de Voorzitter, maar er is nog niets veranderd. De Voorzitter antwoordde op deze opmerking dat er geen steld vóór het voorstel door de Raad is goedgekeurd. Er zijn mensen aan het loket geweest, die zolang om een „voorlopige richtprijs" hebben gevraagd, dat er misschien wel een ambtenaar is geweest, die een bedrag bij benadering heeft genoemd. Dat is moeilijk mee. na te gaan. Sluiskil een immens zware op gave was. Dat het in Sluiskil moeilijk ligt met aankoop van gronden vooral als men zaken moet doen met mensen, „die het doen voorkomen alsof zij steeds de belangen van de Sluiskilse bevolking behartigen, doch niet bereid zijn een brug te helpen slaan naar het nieuwe Sluiskil." Wethouder De Vos merkte op dat het plan moet sluiten, wil men het goedgekeurd krijgen. In feite ging het dus hierom dat de stedebouwkundigo een zo mooi mogelijk nieuw Sluiskil wil doen verrijzen; het gemeentebe stuur moet dit plan ,rond" krij gen. de Sluiskillenaren, die per celen moeten afstaan, willen er zoveel mogelijk profijt van trek ken, maar willen liever niet veel betalen wanneer zij straks nieu we panden willen gaan bouwen. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte met algemene stemmen aangenomen. Diverse percelen voor de bouw van woningen werden verkocht. Dc fracties waren enthousiast over het voorstel tot vaststelling van een herziening van hot uit breidingsplan „Van Steenber genlaan/Oesterputten", (waar over wij vorige week reeds uit voerig inlichtten. Red.) omdat bij de realisering van dit plan Ter- neuzen zeer fraai zal worden. Op de vraag van de heer De Feijter, wanneer dit werkelijk heid zal worden, kon wethouder De Vos geen definitief antwoord geven omdat dit van te veel fak- toren (o.a. toewijzing bouwvolu me) afhankelijk is. In ieder ge val „zo spoedig mogelijk". Het voorstel tot aankoop van grond gelegen in het uitbrei dingsplan „Oostelijke Kanaal oever", groot 3.29.10 ha, eigen dom van de heer R. Dees te Axel. werd gedurende ongeveer 10 minuten in besloten vergade ring behandeld, waarna het werd aangenomen. Ook het voorstel tot onder handse aanbesteding van het aanleggen van riolerings- en be- stratingswerken in het exploita- ieplan „West", 2e gedeelte te Sluiskil, werd goedgekeurd, evenals voor de omgeving der gedeeltelijk in het exploitatieplan voormalige „Oesterputten" en „Noord". Hier vroeg de heer Weterings aandacht, dat er wel een inten sief toezicht zal worden gehou den, gezien de ervaringen in de Julianastraat. De Voorzitter beloofde dat dit aan de Centrale Dienst zal wor den meegedeeld. Het voorstel tot het vaststellen van het krediet-bedrag in reke ning-courant met de N. V. Bank voor Nederlandse gemeen ten voor 1963 werd goedgekeurd, evenals de voorstellen tot het verstrekken van een krediet in rekening-courant voor 1963 aan de „Stichting Terneuzense Mu ziekschool" (maximaal ƒ20.000) en de A-kring Zeeland-C der Be scherming Bevolking (maximaal ƒ30.000). Ook liet voorstel tot machti ging van B. en W. tot het aan gaan van kasgeldleningen in 1963 werd goedgekeurd evenals het voorstel tot het toekennen van een uitkering-ineens aan het daarvoor in aanmerking komen de gemeentepersoneel. Tenslotte werd het voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur der R. K. Jon gensschool zonder op- of aan merkingen aangenomen. Nadat de Voorzitter de verga dering had gesloten werd de heer J. Olijslager in de gelegenheid gesteld de vorderingen te laten zien die hij met de maquette van de stad heeft gemaakt. Deze vorderingen bleken niet prijzen kunnen worden vastge- gering en ieder had de meeste be wondering voor de kunstzinnige wijze waarop de heer Olijslager (die verzocht niet te veel de schijnwerpers op hem te richten) zijn werk ten uitvoer legt. Inder daad zal, wanneer de heer Olij slager dit werk zal beëindigd hebben. het gemeentebestuur over een zeer getrouwe naboot- VRIJDAG 14 DECEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Cape Fear". ZATERDAG 15 DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Cape Fear". Concertgebouw. 