Provinciaal nieuws „Memorie van Antwoord op nota reclame televisie mist werkelijkszin" De moord op Roger Ackroyd LOOP DER BEVOLKING BINNEN pagina DE VRIJE ZEEUW Woensdag 14 november *62 N.T.S. en Omroeporganisaties: (mcfl 16|cj€KKGf i Gemeenteraad van Schoondijke AMSTERDAMMER MET HONDSDOLHEID VERSCHIJNSELEN OVERLEDEN AGENDA BIAK BINNENKORT GEEN EINDPUNT MEER IN KLM-NET HOOFDREDACTEUR VAN „DER SPIEGEL" VRIJGELATEN JORDAANS VLIEGERS GEVLUCHT TERNEUZEN AXEL SLUISKIL SLUIS DAPPERE SCHIPPER VOGELWAARDE GEEN RODE-KRUIS- INSPECTIE VAN SCHEEPVAART OP CUBA BURGERLIJKE STANC Woensdag 14 nov De voorstellen der regering vervat in de Memorie van Ant woord op de nota inzake recla- «ctelevisic zijn in strijd met een Juiste rechtsbedeling. Zij be moeilijken een verantwoorde verdere ontwikkeling' van de televisie en zijn gespeend van werkelijkheidszin. Zij zullen het kijkende publiek niet dienen maar schaden. Dit is het oordeel van de be sturen van de Nederlandse Tele visie Stichting en de omroep organisaties over de voorstellen der betrokken staatssecretaris sen. De besturen hebben officieel nog geen kennis kunnen nemen van de letterlijke inhoud van de memorie. Op vrijdag 9 novem ber hebben de beide staatssecre tarissen het bestuur van de N.T. S. mondeling op de hoogte ge steld van de voornaamste pun ten van de inhoud van dit stuk. De besturen van de N.T.S. en de omroeporganisaties verkla ren: „Ten aanzien van het in dc Memorie van Antwoord vervatte voorstel, dat door de staatssecre taris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen als „een wezen lijk nieuw voorstel" werd geken schetst, heeft nimmer enig over leg met de besturen van de N.T. S. en de omroepverenigingen plaats gevonden. Evenmin heb ben de staatssecretarissen aan de N.T.S. medegedeeld, dat zij zich met de door de N.T.S. ver strekte prognose ten aanzien van de financiering van het tweede programma niet konden vereni gen. De besturen van do N.T.S. en de omroeporganisaties be treuren het volledig gebrek aan overleg over deze punten. Zij betreuren evenzeer, dat hun geen enkele mogelijkheid is ge boden tot bestudering van de gedetailleerde inhoud van de ge dane voorstellen op het moment, dat deze via de pers openbaar worden gemaakt en van de zijde van de publiciteitsmedia om een reactie op de memorie van ant woord wordt gevraagd. De door de staatssecretarissen verstrekte mondelinge informa ties geven de N.T.S. en de om roeporganisaties echter voldoen de aanleiding om reeds nu hun mening uit te spreken over de gedane voorstellen. Daarbij wil len zij in het bijzonder wijzen op het feit, dat in de Memorie van Antwoord de gedachte is ge handhaafd zendtijd te geven aan een zogenaamde onafhankelijke commerciële televisiemaatschap pij. De N.T.S. en de omroepor ganisaties zijn voorstanders van een zo ruim mogelijke vrijheid van meningsuiting. De nog steeds beperkte zendmogelijkheden ma ken het echter noodzakelijk tot een verdeling van de beschikbare zendtijd te komen volgens vaste wettelijke normen. Daarbij mag niet willekeurig worden gehandeld, maar dienen Objectieve voor iedereen gelijke maatstaven in acht te worden genomen. De staatssecretarissen echter scheppen een systeem van rechtsongelijkheid, dat princi pieel onaanvaardbaar is en er bovendien toe leidt, dat ieder der grote geestelijke, maatschap pelijke en culturele stromingen in ons volk,een geringere vrij heid van meningsuiting krijgt dan een toevallige groep van particuliere ondernemingen, wier doelstelling niet is gericht op de verzorging van televisieprogram ma's, maar die in de televisie slechts hun economisch belang zien. Mede op grond van het bovenstaande achten de bestu ren van de N.T.S. en do omroep organisaties dit in strijd met redelijke democratische normen en een aantasting van de rechts gelijkheid. De verwijzing van de