Voetballiefhebbers VAN SPRANG KANTONGERECHT TERNEUZEN SPORTNIEUWS po«i;y i Minister ;essector BRIDGE VOETBAL MARKTBERICHTEN Gemeente Terneuzen 557ste STAATSLOTERIJ 4e ki«s i4e iijst BONTMU.SEN GEZ. MILLENAAR Jug 5 december '62 1957 bij de vaststelling eikgarantieprijs bewust jan van de hogere op- n aanwas van rundvee het komende jaar wer end. De prognoses kwa- is behoorlijk uit en vol- eer De Veer kon met tbeleid regelmatig wor- kt dat de ontwikkeling ndvleesmarkt geen bij- storingen ondervond, eid heefl zich daarom ïoodzaakt gevoeld om marktordenend beleid dvleessector gelden ter, van het Produkt- tellen. De heer De Veer in brief, dat dit jaar is dat dit een ernstige te lg is geweest: het Pro had niet genoeg geld- om in een voor de vee- benarde positie een ig beleid te kunnen garantieregeling voor liet afgelopen jaar was ndeerde melkprijs .mede op het door het Pro- geraamde en ïiage- niveau van de slacht- Bij de nieuwe opzet arantiebeleid voor 1963 basisgegevens een be- veau gecalculeerd voor *st en aanwas. Volgens De Veer bewegen de rijzen zich echter al landen aanzienlijk be- niveau. Gezien de zang van de rundvee- de ongunstige voedtr- wacht hij in de eerst- naanden weinig verbc- de Produktschap ge- aatregelen hebben tot 'oldoende effect gehad, eun van het Produkt- tstandgekomen trans- de uitvoer van rund- n een bedrag van on- ie miljoen gulden ver- ie invriesregeling voor is naar schatting een tlden gemoeid. Daar- le in het vleesfonds ndvleessector beschik- ves volledig uitgeput, ur van het Produkt- nt dan ook, dat voor ren van de geraamde en aanwas dringend elden nodig zijn. IN KATANGA is te Leopoldstad me- dat troepen van de ongolese regering in itangaanse stad Kon- doorgedrongen. Er s stad nog tussen hen ;aanse marechaussee Dor de Verenigde Na wen verklaring wordt uit berichten van zo- mgolese nationale le de Katangaanse ma- blijkt dat het be- loorwegcentrum Kon- n zich een garnizoen 1.500 man Katan- •echaussee, een dezer el door eenheden van ese leger was omsin- iord op vragen ver- V. N.-woordvoerdcr brug over de rivier a. waaraan Kongolo ield. Beide strijdende bben elkander ervan de brug te hebber r beeld van de ïische toestand m Algerie Jen Bella van Algerië ag in de nationale een somber beeld van de economische n het land. Hij zei van de tien miljoen ronder middel van en hulp van de over- even. Buitenlandse ontbeerlijk. heeft a! „een tijde- 01 aan de Algerijnse loofd. Woensdag 5 december '62. DE VRIJE ZEEUW Pag. DOLLEMANSRIT DOOR AXEL POLITIEMAN MOEST ACHTERVOLGING OPGEVEN In totaal drie honderd vijf en twintig gulden boete of een hechtenis van zeventig dagen plus een jaar ontzetting uit de bevoegdheid een motorrijtuig te mogen besturen, was het vonnis, waartoe G. C. I. v. K., fabrieks arbeider te. Westdorpe, bij ver stek werd veroordeeld. Van K. had het er dan ook naar gemaakt en zowel de offi cier van Justitie, rar. Th. Lebret, als de kantonrechter, mr. H. van den Belt, laakten in hoge mate de wijze van rijden waaraan v. K. zich als bestuurder van een personenauto had schuldig ge maakt. Op 4 augustus van dit jaar stond de wachtmeester le klas se der Rijkspolitie E. Louwerse nabij hotel-restaurant „Zomer- lust" te Axel met een paar men sen, die hem inlichtingen hadden gevraagd, te praten, toen een zwarte Chevrolet met zeer grote snelheid kwam aangereden en lussen twee auto's waarvan een uit de richting Axel kwam en een van de tegenovergestelde kant doorschoot. De ene wa gen week hierbij uit naar het voetpad, de andere naar het rij wielpad. De politieman zette on middellijk een achtervolging in per motor en zag hierbij hoe de wagen nog steeds met grote snelheid over de Singel raasde, zonder te stoppen voor de stop- streep in de Stationsstraat. De wachtmeester kon toen niets an ders doen, dan zeif ook op top snelheid gaan rijden en trachtte