8 uur: „Re- volvervechlers". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Guerrilla's tegen Jap pen". De Belgische minister van Defensie, Segers, heeft verklaard „hot onmogelijke te doen" om te voorkomen, dat de militaire diensttijd in België zou moeten worden verlengd. Dc diensttijd in België werd enkele jaren ge leden teruggebracht op 12 maan den. Een van de oorzaken is het lage geboortecijfer van 1943 en 1944, aldus verklaarde de minis ter bij de behandeling van zijn begroting in de vaste commissie voor Defensie uit de Belgische Senaat. Voor de lichting 1963 komen 123.000 recruten in aan merking. Van hen kunnen echter 80.000 niet worden opgeroepen door afkeuring, vrijstelling of uit stel wegens studie. Ruim 17.500 dienstplichtigen werd uitstel ver leend voor universitaire studie en ruim 47.000 zijn nog op middel bare scholen. De Belgische minister van Defensie hoopt een oplossing te vinden door de dienstplichtigen aan te sporen eerst hun militaire dienstplicht te vervullen alvorens te gaan studeren. IJZIG VERMAAK De leden van een sportclub in het Duitse Halle voelen zich pas lekker als zij kunnen gaan zwem men tussen ijsschotsen'. Eerst hakken zij een wak in het ijs op het zwembad (boven), en ver volgens hegeven zij zich met een schol ijs tussen dé tanden te water. Wat een pech dat de tem peratuur nu wat milder aan het worden is Reünie bejaarde leden van het N.V.V. In het gebouw „De Schakel" verzorgde de Vrouwenbond van het N. V. V. zoals gewoonlijk woensdagmiddag de jaarlijkse reünie van bejaarde leden. Het was voor de 5e maal dat dit ge beurde en hierdoor was aan dit samenzijn dat steeds een ont spannend karakter draagt een extra feestelijk tintje gegeven. Op deze bijeenkomst waren mede aanwezig de dames mevr. E. RijpstraKnook en mevr. M. van OsMaters, resp. presiden te en secretaresse van de F. V. V. H. en de heer C. Hoek, dis- trictsbestuurder van het N. V. V. en lid der Provinciale Staten met zijn echtgenote. De voorzitster van de Vrou wenbond zeide in haar openings woord dat deze middag voor het bestuur een der hoogtepunten van het verenigingsjaar was. Tijdens dit begroetingswoord be trad een groepje potsierlijk uit gedoste dames onder vrolijke klanken van muziek, gespeeld door een acorüeonist in de zaal, en begaf zich o het podium. Na dat zij zich aan de voorzitster voorgesteld hadden en aanboden het programma te verzorgen, waarop alle aanwezigen met een WAARSCHUWING BIJ HUIS-AAN-HUIS VERKOOP Momenteel wordt in vele delen van ons land gecolporteerd met huishoudelijke artikelen, met de mededeling, dat deze goederen zijn aanbevolen of goedgekeurd door de huishoudelijke- en ge zinsvoorlichting, de Nederlandse Huishoudraad of de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. De Nederlandse Huishoudraad deelt mede, dat deze beweringen volkomen ten onrechte zijn. Geen enkel artikel dat aan de deur in huis-aan-huis-verkoop wordt aangeboden, is nooit op enigerlei wijze door genoemde organisa ties aanbevolen of goedgekeurd, aldus de raad, die het publiek in zijn eigen belang tegen deze praktijken waarschuwt. krachtig applaus hun fiat gaven, nam dc voorstelling een aanvang. Leuke sketches, die door een groepje dames onder leiding van mevr. M. Solv. d. Broek wer den gespeeld, afgewisseld door wervelende accordeonmuziek welke met grote virtuositeit dooi de heer Joh. de Witte werd voortgebracht, hielden het oog en oor der aanwezigen gevangen. De heer Hoek dankte de Vrouwenbond namens het N. V. V„ en richtte zich toen in een gloedvolle toespraak tot de bejaarden. Veel, van hetgeen wat hij uit de beginperiode van de vakbeweging naar voren haalde, konden de aanwezigen zich, blij kens hun reacties nog herinne ren. Tegen het tijdstip dat men aan de koffietafel toe was die het sluitstuk van deze uiterst ge slaagde middag vormde was de stemming zeer uitbundig en was er menig dansje gewaagd. De heer C. Hofman sprak na