Provinciaal nieuws LM De storm woedde over Zeeuws-Vlaanderen Eric de Noorman - Het Wolvenjong I T A De reis van Prinses Beatrix G Iff NOVEMBER 1$62 vrijdag 16 NOVEMBER 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 49.75 c vrij binnen 3rdstraat 51-33 l e f o o N 22s7 [rneuzen TERNEIJZEN Ernstige duinafslag te Cadzand. De veerdiensten over de Westerschelde. Toespraak van Adenauer DE ALGEMENE KINDERBIJSLAGWET PRINSES BEATRIX BEZOCHT DE TAJ MAHAL DE STRIJD IN INDIA TERNEUZEN AXEL BIERVLIET BRESKENS DE ARBEIDSTIJDS VERKORTING sin.waario slank 2ijn parregroen, reebruin. Match-boxlijn". Mooi ilauw of gemêleerd rmJ Wjyi de ideale kontakt- LI.IM voor praktisch allo materialen is SNELFJX Insmeren, laten drogen, aankloppen en de vlakken hechten direct. Doe 't zelf net Ceta-Bever Snelfix. Verkrijgbaar in tubes e" oussen. WOENSDAG 21 NOV. 8 uur SHELLY WINTERS - SUE LYON ie verlilming van: in Vladimir Nabokov. ren figuur sinds Lady ige meisje dat in haar sexe het verderf van nen" uitbeeld! Het geraffineerde verleid- e richt. LOLITA, een eftijd maar met de •ne. l 18 jaar. Alle leeftijden 18 jaar film heeft het film- licht verhoogd. Tijdens de vrij hevige wester storm die gistermiddag tussen vier en zes uur het water in de Seheldemonding en verderop in de Schelde tot grote hoogte op- zwiepte, is nabij Cadzand over een afstand van <00 m. een stuk duin van 3 tot 6 meter wegge slagen en in zee verdwenen. Dit is de ernstigste duinafslag sedert 1953. De kustwacht te Cadzand deel de mede dat er in de afgelopen twaalf jaar gemiddeld ruim der tig meter duin is verdwenen. Het liedreigde duingebied strekt zich uit van hotel „Noordzee" in Cad zand in de richting van de Bel gische grens (Het Zwin). De duinerij is hier nu nog 38 a 39 meter breed. De bevolking van Cadzand heeft van deze spectaculaire duin. afslag tot dusver niets gemerkt. Slechts enkele mensen van de kustwacht, die gewend zijn bij slecht weer de situatie te obser veren zijn op de hoogte. PerkpolderKruiniligenhaven. Daar reeds een uur vóór hoog water het havenemplacement te Perkpolder begon te overstro men. werd besloten de veerdienst te staken en werden de coupures van half zes tot half zeven ge sloten om te voorkomen dat het water in de aangrenzende pol ders zou gaan lopen, terwijl het water op het haventerrein een hoogte van 30 cm bereikte. De file van wachtende auto's groeide inmiddels aan tot aan de Mariadijk. Aan de overzijde van de Schel de was de toestand te Kruinin- genhaven bijna gelijk als te Perk polder en stonden de wachtende auto's tot op de Provinciale weg. Zodra de eb was ingetreden en het water van de havenempdace- menten ging verdwijnen, werd de veerdienst hervat. TerneuzenHoedekenskerke. Ook te Terneuzen begon het water te ongeveer vier uur het terrein van de aanlegplaats der Provinciale boot te overstromen en toen de boot uit Hoedekens kerke arriveerde was het voor de passagiers een probleem om zon der door het water te moeten v aden de ponton te verlaten. Bondskanselier Adenauer heeft donderdagavond in een toespraak tot de „Nationale Persclub" in V ashington gezegd dat in zijn met president Kennedy en minis ter Rusk gevoerde besprekingen volledige overeenstemming over alle belangrijke vraagstukken is bereikt. De besprekingen werden in vriendschappelijke sfeer ge houden, zo zei hij. Adenauer zei op een beslissend ogenblik naar Washington geko men te zijn, een ogenblik dat de toekomst van de wereld in de ko mende jaren beïnvloedt. De Sow- jetrussische militaire opbouw in Cuba en de Chinees-communisti sche invasie in India gingen op opvallende manier samen