A van de nieuwe Albert Heijn Zelfbediening A A DE EERSTE 1000 KOPERS KOEKTROMMEL Albert Kantongerecht Terneuzen v BINNENLANDS NIEUWS Prinses Beatrix in Thailand BUISMAN m WOENSDAG 21 NOVEMBER 1962 DE VRIJE ZEEUW Noordstraat 63 - Terneuzen 1 gevuld met zandringen samen ter waarde ZAANSE KOEKEN GRATIS 75 jaar... en aktiever dan ooit! VOOR KOFFIE WAAR MUZIEK IN ZIT SMOKKELAFFA1RE IN SURINAME AANBEVELING TOT BELASTING VERLAGING IN DE V. S. Pagina 5 ken vaderli jke groet, welke duur kwam te staan Een hartelijke armzwaai naar zijn dochter, die aan de overzijde an de straat achter de toonbank in een winkel stond, was oor zaak dat G. E. van S. te Sas van Gent een verkeersovertreding beging, waarvoor hij gistermor gen terecht moest staan. Van S. kwam met zijn auto uit de Groot Majoorstraat gereden en had de doorgang naar de Kloosterlaan voor het verkeer van rechts niet vrijgelaten, waardoor een aanrijding ont stond met een autobus van de Z. V. T. M. Verdachte had voor ongeveer duizend gulden schade aan zijn auto, hij noemde de plaats waar de overtreding gebeurde, een moeilijk punt. De officier van justitie, mr. Doedens, was het met dit laatste eens, maar zag hierin toch niet de oorzaak van de botsing. Deze was volgens hem gelegen in de aanwezigheid van de dochter van v. S. in de overkant van de winkel waardoor van S. niet op 't verkeer van rechts lette. Eis en uitspraak voor de gevolgen van deze vadergroet 35. A. P. V. te Terneuzen kwam met een taxi vanuit de Schut- tershofweg gereden, op een mo ment dat de Axelsebrug voor het verkeer gesloten was. Hij teed de Schoollaan in en wilde zich hierna, achteruit rijdende, in de file op de Axelsestraat op stellen. Het zicht was op dat mo ment zeer slecht en V. kwam bij deze manoeuvre in botsing- met een combinatiewagen van de heer G. de V. die van de linker zijde van de Axelsestraat kwam. Hoewel V. enige haast had, reed hij stapvoets achteruit en zeide zelf niet te kunnen begrij pen hoe hij de wagen van De V. heeft geraakt. Hij vermoedde, dat De V. opeens naar rechts was gezwenkt. Voor het primair ten laste ge legde, het niet vrijlaten van de doorgang, eiste de officier veer tig gulden boete, het veroorza ken van de aanrijding achtte hij niet bewezen. V., die een zeer ervaren chauf feur is en nog nimmer een der gelijk feit als waarvoor hij hier terechtstond heeft ervaren, werd ook door mr. H. v. d. Belt gekwa. lificeerd als een zeer voorzichtig bekend staande chauffeur, die de verkeersregels zeer goed kent. Er was hier echter toch sprake van een overtreding. Uitspraak ƒ30 boete. Ook L. C. H. te Terneuzen kwam voor een verkeersdilemma te staan, toen hij met zijn auto over de Scheldekade reed en rechtsaf wilde slaan om de Burg. Geillstraat in te rijden. Op het moment dat hij dit deed, zwenkte een bus van de Z. V. T. M. de hoek om, teneinde de Schelde kade op te rijden en kwam met do auto van H. in aanraking. De officier was het wel met H. eens dat hij op het moment van de overtreding in moeilijke omstandigheden verkeerde, doch eiste desalniettemin wegens het geen voorrang verlenen aan het van rechts komende verkeer een boete van 30. De kantonrechter w ilde rekening houden met alle omstandigheden en vonniste 20. J. F. B. te Axel reed met zijn auto in de Molenstraat te Clinge en kwam hierbij op het linker weggedeelte, doordat hij een stil staande bestelauto moest passe ten, juist op het moment, dat een motor met zijspan, die werd bestuurd door de wachtmeester cler Rijkspolitie V. H. Ketellap per, aan kwam gereden. De wachtmeester, die als getuige werd gehoord, verklaarde