Voor 't zelfde geld: een fijnere thee! VAN NELLE'S THEE Gemeenteraad van Sas van Gent De moord op Roger Ackroyd IN I I I I Woensdag 12 december '62 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Geniet voor twee... met Van Nelle's thee! een dagelijks genot! lel, mammm. Een origi- rt, die u zelf in kunt :cpten op.de binnenzijde. raelop, gefrankeerd met I de Stichting Vlees, Haag. en Vleeswaren. Ie -'■I n, De gemeenteraad van Sas van Gent kwam op vrijdag 30 novem- |ber jf.1. in openbare zitting bijeen, doch in verband met het overlij den van H. K. H. Prinses Wilhel- mina werd de vastgestelde agen da niet afgewerkt. Wèl werd tijdens deze -bijeen komst de heer L. de Meijer als jid der gemeenteraad geïnstal leerd door het afleggen van de ambtseed. Vervolgens werd door burge meester Den Boer een korte her denkingsrede uitgesproken, waar. ,ia met algemene stemmen beslo- ;en werd een telegram van de volgende inhoud aan H. M. de Ko :ingin te zenden Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden Soestdijk De raad der gemeente Sas van Gent in vergadering bijeen, be tuigt mede namens de ingezete. nen der gemeente H. M. de Ko ningin, Z. K. H. Prins Bernhard, en H. K. H. H. de Prinsessen, zijn opreente deelneming met het overlijden van H. K.H. Prin ses Wilhelmina. sas van Gent, 30 nov. 1962 R. A. J. den Boer, Voorzitter G. A. v. d. Piemel, Secretaris De agenda van deze vergade ring werd j.l. maandagavond tij dens een nieuwe openbare verga dering afgewerkt. Voor een voltallige raad werd allereerst aan de orde gesteld: Notulen en ing. stukken Aangezien geen op en aan merkingen waren binnengeko men, werden de notulen van de vergaderingen van 26 oktober en 30 november ongewijzigd goedge seurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-V laanderen, dat de neer De Meijer aanleiding gaf tot :iet stellen van enige vragen. Het was hem opgevallen, dat de totale kosten van het project met ca 2.000.000 gestegen was, van ■en totaal-begrootbedrag van 8 tot ruim 10 miljoen gulden, o.a. in verband met de bijzondere aan sluitingen voor de verschillende genieeuien. Hij herinnerde zich, dat toen .Sas van uent net plan moest goedkeuren men moeilijkheden zag in de vasthoudendheid van Sas van Gent, omdat deze ge meente den aansluiting eiste wel ke ca 60.000 zou kosten. Zijns inziens moesten dan voor andere gemeenten toch wel veel hogere oosten gemaakt worden. Het bleek evenwel, dat in deze nieuwe prijs ook de verhoogde kosten van werkloon enz. begre pen waren, en dat bij de goed- «euring destijds reeds van het verhoogde- begrotingsbedrag was uitgegaan. Wat de verdeelsleutel betrof meende hij, dat men van een an dere regeling was uitgegaan dan statutair was vastgelegd en vroeg zich af, of de diverse ge meenteraden hieraan hun goed -ceuring niet hadden moeten hechten. Het bleek, dat dit reeds was ge beurd. Naar aanleiding van de vraag van de heer De Braai met betrek king tot de verkoop van woning wetwoningen aan de bewoners daarvan, gaven B. W. een over zicht van de lopende aanvragen. Hieruit bleek, dat tot dusver 18 bewoners gevraagd hebben hun woning te mogen kopen. In 16 ge vallen werd bericht ontvangen, dat door de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid in beginsel daartegen geen bezwaar had. In 2 gevallen (in de Tram straat en in de VredestraaU werd afwijzend op het verzoek beslist, op grond van de onderhoudstoe- stand waarin deze huizen ver keerden. Inmiddels hebben 2 ge gadigden zich teruggetrokken, erwijl in 8 gevallen tot taxatie van de woningen werd overge gaan. Bij het uitgaan van het ant woord van B. W. was van de minister voor één