DK GROTE KLEINE VAN PHILIPS Provinciaal nieuws Benrsoverz PHILIPS RADIO Chefarine.,4 BINNENL ,a z DE VRIJE ZEEUW Dinsdag 20 november 1962 TERNEUZEN GRUNE POLIZEI NA NEGEN JAAR NEDERLANDER GRAAUW SLUIS OVERLEVENDEN „CAPTAIN GEORGE" SYSTEEM VAN LOONVORMING Echtgenote en 2 kinderen mogen op kosten van de regering naar Duitsland CUBA PROTESTEERT BIJ F.B. I. Algemene vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! AGENDA Dinsdag 20 novcm AMERIKA EN STRIJD IN IND Sin-Nicolaas pakkt vroeg ter post bcz B0X19U - f 88.-. Gevoelige, se lectieve ontvangst van de midden golfzenders. Krachtige weergave. Ingebouwde plaatantenne. Breedte 26 cm. Kleuren: groen, oranje en zwart. «1624 B 3 X 00 U - f 138.-. Drie golfgebie- den. Grammofoonaansluiting. Hand greep aan de achterzijde. Muziek/ spraakschakelaar. Breedte 35 cm. Kleuren: zwart, beige en rood. B 1 X 02 A f 138.-. Zeer gevoelige ontvangst van FM- en middengolf zenders. Muziek'spraakschakelaar. Ingebouwde antennes. Breedte 30 cm. Kleuren: geel, groen en zwart. B 2 X 12 A f 158.-. FM-band, lange- en middengolf. Speciale zeer ge voelige luidspreker. Grammofoon aansluiting. Ingebouwde antennes. Hogetonenschakelaar. Breedte 30 cm. Kleuren: beige en Rroen. met de techniek van de grote Philips radio's. Op klein formaat gebouwd voor kamers waar dat beter past. Elke «grote kleine" radio in vrolijke kleurencombinaties. Universitair examen Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het inge- nisursexamen voor civiel-inge- nieur de heer A. P. Vernimmen, alhier. Terneuzense lichter onder Dordrecht overvaren en gezonken. Op de Oude Maas bij de krui sing met de Krabbegeul, nabij liet ..Duivelseiland" onder Dor drecht, is gistermorgen de 437 ton metende lichter de „Machi nesteen 24" uit Terneuzen dooi de Russische tanker „Sverd lovsk" overvaren. De lichter, die met zand geladen was, Is kort daarna gezonken. De vier opva renden, schipper Heyens met vrouw en 5 maanden oude baby en de knecht, K. de Jong uit Gouda, konden worden gered door de sleepboten die de Russi sche tanker assisteerden. Dit schip heeft zijn reis naar zee over de Oude Maas vervolgd tot Maassluis, waar het bij het ten anker gaan een boei heeft ge ramd en aan de grond is gelo pen. De „Machinesteen 24" is eigen dom van de Transportmij „Ter- neuzen". Het schip was met de lading zand op weg van Yzen- rioorn naar Terneuzen en voet- op eigen kracht. Het gezonken schip belemmert de scheepvaart niet. Men zal pogingen doen het te lichten. Het gezin Heyens, afkomstig uit Walsoorden, js in Zwijndrecht ondergebracht. Dp 5 maanden oude baby heeft lichte verwon dingen opgelopen en is bereids onder doktersbehandeling ge steld. De knecht De Jong, die aan boord van de sleepboot; „Drecht" was genomen, is door De ex-opperwachtmeester van de Grüne Polizei te Amsterdam Josef Henneböl heeft na negen j jaar de Nederlandse nationali- teit gekregen. Als Joep Henne böl werd hij in Berge in Duits land geboren. Als reservist werd hij in de oorlogsjaren ingedeeld bij de Grüne Polizei. Omdat hij het niet met het nationaal socia lisme eens was heeft hij tijdens de bezetting honderden Neder landers, vooral Amsterdammers, geholpen uit de handen van de Duitsers te ontsnappen. „Het enige wat ik heb gedaan is dat ik mens ben gebleven," zegt hij daar nu over. Na de oorlog werd Henneböl direct gearresteerd. Tot '50 was het hem verboden in Nederland te komen. Toen hij een jaar na de oorlog illegaal in ons land ver. bleef om bewijsmateriaal voor zijn correcte houding tijdens de bezetting tc verzamelen, werd hij door de politieke opsporings dienst aangehouden. In 1953 diende hij een verzoek schrift in om de Nederlandse nationaliteit te verwerven. In 1957 trouwde hij met een Neder landse vrouw. Bij deze gelegen heid kreeg hij 600 brieven van Nederlanders die hem niet ver goten bleken te zijn. In 1959 opende de voormalige Grüne Po- iizei 'n sigarenwinkel aan de De Wittenkade in Amsterdam. 