ter zit ting. dat hij, om een aanrijding le voorkomen, hard heeft moe ten remmen, daar B. te veel ruimte tussen de bestelauto en zijn wagen had opengelaten, waardoor de heer Ketellapper onmogelijk kon passeren. De officier eiste tegen de niet verschenen verdachte ƒ60 boete voor deze overtreding, de kan tonrechter veroordeelde hem tot 50. J. G. v. d. B. te Terneuzen werd in Sas van Gent op de Westkade verbaliseerd, omdat hij ter plaat se in een auto reed zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Er was hier sprake van een vergissing van de zijde van v. d. B., omdat deze n.l. wel een gel dig rijbewijs bezit, doch dit op liet moment dat hij werd aange houden, riet bij zich had. Nadien bleek, dat op dit rijbewijs de be paling stond, dat v. d. B. tijdens het besturen van een auto, een medisch goedgekeurde bril moest dragen die verdachte op het tijdstip van zijn bekeuring niet droeg. Dit laatste vond de officier ernstiger omdat hij van mening was dat deze bepaling toch niet zonder reden aan het rijbewijs was toegevoegd en eiste 40 boete. De kantonrechter vond ook. dat v. d. B. hiermede ande ren en zichzelf in gevaar had ge bracht en vonniste v. d. B. tot 25. J. H. V. te Westdorpe moest met zijn bromfiets het rijwielpad Axel—Sluiskil verlaten en een eind de rijweg oprijden, om naar het centrum van Axel te komen Hierbij lette hij niet goed op het hem achteropkomende verkeer, waardoor hij te snel moest uit wijken voor een hem achterop komende auto. Hierbij reed hij een voor hem rijdende wielrijd- ster aan, met het gevolg dat bei den kwamen te vallen. Verdachte zeide, eraan te twij felen of hij de wielrijdster wel „d geraakt, omdat zijn brom ts een meter of drie verder tag dan de fiets. Eis; 30 boete en toewijzin van de civiele vordering, uit M. L. uit Gent, die vertegen woordigd werd door mr. Tichel man jr., had als bestuurder van een auto rijdende in de West- str. te Axel bij 't naderen van de Kerkdreef niet gestopt voor het ter plaatse staande stopbord, waardoor een aanrijding ont stond met een bromfietser. Voor het eerste feit was de eis 15, voor het tweede het niet vrijlaten van de doorgang 30. De uitspraak luidde: ƒ15 en 25 boete. L. A. M. van M. te Zuiddorpe had in Axel in de Stationsstraat een tractor bestuurd, waarvan de spiegel enigszins verbogen was, zodat hij het linkerweggedeelte achter zich niet kon overzien. Van M. zeide dat door het schokken op de weg, de spiegel verbogen was. De officier wilde er wel reke; ning mee houden, dat er wel een spiegel op liet voertuig aanwe zig was en eiste 17,50 boete, de uitspraak conform. G. de V. te Terneuzen, had een terreinafscheiding gebouwd, zon der schriftelijke vergunning. De V. had deze vergunning tweemaal aangevraagd en toen deze hem werd geweigerd, had hij de af scheiding voltooid met rietmat ten, echter had hij de betonpla ten waarmee hij begonnen was, laten staan. De V. zeide ter zitting, dat deze afscheiding toch maar tijdelijk was, daar hij van plan was ach ter bij te bouwen. Hij had veel last van honden en katten en van baldadigheid der jeugd en was hierdoor op het denkbeeld gekomen zijn terrein af te scher men. De rechtbank adviseerde De V. zich in verbinding te stellen met de architect en hield deze zaak aan om De V. in de gelegenheid te stellen in overleg met deze en het gemeentebestuur de zaak in orde te brengen. M. C. v. B. te Nijmegen, kapi tein op de binnenvaart, voelde zich door het verloop van zijn zaak bepaald niet bevredigd, al thans, hij stelde reeds vóór de uitspraak de vraag, hoeveel tijd hij had om in hoger beroep te