PROVINCIAAL NIEUWS De kernproeven- conferentie te Genève Binnenlands nieuws „Tass" meldt arrestatie spion menschen Eric de Noorman - Het Wolvenjong VERH DUIVENSPORT SIND IN ALLEf^'elt Em AGENDA DE V RIJ E Z E E U W Woensdag 12 december '62 TERNEUZEN SLUIS DE VERHOUDING TUSSEN KERK EN STAAT IN COMM. LANDEN Viijstelliiig premieheffing Kinderbijslag oudere alleenstaande vrouw Trambotsing in Rotterdam Negen gewonden flrtfMgS handen PREMIER VAN GEORGIë VERVANGEN Humor en tragiek in het politiebureau. De afdeling Terneuzen van de Z. V. U. had voor gisteravond in hotel Rotterdam" wel een zeer bijzonder onderwerp gekozen. De heer W. A. Tieman, hoofd inspecteur van politie en chef der recherche en dé zedenpolitie te Utrecht, heeft een avondlartg op boeiende wijze verteld over het geen hij in de loop van zijn 35- jarige carrière zoals heeft mee gemaakt. Dat is natuurlijk maar een heel klein tipje van de sluier geweest, dat de heer Tieman oplichtte. Om zijn eigen woorden te ge bruiken: ,,een kok geeft niet al zijn geheimen prijs." Over het algemeen heeft de burger, die de rechte paden pleegt te bewandelen, wel een geheel an dere voorstelling van die zaken, dan zij in werkelijkheid zijn. Met de geschiedenissen, die hij in boe ken leest of op het witte doek ziet, hebben de werkelijke geval len niets te maken. Er kunnen wel eens humoristi sche gevallen voorkomen, maar veelal blijken het mislukte levens 1e zijn waarmee de politie gecon fronteerd wordt en dat geeft een man, als de heer Tieman, te den ken. Aan het 'eind van zijn causerie wekte hij zijn aandachtig gehoor op deze mislukte mensen toch altijd hun menselijke waardigheid te doen behouden en zeker te trachten die terug te geven door een begrijpende houding aan te nemen. Zeer waarschijnlijk zou den deze mensen een geheel an dere levensloop hebben gehad, zo DUIVENTENTOONSTELLJNG ZUIDZANDE De Postduivenhoudersvereniging ..De Luchtbode" hield in het café van de heer Schouten alhier een duivententoonstelling, waarvoor een goede belangstelling bestond. Hierbij werden de volgende prij zen toegekend; Oude doffers: 1. J. Wille, 2. D. Luteijn, 3. J. Duininck, 4 en 5 N. Weeda. Jarige doffers: 1 en 4. A. Wee- da, 2, 3 en 5. P. Boekhout. Jonge doffers: 1. J. Wille, 2. A. Wage, 3. A. Weeda, 4. J. Kools en 5. C. Verplanke. Late doffers: 1. P. de Hullu. Oude duivinnen: 1. A. Weeda, 2. J. Versprille, 3. W. de Die, 4. J. Wille en 5, J. Duininck. Jarige duivinnen: 1 en 4. A. Weeda, 2. D. Luteijn, 3. J. Wille, en 5. A. Wage. Jonge duivinnen: 1. W. de Die. 2. C. Verplanke, 3. A. Wage, 4. M. Provo en 5. A. Weeda. Late duivinnen: 1. J. van Houte en 2. J. Wille. Kampioen doffers: J. Wille. Kamp. duivinnen: A. Weeda. Na afloop van de keuring wer den door burgemeester Everwijn de prijzen uitgereikt. zij „normale" ouders hadden ge had, als zij in een beter milieu waren opgegroeid, of zo zij be paalde tegenslagen niet hadden ontmoet, enz. Daarnaast kan een ieder zichzelf de vraag stellen, „Wat zou er van mij geworden zijn in die omstandigheden?" De zaak van die kant bekijkend, komt men tot de slotsom, dat men toch altijd ergens een lichtpunt je, óók bij de grootste misdadi ger, kan ontdekken en dat is al tijd de moeite waard en zelfs onze plicht om dit lichtschijn sel een helderbrandende lamp te doen worden. Concert „Apollo." Onder leiding van haar direc teur, de heer F. van de Busscho, gaf de muziekvereniging „Apol lo" haar jaarlijks zaalconcert in café „Lamminsvliet." De voorzitter, de heer R. Plas- schaert, sprak een openingswoord tot een niet talrijk publiek, terwijl „Apollo" een aardig programma had samengesteld. In de pauze werd een loterij gehouden en na afloop verzorg de