DPEN BUCK No 2 De verkiezingen in Frankrijk De verkiezingen in Beieren De gebeurtenissen rond het Indisch-Chinese grensgebied Prinses Beatrix naar Honkong vertrokken Mikojan vandaag naar huis ei Philips i bied i ng DE BREE HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN 995,- 225,- 1220, 100,- 1120,- 342,65 .777,35 1 40 109,25 886,60 Absolute meerderheid voor Gaullisten met aanhang Demonstratie 8.20 e» 822 India vraagt China om opheldering hartverwarmend FlatSOOD 3.450,- Fiat 600 D 4.150,- Flat 1100 5.700,- Flat 1300 7.600,- Fiat 1800 9.850,- Flat 2300 11.850,- as 24 november '62. st Opel Rekord Volkswagen Vrachtwagen ronder chauffeur iff re Pontiac ZO WEINIG .D WONEN e koop; Magnetisch voet» alspel (Homas), z.g.n.n., >rmaat 83 x 44 cm. Halve rijs. Adres te bevragen: ureau van dit blad. Te koop; z.g.a.n. Kook- aard. J. DE KRAKER, tulpenbek, C 64. ELING XKOOP n beeld ifstem- ftelijkc :lbreuk DP ■i maand 49,25 Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie, adres; Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per Invar taal: per maand f 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 19e Jaargang Nr5771 e. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 et; minimum per advertentie f2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (gWn handels, advertenties!5 regels 1,10. Tedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 mrr. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De Gaullistische coalitie heeft de absolute meerderheid behaald iu de nieuwe nationale vergade ring. Om- 00.30 uur had de Gaullis tische coalitie al zeventien zetels meer dan nodig is om de absolu te meerderheid te behalen. Er waren toen 472 zetels van de in totaal 482 bekend en de Gaul listen en de Gaullisische conser vatieven hadden daarvan 259 zetels op hun naam gebracht. 229 daarvan waren in het bezit van de „onvoorwaardelijke Gaul listen", afgevaardigden van de U. N. R. (de Unie van de nieuwe de republiek). Anti-Gaulistisehe kandidaten, waaronder conservatieven en le den van de R. K. M.R.P. (de volksrepublikeinenhebben zware verliezen geleden. Een verrassing was de neder laag van ex-premier Michel Debrê, een vurig aanhanger van president De Gaulle. Hij werd in een kiesdistrict waar vele onte vreden boeren wonen, verslagen door een door de communisten gesteunde radicaal. De R. K. kanunnik Kir, een vriend van premier Chroesjtsjov van de Sowjet-Unie en burge meester van D on, is met steun van de communisten herkozen tot lid van de nationale vergade ring. Zijn enige tegenstan der was de Gaullist Robert Pou- jade. Kanunnik Kir is 87 jaar. In het kiesdistrict Arras is de socialistenleider Guy Mollet her kozen met krachtige steun van de communisten. Ook de socialist Jules Moch, Winst voor minister Strauss Zondag zijn in de Westduitse deelstaat Beieren verkiezingen gehouden voor het parlement van Beieren. Deze verkiezingen staan i t West-Duitsland in het middel punt van de belangstelling, om- Jat in de uitslagen ervan een jitspraak wordt verwacht over ie federale minister van Defen sie, Strauss, die leider is van de Christelijk Sociale Unie (C.S.U.), •en zusterpartij van Adenauers D.U. Zoals bekend, is minister ■Jrauss van verscheidene zijden op WOENSDAG 28 NOVEM BER a.s. met de HEEM- MASTER Knutselmachine die alles kan. Timmer- en Hobbyhuis Verl. van Steenbergcnlaan 5 Frankrijks permanente verte genwoordiger in de ontwape ningscommissie en een fel anti communist, werd met steun van de communisten herkozen. Men meent voorts uit de tot nu toe bekende uitslagen te kun nen afleiden, dat de communis ten op de socialistische kandidaat hebben gestemd in die districten waar de communistische kandi daat zich had teruggetrokken. Andere bekende politici, die hun parlementszetel hebben ver loren, zijn de socialist Arthur Conté, die voorzitter is van het parlement van de Westeuropese Unie; Maurice Simmonet, alge meen secretaris van de M. R. P. en