gaan. Verdachte was met zijn schip, de „Gotthardt" van de Westsluis naar de westzijde van de Oost buitenhaven gevaren waar hem door een sluisknecht werd ge sommeerd niet te blijven liggen. Verdachte kon hieraan echter niet direct voldoen, daar zijn per soneel op dat moment even naar de wal was, om, volgens zijn zeggen, enige noodzakelijke boodschappen te doen. Toen de twee knechten terug waren aan boord, is hij weggevaren. Eis: 40 boete, uitspraak: 25. J. de H. te Hoek was ten laste gelegd, dat hij als bestuurder van een auto, de voetgangers-over steekplaats op het kruispunt KerkhoflaanJulianastraat te Terneuzen niet vrijgelaten had. De H. zeide, dat hem schikking was aangeboden, maar, daar hij overtuigd is dat hem geen schuld treft was hij hier verschenen. Op het moment, dat hij de oversteekplaats naderde, reed een auto een meter of tien vóór hem het zebra-pad over. Een ver- keersbrigadiertje stond met het spiegelei in de hand naar bene den gericht met nog een paar kinderen, aan de kant van de weg. De H. moest volgens zijn zeggen wel doorrijden. De getuige-verbalisant A. van Alten van de gemeentepolitie, liet een ander geluid horen: de kinderen waren halverwege op de rijweg en moesten toen wel blijven staan, anders waren ze aangereden, zo luidde zijn me ning- De H. bleef bij zijn verklaring, dat hem geen schuld trof. De officier vond hier toch een waarschuwingsboeto op zijn plaats en eiste 30 boete. De uitspraak luidde: 20. Wegens openbare dronken schap stond terecht M. de B. te Terneuzen. Het was nog geen jaar geleden, dat De B. wegens eenzelfde feit terecht had ge staan. Verdachte zeide, dat het dit maal kwam door de kermis-. Noch de officier, noch de kan tonrechter waren het hiermee echter eens en vonden dat de kermis geen vrijbrief gaf om dronken te zijn. De B. werd ernstig vermaand, niet weer in herhaling te vallen, daar anders hechtenis en rijks werkinrichting voor hem niet il lusoir werden. Eis en uitspraak luidden 50 boete. A xm JË UK Hl JÉ Morgen, donderdag 22 november, om 10 uur FEESTELIJKE OPENING Spelevaren in Hoek van Holland Een nieuwe variatie in de sport", die onder het begrip „joy-riding" wordt samengevat: spelevaren met een motorvlet, dan wel „joy-sailing" volgens de moderne terminologie. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. in de ha ven van Hoek van Holland, waar een 24-jarigo inwoner uit 's Gra- venzande M. A. S. de lokstem van 't water niet kon weerstaan en op avontuur ging met een mo torvlet, die hij zowaar op gang kreeg nadat hij de ruit van de deur naar de machineruipite had ingeslagen. Ver kwam hij niet met de vlet, want al spoedig sloeg een stuk draad van 24 meter lengte in de schroef en daarmee was de grap er af. De man kroop op de wal voltooide zijn ..joy"-avontuur door in een schuur een brom fiets te stelen en keerde terug naar 's Gravenzande. Maandag werd hij aangehouden. De motorvlet heeft bij het avontuur enige schade opgelo pen. JÊè Jmk jÊ J X* Ter gelegenheid van de feestelijke opening ontvangen bij besteding van tenminste f 7.50 aan gemengde boodschappen EEN GROTE, LUXE van f 3.25 RATIS Daarna, t/m woensdag 28 november, even eens bij besteding van tenminste f 7.50 aan gemengde boodschappen, ontvangen alle kopers een doos k 18 stuks DODE EN ZWAAR GEWONDE DOOR AUTOBOTSING Gistermiddag is op het be ruchte kruispunt Tijnje-Terwis- pel een automobilist verongelukt als gevolg van een hotsing tus sen een militaire jeep, bestuurd door een sergeant, en een perso nenauto met de 62-jarige heer J. Muntendam uit Heerenveen aan het stuur. De sergeant wil de