19 DE< Provinciaal nieuws KEKSTi Meningsverschillen in communistische blok Ruwe purol Binnenlands nieuws E. E. G.-Britse onderhandelingen weer op gang ALE pagina 2 DE Vit IJ E ZEEUW Donderdag 6 december '62 TERNEUZEN HULST IJZENDIJKE SLACHTOFFERS BIJ RAKETONTPLOFFING IN AMERIKA Franr luitenant gedood en vier militairen gewond Zeer dichte mist stagneerde verkeer te water en te land NATIONALISATIE OP CUBA De Rijkspostspaarbank- in november MEDEWERKER VAN EIGHMANN IN CHILI GEGREPEN ZITTING VAN DE N IE U W-GUI NE A-RA AD GESEOTEN Bom ontploft bij het Spaanse consulaat in Amsterdam Donderdag f> a H. A. Bol NET MEI' WEGENS n:1 NE EXTRA Slagerij Herdenkingssamenkomst Vrijdagavond om S uur zal in Je Ned. Hervormde kerk, naar aanleiding van het overlijden van H. K. H. Prinses Wilhelmina, een herdenkingsdienst worden gehou (len, waarin de overledene her dacht zal worden door pastoor deken J. A. A. van Mechèlen, bur gemeester nir. H. Rijpstra, ds. tV. C. van Hattem, Gerei, predi kant, en ds. P. A. van der Vlugt, Herv. predikant, terwijl medewer king /al worden verleend door het R. K. kerkkoor en de Chr. Zangvereniging ..Laudamus". Alle plaatsen zijn vrij. De kerkdeuren worden om half acht geopend. Agenda gemeenteraad. De raad der gemeente Terneu- zen komt donderdag 13 decem ber bijeen ter behandeling van de volgende punten: Vaststelling van de notulen van de vergadering van 8 no vember 1962. Ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van eervol ontslag aan mej. P. van Dun, destijds hoofd vati de R. K. Lagere School te Sluiskil, als lid van de commissie tot wering van schoolv erzuim te Sluiskil en tot benoeming van een lid van genoemde commissie ter voorziening in deze vakature. De aanbeveling luidt: 1. Mej. P. J. de -Groot, Hoofd van de R. K. Lagere School te Sluiskil 2. Mej. G. G. van Gein. Hoofd van de R. K. v.g.l.o.-school te Sluiskil. Voorstel tot benoeming in tij delijke dienst met ingang van 1 september 1962 van een leraar aan de gymnasiale afdeling van liet Petrus Hondius Lyceum al hier. De door her college van curatoren opgemaakte aanbe veling luidt als volgt: 1. de heer A. G. M. Krijnen te Terneuzen. Voorstel tot benoeming van een lid van het bestuur der Stichting Beschuttende Werkplaatsen Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen, we gens periodieke aftreding van de heer M. de Vos (niet herkies baar). Voorstel tot aankoop van wo ningen in het saneringsplan. Voorstel tot aankoop van een perceel grond, gelegen in het uit breidingsplan „Sluiskil". Voorstel tot aankoop van grond gelegen in het uitbreidingsplan ..Oostelijke Kanaaloever". Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Leeuwenlaan, op het industrieterrein en ten noor den van de Koedijk, aan a. N.V. Handelmij „Terneuzen". b. A. Zegers te Terneuzen; c. Internationale Combinatie tot uitvoering van Scheepvaart sluizen te Terneuzen. geves tigd te Breda; d. F. Moes te Terneuzen. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen in het uitbrei dingsplan „Sluiskil" aan: a. M. de Visser te Sluiskil; b. C. Drabbe te Sluiskil. Voorstel tot vaststelling van een herziening van het uitbrei dingsplan „Van Steenbergenlaan- Oesterputten". Voorstel tot onderhandse aan besteding van het aanleggen van riolerings- en bestratingswerken in: a. het exploitatieplan „West", 2e gedeelte te Sluiskil. b. de omgeving voormalige Oes terputten en gedeeltelijk in het exploitatieplan „Noord". Voorstel tot het vaststellen van het krediet-bedrag in rekening courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1963. Voorstel tot het verstrekken van een krediet in rekening courant voor 1963 aan: a. Stichting „Terneuzense Mu ziekschool"; b. A-kring Zeeland-c der Be scherming Bevolking; c. Schoolartsendienst Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorstel tot machtiging van B. en W. tot het aangaan van kasgeldleningen in 1963. Voorstel tot het toekennen van een uitkering-ineens aan het daarvoor in aanmerking komen de gemeente-personeel. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 der L.O. wet 1920 aan het Bestuur der R. K. Jongensschool alhier. Rondvraag. Kxamen Wiskunde >1. O. Bij liet te Den Haag gehouden examen Wiskunde M. O. B. slaag de onze stadgenoot de heer G. M. Bun. OOSTBURG Examen Wiskunde 11. O. Bij hel te Den Haag gehouden examen Wiskunde M. O. A. slaag de de heer C. Schijve, alhier. Herdenkingsdiensten Hedenavond zal in dc Nederl. Herv. kerk een herdenkingsdienst en in de R. K. kerk een herden kingsdienst en een H. Mis wor den opgedragen ter nagedachte nis van H. K. H. Prinsees Wil helmina. Beide diensten zullen aanvan gen om 7 uur. Bij het ontploffen van een „Nike Hercules"-raket op de ra ketbases McGregor, in de Ame rikaanse staat Nieuw-Mexico. is dinsdag een luitenant van het Franse leger om het leven geko men en zijn drie Franse militai ren cn een Amerikaanse militair gewond. De Fransen maakten deel uit de 502de N.A.V.O.-briga- de voor geleide raketten. De ra ket ontplofte op een hoogte van ongeveer 170 meter. Dc wrak stukken vielen op de lanceer- plaats neer. Volgens ooggetuigen week de „Nike Hercules" al direct na de lancering van haar -normale koers af. Meer nog dan dinsdag was de zeer zware mist gisteren oorzaak dat practiseh de gehele veer dienst op de Schelde lam werd ge legd. Hel best bleek nog gefunctio neerd te hebben de veerdienst TerneuzenHoedekenskerke welke echter slechts tweemaal de overvaart TerneuzenHoede- kenskerke vice versa heeft kun nen volbrengen, n.l. des voormid dags om 11 uur uit Terneuzen cn ongeveer kwart over twaalf te Hoedekenskerke binnenlopend, alwaar de Prins Willem I bleef liggen tot ongeveer 3 uur, om te 10 minuten over vier aan de ponton te Terneuzen te arrive ren, en dat terwijl men „geen hand voor ogen kon zien. Des avonds omstreeks half acht trok de mist plotseling vat op, tot grote opluchting van de vele reizigers, die met ongeduld in de wachtkamer van de Prov. Stoom bootdtienst zaten te wachten in de hoop, dat ze toch nog naar de overkan zouden kunnen varen, hetgeen dan ook om 9 uur ge schiedde. Na aankomst te Hoede kenskerke werd om 10 uur, op de normale tijd, de laatste vaart van Hij reeds langs deze auto het diepe kanaal in. Gelukkig bleek de heer R. een grote dosis tegenwoordigheid van geest te bezitten en de zwem kunst machtig te zijn. Toen de aulo onder water verdwenen was heeft hij met zijn elleboog de ruit van het portier ingedrukt, waar door de auto snel vol water stroomde en hij gelegenheid kreeg het portier te openen en de auto te verlaten. Daar de heer S. de zwemkunst goed meester was, zwom hij, on danks de zware mist. op goed ge luk in het rond tot hij. luid om hulp roepend, de kademuur be reikte en zich daaraan vist vast te klampen. Zijn hulpgeroep werd gehoord door de nabijwonende heer K. en door de administrateur van de Koninklijke Marechaussee, de heer M., die ter hulp snelden, later bi.igestaan door de heer V„ een gediplomeerd E. H. B. O.'er. De heer Roose bleek zó goed bij zijn positieven tc zijn dat hij de genoemde heren wenken gaf bij het op de vaste wal trekken. In café „De Vriendschap" werd de heer R. van droge kleren voorzien. De Cubaanse ministerraad leeft woensdag aangekondigd dat alle particuliere kleding-, textiel-, schoenen- en ijzerwa- renzaken op Cuba zullen worden genationaliseerd. Alleen een manszaken zonder bedienden zijn hiervan uitgezonderd, zo staat in een dinsdagavond door president Dorticos, Castro en de minister van Binnenlandse Handel, Luzar- do, getekend besluit. De eige naars zullen een ronde som van tien procent van het aandelen kapitaal ontvangen en de rest in 