voorzitter van de commissie van buitenlandse zaken van de naionale vergadering en Leen- hardt, de leider van de socialis tische fractie in de nationale ver gadering. Premier Pompidou gaf zondag avond een verklaring uit. Hier in zegt hij, dat de resultaten van de verkiezingen, voorzover be kend ,het vertrouwen van de Fransen in de vijfde republiek hebben bevestigd. Hij wijst er verder op, dat de communisten de partijen, die De Gaulle vijan dig gezind zijn, krachtig hebben gesteund, waardoor deze partijen hun nederlaag bij de eerste ronde een beetje hebben kunnen goed maken. Tot slot zegt Pompidou het bijzonder te betreuren dat Michel Debré door een commu- tische manoeuvre geen plaats in het parlement heeft kunnen krij gen. Over het algemeen is de deel neming aan de verkiezingen deze zondag groter geweest dan de vorige. Feestroes met nare gevolgen. De radicaal Jean Zuccaralli, die gehoord had dat hij zondag bij de verkiezingen in Frankrijk tot lid van de nationale vergadering was gekozen, wilde dit heuglijke feit eens duchtig gaan vieren met zijn vrienden. Het feest strekte zich ook uit tot het bal kon van Zuccarelli's woning, dat deze vreugde blijkbaar niet kon verdragen, want op een gegeven ogenblik zakte het in. Het resul taat: een twintigtal gewonden en wel een tiental mensen, die op het balkon en een tiental die er onder stonden. Deze laatsten waren nieuwsgierigen die op het feestgedruis afgekomen waren. Twee gewonden zijn later aan hun verwondingen bezweken. Tien mensen blijken er nog erg aan toe te zijn. moderne coiffures de betere toiletartikelen elektrische ontharing „boutique robert" RUSTI-, WEER. Een krachtig gebied met hoge luchtdruk strekt zich van mid den-Europa over onze omgeving tot boven de Oceaan uit. Het zal ons ook vandaag rustig weer brengen. Op een aantal plaatsen blijft er mist of laaghan gende bewolking, maar er wor den ook enkele plaatselijke op klaringen verwacht. Daarbij blijft het overwegend droog. De maximum temperatu ren zullen dezelfde waarden als zondag bereiken, of iets lager olijven. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Mist Op tal'van plaatsen mist of laaghangende bewolking, maar ook enige verspreid voorkomen de opklaringen. Overwegend droog weer met zwakke wind en dezelfde temperaturen als giste ren of iets lagere. MAANDAG S6 NOVEMBER fel bekritiseerd na de actie tegen het Westduitse weekblad „Der Spiegel", omdat hij daar de hand in heeft gehad. Toen de uitslagen uit 144 van de 191 kiesdistricten bekend wa ren, vormde de C.S.U. nog altijd de grootste partij in Beieren, en bleek zelfs vooruitgegaan. De socialisten boekten ook winst ter wijl de liberalen zich handhaaf den. Uit de tot dusver bekende uitslagen blijkt voorts, dat de partij voor geheel Duitsland (een fusie van de Vluchtelingen- partij en de Duitse partij) en de „Bayern Partei" veel terrein hebben moc;en prijsgeven. De verhoudingen waren als volgt: C.S.U. 51 procent (48,4 in 1958); S.D.P. 32,8 procent (28); G.D.P. 5,4 proeent (9,6); B.P. 4,6 procent (8,2); F.D.P. 5 pro cent (5)overige partijen 1,2 proeent tegen 0,3 in 1958. KONGO. Zaterdag is te Leopoldstad van betrouwbare zijde vernomen dat 27 leden van de Kongolese Ka.-r-A- Deense atoomspecialisten heb mer van Afgevaardigden een mo- tie van wantrouwen tegen de re- gering-Adoela hebben ingediend. De regering vat deze motie hoog op, omdat zij wordt ge steund door de partij der Abake, die haar tot nu toe heeft ge steund en die door twee minis ters in het kabinet is vertegen woordigd. De Abako is, naar verluidt, erg gekant tegen het afkondigen van de noodtoestand in Leopoldstad, hetgeen een week geleden is ge schied in het kader van de cam pagne tegen banditisme. Leopoldstad is namelijk een politiek bolwerk van de partij der Abako. De Kongolese Kamer van Af gevaardigden heeft vrijdag j.l. met algemene stemmen een rap port aanvaard van een commis sie die wordt ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de regeringsmaatregel en haar ach tergrond. De commisie heeft in haar ver slag verklaard dat het afkondi gen van de noodtoestand in Leo poldstad een onwettige daad is geweest, die in strijd is met de Kongolese grondwet. Breskens Terneuzen jïansweert Walsoorden VJTl. 1.16 1.51 2.31 2.41 n.m. 1.23 1.58 2.38 2.48 DINSDAGiET NOVEMBER Breskens Terneuzen Hanswee rt Walsoorden v.m. 1.47 2.22 3.02 3.12 n.m. 1.56 2.31 3.11 3.21 ZON MAAN op onder op onder NOV. 26 8.17 16.37 6.58 16.42 27 8.18 16.36 8.05 17.11 29 16.35 9.11 17.48 16*34 10.13 18.33 ben een manier gevonden om radio-actieve strontium voor 99.7 procent uit radioactief besmette melk te verwijderen, aldus meldt 't Britse weekblad „Nature". De smaak van de melk had van de behandeling niet te lijden en de voedingswaarde bleef gelijk. Vier leden van een bende die ven die in Mozhaisk, ongeveer 110 km ten noorden van Moskou opereerden, en meer dan 55.000 roebel hebben gestolen, zijn tot de doodstraf veroordeeld. De overige 24 kregen langdurige ge vangenisstraffen. „Prawda'' over vredesmogelijkheden De „Prawda" het orgaan van de Sowjet-communistische partij, schreef zondag volgens radio- Moskou, dat de kansen op vrede zijn gestegen na het besluit van president Kennedy om de blok kade tegen Cuba op te heffen. De vooruitzichten zouden nog beter worden als zijn „verstandig op treden wordt gevolgd door ande re constructieve stappen van de zijde van het Witte Huis." „Mogelijk is de meest belang rijke verklaring van president Kennedy zijn bij herhaling ver kondigde mening, dat de Vreed zame regeling van de Cubaanse crisis gemakkelijk de deur kan openen voor de vreedzame oplos sing van andere omstreden vraagstukken'. Ook meent dat blad dat sinds de Cubaanse crisis „vele Ameri kanen thans geheel anders naar Moskou kijken. Het is thans moeilijker om de mensen bang te maken met het woord „coëxisten tie", aldus de „Prawda". Belgische maatregelen tegen botersmokkel De Belgische ministerraad heeft een aantal maatregelen goedgekeurd, die een speciale commissie heeft uitgewerkt voor de bestrijding vat) de botersmok: kei uit Nederland. De maairegelen zijn er op ge richt een betere controle moge lijk te maken op d»- handel in België zelf cm te voorkomen, dat eenmaal gesmokkelde Nederland, se boter met Belgische boter ver mengd wordt. Een van de maatregelen is de nummering van de boterwikkels, zoals in Nederland gebeurt. Ook op de uitgifte van vergunningen aan boterhandelaars zal een strikter toezicht worden uitge oefend. Vorige week werd in de com missie voor landbouwvraagstuk, ken uit de Belgische senaat mee gedeeld, dat de botersmokkel uit Nederland een omvang heeft be reikt van meer dan 50.000 kg per dag. India heeft China verzocht om ginnen als de posities hersteld voorstellen, aldus heeft 'n woord voerder van het Indische minis terie van Buitenlandse Zaken za terdag meegedeeld. De strijd in het Chinees-Indi sche grensgebied werd donderdag gestaakt nadat de Chinezen een zijdig een bestand nadden afge kondigd. Volgens een bekendma king in Peking zullen op 1 dec, de Chinese troepen teruggetrok ken worden op stellingen die 20 km achter de linie liggen die op 7 nov. 1959 in feite bestond. (Hierdoor zou India bijna al het gebied terugkrijgen in het noord, oosten, dat het sinds 20 okt. ver loren heeft. Maar China zou een groot deel van Ladach, in N.