B/onchl letten De „Grieptijd" komt! MENU VAN DE WEEK VAN „BABYBOOM" NAAR „HUWELIJKSBOOM" \jMt di \jcauw de overjurk kan u helpen <~\Öarm koud water 1 De nieuwe Kinderbijslagregeling Pagina 10 DF, VBTTF, ZEEUW Zaterdag 1 december lOfll En de zelfstandigen? Dubbele kinderbijslag u een modieuze nouveauté HUISVROUW BEHOEFT NIET MEER TE KUNNEN KOKEN MAATREGELEN VOOR KOMENDE WINTER SOMS IS DE INFLUENZA ZEER KWAADAARDIG SIGAREN VOCHTWEREND VOOR AUTOMAAT li»-J In de zomer Voor de avond ZWARTE BEERTJES Pockets Uittreksel van de voornaamste bepalingen Nog maar een goede maand hebben we voor de boeg en dan tre den in werking de Algemene Kinderbijslag-Wet (A.K.W.), de (ge wijzigde) kinderbijslagwet voor loontrekkenden (K. W. L.). alsme de de kinderbijslagwet voor kleine zelfstandigen (A. K.Z.). De Algemene Kinderbijslag wet (A.K.W.) is een volksverzeke ring en derhalve is in het algemeen ieder die in Nederland woont, en de leeftijd van 15 jaar heeft bereikt verzekerd. Ingvolge de A. K. W. kan een verzekerde recht doen gelden op kinderbijslag vanaf het derde kind. Zij die vallen onder de K.W. L„ (de kinderbijslagwet voor loontrekkenden), dat zijn dus in het algemeen de werknemers, behouden, zoals thans ook 't geval is, recht ook voor 't eerste en tweede kind. Dat wil dus zeggen, dat voor deze groep landgenoten zowel de K. W. L. als de A. K. W„ van toepassing zijn, nl. voor de eerste twee kinderen de K. W. L. en voor de overige de A. K. W. Voor hen die niet onder de ze groep vallen, dat zijn dus in het algemeen de zelfstandigen, bestaat het recht op kinderbij slag voor het derde kind alleen als het (nettolinkomen in het voorafgaande jaar niet meer dan J 14.000,heeft bedragen. Voor het recht op kinderbij slag voor het vierde kind. vallen de onder deze groep, mag het i netto)inkomen niet hoger lig gen dan 14.000,plus de kin derbijslag voor het derde kind. Voor het recht op bijslag voor het vijfde kind, geldt een (netto) inkomen van 14.000,— plus de bijlagen voor het derde en het vierde kind. Voor bijslagen voor de volgende kinderen wordt de grens op de aangewezen wijze verhoogd. De kinderbijslagen bedragen per kwartaal 63,96 voor het derde kind86,58 voor het vier de en vijfde kind en 97,50 per kind voor de volgende kinderen. Voor studerende en invalide kinderen (16 t/m 26 jaar), die grotendeels, dat wil zeggen voor meer dan de helft, op kosten van de verzekerde worden onderhou den, ontvangt men dubbele kin derbijslag. Zelfstandigen hebben recht op bijslag voor de eerste twee kin deren, indien het inkomen bene den de 4.000,blijft. Mocht dit inkomen de 4.000.- overschrijden en niet hoger ko men dan de som van ƒ4.000, recht op kinderbijslag voor het tweede kind. De hierbedoelde bijslagen be dragen per kwartaal 58,50 voor het eerste en 63.96 voor het tweede kind. De werkgevers betalen de pre mie voor deze A. K. W., en de zelfstandigen krijgen een aan slag zoals ook gebruikelijk is bij A. O. W. en A. W. W. Ongehuwded zelfstandig wer kende vrouwen van 45 jaar en ouder zijn in principe van de verplichting tot premiebetaling vrijgesteld. Kleine zelfstandigen betalen geen premie. J. HOLTSLAG. Hoestdrank in tabletvorm.95ct TIPS KUNT NIET ALLES WETEN Jonge kaas snijdt gemakke lijker als u een reepje vetvrij papier om de snijkant van het mes doet. Hebt ii visite en' wordt er veel gerookt? Zet enige brandende kaarsen of blokkaarsen neer. Kaarsen zijn goede tabaks rook-verdrijvers. Bij 't bran den komt namelijk water damp en kooldioxyde vrij, die een ideale kombinatie vormen voor het oplossen van rook. 0 Eieren pellen gemakkelijker als u ze na het koken direkt even met koud water af spoelt. 