staats secretarissen naar een te zijner tijd beschikbaar komend derde programma heeft voor de huidi ge situatie en ook voor een reeks van jaren geen reële betekenis. De besturen van de N.T.S. en de omroeporganisaties hebben ge constateerd. dat de staatssecre tarissen geen begrip blijken te hebben voor de moeilijke pro blemen, die de televisie in Neder land heeft bij het aantrekken van voldoende geschoold tech nisch personeel en programma samenstellers en ten aanzien van het vinden van voldoende schep pend en uitvoerend artistiek ta lent. Deze problemen kunnen slechts door een zich geleidelijk ontwikkelende televisie en dan nog slechts met de grootste moeite worden opgelost". „Een commerciële televisie maatschappij zal om haar pro gramma's te kunnen verzorgen, een belangrijk deel van de thans beschikbare televisiemedewer kers en van het reeds gevormde talent tot zich moeten trekken. Dat de staal ssecretarissen voor stellen de N.T.S. en de omroep organisaties meer zendtijd te laten verzorgen op hetzelfde mo ment, dat een commerciële tele visiemaatschappij zal trachten een deel van het personeel van de N.T.S. en de omroeporganisa ties tot zich tc trekken, geeft blijk van een schier onbegrijpe lijk gebrek aan inzicht in de om standigheden. waaronder de Nederlandse televisie moet wor den opgebouwd. ne_p. diarrhtc.Jnflucnia, 'L~tn*Hito##ar in etuis met 6 poeders maar ook in ecu Jur#tje «avt| JUf ISlEQIUEEK. zonder prijsverhoging. Viaag uw drogist MEENK'S POE QMS helpen! Er zijn Meenk's PoederskM hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep. ÏKrrhee, influenza, rhcumutick, koortsiPeid bij gevalle kou, periodieke pijnen t^r. enz. Verkrijgbaar in etuis me! 6 porders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (mei 6 verschillende etuis i 6 poeders), zonder prijsverhoging Vraag uw drogist MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn dp: begroting vastgesteld. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is dinsdagmiddag om drie uur de 60-jarige Amster dammer -I. Rijkhoff overleden, die daar zaterdag met ziektever schijnselen, welke sterk aan hondsdolheid deden denken, op de afdeling besmettelijke ziekten werd opgenomen. Sectie zal wor den verricht om na te gaan of hij inderdaad aan rabies is gestor ven. Indien dit het geval zal blij ken te zijn is de man het vierde slachtoffer van de hondsdolheid. De heer Rijkhoff, die loodgie ter was. werd op 30 juli door een klein wit hondje met een blauw halsbandje in oen van zijn armen gebeten. Dit gebeurde toen hij het hondje, dat hij op straat zwervend had aangetroffen en in zijn auto had genomen, er in de Westerstraat uitzette. De heer Rijkhoff meldde zich pas op 19 oktober bij de G. G. en G. D., waar men hem adviseerde zich te laten inenten. Aanvanke lijk voelde hij daar niets voor, maar tenslotte wist men hem te overtuigen van de noodzaak van vaccinatie. De volgende dag ver scheen hij bij de G. G. en G. D„ maar toen hij van andere patiën ten hoorde hoe deze nog al pijn lijke inenting geschiedde ver dween hij zonder gevaccineerd te zijn en is niet meer teruggeko men. Op S september stierf in Am sterdam de 3-jarige Adri Egthui- zen. die op 27 juli door het fatale witte kleine hondje werd gebe ten. Op 20 oktober overleed de 16-jarige Henny van Bambergen, die in augustus door een nog steeds onbekend gebleven 1:1 -Ine witte hond werd gebeten. En zes dagen later overleed in Zaandam de 38-jarige G. K. Romkes aan hondsdolheid. Tijdens de raadsver gadering van maandagavond, welke onder voorzitterschap van burgemees ter J. C. Hoftijzer plaats vond. stelde de raad de begroting 1963 zonder hoofdelijke stemming vast. Dp gewone dienst sluit aan inkbmsten en uitgaven op !;fTL.929,77, waarbij de post voor onvoorzien 6504,22 groot is. De kapitaaldienst heeft aan inkom sten ƒ1.941.804,11 