geval de mede deling ontvangen dat tot verkoop van de woning kan worden over gegaan, tegen de daarvoor in het axatie-rapport genoemde prijs. Voor dit geval werd reeds de be middeling van de notaris inge roepen. Nadat op 1T september j.l. door de secretaris werd geïnfor meerd naar de taxatie van de res- terende woningen, werd medege deeld, dat zulks nog lange tijd op zich zal laten wachten, aangezien Sas van Gent reeds een beurt had gehad, en nu eerst andere ge meenten geholpen moesten wor den. B. en W. deelden verder mee, dat ook elders klachten zijn om trent de trage gang van zaken. Inmiddels was ook voor de 7 andere reeds getaxeerde wonin gen een verkoop-advies binnen gekomen, zodat deze gegadigden thans met de meeste spoed zullen worden geholpen. De heer De Groff vroeg B. W. er bij de woningbouwvereni gingen op aan te dringen, dat de ze regelmatig voor hun leden een vergadering zouden beleggen, waarin deze eventuele grieven of klachten betreffende hun woning naar voren zouden kunnen bren gen Dit naar aanleiding van de slechte toestand van onderhoud der woningen in de Tramstraat en Vredestraat. De heer De Maayer, wethouder van Openbare Werken, was van oordeel dat dit niet tot de taak van B. W. behoorde, doch vroeg naar aanleiding hiervan aan de heer De Meijer, als be stuurslid van de woningbouwver eniging Sas van Gent, of hij hier omtrent nadere inlichtingen kon verstrekken. Inderdaad, aldus de heer De Meijer, waren reeds enkele malen vergaderingen uitgeschreven voor de leden der bouwverenigin gen. Het resultaat was over het algemeen zó, dat met moeite en kele bestuursleden en soms een enkel lid ter vergadering kwam, zodat dergelijke vergaderingen over het algemeen weinig zin hebben. Wat de ondernoudstoestand dei- betrokken woningen aangaat, deelde de heer de Meijer nog mee, dat destijds verzoeken tot verbe tering zijn ingediend, doch dat hierop door Middelburg afwijzend werd beschikt, omdat men daar van oordeel is, dat er ook een ze kere klas van goedkopere wonin gen in de gemeente moet zijn. Ook de heer De Groff was van oordeel, dat elke verbetering van de woningen dadelijk in de huur verrekend moest worden, waar door de bewoners voor grote las ten komen te staan. Naar aanleiding van de tijdens de vorige vergadering door de heer De Braai gestelde vraag om trent de verlegging van het trot toir in de St Janstraat deelden B. W. mede, dat dit in strijd zou zijn met het uitbreidingsplan, zo dat aan deze wens niet voldaan kon worden zonder het uitbrei dingsplan te herzien, wat een heel administratieve rompslomp mee zou brengen. De heer De Braai was hierbij gesteund door de heer De Rijk, van oordeel, dat het uit breidingsplan dan toch maar her zien moest worden, hoewel het hun onbegrijpelijk voorkwam, dat zulks nodig was. De neer De Rijk meende zelfs, dat er toch nog een wijziging moest komen, in verband met de vestiging van een tweetal woningwetwoningen en er ontstond enig geharrewar om trent het al dan niet wijzigen van dit plan. Uiteindelijk kwam de oplossing op heel simpele wijze. Het trottoir is ter plaatse zeven tegels breed, en aangezien vier tegels voldoende blijkt, zullen de drie binnenste rijen worden ver wijderd. Het uitbreidingsplan heeft hiertoe geen wijziging; de bewoners' krijgen nu een groen strook voor de deur en het trot toir blijft intact, zodat aan alle wensen kan worden voldaan. Vervolgens werd aan de orde gesteld het voorstel van B. en W. om medewerking te verlenen aan de stichting van een imbecielen werkplaats door middel van een bijdrage van 1.135 per jaar per geplaatst kind met ingang van 1962. De raad was het unaniem eens met