0 Is er geen tijd of gelegenheid om de melk meteen te koken? Dek de rauwe melk dan af met rood papier. De melk blijft zeker langer goed. Het zuur worden van melk kunt u wat langer tegengaan, indien u een theelepeltje sui ker meekookt, Weet u dat er speciaal gede coreerde kaarsen bestaan voor oudejaarsavond? Komt het niet „gelegen" te niezen? Door met het puntje van uw tong snel langs het verhemelte heen en weer te gaan, kunt u het niezen be perken. 9 Blijft uw pan na het afwas sen nog ruiken naar de vis die u er in kookte? Doe er een lepel zout in, zet de pan op het brandende gas en blijf een poosje met een lepel het zout wat omroeren. De vislucht zal verdwijnen, i Xadruk verboden.) Aangezien ons is gebleken dat in veel lectuur slechts gebruik wordt gemaakt van afkortingen, lijkt het ons niet overbodig de betekenis van de diverse afkor tingen eens op te sommen. Zie hier het staatje: A. O. W. Algemene Ouderdomswet A. W. W. Algemene Weduwen- en Wezenwet A. K. W. Algemene Kinderbijslagwet K. W. L. Kinderbijslagwet Loontrek kenden K. W. Z. Kinderbijslagwet Zelfstan digen A. M. v. B. Algemene Maatregel van Be stuur Nieuwe vindingen in de levensmiddelenbranche De levensmiddelenindustrie doet al het mogelijke om het de huisvrouw steeds makkelijker te maken. De „kant en klaar- maaltijden" of diepvries pro ducten zijn al niets nieuws meer voor de Nederlandse vrouw. Het ziet er in de toe komst echter naar uit dat meisjes in het geheel niet meer behoeven te leren koken. Een gebruiksaanwijzing achterop de pakjes levensmiddelen waarborgt reeds een smakelij ke maaltijd. De „Green Giant Company" in de Verenigde Staten zal nl. na een jaar ex perimenteren verschillende soorten groenten zoals dop erwten, boontjes en spruiten op de markt brengen. Deze groenten zijn in een smakelij ke botersaus ingevroren. Do firma heeft het hierbij echter niet gelaten. De levensmidde len zijn in een stevige lucht dichte zak verpakt, die de smaak en de geur vasthoudt. Do zak heeft ook nog een ander voordeel. De huisvrouw kan de groenten met de zak in de pan deponeren. Zodra de gewenste temperatuur is bereikt en het eten gaar is, kunnen de spruitjes met boter saus uit de verpakking worden gehaald en in een schaal wor den opgediend. Om het geheel nog eenvoudiger te maken heeft men de verpakking dus danig geconstrueerd dat in de zelfde pan tegelijkertijd andere levensmiddelen kunnen wor den gekookt. Economisch, snel en op een eenvoudige manier zal men nu in de toekomst het eten kunnen bereiden zonder dat veel pannen behoeven te worden vuil gemaakt. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJIIIIIIIIIIllllllllllllllllillllllilllllilllllllllIllliilltltlilllillliillililllllIjlllllNllllllllllillillillllllllllllllllllllillllillililllilllllllllllllllllllilllililiiltlllHII'IIHIIIIIIIIIIIIliijiiljlili llll!lilinilllilllll!illlllllllHIIIIIIIUtlllllllllillllllll!llllllli:illllllillllllllllI(llltlltltlllllHIIHIIillllUimilllllinilMUIIIim!;il!llllillllltllillliil!lllllllli!Hlilllllillinilllliill!llllllU!lilll!llllNlliniHII llllllilllllllllllllllllllllllllllll|[|llllllllllllllllllllllllllllilllll!llllllllll!l!!lllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllilllll<l!!lil!!!lllll!lilllllllllllll!i!illlilllllllllttllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllll!lllll!l;!lll Iedere winter komt er een groot aantal ziektegevallen tenge volge van influenza voor. Gelukkig is deze ziekte in de overgrote meerderheid der gevallen een onschuldige kwestie. Sedert de „Spaanse griep" in 1918 ecliter zulk een geweldig aan tal slachtoffers maakte, hetzij door een kwaadaardige longont steking, hetzij door een ernstige hersencomplieatie, weet een ieder, dat influenza een