de Sluise band „Aecordeonct- la" balmuziek. De Verenigde Staten gaan niet akkoord niet een ongecontro leerde stopzetting der onder grondse kernproeven van 1 jan. af en zij zullen zich niet laten beïnvloeden door wat de Sowjet- Unie ten aanzien van haar eigen kernproeven doet. Dit zei de Amerikaanse afge vaardigde bij de ontwapenings conferentie in Genève, Charles Stelle, tijdens een vergadering van de drielanden sub-commissie inzake stopzetting van kernproe ven. Wij hebben bij een soortgelijke overeenkomst al eens slechte ervaringen met de Sowjet-Unie Het is niet uitgesloten dat het binnen afzienbare tijd tot de af- sluiting van concordaten tussen het Vaticaan en de socialistische landen komt, zo heeft dinsdag do ondervoorzitter van het Poolse parlement, Enon Kliszko, in een lezing voor een communistisch instituut in Rome verklaard. Hij noemde de verhouding tussen kerk en staat in Polen een „voor beeld" voor andere communisti sche landen. Hij zei dat het „proces van de coëxistentie" langzaam verloopt. Terwijl de Evangelische en de Orthodoxe Kerk zich al aan het communistische bewind in zijn land hadden aangepast, was dit bij de anti-communistische hou ding van de R.-K. Kerk moei lijker. Volgens Kliszko zijn er thans 14.000 R.-K. geestelijken in Polen werkzaam, tegen 10.000 vóór de oorlog. Het aantal ker ken en kapellen was in die periode bijna verdubbeld. „De Poolse regering is gekant tegen misbruik van de religie voor godsdienstige doeleinden", aldus de vice-voorzitter die van mening was, dat de Poolse regering zich ook niet mengt in de aange legenheden van de Kerk. opgedaan en dat willen we niet herhalen, aldus Stelle. In Westerse kringen ver wachtte men een Russische ver klaring dat de Sowjet-Unie na 1 januari geen kernproeven zal nemen. Stelle zei, dat het Westen be reid was de proeven stop te zet ten volgens een uitgebreid ak koord, of een gedeeltelijk verbod, dat dan vergezeld zou gaan van een tussentijdse overeenkomst over het beëindigen van onder grondse proeven onder doeltref fende controle. Volgens de Amerikaanse ge delegeerde had de Sowjet-Unie niet wetenschappelijk kunnen bewijzen, dat nationale controle systemen alléén in staat zouden zijn alle seismische gegevens op accurate wijze te identificeren. Over het aanbod van de Sow jet-Unie om drie onbemande seismische stations op haar grondgebied te vestigen zei Stel le: „Dit brengt ons niet veel ver der tot ons doel, een objectief en bevredigend opsporings- en identificatiesysteem op te bou wen". De onbemande stations zouden wel een nuttige aanvul ling op bemande opsporingssta tions kunnen zijn en het aantal gevallen waarin inspectie nood zakelijk lijkt, kunnen verminde ren, zo zei hij. Hij hoopte, dat het Russische aanbod om in principe internationale waar nemers toe te laten teneinde de automatische registratieappara- De ongehuwde vrouw van 45 jaar en ouder is met ingang van i januari 1963 vrijgesteld van premieheffing ingevolge de Alge mene Kinderbijslagwet 1 A.K.WJ wanneer deze premie bij wijze van aanslag zou worden geheven Dit is bij Koninklijk Besluit vastgesteld. Deze algemene maatregel van bestuur behelst dus geen vrijstel, ling van premie voor vrouwen van 45 jaar of ouder, die in loon dienst zijn, daar niet deze vrou wen, maar de werkgevers de A. K.W.premie betalen. De werkgevers mogen in het algemeen de premie niet verha len op de loontrekkenden. Slechts in enkele gevallen mag de werk gever wél verhaal van A.K.W.- premie toepassen. Daar dit zou inhouden, dat in deze gepallen de premie toch ten laste van on gehuwde vrouwen van 45 jaar of ouder zou komen, is bepaald, dat in deze gevallen de werkgever van de premieheffing wordt vrij gesteld, omdat er niets te verha len valt. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, had de Eerste Kamer destijds toegezegd, te bevorderen dat de algemene maatregel van bestuur tot stand zou komen. Van de Sociaal Economische Raad heeft hij evenwel nog geen advies gekregen over het vraag stuk van de verhouding van de positie van de ongehuwden en de gehuwden in de sociale verze kering. De regeling van de vrij stelling van premieheffing inge volge de A. K. W. is dan ook voor lopig. tuur op te halen of te plaatsen, aanvaarding van het Westerse standpunt betekende. De Sowjet-afgevaardigde Tsa- rapkin merkte op dat de Ver enigde Staten zich blijkbaar vrij achten om na 1 januari hun kernproeven voort te zetten. Als dat zo mocht zijn, zullen andere kernmogendheden dienovereen komstig reageren, waarbij de verantwoordelijkheid dan geheel bij de Verenigde Staten ligt, al dus de Sowjet-vertegenwoordi- ger. Hij voegde daaraan nog toe, dat de opmerkingen van de Ame rikaan Stelle over een morato rium „lachwekkend" zijn. „Nie mand vraagt om een morato rium". De Sowjetrussische veilig- heisdienst heeft een spion gear resteerd die geheime weten schappelijke gegevens zou heb ben doorgegeven aan Britse en Amerikaanse inlichtingendien sten. Volgens het officiële Rus sische persbureau Tass, dat dit dinsdag meldde, is de aangehou dene een zekere O. V. Penkovs- ky, een lid van de staatscommis sie voor de coördinatie van we tenschappelijk onderzoek. Pen- kovsky had in contact gestaan met genoemde inlichtingendien sten via Greville Wynne, de Britse zakenman die kortgeleden in Hongarije is gearresteerd en, op beschuldiging van spionage, naar de Sowjet-Unie is overge bracht, aldus „Tass". „Wynne kwam op gezette tij den naar de Sowjet-Unie onder het mom van zakenman", aldus het persbureau. Penkovsky had de Britse en Amerikaanse inlich tingendiensten volgens Tass ge heime gegevens in handen ge speeld over Russische weten schappelijke, technische, politie ke en militaire aangelegenheden. Dit was gebeurd in de loop van het vorig jaar en van dit jaar. De Rus had voor zijn doeleinden gebruik gemaakt van een brie venbus in de Poesjkinskayastraal te Moskou. Een ambtenaar van de Amerikaanse ambassade in de Russische hoofdstad, wiens naam als R. Jacob wordt opgegeven, was op 2 november op heterdaad betrapt toen hij „spionagemate- riaal" uit de brievenbus haalde. Het Russische persbureau meldde voorts nog. dat Wynne in de Sowjet-Unie voor een recht bank zal moeten verschijnen. De echtgenote van de Engelsman, die een visum voor de Sowjet- Unie heeft gekregen, hoopt nog deze week haar man te kunnen bezoeken. Volgens „Tass" was bij de ar restatie van Penkovsky voor hem belastend materiaal aange troffen, waaronder drie minia tuur-camera's, codesleuteds, ge codeerde „spionage"-rapporten, geheime inkten, radio-uitrusting en een vals Russisch paspoort. In het Russische bericht over de arrestatie wordt ook nog be weerd, dat Penkovsky een zeke re Karlsson, tweede secretaris öp de Amerikaanse ambassade in Moskou, en andere Westelijke diplomaten als contactmensen had. Van de zijde van de Ameri kaanse ambassade werd naar aanleiding van deze mededeling verklaard, dat men daar geen Karlsson kent. Wèl heet de as- sistent-landbouwattaché Rodney Carlson, maar de Russische autoriteiten hebben geen be schuldigingen tegen hem inge bracht, zo werd gezegd. TIENJARIG JONGETJE ZOEK IN LEIDEN Sedert de middag van 10 decem ber is. de 10-jarige Jacobus Nieuwpoort uit Leiden zoek. Het jongetje was te laat op school gekomen en werd daar om, samen met twee andere jongens, door zijn onderwij zeres naar het hoofd van de school gestuurd. Eén jongetje