130: bloemstukken onderstreepten toen de sympathie die hij in de hoofdstad geniet. Sinds het indienen van het verzoekschrift in 1953 is zijn houding tijdens de oorlog uit voerig onderzocht, wat geresul teerd heeft in de publicatie in de Staatscourant van 1 november, waarbij Henneböl de Nederland se nationalisteit is toegekend. „Ik heb willen bewijzen dat niet alle „Grünen" hetzelfde wa ren. Ik geloof dat ik nu mag zeg gen dat ik daar in geslaagd ben, gezien de inwilliging van mijn verzoekschrift. Ik ben erg blij met de Nederlandse nationaliteit. Ik hoop te bewijzen dat ik het waard ben," aldus sigarenhande laar-Henneböl.' een boot van de rijkspolitie te water afgehaald de „Drecht" assisteerde de „Sverdlovsk" op zijn reis naai- zee en werd naar Dordrecht gebracht. De overvaring die op de Oude Maas nogal wat consternatie verwekte blijkt dus goed afgelo pen te zijn. althans geen per soonlijke ongelukken te hebben veroorzaakt. Aanvankelijk vrees, de men dat knecht De Jong en de vrouw van de schipper ver dronken waren. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit in Utrecht slaagde voor het docto raal examen geneeskunde de heer J. P. A. Verhaegen, alhier. Aanbesteding. In opdracht van het gemeen tebestuur van Sluis werd op het stadhuis aanbesteed het slopen van 12 noodwoningen, gelegen aan de vaart naar Brugge, daar bij inbegrepen het bouwrijp ma ken van de vrijgekomen gron den. De aanbesteding had het volgende verloop C. Westdorp en Zoon te Goes geeft ƒ200 toe; C. Dicleman en J. de Troije te Hoek vraagt ƒ415; Fa. Wed. P. R. Toussaint te Cadzand f 899Gebrs. de Wit te en Fa SI urm en Dekker tc Westkapelle ƒ990; J. M. Hack te Viissingen ƒ1200; J. de Smidt Retranchement 1290; C. Hoor- nick Roosendaal 1600 en Th. en J. H. van Soolingen Retran chement ƒ2490. Uitvoering Rederijkers. De Rederijkerskamer „De Oranjebloem" uit Sluis verzorg de voor de leden van deze toneel club een uitvoering in Lammins- vliet gedurende twee achtereen volgende dagen. Gebracht werd het vrolijk spel; „Laat mij maar begaan" door Luuk van Wijk, een bewerking naar het Engelse stuk van Larry E. Johnson. Beide avonden was èr een be hoorlijke belangstelling en de aanwezigen hebben ongetwijfeld kunnen genieten van een goed gespeeld stuk, waar flink om ge lachen is. Na afloop van de uitvoeringen werd er een bal verzorgd door de plaatselijke band „Accordeo- nett". LABOUR- AFGEVAARDIGDE OVERLEEFDE HELIKOPTERRAMP De 46-jarige Labour-afgevaar- digde .John Uronin wordt op het station van Paddington omhelsd door zijn echtgenote. Het parle mentslid werd samen met de liberaal lord Windlesman met een helikopter van het vliegdek- schip „Hermes" naar de marine basis Brawdy gevlogen. Het toe stel stortte neer in zee. De heer Cronin en fwee bemannings leden van de helikopter werden 34 minuten iater uit zee opge pikt. Lord Windlesham wordt vermist. Vijf overlevenden van de Griekse tanker „Captain Geor ge" zijn zondag in Philadelphia door de Liberiaanse tanker „Tri nity Navigator", die hen tijdens zware storm donderdag bij Ber muda uit zee heeft gered, aan wal gebracht. Zij vertelden dat er geen paniek aan boord was bij het overboord werpen van de explosieven voordat zij in de red dingboten gingen. Zij dachten dat zij de ramp niet zouden overleven, maar werden een uur later gered. Twee andere gered den zijn aan boord van het vrachtschip ..Virginia" op weg naar Montreal, De door de regering toegezeg de nadere verduidelijking van de 5 november JJ. aan de Stichting van den Arbeid gezonden rege ringsbeslissing' inzake het sys teem van loonvorming, is giste ren gereed gekomen en verzon den aan degenen die bij het overleg over deze regeringsin zichten waren betrokken op vrij dag 9 november j.l. De nadere