120 maandelijkse aflossingen. Bij de Rijkspostspaarbank werd in november ingelegd 81,9 min gld en terugbetaald 71,0 min gld, hetgeen een positief spaar- verschil opleverde van 10.9 min gld (vorige maand - 11.9 min en in november vorig jaar -+- 2,7 min). Het inleggerstegoed ultimo november 1962 bedroeg 3.116,5 min gld (ultimo november vorig jaar 2.803,4 min). de dag gemaakt. Te ongeveer 11 uur liep de „Prins Willem I" de haven van Terneuzen binnen. De dienst KruiningeuPerkpolder had nog het meest hinder van de mist, want deze veerdienst had vanaf de vroege morgen tot des avonds 10 uur nog geen enkele reis kunnen uitvoeren. Ook de dienst VlissingenBreskens was op slechts twee overtoch ten. heen en weer, des avonds te te 7 en 8 uur na, volkomen uitge schakeld. HET VERKEER TE LAND was minimaal te noemen en de automobilisten en chauffeurs van vrachtauto's of bietenwagens, die de moed hadden om ondanks de zeer zware mist en gladde wegen als het ware stapvoets de voor genomen reis te aanvaarden, hebben angstige uurtjes doorge bracht om eindelijk het verstan dige besluit te nemen de reis te staken en e wachten tot het zicht wat verruimde. Niet zo fortuinlijk was de vertegenwoordiger van de firma Tamse te Goes, de heer F. Roose uit Axel, die te Terneu zen met zijn auto uit de richting Axelseestraat de brug overreed, op de Herengracht werd misleid door een aldaar langs de kanaal kant geparkeerd staande auto. Te ongeveer 10 uur is men ei in geslaagd de auto weer op de vaste wal te brengen. Dodelijk verkeersongeluk te Schoondjjke Tc ongeveer uur is tijdens diente mist op de rijksweg Oost burgSchoondijke, ter hoogte van Veldzicht, de auto bestuurd door de heer B. uit Schoondijke, bij een inhaalmanoeuvre in bot sing gekomen met een vracht auto van de firma C. uit Bres kens, bestuurd door de 43-jarige chauffeur M. uit Oostburg. De botsing was zó hevig, dat de 68 jarige echtgenote van de heer B., die naast haar man zat, op slag werd gedood, terwijl de heer B., nadat hem eerste hulp was verleend door dokter De Bruijckere uit Oostburg. zwaar gewond naar het St. Anthonius- ziekenhuis te Oostburg werd vervoerd. Autobotsing op de Kanaalweg te Terneuzen. Des avonds te pl.m. 6 uur re den tijdens de mist twee auto's op de kanaalweg in de richting Sluiskik Ter hoogte van het Zevenaar- dok werd de voorste auto, be stuurd door de heer L. v. V. uit Terneuzen, ingehaald door een Belgische auto, waarvan de be stuurder wilde voorbijrijden. Door de korte afstand gelukte hem dit niet en werd de Neder landse auto van achter aangere den, waardoor beide auto's zwaar werden beschadigd. Het lid van het centrale comité van de Chinese communistische partij Tsjao-i-Ming heeft dins dag op het congres van de Ita liaanse communistische partij in Rome openlijk toegegeven dat er geschillen bestaan tussen de Chinese en andere communis tische partijen. „Wij moeten u eerlijk zeggen dat de Chinese communisten andere meningen hebben" over zekere zaken dan andere com munistische partijen, zo zei hij. Het ging hier voornamelijk om de kwestie van structurele vorm, het Zuidslavisehe revisionisme en de aanvallen tegen de com munistische partij van Albanië, die „niet in overeenstemming zijn met de geest van de twee verklaringen die door de com munistische partijen de afge lopen jai'en in Moskou zijn ge tekend", aldus Tsjao. Hij zei het te betreuren dat de Albanezen op het Italiaanse congres zijn aangevallen en dat kritiek op China is uitgeoefend. Wanneer er geschillen rijzen tussen de communistische partijen, moeten deze met geduld op basis van gelijkwaardigheid en wederzijds begrip worden opgelost. Tsjao wijdde een groot deel van zijn rede aan aanvallen op het „Amerikaanse imperialisme, de ergste vijand van de volke ren in de wereld" en aan de „revisionistische kliek van