en logenstraffen de communistische beweringen ten aanzien van vreedzaam naast elkaar bestaan, zo zei hij. De bondskanselier zei dat de vrije wereld voor de groot ste communistische bedreiging heeft gestaan die ooit is voorge vallen en hoopte dat de Weste lijke wereld op de juiste manier zal antwoorden. Om te demonstreren waar Chroesjtsjov aan gedacht moet hebben toen hij i aketten naar Cuba bracht, haalde Adenauer een opmerking aan die de Sow- jetrussische premier tegen een Westelijke diplomaat heeft ge maakt. Chroesjtsjov zei namelijk niet te begrijpen waarom Ade nauer zoveel belang stelde in deze zaak, omdat de raketten die nu naar Rusland worden terug gebracht net ver genoeg reiken om tegen West-Duitsland te kun nen worden gebruikt. „Met an dere woorden, dit had hij voor de Verenigde Staten in petto", aldus Adenauer. Deze directe agressie was niet alleen tegen de Verenig de Staten, maar tegen de gehele vrije wereld gericht. „Zonder de Verenigde Staten kunnen de an dere landen hun vrijheid niet be houden", zo zei hij. Adenauer ontkende gezegd te hebben dat Kennedy slechts een gedeeltelijk succes in de Cubaan se crisis heeft behaald, en dat Chroesjtsjov er meer profijt uit heeft getrokken. Over de „Spiegel"-zaak zei Adenauer dat er een kolonel is gearresteerd en dat er nog meer arrestaties kunnen volgen. Van het begin af aan was het voor hem niet de vraag, waarom het blad iets had gepubliceerd, maar waar het de inlichtingen had ver kregen. „Ik wilde uitzoeken wie de verraders waren en waar zij waren." Hij ontkende heftig dat de pers vrijheid geschonden zou zijn, en zei volledig achter de autoritei ten te staan die in deze zaak zijn opgetreden. Hij betreurde diep dat in de Amerikaanse pers gé- sproken was over herleving van de Gest3porgeest in West-Duits land' De autobezitters boden echter de voetgangers een plaatsje in hun auto aan en zo konden vrij wel allen droogvoets de vae'.e wal bereiken. De bootverbinding van 5 uur naar Hoedekenskerke moest ech ter utvallen en kon de veer dienst des avonds om 7 uur her vat worden. BreskensVlissingen. Hoewel te Breskens het water het haventerrein overspoelde kon deze veerdienst doorgang vinden, zij het dan dat bij aankomst van de veerboot van tien minuten over vier en bij vertrek van de boot te vier uur twintig uit Bres kens de passagiers zich een paar natte voeten moesten getroosten om van of op de veerboot te komen. De regering stelt zich voor te bevorderen dat per 1 januari 1963 de kinderbijslagbedragen, zo. als die thans zijn opgenomen in de Algemene Kinderbijslagwet en in de Kinderbijslagwet voor loon- trekkenden worden aangepast aan de loonstijging, welke sedert 30 september 1960 is opgetreden. De indiening van een desbetref fend wetsontwerp kan zeer bin nenkort worden tegemoet gezien, zo deelt de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, in zijn memorie van antwoord nopens de begro ting van zijn departement voor 1963 aan de Tweede Kamer mee. Over het systeem dat gevolgd zal worden zegt de minister dat de werkgevers evenals thans hun bemiddeling kunnen blijven ver lenen bij het verkrijgen van kin- derbijslaglijsten voor hun werk nemers. Aangenomen kan wor den dat de uitvoering van de nieuwe kinderbijslagregeling op even eenvoudige wijze zal gebeu ren als thans. Prinses Beatrix is donderdag morgen uit Agra vertrokken, op weg naar Nieuw-Delhi. De tocht daarheen zal worden onderbro ken voor een bezoek aan het oudheidkundig museum in Mat tra. Vóór haar vertrek bracht de Prinses nog een bezoek aan de Taj Mahal-tempel in Agra, die zij woensdagavond reeds bij maanlicht