nota zal woensdag naar mag worden aangenomen onderwerp van een intern beraad van het bestuur van de Stichting van den Arbeid vormen. Vrijdag zal de nota aan de orde komen in het dan verder voort te zetten overleg tussen regering en be drijfsleven. KERSTVERRASSING VOOR MILITAIREN VAN LICHTE BRIGADE Het leger heeft dit jaar een gebaar gemaakt tegenover het personeel, dat op een vooruitge schoven post zijn taak vervuld. Voor één maal is namelijk be paald, dat militairen, die zijn ingedeeld bij de 121ste lichte brigade (die zoals bekend in Hohne in Duitsland is gelegerd) en die noch met kerstmis noch met nieuwjaar in aanmerking komen voor verlof, toestemming .krijgen hun echtgenote, verge- Jzild van ten hoogste twee kin- iren gedurende een week te ien verblijven in nabij de le- j jrplaats gelegen hotels. De eraan verbonden kosten voor j.e reis per trein of per auto en ,vjor verblijf komen voor reke- I .ng van het rijk. Maximaal hier- oor. te vergoeden bedragen zul- J _n nog worden vastgesteld. De verlofregeling voor de in ederland verblijvende militai- jn met de kerstdagen en met loud en nieuw is als volgt: Mili- airen die zijn ingedeeld bij pa- ute staven en eenheden zullen .et .verlof gaan in één van de ,-ee' volgende perioden: van ijdag 14 december na 13.00 uur donderdag 27 december voor 00 uur, of van vrijdag 28 de- mber na 13.00 uur tot donder- „ig 10 januari voor 12.00 uur. verige militairen, zoals zij die jn ingedeeld bij depóts en scho en gaan met verlof van zaterdag 2 december na 13.00 uur tot oensdag 2 januari 12.00 uur. Het hoofd van de Cubaanse delegatie naar de Verenigde Na ties, Carlos Lechuga, heeft het Amerikaanse Federale Recher chebureau (F.B.I.) beschuldigd van ruw optreden bij de arres tatie van een lid van de Cubaan se V. N.-delegatie op beschuldi ging van samenzwering tot het plegen van sabotage. In een ver klaring voor de pers zegt Lechu ga, dat de 27-jarige Roberto Santiesteban Casanova „op brute wijze geslagen is" en dat hij (Lechuga) de Verenigde Naties zou vragen, „erop toe te zien dat de internationale overeenkom sten inzake diplomatieke on schendbaarheid worden uitge voerd". Het F. B. I. maakte zaterdag de arrestatie bekend van San tiesteban en twee andere Cuba nen terwijl de Amerikaanse de legatie bij de V. N. „het onmid dellijk vertrek" van nog een lid van de Cubaanse V. N.-delegatie, José Gomez Abad, en diens vrouw eiste. Santiesteban had volgens het F. B. I. wel een aan vraag voor diplomatieke on schendbaarheid Ingediend, maar daarop was toen hij gearres teerd werd, nog niet beschikt. Edgar Hoover, het hoofd van het F. B. I., heeft verklaard, dat Santiesteban zich bij zijn arres tatie verzet had en dat de F. B. I.- agenten hem met geweld hadden moeten overmeesteren. Gisteren hield de Zeeuwsch- Vlaamse Kamer van Koophan del en Fabrieken in hotel „Rot terdam" zijn acht en dertigste algemene vergadering. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de Kamer te Hoorn adhaesie te betuigen aan het adres dat deze voorne mens is te richten tot het Hoofd bedrijfschap Detailhandel over de aanvangsdata van de half jaarlijkse uitverkopen. Daar thans als tijdsruimten voor de voor- en najaarsuitver koop zijn aangewezen negentien werkdagen die zijn vastgesteld vanaf 15 januari resp. 15 juli, zullen de aanvangsdata der sei zoenuitverkopen vrijwel regel matig onderling naar werkdag verschillen en variëren van dins dag t/m zaterdag. De Hoornse Kamer heeft het gevoelen, dat zowel de ondernemers als de consumenten de voorkeur geven aan een vaste werkdag waarop de seizoenuitverkopen een aan vang nemen. Zij wil daarom de desbetreffende verordening ge wijzigd zien in dier voege, dat met ingang van 1963 de uitver kopen zullen aanvangen op de donderdag van de kalenderweek, waarin de 15e januari resp. de 15e juli valt. De Kamer is van