en aan uitga ven 1.959.441,97 en sluit derhal ve met een nadelig slot van 17.637.86. Vóór de behandeling van de be groting heeft de heer R. E. A. de Badts algemene beschouwingen gehouden, waarin hij oordeelde dat B. en W. wat meer armslag hebben gekregen door een ho gere raming van 25.000,uit het gemeentefonds en andere financiële meevallers. Spreker was verheugd, dat het onderwijs voor B. en W. geen sluitpost is geweest en was B. en W. dank baar dat uit het „onderwijs" de volle belangstelling van B. en W. heeft. Spreker vroeg aandacht voOr de jeugdbewegingen, waar van hij meende, dat het werk door de gemeentelijke overheid door subsidies gestimuleerd dien. de te worden, o.a. door een speel weide en het gymnastieklokaal. Door middel van de sport kan aan 't jeugdwerk een flinke rug gesteun gegeven worden. De heer Verkruijsse sloot zich bij de woorden van de heer De Badts aan. Hij zei nog wensen te hebben op het gebied van het toerisme. Naar zijn mening is het laatste jaar maar heel weinig gedaan om het vreemdelingen verkeer te bevorderen. De Voorzitter beantwoordde de sprekers en zei de woorden van lof van de heer De Badts met be. trekking tot het onderwijs bijzon der te waarderen. Inderdaad de gemeente Schoondiike slaat met een bedrag van 71,88 per leer ling voor het lager onderwijs stellig geen slecht figuur. In Schoondijke moet er een instruc- tiebad komen. Bepaalde fondsen zijn hiervoor beschikbaar. Het be staat echter niet. dat de ge meente dit geheel alleen zal kun nen financieren, maar door zelf werkzaamheid is in deze veel te bereiken. Een tweede sportveld aanleggen betekent weer een bunder grond onttrekken aan de landbouw. Als dit niet in der minne in eigendom verkregen kan worden door de gemeente zal het tot onteigening moeten komen. Na openincr van de vergade ring had de Voorzitter medede ling gedaan, dat de drie Schoon- dijkse ingezetenen, die in Nieuw- Guinea als militair dienden, be houden en wel in het vaderland zijn teruggekeerd. Als aandenken aan hun thuiskomst hebben B. en W. hen een biografie van Prins Bernhard aangeboden. Van de Waterleiding Maat schappij Zeeuwsch-Vlaanderen is bericht ingekomen, dat het 100 pet. plan door onvoorziene om standigheden niet in 1962 gerea liseerd kan zijn maar dat dit eerst zal kunnen plaats hebben in 1963. Oo het desbet i'effende verzoek heeft het College van Rijksbe- middelaars geen aanleiding kun nen vinden de gemeente Schoon dijke in de vierde gemeenteklas se in te delen. De vierde leerkracht, zal men voor dit cursusjaar aan de open- hare lagere school mogen behou den. Deze toestemming moet vooral als een voorlopige gezien worden en houdt niet in, dat de vierde leerkracht in de toekomst gehandhaafd zal kunnen blijven. In verband met de plaatsruimte in de Landbouwhuishoudsehool gebruikt de school reeds jaren lang een lokaal in de Lagere Landbouwschool. Deze toestand is niet langer meer te handha ven. De raad werd voorgesteld een tweeklassige houten nood- school ie plaatsen nabii de Geref. kerk. De kosten zullen rond ('35.000.— bedragen, welke kos ten in 15 jaar door het schoolbe stuur zal dienen te worden terug betaald met een jaarlijkse beta ling van f 3435,24 inclusief de grondhuur en de kosten van de door de gemeente te voeren ad ministratie. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met dit voorstel van B. en W. akkoord. Het Zeeuwsoh Studiefonds zag haar -verzoek gehonoreerd, waar door de jaarlijkse subsidie van 5 cent op 10 cent per inwoner werd gebracht. De subsidie aan het Zeeuwsch-Vlaams Borgstellings fonds werd van 1,95 cent op 3 cent per inwoner gebracht. De gemeente werd lid van de Neder lands-Belgische Vereniging tegen een jaarlijkse subsidie van 25. Aan de Commissie voor de hy giëne van hel kind werd ten be hoeve van de kraamverzorging een subsidie toegekend van 2, per dag verleende kraamhulp in de gemeente Schoondijke. Aan de Katholieke Reclassering in Zee land werd 25,subsidie toege kend. De leden van de Adviescom missie Woonruimtewet 1947 wer den herbenoemd. Voor de bouw van een ambts woning voor de burgemeester vroegen B. en W. de raad een aanvullend krediet van 7500, zodat voor de ambtswoning ƒ40.000,beschikbaar is. Tevens verkreeg het college van B. en W. machtiging de bouw on. derhands op te dragen aan de aannemer Iz. de Bliek te Sehcon- dijke. De heer Do Badts informeerde of het. niet wenselijk is de stenen noodwoningen om te bouwen tot beiaardenwoningen. De Voorzitter verklaarde zich hiertegen. Deze kwestie is reeds eerder aan de orde geweest en toen werd liet door deskundigen sterk ontraden. B. en W. hebben het plan bij de toekenning van bouwvolume in 1963 een aantal bejaarden-woningen te bouwen, zodat ook deze groep inwoners passende woningen zullen kun nen betrekken Tijdens de rondvraag stelde de heer De Badts het niet juist te vinden dat voor de ene woning 15,huur geldt en voor de an dere, misschien nog betere wo ning, maar 12, De Voorzitter zei. dat hetgeen de heer De Badts opmerkte, in derdaad juist is. Er is al veel ge sproken over het huurbeleid van de regering en men zou er nog veel meer over kunnen spreken, aldus de Voorzitter. WOENSDAG 14 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De duivel slaapt nooit". Hotel „Rotterdam", 8 uur Z.V.U. - Voordracht van Dr. W. P. Theunissen. De stroom van repatriërende Nederlanders uit Biak is vrijwel ten einde. Vandaag wordt de laatste extra K. L. M.-machine uit Biak op Schiphol verwacht. Gelijktijdig heeft de K. L. M. haar geregelde lijndiensten op Biak beknopt. Vrijdag j.l. werd KL 869 over de Noordpool via Tokio voor de laatste maal uit gevoerd naar Biak. Deze week zal dc DC-8 slechts tot Tokio als eindpunt vliegen en vandaar over de pool naar Nederland terugkeren. Er blijven dan nog twee vluch ten per week naar Biak over, de ene langs de zuidelijke route met Sydney als eindpunt (KL 843) en de andere is de tweede vlucht over de pool (KL 867). Deze tweede poolvlucht wordt echter op 5 januari opgeheven, zodat Biak het volgend jaar alleen nog op de heen- en terugweg naar Sydney door K. L. M.-vliegtui- gen zal worden bediend. De hoofdredacteur van liet Duitse weekblad ..Der Spiegel". Claus Jacobi, is dinsdagmiddag uit voorarrest ontslagen. Een borgsom werd niet verlangd, al dus werd van de zijde van het weekblad verklaard. Jacobi is de eerste van de vijf in voorarrest zittende medewer kers van het weekblad die op vrije voeten werd gesteld. Hij werd in het begin van de justi tiële actie tegen „Der Spiegel", in de nacht van 27 oktober, gear resteerd en verbleef eerst in het huis van bewaring van Hamburg en later in bad Godesberg, bij Bonn. Volgens het 'weekblad beston den tegen Jacobi geen gronden meer waarop hij nog langer vast gehouden kon worden. Twee Jordaanse militaire vlie gers zijn dinsdag met hun toe stellen naar Egypte uitgeweken omdat zij naar zij verklaarden, niet tegen de revolutie in Jemen ingezet wilden worden. Zij zetten hun Hawker-Hunter- straaljagers aan de grond vlak voor de neus van een groep ver baasde regeringsautoriteiten die afscheid namen van de premier van Trinidad. Eric Williams. Een dag eerder was een man aangekomen, die beweerde een hoge officier van de Jordaanse luchtmacht to zijn. Hij landde met zijn vliegtuig in Cairo en vroeg politiek asiel omdat hij „een geheime missie tegen Jemen niet wilde uitvoeren". De beide piloten maakten deel uit van een formatie Jordaanse straaljagers op oefenvlucht toen zij hun leider meldden naar Am man terug te keren. In plaats daarvan vlogen zij echter naar Cairo. Lezing voor de afd. Terneuzen van de Ned, Ver. van Huis vrouwen. Maandagavond hield dc firma Lucas Bols in café „De Vriend schap voor de afd. Terneuzen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een lezing over haar produkten. De vice-presidente. mevr. T. Bo- land—Kuilman, heette een 50-tal dames hartelijk welkom, alsmede de spreekster van die avond, mevr. L. van ParerenBles. en haar medewerker. Allereerst werd de bedrijfs film „Traditie" vertoond, 'n kleu renfilm waarin o.a. werd aange toond de verschillende bewerkin gen die de gerst moet ondergaan alvorens het eindprodukt, de mout, is bereikt: nl. het kiemen, het eesten en het gisten. Hierna volgde een guiz met prijzen waarbij ondertussen de dames werden getrakteerd op een heerlijk glaasje „rood" oftewel bessenjenever. Mevr. Pareren liet hierbij zien hoe men zo'n glaasje dient te „sippen". Zij vertelde vervolgens iets over de geschiedenis van de firma. Lucas Bols begon in 1575 in Amsterdam in een „lootsje" aan do Rozen graft (tegenwoor. dig Rozengracht! met het distel- leren van dranken. Dit „lootsje" bestaat pog en is thans ingericht als museum. In de pauze bleek dat 9 dames de vragen van de quiz goed had den beantwoord en werd bij loting aan vier dames een prijs uitgereikt, waaronder een fles ad- vocaat en een fles bessenjenever. Na de pauze toonde mevr. Pa reren de verschillende produkten van de firma Lucas Bols en be sprak de mogelijkheden van het gebruik van likeuren in de keu ken en het maken van cockiails. Nogmaals werd ieders glaasje gevuld, thans met cherry brandy. Al met al een gezellige avond,- waarvoor mevr. Boland de spreek, ster en haar helper hartelijk dankte onder het aanbieden van een doos chocolade. Bouwvergunning 12 éénge zinswoningen te Sluiskil. Door de vereniging Werkmans- belang alhier werd van het mi nisterie van Wederopbouw en Volkshuisvesting de goedkeuring ontvangen voor de bouw van 12 ééngezinswoningen in de Visart- straal te Sluiskil. Naar verluidt zouden deze wo ningen bestemd zijn voor hen. die door de kanaalwerken hun woningen moeten ontruimen. De bouw van dit woningcom plex is door het bestuur van de vereniging Werkmansbelang ge gund aan het Aannemersbedrijf Gebr. Simons alhier. Met de bouw zal een dezer dagen een aanvang worden gemaakt. Verkeersongeval. Gistervoormiddag omstreeks half elf had bij het kruispunt Kinderdijk-Langeweg, nabij Drie- schouwen, een aanrijding met ernstige gevolgen plaats. Een Z.V.T.M.-bus, bestuurd door de chauffeur A. S„ reed over de Kinderdijk in de richting Zuid. dorpe. Een personenauto, bestuurd door de heer L. E. uit Rotterdam, kwam over de Langeweg ge reden uit de richting Zwarten- hoek. Beide voertuigen nader den gelijktijdig genoemde krui sing en kwamen met elkaar in botsing. De bestuurder van de per sonenauto en zijn passagier, j. E. uit Barendrecht, werden ern stig gewond. Dokter Boor was snel ter plaatse voor het ver lenen van eerste hulp en liet de beide inzittenden van de per sonenauto per ambulancewagen naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren, waarin zij werden opgenomen met een hersen schudding en hoofdwonden. De bus raakte van de weg af en kwam in de berm tot stil stand. De chauffeur en de passagiers van de bus liepen geen verwon dingen op. De personenauto werd zeer zwaar beschadigd. Koninklijke onderscheiding. In aansluiting op de jubileum viering op 19 oktober j.l. bij de Cokesfabriek alhier kan nog worden medegedeeld, dat bij Kon. Besluit van 19 oktober de ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, ook werd verleend aan de heer Oscar de Vos alhier, zulks in verband met zijn 40-jarig dienst verband op genoemd bedrijf. 