Provinciaal nieuws KERKDIENSTEN Algemene Beschouwingen Sportbandel Van der Sneppen De moord op Roger Ackroyd RECHTSZAKEN pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 28 november '62 AXEL HOEK OOSTBURG AGENDA SAS VAN CENT SLUISKIL SLUIS STOPPELDIJK IJZENDIJKE ZAAMSLAG ZIEKENFONDSPREMIE IN 1963: 4,6 Heden onderhond Kennedy— Mikojan AFLOSSING Steun voor de vluchtelingen MINISTER VELDKAMP ONDER DE INDRUK BRIT IN SOWJET-UNIE VAN SPIONAGE BESCHULDIGD CHINEES ANTWOORD ACTIE „OPEN HET DORP" De gehouden lucifcrsdoosjes- ctie ten behoeve van „Het Dorp" neeft in het ressort Axel der P. T., omvattende de gemeenten Axel, Koewacht, Overslag en Zuiddorpe. opgebracht 1605,69. In het res sort Hulst, omvattende Hulst, Boschkapelle, Clinge, Graauw, Heikant, Hengstdijk, Kloosterzan de, Kuitaart, Lamswaarde, Nieuw Namen, Ossenisse, St. Jansteen, Stoppeldijk. Terhole en Walsoor den 3634.79. Te Sas van Gent en Westdorpe 1503,32. In het ressort Breskens, omvattende de gemeenten en wijken Bres kens, Aardenburg, Biervliet, Cad zand. Driewegen, Eede, Groette, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Retran- ehement, Schoondijke. Sluis, St. Kruis, Waterlandkerkje, IJzendij- ke en Zuidzandc, 14576.67 en te Oostburg 1000,25. Ring-appèl-avond van het C. J. V. Wegens afwezigheid van de voorzitter, de heer Hamelink, die later op de avond nog even gekomen is, opende de heer De Leeuw uit Zaamslag de verga dering met een hartelijk wel komstwoord en gebed. De districtssecretaresse en -secretaris, mej. De Hertong en de heer Sinke waren aanwezig. Eerst werd door de afdeling Axel een liturgie verzorgd, afge wisseld met het gezamenlijk zingen van liederen (o.a. psal men in de nieuwe berijming). Een „plotje" (een soort ge ïmproviseerd rollenspel) over het onderwerp „Waarom ben je lid van het C. J. V.?" werd uit gevoerd door de afdeling Zaam slag. gevolgd door een toepas selijk toespraakje van de heer Sinke. Deze zeide o.a.. dat het een opdracht van God is iets met elkaar te doen om de aarde be woonbaar te maken. Hieraan kan, evenals in andere gemeen schappen, ook in C. J. V.-ver- band meegewerkt worden. In het kader van de z.g. „kruis of munt-actie" (financiële actie ten bate van het C. J. V.-werk) werd door de verschillende afde lingen 77,50 bij elkaar gebracht. Enkele afdelingen boden het be drag in een soort surprise-vorm aan. De meisjes-afdeling van Axel in een brood, de jongens- groep in een aardappel, Terneu- zen in een dobbelsteen en Zaamslag in een grote Roxy- cigaret. Tijdens het aanbieden van de bedragen werd een kopje koffie gedronken. De rest van de avond werd ge vuld met een gezellig opdrach ten-spel onder leiding van mej. De Hertong en de heer Sinke. De heer De Leeuw dankte in zijn slotwoord de afdeling Axel voor de gastvrijheid en deelde in het kort mede. wat er dit seizoen in ringverband nog meer op het programma staat, waarna hij de bijeenkomst met dankgebed sloot. Hiiis-aan-hui.s collecte „Open het Dorp." Onafhankelijk van de lucifers doosjes-actie ten bate van de zo succesvolle actie „Open het Dorp", werd gister alhier nog een huis-aan-huis collecte voor „Het Dorp" gehouden. Hiervoor werd nog het prach tig bedrag van 1538 gecollec teerd. Standbeeld voor Sint Eloy, patroonheilige van de sme den. Op 2 december zal in Oost burg dc pastoor-deken, de heer A. A. F. Lievegoed, een stand beeld van Sint Eloy (Eligius) onthullen. DONDERDAG 29 NOVEMBER (Dankdag) GEREF. KERK (vrijgemaakt) Terneuzen: 3 uur Ds. H. Smit; 7.30 uur Ds. A. Kuiper van Axel. CHR. GEREFORMEERDE KERK Zaamslag: 10 en 2.30 uur Ds. G. Blom van Meerkerk. GEREFORMEERDE GEMEENTE (Synodaal.