zodoende met een snelheid van 120 km de woeste autorijder in te halen, wat hem niet gelukte. Wel zag hij hem op de Provin ciale weg in de richting Terneu- zen weer tussen twee auto's doorschieten. Naderhand, toen de wachtmeester de achtervolging opgegeven had en de weg terug reed, stond de bestuurder van de ene auto nog aan de kant van de weg, te bekomen van de schrik. De volgende dag werd v. K. op het bureau van de Rijkspolitie te Axel verhoord, de mede-inzit tende; van v, K., bleek toen, had het de vorige dag veiliger gevon den per taxi naar Axel terug te keren. Zij durfden de terugrit met v. IC. a'.s bestuurder niet meer aan! Vier overtredingen waren hem ten laste gelegd, doch hij had tijdens déte „dollemansrit" zo als de officier het noemde, alle overtredingen gepleegd, die er te plegen zijn. „Het was ook voor u levens gevaarlijk. zo hard te rijden" richtte mr. v. d. Belt zich tot de politieman, die als getuige de toedracht van het gebeurde uit eenzette. „Het is buitengewoon goed afgelopen voor alles en iedereen, die zich op dat tijdstip op de weg bevond", ging de kan tonrechter verder. Ook mr. Lebret vond. dat de vier tenlasteleggingen maar een zwakke afspiegeling vormden, van hetgeen er in werkelijkheid gebeurd was. „Een dergelijke roekeloze en gevaarlijke manier van rijden, doet de haren ten berge rijzen. Iemand, die een dergelijke opvatting van vrije tijdsbesteding heeft, verdient een grondige correctie, zei mr. Lebret verder en eiste voor de eerste overtreding, het „snijden" van een andere auto honderd gulden boete en een jaar onvoorwaarde lijke ontzetting uit de bevoegd heid een motorrijwiel te bestu ren. voor het niet stoppen voor de stopstreep vijftig gulden boe te, voor het overtreden van de maximale snelheid binnen de be bouwde kom honderd gulden. De laatste overtreding: het opnieuw „snijden" van een auto. noem de hij de klap op de vuurpijl „Eigenlijk", zeide de officier, „zou ik hiervoor vijfhonderd gul den boete moeten eisen, docli om het niet al te zeer op te laten lopen en rekening houdende met de status van de verdachte, heb ik de eer hiervoor honderd gul den boete te eisen". Dit alles te vervangen door resp. twintig tien, twintig en nog eens twintig dagen hechtenis. De kantonrechter onderstreep te nogmaals het zeer ernstige karakter van de feiten en von niste zoals hierboven vermeld. In deze zitting werd nog een aantal verkeersovertredingen be recht welke resulteerden in min of meer fikse boetes die als on gewenste surprises op de hoof den der betrokkenen neerdaal den. Voor de tweede maal stond te recht de tractorchauffeur A. J. E. te Biervliet, wie overtreding van do maximale snelheid van 16 km ten laste was gelegd. De getuige C. A. Abrahamse, opperwachtmeester der Rijks politie te Philippine, voor wiens verklaring de zaak was aange houden. zeide, met een horloge de snelheid van de tractor te hebben gecontroleerd. Op de vraag van de kanton rechter, of hij dit wel eens meer op deze manier deed, antwoord de de getuige, dat hij dit wel vaker had gedaan en op deze manier dikwijls overtredingen geverbaliseerd had. Hij had hierop van betrokke nen nimmer commentaar ge hoord. De geconstateerde snel- Zitting van 1 december heid van de tractor kon wellicht met een chronometer een ver schil van seconden opleveren, zeker niet van minuten, aldus getuige. De officier was het er wel mee eens, dat soms op tractoren flink wordt doorgejakkerd en eiste ƒ25 boete; de kantonrechter vonniste ƒ15. Het hielp v. E. hierbij niet, dat hij de rechtbank attendeerde op een foutieve da tum in de oproep. Mevr. C. P. v. D. was eveneens voor de tweede maal opgeroepen voor het horen van een getuige. Haar was ten laste gelegd, dat zij. rijdende op haar bromfiets tussen de Buthdijk en Zuidsingel, het veranderen van richting niet tijdig te hebben aangegeven. Mevr. v. D. had