NGEMANSE r doen) BEURSO VERZICHT ;|GAR£ m$iCA'% 200 LEXINGTON IN FEESTVERPAKKING f TO 60 LEXINGTON IN LUXE DOOS f 3.- Vrijdag 30 november 1962j ti vRlfE ZEEUW Pagina S Gemeenteraad van Axel ij'cïag 30 november 1962 REKORD PRISMA - Pockets P^OM enken verlangt! lion Rekord, zónder ^adion Rekord. Met ilige zachtheid van adion Rekord: géén plost... 't is de mo- tindewasmachinel RR tl4.5K.275.fi4 Vergadering; van dinsdag 27 november 1962. Aanwezig: Voorzitter: M. K. van Dijke, burgemeester. Wethouders: M. L. M. IJse- baert en C. van Bendegem. Leden: P. J. van Bendegem, J. den Poelder, W. de Feijter. A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, D. J. Oggel, P. Schee- Ie, A. de Waard en J. Vink. Afwezig: K. Hamelink. Secretaris: P. G. van den Bos- se. Opening De Voorzitter opent de verga dering met liet uitspreken van het ambtsgebed. De heer P. J. van Bendegem deelt mede dat de leden van de raad hebben besloten 't presentie geld van deze raadsvergadering te laten overmaken aan het co mité ,.Open het Dorp". De Voorzitter zegt dat hij niet met dit voorste] mocht komen, maar dat hij zich met de geste der leden solidair verklaart en zal zorgen dat het bedrag zal worden overgemaakt. 2. Notulen Deze worden ongewijzigd vast gesteld. 3. Ingekomen stukken en mede delingen De heer De Waard vraagt of het schrijven van G. S. genoemd in punt E, volgens het realiseren van het uitbreidingsplan in Oost en West kan worden stilgelegd. De Voorzitter antwoordt dat de beslissing is verdaagd maar dit heeft geen consequenties voor het kopen van grond of het uit werken van het plan. De heer Oggel zegt niet tevre den te zijn met het antwoord op de door hem gestelde vraag in de vorige vergadering over de verbetering van het wegdek van de Armendijk. Deze weg is zó slecht, dat deze gevaar voor het verkeer oplevert. Wij krijgen nu al 9 jaar een Jaarlijkse bijdrage van de polder van 200 voor het onderhoud en het is de plicht van de gemeente hier iets aan te doen De Voorzitter antwoordt dat waarschijnlijk reeds in de vol gende vergadering een voorstel zal komen voor het bouwrijp maken van de daar gelegen grond, zodat hierbij ook de weg zal worden hersteld. De heer Soheele zegt tevreden te zijn met het antwoord op de vraag of er een leerling zoek was. Gaarne zag spreker dat, wan neer er kinderen bij onderzoek aangewezen worden voor het B. L. O., deze ook daar naar toe gaan. De heer De Feijter vraagt hoe groot dp in de plantsoenen te plaatsen beeldjes zijn. Hij gelooft dat deze niet te klein mogen zijn. De Voorzitter zegt het bron zen paardje 80 cm hoog zal zijn, maar dit wordt op een sokkel geplaatst. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming worden de vol gende punten der agenda aange nomen: I. Voorstel tot liet voteren van gelden voor de inridhttng van de voormalige kleuterschool- Nieuwstraat ten behoeve van de Boerenkamer in verband met de inrichting van een noodbestuurspost ten stad- huize. 5. Voorstel tot het verlengen van de rekening-courant overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen", gevestigd to Terneuzen, fi. Voorstel tot vaststelling van de 9e wijziging van het Alge meen Ambtenarenreglement. 7. Voorstel tot het verlenen: van een huurcompensatle aan de gemeentesecretaris, -ontvan ger en ambtenaren van de Burgerlijke Stand. 8. Voorstel tot wijziging van de „Salaris- en loonverordening 1959". (11e wijziging.) 9. Voorstel tot het toekennen van een uitkering-ineens van 2,2 per maand aan het ge- meentepersoneel. 