had aanschouwd. Prinses Beatrix noemde de be zoeken aan deze tempel de „be kroning van haar reis door In dia". Prinses Beatrix heeft donder dag het beroemde „Taj Mahal"- mausoleum in Agra, ten zuiden van Nieuw Delhi, bezocht. Later op de dag keerde zij per auto naar Nieuw Delhi terug en on derbrak, evenals woensdag, hal verwege de reis om te pick nicken. Het Nederlandse gezel schap gebruikte de lunch aan de oever van een meertje. Toen de Prinses naar haar auto terug liep bleef zij even staan kijken naar enige Nederlanders, die op een suikerrietstengel kauwden. De radioverslaggever Idzerda bood de Prinses ook een stuk sui. kerriet aan, waarna de Prinses dit smakelijk verorberde, terwijl verscheidene tientallen nieuws gierige dorpelingen haar omring den. Aan de vooravond van haar vertrek van Nieuw Delhi naar Bangkok (Prinses Beatrix zal daar héden met een K.L.M.-vlieg. tuig naar toe reizen), zei zij tegen een vrouwelijke verslag gever van de Indische radio-om roep, te hopen dat „de inspan ningen om de bedreiging van de vrede in dit werelddeel en in de wereld af te slaan, succes zullen hebben." Tijdens een radio-vraagge sprek ten huize van de Neder landse ambassadeur, jhr. Bee- laerts van Blokland, zei Prinses Beatrix zich er van bewust te zijn dat zij naar India gekomen is „op een tijdstip van moeilijk heden en spanningen". De Prin ses zei dat zij begreep dat 14 dagen „een te korte tijd is om uw geweldig en zeer interessant land" te leren kennen. Door zo veel mogelijk te reizen was zij in staat geweest vele Indische sta ten te bezoeken, „zodat ik ten minste een algemene indruk van uw prachtig land en zijn bevol king" heb kunnen krijgen. Zij zei tevens inzicht te hebben gekregen in de vraagstukken waarvoor India staat en onder de indruk te zijn van de inspannin gen die men zich getroost op het gebied van sociaal welzijn. De Prinses zei grote bewondering te hebben voor het werk dat dooi de vele vrouwenorganisaties wordt verricht. Uit haar gesprekken met lei dende personen op onderwijsge bied heeft zij vernomen dat het noodzakelijk is de onderwijspro- Landbouw en Voedsel voorzie- gramma's uit te breiden en meer, ning, Patil, zei donderdag dat de mensen op te leiden voor de Verenigde Staten India hebben enorme taak van de ontwikkeling aangeboden tijdens do huidige der gemeenschap en de sociale j noodtoestand maandelijks 50.000 en medische verzorging ton graan en 20.000 ton rijst te De Prinses zei met genoegen I leveren. te kunnen meedelen dat op het ogenblik de mogelijkheid wordt bestudeerd aan afgestudeerden speciale beurzen te verlenen, „die ik aan iedere studente of gegra deerde in de medische faculteit zou willen aanbieden, zodat zij in staat zal zijn cursussen in reva lidatie in Nederland te volgen". Op een vraag inzake de cultu rele gedeelten van haar bezoek aan India zei Prinses Beatrix: „Ik moet toegeven dat ik ontzet tend veel van kunst houd, voor namelijk van beeldhouwwerken en schilderijen". Zij zei „de prach. tige monumenten van rijke cul tuur uit het religieuze verleden" bewonderd te hebben. „Vooral de schittering van de Taj Mahal is onvergetelijk", aldus Prinses Beatrix. De woordvoerder van het In diase ministerie van Defensie heeft donderdag medegedeeld, dat Indiase troepen woensdag een aanval hebben ingezet op Chinese stellingen ten noordwes ten van Walong aan het ooste lijk eind van de noordoost grens. De gevechten duurden gisternacht nog voort. Een Indiase patrouille deed een aanval in een door de Chi nezen bezet dorp, enkele kilo meters ten noordoosten van Jang, nabij Tawang, gelegen. Zij doodden