MAX TAILLEUR Regering en bedrijfsleven akkoord over systeem van loonvorming 1 miljoen voor het-reuma-vacantie-huis* Eric de Noorman - Het WolvenjonR *de krans s Rizal Gemeenteraad van Zuidzande spaar lege pakjes LEXINGTON Pagina' S 24 ufrvember '621 jnen Zuidzande heeft in 1963 sluitende begroting vraagt u RUIM EEN TON ZOEK BIJ DE P. T. T. IN DEN HAAG Massale arrestatie van negers in Zuidafrikaanse stad Paarl ANTI-HONGER-ACTIE VAN NOVIB IS MILJOEN GEPASSEERD Voor de zondag Het geven van geschenken en spaarzegels KERKDIENSTEN r.dner -^4 'UrtVWn«r fiv. iJ V B TT Pi ZEEUW' stoorde zij zich even e veiligheidsmaatrege- d zij een eindje in een een jeep die voor pas roer is omgebouwd en nilippijnen het voor vervoermiddel is ge- Prinses vond het een g. maar „mijn benen ang voor de nauwe ^plaats", zo zei zij. Beatrix bleek zich een ïrgeren aan de strenge maatregelen die voor ,n genomen en zei te er Hoces„Ik heb nog iel politie in één keer sonen die voor haar moesten zorgen kre- werkelijk hcrhaalde- ingsverschil met de enwoordigers. Twee sten journalisten, die s te dicht genaderd trden verwijderd. On- as een meisje, e vreugde van de Phi- ers- en filmfotograten e mensen volop de ge- de gewenste plaatjes te schieten, heuvel jn Los Banos Prinses Beatrix zelf benemend mooie uit- do baai. „Zo'n mooi heb ik nog nooit ge- zij uit. terugweg filmde de nieuw. Toen zij buiten de hoofdweg opreed, zij de bes uurder van die achter haar reed e hartklopping, dooi en plotseling te laten i eruit te springen. Het tij met haar acht mili- era een Nipahut wilde de typische woonstee 'hilippijnse platteland, 'd van bamboe en ren. t maakte zij opnamen mgen op een carabao el) en van boeren die iet planten waren. De moot. „Zij staat ver- Ie schoonheid van ons zei minister Roces. ft echter dat de Prin- ;t op de hoogte is van litgang in de toestand grootmoeder, Prinses a. Een functionaris ederlandso ambassade il nergens van te we- r zover hem bekend is eatrix zich ook van st. 5 BEATRIX GAF OLKINDEREN JEZON VRIJAF Beatrix heeft vrijdag- leerlingen van het h College in de stad rrast met de verkla- j deze dag verder vrij zouden zijn. De Prin- deze meisjesschool, gedreven door Neder- zusters Francisca- n het begin van de van haar driedaags de Philippijnen. :ij hartelijk welkom n door studentenorga- ■zichtigde de Prinses Hierna dankte zij de en zei: „Nu geef iele vrije dag." waar enten juichend in de apten want hierdoor nu vier dagen achter- meester van Quezon, Amoranto, had de het college ontvangen i stel met de hand ge- tafellinnen van ana geschenke gegeven, u van het college, de moeder Marie Wilhel 1de een corsage van i rozen op de japon ïses en gaf haar latei ;te jaarboek van het eau. ezoek reden de Prin- gevolg in gezelschap lister van Onderwijs, lores naar het nabi.1- Banos. in de próvin- om een bezoek h' n de Philippijnse uni- n landbouw en het 111- instituut voor rijst- Minister Veldkamp heeft gis teren, na afloop van het tussen de regering en het bedrijfsleven gevoerde voortgezet overleg over het loonbeleid, medegedeeld dat dit beraad tot overeenstemming heeft geleid. De minister zeide aanvankelijk dat deze overeenstemming be trekking had op het in de toe komst te voeren systeem van loonvorming, maar verduidelijk- le naderhand.dat „deze toekomst" betrekking heeft op 1963; „daar na is er immers een nieuw kabi net", zo zeide hij. De besprekingen tussen rege ring en bedrijfsleven namen gis termiddag tegen tien voor half drie een aanvang. Zij werden met enkele onderbrekingen voor on derling beraad tot bij kwart voor zes voortgezet. Daarna hebben de ministers De Pous en Veldkamp, staatssecretaris Roolvihk en de