deze tenlaste legging in een vorige zitting be streden, op grond van het feit, dat de verbalisant, thans de ge tuige, wachtmeester E. Louwer se op het moment dat zij aan kwam rijden, juist iemand stond te bekeuren en dus niet kon heb ben gezien of zij richting aangaf. De wachtmeester verklaarde ter zitting op een afstand van 45 rneter te hebben waargenomen, dat verdachten geen richting aangaf. Mevr. v. D. bleek vastbesloten zich zo maar niet prijs te geven en stelde een heel arsenaal ar gumenten te harer verweer, o.a. bestreed zij deze afstand, daar er. op bovengenoemde weg zes lichtpalen staan, elk dertig me ter van elkaar af. wat dus in to taal een afstand van 180 meter zou betekenen, mits de wacht meester natuurlijk bij de laatste stond, wat echter niet duidelijk werd. De eis was 6 boete, uitspraak ƒ5. Ook A. de P. te Axel was het in hel geheel niet eens met wat hem ten laste werd gelegd. Hij zeide het dan ook erg jammer te vinden, dat in zijn zaak de be ledigde partij niet aanwezig was. Als bestuurder van een auto had hij in Sas van Gent, de door gang naar de Tramstraat, waar een stopbord staat, zonder meer gepasseerd en hierbij geen voor rang verleend aan een bromfiet ser, waardoor een aanrijding ontstond. De schade was geregeld en De P. had graag de bromfietser eens iets gevraagd, zei hij. Dit klopte echter niet volgens do kantonrechter, want De F stond hier zelf om vragen te be antwoorden. De officier, vond het in orde, dat de schade geregeld was, maar eiste voor de overtreding 40 boete, waarop De P. reageer de met een verbolgen„Die kerel had mij niet aan hoeven te rijden." Het ging er echter volgens mr. v. d. Belt om, wat De P. had moeten doen en hij vonniste hem conform de eis. Even slechts had volgens A. J. J. B„ landbouwer te Bier vliet, hel achterlicht van een tweede aanhangwagen van zijn auto, waarmee hij over de West kade te Sas van Gent reed. niet gebrand. Toch kwam Item dit op ƒ40 boete te staan, de eis was 50. C. H. te Ridderkerk had als bestuurder van een auto, rijden de op de Hulstcrweg in de rich ting Hulst, zijn snelheid onvol doende geregeld, waardoor hij in hotsing kwam met een vóór hem rijdende wagen, die vaart min derde. Eis en uitspraak tegen de niet-verschenen verdachte 10. J. G. J. A„ onderwijzer to Hulst, was op onvoorzichtige wijze een uitrit ingereden. Een hent achteropkomende auto was hierdoor tegen de zijne aangere den. De bestuurde,- van deze laatste, was niet verschenen. Wegens het foutieve inhalen, wat De B. hierbij gedemonstreerd had. werd hij bij verstek veroor deeld to; f25 D„ tegen wie de officier ƒ40 geëist had, hoorde zich tot eenzelfde bedrag veroor delen. •T. J. te Terneuzen, had bij het achteruitrijden van een bestel auto in dc Burg. Geillstraat, on voldoende acht geslagen co het verkeer, waardoor een aanrijding met een andere auto ontstond. De officier was het met ver dachte eens. dat het hiei een moeilijk punt betrof, echter vond hij. dat men de consequenties hiervan voldoende ondei het oog moest zien. Eis ƒ25; uitspraak idem. De Fransman S. I. S. te Ant werpen was vergezeld dooi zijn Nederlands sprekende echtge note. De rechtbank vroeg, na on derling overleg, of zij als tolk In de zaak van haar man op wilde treden Zij vertaalde dan ook op keurige wijze de inhoud van de dagvaarding voor haar man, welke deze echter, met levendige gebaren en in rad Frans, be streed. S. was ten laste gelegd, op de rijksweg Axel—Kijkuit, zijn auto op het linkerweggedeelte te heb ben gestuurd. Voor nader getui genverhoor werd deze zaak aan gehouden. Wegens het niet vrijlaten van de doorgang Axelsestraat Julianastraat werd A. C. de F te Terneuzen veroordeeld tot ƒ3» boete; de eis was 40. De cynische uitspraak dat een goede daad nimmer ongestraft blijft, leek voor C. J. A. v. T. te Terneuzen waarheid te bevatten. Van