komende uit de richting Tijn- je de rijweg oversteken. Vermoe delijk verblind door de zon, heeft hij de Heerenvener niet opge merkt waardoor hij met zijn jeep de personenauto in de flank aanreed. De heer Muntendam en diens echtgenote werden uit de auto geslingerd, waarbij de heer Muntendam op slag werd ge dood, zijn echtgenote werd zwaar gewond naar het zieken huis te Heerenveen overge bracht. VROUW DOOR STROOM GEDOOD De 44-jarige mevrouw H. Bom- Schalk uit de Vortingstraat 13 te Haarlem is gistermorgen tus sen half elf en elf uur door elec- trische stroom gedood. Zij was op een binnenplaats van haar woning, terwijl het regende, be zig geweest aan een wasmachine en heeft getracht een verleng snoer, dat naar de woning liep, te ontkoppelen van het snoer van de wasmachine. Aan het verlengsnoer zat een veer die in aanrakire is gekomen met een blank gedeelte. Toen een kost ganger, die om half elf de wo ning had verlaten, om elf uur terugkeerde vond hij het lichaam van de vrouw. Zij had het snoer in haar handen. POLITIE ZOEKT MAN „MET VOORDEETJES" De Amsterdamse politie zoekt al enige tijd naar de 43-jarige uit het Gooi afkomstige J. H.. die zich op vrij uitgebreide schaal aan oplichtingen zou hebben schuldig gemaakt. Tien Amster dammers hebben reeds bij de po litie aangifte gedaan. Zij zijn door de man, die hun voordelige auto's e.d. te koop aanbood, be nadeeld voor bedragen van enige honderden tot duizenden gul dens. Bovendien zou H. een fa milielid in het Gooi voor enige tienduizenden guldens hebben opgelicht bij een transactie met effecten. De gezochte man, die ongeveer veertien dagen geleden voor het laatst in de hoofdstad werd ge signaleerd, heeft diverse Amster dammers weten te interesseren in goedkope auto's, die hij boven dien nog voordelig kon financie ren. Van de mensen die erop in gingen, vroeg hij slechts een va riërend bedrag voor administra tiekosten en een eerste termijn betaling. Daarna liet H. niets meer van zich horen. Hetzelfde met de kleine zakenmensen die belangstetlling hadden voor een krediet, dat H. voordelig kon ver zorgen. Ook in dit geval ver dween H. met de administratie kosten en de eerste betaling. Zo althans luiden de verhalen van de tien Amsterdammers die aan gifte kwamen doen. Sinds half oktober probeert de afdeling zwendelzaken van de Amsterdamse centrale recherche H. te achterhalen. Nu dat voor lopig niet gelukt is, meent zij er goed aan te doen het publiek te waarschuwen voor voordelige auto-aanbiedingen en financie ringen. TWEE DODEN BIJ AUTOBOTSING DOOR GLADHEID Op rijksweg 1, de verbinding van de hoofdstad met het Gooi, is dinsdagmorgen een personen auto. bestuurd door de heer R. Leijds uit Naarden, door de glad heid geslipt en in botsing geko men met een uit de tegenoverge stelde richting komende vracht wagen. Bij deze botsing werd de heer Leijds zó zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar een Amsterdams ziekenhuis overleed. De bij hem in de auto zittende 19-jarige L. B. de Haan, even eens uit Naarden, overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De botsing was zó hevig, dat de personenauto totaal werd ver nield. De vrachtauto kwam in de naast de weg lopende Muider- trekvaart terecht. De chauffeur van de vrachtwagen, die kon ge red worden, liep een shock op. Voor de personenauto uit reden twee vrachtauto's, waarvan één met een aanhangwagen. De be stuurder van de voorste van het tweetal moet met de linker-rich- tingwijzer seinen hebben gege ven, waarop de bestuurder van de personenauto (een Volkswa gen) vermoedelijk heeft gerea geerd. Beide