gevaarlijke vijand kan zijn. Ook in de vorige eeuw hebben er zware influenza-epidemieën geheerst; de meesten van ons hebben daaraan echter geen persoon lijke herinneringen meer. DOELTREFFEND HANDELEN BIJ EPIDEMIE De geneeskunde mag dan in de laatste tientallen jaren gewel dige vorderingen hebben ge maakt, er doen zich ten aanzien van de influenza en haar ver wikkelingen nog steeds ziekte gevallen voor. waar medische hulp niet mogelijk is, bijvoor beeld omdat het verloop zo fou- droyant is. dat de dokter er pas te laat bemoeienis mee krijgt. Di1 is een van de redenen waarom de geneeskundige auto riteiten zich hebben beraden over de beste wijze waarop de be staande hulpmiddelen aan in- fluenzalijders ten goede kunnen komen. Om doeltreffend te kun nen handelen ten tijde van een epidemie is het wenselijk dat de medische wereld over een goede inlichtingendienst beschikt. AUTORITEITEN Er worden in ons land ge gevens verworven, die afkomstig zijn van een aantal „peilstations" en ook van het „Expert Commit tee on Influenza", een door de Wereld Gezondheids Organisatie gestichte instelling, die in Lon den zetelt. De peilstations zijn verspreid door het land, zij zijn zowel ge vestigd in grensplaatsen (zulks in verband met de komst van een griepepidemie uit het bui tenland) alsook in enkele grote bedrijven, waar dikwijls een massaal ziekworden zich het eerst kenbaar maakt. Voor een goede influenza- bcstrijding is bovendien nodig dat er nog andere maatregelen genomen worden, opdat bij een kwaadaardige epidemie een goe de gang van zaken gewaarborgd is. Daartoe behoren het aanleg gen van een voorraad medi- kamenten, met name van anti biotica, ter toepassing bij long ontstekingen, maar ook het ge reedmaken van noodziekenhui zen en het zorgen voor voldoen de verpleegkrachten en medische assistentie. VACCINATIE Dit zijn zo enkele kwesties van geneeskundig-organisatorische aard. Een ieder voor zich doet er echter goed aan zich persoon lijk te wapenen tegen de soms zo verraderlijke influenza. Vac cineren tegen de ziekte is moge lijk; voor diegenen die meer ge vaar lopen dan anderen is dit zelfs dringend aan te bevelen. Dat zijn allereerst diabetes patiënten en dragers van etter bacteriën, zoals lijders aan steeds weer optredende steenpuisten. Verder ook aanstaande moeders, bejaarden en zwakke personen. Daarnevens komen voor vac cinatie wellicht diegenen in aan merking, die krachtens hun be roep een grote kans dan anderen hebben om met het influenza- virus te worden besmet, alsook zij die in het maatschappelijk be stel moeilijk kunnen worden ge mist. Dr. H. W. SCALONGNE. (Nadruk verboden.) Een der grote sigarenfabrikan ten heeft een speciale verpak king voor een van haar seno- ritas-merken om de winkelier do verkoop van sigaren uit zijn sigarettenautomaat moge lijk te maken. In een kleurig cartonnen schuifdoosje met voor de automaat aangepaste maat, heeft de fabriek een achttal senoritas sigaren ver pakt, die tegen de ronde prijs van 1,uit de automaat kun nen worden betrokken. Het doosje is geheel gecellofaneerd tegen de inwerking van vocht. Ook voor winkelverkoop is de ze nieuwe verpakking zeer practisch. In vrijwel elke cou rante sigaretten-automaat kan met enkele handgrepen een la de worden ingericht voor deze speciale senoritasverpakking. Bovendien heeft de sigarenfa brikant met de importeurs en fabrikanten van de sigaret tenautomaten contact opgeno men teneinde te bereiken, dat hij de af te leveren nieuwe ap paraten rekening wordt gehou- dden met dit nieuwe product. (Adv.) r» Dc couturiers trachten steeds weer iets nieuws te bedenken. En daartoe laten zij hun fantasie de vrije loop. Dat heeft ont werper Leonard ook ge