beide voorzitters van de Stich ting van den Arbeid, de heren Kruyff en Roemers, een perscon ferentie gehouden onder voor zitterschap van minister Veld kamp. Uit hetgeen tijdens deze con ferentie is medegedeeld bleek dat dc verantwoordelijkheid in handen is gelegd van het be drijfsleven, een verantwoorde lijkheid waarom het lang heeft gevraagd. Besloten is (de technische re gelingen moeten in nader over leg nog nader worden uitge- verkt) dat collectieve arbeids overeenkomsten tegelijkertijd bij het College van Rijksbemidde laars en bij de Stichting van den Arbeid zullen worden ingediend. Het College van Rijksbemidde laars zal, als het meent dat een C.A. O. in de hem voorgelegde vorm niet juist is „het rode licht hijsen", de aandacht van het be stuur der Stichting van den Ar beid daarop vestigen. Het bestuur van deze stichting beraadt zich dan over de zienswijze van het college. Als dit bestuur meent dat er inderdaad redenen zijn voorzichtig te zijn met goedkeu ring van die C. A. O. kan dit be stuur de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid advi seren de C. A. O., of een of meer bepalingen daarvan, onverbin dend te verklaren. De aanvankelijk in de gedach- lengang van de regering aan het College van Rijksbemiddelaars toegedachte bevoegdheid tot het onverbindend verklaren is, door het voortgezet overleg van giste ren, in handen gelegd van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, die dan ook po litiek verantwoordelijk is voor de door hem in dit opzicht genomen beslissing. Hijst het College van Rijksbe middelaars niet het rode licht, t';n krijgt de C.A.O. direct de goedkeuring van de Stichting en derhalve rechtskracht. De aan het college aanvanke lijk toegedachte taak van onver bindend verklaring was, zoals minister Veldkamp het zeide, een bijzonder zwaar punt voor het georganiseerde bedrijfsleven. Een heel zwaar punt, laat ik daarmede volstaan," aldus de minister. De minister herhaalde dat de brief van 5 november j.l. der re gering aan het bestuur van de stichting onduidelijkheden had bevat. De toegezegde schrifte lijke nadere nota is vrijdagmid dag besproken. Zij is niet aan de pers overhandigd, „anders komen er misschien weer misverstan den.1' De regering heeft in haar brief van 5 november niet an ders bedoeld dan wat in het ad vies van de S. E.R. over de be grenzing van de stijging der loonkosten was gezegd. In de brief deelde de regering o.a. mede dat zij had overwogen wat er zou moeten geschieden als in het overleg tussen rege ring en Stichting van den Ar beid geen overeenstemming zou zijn te verkrijgen „wegens een uiteenlopende visie op de moge lijkheden van loonkostenstij ging"- In de nadere nota en ook in het vrijdagmiddag voortgezet nader overleg is ook deze ondui delljkheid die tot misverstanden aanleiding heeft gegeven wegge nomen omdat de regering haar bedoeling heeft verduidelijkt. Op grond van het buitenge woon besluit arbeidsverhoudin gen 1945 (artikel 15) kan tot dusverre alleen het College van Rijksbemiddelaars, met toepas sing van de wet van 1937 op het algemeen verbindend en het on verbindend verklaren van bepa lingen van collectieve arbeids overeenkomsten, overgaan tot onverbindendverklaring. Doordat die bevoegdheid nu, op wens van het bedrijfsleven, in handen zal komen van de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid is wetswijziging nodig. De minister zal niet auto noom van deze bevoegdheid ge bruik kunnen maken, doch slechts nadat het College van Rijksbemiddelaars hem een des betreffend advies heeft gegeven. Als hetgeen nu is overeenge komen met ingang van 1 januari 1963 in werking zal kunnen tre den is een