10. Voorstel tot het geven van de bestemming van openbare weg aan de hoofdweg van de Zuidsingel en aan het nieuwe gedeelte van de Zaamslagseweg. II. Voorstel tot aanwijzing van een bestuurslid voor de Stich ting Beschuttende Werkplaat, sen „Midden Zeeuwseh-Vlaan deren." Als bestuurslid van de Stich ting Beschuttende Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen is aan de beurt van aftreding de heer P. J. van Ben degem. De zittingsperiode is 3 jaar, in gaande 1 januari 1963. B. en W. stellen voor een keu ze te doen uit de volgende aan beveling: 1. P. J. van Bendegem: 2. A. de Waard. De heer P. J. van Bendegem zegt dat het hem niet steeds mo gelijk is de vergaderingen bij te wonen, en liever niet meer hier voor in aanmerking wil komen en stelt voor, voor hem een ander te kiezen. Bij de stemming krijgt de heer De Waard 9 stemmen: de heren P. J. van Bendegem, P. Scheele en W. de Feijter ieder 1 stem. Op de vraag van de Voorzitter aan de heer De Waard of hij zijn benoeming aanneemt, antwoord! deze bevestigend. 12 Voorstel tot aankoop van de woning Oosterstraat 42 van de heer P. den Engelsman, Oosterstraat 42 te Axel. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming conform het voorstel aangenomen. 43. Voorstel tot aankoop van grond van de familie (I'lles-., pel de Flencques voor uit breiding van het industrie terrein - Axelse Sassing. De heer P. J. vaij Bendegem vraagt voor wiens rekening de hieruit voortvloeiende kosten komen. De Voorzitter antwoordt dat er goede hoop is dat deze kosten niet geheel door de gemeente zullen moeten worden gedragen. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. 14. Voorstel tot aankoop van bouwland in plan-Oost van de heer J. A. Cappon e.c. te Axel. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming conform het voorstel van B. en W. aangeno men. 15. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zuidsingel, aan de heer O. Hoekstra te Wissen- kerke. De heer P. J. van Bendegem vraagt of het niet beter is deze zeer lage grondprijs te verho gen. Zonder een verwijt te willen maken aan de huidige wethou der van openbare werken, is het college steeds tegen verhoging van de grondprijs aan de Zuid singel geweest, zodat de ver lichting aldaar door de gemeen te uit andere middelen gefinan cierd moet worden hetgeen een schadepost voor de gemeente is. De Voorzitter zegt niet te ge loven dat het de bedoeling is ge weest de verlichting in de grond prijs te verwerken. Bij een klein plan is het niet mogelijk hoge grondprijzen te maken. Het college van G. S. had dit dan zeker niet goedgekeurd. De heer De Feijter wijst er op dat het zó was dat door de grote subsidie voor deze weg ontvan gen de grondprijzen niet hoger mochten worden gesteld. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. 16. Voorstel tot aankoop van 13 aandelen van de N. V. Bouw fonds Nederlandse Gemeen ten, elk groot ƒ250, waarop te storten 10%, zijnde ƒ325. De heer Oggel vindt het voor stel onnodig. Hij ziet er voor de gemeente niets in om hier geld in te steken. Wethouder IJsebaert ant woordt dat een 4- of 5-tal inwo ners in samenwerking met de N. V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft gebouwd of verbouwd en deze mensen zijn zeer tevreden. Het geld kost ons 4 en het brengt 5% op, waarom zouden wij dan afwijzend hier tegenover staan? Zonder verdere bespreking of hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangeno men. 17. Voorstel tot verkoop van in dustrieterrein aan de Axelse Sassing aan de N. V. „Sako" te Sluiskil. De heer Van Luijk vraagt of het op de kaart niet aangeteken de stuk grond ook eigendom van de gemeente is of dat het reeds eigendom is van de N. V. Soka te Sluiskil. De Voorzitter antwoordt dat deze grond eigendom van de N. V. Sako is. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. 19. Voorstel tot wijziging der bouwland in plan-Oost van de heer J. K. Vanimpe te Gent (België), ter grootte van 10475 m-. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming conform het voorstel van B. en W. aangeno men, 19. Vorstel tot wijziging van de verordeningen regelende de samenstelling en de werk kring van de eommtssie voor openbare werken en van de commissie voor onderwijs en culturele zaken. De heer Oggel wenst aan dit voorstel te willen toevoegen dat het lid nog 3 maanden na zijn bedanken lid van de commissie moet blijven. Daar het gestelde in het voorstel is, dat hij moet blijven tot een plaatsvervanger is aangewezen kan leiden dat hij er niet vanaf zou kunnen als een ander deze vacature niet wenst te aanvaarden. De Voorzitter gelooft dat .dit in de praktijk niet zal voorkomen en ziet niet in waarom het voor stel zou moeten worden gewij zigd. Zonder verdere bespreking of hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangeno men. 20. Voorstel tot aankoop van de tennisbanen, het clubhuis, de afheinlng en assessoires van de tennisvereniging „Axel", gevestigd tc Axel. De heer Oggel: Ik heb dit voorstel eens nader bekeken en heb veel bezwaren tegen de overname van deze tennisbanen en wat er verder bij is. Dit is eigendam van een select gezel schap. Men vraagt nu voor een vervallen bezit met een onvol doende accomodatie, er is geen aansluiting op de waterleiding en de omheining is zeer slecht, een hoog bedrag, terwijl zij alle rechten willen hebben om er over te beschikken wanneer zij dat willen. Als er nog eens een tennisclub zou worden opgericht zou deze dan maar genoegen moeten ne men met de tijd, die dan over schiet. Dit zal dan de gemeente zeer veel geld kosten zonder dat we er ook maar enige zeggen schap over zullen hebben, als wij het zouden aannemen met de rechten, die de tennisvereniging in de huurovereenkomst stelt. Ik acht dit voorstel dan ook niet aanvaardbaar. De heer De Feijter zegt ook niet gelukkig te zijn met het in brengen van deze tennisbanen, dit gaat veel geld kosten. We hadden beter kunnen wachten tot we wisten welke subsidie wij krijgen en dan van geval tot ge val de zaak bekijken. De tennis club zou er wel erg goed afko men. Als wij in tegenstelling hiermede eens kijken naar de zondagvpetbal, die alles zelf heeft gedaan om alles zo goed mogelijk te houden. De heer Scheele vindt het bil lijk dat een reeds lang bestaande vereniging enig voorrecht wordt toegekend, maar hoopt dat er dan ook voor een ieder gelegen heid zal zijn om als lid toe te treden. De heer Den Doelder merkt op, dat door het inbrengen van deze terreinen het ook voor hen, met lagere inkomens, mogelijk moet zijn de tennissport te kunnen beoefenen. De sportstichting is er om meer sport te kunnen beoefenen. De heer Van Luijk is van oor deel, dat er waarheid zit in de woorden van de heer De Feijter. Wij kunnen geenszins vermoe den wat dit alles zal gaan kos ten. De tennisclub krijgt het recht over de terreinen, hetgeen mis schien bij anderen ongenoegen zal wekken. Als men ziet dat AZVV ƒ500 moet betalen voor een terrein zonder enige accomodatie, of op een korte termijn hierin kan worden voorzien. Spreker vraagt zich af of hier wel recht voor allen is. Wethouder C. van Bendegem wijst er op, dat het voor hem als wethouder geen prettige taak is dit voorstel te moeten verdedi gen, maar het is tevens een mooiere taak aan verbonden, daar hij de sport altijd een prachtig iets heeft gevonden. Nu de laatste spreker een uitstapje in de sportwereld heeft gedaan zal hij eerst een opmerking in algemene zin moeten maken. Bij de start van de sportstich ting verkeerden wij in de mist. Niet ieder heeft zich de belang rijke consequentie gerealiseerd dat dit veel geld zal gaan kos ten. maar dit is iets wat ons geld waard moet zijn. Willen wij het goed doen, dan zal dit enkele tienduizenden guldens per jaar kosten. De aanleg van de tennisbanen ljeeft veel geld gekost, hetgeen tot gevolg had dat een hoge contributie moest worden be taald, waarbij nog komt een be drag voor de verdere beno digdheden voor deze sport als mede de kleding. Dit is de reden dat slechts een select gezelschap de tennissport beoefent. Nu