vrachtauto-chauf feurs hebben niets van het onge val bemerkt en zijn doorgereden. UITSLAANDE BRAND IN UTRECHT Binnen een half uur is gister nacht in Utrecht een woning totaal uitgebrand. De bewoners konden zich ternauwernood red den. Hun inboedel ging verloren Door tot nu toe onbekende oorzaak brak omstreeks half drie brand uit in de woning van de familie E. Alflen aan de Jacht- straat 13 in Utrecht. Het echt paar Alflen lag te slapen evenals hun tweejarig zoontje, toen zij wakker schrokken door 't knet teren van de vlammen. Langs de trap konden zij hun woning niet meer verlaten. Zij slaagden er in via een platje van de buren hot vege lijf te redden. De brand is waarschijnlijk ontstaan in een opbergkast onder de trap, In korte tijd raasde de vlammenzee langs de trap omhoog om ver volgens de bovenverdieping te verwoesten. Ook beneden in de woning vond het vuur gretig voedsel. De brandweer die spoe dig met een vijftal wagens aan wezig was bestreed het vuur met zeven stralen. Men werd bij de blussingswerkzaamheden belem merd door het feit dat de straten rond het brandende perceel wa ren opengebroken in verband met rioleringswerkzaamheden. Buren ontruimden de aangren zende huizen. De brandweer was omstreeks drie uur de brand meester. De woning was verze kerd. ZAKENMAN WERD DOOR WISSELTRUC 1100 GULDEN ARMER De eigenaar van een fotozaak aan de Nieuwendijk in Amster dam is gistermiddag door een wisseltruc 1100 armer gewor den. „Ik kan me wel voor m'n kop slaan," zei de man toen hij gistermiddag bij de politie aan de Warmoesstraat aangifte kwam doen. Hij vertelde het re laas van de twee donkere buiten landse mannen, die omstreeks het middaguur zijn winkel wa ren binnen gekomen en belang stellend informeerden naar ver schillende fototoestellen. Op een gegeven ogenblik had men het niet meer over kiekkastjes, maar over geld. De kandidaat-kopers wilden wel eens een groen bank biljet zien. De zakenman greep in zijn achterbroekzak waar hij uit een bundeltje bankbiljetten ter waarde van 900 de gevraag de groene tevoorschijn toverde. Er gingen nog meer biljetten van hand tot hand. Het eind van het liedje was, dat de twee be zoekers zonder iets te kopen ver trokken, waarna de verkoper even later ontdekte dat hij niet alleen het pakje bankbiljetten van 900 miste, maar bovendien nog eens twee biljetten van 100 uit zijn kassa. De politie beschikt over een vaag signalement. Het betreft mannen van ongeveer 40 en 26 jaar. De kleinste heeft een bol gezicht. Beiden hebben sluik zwart haar en dragen een win terjas. OVERLEDEN NA VERKEERSONGEVALLEN In het „'St. Elisabeth zieken huis" in Tilburg is gistermorgen overleden de 49-jarige J. van Son uit Tilburg, die maandag avond op de provinciale weg Tilburg-Hilvarenbeek door een bromfietser van achteren werd aangereden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinde ren. In hetzelfde ziekenhuis over leed gistermorgen eveneens de heer C. Pasman uit Middelbeers. Op 1 oktober was deze in Oir- schot bij een ongeval gewond ge raakt. Sedertdien is hij steeds bewusteloos gebleven. Het slacht offer was gehuwd en vader van tien kinderen. In het Bangpa-in paleis, on geveer 70 kilometer buiten Bang kok, is maandagavond een bal van drie uur gegeven ter ere van Prinses Beatrix. De Nederlandse Kroonprinses opende het bal met een dans met Phya Rang- sit, een neef van de Thailand.se ambassadeur in Den Haag, prins Wonghamahip. Het orkest dal deze avond de muziek verzorgde, was van een wat „ongewone" sa menstelling. De klarinetpartij werd namelijk verzorgd door niemand minder dan... koning