wetswijziging voor dien nodig om rechtsgrond te geven. Of het mogelijk is een desbetreffend wetsontwerp nog 3 óór 1 januari a.s. door beide Kamers der Staten-Generaal te laten behandelen en in het •taatsblad te krijgen, staat rtu nog te bezien. In dit opzicht is het vvellioht waarsehiinlijker dat een ministeriële beschikking wordt uitgevaardigd waarbij voor de duur van een maand of drie. vier wordt afgeweken van de bepalingen van hef B. B. A. 1945. Maar ook hierover zal nog nader overleg nodig zijn. Minister Veldkamp heeft nog verklaard dat aan het einde der besprekingen van vrijdagmiddag van werkgevers- en van werk nemerszijde waardering is geuit voor hetgeen unaniem is bereikt. Men heeft er zijn vreugde over uitgesproken dat men het met elkaar eens is kunnen worden en eens is. Er is nu een lange stap gedaan naar grote vrijheid en grotere verantwoordelijkheid. E? regering zal, aldus minis ter Veldkamp, haar noodzakelij ke bevoegdheden zo weinig mo gelijk toepassen. Naarmate het bedrijfsleven ingespeeld zal ra ken op zijn nieuwe rol, zal de rol van de regering kleiner worden. De minister van Economische Zaken. drs. J. W. de Pous. deeld op de persconferentie o.m. mede dat hij zich bereid heeft ver klaard met het bedrijfsleven te spieken over de „rode cijfers", verliessituaties. die naar de me ning van het bedrijfsleven dooi de minister tot dusverre nog wel eens erg eng worden geïnterpre teerd. Staatssecretaris Roolvink die zich ,,ook graag mengen" wilde in het koor van de blijde gelui den was van oordeel dat hetgeen nu bereikt is, bepaald veel goeds belooft. Ir. W. H, Kruyss, werkgever voorzitter van het bestuur van de Stichting van den Ar he'd, en drs. D. Roemers, werknemers voorzitter, getuigden eveneens van hun instemming. Als NW- voorzitter sprekende toonde laatstgenoemde zich verheugd dat men nu van de micro-econo mische gegevens als grondslag- af is. Dit bleek toen m de woensdag avond gehouden raadsvergade ring het college van B. en W. de nieuwe begroting aanbood. Als gevolg van een hogere uitke ring uit het Gemeentefonds, konden de inkomsten in de be groting voor 1963 hoger worden geraamd dan in vorige jaren. De totaal-cijfers luidenvoor de ge wone dienst in inkomst en uit gaaf ƒ213.464,22 met een post voor onvoorziene uitgaven van 3.374,74de kapitaaldienst heeft een geraamd tekort van 69.670,02. In de begroting zijn nog slechts 2 kapitaalswerken opge nomen, te weten voor herbestra ting van de wegen in de bebouw de kom 10.000,—) en voor een voorziening aan de muren van de kleuterschool. Echter zijn nog enkele plannen jn voorbereiding, onder anderen verbetering van de straatverlichting en verbouw van het gemeentehuis en voor deze beide doeleinden stellen B. en W. voor een bedrag te reser veren van ƒ2500,Het college wees bij de aanbieding van deze begroting tenslotte op het feit dat kleine oorzaken ook ten op zichte van het budget van de ge meente, grote gevolgen kunnen hebben. Hierbij doelden zij op de 3e leerkracht der openbare la gere school. Wanneer deze on derwijzer, door bijvoorbeeld vertrek van slechts enkele leer lingen niet meer zou mogen worden gehandhaafd, betekent dit naast het bezwaar voor de overblijvende kinderen en voor het onderwijzend personeel, een mindere inkomst voor de ge meente van ruim 3.000, Vastgesteld werden nieuwe normen voor de toekenning en uitbetaling van een kolentoeslag. Voortaan zullen hiervoor in aanmerking kunnen komen, die personen, die in de termen val len voor ontheffing van de radio luisterbijdrage, welke regeling het voordeel heeft dat deze van rijkswege vastgestelde normen precies worden uitgekiend en met de kosten van levensonder