T. reed met een station car over de rijksweg 61, in de richting Sluiskil, toen hij aan de kant van dc wee een opstootje zag, waarvan hij als oorzaak een ongeluk vermoedde, hetgeen ach teraf juist bleek te zijn. Mot de bedoeling, indien mo gelijk, hulp te verlenen, stopte hij. reed vervolgens achteruit, stopte toen weer even en voelde juist toen hij weer op gang was een auto tegen de zijne opbot- sen. De bestuurder hiervan, J. v. d. D. te Gentbrugge, zeide ter zitting voor de stilstaande wagen van v. T. te hebben willen uitwij ken, doch toen deze begon te rijden, ontstond de botsing. Een vrouwelijke mede inzittende van v. d. D. werd hierbij nogal ge blesseerd. Dc officier vroeg voor v. d. D. vrijspraak. Mr. v. Deynse lichtte een en ander nog eens uitvoerig toe. De officier noemde het onge lukkig, dat v. 1. dermate door het zojuist plaats gehad hebben de ongeval gepreoccupeerd was, dat hij zich had laten verleiden om achteruit te rijden. Enige schuld vond mr. Lebret voor v. T. wel aanwezig, doch aan good will had deze veel gewonnen, zei hij. Hij volstond dan ook met een formele boete te eisen van ƒ10. Voor deze kleine nonchalance, zoals de kantonrechter het noemde, vonniste hij v. T. con form de eis en sprak v. d. D. vrij. A. J. M. V. te Graauw en Lan gedam had met een traetor op onvoorzichtige wijze de rijweg overgestoken. Het gevolg was een aanrijding met een personen auto. Ook E. P, B„ chauffeur te Terneuzen, werd het slachtoffer van zijn goede bedoelingen. Hij had zijn auto in de Noordstraat geparkeerd op 1.20 m van de voetgangersoversteekplaats. B. had dit gedaan, om, zoals hij zei een halt bewusteloze dronken zeeman naar zijn schip te ver voeren, die zich in café „De Vriendschap" bevond. Toen B. na drie minuten in het café te zijn geweesl met de zeeman op zijn schouder naar buiten kwam. vond hij een brief je van de politie op de voorruit van zijn auto. „Wij helpen hierin de politie," zei B. die niet had willen schikken, omdat er voor hem op dat moment geen andere mogelijkheid tot parkeren over bleef. „Een lekker baantje," vond mr. v. d. Belt. De Officier zag op deze wijze het beroep van chauffeur ais een gevaarlijk be roep, maar ja. verzuchtte hij, men moet ook hiervan de conse quenties aanvaarden." Eis en uitspraak 3 boete. P. v. d. M. te Vogelwaarde had koeien laten lopen in de tuin van de landbouwer F. de R. De koei en hadden hierbij voor 60 schade aangericht, volgens de beledigde partij De R„ die echter geen bewijzen hiervan kon tonen. „In de stukken staat 40," zei :1e kantonrechter, „straks wordt het nog hoger. „Dat kan best," repliceerde getuige De R. Eis en uitspraak tegen de af wezige verdachte15 boete met afwijzing van de civiele vorde ring. Wegens het besturen van een auto waarvan het verlichtings kenteken onvoldoende zich'.baai was, werd P. K. te Terneuzen tot 1 boete veroordeeld. Dc eis was 3. Het slot van deze rechtszitting was dan miSSehien toch nog een Sinterklaas-surpri se. RIJK DR.\AGT BIJ IN SCH UILGELEGENHEID IN ROTTERDAMSE METRO Een deel van het bedrag van 1.025.000 dat op de begroting van Binnenlandse Zaken voor 1963 is uitgetrokken voor het scheppen van schuilgelegenheid, is bestemd vooor deelneming in de bouw van schuilgelegenheid in combinatie met de uitvoering van het metioproject in Rotter dam. Er zal daar openbare schuil gelegenheid ontstaan voor rond 12.000 personen. Dit heeft minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken) meegedeeld in de memorie van antwoord op het hoofdstuk bescherming be volking van de begroting van Binnenlandse Zaken. Het streven is schuilvoorzie- ningen zoveel mogelijk te treffen in combinatie met de uitvoering van andere bouwprojecten en de schuilruimten tevens een vredes- bestemming te geven. Daardoor worden de bezwaren, bestaande tegen de bouw van afzonderlijke schuilkelders, waarvoor