B. en W., dat dit project in het kader van de nazorg van zeer groot belang voor de gemeente was, en besloot de gevraagde medewerking te verlenen. Intrekking en uitgifte van erfpacht Het voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 14 juli 1960, no 15, tot uitgifte van grond in erfpacht aan de heer P. E. Baart te Sas van Gent werd door B. en W. zeer uitvoerig toegelicht. Door een samenloop van omstandighe den bleek de heer Baart niet in staat te zijn geweest tijdig een nieuw winkelpand op de ge vraagde grond te kunnen verwe zenlijken. De raad besloot dan ook tot intrekking van het raads besluit. Waarom zoudt U Uzelf en Uw gasten niet verwennen... 't kost heus niets méér! Neem Van Nelle's thee. Extra- geurig, extra-krachtig. Omdat Van Nelle (theekenners bevestigen het U) de delicate kunst van het melangeren verstaat. En hoe een verrukkelijke Ceylon-melange. Superieure kwaliteit! 1.08 per 100 gram ASSAM extra geurige Engelse melange (met topblaadjes!) 90 ct. per 100 gram. krachtlg-aroma- tlsch. met fijne „noot-achtlge" smaak! 90 ct. per 100 gram. T 9 Deze intrekking gaf er de heer De Groff aanleiding toe, B. en W. te Verzoeken bij een eventuele hernieuwde uitgifte van de grond met de bestaande bebouwing rekening te houden, omdat in de betrokken bouwstrook momen teel bungalow-bouw wordt toege past. Daar naar de mening van B. en W. geen bezwaar bestaat tegen de inwilliging van de aanvraag om gemeentegrond in erfpacht aan de Vier Ambachtenstraat, door de heer C. J. D. Strijdonck, werd deze grond tegen de gebrui kelijke condities uitgegeven. Aan de N.V. Nieuwe Neder landse Maatschappij tot vervaar digen van Spiegelglas enz., alhier, werd aan de Vrij straat een per ceel grond verkocht voor de bouw van een woning, ter vervanging van huizen, welke voor de uitvoe ring van de kanaalwerken ge sloopt moesten worden. In het prae-advies van B. en W. werd aanvankelijk gesproken over de bouw van 2 woningen, doch na dat de vergadering voor nader onderzoek geschorst was, bleek hier inderdaad slechts van één woning sprake te zijn. Dit naar aanleiding van een opmerking van mevr. Neeteson. Gemeentelijke subsidies. Naar aanleiding van het ver zoekschrift van de Nederlands Belgische Vereniging Zeeland te Middelburg om toe te treden tot deze vereniging tegen een jaar lijkse contributie van ƒ25,ga ven B. en W. schriftelijk een zeer uitvoerig prae-advies aan de raad, waarin zij de voordelen van het lidmaatschap duidelijk lieten blijken. Zonder verder commentaar werd dan ook tot toetreding be sloten. Gelet op het feit, dat ook aan andere buiten de gemeente ge vestigde onderwijsinstellingen subsidies worden verleend, stel den B. en W. de raad voor het verzoekschrift van het curato rium der Katholieke Leergangen te Tilburg, om een subsidie uit de gemeentekas van 30,voor iedere leerling uit de gemeente Sas van Gent, in te willigen. Mo menteel studeert één leerling uit de gemeente aan deze leergan gen, zodat van een rechtstreeks belang bij de activiteiten kan worden gesproken. Conform het advies van B. en W. werd door de raad besloten. Ook -het verzoekschrift van de commissie voor de hygiëne van het kind, waaronder de kraam- centra van het Groene en het Wit-Gele Kruis ressorteren, tot verhoging van het subsidie tot 2,- per verzorgingsdag, met in gang van 1 januari 1962, werd door de raad ingewilligd. Op advies van B. en W. werd het verzoekschrift van de Vereni ging Lager Nijverheidsonderwijs in de bisdommen Breda en Den Bosch te Tilburg, om een subsi die naar rato van 2 of 3 cent per inwoner, afgewezen, omdat er in de omgeving van Sas van Gent geen scholen zijn