houd meegaan. De kolenbijslag zal voortaan worden uitgekeerd gedurende 5 maanden (Was vroeger 12 weken) en zal bedra gen 5,per week. Tot onderwijzer aan de open bare lagere school werd met in gang van 1 januari 1963 benoemd de heer J. A. C. Smallegange. Verder beschikte de raad op een groot aantal subsidie-ver zoeken. Uitvoerig werd behandeld een verzoek van de plaatselijke mu ziekvereniging „Veronica'' om verhoging van de subsidie. Deze vereniging vroeg een bedrag per jaar van 1250, doch uiteindelijk werd overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten de subsidie met in gang van 1962 te brengen op 1000. Hierbij werd nog in over weging genomen dat naast de gemeentelijke overheid ook de gemeenschap dooi- hogere con tributies nog wel iets kan doen om „Veronica" tc helpe- Als laatste punt vermeldde de agenda een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op het kamperen in de gemeente, hetwelk noodzake lijk was geworden doordat bij het college een verzoek inge diend was voor het oprichten van een officiële en door de A. N. W. B. erkende kampeer plaats. Zonder het bestaan van een Kampeerverordening kon op dit verzoek niet worden beslist en tegen vaststelling van de verordening had de raad geen bezwaren. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Risseeuw nog de aan dacht van het college voor het feit dat de verkoop van wonin gen voor recreatiedoeleinden steeds grotere vormen gaat aan nemen. De Voorzitter deelde naar aan leiding hiervan mede dat B. en W. deze ontwikkeling nauwgezet blijven volgen en ook liever zou den zien dat deze woningen voor permanente bewoning van de hand zouden gedaan worden. Tenslotte werd door de voor zitter ook nog medegedeeld dat de uitbreiding van de riolering aan de Oostburgsestraat door het college onderhands was aanbe steed, terwijl inmiddels ook deze werkzaamheden werden gegund en wel aan N.V. Aannemersbe drijf M. P. Hol te Hulst. Zoals U weet probeer ik een miljoen gulden bij elkaar te brengen om voor reuma-patiënten, die nooit hun huizen kunnen verlaten en al jaren aan hun bed gekluisterd liggen, een reuma-vakantie-huis te stichten. Kunt u zich voorstellen, de dankbaarheid die ik koester jegens U die mij reeds geld en postzegels stuurde om mijn ideaal te verwezenlijken? Een nieuwe gelegenheid wordt u geboden om mij te 4 helpen: Stuur mij LEGE PAKJES LEXINGTON! De importeur van deze sigaret geeft mij voor elk leeg pakje één cent. Stuur mij zoveel mogelijk tegelijk, spaar ze met vrien den en kennissen. Voor dit doel is elke cent belangrijk en ik kan zovéél centen gebruiken om te komen tot DOE HET ZO: Zendt mij zoveel mogelijk lege pakjes Lexington toe. Adresseer: Max Tailleur Reuma-Actie, Postbus 1000, Amsterdam. Ik en nog veel meer de reuma-patiënten die dank zij u eens vakantie kunnen nemen - zullen u dankbaar zijn. MAX TAILLEUR HET CÖM1TE: Voorzitter: Mr. W. J. Geertsema Burgemeester van Wassenaar (voorzitter Nationaal Reuma-fonds), Secretaris: R. J. Vogels, Penningmees ter: A. Marx. Verdere leden: Jhr. H. van Karnebeek, Prof. Dr. J. Goslings, Dr. J. J. de Blécourt, Dr. A. Pit. C, Numann. Mijn dank voor de financiële steun van de Amstel Brouwerij, Wijnhandel Schaefers-Würdeman Amsterdam, Diamantindustrie N.V. D. Drukker en Zoon, Amsterdam. En aan de N.V. Cigarettes Imp. Cy v/h A. J. Blok, Scheveningen, die mij in staat stelde de actie met de lege pakjes Lexington te voeren. Winkeliers in levens middelen helpen de radio en televisieactie Open het dorp" De A. V. R. O. verzoekt ons mede te delen, dat ter gelegen heid van de radio- en televisie actie „Open het dorp" op maan dag 26 november de winkeliers in de