oordeel, dat het volgen van haar voorstel ge heel tegemoet zal komen aan sinds lang verborgen verlangens van de detailhandel. De donder dag als aanvangsdag zal in het algemeen de ondernemer wel kom zijn, zowel uit organisato risch als uit commercieel oog punt. Het adres wijst verder op de goede gelegenheid tot de laatste voorbereiding die drie aaneen sluitende voorafgaande werkda gen de ondernemer bieden, als ook de mogelijkheid die er in de nieuwe regeling zit om op de be langrijke koopdagen die de vrij dag en zaterdag zijn, reeds een belangrijk deel van zijn voorra den op te ruimen. In dit laatste verband merkt adressante nog op, dat de donderdag er zonder twijfel toe bij zal dragen, dat de verkoopdrukte tijdens het week einde beter wordt gespreid, het geen niet alleen voor de onder nemer van betekenis is wat be treft zijn winkelbezetting, doch ook voor de consument uit een oogpunt van service-verlening. De voorkeur voor donderdag is mede ingegeven door het feit, Krachtige bestrijding van pijn en griep xonder de maag van streek ie maken f De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige slripverpaftking 40 tabletter) f 1,50 Voordelige flacon tOO tabletten f3.50 DINSDAG 20 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Lolita". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangclisatie-Konferentie- avond. Gebouw „De Schakel". 8 u.: Zangavond. WOENSLAG 20 NOVEMBER. TERNEUZENLuxór-Thealer, 8 uur: „Lolita". dat op deze dag nergens in den lande een halvedagsluiting van kracht is. Besloten werd, overeenkomstig het bestuursvoorstel, in principe adhaesie te betuigen aan het adres. Ten behoeve van de werk zaamheden van de kustgemeen- ten in West Zeeuws-Vlaanderen heeft het bestuur een eenmalige bijdrage verleend van 200. Nog een instelling heeft eenzelf de bedrag verleend, terwijl het Directoraat-Generaal voor de Middenstand en het Toerisme personeel ter beschikking heeft gesteld voor het voorbereiden van een enquête e.d., zo werd de leden medegedeeld. De voorzitter, ir. R. H. van Krevelen, zeide naar aanleiding hiervan, dat bij het bestuur aan vankelijk de verwachting had geleefd, dat de overheid even eens een financiële bijdrage zou verlenen. Nu er een veranderde interpretatie aah de toegezegde steun was gegeven, in de vorm van ter beschikking stellen van personeel dus, stelde hij voor, een volgend maal eveneens het beschikbaar stellen van een be drag door de Kamer achterwe ge te laten. Van de N.V. Provinciale Zeeuw se Brug Maatschappij te Mid delburg kwam het verzoek in om in overleg met de Kamer te Mid delburg een aanbeveling in te dienen voor de benoeming van een lid van de raad van commis sarissen van deze maatschappij. In de op 28 september te Viis singen gehouden gecombineerde vergadering van de besturen van de Zeeuwse Kamers is be sloten de heer K. van Everdin- gen, onder-voorzitter van de Ka mer te Middelburg, als zodanig voor te dragen. Spoedshalve heeft het bestuur adhaesie betuigd aan het adres dat de Kamer te Haarlem heeft gericht tot de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid over de bouw van eigen woningen door ondernemers. De Kamer te Haarlem spreekt in dit adres over de verontrus ting die de laatste tijd bij het be drijfsleven heeft postgevat door een uitspraak van de Hoge Raad betreffende de interpretatie van het begrip dienstwoning. In dit arrest heeft de Hoge Raad geoor deeld dat een overeenkomst, door een werkgever gesloten met een werknemer aan wie al dan niet tegen betaling een woning dooi de werkgever beschikbaar wordt gesteld, die speciaal voor de huisvesting van zijn personeel bestemd en gebouwd werd, een gemengde overeenkomst is, te weten deels arbeidsovereenkomst en deels huurovereenkomst. Bij voorbaat staat dus het karakter van de dienstwoning in een der- gelijke situatie niet meer vast en dus evenmin