in be staande stedelijke bebouwingen veelal moeilijk een geschikte lo catie kan worden gevonden, on dervangen en wordt van de be schikbare geiden meer rendement verkregen. De minister verklaart verder dat de openbare schuilgelegen- heden voornamelijk bedoeld zijn, om aan zich bij een alarm op straat bevindende personen be scherming tc verschaffen. De schuilgelegenheden worden nabij drukke verkeerspunten geprojec teerd. De bevolking moet in de eerste plaats in de eigen woning de no dige voorzieningen treffen om zich zo goed mogelijk te bescher men. aldus minister Toxopeus. Zendtijd politieke partijen De politieke partijen en groe peringen, die zendtijd zal ,vorden toegekend in een korte periode vóór de algemene verkiezingen, zullen in alle achttien kiesdis tricten een lijst moeten hebben ingediend. Dit deelt de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, mr. Cals in een brief aan de Tweede Kamer mee naar aanleiding van vragen, die uit de vaste commissie van de Kamer zijn gesteld bij de openbare com missievergadering. Maatregelen tegen Grieks dagblad dat Koningin Frederica van Griekenland beledigd zou hebben De uitgever en de hoofdredac teur van het Griekse dagblad Athinaiki zijn maandag gearres teerd. Zij worden ervan beschul digd koningin Frederica van Grieniand beledigd te hebben. De opnbare aanklager gelastte de in beslagneming van alle nummers van het blad waarin een inter view werd afgdrukt dat het link se parlementslid Bredimas gehad zou hebben met de moeder van koningin Frederica, grootherto gin Victoria. Volgens BredimaJ had de groothertogin in haar huis te Brunswijk, in Wesl- Duitsiand, tegen hem gezegd dat na de dood van haar echtgenoot haar kinderen ruzie met haar zochten. Zij beklaagde zich er over niet uitgenodigd te zijn bij het huwelijk van haar kleindoch ter, prinses Sophia met de Spaan se troonpretendent don Juan Car los. Tern. Boys—Mevo 4—1 Een bijzonder matte wedstrijd vertolkten de Boys en Mevo za terdag in Terneuzen. Vooral in de eerste helft bracht de Boys voorhoede talloze kan sen om zeep. In de 5e minuut had de thuis club al succes via Van Dixhoorn met een prachtig doelpunt (10). Dit was tevens de ruststand. Na de rust had Tern. Boys wederom succes toen Hamelink doelpuntte (2—0). De Boys zetten nu even dooi en dit resulteerde nog in twee doelpunten van linksbuiten Geelhoedt (40). De gastheren geloofden het nu wel en hierdoor kon de Mevo- rechtsbuiten Lupgens nog de eer redden 41 Een gemakkelijke zege voor de thuisclub, die zeker een hogere score had kunnen bereiken. Om de Europese beker voor bekerwinnaars Napels heeft dinsdagavond de kwartfinales van het toernooi om do Europese beker voor bekerwinnaars bereikt door de beslissingswedstrijd voor de tweede ronde tegen Ujpest Doz- sa te Lausanne na twee wed strijden was dc stand 2—2 te winnen met 31. Bij de rust leidden de Napolitanen al met 30. In de kwartfinales komt Napels uit tegen O. F. K. Bel grado. Dc eerste Bonds-viertailenwed- strijden werden maandagavond in hotel „Rotterdam" en hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen ge speeld. Hoofdklasse: „Luctor 1 (Terneuzen)Luctor 2 113—35 (6—0) Terneuzen 1Sas 1 67—58 (5—1) Eerste klasse: Luctor 3—Luctor 4 68—76 (1—5) Terneuzen 3Sas 2 61—73 (1—5) VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2682 stuks vee, zijnde: 250 vette koeien en ossen; 655 gebruiks- vee; 280 vette kalveren; 242 graskalveren; 898 nuchtere kal veren; 6 varkens; 16 lopers; 56 biggen; 44 paarden; 2 veulens; 202 schapen of lammeren; 31 hokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2,052,80 Vette kalveren 2,252,95; alles per kg. Graskalveren ƒ175ƒ275; Nuchtere kalveren ƒ135ƒ165: Lopers ƒ70—ƒ95; Biggen ƒ40— ƒ50; Slachtpaarden ƒ170ƒ210; Schapen 90—125; Lammeren 90135; Kalf- en melkkoeien 775—1075; Vare koeien ƒ450 