levensmiddelenbranche van 21.00—21.45 uur hun zaken zullen openstellen om van hen, die wil len meebouwen aan „het dorp" op de wijze, die Mies Bouwman om ongeveer 21.00 via radio en televisie zal aangeven, giften In ontvangst te nemen. De winke liers zullen om 21.45 deze giften naar de dichtstbijzijnde postin- richtingen brengen. De postkan toren in Nederland zullen van 21.45—22.45 uur open zijn. Om de door de winkeliers verzamelde giften van hen in ontvangst te nemen. De zaken van de winkeliers zijn dus open van 21.0021.45 uur, en de postkantoren van 21.45—22.45 uur. Nog dagelijks stromen berich ten "binnen over belangeloos aangeboden medewerking. Zo zullen in verschillende plaatsen tussen 21.00 en 21.45 uur post-, politie- en andere harmonie- en fanfarecorpsen de plaatsgenoten activeren om aan de actie deel te nemen. Het radio en televisie programma zal worden verzorgd in de Oosthal van het nieuwe R. A. I.-gebouw in Amsterdam. Bij de P. T. T. in Den Haag wordt sinds woensdagavond 103.000 gulden vermist. Na sluitingstijd van de post kantoren wordt het geld bij allo Haagse bijkantoren opgehaald en naar het districtkantoor aan de Rijkswijkseweg gebracht. Woensdagavond tussen zeven uur en half acht ontdekten post ambtenaren dat aan de zending, afkomstig van het postkantoor aan het Nassauplein, 103 coupu res van duizend gulden ontbra ken. Bij iedere geldzending hoort namelijk een lijst waarop de bedragen vermeld staan, die op het betreffende kantoor zijn ontvangen. De postale recherche bij de arrondissementsrechtbank in Den Haag is belast met het on derzoek. Tot op heden heeft het onderzoek nog geen resultaat opgeleverd. De Zuidafrikaanse politie heeft vrijdagmorgen in alle vroegte ongeveer 250 negers gearres teerd bij een overval op de negerwijk Mbekweni bij Paarl. Meer dan 300 politiemannen na men er aan deel. Pangas, ijzeren staven en andere wapens wer den in beslag genomen. In de loop van de morgen wer den nog ongeveer vijftig negers aangehouden. Het totale aantal arrestanten is tot 302 gestegen. Zij worden door een speciale ploeg rechercheurs ondervraagd. Het hoofd van de Zuidafrikaan se politie, generaal-majoor Jo hannes Verste, zei dat er geen aanwijzingen zijn dat de onlusten van donderdag door politieke ac tiviteit zijn veroorzaakt. De enige wapenhandelaar in Paarl heeft intussen zijn gehele voorraad revolvers en automatl sche wapens uitverkocht. Met ingang van maandag VERSCHERPTE HONDSDOLHEIDS MAATREGELEN VOOR ALBLASSERWAARD Maandag 26 november treden in de Alblasserwaard verscherp te hondsdolheidsbestrijdings maatregelen in werking. De des betreffende beschikking van de minister van Landbouw en Vis serij verscheen in de Staatscou rant van gisteren. Naast het aanlijnen dienen honden vanaf maandag buiten woningen en op voor openbaar vervoor bestemde voertuigen ook te zijn gemuil korfd. Tevens zijn houders van huiskatten in de Alblasserwaard dan verplicht er voor zorg te dragen, dat deze dieren zich niet vrij kunnen begeven buitens huis en buiten het daarbij beho rende erf. Het is de politie en daartoe bevoegde personen dan mogelijk zwerfkatten in de Al blasserwaard onverbiddellijk op te ruimen. Op het gironummer 100200 van de anti-honger-actie is, sinds de nationale inzameling in oktober startte, reeds meer dan 1 mil joen gulden binnengekomen. Dat is het resultaat van de collecte door bijna 660 plaatselijke comi- té's georganiseerd en van giften per giro. De Novib verwacht nog een belangrijke stijging van dit be drag door de afrekening van nog ruim 250 comité's. Met de op brengst van de anti-honger-actie zal een derde moestuinproject in West-Afrika worden gefinan cierd