- Kasjmier in bezit houden.) De verklaring van Peking houdt verder een voorstel in tot het houden van besprekingen tussen de Chinese en Indische leiders om de grensgeschillen vreedzaam op te lossen. India heeft tot dus ver erop gestaan, dat de onder handelingen slechts kunnen be- „Viscount" weer vlot De Nederlandse kustvaarder .Viscount", die tijdens een reis van Rotterdam naar Boston, in Lincolnshire, zaterdagmorgen bij dichte mist op het strand van Norfolk was gelopen, is zaterdag middag bij hoog water weer vlot gesleept. ginnen als de positie hersteld zijn die op 8 sept. bestonden. De woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft zich niet uitgelaten over de aard van de opheldering. Hij zei nog dat India het inter nationale Rode Kruis om inlich tingen heeft verzocht over mili taire en burgerlijke gevangenen in Chinese handen. India heeft het Rode Kruis meegedeeld, dat India geen ge vangenen heeft. India heeft bondskanselier Ade nauer van West-Duitsland be dankt voor gestuurde kleren en uitrusting en de Canadese pre mier John Diefenbaker voor zes geschonken Dakota vliegtuigen. Een Indische woordvoerder heeft zondag de Chinese wapen stilstandsvoorst ellen bestempeld als „een handige manipulatie", om van de huidige frontlijn een werkelijke grens te makn. Op een vraag, of deze verkla ring inhield dat de Chinese voorstellen waren verworpen, gaf de woordvoerder ten ant woord: „De voorstellen zijn in overweging". De Russische Mig's voor India. Volgens het in Nieuw-Delhi verschijnende blad „Tribune" is het vrijwel zeker, dat de Mig- straaljagers, die de Sowjet- Unie aan India zou leveren, niet in december kunnen worden verwacht, zoals was toegezegd. Berichten uit Moskou aanha lend, schreef het blad dat de Sowjet-regering onder druk van China de levering der vliegtui gen opnieuw in beschouwing heeft genomen. In Nieuw-Delhi was op dit be richt nog geen officiële commen taar verkrijgbaar. Bemiddelingspogingen van Nkroema en Russell? De Ghanese president Nkroe ma heeft de permanente afge vaardigde van Ghana in de Ver- GEZELLIGE MENSEN STOKEN HB sunroof Export Geheel compleet, Incl verwarming, defrosters, ruitensproeiers e.d. Importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven NMAmsterdam iioud had' gekregen. Prinses Beatrix is zaterdag morgen per vliegtuig naar Hong kong vertrokken na een bezoek van drie dagen aan de Philippij- nen. Zij toonde zich diep getrof fen door het warme, spontane onthaal door de Philippijnse be volking. In Hongkong zal de Prinses een week rust nemen voordat zij naar Tokio doorreist. In een verklaring, uit haar naam door de Nederlandse am bassadeur in de Philippijnen J. van der Zwaai uitgegeven, zegt de Prinses zeer onder de indruk te zijn van wat door de regering gedaan wordt voor de minder be deelde kinderen in dit land. In de verklaring wordt verder ge zegd dat Prinses Beatrix bijzon dere aandacht heeft geschonken aan het academische leven en het onderwijssysteem op de Phi lippijnen. Prinses Beatrix heeft een beurs voor een Philippijnse student beschikbaar gesteld, die in Nederland verder kan stude ren na het behalen van een graad. Het besluit hiertoe werd genomen na overleg met de mi nister van Onderwijs Alejandro Roces over het uitwisselen van scholieren en beurzen tussen de twee landen. De Prinses is de Philippijnen „zeer dankbaar", aldus de verklaring. Op het vliegveld werd Prinses Beatrix uitgeleide gedaan door de vice-president en minister van Buitenlandse Zaken Emmanuel Pelaez, de dochter van de presi dent, Gloria Macapagal, het Ne derlandse diplomatieke korps en functionarissen van de Philip- oijnse regering. Vernomen werd dat president Macapagal ook op het vliegveld aanwezig had wil len zijn, maar onderweg opont- De „Zuid China Morgenpost", schreef zaterdag dat de Prinses in Hongkong even warm door autoriteiten en bevolking zal worden verwelkomd als in de landen die zij reeds bezocht heeft. „Hongkong zal blij zijn haar te ontvangen, en te eren, op de eer ste plaats om haar karakter eigenschappen en persoonlijk heid. Zij zal tevens worden ver welkomd als een bewonderens waardige ambassadrice, zowel voor haar eigen land als in meer dan een opzicht voor het nieuwe Europa, dat met zoveel succes streeft naar het opbouwen van eenheid ter vervanging van de oude twisten en de verschrikke lijke slachtingen van twee we reldoorlogen." Het hoofdartikel vervolgt: „Eeuwenlang hebben de Nederlanders de Europese be schaving in het Verre Oosten ge bracht. Hun