bij een ontrui mingsprocedure, een succesvol verweer van de werkgever tegen een in te stellen beroep op huur- bescherming krachtens artikel 18 der Huurwet door de werk nemer. Adiessante heeft dus hier wo ningen op het oog die op initia tief van het bedrijfsleven worden gebouwd en waarvan de bouw kosten geheel of gedeeltelijk door ondernemers worden be taald dan wel de betaling daar van wordt gegarandeerd. Het bedrijfsleven hierbij van de veronderstelling uitgegaan dat de aldus door zijn toedoen gecreëer de woongelegenheid voor zijn personeelsleden voorbehouden zal kunnen blijven, een mening, waaraan thans door de uitspraak van de Hoge Raad, twijfel be staat en waardoor het bedrijfs leven allerminst wordt gestimu leerd in zijn animo tot de bouw van eigen woningen. De heer ir. J. F. Denie zegt deze uitspraak goed te kunnen begrij pen. Er zou anders een onrede lijke binding komen tussen werknemer en bedrijf, deze zou dan niet van werkkring kunnen veranderen, ook al had hij hier toe wg zoveel goede redenen. De heer Van de Voorde sloot zich bij deze woorden aan, hij zeide gelukkig te zijn met de uitspraak van de Hoge Raad. Hem was een geval bekend, waarbij een werknemer, na van werkkring veranderd te zijn, een week hierop reeds per deurwaar- dersexploit gesommeerd werd zijn woning te verlaten. De voorzitter vond dat er hier een moeilijk probleem aan de orde was. Wanneer een nieuwe werknemer aangetrokken moet worden, is het alleszins redelijk, dat deze een woning betrekt, wel ke door het bedrijf beschikbaar wordt gesteld, vooropgesteld na tuurlijk. dat er voor de vroegere werknemer een gelijkwaardige woning beschikbaar is en een redelijke opzegtermijn in acht wordt genomen. In het bestuur van de Stichting Beschutte Werkplaatsen „Mid den Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen werd bij acclamatie herkozen de heer R. R. Visser. Bij de periodieke verkiezing van leden der Kamér"Verden alle zittende leden op uitzonde ring van de heer Seghers na, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld en voor wie ook geen an dere kandidaat door de betref fende organisatie was gesteld, herkozen. Bij de behandeling van de be groting der Kamer voor het jaar 1963 had de heer J- van de Voor de gaarne gezien, dat een bedrag was uitgetrokken voor een Kerstgratificatie voor het perso neel. Naar aanleiding hiervan merkte de heer H. A. M. A. de Meijer op, dat dit in de overheidssfeer geen usance is; het personeel van de Kamer kan toch eigenlijk wor den gekwalificeerd als ambtena ren. Ir. Denie zaide, dat dit ook in het bedrijfsleven niet algemeen gebruikelijk was. De voorzitter zeide toe het voorstel van de heer Van de Voorde in overweging te zullen nemen. De heer J. J. Brugge vroeg hoe het zat met de aandelen van het zeebad Breskens. De voorzitter antwoordde hierop, dat wordt gewacht tot ei een redelijke koers is om ze van de hand te doen. De heer Van der Plas vond. dat er in Zeeuws-Vlaanderen te weinig opleidingsmogelijkheden zijn voor diverse branches, o.a. voor verkoper. Hij stelde deze vraag naar aanleiding van een uiteenzetting die ir. Denie op verzoek van de vooratter gaf. over het doel van het Zeeuwse Studiefonds. Dit was, blijkens een vraag uit de vergadering, nog niet bij alle leden bekend Een opleiding zoals de heel' Van der Plas bedoelde valt eigenlijk onder het Nijverheid^ onderwijs, zeide de heer Meijer, die overigens van meninf was dat liet hoog tijd werd. "a er in Zeeuws-Vlaanderen aaneen dergelijke opleidingsmogelijkhe'^ aandacht werd geschonken. voldoende bekendheid zal er jongelui die overdag werken, zeer zeker een behoorlijk belang stelling bestaan om 's avonds vakonderwijs te volgen. De heer De Klerk ziet °P ogenblik bezwaren om oeze avondcursussen in Zeeuws-Vlaan deren te organiseren. In L°e» wordt dergelijk nijverheidsonder- wijs