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 3 uur Ds. A. Vergunst van Rot terdam. Axel: 10 en 3 uur Ds. H. Rijksen van Gouda. OFD GEREF. GEMEENTEN Terneuzen: 9.30, 2 en 6 uur Ds. De Reuver. WOENSDAG 28 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Jong maar gcaffineord". Rijnberg's Handelsbureau (Noordstraat 78), doorlopend tot S uur 's avonds: Interes sante show van kantoormachi nes e.d. DONDERDAG 29 NOVEMBER TERNEUZEN: Rijnberg's Han delsbureau (Noordstraat 78), doorlopend tot 9 uur 's avonds: Interessante show van kan toormachines e.d. Sint Eloy is de patroonheilige van de smeden en van do metaal bewerkers. De eigenlijke feest dag van Sint Eloy valt op 1 december; van oudsher is 1 de cember dan ook de jaarlijkse feestdag van de smeden. In Oost burg staat een der weinige aan Sint Eligius gewijde kerken. Pastoor-deken is de heer Lieve goed, die enige maanden geleden zijn 50-jarig priesterjubileum heeft gevierd. Tijdens dit jubi leum is de gedachte ontstaan, om bij de kerk een standbeeld van Sint Eloy op te richten. De R. K. bonden van werkge vers in de metaalindustrie van smedenpatroons en van metaal bewerkers „St. Eloy" schonken een bijdrage. Hierna werd aan de beeldhouwer baron Van Spey- art van Woerden opdracht ver leend tot het maken van een standbeeld van de patroonheilige. Doctoraal examen Engels. Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het docto raal examen Engels de heer E. P. J. E. Geirnaert, alhier. Voor „Het Dorp." De leerlingen van de openbare school hebben van lucifersdoos jes poppetjes gemaakt, die ze daarna langs de deur hebben ver kocht ten behoeve van de actie „Het Dorp." De opbrengst hier van bedroeg 234.47. Boterfraude Wegens poging tot frauduleuze uitvoer naar België hebben sur veillerende ambtenaren van de centrale douanepost uit Oost burg onder de buurtschap Heille op een onbekend persoon een pungel met 40 kg koelhuisboler inbeslaggenomen. Auto in de sloot. Tegenover het viswater De Vogel aan het Vogelfort geraak te een personenauto met zes in zittenden in een vier meter die pe sloot. De bestuurder van de auto, de heer Van K. uit West dorpe. werd waarschijnlijk door het licht van een tegenligger verblind. De auto begon te slin geren en na acht betonnen paal tjes te hebben geramd kantelde de auto de sloot in. Het mag een wonder heten, dat geen der in zittenden noemenswaardig letsel opliep. De auto werd zwaar be schadigd. St. Nicolaas op bezoek Op uitnodiging van de winke liersvereniging en V.V.V. bezocht Sint Nicolaas met zijn beide knechts de gemeente IJzendijke. Nadat met de drumband voorop en de kinderen er achteraan Sint Nicolaas op zijn paard een tocht door de straten der gemeente had gemaakt, werden de kinde ren in het Jeugdhuis door de Sint getracteerd. Meer dan 600 kinderen mochten een pakje in ontvangst nemen. De winkeliers hebben ook voor de groten een aardige Sint Ni- colaas-attractie op touw gezet. Universitair examen. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het artsexa men de heer M. M. Elenbaas,, al hier. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft over eenkomstig een advies van dc Sociaal-Economische Raad be sloten de premie voor de ver plichte ziekenfondsverzekering voor het jaar 1963 terug te bren gen van 4.8 0 tot 4,6 0 o. President Kennedy zal heden met de Russische eerste vice-pre- miei- Anastas Mikojan van ge dachten wisselen over de kwestie Cuba, zo heeft het Witte Huis gisteren bekend gemaakt. Mikojan komt heden voor een bezoek van twee dagen in Wash ington aan. Een Franse auto gleed uit op een ijzelige weg, reed tegen een boom en kwam aan de rand van een 25 meter diep ravijn tot stilstand. De bestuurder kroop eruit om hulp te halen. Even later schoof op dezelfde plaats een tweede auto stuur loos op de eerste, die in de diepte verdween. De tweede auto bleef staan, de bestuur der kroop eruit om hulp te halen. Het bleek een geliefd plekje. Een grote vrachtwagen verscheen, wierp zich op de tweede auto, die eveneens in het ravijn ver dween. en bleef in précair evenwicht met twee wielen boven de afgrond hangen. Hier houdt de geschiedenis op. De vrachtyvagen kon weer op de weg worden gebracht vóór dat een nog zwaardere ver scheen. Het gebeurde alle maal in het departement Isè- re, op de weg van Vinay naar St Marcellin. HAVENARBEIDERS GEVEN FIETS AAN GESLAGEN JONGEN EERSTE KAMER: Nederland heeft bij monde van mej. mr. J. C. H. H. de Vink, lid van de Tweede Kamer voor de KVP, ƒ529.000 rond 145.000 dollar toegezegd voor het ge wone program voor 1963 van de hoge commissaris van do V. N. voor de vluchtelingen,, dr. Felix Schnyder. West-Duitsland heelt hiervoor 300.000 dollar uitgetrokken en Frankrijk. België en Canada elk ruim 250.000 dollar. Zweden, Zwitserland en Austra lië zegden elk ruim 100.000 dollar toe. In totaal werd steun toege zegd ter waarde van 2.072.998 dollar. „Ik zou niet weten, waar ik hel geld vandaan zou moeten halen. Ik zou het Mies Bouwman kunnen vragen. Ik ben onder de indruk gekomen van de hartver warmende wijze, waarop zij hel belangrijke initiatief voor de actie „Open het Dorp" voor ge handicapten heeft uitgevoerd". Dit zei gistermiddag de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, in de Tweede Kamer bij de behandeling van de in terimregeling voor invaliditeits- jrentetrekkers. Spijt kionk in zijn stem toen hij zei„Ik moet be slist op het standpunt blijven staan, dat het mij onmogelijk is aan de wensen van verscheidene Kamerleden tegemoet te komen. Ik zou niet weten, waar ik liet geld vandaan zou moeten halen..." De Britse zakenman Greville Wynne is in de Sowjet-Unie be schuldigd van spionage, zo deelt dc Britse ambassade in Moskou mee. De 42-jarige Wynne is direc teur van „Mobiele Exhibitions Ltd" te Londen en is op 2 no vember in Boedapest aangehou den onder verdenking van spio nage. Hij is overgegeven aan de Russische autoriteiten. Volgens de Russen heeft hij bekend. China heeft geantwoord op het Indische verzoek om het be- standsvoorstel hier en daar te verduidelijken. Het antwoord is in Nieuw-Delhi in studie. Iemand van het Indiase mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat de Chinese opsomming van feiten die tot dc- Chinese aanval zouden hebben geleid „een karikatuur" is. Er was geen grenskwestie tot China die in 1957 schiep door binnen te dringen op Indiaas gebied en twee jaar daarna grote delen van India op te eisen. Begaan met liet lot van de 9- jarige Jan Brand uit de Amster damse Wilhelminastraat, die eni ge tijd geleden door hun collega werd neergeslagen, hebben de havenarbeiders van de S. M. „Nederland" diep in de zak ge tast om hem met een fiets te kunnen verrassen. Het resultaat van liun actie overtrof de ver wachtingen: er werd zoveel geld opgehaald, dat ook het 6-jarige broertje van Jan, Hansje, een fiets kreeg. Op de foto zien we Jan, die nog steeds in bed moet blpven, glunderen met z'n nieuw bezit. Ook Hans steekt zijn vreug de niet onder stoelen of banken. (Adv.) Iets nieuws van Tweka MODEPANTALONS SPECIAAL VOOR DE TEENAGER Aangepast aan de spe ciale maten van de teen ager. Dus.