bijdrage was natuur lijk in grote mate in overeen stemming met hun eigen aard. Onder de grote verscheidenheid van Europese volken valt er geen land te vinden dat steviger met de voeten op de grond staat. Zij jagen geen hersenschimmen na. Al zijn het dan geen star- ogige zieners, zij hebben een on geëvenaarde reputatie op weten schappelijk gebied. Om maar een ding te noemen, aan het „oriën- talisme" hebben de Nederlanders zeer veel bijgedragen. Zij hebben veel bijgedragen aan de sinolo gie, de kennis van China, en doen dit nog steeds", aldus het hoofd artikel. HET BEZOEK VAN PRINS- SES BEATRIX AAN JAPAN Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het programma voor het verblijf van Prinses Beatrix in dit land be kend gemaakt. De Prinses komt op 30 november, in Tokio aan. De dag daarop wordt zij ont vangen door keizer Hirohïto en keizerin Nagako, waarna zij zal aanzitten aan een diner bij de Japanse premier, Hayato Ikeda Hierna volgt een bezoek aan het Rode Kruisziekenhuis, bijwoning van een demonstratie bloem schikken, een receptie voor Ne derlanders in Tokio en een diner in het keizerlijk paleis, gegeven door het keizerlijk paar. Op 2 december vertrekt de Prinses naar Kioto in West-Ja- pan, waar zij een thee-ceremonie zal bijwonen en historische tem peis en winkels waar zijde en lakwerk wordt verkocht zal be zoeken. Na een receptie ten hui ze van de consul-generaal volgt een onofficieel diner. Op 3 december bezoekt de Prinses de Kinkaku tempel en andere historische bezienswaar digheden. Na een bezoek aan de Matsushita elektriciteitsmaat schappij vertrekt zij naar Naga saki in Zuid-Japan. Dc dag daar op zal de Prinses een bezoek brengen aan plaatsen die in het verleden van belang waren voor de betrekkingen tussen Neder land en Japan: Ook de gedenk tekens voor de slachtoffers van de atoombomaanvallen tijdens de tweede wereldoorlog zullen wor den bezichtigd, waarna de Prin ses naar Tokio terugkeert. Op 5 december wordt een be zoek gebracht aan de instellingen voor sociaal welzijn in Tokio. Vervolgens wordt de lunch ge bruikt bij prins Hirohito en prin ses Michiko, een opvoering in het Japanse theater bijgewoond en gewinkeld in het Mitsukoshi warenhuis. De dag wordt beslo ten met een diner en een recep tie. Na een vraaggesprek voor radio en televisie vertrekt de Prinses uit Tokio met een Japans vliegtuig. enigde Naties, Alex Quaison- Sackey, opgedragen onverwijld voorstellen in te dienen, die het volgende behelzen: 1. De vertegenwoordigers der Afrikaanse en Aziatische lan den in de Verenigde Naties moeten overeenstemming be reiken over het zenden van een vredesmissie naar Nieuw- Delhi en Peking die India en de Chinese volksrepubliek moet bewegen tot het aan vaarden van voorwaarden voor een wapenstilstandsover. eenkomst welke zou kunnen leiden tot hervatting der rechtstreekse onderhandelln* gen tussen deze twee landen. 2. Niet-verbonden staten moeten onverwijld een andere vredes missie naar de twee hoofdste den zenden, die moeten stre- ven naar een spoedige beëin diging der vijandelijkheden en hervatting der Indisch-Chine se onderhandelingen ter rega ling van de grensgeschillen. In een zaterdag te Accra uiti gegeven officiële verklaring wordt gezegd dat president Nkroema deze voorstellen doet omdat er, niettegenstaande het feit dat de Chinese volksrepu bliek het sluiten van een bestand heeft aangeboden, „aanwijzingen bestaan dat de door partijen ge troffen oorlogsvoorbereidingen gevaarlijke afmetingen kunnen aannemen, hetgeen een ernstige bedreiging van de wereldvrede zou vormen." Lord Bertrand Russell, de En gelse filosoof en strijder voor de vrede, heeft van premier Tsjoe En-Lai van communistisch-China een telegram ontvangen, waarin deze er bij hem op aandringt zijn „geëerde invloed" aan te wenden, opdat India de Chinese bestands- voorstellen zal aanvaarden. Evenals hij in de Cubaanse crisis had gedaan, heeft de 90- jarige filosoof