Phoemibol, terwijl zich onder de overige veertien orkestleden en kele goede vrienden van de ko ning bevonden, onder wie twee jonge juristen en een vormalige Thailandse premier, Seni Pra- moj, die ook als raadsman voor Thailand is opgetreden in de zaak van de Preach-Vihear tem pel tussen zijn land en Cambod ja, die kortgeleden voor het in ternationale gerechtshof in Den Haag heeft gediend. Koning Phoemibol en zijn or kest begonnen maandagavond om 23.00 uur plaatselijke tijd te spelen en dat duurde tot goed 02.00 uur 's nachts. Het bal werd bijgewoond door ongeveer 150 genodigden, onder wie vele voor aanstaande Thailanders. Op het programma kwamen vele com posities van koning Phoemibol voor, die een hartstochtelijk lief hebber is van moderne dansmu ziek. Het Bangpa-in paleis deed vroeger dienst als zomerresiden tie. maar wordt Au alleen ge bruikt voor koninklijke recepties en andere officiële gelegenheden. Het ligt temidden van rijstvel den. Op de dansvloer kon men ook de Nederlandse ambassadeur in Bangkok, mr. A. F. Calkoen, aantreffen, die onder meer dan ste met koningin Sirikit, Prin ses Beatrix en koningin Rambai- barni, de weduwe van de vorige Thailandse koning. Dinsdagmiddag bezocht de Prinses de enige „slangenfarm" in geheel Azië. Deze wordt door het Thailandse Rode Kruis in Bangkok geëxploiteerd. In Thai land leven vele giftige slangen en alleen reeds in de hoofdstad worden dagelijks minstens acht mensen gebeten. Op de slangen farm wordt het gif van tientallen soorten afgetapt om er tegengif van te maken. De instelling ex porteert vaccins en sera o.a. naar Nederland. De slangenfarm is een bezienswaardigheid en men toonde er de Prinses hoe het gif wordt afgetapt. De slan gen worden meestal door boeren gevangen, die ze naar het insti tuut brengen, dat daardoor over een flinke collectie beschikt. Do in Thailand voorkomende soor ten zijn o.a. de cobra, de konings- cobra, ringslangen en verschei dene- soorten adders. Toen men de Prinses enkele slangen liet zien van veilige afstand riep zij uit „oh, wat griezelig", en deinsde geschrokken terug. Vervolgens bezichtigde zij op hetzelfde terrein de bloedbank van het Rode Kruis, waarvan onze ambassadeur in Bangkok een vaste donor is. Prinses Beatrix voltooide ten slotte het programma van deza dag met een bezoek aan oen zij de fabriek, die eigendom is van de echtgenote van de premier van Thailand. Na een rondlei ding door het bedrijf ontving de Prinses een stuk schitterend brokaat ten geschenke, terwijl de leden van haar gevolg ver rast werden met verschillende in deze fabriek vervaardigde produkten. Prinses Beatrix zal heden ten afscheid worden ontvangen door koning Phoemibol en ko ningin Sirikit, vóór zij 's mid dags naar de Philippijnen ver trekt. WESTDUITSE STUDENTEN IN BONN PROTESTEREN Rond 600 studenten van de universiteit van Bonn hebben dinsdag een protestmars gehou den naar het ministerie van De fensie. Zij droegen borden mee, waarop het ontslag „op staande voet" van minister Strauss en handhaving van de persvrijheid werd geëist. De Surinaamse Justitie heeft in samenwerking met de douane te Paramaribo een smokkeiaf- faire aan het licht gebracht. Volgens de eerste berichten uit welingelichte bron, zouden grote hoeveelheden whiskey, Col gate artikelen en andere goede ren Suriname zijn binnenge smokkeld. De goederen, die afkomstig zijn uit Brits Guyana, werden bij de Corantijnerivier, de grens rivier tussen beide landen. Suri name op illegale wijze binnenge bracht. Inmiddels heeft de poli tie een aantal handelaren en douane-ambtenaren, die bij