gegeven en zelfs uit Bergen op Zoom neemt men "ieraa: deel. waaruit dus wel blijkt, da dit op liet gebied van de U j ligt en men hiervoor een st,c"' ting in het leven zal moeten ro pen. De begroting werd hierna zon der wijziging aangenomen. Bij de rondvraag Informeer»- de heer Brugge naar de rno„ lijkheid de Provinciale Waur- staat te verzoeken, de weg in de Braakman nabij J brug langs het water, af te rm kenen, ter voorkoming van on„^- lukken. De voorzitter zegt toe dit te zullen behandelen en sluit n na, niets meer aan de orde zi)i>" de .deze vergadering. Het Amerikaans depa van Buitenlandse Zaken Chinese vorderingen ii ernstig genoemd. Een ni disch verzoek om oor voor de strijd in bergacl bied is in overweging g( Het gaat hierbij mogel „m transportvliegtuigen. De P. T. T. staat ook weer voor de opgave in d de van 26 november tot 4 ber een aantal postpakki briefpakjes te verzend - tweemaal zo groot is t maal. De P. T. T verwaï het aantal te behandelen landse postpakketten in gen voor St. Nicolaas o 900.000 zal bedragen. Een tijdige overkomst --telling kan in deze drul gen alleen worden gegan indien do afzenders hun i colaaspakketten en -pakj- lijk donderdag 29 novcrr post bezorgen, zo verzt p. T. T. ons mee te delen OVERLEDEN TEN GE VAN VAL UIT DE BI De 14-jarige Freddy v: is zondag in het zieken Utrecht overleden ten van een va) die hij vrijdt maakte in de oefenzaal plaatselijke gymnastiet ging. AKU EN HOOGO\ VAST De beurs heeft giste nieuwe week ingezet m vaste stemming voor A Hoogovens. Ook de ovei ternationale fondsen wai de vaste kant, maar hun verbeteringen bicven ze perkt. AKU echter liep opening meer dan tien op. Deze zeer vaste st< voor het rayonfonds w verband gebracht met een deling dat gisteren geer ling zou worden gemaak aandelen Internationale 1 waarin de AKU reeds eei belang heeft. Ter beurze dersteldc men dal de A belang gaat vergroten, bcurstijd was het aangel de officiële bericht hierot niet bekend. Hoogovens zi dagavond opgelopen tot sloten vrijdagmiddag 53: openden gistermiddag op goede stemming voor 't londs duurt dus voort, al koers na de opening weldi tot 540. Daarmee waren t Hoogovens de meest bes afdelingen van de mark geen nog niet wilde zegf zij tevens de drukste aid waren. Immers, nerger grote activiteit te bespeur Het wekte echter al te' heid dat de ondertoon markt gunstig blijft. In c band is Wall Street voc sterdam oen goede steur ook vrijdag was de ste aldaar niet ongunstig. D gevolge wisten Philips, U en Kon. Olie een kleine w,nst toe te voegen aan nge slotniveau. Het viel op dat ook voor deze font ac opening zich enige voordeed. Blijkbaar ve; men in het onzekere omt opening van New York. Cultuurfondsen wister goed te handhaven. S vaartaandelen evenwel iets op retour, vooral K N. S. M.. Furness heef gedeeld dat de resultate 1962 beneden die van 1961 blijven. Dit bericht heeft lijk de scheepvaartmarl drukt. Gisteren begon de handel in Interlas t Intern; ie Lasproducten Handc schappij te Soesterberg) band met de uitgifte van kapitaal a pari in de verh 1 op 1. De claims werden viseerd op 1850 a 2000. dag begint de claimhanc Koudijs i Voederfabriek Llen Bosch) in verband uitgifte van een convert* obligatielening a pari. In het verdere verloof de handel ongeanimeerd n do koersen kwamen geer wijzigingen. Nederlandse fondsen waren lusteloos kalm. Beur si 15/11 16/1 Int. concern 442.9 441 Industrie 312.8 314 Scheepvaart 135.5 135 Banken 239.3 238 Handel enz. 139.7 140 Algemeen 331.4 330 Nabeurski AKl 360—362 Kon. Olie- 145.70—146.30 Philips: 138.70- 140.00 Unilever: 133.50—134.00 i Hoogovens: 536539 gl Stemming: Iets onder ho ste punt. Advieskoersen buitenlands bankpa Dr advieskoersen voor iands bankpapier heden in Amsterdam zijn veri met vrijdag 16 novembei wijzigd gebleven.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2