ƒ675; Vaarzen ƒ500ƒ800; Pinken ƒ325—ƒ500; alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer even korter, handel kalm. prijzen als maandag; Vette kal veren: aanvoer iets meer, handel goed, goed prijshoudend, enkele prima's boven notering; Gras kalveren: aanvoer korter, handel matig, prijzen ongewijzigd; Nuchtere kalveren: aanvoer even ruimer, handel levendig, ruim prijshoudend; Lopers en biggen: aanvoer matig, handel zeer kalm. prijshoudend; Slachtpaarden: aanvoer ruimer, handel stil, prij zen vooral niet hoger; Schapen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel goed, prijzen van schapen onveranderd, lammeren iets stijver; Kalf- en melkkoeien; aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen stabiel; Vare koeien: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen konstant; Vaar zen en pinken: aanvoer minder, handel stroef, prijzen onveran derd. DE ZAAK TEGEN VERA BRUHNE Het hooggerechtshof in Karls ruhe heeft dinsdag het verzoek om revisie van het vonnis in het proces tegen de 52-jarie Vera Biühne en de 48-jarige Johann Ferbach verworpen. Dit betekent dat het vonnis, op 4 juni over Vera Brühne en Johann Fer bach uitgesproken, van kracht blijft. Beiden zijn toen tot levens lang veroordeeld wegens moord op de arts Otto Praun uit Mün- chen en diens huishoudster El- friede Kloo. GROEP VAN ZEVEN MENSEN VLUCHT NAAR WEST-BERLIJN Een groep van zeven personen is er maandagavond in geslaagd, onopgpmerkt door de Oostduitse volkspolitie naar West-Berlijn te vluchten. De groep werd dooi' een 22-jarige grenswachter, die in burger was, tussen de ver sperringen die hij ter plaatse goed kende doorgeleid. Zij be stond uit de grenswachter, diens vrouw en tien maanden oude kind. drie andere vrouwen en een jonge man. In de nacht van maandag op dinsdag hebben Westberlijners bij de Teltow-werf in Zehlendorf enige- ontploffingen en het hulp geroep van een vrouw gehoord. Vermoed wordt dat een vluchte ling werd gewond on door een vrachtwagen van de Oostduitse grenspolitie is weggevoerd. Herziening van politieke processen in Tsjeeho-Slowakije aangekondigd President Novotny heeft dins dag op het huidige partijcongres aangekondigd dat het Centrale Comité der communistische par tij heeft besloten de politieke processen die tussen 1949 en 1954 zijn gevoerd, te herzien, „de fundamentele conclusie daaruit te trekken en de zaak te likwi- deren". „Om deze reden stellen wij voor dat het twaalfde partijcon gres het nieuwe Centrale Comité belast met de bestudering en af sluiting van alle gevallen van politieke procesen die in de periode van de persoonsverheer lijking zijn gevoerd. Dit zou bin nen vier maanden dienen te ge beuren." (Het opzienbarendste politieke proces in die tijd was dat tegen Rudolf Slansky, voormalig se cretaris-generaal der communis tische partij. In december 1952 werden Slansky en tien andere voormalige leiders van partij en regering terechtgesteld.) Paniek onder Cubaanse middenstanders door nationalisaties Op Cuba zijn de laatste weken grote aantallen kleine bedrijven onder staatstoezicht geplaatst. Het zijn voornamelijk café's, kruidenierswinkels en andere middenstandsbedrijfjes. De maat regelen zaaiden paniek onder de Cuoaanse middenstanders. Offi ciële mededelingen over deze nationalisatie zijn niet gedaan. Rechtszaken Ex-verzetsstrijdster wint kort geding tegen K. R. O. De president van de rechtbank te Amsterdam heeft, uitspraak doende in het kort geding van een ex-verzetsstrijdster, mevr. Helene Louise ten Cate Brouwei uit Den Haag contra de K. R. O., deze omroepvereniging verboden, een aflevering uit haai televisie serie spionageverhalen van wijlen overste Oreste Pinto, waarin de belevenissen van eiseres (Louise) als spionne worden weergegeven, uit te zenden. Tevens is de K. R. O. verboden het vertoninga recht van deze al opgenomen