mens de aanwezigen een dank woord. Ernstige aanrijding. Woensdagnamiddag werd nabij de Julianastraat mevr. S. uit onze gemeente door een Belgi sche personenauto aangereden en hierbij zodanig gewond, dat overbrenging naar het R. K. zie kenhuis te Sluiskil door de be handelende geneesheer noodza kelijk werd geacht. De bestuurder van de Belgi sche auto reed zonder te stop pen door in de richting Assene de. Naar zijn identiteit wordt door de rijkspolitie een onder-t zoek ingesteld. Bietencampagne geëindigd! Afgelopen week werden bij beide suikerfabrieken de bieten campagne 1962 beëindigd. Bestrating Stationsstraat, Dc bestratingswerkzaamheden in de Stationsstraat werden thans beëindigd, zodat deze herplaveida brede straat thans weer voor het verkeer kon worden vrijgegeven. Bebouwing Westdam voltooid. Afgelopen week zijn de laatsté nieuwbouwwoningen in de parti culiere sector aan de Westdam betrokken. De bebouwing van deze straat ten westen van de spoorbaan is thans geheel vol tooid, zodat Sas van Gent eeq mooie invalsweg rijker is. Bestelauto in de sloof] Gistermorgen omstreeks 9 uur reed op de Provinciale weg een bestelauto, bestuurd door de lieer F. P. A. uit Haarlem, in de rich ting van Terneuzen. Ter hoogte van de hofstede van de heer P. A. P. Dieleman slipte de auto tengevolge van het glad de wegdek en kwam jn de naast de weg lopende sloot terecht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De bestelauto, welke door een kraanwagen uit de sloot werd getrokken, kon, hoewel vrij zwaar beschadigd, door de heer A. naar Terneuzen worden ge reden. Spreker merkte voorts op, dat sing van de stad beschikken. „Wij vergeten maar al te vaak dat Nederland nog onze grootste afnemer is van onze tuinbouw- produkten. En zoals het thans voorkomt, dat het extra mooie produkt over onze grenzen ver dwijnt en de mindere en infe rieure produkten aan onze eigen landgenoten worden voorgezet, zal het zeker niet lang meer duren dat de Nederlandse con sument tegen de Nederlandse landbouw zegt: mijne heren, houdt u uw tweede en derde kwaliteit maar thuis. Er komt zoveel goeds van over onze gren zen, dat wij ...die produkten, die vaak ook nóg goedkoper zijn, prefereren boven hetgeen u ons nu aanbiedt". Dit zei de voor zitter van de Coöperatieve Fruit en Groenteveiling, de heer A. H. M. Jurgens, in zijn jaaroverzicht ter gelegenheid van de Kerst- veiling van de Coöperatieve Gel- dersche Fruit- en Groentenvei- ling. Verder was hij van mening dat het grote belang van ons vei lingwezen nog niet genoeg wordt onderkend. Wij zien aan het buitenland, dat men poogt te komen tot een stelsel zoals wij het hier in Nederland hebben, maar vele Nederlandse tuinders spreken kwaad over hun eigen veilingwezen en pogen het op alle mogelijke manieren te on dermijnen, aldus de heer Jur gens. Mot verkopen buiten de Volgens Arthur Dean, de Ame rikaanse afgevaardigde in de subcommissie voor staking van kernproeven in Genève, heeft het Russische voorstel betreffen de de „zwarte kastjes" als wakers tegen kernproeven kennelijk ten doel om het Westen af te bren gen van inspectie ter plaatse. De Russen achten drie van zulke automatische seismische apparaten voldoende voor het Sowjet-grondgebied. Dean is van mening dat de drie opgegeven plaatsen zó zijn gekozen, dat er een minimum aan seismische gegevens wordt verstrekt. 86. Skapti's burcht aanvallen... Deze nonchalante mededeling brengt Egil danig van zijn stuk en zijn schrik is duidelijk zichtbaar voor het illustere tweetal. „Zeg eens eventjes, waarom schrik jij zo, jongen?" gromt de aanvoerder. „Ik dacht, dat het je een groot, plezier zou doen, want... „Ja, ja, dat wel, maar ik dacht aan mijn arme oude grootmoeder, die daar in de stal woont", stoot Egil haastig uit, terwijl hij met verbazing constateert, dat hij in de nood over een rijke fantasie blijkt te beschikken, „Oude grootmoeder?" gromt de aanvoerder, terwijl hij de knaap nog eens nadenkend opneemt. „Zo-oo-oo... Weet je