enige Chinezen en keerden zonder verlies naar hun basis terug, aldus de woordvoer der. De woordvoerder deelde ver der mede, dat een deel der wa pens, die kortgeleden uit het buitenland zijn ontvangen, bij het front is aangekomen. Hij kon echter niet zeggen of zij reeds in gebruik zijn genomen. India hoopt de herbewapening van zijn leger met automatische geweren binnen twee of drie jaar te voltooien, zo deelde de woordvoerder verder mede. Voor deze geweren, die in India zelf zullen worden gemaakt, kan dezelfde munitie worden ge bruikt als voor de FN-geweren van de Navo. „Nieuw China" meldt dat meer dan duizend Indiërs woensdag onder dekVing van zware artille- rie een aanval zijn begonnen op de Chinese grensbewaking in het gebied van Walong. Donderdagochtend duurden de gevechten nog voort. Er waren meer dan 700 granaten door de Indiërs afgevuurd. Premier Nehroe zei donderdag in het parlement dat behalve het leger ook het nationale kadet- tencorps, dat reeds 423.000 leden telt, zal worden uitgebreid. De minister van Binnenlandse Za ken. Shashtri, verklaarde dat de opleiding in dit corps voor alle studenten van de Indische uni versiteiten verplicht zal worden gesteld. Er zal een tweede ver dedigingslinie worden gevormd met behulp van dit corps. De Indische minister van Dr. W. P. Theunisse over Orthodox Griekenland. De vrij talrijke leden van de Z. V. U. die woensdagavond in hotel „Rotterdam" naar dr. W. P. Theunissen hebben geluisterd, zullen het bepaald afwijzen wanneer men zou spreken over een inleiding of een lezing. Zij zullen er met nadruk op wijzen dat dit een „voordracht" was in de meest letterlijke betekenis van het woord, en zij zullen daarmee willen aanduiden dat dr. Theunisse op een ongeëven aard boeiende wijze de wereld van de monniken op de Heilige berg Athos in Griekenland heeft geopend en zijn luisteraars heeft binnengevoerd in een wereld die zij hoogstens nauwelijks kenden. Dr. Theunisse had zijn voor dracht in 8 onderdelen ingedeeld en het is onmogelijk te zeggen welk onderdeel het meest in teressant was; er was wat dat betreft geen onderscheid en bo vendien bleken de aangegeven onderdelen slechts een richtlijn. Dr. Theunisse heeft vele malen Griekenland en andere Oostelij ke landen bereisd en een diep gaande studie gemaakt van het leven van de monniken op de Heilige Berg. Hij maakte zijn gehoor op een bijzonder origi nele en boeiende wijze enigszins bekend met deze Byzanthijns- Slavische Orthodoxie en dan komt men meieen in de wereld binnen, die voor ons Westerlin gen vele gesloten deuren heeft. Unieke opnamen maakten de toehoorders vertrouwd met het landschap op het schiereiland Athos. Dr. Theunisse reisde met zijn gezelschap van het ene klooster naar het andere, van de ene kluizenaar, levend in een hutje of in een grot, naar de ander en zo ging iangzaam dit wonderlijke leven van diepe contemplatie althans gedeeltelijk open. Natuurlijk besteedde dr. Theunisse bijzonder veel aan dacht aan de ikonenverering, zonder dewelke men het leven dezer monniken niet kan voor stellen. Zeer grote verering to nen zij niet alleen voor Christus, maar evenzeer voor diens Moe der. Voorbeelden van prachtige oude ikonen had dr. Theunisse in overvloed. Bij hem is sedert lang de vraag gerezen, en hij stelde die ook aan zijn toehoor ders, of dit monnikenleven te rugloopt of dat het weer tot nieuwe bloei zal komen. Waren er enkele jaren geleden in de vele kloosters, waarvan sommi gen vele eeuwen oud zijn, nog' tientallen monniken, nu treft men er bijna geen meer. Behalve met de vele ikonen ondersteunde dr. Theunisse zijn voordracht met de buitenge woon indrukwekkende liturgi sche gezangen, die echter bij gebrek aan voldoende krachten door Westerse kloosterlingen meesten worden uitgevoerd. Zij klonken er daarom niet minder mooi om. Van Athos naar Constantino- pel (Istanboel) en naar Moskou was voor dr. Theunisse een lo gische reis want „Moskou is een stad van monniken, door mon niken gesticht. En ook de Rus sische mens is nu nog gelovig". In de pauze konden de Z. V. U.