ging braaf naar het hoofd toe, maar Jacobus en het andere jongetje liepen de school uit. De hele middag speelden zij op straat. Om half vijf ging het vriendje van Jacobus naar huis. Sindsdien is Jacobus Nieuwpoort niet meer gezien. Wel is er bij de politie een vaag verhaal verteld, dat kin deren het jongetje nog achter een muziekcorps hadden zien lopen. DIEFSTALLEN IN DE ROTTERDAMSE HAVEN Acht Rotterdammers hebben dinsdagmiddag terecht gestaan in verband met een serie haven- diefstallen waarbij volgens de officier van Justitie een bedrag van bijna 1 ton gemoeid is ge weest. Zes werknemers van een havenbedrijf in de Maasstad en twee kooplieden hoorden dins dagmiddag gevangenisstraffen van tien maanden met aftrek waarvan drie maanden voor- Dinsdagavond om ongeveer half tien zijn twee motorwagens van de gemeentetram in Rotter dam bij de Parksluizen met el kaar in frontale botsing geko men. Het waren een wagen van lijn 10, die linksaf langs liet Be lastingkantoor wilde rijden en een wagen van lijn 15, die over de brug van de sluizen was ge komen. De gevolgen van de botsing waren ernstig: de voorbalcons van beide wagens werden volle dig ingedrukt, waarby de be stuurders vrij ernstig gewond raakten. In totaal liepen negen mensen bij deze botsing min of meer ernstige verwondingen op. Geen der gewonden verkeert in levensgevaar. De beide trams werden be stuurd door Italianen. De be stuurder van de wagen van lijn 15. A. B., is door de botsing uit de tram geslingerd. Hij werd in ernstige toestand naar het zie kenhuis vervoerd. De wagen van lijn 10 werd bestuurd door G. P. Nader blijkt dat in totaal tien mensen, de bestuurders meege rekend, in ziekenhuizen zijn op genomen, omdat een vrouw, die aanvankelijk zeer licht gewond leek, later onwel werd en toch nog met spoed naar het zieken huis is vervoerd. In het „Berg weg-ziekenhuis" zijn zes, in het „Dijkzigt-ziekenhuis" vier der gewonden opgenomen. Het verkeer ter plaatse was meer dan een uur gestremd ge weest. WOENSDAG 12 DECEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Mijn dochter Patricia" DONDERDAG 13 DECEMBER AXEL: Aanvang 11 uur: Grote Veejaarmarkt. sW&Si»® ruw of schraal HAMEA-GELEi[übe95cii „HONGER-KLOK" In de Duitse stad Frankfort is, ter gelegenheid van de inzame ling „Brood voor de wereld" een z.g. „honger-klok" opgesteld, welke op overduidelijke wijze laat zien, dat op de wereld ieder uur vierduizend mensen de hon gerdood sterven. De actie gaat uit van de Duitse Lutherse Kerk. waardelijk tot gevangenisstraf fen van twee jaar en zes maan den met aftrek tegen zich eisen. De Rotterdamse koopman, D. van L. elf veroordelingen kwam er bij de officier van Justitie het slechtst af. Hij noem de de koopman de hoofdver dachte in deze „zeer ernstige zaak'. Tegen hem werd een ge vangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek geëist. Op velschillende tijdstippen van dit jaar en het vorig ont vreemden de acht, grote hoeveel heden fieber, vismeel, autoban den, plaatstaal en huiden. Het gestolen goed, kwam tegen een vrij geringe vergoeding, in han den van de twee kooplieden die het op hun beurt voor zeer lage prijzen doorverkochten. Zo werd een partij fieber ter waarde van 25.000 voor ruim 2000 verhan deld. Op Van L. na stond het ge zelschap vrij goed bekend. Een aantal van de verdachten welke dinsdagmiddag voor het hekje verscheen was tot op heden nim mer met de justitie in aanraking geweest. De rechtbank zal 20 december uitspraak doen. „AGAMEMNON" VASTGELOPEN BIJ IJMUIDEN. Bij het verlaten van IJmuiden is het 2515 ton metende vracht schip „Agamemnon" van de K.N.S.M. te Amsterdam dinsdag avond omstreeks kwart over acht vastgelopen in het noorder