zichzelf aangebo den als bemiddelaar in 't grens geschil tussen China en India. Hij had zich daarvoor schriftelijk ge wend tot Tsjoe En-Lai. wnd. se cretaris-generaal Oe Thant en premier Nehroe van India. Dc Sowjetrussische eerste vice- premier, Mikojan, vertrekt van daag uit Cuba. waar hij ruim 3 weken is geweest voor onder handelingen met de regering- Castro. Er werd niet bij gezegd welke route Mikojan volgt. Hij kwam op 2 nov. naar Havanna via een tussenlanding in New York .waar hij enkele korte be sprekingen had. Volgens een woordvoerder van de Verenigde Naties wordt ver wacht, dat Mikojan vandaag in New York met secretaris-gene raal Oe Thant over Cubaanse aangelegenheden zal spreken. Men neemt aan, dat hij zal deel nemen aan Amerikaans-Russi sche besprekingen hierover. De Amerikaanse delegatie, on der leiding van de raadgever van OPSTAND IN GUATEMALA In de Midden-Amerikaanse staat Guatemala hebben officie ren van de luchtmacht zondag een poging gedaan tot omvenvor- ping van de rechtse regering; van president .Miguel Ydigoras Fuen tes. Vliegtuigen bombardeerden des ochtends het presidentiële paleis en enkele andere belangrijke ge bouwen, maar de opstand was geen lang leven beschoren. Reeds enkele uren later bezetten troe pen, die gesteund werden door tanks en artillerie, zonder tegen stand te ontmoeten het centrum van de rebellie, een luchtmacht basis ten zuiden van de stad Gua temala. Deze operatie werd door president Fuentes zelf geleid. De door de luchtaanval op het paleis aangerichte schade zou niet groot zijn. In totaal zouden bij de aanval 25 militairen ge wond zijn. President Fuentes heeft „Cas- tro-communisten" verantwoorde lijk gesteld voor de opstand. Hij zei dat drie kolonels van de lucht, macht, die de opstand hadden in geleid met de arrestatie van een hoge luchtmachtofficier, samen met een kolonel van de land macht uit Guatemala zijn ge vlucht. Er hebben volgens hem geen andere militaire eenheden aan de opstand deelgenomen. president Kennedy, McCloy, en de afgevaardigde bij de ,V. N. Stevenson, heeft met Russi sche afgevaardigden, onder wie plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Koeznetsov, onderhandeld over nog resteren de geschilpunten, zoals de wei gering van Cuba om internatio nale waarnemers toe te laten. De woordvoerder bevestigde voorts, dat waarschijnlijk eind deze week een veiligheidsraads bijeenkomst over Cuba zal wor den gehouden. Oe Thant had reeds de mogelijkheid van een dergelijke bijeenkomst geopperd. President Kennedy vliegt van daag naar de militaire bases in Georgia en Florida, waar hij on derdelen van marine, lucht- en landmacht, die gedurende de Cu baanse crisis paraat moesten zijn, zal inspecteren. Gezochte man in W.-Duitsland aangehouden De centrale recherche van de Amsterdamse politie heeft van Interpol bericht ontvangen, dal in West-Duitsland de 43-jarigf uit 't Gooi afkomstige J H. aangehouden. Hij werd in land gezocht i.v.m. een omvang rijke oplichting. De Duiten litie hield de man aan, omdat hij zich bij onze oosterburen aan be drog zou hebben schuldig maakt. is ons po- ge- H. wordt ervan verdacht in Amsterdam meer dan tien men sen te hebben opgelicht nadat zij waren ingegaan op zijn voorde lige auto-aanbiedingen. Voor zijn bemiddeling incasseerde hij flinke bedragen, waarna hij evenwel niets meer van zich liet horen. Ock zou hij een aantal mensen kredieten hebben aange boden, waarvoor hij eveneens ad ministratiekosten incasseerde. Op deze wijze zou hij zich ongeveer met een ton hebben verrijkt. Daarbij is inbegrepen een bedrag van 70.000, dat H. van een fa milielid in 't Gooi bij een effec tentransactie zou hebben afge troggeld. Dat gebeurde een aan tal jaren geleden. Het is nog niet bekend wat er met H. zal gebeu ren. Mogelijk zal hij eerst in W. Duitsland worden berecht voor het delict, waarvoor de Westduit se politie hem aanhield.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1