deze affaire betrokken zijn aangehou den. Ook werd een aantal arbei ders, dat werkzaam is op het havenemplacement, aangehou den. Veel moderne vrouwen verstaan de oude kunst van koffiezetten. Gelukkig, Want koffie is muziek voor de gezellig heid. En hoe komt er muziek in de koffie? BUISMAN. Een schepje op een zetsel doet wonderen voor de smaak. HOE U UW KOFFIE OOK ZET... HET 8UISMAN SMAAKT ZE BETER! (OOK POEDERKOFFIE) De raadgevende commissie voor de politiek inzake de ver houding werk ge ver-werknemer van president Kennedy heeft de aanbeveling gedaan dat de be lastingen op inkomsten van par ticulieren en ondernemingen be gin 1963 worden verlaagd met in totaal 10 miljoen dollar als bij drage in de versterking van de Amerikaanse economie en de vergroting van de produktie. President Kennedy heeft al eer der voor het volgende jaar een belastingverlaging voorgesteld, maar hij heeft nog geen bedrag genoemd. VERTEGENWOORDIGER STAL UIT AUTO'S Een van de recherchekamers van het politiebureau aan de Lodewijk van Deijsselstraat in Amsterdam-west staat sinds gis terenmorgen volgepakt met jur ken, kostuums, transistorradio's, nylonkousen en andere waarde volle goederen, die de 24-jarige Amsterdamse vertegenwoordiger W. S. H. de laatste maanden uit allerlei geparkeerde auto's heeft gestolen? De man heeft minstens 20 diefstallen bekend. Hij is maandagavond aangehouden. Een belangrijk deel van zijn omvangrijke buit heeft de politie in zijn woning teruggevonden. De waarde ervan durft men zelfs bij benadering niet schat ten, omdat de politie nog wel enige tijd druk zal zijn met in ventariseren. Een deel van de gestolen goederen heeft H. waar schijnlijk verkocht. Hij wordt aan de officier van Justitie voorgeleid. MAN TWEE KEER OVERREDEN Op de inmiddels berucht ge worden oversteekplaats aan de Prins Hendriklaan te Utrecht (rijksweg 22) is gisterochtend omstreeks 7.30 uur de 43-jarige rijksambtenaar J. M. Broeks uit Utrecht door een trailer overre den en op slag gedood. De trai ler werd bestuurd door de 25- jarige uit het Belgische Rudder- voorde afkomstige chauffeur G. L. Direkt hierna werd het slacht offer nog eens overreden door een andere trailer bestuurd dooi de 41-jarige Groninger chauf feur J. B. F, BRAND AAN BOORD VAN URUGUEES SCHIP De Rotterdamse brandweer is in de vroege ochtend urenlang bezig geweest met het bestrijden van een brand, die woedde in de ruimen van het 826S brt. meten de vrachtschip „Taeoma" uit Uruguay, dat bij de N. V. Inter nationale St uwadoorsmaatschap- pij aan de Waalhaven NZ ligt. Het schip brandde geheel uit. De brand is ontstaan door broei in de lading zonnepitten- en maisschilvers (veevoer). Het schip arriveerde zondagmiddag in de Rotterdamse haven. Het is eigendom van de regering van Uruguay. SCHERVEN EN ECHTELIJK (ON) GELUK Een echtelijke ruzie op het centraal station te Amsterdam is maandagavond geëindigd met het sneuvelen van vijf ruiten van het plaatskaartenkantoor. De echtgenoot, de 25-jarige classifi ceerder B. A. E. uit de hoofdstad, moest zijn bloedende arm in het ziekenhuis laten behandelen en is daarna op het politiebureau nog eens stevig onder handen ge nomen. De man had met zijn on geveer even oude echtgenote al enige tijd onenigheid gehad en aan deze ruzie was juist maan dag een einde gekomen. Toen de vrouw op het punt stond naar Rotterdam te vertrekken om daar haar zaken af te doen en zich weer bij haar man te voe gen, laaide de onmin weer op. De man reageerde zijn boosheid af op de lokettist en vernielde vijf ruiten.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5