gevestigd, wel ke van een eventueel te verlenen subsidie zouden kunnen profite ren. Mosterd na de maaltijd noem de de Voorzitter het verzoek van de Vereniging voor Vreemdelin genverkeer te Sas van Gent, om een éénmalige subsidie groot 238,25, tot dekking tekort 1961. Dit tekort zou zijn ontstaan bij de betaling der kosten die ver bonden zijn geweest aan het be zoek van de harmonie „Amicitia" uit Steenbergen aan onze ge meente, tijdens de kermisdagen 1961. Het initiatief was destijds uitgegaan van de plaatselijke caféhouders, welke een bedrag van 317,bijeenbrachten. Het hek zou van de dam zijn, aldus de Voorzitter, als hierop gunstig zou worden beslist. An ders had het gelegen, wanneer men tevoren een garantieverkla ring van de raad gevraagd had, dan had de raad te voren de eventuele consequenties kunnen overwegen. Ook dit verzoek werd afgewe zen. Beter kwam -het verzoekschrift van de Zeeuwse stichting voor te restaureren pand moest wor den aangekocht om hun admini stratie in onder te brengen, doch dit vormde geen aanleiding het verzoek daarvoor af te wijzen. Naar aanleiding van de subsi dieverleningen deze avond vroeg mevr. Neeteson een overzicht van alle (jaarlijkse) subsidies, welke tot nu toe door de raad werden verleend. Dit beloopt waarschijn lijk reeds een aardig bedrag. De Voorzitter zegde toe een dergelijk overzicht te doen samenstellen. Als punt 15 prijkte op de agen da het verzoekschrift van de Katholieke Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwvereniging te Klooster- zande, om voor de bouw van 15 woningwetwoningen in de ge meente: a. daarvoor -het benodigde bouw volume beschikbaar te stellen; b. voor de bouw de vereiste medewerking ingevolge de Woningwet te verlenen. De heer Stevens merkte naar aanleiding hiervan op, dat het in verband met de curveprijs lastig is een eenmaal toegewezen con tingent over verschillende bouw verenigingen te verdelen, aange zien dit in de meeste gevallen de exploitatiekosten verhoogt, met als uiteindelijk gevolg een hoge re huur. Ook andere raadsleden voelden er niets voor om een af gepast kwantum van 15 wonin gen toe te zeggen, fep wijl het contingent nog niet bekend is. B. en W. wijzigden hun voor stel dan ook zodanig, dat van het nieuwe contingent door de be doelde woningbouwvereniging ge bouwd zou kunnen worden, ter wijl -het juiste aantal woningen dan later officieel kan worden vastgesteld door de raad. De heer De Meijer zag er het nut niet van in dat er naast de beide bestaande bouwverenigin gen nu ook nog een derde niet- plaatselijk gevestigde vereniging in Sas van Gent zou bouwen. De revalidatie te Middelburg om een betrokken bouwvereniging heeft éénmalige subsidie van 5 cent per i t0(-'h geen enkele invloed op de inwoner er af. Het verwonderdeaanwijzing van de toekomstige de heer De Meijer wel enigszins, i huurde) aangezien deze macht dat door deze stichting een oud volledig bij B. en W. ligt. Hij zag Door AGATHA CHRISTIE 27) Nadruk verboden. „Natuurlijk heeft de familie van mr. Ackroyd het recht te doen wat ze nodig acht", zei kolo nel Melrose. „Het officiële onder zoek mag echter op geen enkele wijze belemmerd worden. Ik weet natuurlijk dat mijnheer Poirot zijn sporen op dit gebied verdiend heeft," voegde hij er hoffelijk aan toe. „De politie kan jammer genoeg geen reclame voor zichzelf ma ken", zei Raglan. Het was Foirot die de situatie redde. „Ik heb me uit het publieke leven teruggetrokken," zei hij. „En het was mijn bedoeling nooit meer een zaak in handen te nemen. Bovendien heb ik een af schuw van publiciteit. Mocht ik iets kunnen bijdragen tot de op lossing van dit mysterie dan ver zoek