-Ieden een kijkje nemen bij de tentoongestelde ikonen uit stekende reproducties), boeken van de hand van dr. Thijsse en grammofoonplaten. Daar men in de gelegenheid was deze te ko pen werd er een zeer druk ge bruik van gemaakt. Het was drs. R. Slot die meer dan gewone dankwoorden bracht toen hij aan het einde dr, Theu nisse toesprak en daarbij ook duidelijk doelde op de oecumeni sche gedachte die misschien eindelijk de mensen eens wat dichter bij elkaar zal brengen. Het was één van de mooiste avonden, die de Z. V. U. de laat ste jaren haar leden bood. Duwbak „Ovet V' te water gelaten'. Woensdagmiddag is op de scheepswerf „De Biesbosch" te Dordrecht voor rekening van het Overslagbedrijf Terneuzen „Ovet" N. V. te water gelaten de duwbak „Ovet 2", welke bak dezelfde af meting heeft als de „Ovet 1", wel ke vorig jaar op 3 oktober op dezelfde werf te water werd ge laten, n.l. 2233 ton. lengte 76,50 meter, breedte 11,40 meter met een holte van 3,30 meter. Deze bak zal eveneens ge bruikt worden voor transport van kolen van de rede van Terneuzen op het kanaal Terneuzen Gent. Gemeentebegroting Burgemeester en wethouders van Axel heben de raad de be groting dienstjaar 1963, alsmede die der bedrijven toegezonden. Het ligt in de bedoeling deze op 27 november in de afdelingen te behandelen en dat de openbare behandeling zal plaats hebben op dinsdag 11 december a.s. De gewone dienst sluit met een eindbedrag aan inkomsten en uit gaven van 1.980.347,98. In de zeer uitvoerige maar eveneens frisse memorie van toelichting zeggen B. en W„ dat het slechts mogelijk was de pri mitieve begroting sluitend aan te bieden, door he aanwenden van een gedeelte uit de algemene reserve. Als factoren, welke tot e.e.a. hebben geleid, noemen B. en W. een algemene stijging van lonen en prijzen, toename van perso neel bij de dienst gemeentewer ken, de in 1962 tot uitvoering gekomen kapitaalswerken en de verhoogde kosten van het onder wijs. Verder zegt het college: Aangezien het verzorgingspeil van onze gemeente nog steeds aanzienlijk achterblijft bij dat van vergelijkbare andere gemeenten hebben wij het euvel van de aan tasting der reserve verkozen bo ven het afkappen van noodza kelijke uitgaven. De versnelde ontwikkelings periode blijkt uit de in 1962 aan gevangen of binnenkort aan te vangen grotere werken zoals in valsweg kanaalkade. verbetering en doortrekken Singehveg, aan leg nieuw sportterrein en recon structie traverse (van Zeestraat tot spoorwegovergang), verbete ring zwembad met omlegging rijkswaterleiding en (afhankelijk van rijksgoedkeuring) liet bou wen van 'n gymnastieklokaal bij de Marijkeschool, 'n aula bij de algemene begraafplaats en een nieuwe centrale noodsiachtplaats. Bovendien zijn in 1962 tot stand gekomen omvangrijke grond aankopen in de diverse exploita tieplannen. B. en W. zeggen nog da: thans met voortvarendheid wordt ge werkt aan een nieuw uitbrei dingsplan Spui en aan een kom- plan. In het laatstgenoemde plan zal begrepen zijn een nieuw sa neringsplan voor de Oudewijk en omgeving. Zij vertrouwen er ook op, dat de reeds te lang slepende ver betering en riolering van de Oudeweg gerealiseerd