toelei dingskanaal ter hoogte van het Forteiland te IJmuiden. De weersomstandigheden waren slecht, toen het schip de noorder- sluis verliet om zonder assisten tie van havensleepboten koers te zetten naar zee. STAKING VAN SPAANSE ARBEIDERS BIJ FORD Om nog steeds onbekende redenen zijn sedert maandag middag ongeveer 170 van de in totaal ongeveer 200 Spaanse ar beiders van de N. V. Nederland- sche Ford Automobiel-fabriekte Amsterdam in staking. De direc tie van de Ford zegt in een com muniqué, dat zij over deze sta king verbaasd is, aangezien de verhouding tussen deze arbeiders en de onderneming tot nu toe uitstekend was. Aan verzoeken van de directie het werk te her vatten werd geen gevolg ge geven. Dinsdagmorgen heeft de direc tie een bespreking gehad met een delegatie van de stakers, maar de aard van de klachten der arbeiders is de directie nog steeds een raadsel. De directie van de Ford zegt in haar com muniqué, dat zij „alle omstan digheden in aanmerking nemen de" de mogelijkheid heeft open gelaten voor hervatting van het werk in de komende dagen. De directie heeft de ondernemings raad voortdurend van de ont wikkeling van deze zaak op de hoogte gehouden. OOK VOOR DUIKERS BLIJFT „ZWARTE JEANNE" ONVINDBAAR Voor de acht duikers van de Koninklijke marine uit Den Hel der is de al acht dagen spoorloos verdwenen „Zwarte Jeanne" ook dinsdag onvindbaar gebleven. Dinsdagochtend voltooiden de duikers het afzoeken van de bo dem en de duikers van de West- landgracht, waar vorige week maandagavond het rode plastic tasje als laatste spoor van „Zwarte Jeanne" werd gevon den. Dinsdagmiddag gingen de marineduikers verder zoeken in het water van de Riekerhaven langs de Valschermkade, even eens achter het Nationaal Lucht vaartlaboratorium. Dit water is met de Westlandgracht verbon den. De duikers hebben nu reeds 20.000 m- waterbodem afgezocht. Ze vinden wel veel oud roest, maar geen spoor van de vermiste vrouw. Dinsdagmiddag brachten de duikers o.m. een damesfiets boven water. Het adresplaatje zat er nog op en de politie lever de de fiets prompt op het adres af. Voor de politie blijtf de ver dwijning van „Zwarte Jeanne", ondanks de tientallen tips van mensen, die beweren haar te 84. „Dat moeten de schepen van de Noorse koning zijn", flitst het Egil door het hoofd. „Ze wachten hier natuurlijk tot de koning en de Saksische held terugkomen..." Zijn opwinding over deze ontdek king is zó groot, dat hü de voor zichtigheid erdoor uit het oog ver liest. Met een vluchtige blik in het rond springt hij overeind en rent zo hard zijn benen hem dragen kunnen in de richting van de sche pen. Déér zal hij veilig zijn voor zijn onbarmhartige achtervolgers... Dat hij dan nu weer even ver is als toen hij uit Erics gezelschap weg vluchtte, neemt h\j graag voor lief. Alle narigheid, die hij, als gevolg van deze vlucht te verduren heeft gekregen, is hij in zijn hart al lang beu en zonder het zich te willen bekennen zou hij eigenlijk niets liever willen dan maar weer ge woon bij vader Leif thuis te zijn. Een hevig geschreeuw achter hem doet even vrezen, dat hij er zo een voudig nog niet is... Met een snelle blik achterom verdubbelt hij zijn inspanning, want Skapti's krijgers komen hem met gevelde wapens achterna... en ze zijn dichterbij dan gezond voor hem is... Geen van hen schijnt nog de schepen ontdekt te hebben en Egil hoopt maar, dat de mannen daar aan boord hem te hulp zullen komen, vóór het te laat is... Met' knetterende wapens en schreeuwend als varkens stormen de krijgers van Skapti achter de vluchtende knaap aan... tot opeens een luid gekrakeel van tussen de bomen opklinkt. Egil ziet wapens en helmen glinsteren en met een