willen wij, door het inbren gen van deze banen, hier sprei ding in brengen, zodat een gro ter aantal jongeren de tennis sport zal kunnen gaan beoefe nen. Wat de huur betreft kan spre ker wel zeggen, dat ze meer be talen als de door de heer van Luijk vermeende achtergestelde voetbalclubs. Bij de voetbalvelden moet per terrein altijd nog 4000 bijgepast worden. Het is ons bekend, dat op de voetbalterreinen een kleedgele genheid moet zijn, we hebben hiervoor een plan op 20.000 be groot, maar dat is niet direct uitvoerbaar. We zijn momenteel in contact met AZVV en willen een schaft- wagen beschikbaar stellen als noodoplossing. De voetbalver eniging Spui, die nog niet is ge noemd, krijgt een nieuwe omhei ning. Het inbrengen van de ter reinen van de v.v. „Axel" zal ons nog veel geld kosten. Maar ik geloof dat de ondergrond van alle critiek is dat het gaat om de overname van een terrein van een verentging, die het zelf zou kunnen betalen. We zijn echter thans bezig om het punt voor punt aan te pak ken. De heer Oggel merkt op, dat we werken met geld van de ge meente en als wij het moeten inbrengen, moeten wij ook de zeggenschap er over hebben. Spreker is dan ook tegen het voorstel van B. en W. De heer P. J. van Bendegem is van oordeel dat de vereniging alle voorrechten wil behouden en tevens veel geld ontvangen voor haar vervallen accomodatie. Spreker is het dan ook volkomen met de heer Oggel eens. De heer De Feijter merkt op, dat wethouder Van Bendegem niet heeft geantwoord op zijn vraag of door de verwerving ook de contributie zal worden ver laagd. Wethouder Van Bendegem: We zijn nu bezig met geval voor geval te behandelen. De contri buties zullen zeker worden ge halveerd. Ik heb altijd achter de sport gestaan, de accomodatie op de sportvelden is slecht, maar we moeten dit zien te verbeteren. Nu worden de tennisbanen inge bracht, daarnaast helpen wij AZVV en wij zijn aan het onder handelen met het zondagvoetbal. De Voorzitter wil, na het. be toog van de wethouder, waar hij het volledig mee eens is, toch nog een korte toevoeging doen. Wij hebben in een raadsbesluit gesteld de terreinen in de sport stichting te verwerven. Nu wij dit doen, weten we dat dit veel geld zal kosten, maar dan zal het ook een grotere mogelijkheid bieden de sport te bevorderen. Het was voor velen niet mo gelijk de tennissport te beoefe nen, maar straks zal dit voor meerderen wel mogelijk zijn. De heer P. J. van Bendegem zegt dat hij het tot zekere hoogte met wethouder Van Bendegem eens is, wél verwerving maar geen voorrechten. Wethouder Van Bendegem antwoordt, dat de tennisvereni ging dit terrein voor 40 jaar heeft gehuurd om de zekerheid te hebben dat zij alle dagen, als zij dat wenste, te kunnen spelen ook op zondagen en dit is dan ook het recht dat zij in het huur contract willen zien vastgelegd. De Voorzitter brengt thans het voorstel van B. en W. in stem ming. De heer Van der Lee. als be stuurslid der tennisvereniging, onthield zich van stemming. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heren P. J. van Bendegem en Oggel. 24. Voorstel tot het benoemen van twee raadscommissies tot onderzoek van de ge meente- err bedrqfsbegrotin- gen voor 1963. B. en W. stellen voor daartoe een tweetal commissies te be noemen, waarvoor de volgende aanbeveling wordt overgelegd. Commissie I: P. J. van Bende gem, J. den Doelder, K. Hame link, J. C. van Luijk. E. A. Maas, D. J. Oggel, en P. Scheele. Commissie II: C. van Bende gem. W. de Feijter, A. H. van der Lee, J. Vink, A. de Waard, en M. L. M. IJsebaert. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming goedgekeurd. Rondvraag De heer Oggel vraagt sf er al gegevens zijn over de herindeling van Oost Zeeuws-Vlaanderen. Verder wijst hij er op dat de stadsverlichting slecht genoemd kan worden. Op de Nieuwendijk is reeds geruime tijd een lan taarn, welke niet brandt. Dtt is ook het geval in de Bankertstraat. Bij de bespreking van punt 17 van de agenda in de vergadering van 30 oktober j.l. beweerde wethouder Van Bendegem, in antwoord op vragen van de heren P. J. van Bendegem, Van Luijk en mij, dat de gemeente geen optie verleent op bouwgronden. Dit staat op bladzijde 18 van de notulen van die vergadering. Deze bewering is geheel in strijd met de waarheid, daar B. en W. op 15 mei 1962 aan een geïnteresseerde schrijven, dat de gronden voor de bouw van win kelpanden in plan-Oost reeds in optie zijn gegeven aan een aan nemer. Het nummer van de be wuste brief is: 649. Nu kan wethouder Van Bende gem aanvoeren, dat hij toen nog geen wethouder was, doch iemand die deze functie op zich neemt dient zich tevoren in te werken en op de hoogte te zijn met <le werkelijke gang van za ken. Hij dient ook in onze ver gadering geen beweringen te lanceren, die in strijd met de waarheid blijken te zijn. Wan neer hij had gezegd niet op de hoogte te zijn met de gang van zaken, had spreker dit nog kun nen plaatsen, al is dat niet in orde. De gemeenteraad heeft aan het college van B. en W. ver schillende bevoegdheden gedele geerd, welke tot haar kompeten- tie behoren, daartegenover staat dat de raad over deze punten volledig moet worden ingelicht. Daar de kwestie van het ver lenen van optie op de bouwgron den niet duidelijk geworden is, wil ik B. en W. de volgende vra gen stellen, met het verzoek de raad hierover volledig in te lich ten: 1. Op welke terreinen is mo menteel optie of voorkeurs recht verleend en aan wie? 2. Bestaat het plan bij B. en W. om in de toekomst voort te gaan met het verlenen van optie en voorkeursrecht? 3. Welke financiële of andere consequenties denken B. en W. te stellen bij het verlenen van optie of voorkeursrecht? 4. Willen B. en W. een opgaaf doen van de bevoegdheden, die door de raad vrijwillig aan het college van B. en W. zijn gedelegeerd, doch die in feite tot de competentie van de ge meenteraad behoren? De Voorzitter zegt behoefte te hebben even iets tot de heer Oggel te zeggen al zullen zijn vragen schriftelijk worden be antwoord. De sterke aanval, die u doet op wethouder Van Ben- AFBROKKELENDE MARKT De stemming voor de interna tionale waarden is gistermiddag bij de opening licht verdeeld ge weest. Aandelen AKU lagen cir ca 3 punten hoger in de markt. Hoogovens ontmoetten goede vraag, waartegenover weinig aanbod aanwezig was. De forse koerswinst van de voorgaande dag werd verhoogd met een tien tal punten tot 593. Zoals bekend, vielen de resultaten van Hoog ovens over de eerste negen maanden van 1962 de beurs niet tegen. De directie van dit con cern ziet geen aanleiding om aan te nemen dat de resultaten over het vierde kwartaal 1962 bij die van het vorig jaar zullen ten achter blijven.' Dit bericht vorm de een stimulans voor de Hoog ovenwaarden. Aan de verlieszijde stonden gistermiddag Philips, Unilevers en Kon. Olies. Philips lag bij de opening op 154,90 bijna een gulden beneden het slot van woensdag. Unilevers 80 .cent lager op 144,50, terwijl aandelen Kon. Olie een koers verlies van 40 cent lieten zien bij een notering op 149,20. De han del in alle hoeken van de inter nationals was dun. In Wall Street werd woensdag de hausse-stemming verder degem, dwingt mij nu reeds te zeggen dat nooit optie is gege ven. wèl voorkeur tot bouw. De heer Van der Lee: Mijnheer de voorzitter. Uit de pers hebben wij kunnen vernemen dat de ge meente Terneuzen het besluit heeft genomen uit de Centrale Dienst van Bouw- en Woning toezicht te treden. De gemeen te Axel heeft enkele jaren ge leden, ik meen in 1955, een der gelijk besluit al eens genomen, maar dit kon toen niet doorgaan. Thans is een nieuwe situatie ontstaan, waardoor het mogelijk wordt deze Centrale Dienst op te heffen vóór de daarvoor gestel de