Tito", die volgens hem werkt aan het herstel van het kapitalisme in Zuid-Slavië. Tsjao zei dat een golf van re volutionaire activiteit in Azië, Afrika en Latijns-Amerika aan de laatste bolwerken van het kapitalisme slagen toebrengt. „Deze gebieden zijn nu het front van de strijd". Cuba onder Castro is het eer ste socialistische land van La tijns-Amerika en er is gestreden in Algerië, Laos, Zuid-Vietnam, Zuid-Korea en Japan, zo zei hij. Tsjao zei dat China's politiek gebaseerd zal zijn op: vriend schap en samenwerking met de Sowjet-Unie en de andere socia listische landen, vreedzame sa menleving met landen met een ander maatschappelijk stelsel en revolutionaire strijd van de on derdrukte volkeren tegen het kolonialisme. Over de Chinese binnenlandse Walter Rauf, volgens «Ie West- duitse Justitie een medewerker van de dit jaar in Israël opge hangen Jodenvervolger Adolf Eiehmann,, is in Chili gearres teerd en zal, naar verwacht wordt, aan West-Duitsland wor den uitgeleverd. Dit werd woensdag door een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn bekendgemaakt. Rauf zou tijdens de tweede wereldoorlog op 'iet hoofdkwar tier van de S.S. in Berlijn hebben gewerkt. Rauf wordt verdacht van me deplichtigheid aan het vermoor den van 90.000 Joden in Rusland tijdens de tweede wereldoorlog, zo deelde later de openbare aan klager in Hannover. Landwehr, mee. Volgens hem was Rauf toon een hoge functionaris op het hoofdkwartier van de S. S. waar hij dc afdeling, die verantwoor delijk was voor houw en onder houd van mobiele gaskamers, leidde. Landwehr zei. dat Rauf na zijn ontslag uit een krijgsge vangenenkamp in Italië vermoe delijk nimmer naar Duitsland is teruggegaan. DE ARBEIDSMARKT IN NOVEMBER De geregistreerde mannelijke arbeidsreserve is in november gestegen van 22.714 tot 28.788 (op dezelfde tijd vorig jaar 27.091). Het aantal werkloze vrouwen is gedaald van 5939 tot 5234. Het aantal openstaande aan vragen is bij de mannen gedaald van 84.123 tot 75.211 (v. j. 76.180) en bij de vrouwen van 35.595 tot 34.503 (v. j. 37.843). toesland zei hij dat bepaalde tijdelijke economische moeilijk heden waren ondervonden, maar dat de economische toestand dagelijks beter wordt. De Chinese gedelegeerde was van mening dat het wereldkapi- talisme in staat van ontbinding verkeert en dat de dagen van het Amerikaanse „imperialisme" zijn geteld. Roland Leroy, secretaris van het centrale comité der Franse communistische partij, verklaar de: „De kameraden van de Chi nese communistische partij wei geren de Albanese houding te veroordelen en keuren zelfs de houding der andere communis tische parten af. die zoals wij, de eenheid van de arbeidersbe weging verdedigen. Deze houding der Chinese kameraden berok kent ernstige schade aan onze gemeenschappelijke zaak. Dc eenheid der internationale com munistische bewegeing is ons kostbaarste goed. Daarom hopen monistische partij, zo rijk in er- wij dat de grote Chinese com- varing, zal luisteren naar de broederlijke oproep van de com munistische wereldbeweging, een einde maakt aan haar onbegrij pelijk" en gevaarlijke houding en deelneemt aan de verdediging van de internationale commu nistische beweging en aan haar versterking". De V. N.-bestuurder in Nieuw- Guinea, dr. Djalal Abdoh, heeft woensdagochtend de zitting van de Nieuw-Guinearaad voor dit jaar officieel gc.loten. Aanwezig waren de 13 Papoea-leden die dinsdag een eed voor de Untena aflegden. Inmiddels is ais veertiende lid ook dc heer Bonay beëdigd, maar deze zat gisterochtend op de pu blieke tribune. Daar zaten ook de Twee Nederlandse leden die nog niet bedankt hebben voor het lidmaatschap, de heer Van Zee land en mr. De Rijke. De andere vier Nederlandse leden hebben wel reeds bedankt. Dinsdag bedankte pater Van do Berg als laatste van deze vier. Officieel