zeker, dat dat wel zo is, knaap? Of ben jij er eentje van die drie schepen, die wij in de baai te pakken namen... Die schepen Jagen daar ook niet voor niets... Wachten ze misschien op jou... en een stuk of wat van je makkers, kleine leugenaar? En zaten Skapti's krijgers jou daarom soms achterna?" „Nee, omdat ik gestolen had.. antwoordt Egil bedachtzaam, „ik weet niet waar je 't nu ineens over hebt..., schepen? Welke schepen?" Ditmaal weet de dappere knaap zijn gevoelens te verbergen, maar want hij begrijpt, dat het over de schepen van de Noorse koning gaat, waarvan er nu twee in de rivier liggen... en dat er iets vre selijks gebeurd moet zijn met de bemanning, is hem nu al te duide lijk. Enkele dagreizen verder naar het Oosten, zijn inmiddels Eric en Svein tot dezelfde conclusie geko men. De roerloze gedaante half het hart klopt hem in de keelomspoeld door de zee, spreken dui delijke taal... „Lafhartig overvallen door een bende zeerovers," gromt Svein, „Arme kerels... om over ons zelf niet te reppen, want wij staan er, zogezegd, óók niet zo bijster fraai op De lange Sakser stokt ineens en tuurt over zee... en nu ziet Eric het ook... het kleine vierkante zeil, ver weg aan de donkere horizon... veiling om of beter gezegd met niet daadwerkelijk veilen, gaat de Nederlandse tuinbouw duide lijk de zwarte handel in de hand werken en de contróle op hét aangevoerde produkt gaat ver loren, aldus de heer Jurgens. die van mening was het veilingwezen in Nederland veel te veel ver snipperd is. Ieder denkt, zo stel de hij met nadruk vast, dat hij de beste veiling heeft en de beste ligging en een fusiegesprek loopt vast. Besturen blijven gaarne op hun stoel zitten als waren het goed gesalarieerde mi nisters, aldus de haar U-i/rgens. De lage waterstand van de Rijn heeft tot een grote opstop ping in de scheepvaart geleid, zo is donderdag door de rivierpo litie van Koblenz bekendge maakt. Tussen Bad Salzig en Bonn, een afstand-Van ongeveer 100 km, liggen meer dan 1.300 schepen die zonder hulp niet verder durven. Zij wachten op loodsen, die hen door de gevaar lijke bergachtige gedeelten tus sen de Lorelei en Bingen kun nen brengen. Een dergelijke opstopping van schepen op de Rijn is vermoe delijk nog nooit voorgekomen. Er zijn echter, ondanks de druk te tussen Bad Salzig, nog geen grote ongelukken gebeurd; de botsingen, die voorkwamen, heb ben slechts lichte averij tenge volge gehad. De stagnatie van de Rijn vaart heeft inmiddels tot een recorddrukte bij de spoorwegen geelid. Op de lijnen langs de Rijn lopen de laatste dagen soms zelfs 540 goederentreinen per etmaal. Doordat de kerst drukte al merkbaar wordt, be gint het goederenvervoer per spoor echter ook reeds moeilijk heden te ondervinden. In de vergadering van de Twee de Kamer heeft de heer W. P. G. Assmann (K.V.P.) de minister van Verkeer en Waterstaat don derdagmiddag de volgende vra gen gesteld: 1. Moet niet de verwachting bestaan, dat van rijksweg 17 (Roosendaal—Zevenbergen), die maandag voor het verkeer werd opengesteld, voorshands slechts een beperkt gebruik zal worden gemaakt gezien de zeer gebrek kige toeleiding van rijksweg 17 naar rijksweg 16? 2. Kan de minister bevorde ren. dat bedoelde verbinding tus sen beide rijkswegen zo snel mo gelijk in overeenstemming wordt gebracht met de eisen, die hier aan mogen worden gesteld? 3. Is het mogelijk, de aanbe steding en de bouw van het res terende gedeelte van rijksweg 17. tot nabij Moerdijk, te bespoedi gen, ten einde daarmee te berei ken, dat deze nieuwe verbinding tussen zuid en noord zo snel mo gelijk het optimale rendement zal kunnen verkrijgen? 4. Waarom is rijksweg 17 niét kruisingsvrij gemaakt op het punt, waar de provinciale weg RoosendaalOud Gastel wordl gepasseerd, en wel kruisingsvrij ter hoogte van de provinciale weg Oud Gastel—Oudenbosch, hoewel eerstgenoemde provin ciale weg een aanzienlijk druk ker verkeer heeft dan laatstge noemde?

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2