zal worden tegelijk met hot plan Kleine Noordpolder. De verbetering van de sport- accomodatio heeft de volle aan dacht. Verder wordt ook nog de aan dacht gewaagd voor de nieuw bouw van de Chr. Technische school, de R.K. Kleutersehqpl en Chr. Lagere school. Bij de"> primitieve begroting zijn reeds 2 wijzigingen bijge voegd. Uit de 2e wijziging noe men wij nog enkele posten wel ke geraamd zijn op de kapitaals- dienst? Voor verbetering Weststraat (van Kerkdreef tot Zuivelstraat) ƒ13.800. Voor gedeelte Stationsstraat (van Nieuwstraat tot spoorweg overgang! 14.000. Voor reconstructie Singolweg vanaf Stationsstraat tot Byloe- questraat 51.000. Reconstructie Bvlocquestraat 20.000. Reconstructie straat ƒ67.000. Reconstructie straat ƒ113.000. Wilheimina- Pr. Hendrik- BES CHERMEND PLAKKAATJE Nu er de laatste tijd verschillen de aan vallet" zijn gedaan op per sonen en zaken van Chinezen in India pogen zij. die np Chinezen lijken en dergelijke aanvallen willen voorkomen, de bevolking duidelijk te maken, dat zij niets met de aanvallers in het noord oosten van het land gemeen heb ben. Zo plakte een .Japanse in woner van Calentta een' plak kaatje op de voorruit van zijn auto, waarop hij in drie talen plus afbeelding van zijn lands- vlag kenbaar maakt, dat Hij geen Chinees docli een Japanner is. 62. „Denk er om," fluistert Eric gejaagd, „Svein en ik kennen jou niet. Erwin doe of je doodziek bent en iaat de rest aan mjj over." Terwijl inmiddels de ruiters hun kant uitkomen, springt Eric op en snelt, gevolgd door Svein, hen met een verheugde kreet tege moet. „Hola, edele heren," roept hij, „wilt ge ons niet helpen? Wjj zoeken de woonplaats van ene heer.Sitóati." ruiter nors, terwijl hu zjjn lans weinig vriendschappelijk ter hoog te van Eric's borst laat zweven. „Ach hoe fijn dat we u gevon den hebben, edele heren." grijnst Eric verheugd. „Ik zei al tegen mijn kameraad, dat zijn vast ede len. die zo te paard door het bos rijden." „Ja, hou maar op, niet je smoes- „Ik ben Skapti," zegt de voorste jes,"„ grpqiti Zy^arte KatSkapti, terwijl zijn blikken vol argwaan van Eric naar Svein gaan. „We vonden twee mannen langs de weg." zegt Eric, „één ervan is gestorven. Van de andere, hij daar, met een gebaar op Erwin, die op zijn plaats is blijven zitten en een miserabele indruk maakt, waren de handen op de rug ge bonden." En Svein die in de verste verte niét. begrijpt wat Erics bedoelin gen zijn, slaakt een grommende zucht, en Skapti's felle ogen ne men hem even van het hoofd tot de voeten op. „De gewonde vertelde, voor hij de geest gaf, dat hij een krijger was van heer Skapti," gaat Eric onverdroten voort, „maar dat wa ren precies zijn laatste woorden." „Zodus hoe en door wie ,mUn krijgers gedood werden, dat weten jullie niet," mompelt Skap ti, terwijl hij Svein geen moment uit het oog verliest. „Het komt me voordat deze lange slun gel zich weinig op zijn gemak voeltEr klopt hier iets niet. Wat, dat zal ik wel uitzoeken. Jullie gaan mee I Bij raming voor nutsbedrij- I ven ƒ13.700. Voor de plantsoendienst wordt geraamd een plantenkas met verwarming 12.000. Ten behoeve van openbare werken wordt voorgesteld een i stenen-schoonmaakmachine a f 6000 en twee schaftwagentjes één voor de straatmakers en één voor de G. S. W.