daan en het resultaat -van zijn denken was een leuke nouveauté. Het gaat hier om een zogenaamde „dress- over", overjurk of over kleed zouden wij het kun nen noemen. Het is ver vaardigd van een zuiver wollen stof en gehouden in een zeer eenvoudige lijn. We zien als het ware een enigszins getailleerd man telmodel met lage taille, waaromheen losjes een ceintuur van dezelfde stof met een strik van vftren. De hals is hoog en kraag loos. Van voren sluit het geheel met drie fraaie kno pen. De rok is ruim gehou den, hetgeen ook wel nodig is voor het doel dat Leo nard voor ogen zweefde bij het ontwerpen. Deze „mantel-japon" die geen mantel en geen japon is, kan gedragen worden over een uitgaansjaponne- tje, zoals bijvoorbeeld een cocktailjurk. Om voorbeelden van ge bruik te noemen Een uit- gaansjaponnetje is dikwijls wat luchtig en de uitgaans- tijd over het algemeen ge nomen frisjes. Nu kan zo'n „dress-over" oveT ons ja ponnetje gedragen worden voordat we uitgaan, wan neer we nog zo het een en ander hebben te doen. Het biedt warmte en daarnaast wordt de japon er onder beschermd. Be schermd tegen van alles en nog wat, zoals een druppel nagellak die anders op ons fraaie kleedje gevallen zou zijn; rondstuivende lak, wanneer we ons haar nog even bijspuiten, of losse haren, wanneer we ons kapsel nog even keurig in model kammen. En zo zouden we kunnen doorgaan. Komen we na een uitgangetje thuis en trekken we onze mantel uit, dan kan het soms in huis frisjes zijn. De verwarming heeft afgestaan en dan krijgen we het in ons cocktailjaponnetje veel te koud. De overjurk ligt voor ons klaar en we zijn meteen weer goed aangekleed, wanneer we nog even een kopje koffie of zo gebruiken voor het naar bed gaan. De „dress-over" is een geniale vondst, een leuke nouveauté van ontwerper Leonard KLLY MARTINS. (Nadruk verboden) In het midden van de week valt het Sinterklaasfeest, een bij uitstek Hollands feest. Ook al hebben we ons voorgenomen er nu eens niet veel aan te doen, toch is iedereen op het laatste moment nog zeer druk en ge heimzinnig bezig. Ook de huis vrouw heeft het die dag druk ge noeg, zodat haar maaltijd niet te bewerkelijk mag zijn. Een kaas fondue vergt geen voorbereiding en verhoogt de gezelligheid, voor al door het gezamenlijk eten uit eenzelfde fonduepan (de caque- lon). De gevulde speculaas en de roomborstplaat met noten, waar de huisvrouw 's avonds het gezin mee verrast, heeft ze al een of twee dagen van te voren gemaakt (de recepten vindt u onder het weekmenu). ZONDAG: Biefstuk met gebak ken ananas, gemengde sla, rijst, yoghurtpudding. MAANDAGPreisoep met kaas. appelmoes, gehakt, aardap pelen. DINSDAGAardappelkoekjes, rode kool, gebakken lever, mokkavla. WOENSDAG: Grapefruit-cock tail, kaasfondue, koffie. DONDERDAGWitlofschotel met ham, kaas, citroenrijst. De babies, die in de eerste na oorlogse jaren in ons land ter wereld kwamen, hebben heel wat problemen opgeroepen. Ter wijl hun moeders met enkele rijksdaalders de voeding konden betalen, kosten deze onschuldige iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiit KOUDE BADEN iiiiiiiiiwiiiittiiiiiiiiiiiiniin IN DE WINTER lllUHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllIjllülllllillllllllllllillllHlllllinilllillllllllllllllllllllU EN WARME BADEN lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'lllllllllllllllllliliJllllllllllllllfL' IN DE ZOMER UllllllllllllllllllllllilllllllilliniilllHllllliKlIillllllllllllüIlUllllIHlIHUIIIIIIUllllltllllliniill Het lijkt een ijzige raad! Maar om werkelijk lekker warm te worden op een echt koude win terdag, kunt u 't beste een koud bad nemen. De lichaamswarmte wordt namelijk door niets zo goed