heeft dc raad nu dus nog 24 leden over, van wie twee Ne derlanders. Gistermorgen omstreeks half acht is een bom ontploft voor het Spaanse consulaat aan de Oranje Nassaulaan in Amster dam. Nagenoeg alle ruiten van het consulaat sneuvelden. In de tuin werd een flinke ravage aan gericht. De politie werd pas een uur later door een personeels lid op de hoogte gesteld. De bom was in de tuin tegen het hek ge plaatst. Van de dader(s) ont breekt elk spoor. ■1 HUID en HANDEN! VROUW IN AMSTERDAM VERBRAND Do 50-jarige weduwe N. C. van Malsen-Rüpp is gistermiddag in haar woning aan de Vossius- straat. in Amsterdam door ver branding om het leven gekomen. Ze zat bij een elektrisch kachel tje. Vermoedelijk hebben haar kleren fdoor do hitte van dit kacheltj'e of door een brandende sigaret vlam gevat. Toen de brandweer ter plaatse kwam bleek de alleenwonende vrouw reeds te zijn overlieden. Voor het eerst in lange tijd is in Brussel over de onderhande lingen met Engeland over het Britse lidmaatschap van de Europese Economische Gemeen schap weer hel woord „overeen stemming" gebruikt. Deze Sin terklaassurprise is afkomstig van de zes E. E. G.-landen, die woensdagmiddag dankzij een plotselinge wijziging van de Franse houding een oplossing in het vooruitzicht kunnen stellen van één van de twee netelige vraagstukken, die net overleg met Engeland in iiet slop dreig den te sturen. De eerste poging om „het kar retje van de vastgelopen Britse landbouw weer op het goede spoor te brengen" werd woens dag gedaan door de Nederlandse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. H. R. van Houten, de voorzitter van de conferentie van de „Zes" ter voorbereiding van de maandag a.s. voort te zot ten besprekingen met de Britse onderhandelaar, minister Heath. D;Van Houten had een afzon derlijk onderhoud met de Franse minister van Buitenlandse Za ken, Couve de Murville, die be reid bleek enige wijziging te brengen in 't tot dusverre starre Franse standpunt in do land bouw kwesties, die de E. E. G. en Engeland verdeeld houden. De toenadering tussen de „Zes" betreft de wijze, waarop Engeland zijn landbouwpolitiek zal moeten aanpassen aan het gemeenschappelijke landbouwbe leid van de E. E. G. Uitgangspunt blijft daarbij, dat aanvaarding van dit gemeenschappelijke be leid door Engeland, ook in de overgangstijd, voor de „Zes" es sentieel is en dat dus liet systeem van „Deficiency. Payments" waarbij de Britse boeren vaste garantieprijzen voor hun pro dukten wordt gegeven zal moeten verdwijnen. Daarnaast echter zal „begrip" worden getoond voor de Britse moeilijkheden, die voortkomen uit een belofte van de Britse re gering aan liet parlement om in de huidige zittingsperiode, die normaal tot oktober 1964 loopt, geen wijzigingen in het Britse landbouwbeleid te brengen. De „Zes" zijn dan ook bereid na de toetreding van Engeland een „zekere" voorbereidingsperiode toe t'e staan, waarin de vaste ga rantieprijzen voor de landbou wers in Engeland niet onmiddel lijk behoeven te worden afge schaft. Over de lengte van deze periode hebben do „Zes" neg geen uitspraak gedaan. Tegen over het deze week door minis ter Marijnen ingediende voorstel van een jaar staat de Franse suggestie om voor het einde daarvan de sluitingsdatum van de zitting van het Britse parle ment te nemen. Ook zijn de zes E. E. G.