schreeuw van opluchting rent hij op de krijgers toe, die nu met ge trokken zwaarden te voorschijn komen... Maar dan worden zijn ogen groot van schrik en wanhoop Deze haveloze ruwe kerels... Hij kent ze niet... Het zijn niet 's konings krij gers... hebben gezien, een mysterie. Ook dinsdag was de recherche van het bureau Overtoom druk bezig met het natrekken van de vele naar aanleiding van het via de televisie verspreide opspo ringsbericht ontvangen tips. Po sitief resultaat leverde dit speur werk niet op. Zekerheid om trent de eigenaresse van een op de Valschermkado gevonden poederdoos en een sjaaltje kreeg men evenmin. Beide gevonden voorwerpen zouden eigendom zijn van „Zwarte Jeanne". Het mysterie bereikt in ieder geval in de komende dagen wel een beslissend stadium. Als het waar is dat „Zwarte Jeanne" js verdronken of na een misdrijf in het water is terecht gekomen, moet het lijk vandaag of don derdag boven water komen. Ge beurt dit niet dan moet ernstig rekening worden gehouden met één van de vele andere mogelijk heden, hoewel de politie nog steeds aan misdrijf gelooft. ROTTERDAMS CAFÉ MOET SLUITEN Het Rotterdamse jeugdcafé „De Fles" volgens boze ton gen verzamelplaats van mari- huana-rokende jeugd moet vier weken lang zijn deur geslo ten houden. Niet, zoals een sen sationeel gerucht van enige weken geleden verhaalt, omdat het café aan de Rotterdamse 's-Gravendijkwal een hoogst ver dacht pand zou zijn waarin de marihuana-handel welig tiert. De burgemeester van de Maas stad nam het, toch wel opzien barende besluit, na een uitge breid politieonderzoek naar de wijze van exploitatie van het jeugdcafé: een onderzoek, inge steld naar aanleiding van een serie klachten van ouders die van mening waren dat het fre quente bezoek van hun vaak zeer jeugdige kinderen aan het omstreden café zou kunnen lei den tot een morele en zedelijke ondergang'. De Rotterdamse ge meentepolitie heeft, hoofd-in- specteur Huisman beweert het ten stelligste, geen enkele reden gehad om aan te nemen dat in het bewustze pand een duistere handel in verdovende middelen zou plaats vinden. Het woord „marihuana" is, uiteraard, tij dens het onderzoek wel gevallen, maar de resultaten ervan geven, aldus hoofd-inspecteur Huisman, geen enkele aanleiding om die per op deze zaak in te gaan. Het onderzoek bracht evenwel andere ontoelaatbaarheden aan 't licht; het is de politie gebleken dat van het café uit geregeld „feestjes" werden georganiseerd bij parti culieren thuis, die beslist de toets der kritiek niet konden doorstaan. Onder de organisa toren bevonden zich zelfs oudere, gehuwde, personen, die de „feest gangers" voornamelijk uit de jeugdige bezoekers van „De Fles" recruteerden. Voorts kwam aan het licht dat jongelui zich schuldig maakten aan joy-riding, diefstal en heling van bromfiet sen teneinde het café te kunnen bezoeken. Het uit de laatste mis drijven vrijgekomen geld stelde hun in staat de verteringen te kunnen betalen en zich zodoen de in het établissement te kun nen handhaven. Met ingang van 8 december j.l. is „De Fles" gesloten en het is mogelijk dat het college van B. en W. van Rotterdam, die in drankwettelijke aangelegenheden beslist, verdergaande maatrege len neemt. BIJ INHALEN GESLIPT Op de rijksweg Almelo-Zwolle is maandag een auto-ongeluk ge beurd, dat aan de 47-jarige ge huwde drs. G. O. J. M. van En gelen uit Nijverdal het leven heeft gekost. De heer Van Engelen, die op weg was naar Zwolle, wilde bij Raalte een vóór hem rijdende personenauto en trekker met aanhanger inhalen. Tijdens de inhaalmanoeuvre bedacht hij zich echter en remde, waardoor de auto slipte, de trekker raakte, van de weg afschoot en in een weiland tot