en uitgevoerd. Uit de inkomsten van 1961 en de 10 x 10 actie werden in Daho mey en Siërra Leone soortgelij ke projecten in uitvoering geno men. Daardoor zal de voeding van de bewoners voedzamer en gevarieerder worden, zodat aan een permanente ondervoedings situatie een einde kan komen. Het gironummer van de anti- honger-actie blijft geopend. Dan zult ge Mjj vinden. Jeremia 29 13. Het hart van een mens is een wonderlijk ding. Wonderlijk, om dat het zo groot en diep is. Zó groot en diep is het, dat (al brengt u ook de hele wereld erin) het nóg leeg is. Christus zegt: „Wat baat het de mens, of hij ook de hele wereld wint?" Neen, in derdaad, voor het hart baat dat niets. Daar is het hart niet mee gebaat. Daar wordt het hart niet door verzadigd en daar kan het hart niet in rusten. „Niets is er waar ik in kan rusten." Het hart van de mens is tol God geschapen. En daarom kan het alleen maar tot rust komen n God. „Mijn hart roept uit tot God, die leeft en aan mijn ziel het leven geeft." Alleen wie God vindt, vindt het leven. God is het leven. Het ware, voile, blije le ven. Dit is metterdaad „het aller hoogst en eeuwig goed". Het valt niet te zeggen wat dat is, als een verloren mensenkind de grote en heerlijke, de genadige en barm hartige God vindt, als hij (zoals de oude psalm dat zo schoon zegt) „Gods verborgen omgang vindt". Wie hier niet gaat stralen en jubelen letterlijk „enthousiast" wordt heeft God nooit echt ge. vonden. Die heeft zich met de beker tevreden gesteld, maar nooit uit de beker gedronken. Die heeft de middelen der genade ontvangen, maar nooit de genade van de middelen geproefd. We moeten daarbij wel op dat sterk persoonlijke „Mij" letten. Het is beslist onvoldoende, als u de Bijbel, de Kerk, de theologie, de prediking, het sacrament ge vonden hebt. Dit alles is in zijn soort voortreffelijk. Zoals een welgevormde bokaal voortreffe lijk is. Maar Christus zegt: „Drinkt allen daaruit." Het gaat niet om de bokaal het gaat om de wijn in de bokaal. Het gaat we durven het haast niet zeggen, maar we mogen het tóch zo zeg gen het gaat omGod. Met minder kan uw hart het niet doen. U moet God vinden. „Dan zult ge Mij vinden." Wanneer? 'Uit „De Stem achter V."> 69. Terwjj! heer Skapti door zijn krijgers met voorbeeldige zorg naar de burchthal gedragen wordt en daarbij al mompelend en kreu nend bij begint te komen, schuife len Eric en Svein met Egil een brokkelig trapje af naar de ker ker. „Het is verbazend, zo sluw als je bent, Noorman", grinnikt Svein, „dat zal me een grap worden... komt Skapti bij, dan zijn de vogels gevlogen, hè?" Egil die wel begrijpt, dat zijn twee bewakers hem alleen maar helpen willen, houdt zich muisstil, terwijl Erie in de halfdonkere smalle gang zacht Erwin's naam roept. „Ja hier", klinkt gesmoord een antwoord en als hun ogen aan de zij, aan het einde van de gang een laag deurtje. Het lawaai dat de roestige grendel bij het openschui ven maakt doet hen de adem in houden... maar kennelijk wordt het niet gehoord en even later komt Erwin nog hinkend, maar opgelucht te voorschijn. „Snel nu", fluistert Eric, „we moeten over de palissade zijn, vóór schemering gewena -din. ontwaren Skaoti weer bö ziin positieven is. Achter elkaar schuifelen zü tas tend terug door de nauwe gang... tot ze ineens verschrikt stilstaan bij het gekrakeel dat ineens van bo ven tot hen doordringt. „Hm", gromt Svein, „heer Skap ti is zogezegd weer helemaal, beter opschieten dus... dit kan nooit lang goed gaan." Als eerste glipt Eric langs de oude trap naar boven... maar vóór hij halverwege is, klinken er snelle voetstappen... Er verschijnt even een gedaante in de deuropening ho ven