aflevering aan derden af te staan. Op overtreding van dit verbod is een dwangsom gesteld van 250.000. Het vonnis werd bij voorraad uitvoerbaar ver klaard en dc K. R. O. veroordeeld tot do kosten van het geding (ƒ3501. Louise had gesteld dat zij door vertoning van deze afle vering (waarin „Louise" wordt gespeeld door Ingrid Valerius en overste Pinto door Frits Butze- laar) in haar eer en goede naam1 zou worden aangetast. De burgemeester van Terneië zen breng) ter openbare ken nis j dat op woensdag 5 december a.s. van S.3012.00 uur en van .13.30 17.30 uur en op donderdag 6 december a.s. van 8.30—12.00 uur aan de ingezetenen van de gemeente Terneuzen gelegenheid wordt geboden tot schriftelijke betuigingen van deelneming met het overiijden van Hare Kbnink lijke Hoogheid Prinses Wilhel- mina. Daartoe zal op genoemde tijdstippen ten gemeentehuize (raadszaal) een lijst ter tekening worden neergelegd. Terneuzen, 4 december 1962. De burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA. De burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis dat vanwege de Regering ver zocht wordt, te bevorderen, dat op zaterdag 8 december 1962, dc dag van de begrafenis van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wiihelmina: a. alle toneelvoorstellingen en andere openbare vermakelijk heden achterwege blijven; b. in restaurants en dergelijke, alleen muziek ten gehore wordt gebracht, afkomstig van radio Hilversum en uit sluitend Nederlandse T. V.. uitzendingen worden doorge geven; c. sportwedstrijden geen door gang vinden. Op de bevolking van Terneu zen wordt een dringend beroep gedaan bovenvermelde richtlijnen in deze gemeente dienovereen komstig toe te passen. Terneuzen, 4 december 1962. De burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA. De Heer en Mevrouw SCHAAF— FIJN VAN DRAAT geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun zoon FRANK - REIXIER ALEXANDER. Papendrecht, 3 dec. 1962. Boterbloemstraat 11 Tijdelijk: Luth. Diak. In richting, Koninginneweg 3, Amsterdam. 1 Xvn tsetse HOGE PRIJZEN 50.000 3S19 500(1 20626 f 2000 13237 ƒ1500 12771 21254 1000 3^9 >179-10 f 400 2116 1036 1909 3879 10222 11886 14204 14819 16d62 1S609 20693 200 1026 12992 3166 3605 3828 6301 6325 7169 9070 9912 10813 11063 11217 11283 12928 13142 13293 .4475 14797 16679 17365 18256 19982 21680 21783 PRIJZEN VAN ƒ80 457*468 628 714 863 874 323i S7S 2050 3003 562 4122 675 5020 649 6010 671 7047 641 8092 479 9204 S17 10079 987 31034 285 287 401 916 932 152 184 276 079 093 105 604 712 890 206 319 321 713 718 725 061 069 088 665 686 687 027 090 104 739 919 940 107 181 358 644 667 740 095 169 212 578 644 657 288 319 356 861 868 083 205 537 546 614 151 274 898 946 355 470 742 844 089 14S 778 867 163 187 967 362 413 S37 926 232 236 706 738 478 567 621 712 369 376 512 520 990 995 236 277 926 212 486 458 556 973 988 285 295 775 789 675 688 767 954 431 558 594 595 338 344 498 661 594 639 390 397 915 948 775 782 554 568 603 708 802 962 082 123 148 413 505 563 700 752 762 826 12055 13007 618 14098 724 15007 411 18267 881 17049 881 18163 905 19007 623 20107 965 31002 771 839 912 177 215 099 128 666 699 208 293 832 906 123 143 569 678 311 316 914 97S 115 153 917 174 177 942 9S4 146 298 826 845 226 279 400 591 182 267 796 927 313 361 986 989 144 174 761 784 445 458 171 219 205 262 313 400 S99 981 294 326 627 646 347 485 607 609 994 240 266 461 638 35S 467 353 644 404 426 996 -162 57S 595 598 616 637 640 692 312 313 334 654 711 S74 545 698 819 690 810 861 430 529 597 608 684 756 032 1S6 363 380 441 514 557 592 710 787 796 S06 960 NIETEN «IM ■luimt keuze bii> Noordstraat Terneuzen Nieuwe zending ontvangen, nameshocdenhuis Lange Kerkstraat 64. '1029 050 099 112 113 157 158 220 248 260 263 265 303 306 32S 37S 402 415 441 463 472 567 570 572 575 634 708 709 717 756 780 802 811 S50 866 