- ideale pasvorm. Aparte teenager-dessins en teen ager-kleuren in soepele HEIAN- CA Wij tonen u gaarne de com plete collectie! \t A Verkrijgbaar bij VLOOSWIJKSTKAAT 13 TERNEUZEN De Eerste Kamer heeft dins dagmiddag een aanvang gemaakt, mot de algemene politieke be schouwingen naar aanleiding van de rijksbegroting voor 1963. met achter de regeringstafel eerste- minister prof. Do Quay, ge flankeerd door de ministers De Pous, Korthals. Beermaii, Cals, Marijnen, Van Aartsen. Toxo- peus en Klompé en verscheidene staatssecretarissen. Mr. R. Pollema, die als frac tievoorzitter van de C.H.U. het debat opende, verklaarde niets te voelen voor herstel van de vroegere christelijke coalitie die heeft haar tijd gehad. In een tijdsgewricht waarin de regering haar beleid tegen een internatio nale achtergrond moet plaatsen, past geen kleinzielige oppositie- politiek. Hij was dankbaar voor wat het kabinet-de Quay tot stand had gebracht. Geen fractie had de regering zo éénstemmig ge steund als de zijne. Do C.H.U. heeft dit kabinet op zijn waarde beoordeeld en hoopt, dat ook een volgende regering te doen. Als die volgende regering een coali tie van K.V.P. en P. v. d. A. zou zijn. zou dit wat de K.V.P. be treft in feite een veroordeling van het kabinet-de Quay be tekenen. Volgens hem had prof. De Quay echter beter verdiend. De heer Pollema betreurde dat men in Nederland in de afgelo pen jaren geen nationaal kabinet had kunnen opbrengen; men had dan dit jaar b.v. sterker ge staan. niet alleen tegenover In donesië maar ook tegenover onze bondgenoten en met name de Verenigde Staten. Mr. G. C. J. D. Kropman, fractievoorzitter van de K.V.P., heeft gezegd na de komende verkiezingen een sterk parle mentair kabinet te wensen. Ver der wilde hij op de kabinetsfor matie niet ingaan om de huid niet te verkopen, vóórdat de beer is geschoten. Over het huidige kabinet zei de heer Kropman dat het, afge zien van enkele zwakke punten, goed werk heeft verricht. Hij wees er onder meer op dat een overbesteding is voorkomen. Hij had kritiek op het beleid van de minister van Binnen landse Zaken, mr. Toxopeus. Veel belangrijke zaken zijn blij ven liggen of blijven hangen. Hij wees op de bestuursproblema- tiek voor de agglomeraties en de organisatie van het georgani seerd overleg. Ook het volkshuisvestingsbe leid was niet het beste van dit kabinet. Voorts gaf hij uiting a&n zijn bezorgdheid over de verhouding tussen de regering en de volks vertegenwoordiging. Hij zei de indruk te hebben dat in de laat ste jaren de regeringen het par lement steeds meer als een ad viescollege gaan beschouwen. Hij wees in dit verband ook op het probleem van de parlemen taire verantwoordelijkheid in de Europese gemeenschappen. Ir. H. Vos, fractievoorzitter van de P. v. d. A.. kon zich een betere regering dan de huidige voorstellen, ook bij dezelfde po litieke samenstelling. Eén van de kenmerken van het kabinet-de Quay was volgens