-landen bereid in de overgangsperiode te aanvaarden, dat voor bepaalde Britse landbouwprodukten het huidige subsidiestelsel wordt vervangen door andere steun maatregelen. Dit zal echter alleen kunnen gelden voor die produkten, waarvoor kan wor den aangetoond dat grote moei Iijkheden zouden i-ijzen bij het plotseling wegvallen van alle subsidies. De „Zes" gaan er daarbij van uit, dat deze steun maatregelen een aflopend ka rakter moeten hebben en geheel moeten zijn verdwenen op 31 januari 1969, het einde van de overgangsperiode en de datum waarop de e.anpassing van de Britse landbouw aan het E. E. G— beleid tot stand moet zijn geko men. Minister Heath zal de volgende week maandag od deze sugges ties van de „Zes" moeten ant woorden. Met een oplossing voer de aanpassing van de Britse landbouw zou één van de grote hinderpalen uit de weg worden geruimd. Blijft echter het twee de grote landbouwvraagstuk, c'at van de gemeenschappelijke fi nanciële verantwoordelijkheid, waarover de zes E. E. G.-landen het onderling nog lang niet eens zijn en dat eerst met Engeland kan worden besproken, indien de „Zes" zelf tot een akkoord zijn gekomen. De E. E. G.-landen formuleer den woensdag ook een stand punt over de gevolgen van een Brits toetreden tot de gemeen schap voor de banden met de overige leden van de Europese vrijhandelszone. De „Zes" gaan er van uit, dat op de dag van toetreding van Engeland tot de E. E. G. alle onderhandelingen met de overige landen van de vrijhandelszone nog niet zullen zijn beëindigd. Aan de Britse re gering zal worden meegedeeld, dat voor de E. E. G.-landen een onbeperkte voortduring van de handelspreferenties, die tussen Engeland en de partner-landen van de E. F. T. A. bestaan, niet aanvaardbaar is, hoewel ook hiel de „Zes" met soepelheid zullen optreden. BRAND IN TRAPPISTENKLOOSTER Eer. korte, maar lievige brand heeft gisteravond veel verpak kingsmateriaal vernield, clat op geslagen lag op de zolders van do bierbrouwerij in het Trappis tenklooster in Berkcl-Enschot. De brandweren van Tilburg en Berkel-Enschot waren na het alarm omstreeks half vijf snel ter plaatse. Met het oog op de kostbare pasteuriseermachines die direct onder de brandende zolder in de bottelarij stonden opgesteld, werd dc brandhaard met groot materiaal aangepakt. Het gelukte de brandweren het vuur binnen het dak te houden en het gevaar voor uitbreken te bezweren. De massa's water die werden verspoten maakten van de omgeving van de brouwerij een spiegelgladde ijsbaan, waar op ijlings zand werd gestrooid. Omtrent de oorzaak tast men nog jn het'duister. De schade valt nog niet te begroten. BOERDERIJBRAXD Woensdagmorgen om half tien is brand uitgebroken in de schuur van een boerderij te Kantens (gem. Groningen). De schuur brandde geheel uit, het voorhuis van de boerderij bleef behouden. De boerderij is eigendom van de gebroeders Schuiling. De brand ontstond, toen er bij het bijvullen van een benzine tank van een melkmachine een vonk oversloeg. ACTIEVE JEUGDIGE INBREKERS De gemeentepolitie te Geleen heelt twee jongens, de lS-jarige H. en de 17-jarige G„ beiden uit Geleen, gearresteerd. De jongens zouden zich in de afgelopen zes weken aan niet minder dan veer tien inbraken hebben schuldig gemaakt, meestal in kantoren en scholen in Geleen en Sittard. In één van deze plaatsen namen ze een zware brandkast mee, die zij elders forceerden. 1 DODE en 1 ZWAARGEWONDE BIJ AUTOBOTSING Op rijksweg 1 (Amsterdam- Hoevelaken) is woensdagmiddag een ernstig verkeersongeluk ge beurd. waarbij de 32-jarige poe lier A. F. Kohlmeyer uit Oostzaan om het leven is gekomen. De 18- jarige J. M. van Kasteel uit Am sterdam is zeer ernstig gewond opgenomen in h;t Sint Janszie kenhuis in Laren. Het ongeluk gebeurde om streeks half drie. Een personen auto wilde, ondanks het feit dat het zicht ter plaatse circa tien meter bedroeg, een militaire co lonne op weg van Naarden naar Stroe passeren. Juist toen de personenauto aan het inhalen was. naderde een tegenligger. De bestuurder van de personen wagen trachtte zich in de mili taire colonne te wringen, waarbij een der militaire wagens geraakt werd. Na deze botsing kwam de hele colonne tot stilstand. Aar» het eind van de file reed echter een tankwagen, die niet tijdig kon stoppen en op de voor hem