ik u dringend mijn naam niet te willen noemen." Het gezicht van inspecteur Raglan klaarde een beetje op. Ook de kolonel ontdooide meer en meer. „Ik heb enkele werkelijk op merkelijke successen van u horen noemen", zei hij. „Ik heb veel ervaring," zei Poi rot kalm. „Maar de meeste door mij behaalde successen zouden er niet geweest zijn zonder de hulp van de politie. Ik heb een gewel dige bewondering voor de Engel se politie. Als inspecteur Raglan mij vergunt hem te assisteren zal ik dat als een grote eer en als een voorrecht beschouwen." De uitdrukking op het gezicht van de inspecteur was nu be paald minzaam. Kolonel Melrose trok me ter zijde. „Naar wat ik gehoord heb moet dat mannetje werkelijk bijzonder knap speurderswerk hebben ver richt", mompelde hij. „Natuur lijk laten we er Scotland Yard liever buiten. Raglan is erg zeker van zijn zaak, maar ik ben het niet helemaal met hem eens. 'Zie je, ik eh ken de betrokken partijen beter dan hij. Wat denk je, zou die Poirot als 't er op aan komt, toch niet met de eer wil len gaan strijken? Denk je dat hij op een onopvallende manier met ons zal willen samenwer ken?" ..Tot groter glorie van inspec teur Raglan," zei ik plechtig. „Zo, zo." zei kolonel Melrose, nu weer luid, „we zullen u op de hoogte moeten stellen van de laatste ontwikkelingen, mijnheer Poirot." „Heel graag," zei Poirot. „Uit wat mijn vriend, dr. Sheppard, zei heb ik begrepen dat de but ler verdacht wordt?" .Allemaal onzin," zei Raglan onmiddellijk. „Het personeel in die kringen is altijd zo gauw van streek dat het zich zonder enige reden verdacht gaat gedragen." „En de vingerafdrukken?" op perde ik. „Niet die van Parker." Hij glimlachte flauwtjes en liet er op volgen: „Noch die van u of van mr. Raymond, dokter." „Ook niet van kapitein Ralph Paton?" klonk de kalme stem van Poirot. In stilte bewonderde ik hem om de manier waarop hij de koe bij de horens pakte, en ik meende diezelfde waardering in de ogen van de inspecteur te zien. „Ik zie dat u er geen gras over laat groeien, mijnheer Poirot. Het zal me een waar genoegen zijn met u samen te werken. 'Zo gauw we die jongeman te pak ken hebben zullen we zijn vin gerafdrukken eens bekijken." „Ik kan er niets aan doen, in specteur, maar ik geloof dat u zich vergist," zei kolonel Melrose op besliste» toon. „Ik ken Ralph Paton al van zijn prilste jeugd af. Die jongen is niet tot zo'n lage moord in staat." „Misschien niet," zei de inspec teur toonloos. „Waarop baseert u uw vermoe dens?" vroeg ik. „Hij verliet gisteravond om negen uur het hotel en werd om streeks half tien in de nabijheid van „Fernly Park" gezien. Sedert dien is hij spoorloos. Wordt ge acht in ernstige financiële moei lijkheden te verkeren. „Ik heb hier een paar schoe nen van hem schoenen met profielzolen. Hij heeft er twee paar van, die er bijna hetzelfde uitzien. Ik ga ze nu met die voet afdrukken vergelijken. Ik heb er een mannetje bij gezet om te voorkomen dat er mee geknoeid wordt." „Laten we dan maar meteen gaan," zei kolonel Melrose. „U gaat zeker mee, dokter, en mijn heer Poirot ook?" We knikten instemmend en de kolonel liet ons in zijn wagen plaatsnemen. De inspecteur,-die eerst naar de voetafdrukken wil de kijken, verzocht bij het hek te worden afgezet. Ongeveer hal verwege de oprijlaan boog een pad naar rechts in de richting van het terras en langs het ven ster van Ackroyds studeerkamer. „Wat wilt u, mijnheer Poirot?" vroeg de commissaris, „met de in specteur mee of eens in de stu deerkamer rondneuzen?" Poirot gaf aan het laatste de voorkeur. Parker deed ons open, glim lachend-onderdanig als altijd. Zijn paniekstemming