hem, dat het op de hoofdpunten steeds weer ergens anders was uitgekomen dan de bedoeling was geweest. Dat gold niet alleen voor Nieuw- Guinea, maar ook voor de loon politiek, de relatieve hoogte dei- overheidsuitgaven en de stabili satie van de prijzen. Zelfs één van de mooiste poppen uit de regeringsétalage de belasting verlaging was verfomfaaid nu in de miljoenennota heeft gestaan dat daarvan bij de huidi ge conjunctuur geen sprake kan zijn. Over de bezitsvorming en spaarregeling maakte men Door AGATHA CHRISTIE 15) Ackroyd stond op en begon door de kamer te ijsberen. T.oen liet hij zich weer in zijn stoel val. len en zei: „Als we 't hier eens op hiel den, Sheppard: als er niets ge vonden wordt dat licht op de zaak werpt, laten we het er bij. Dan gaat de zaak de doofpot in." „Wat bedoel je: als er niets gevonden wordt?" vroeg ik. „Ik heb sterk het gevoel dat ze een boodschap voor me achterge laten heelt waar en hoe dan ook. Ik kan het niet verklaren, maar ik geloof het zeker." Ik schudde het hoofd. ..Ze heeft toch geen brief of iets dergelijks achtergelaten," zei ik. „Sheppard, ik ben er heilig van overtuigd dat ze dat wél gedaan heeft. Ik geloof zelfs dat ze wil de dat door haar zelfmoord alles aan het licht zou komen al was het alleen om wraak te nemen op de man die haar tot wanhoop dreef. Ik geloof dat ze me. als ik op dal ogenblik bij haar geweest was zijn naam zou hebben genoemd en me gesmeekt zou hebben haar te wreken." Hij keek me aan. „Begrijp je dat? Of vind je het dwaas van me?" „O nee. zeker niet. Ik kan het me heel goed voorstellen. Dus als er wél iets gevonden zou wor den..." Ik zweeg abrupt. Dc deur was geruisloos opengegaan en Parker kwam de kamer binnen met een blad waarop enkele brieven lagen. „De avondpost, sir," zei hij, Ackroyd het blad overhandigend. Daarna verdween hij weer met de koffiekopjes. Het intermezzo had me even afgeleid; nu wendde ik me weer tot Ackroyij. Hij zat roerloos, als versteend, naar een lange blauwe enveloppe te staren. De andere brieven had hij op de grond laten vallen. „Haar handschrift", fluisterde hij. „Die moet ze gisteravond nog op de bus gedaan hebben, vlak voor ze... voor ze..." Nerveus scheurde hij de enve loppe open en haalde er enkele dichtbeschreven velletjes uit. Toen keek hij gejaagd „Weet je zeker dat je het raam dichtgedaan hebt?" ..Heel zeker." zei ik, verbaasd. „Waarom?" „Ik heb de hele avond al het gevoel dat ik bespied word Wat was dat?" Hij had zich met een ruk om gewend. Ook ik keek haastig om. We hadden allebei de indruk dat we de knop van de deur hadden horen bewegen. Ik stond op, deed de deur open en keek de gang in. Er was niemand. „Zenuwen," mompelde Ack royd voor zich heen. Hij vouwde de brief open en begon halfluid te lezen: „Mijn lieve, mijn liefste Ro ger. Een leven kan slechts met een leven geboet worden, ik weet het ik heb het van middag in je ogen gelezen. Daarom is er voor mij maar één uitweg. Aan jou laat ik de bestraffing over van degene, die mijn leven dit laatste jaar tot een hel heeft gemaakt. Vanmiddag wilde ik je de naam niet noemen, maar als je deze brief tot het eind gelezen hebt zul je weten wie het was. Ik heb kinderen noch naaste bloedverwanten met wie ik rekening moet houden; daar om ben ik niet bang voor de publieke mening. Als je kunt, Roger, liefste Roger, vergeef me dan hel onrecht dat ik je bijna heb aangedaan, al was het alleen omdat ik