rijdende kleine bestelwagen van de heer Kohlmeyer reed. De rijkspolitie, die snel assis tentie kreeg van de verkeerspo litie uit Amsterdam en Laren, slaagde er spoedig in de weg weer voor het verkeer berijdbaar te maken, zodat het wegverkeer niet lang belemmerd is geweest. LOCO-BURGFMEESTER VLAGTWEDDE VERONGELUKT Woensdagavond omstreeks 5.1S uur is de loco-burgemeester van de gemeente Vlagtwedde, de heer N. Nomden, oud 46 jaar, bij een verkeersongeval in Ter Haar om het leven gekomen. Met zij auto kwam hij in botsing met een autobus van dc firma Ten Kate, die invaliden van de werkplaats in Ter Apel naar huis vervoerde- ZWERVER NA BEVRIEZING OVERLEDEN Dinsdagmorgen is de 64-jarige zwerver metselaar oorspronke lijk afkomstig uit Sambeek. in Sittard half bevroren onder een open afdak bij een steenfabriek. De man is naar het ziekenhuis in Sittard overgebracht. Daar is hij in de nacht van dinsdag op woensdag overleden. GAS VERSTIKKING De 69-jarige allegrrv©de me- 79. Eric's eerste impuls is om te weigeren, vanwege het gevaar dat de knaap loopt, maar Egils gezicht staat zó ernstig en verlan gend. dat hij eenvoudig niet nee kan zeggen. „Ik heb een boel goed te ma ken fluistert Egil en Eric schaamt zich een beetje voor de gedachte, dat de knaap het alleen maar zou doen, om er weer van door te gaan. En zo stemt hy, zij het met bezwaard hart, toe. Als een schim verdwijnt de knaap in het kreupelhout en in gespannen aandacht, luisteren dc twee man nen naar de geluiden die tot hen doordringen. „Daar," fluistert Svein. „Daar komen ze." Ze zien Skapti's krij gers even druk gebarend bijeen staan, waarna ze in looppas uit hel. gezicht verdwijnen. ..Het zal hom wel lukken," fluistert Eric, aan Sveins skepti- sche gezicht te zien. „Een eerste klas spoorzoeker als Thorfinn heeft hy toch ook om de tuin we ten te leiden." De uren verstrijken. Af en toe menen ze in de verte een vaag ge rucht te horen, maar in hun om geving bljift het stil. Bijna beang stigend stil. De middag verstrijkt, het wordt duistermaar Egil keert niet terug vrouw J. Honing—dins dagavond in haar woning in dt Van Helt Stocadestraat te Am sterdam door gasverstikking om het leven gekomen. De vrouw hal bij het schoonmaken van het gas- comfoor in de keuken het -tel losgemaakt van de leiding. Zij was hardhorend cn heeft ver moedelijk het uit de opensta, ids kraan stromende gas niet gé hoord. PARI} TAXICHAU WILLEN I De Parijse taxich het recht wapen: dat in zes wekei overvallen op pleegd. Hierby keer een chauffi wond. Verschelt berovingen zijr jongemannen e gepleegd. Het rr dc daarbij de aa chauffeur te bo vriendelijk pra haar twee korn besprongen. De chauffeurs het antwoord gekrc ministerie van Zaken, dat vroef dergelijk verzot wezen. VROUW PARLEMENT DUELI.E Armando Bascop dors van de Boliv tionaire nationali: ging welke thans is, heeft het ongelu te zijn uitgedaaf vrouw, mevrouw I Lurch, parlementsli wijdering uit het partij had geëist aan loyaliteit. Zij v op het open veld ui cope heeft er zich af gemaakt door te hij met een vrouw leren maar mevr. E gedreigd hem dcsni te doden. De kwestie schijn litick staartje te tweehonderd menst het geachte parlen men hebben een be den voor het gebou weging en deze kracht bijgezet met stenen. Bovendien De Lurch, die met haar parlementaii baarheid is bedreig men haar niet het s opleggen en dat onthullingen zal onwettige verrijkin de leden van haar Chirurg - Terne Zaterdag 8 dece GEEN SPREEK' T iplaats daarvan december var 910 GEVRAAGD voor dc huishoudin rtandig kunnende Goed loon. Mevr. NAEIJE- Xoordstraa Term is de St. F welke wore Dc bonnen blijven J:- m Wij vrag Wij biede gunstige naast extra lend o bedrijf vergoe Voor na wenden t onze filia of Westki 'ZIHHI'l MALSE DOOK Van Steenberge

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2