van de avond tevoren scheen hij geheel te boven te zijn. Met de sleutel die hij uit zijn zak gehaald had_opende kolonel Melrose de haldeur en even later stonden we in de studeerkamer. „Hier is alles nog precies als gisteravond, mijnheer Poirot alleen het lijk is weggehaald." „En waar werd het lichaam gevonden?" Zo nauwkeurig mogelijk be schreef ik de wijze waarop ik Ackroyd half zittend half lig gend in zijn leunstoel had aange troffen. De stoel zelf stond nog op dezelfde plaats voor het vuur. (Wordt vervolgd.) hierin maar een verdere splitsing van gemeentegelden, welke zijns inziens verder geen enkel prak tisch nut heeft. De Voorzitter wees er op, dat deze R. K, Bouwvereniging, wel ke op een bepaalde basis is opge richt en regionaal werkt, toch ook een kans moet krijgen voet aan de grond te zetten. Wethouder De Maayer wees op de deskundigheid van de mensen welke bij deze bouwvereniging aan de leiding staan, hetgeen niet altijd van de plaatselijke bouwverenigingen gezegd kan worden. De heer De Groff was -het met de heer De Meijer eens. Ook hij zag geen nut in het inschakelen van een derde bouwvereniging. Er is reeds eerder over deze kwes tie in de raad gesproken, en ook toen -heeft hij zich steeds op het standpunt gesteld, dat er geen verdere versnippering moet ko men, om het even, of dit nu op R. K. of op Prot. Christelijke grondslag zou zijn. Het voorstel van B. en W. werd met 6 tegen 5 stemmen aangeno men. Rondvraag. Voor het eerst werd het nieu we systeem toegepast, waarbij de vragen voor de rondvraag tenminste drie dagen tevoren schriftelijk waren ingediend, zo dat B. en W. in staat waren deze vragen dadelijk te beantwoorden. Van de -heer De Groff was de vraag binnengekomen, of het niet wenselijk zou zijn, voor de vrijwillige brandweer een eigen brancard aan te schaffen, zodat deze- in noodgevallen tenminste bij de hand is. Tijdens het onge val op de Blauwselfabriek moest de brandweer er elders een gaan lenen. De mening van de heer De Groff werd volkomen gedeeld door B. en W. Tijdens een der volgende vergaderingen zal het voorstel ter tafel worden ge bracht tot aankoop van een twee tal inschuifbare brandcards, waarmede de motorwagens zul len worden uitgerust. De heer De Meijer deed de sug gestie, er bij de Z. V. T. M. op aan te dringen, dat ook de busdienst naar Breda weer vertrekt en ook aankomt op de halte aan de Poelstraat. Tijdens de afgelopen zomermaanden was dit wèl het geval, doch bij de invoering der winterdienstregeling is deze -hal te weer uit de dienstregeling ge schrapt. Vooral tijdens de winter maanden zou hier het meest ge bruik van kunnen worden ge maakt. Deze suggestie zal door B. en W. worden doorgegeven, evenals de volgende opmerking van de heer De Meijer, welke eveneens op de Z. V. T. M. betrekking heeft. Hij bepleitte n.l. dat ook de Z. V. T. M. tot invoering van z.g. knipkaarten zou overgaan, zowel voor de schooljeugd als voor z.g. forensen. Het komt vooral in de wintermaanden herhaaldelijk voor, dat bij slecht weer van de busdiensten gebruik gemaakt moet worden door deze mensen, wat steeds een zeer kostbare ge schiedenis blijkt, temeer daar deze vervoeronderneming als enige maatschappij in Nederland geen retourbiljetten op haar lijndiens ten verstrekt. Een dergelijke suggestie zal ook worden gedaan door de oudervereniging van het Lyceum te Terneuzen, aldus mevr. Neete son, zodat er van verscnillende zijden bij de Z. V. T. M. op wordt aangedrongen. Volgens persberichten zou Ter- neuzen zich uit de Centrale Dienst terugtrekken, aldus de heer De Meijer in zijn volgende schriftelijke vraag. Zouden in verband hiermede B. en