vastgehouden als door een koude huid. Het koude water nu prikkelt de huid, de haarvaten vernau wen zich en de huid wordt daar door bloedarm en koud. Na het wassen ontspannen de haarvaten zich, zodat de huid weer bloedrijk wordt, zelfs bloedrijker dan vóór het wassen. Men krijgt nu een warm gevoel. Stevig afdrogen en wrijven met een ruwe hand doek bevordert de warmte-ont wikkeling nog meer. Neemt U toch liever een warm bad? Als U zich na dit warme bad met koud water afspoelt, be hoeft U niet bang te zijn voor kouvatten. Het is goed onze huid te oefe nen zich aan te passen aan tem peratuurswisselingen. De kans op kouvatten wordt dan zeker geringer. Ook liet maken van 'n dagelijkse wandeling bij alle weer en' wind vergroot ons weer standsvermogen. Zijn we 's zomers daarentegen zeer warm en zoeken we ver koeling, dan kunnen we het beste een warm bad nemen. Het war me water verwijdt de haarvaten zodat de inwendige warmte naar buiten kan stromen. Een lauwwarm bad maakt zeker dat U zich op zeer hete zomerdagen vijf of zes uur aan genaam voelt. •Bij een avondjapon horen een mooie rug en mooie schouders. En het is nu eenmaal zo, dat men zich deze waardevolle zaken niet tegelijk met de japon in een modehuis kan aanschaffen. Maar met een beetje zorg en moeite kunt u er zelf wèl een heleboel aan doen, zodat u die beeldig gedecolleteerde japon zonder bezwaar kunt dragen. We zou den u het volgende willen raden. Behandel bij het dagelijkse baden uw rug en schouders een paar minuten langer met water, en dan niet met een zacht waslapje, maar met een goede borstel en een goede zeep en u krijgt zeker een stralende, fluweelzachte huid. Volhouden en regelmatig deze behandeling toepassen heeft een gunstig resultaat. Het weten een gave huid te hebben, vergroot bovendien uw zelfverzekerdheid en u zult zich zeker gemakkelijker bewegen. En reken vooral niet op wonder middelen die in één nacht alles goed maken, wat u een poosje verwaarloosde BETTY TEELING. (Nadruk verboden.) wezentjes het rijk vele tonnen. Talloze deskundigen moesten worden ingeschakeld om de ge volgen van de geboorteplek van 1946 te berekenen, er verschenen lijvige rapporten, kortom deze kinderen waren al belangrijk voordat zij volwassen waren. In middels bezorgde de „baby boom" ons land al heel gauw vele problemen. Overvolle scho len maakten het onderwijzerste kort tot een nijpend probleem. Thans heeft de generatie van 1946 voor een belangrijk deel reeds de schoolbanken verlaten en wordt nu opgenomen in het arbeids proces. Volgens Economisch- Statistische-Borichten zou dit op de arbeidsmarkt reeds te be speuren zijn. Het blad verstrekt ter staving van zijn betoog enkele gegevens over de geboortegolf van 1946- 1950. In deze periode werden in ons land 1.265.000 kinderen ge boren. De werkgelegenheid in ons land is echter op het ogenblik zó ruim en een malaize nog zover weg. dat men zich over dit facet van de „baby-boom" momenteel niet zoveel zorgen maakt. Volgens Economisch-Statis- tische-Berichten hebben de de mografen en ook de huisves tingsautoriteiten echter nu al zorgen over de volgende konse- kwentie van de „baby-boom". Immers, zo redeneren zij, over enkele jaren zullen belangrijk grotefe aantallen jongen mensen dan nu tot een huwelijk beslui ten, woonruimte vragen, kinde ren krijgen etc. DE HUWELIJKSVLOED. Over enkele jaren zullen de in de periode 1946-1950 geboren jon gens en meisjes in de huwelijks leeftijd komen, die in 1961 voor vrouwen gemiddeld lag op 23.7 jaar en voor mannen op 26,3 jaar. De in 1946 geboren meisjes komen in 1968 in dc huwelijks leeftijd en de jongens in 1970. Hierbij is uitgegaan van het feit, dat de meest favoriete huwelijks leeftijd voor vrouwen globaal op op 2428 jaar gesteld kan wor den. Het aantal geboren jongens in bedoelde periode (19461950) bedraagt waarmee met sterfte en migratie rekening is gehou den) 615.000, het aantal meisjes 584.000. Dit houdt volgens de E. S.