het. toen het er op aan kwam. toch niet heb kunnen doen..." Ackroyd aarzelde, op 't punt het blad om te keren. Toen zei hij schor „Neem me niet kwalijk, Shep> pard, maar ik moet dit alléén lezen." Zijn stem beefde. „Het is alleen voor mijn ogen bestemd." Hij schoof de brief weer in de enveloppe en legde die op tafel. „Later als ik alleen ben." „Nee!" barstte ik uit, „lees als jeblieft verder!" Ackroyd keek me enigszins verwonderd aan. Ik voelde dat ik een kleur kreeg en zei haastig: „Neem me niet kwalijk. Ik be doel niet dat je het me voor moet lezen, maar lees tenminste die brief uit terwijl ik er nog ben." Ackroyd schudde het hoofd. „Ik wacht er liever mee." Waarom weet ik zelf niet, maar ik bleef er op aandringen dat hij nu kennis zou nemen van de gehele inhoud van de brief. „Of kijk hem vluchtig door, dat je tenminste weef wie die man is," zei ik. Maar als het er op aan komt is Ackroyd zo koppig als een muilezel. Zodra hij het gevoel heeft gedwongen te worden, is er niets meer met hem te begin nen. Al mijn argumenten waren dan ook tevergeefs. Om tien minuten over half negen was de brief binnenge bracht. Het was bijna tien voor negen toen ik hem verliet. Hij had de brief nog altijd niet uit gelezen. Ik aarzelde, mijn hand op de deurknop en vroeg me af of ik misschien iets had nagelaten. Maar ik kon niets bedenken. Hoofdschuddend ging ik de kamer uit en deed de deur ach ter me dicht. Ik schrok toen ik Parker zag staan. Hijzelf schrok kennelijk ook en wist met zijn houding niet goed raad. Do gedachte kwam bij me op dat hij misschien aan de deur had staan luisteren. Zijn dik, uitgestreken gezicht boezemde me opeens afkeer in en vaag verwonderde ik me er over dat ik niet eerder gezien had wat een sluwe, onbetrouwbare blik hij in zijn ogen had. ,.Mr. Ackroyd heeft met na druk te kennen gegeven, dat hij niet gestoord wil worden," zei ik kortaf. „Hij verzocht me het jou ook te zeggen, Parker." „O juist, sir. Ik ik dacht dat ik hoorde bellen." Ik nam niet eens de moeite op deze flagrante leugen in te gaan. Parker ging me voor naar de hal en hielp me in mijn overjas. Even later stond ik buiten. Er waren wolken voor de maan en alles leek donkerdei' en stiller dan ooit. (Wordt vervolgd.) terecht niet zoveel lawaai meer als in 1959. N.a.v. do jong ste ontwikkeling op het gebied der loonpolitiek vroeg hij zich af of een staatssecretaris op het ministerie van Sociale Zaken nog wel nodig was. Over internationale problemen sprekend vroeg ir. Vos economi sche sleun voor India, dat door de Chinese agressie voor hogere defensie-uitgaven komt te staan, waardoor do economische ont wikkeling in het gedrang komt. Op Europees gebied bepleitte hij een betere methode voor de on derhandelingen over toetreden van Engeland tot de E. E. G. Kon de Benelux geen voorstellen doen? Zoals het nu ging „con fereerde men zich dood" en dreigde men vast te lopen om dat men alles tot in details wilde regelen. Dat had men indertijd met het E. E. G.