hem... en dan wordt met een luide klap de zware eiken deur dichtgeslagen. „Hup, de grendel erop", gromt Svein, „mooi zo... ik wist wel dat het niet goed ging ..nou zijn we er alle vier bij." In zijn Memorie van Antwoord op het voorlopige verslag over de begroting 1963 van het minis terie van Economische Zaken deelt minister drs. J. W. de Pous o.m. mee, dat aan de com missie cadeaustelsel van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel door het bestuur van dit be- drijfslichaam is verzocht een hernieuwd onderzoek in te stel len naar de omvang van het ge ven van geschenken in de uit oefening van het bedrijf. Ook is gevraagd te onderzoeken, op welke wijze hierin eventueel be perking kan worden aange bracht.. Bij deze studie is ook het geven van spaarzegels. kor tingen e.d. betrokken. De staatssecretaris van Eco nomische Zaken heeft het be stuur van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel verzocht bijzondere aandacht te schenken aan de re clameacties in het levensmidde- lenbedrijf, waarbij veelal door middel van spaarzegels branchevreemde goederen met soms belangrijke kortingen be schikbaar worden gesteld. Een min of meer exacte bepa ling van de invloed van de hier- bedoelde verschijnselen op de consumentenprijs is hijzonder moeilijk, zo zegt de minister. Aangenomen mag worden, dat dit aspect de voldoende aan dacht van het Hoofdbedrijfschap heeft. WEST ZEEUWSVLAANDEREN ZONDAG 25 NOVEMBER NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. Van Beek, van Vlissingen. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: Geen opgave. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 u. Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 u. Wika Wasterval. Oostburg: 10 u. Ds. W. S. H. van Dalen. Retranehement: 10 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondjjke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. Van Beek, van Vlissingen. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma 'Bediening H. Doop). IJzendijke: 10 u. Ds. C. van Evert. Zuidzande: 11 u. Ds. W. S. H. van Dalen, van Oostburg. OOST ZEEUWS-VLA AM DEKEN ZONDAG 25 NOVEMBER NED tlKKV. KEKK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen (Dankdag voor het gewas); 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams-1 bergen (Dankdienst). Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas v. Gent9,30 u. Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. (Dankdienst.) Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Scholten; 7 uur Ds. W. Janssen, van Goes t Bijzondere dienst)(Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht (Be diening Heilige Doop). GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 en 3 uur Ds. C. Kap- tejjn, van Amsterdam. Sas van Gent: (in zaaltje van de Ned. Herv. Kerk) 7 uur Ds.lC. Kaplejjn, van Amsterdam. Zaamslag: 10 en 3 uur Ds. R. Bak ker. van Doorn. GEREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Terneuzen: 10.30 u. Ds. A. I. Krii- tenburg, van Zaamslag: 4.30 u. Ds C. v. d. -Tagt, van Zoutespui. Hoek: 10 en 2.30 uur Ds. Kamer, van Hijken. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 en 2.30 uur 1 des- dienst GEREF. GEMEENTE. Hoek9.30 uur en 2 uur leesdienst Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan): 10 uur, en 3 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. LEGER DES HE1LS. l'erneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. Chnge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur 8.30 uur. 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur 8.30 uur «n 10.15 uur: H. H. Missen: 17.00 uur Avondmis.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3