-B. in, dat in de eerstkomende jaren ongeveer evenwicht is tussen het aantal 2226 jarige vrouwen en het aantal 2428 jarige mannen. Te beginnen met het einde 1965 komt er een vrouwenoverschot oplopend tot 63.000 in 1969 en daarna snel afnemend, waar na er een mannenoverschot ont staat tot ruim 69.000 eind 1974. 1968—1971 een aantal vrouwen 1969—1971 een aantal vrouwen geen partner zal vinden van 24 28 jaar en voor de keus staan een man van gelijke leeftijd te kie zen dan wel ongehuwd te blij ven. Na 1972 is deze situatie juist omgekeerd. Zowel sociologisch als demografisch heeft deze di vergentie tussen aantallen vrou wen en mannen bijzondere as pecten. Al deze facetten en de hiermee samenhangende invloed op de geboorten laten zich moei lijk becijferen. In de tot dusver gepubliceerde prognoses is met bovenstaande divergentie te wei nig rekening gehouden. Voor de huisvestingsautoriteiten betekent een en ander wellicht een ver ademing. Na de opheffing van de woningnood krijgt men enige jaren de gelegenheid een kleine woningreserve te kweken om na 1970 de verhoogde huwelijksfre- kwentie op te vangen. VRIJDAGCasseler rib met zuurkool óf gestoofde vis met peterseliesaus en sla, karnemelkvla met rozijnen. ZATERDAGFranse uiensoep, met kaas, hangop. GEVULDE SPECULAAS 250 g zelfrijzend bakmeel, 150 g bruine basterdsuiker, 175 g roomboter, 11 lepel speculaas kruiden, l1/; lepel melk, zout. Snijd de boter tot kruimels in de bloem en kneed er met de suiker, kruiden, zout en melk een glad deeg van. Laat het deeg een nacht opstijven. Rol het uit tot een rechthoekige plak van Vi cm dikte en verdeel deze in twee gelijke delen. Breng een deel over op een ingevet bak blik met opstaande rand (kan ook biscuitdeksel). Bestrijken met losgeklopt ei en hierop de amandeltjes, bereid van 150 g amandelen uitstrijken. Dit even eens met losgeklopt ei bestrijken, bedekken met de tweede lap deeg en de lagen even goed op elkaar drukken. Met geklopt ei bestrijken en hier en daar een gehalveerde gepelde amandel in drukken. In 40 minuten in een matig, warme oven gaar bakken. ROOMBORSTPLAAT MET NOTEN Boekhandel VAN DE SANDE 2 kopjes suiker i zou g), 2 eetlepel koffieroom, 1 eetlepel cacao, 4 eetlepels hazelnoten 40 g). Rooster de hazelnoten in de oven voorzichtig of onder steeds roeren in een ingevette koekepan. Vermeng de suiker met de cacao, voeg de koffie room toe en laat het geheel zachtjes smelten. Als de massa vloeibaar geworden is, alles vlug in een pan laten inkoken tot de laatste druppel, die van de lepel afloopt, een draad trekt. Dit alles moet in een open pan ge beuren. Neem daarna de pan van het vuur en roer in de massa tot de ze dik en ondoorzichtig begint te worden. Giet de massa uit in ingevette borstplaatvormen, die op een in gevet stuk papier geplaatst zijn. Duw de geroosterde hazelnoten er in en laat de borstplaten goed koud worden, vóór ze uit de vorm te halen. KAASFONDUE (voor 4 personen) 800 g geraspte jong belegen Goudse kaas, 4 dl witte landwijn, 4 eetlepels Kirsch, knoflook- teentje, nootmuskaat, 1 lepel maizena. Wrijf de fonduepan in met het teentje knoflook en verhit daar na de wijn tot deze begint te schuimen. De kaas hierin oplos sen steeds goed roeren en met de aangemengde maizena iets binden. Afmaken met de Kirsch, peper en nootmuskaat. Plaats de fonduepan op de spi- ritusrechaud en geef de fondue met stokbrood.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 6