-verdrag immers ook niet gedaan? De minister-president zal hedenochtend op het debat ant woorden. WET PREMIE KERKENBOUW AANGENOMEN De Eerste Kamer heeft dins dagmiddag met 52 tegen 7 stem men het wetsontwerp goedge keurd tot regeling van het vol strekken van een premie aan kerkgenootschappen voor de stichting van kerkgebouwen. De fracties van de VVD en ARP waren verdeeld. Van de ARP stemde één fractielid tegen. De zevende tegenstem kwam van de CPN. k Meer dan honderd geesteszie ken in Israël die men in de land bouw te werk had gesteld zijn in de algelopen twee jaren als ge nezen naar huis gestuurd. Thans is in Galilea een open dorp voor ruim twee honderd geesteszieken ingericht waar de patiënten o.a. ook landarbeid verrichten. TIEN MAANDEN WEGENS ZWARE MISHANDELING „Ik hoop dat wij u met deze straf en maatregelen eindelijk eens van de drank kunnen af brengen", zei gistermorgen d<> president van de Rotterdamse strafkamer, mr P. J. C. Schipper, bij de uitspraak tegen de 30-jari- ge havenarbeider W. de B. uit Rotterdam, die wegens het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel werd veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met eeu proeftijd van drie jaar. Als bijkomende maatregelen werdendaaraan verbonden verpleging in een in richting voor alcoholici en lang durig toezicht na de detentie. Do officier van Justitie had veertien dagen geleden een straf geëist van acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De gebeurtenissen speelden zich op 8 september j.l. af in een café aan de Putselaan in Rottei - dam, waar een vriend van do havenarbeider met de eigenaar ruzie kreeg om een pakje luci fers. De havenarbeider ging zich met de zaak bemoeien, met als gevolg dat hij mét zijn vriend buiten de deur werd gezet. Vei schillende bezoekers gingen ook naar buiten, wat voor één van hen nooodlottig werd, want de havenarbeider viel hem onver hoeds aan en sloeg hem tegen de grond. Daar gaf hij hem nog een paar trappen in het gezicht. He slachtoffer, veertien dagen geleden als getuige a décharge gehoord, kon zich van de gebeui tenissen weinig meer herinneren Tot verrassing van de rechtbank en de officier van Justitie zei hii tijdens de behandeling niet te kunnen geloven door de haven arbeider te zijn mishandeld, wat voor de verdediger, mr. J. Knot tenbelt, aanleiding was vrij spraak en vervroegde uitspraak te vragen. De rechtbank ging daar niet op in, omdat drie ge tuigen a charge de mishandeling wel hadden gezien en sterk be lastende verklaringen aflegden. FABRIEKSARBEIDER KRIJGT EEN JAAR GEVANGENIS STRAF WEGENS JOYRIDING. De 28-jarige fabrieksarbeider W. M. uit Aken, tijdelijk in Val kenburg verblijvend, is dinsdag morgen door de rechtbank 'n Maastricht veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. In de avond van 24 augustus was hij met een auto. die hij 111 Valkenburg van de binnenplaats achter een huis had weggehaald, gaan rijden. Op de Meerssener- weg in de gemeente Maastricht had hij een botsing veroorzaakt. Voor de rechtbank beweerde vei - daehte, dat: hij zich niets van het gebeurde kon herinneren. °oK kon hij niet bevestigen de wagen te hebben bestuurd. Direct na de botsing had men hem alleen en gewond bij de vernielde wagen aangetroffen. Met de officier van ^us,- was de rechtbank van dat verdachte de auto wel dege lijk had bestuurd. De rechtbank achtte echter geen diefstal va maar wel joy-riding met de au bewezen, aismede grove sfhu aan de aanrijding, omdat v - dachte onder invloed van dia de wagen bestuurde. Veertien dagen geleden haflae rechtbank in deze zaak een S' aantal getuigen gehoord, onae wie het slachtoffer van de ooi; dachte onder nvloed van drank knhuis in Maastricht wordt vei PlDod officier van Justitie had terzake een jaar en drie ma den gevangenisstraf geetst.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2