900 914 917 928 943 949 957 998 «>024 032 040 044 049 055 090 153 219 225 238 267 273 286 293 294 332 348 376 386 393 412 431 457 472 479 492 530 587 590 610 638 680 699 726 756 788 790 811 »n«ü üo lil 179 230 244 282 290 334 337 342 368 41S 448 535 542 5al o64 o6S 586 614 629 634 664 663 694 733 761 7S1 79o 810 838 883 887 905 929 936 944 961 980 939 99i 4017 028 053 057 100 132 171 173 184 194 242 245 280 284 304 318 328 339 368 414 436 411 455 469 495 499 509 545 551 557 562 590 591 592 599 616 619 «20 «'25 687 695 717 731 760 807 871 882 911 926 942 95S 9S0 993 5077 146 182 189 246 289 309 33a 411 451 513 521 526 531 546 553 554 562 576 596 640 652 734 748 763 780 792 824 861 S62 87S S88 910 921 925 952 960 6008 022 057 08-1 092 094 113 166 181 236 238 279 283 311 326 359 400 402 406 466 485 545 557 358 574 «03 604 626 645 649 670 715 719 8'20 862 870 885 905 914 929 7004 021 041 067 079 080 129 141 145 200 217 285 302 319 320 324 387 408 519 551 558 572 578 611 624 679 706 714 724 743 813 878 896 953 976 8029 045 052 054 056 076 085 087 110 141 189 264 266 292 364 452 514 562 «19 646 649 737 760 766 771 815 S26 880 886 903 921 923 936 976 9S0 983 «033 046 033 081 086 092 099 112 194 219 243 252 270 271 311 338 355 359 387 396 421 476 506 517 527 540 544 547 555 605 619 674 746 751 774 780 834 844 S47 915 926 940 957 965 992 10008 067 080 103 152 192 200 243 251 259 262 273 282 303 389 391 396 445 456 462 oo nrtrt rt<V7 Stoo -QQ 1 (ïOzl CRI R49 678 110' 345 347 371 405 458 496 521 703 714 748 793 811 S12 334 S35 840 867 904 993 17064 089 092 169 ISO 1S2 1S3 190 191 222 '226 263 271 275 32S 337 366 410 413 416 430 443 465 481 515 537 557 564 565 599 603 632 634 655 664 «87 690 701 704 726 744 786 800 884 887 931 937 950 954 977 993 998 13074 080 113 157 167 173 264 292 297 299 320 341 342 346 382 388 396 418 480 500 547 580 590 599 601 «29 630 652 690 737 764 768 780 882 9-17 9S6 988 994 140-12 089 100 117 127 191 259 27S 2S5 305 315 356 367 380 112 436 467 479 531 533 381 583 664 700 716 717 722 726 711 780 835 846 S49 929 948 902 975 978 985 9S7 1500(1 13020 026 039 058 066 083 085 096 123 142 149 162 221 225 244 260 292 295 305 347 372 383 415 425 465 473 476 488 -195 515 527 541 554 571 584 593 615 «56 «89 693 723 731 739 751 798 883 900 906 968 989 990 16013 032 050 087 119 12S 131 164 183 191 241 248 274 365 380 395 119 422 138 443 490 508 527 533 535 542 548 557 570 581 589 593 659 704 72 1 729 740 767 768 772 777 813 S53 969 973 997 17039 062 079 112 143 201 202 205 212 221 227 327 375 380 3S1 402 181 498 516 517 533 554 60S 669 672 684 700 835 869 907 92S 997 18001 005 009 095 105 154 167 238 285 301 460 509 515 531 575 630 673 724 731 737 757 77S 7S7 796 825 846 S71 S72 883 885 90S 910 921 949 983 985 19008 059 112 155 179 211 235 25S 262 284 285 296 321 362 365 369 402 436 493 504 560 568 583 584 587 593 594 612 631 641 643 727 760 781 793 S29 840 S61 902 903 911 939 954 20000 20107 226 279 294 326 462 434 578 60S 756 351 378 383 412 423 487 489 506 511 525 527 590 597 599 662 097 708 757 77S 808 328 894 927 955 968 991 21016 021 047 085 102 160 173 191 202 224 251 266 280 282 324 378 439 440 452 470 573 577 669 703 714 715 737 749 755 801 803 861 S70 916 917 923 952 978 989 Woensdag 12 december a.s. FEIJENOORDVASAS in Antwerpen. Prijs: plaatsbewijs en bus te samen 6, Vertrek café „La Belle Vue" om 17.30 uur. Na afloop regelrecht naar huis. Opgave en betaling: Anjerstraat 8. Terneuzen en bij F. de Vos, Othene D 139. Nieten vei vallen: 20 107 226 279 enz. enz. Toevoegen: 20 151 205 223 274 281 298 351 enz. enz. V! -v" <f "!.f\ - M mM n X M? i i C. xiwb il iV i - I 1 I -• •- -i v" ri' Technische perfectie in vooruitstrevende 7 vorrti. t j i i ■y. Shlikan V' 'W— Verkrijgbaar bij': C

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3