stilstand kwam. De heer Van Engelen werd uit de auto geslingerd en zó ernstig gewond, dat hij tijdens het ver voer naar het ziekenhuis over leed. Uit de redevoeringen, die dins dag in de vergadering van de Opperste Sowjet in Moskou zijn gehouden, is gebleken dat pre mier Djavakhisjvili van de Sow jet-republiek Georgië als zodanig is vervangen door George Tsjo- govadze, tot dusver voorzitter van de economische raad van Georgië. In de vergadering van dinsdag voerde Tsjogovadzc als premier het woord, blijkens een verslag van „Tass". Waarschijnlijk is deze vervan ging een onderdeel van de uit gebreide economische reorgani satie, waartoe in november tij dens de bijeenkomst van het vol tallige centrale comité der Sow- jet-communistische partij werd besloten en die thans in het sta dium van uitvoering verkeert. Djavakhisjvili, die sinds no vember 1953 premier van Geor gië is geweest, werd in februari 1956 lid van het centrale comité. Zijn opvolger is geen lid van dit comité en heeft zich tot dusver uitsluitend op economisch ter rein bewogen. Over een nieuwe functie voor Djavakhisjvili is nog niets be kend. woci.Sviau ae< INTERNAT U ZWAK OND HERSTEL NA De beurs heeft j de minder gunstig van maandag voor si- Hale waarden bij de kracht voortgezet. D was toen „flauw", koersdalingen vonde zeer kalme handel. E hoeken van de hoofd m iddenkoersaanbod, laag werd ingezet, opende liefst 5,3i 140,20 ten opzichte prijs van maandag die op 134,30 lage: opend, konden late trekken. Kon. Olie n 148. waarna nog J gedaan. De ongereg Broenei (Noord-Boi de Kon./Shellgroei heeft, speelt, aldus d toch nog wel een kl mee. Hoogovens 1 zwaar te verduren m< verlies van 16 punt AKU 5 punten lage De flauwe stemmi! Damrak moet hoofdz den toegeschreven a koersdaling van rr Wall Street. Na een de van opgaande koe maandag op de Newy flinke koersdaling- waardoor in Wall St: ste dagen reeds de b( aan het afnemen vs zich niet aan een fl ming onttrekken. delen Philips werdei boden. De stemming ge Europese beurzer eens niet bemoedigei elkaar vond men het dam begrijpelijk da de stemming niet m< Op de lagere open volgde later op de n alle internationale v flink herstel. AKU 404' In deze hoe grote koper aanwezi teniand toonde voor ken alsmede voor hoofdfondsen op lie ningsniveau plotselin langstelling. Hierdo koers van Philips op Unilever steeg tot Olie tot 148,80. Hoe stelden zich tot 560. Bij kalme handel scheep vaartaandelen ten. Ook de leiden lagen aangeboden ii ONGEDEERD NA VEERTIEN M De 17-jarige timms uit Den Haag bleef n gedeerd na een val v hoogte. -De jongen li tafel op het balco bouwwerk in de n „Mariahoeve" in Dei stootte met de tafel muur en verloor zijn Zijn vader, die achte kon hem niet meer gi jongen stortte naa Later bleek, dat de jo een wondje aan zijn Heden is tot onze di heid heengegaan geliefde Vrouw, dei- deren zorgvolle Mos Behuwd- en Gvootr der, Zuster, Behuwd ter en Tante ADRIAN A ELIS. C DE DOELDER geb. Wil! op de leeftijd va jaar. R. DE DOELDER M. DE DOELDER M. DE DOELDE? DO M. W. DE DOELE S. DE DOELDER- VAN DRONGE F. MEERTENS— DE DOEL J. MEERTENS N. S. SCHEELE— DE DOEL J. J. SCHEELE en Kleinkinderen Terneuzen, 10 dec. De Doelderstraat 1 Condoleantie-adre Kastanjelaan 172. De teraardebestellin plaats hebben op vr: 14 december a.s., de- middags 1 uur, na - afgaande rouwdien: de aula te 12.30 uu Heden overleed tot diepe droefheid lieve Oma ADRIAN A ELIS. DE DOELDER geb. Will op de leeftijd va jaar. JAAP - RINUS - JANTJE Terneuzen, 10 dec. Heden werd vat weggenomen onze Schoonzuster ADRIANA ELIS. DE DOELDER geb. Wil op de leeftijd va jaar. Fam. DE DOEL Terneuzen. 10 dec.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2