-arbeiders, kosten 2 x ('2400 is ƒ4800. De vroede vaderen hebben deze uitgebreide stukken thuis gekregen en zij zullen de 2 we ken voor studie, welke hen ge laten is, wel hard nodig hebben. Vrouwenbond bezocht liet Bouwcentrum te Rotterdam De Vrouwenbond N.V.V. maak te haar jaarlijkse najaarsuit stapje naar Rotterdam. In het Bouwcentrum te Rotterdam werd een bezoek gebracht aan een tweetal tentoonstellingen, n.l. „Een huis voor ieder" en de ten toonstelling „De miljoenste wo ning". Het gemeentebestuur en de sportverenigingen. Op het gemeentehuis alhier heeft een bespreking plaats ge had tussen het gemeentebestuur en de plaatselijke jeugd- en sportverenigingen. In het ope ningswoord van wethouder W. v. d. Hooft werden verwelkomd de v.v. Breskens, de Breskense korfbalclub, de turnvereniging „D. I. O.", 't jeugdhonk „De Uit komst", de hengelsportvereniging „De Zeekrab" en de zwemclub „Seheldestroom". Spreker zei dat het doel van deze bijeenkomst was om belang stelling te wekken voor de twee de Zeeuwse Sportcontactdag op 17 november in Goes en het leg gen van contact tussen de ver enigingen en het gemeentebe stuur. Uit de discussie bleek dat de meeste bestuursleden naast de vele moeilijkheden die er zijn, in grote mate begrip en inzicht hadden voor de taak die hen is gesteld. Men was er van over tuigd dat de Stichting Zeeland het orgaan is, dat hier de hel pende hand kan bieden, terwijl gewezen werd op de noodzaak van een jeugdsportieiding. Enkele concrete situaties toon den aan dat de ene vereniging de andere kan heipen, door b.v. het houden van een causerie, het vertonen van een film en door het wekken van belangstelling voor eikaars spel en sportweek. Aan het eind van deze discussie zeide de wethouder v. d. Hooft verheugd te zijn over het feit dat er van de zijde van de ver enigingen belangstelling bestond voor het initiatief van het ge meentebestuur. Aanvoer vismijn. Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 4 t/m 11 novem ber aangevoerd: 1981 kg bot, 1009 kg schar, 11 kg schol, 571 kg tong, 16 kg rog, 3088 kg ka beljauw, 18286 kg wijting, 2468 kg makreel, 12 kg wulken, 15 kg tarbot, 907 kg sardijn, 401 kg haai, 7 kg zalm, 24466 kg export garnalen, 160 kg binnenlandse garnalen, 665526 kg haring, 225 kg onverkochte bot. Gevonden voorwerpen. Poilemonnaie, huissleutel, ring met 8 sleutels, rode step, bedeJ- armbandje, twee herenhorloges, en wollen sjaal. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid is van mening dat, gezien het effect van de arbeidstijdverkorting op de spanning op de arbeidsmarkt, en ook overigens gelet op de huidige economische omstandig heden, een verdere uitbreiding van de arbeidstijdverkorting of het verlof voorshands geen aan beveling verdient, zo deelt hij de Tweede Kamer in de memorie van antwoord inzake de begro ting van zijn departement voor 1963 mede. Het aantal bedrijfstakken, waarin tot dusver nog geen ver korting van de in de collectieve regelingen neergelegde arbeids tijd is gebeurd, is zeer gering. DIRECTEUR DUITSE AUTOFABRIEK VEROORDEELD WEGENS RIJDEN ONDER INVLOED De rechtbank in Haarlem heeft de 60-jaricre directeur van de autofabriek Daimler-Benz R. O., wonende in Stuttgart-Degloch (Duitsland) wegens het besturen van een auto, terwijl hij onder invloed was, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee weken en intrekking van het rijbewijs gedurende één jaar. De officier van Justitie had veertien dagen geleden een gevangenisstraf van één maand en intrekking van het rijbewijs gedurende één jaar ge- eist. Volgens de tenlastelegging reed de man, die in .1960 in ons land een congres bijwoonde, op een nacht in augustus op de Twijnderslaan in Haarlem zig zag over de weg. Een agent van politie hield hem aan en de auto fabrikant bekende, enige glazen wijn en champagne te hebben gedronken. De verdachte was niet ter terechtzitting verschenen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5