datum. Ik wil B. en W. vragen zo spoedig mogelijk het voorstel op de raadsagenda te plaatsen om uit de Centrale Dienst te treden. Wat betreft de vraag, hoe ver der moet worden gehandeld, meen ik dat het wenselijk is dit zeer grondig te bestuderen, ook in samenhang met de nog steeds bestaande vacature bij het gas bedrijf. Wil het college van B. en W. overgaan tot het instellen van een commissie uit de raad om een en ander te bestuderen? Een dergelijke commissie heeft in 1959 voor de reorganisatie een belangrijke bijdrage geleverd en ik zou graag zien, dat in deze aangelegenheid op dezelfde wijze wordt gehandeld. De heer Den Doelder vraagt, nu er nachtveriichting op Spui is, of het niet mogelijk is dit ook in de buurtschappen Fort en Watervliet aan te brengen. De heer Scheele zou gaarne zien, dat daar waar zebrapaden zijn, deze aan beide zijden van de kruising werden aangebracht, daar men anders eerst de weg moet oversteken om op dit zebrapad te komen. De Voorzitter sluit de verga dering met het uitspreken van het dankgebed. VAN Boekhandel DE SANDE voortgezet. Hiervan profiteerden van de Nederlandse fondsen alleen de Philipsaandeien. Deze stukken blijven op de Newyorkse beurs de aandacht vragen. De Westduitse beurzen waren wederom vast, terwijl Londen wat teleurstelde op het onver anderde officiële disconto. Men had aldaar gerekend dat dit dis conto zou worden verlaagd. De stemming voor Philips viel eerlijk gezegd wat tegen, gezien de hoogste prijs van deze stuk ken gedurende de niet-officiële ochtendhandel, toen 156,10 werd genoteerd. Gedurende de ver dere beursduur werd de handel nog geringer dan bij de opening reeds het geval was. Men sprak ter beurze van „vermoeidheid". Er kwamen wat verkooporders voor buitenlandse rekening. Deze verkooporders drukten de koer sen verder omlaag omdat zij in een vrijwel lege markt terecht kwamen. Hierdoor daalde de prijs van Philips tot ƒ153,10, Unilever tot 142,60, Kon. Olie tot 148.00. Hoogovens zagen de gehele koerswinst van 10 punten verloren gaan, terwijl AKU op het vorige slotniveau van 384 be landde. In de scheepvaarthoek was de handel minimaal. In de koersen kwamen geen grote veranderin gen voor ten opzichte van die van woensdag'. Van de leidende cultures lag HVA gevraagd in de markt. Dit fonds verbeterde ca 2 punten. Certificaten Deli goed prijshoudend, evenals Amster dam Rubbers. In de staatsfond- senhoek viel weinig te beleven. Claims Koudijs werden voor de laatste verhandeldag op circa 30 geadviseerd, neerkomende op 110 procent voor een 4% pro cent converteerbare obligatie. Aandelen „E. N. O. T.'' werden iets lager op 280 geadviseerd. Ondanks krimpende marges pver de eerste tien maanden van 19'62 verwacht de directie van dit concern een vrijwel gelijk resul taat over geheel 1962, ten op zichte van 1961. „Dagra" werd onveranderd op 300 geadviseerd. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen BEURSINDICES 27/11 28/11 29/11 470.3 475.8 470.3 326.6 326.7 326.5 133.9 133.5 132.6 245.9 247.3 246.4 149.1 150.8 149.4 349.2 - 352.1 349.1 NABEURSKOERSEN AKU: 380 slot 383 gl Kon. Olie: 147.20 slot 148.80 Philips: 152.00 gb slot 153.40 gl Unilever: 142.00 Slot 143.40 gl Hoogovens: 575 slot 581 (383%) (148.10) (153.00) (142.60) (581) ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.06—10.16, Ca nadese dollar 3.30—3.35, Ameri kaanse dollar 3.57'/23.6IV2, Bel gische frank (100) 7.2OV27.25%, Franse frank (100 73.10—73.60. Duitse mark (100 89.6090.10. Zweedse kroon (100 69.1570.15, Zwitserse frank (100 83.15 83.65, Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00, Deense kroon (100) 51.3552.35, Noorse kroon (100) 49.6550.65, Oostenrijkse schil ling (100) 13.90—14.00, Portugese escudo (100) 12.50—12.65, Spaan se peseta (100, gr. coup.) 5.92 6.07 V».

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5