W. bij de Vereniging van Nederlandse Ge meenten willen informeren, wel ke mogelijkheden er bestaan, zo mogelijk met vergelijkende cijfers. Inderdaad was deze kwestie al bij B. en W. aan de orde geweest, en zal men tnans zo snel moge lijk trachten het benodigde cijfer materiaal te verwerven. Het con- trakt met deze dienst loopt op X januari 1965 af, of wordt, indien niet een jaar tevoren is opge zegd, automatisch voor 10 jaar- verlengd. Indien evenwel der aange sloten gemeenten in Zeeuws- Vlaanderen zich terugtrekt, kan tot opheffing van deze dienst worden overgegaan. B. en W. zegaen toe, zodra mo gelijk is, met concrete gegevens nierop nader terug te komen. Vervolgens informeerde de neer De Meijer of er uit de gemeente ook vertegenwoordigers op de Zeeuwse Sportkontaktdag waren geweest en of er reeds officiële plannen voor de te stichten sport, complexen zijn ingediend bij de Zeeuwse Sportfederatie, dit met het oog op eventuele subsidiever deling. in antwoord hierop kon de Voorzitter mededelen, dat er een drietal gemeentelijke vertegen woordigers op deze kontak-.dag aanwezig waren, n.l. de burge meester, wethouder Colsen en de gemeente-secretaris. Officiële plannen zijn nog niet ingediend bij de Zeeuwse .sport federatie, doordat men nog wach tende is op de begroting voor het sportveldencompiex dat door de Ned. Heidemij. is ontworpen. Wel is weer op spoed aangedrongen en hoopt men binnen afzienbare tijd tot definitieve resultaten te kunnen komen. In verband met deze sport- praatjes richtte de heer De Meijer de aandacht op de moge lijkheid tot het verwezenlijken van een overdekt zwembad. Voor een prijs van ca. 42.000,zou men reeds een prae-fabricated bassin kunnen verwezenlijken, terwijl de verwarming mogelijk op goedkope wijze van een der fabrieken te verkrijgen zou zijn. B. en W. zegaen toe aeze moge lijkheden nader te onderzoeken.. Op 17 januari a.s. zal tenslotte met de raad en eventueel ver tegenwoordigers van plaatselijke sportverenigingen een bespre king worden gevoerd met de neer Van Gelderen, een uiterst des kundige op -het gebied der mo derne sport. Vervolgens las de Voorzitter nog een vraag voor van de heer De Meijer, doch werd tijdig door deze geattendeerd, dat in het op schrift hiervan duidelijk was ver meld, dat deze vraag bedoeld was voor een besloten zitting, zodat nierop niet verder werd inge gaan. Mondeling informeerde mevr. Vervaet wie er de eigenaar is van de nieuwe vuilnisemmers, als deze t.z.t. zullen zijn uitgereikt. In antwoord -hierop aeelde de Voorzitter mede, dat deze uiter aard eigendom van de gemeente blijven, en dat de inwoners uit sluitend betalen voor de dienst verlening der reinigingsdienst. Wat er evenwel gaat gebeuren als er een emmer verduisterd wordt of op andere wijze in het ongerede raakt, was een punt, dat bij vaststelling der verorde ning over het hooid was gezien. Hierop zullen B. en W. zich dus nog nader bezinnen. Tenslotte informeerde mevr. Vervaet of er bij het te stichten bejaardentehuis een kapel of iets dergelijks gebouwd wordt. Dit blijkt niet het geval te zijn, doch bij nadere informatie bleek de aula van dit tehuis wel zodanig te worden ingericht, dat deze ge schikt is voor het houden van eventuele godsdienstoefeningen enz. Op de vraag of het geen tijd wordt het stichtingsbestuur samen te stellen, antwoordde de Voorzitter dat op aanraden van de heer Oosterhuis hiermede ge wacht zal worden tot met de eigenlijke bouw begonnen kan worden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de openbare zitting, waarna de raadsleden nog even bijeen bleven.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5