13 'j jaar Wegenwachter. Dinsdag was het 12% jaar ge leden dat de Wegenwacht van de A. N. W. B. op het traject Bres- kensSluis haar intrede deed. Op dit traject kwam de wegen wachter j. de Bruijne uit Sluis te rijden, die gisteren dus ook jubileerde. Voor AGATHA CHRISTIE 3) Nadruk verboden. HOOFDSTUK II. King's Abbot. Het lijkt me het beste dat ik, alvorens verder in te gaan op hetgeen Caroline tegen mij en ik tegen Caroline zei, een kleine beschrijving geef van wat ik de plaatselijke geografie zou willen noemen. Ons dorp. King's Abbot, zal vermoedelijk wel in niets ver schillen van andere dorpen. De dichtstbijzijnde stad is Cranches- ter, negen mijl hier vandaan. We hebben een groot station, een klein postkantoor en twee elkaar beconcurrerende warenhuizen. Gezonde jonge mensen plegen niet lang in ons dorp te blijven; op een gegeven ogenblik zoeken ze de ruimte, maar we zijn rijk aan ongetrouwde dames en offi cieren met pensioen. Onze voor naamste liefhebberij en ontspan ning is samen te vatten in het woordje: roddelen. Er zijn maar twee huizen van betekenis in King's Abbot: „Kings Paddock" van wijlen mrs. Fer- rars. baar nagelaten door haar overleden echtgenoot, en „Fcrn- ley Park", eigendom van Roger Ackroyd. Ik heb me voor Roger Ackroyd altijd bijzonder geïnteresseerd, omdat hij zo volmaakt het type van de landjonker-uit-de-boeicen is. waarvan ik niet geloofd had dat het ook in werkelijkheid be stond. Hij doet me altijd denken aan een figuur uit 'n operette aan de blozende, atletische jon geling die in het eerste bedrijf op de dorpsbrink uit volle borst staat te jubelen dat hij van plan is een reisje naar Londen te maken. Natuurlijk is Ackroyd geen echte landjonker. Hij is een bui tengewoon succesvol zakenman als ik me niet vergis doet hij in wielen. Hij is een man van tegen de vijftig met een blozend gezicht en een joviale manier van optreden. Hij is bevriend met de dominee, doet royale schenkin gen aan de gemeente (hoewel hij voor zichzelf zuinig moet zijn bij het krenterige af) en is een ver woed ijveraar voor cricketwed strijden, jongensclubs en instel lingen ten bate van oorlogs-mva- liden. Om kort te gaan: Roger Ackroyd is de ziel vrjn ons vredig dorpje. Toen jiij 21 jaar was. werd hij verliefd op en trouwde hij met mvs. Paton, een knappe vrouw, weduwe met één kind en een Jaar of vijf, zes ouder dan hij. Het huwelijk had een kort en pijnlijk verloop. Mrs. Ackroyd was alco- holiste en slaagde er in, zich na vier jaar het graf in te drinken. Voor een tweede huwelijksex periment scheen Ackroyd de eer ste jaren na haar dood niet veel te voelen. Het kind uit het eer-te huwelijk van zijn vrouw as pas zeven jaar toen zijn moeder stierf; nu is hij vijf en twinUg. Ackroyd heeft hem altijd als een eigen zoon beschouwd en hem ook zo opgevoed, maar hij is 1- tijd een onhandelbare knaap ge weest en een voortdurende bron van zorg en verdriet voor zijn stiefvader. Dat neemt echter niet weg dat we hier in King's Abbot allemaal erg op Ralph Paton ge steld zijn. Hij is nu eenmaal een knappe, innemende jongen. Zoals ik al eerder zei, er wordt in ons dorp graag geroddeld. Zo was het dan ook een publiek ge heim. dat Ackroyd en mrs. Fer- rars elkaar van 't begin af aan graag mochten en na de dood van haar echtgenoot nam die vriend schap nog toe. Ze werden veel in eikaars gezelschap gezien en men nam algemeen aan dat ze, na afloop van de rouw met el kaar zouden trouwen. Men vond dit zelfs een heel redelijke op lossing. Roger Ackroyds vrouw was door de drank aan haar eind gekomen. Ashley Ferrars was de laatste jaren vóór hij stierf een notoire dronkaard geweest.. Het was niet meer dan billijk dat de beide slachtoffers van hun alco holistische excessen aan elkaar zouden goedmaken vat zs van hun gewezen echtgenoten te ver duren hadden gehad. De Ferrars zijn hier pas een goed jaar komen wonen; er viel dus niet veel over haar te rod delen. Des te meer praatjes deden echter over Roger Ackroyd de ronde. In de jaren dat Ralph Paton van kind tot jongeman op groeide zwaaiden diverse huis houdsters de scepter in huize Ackroyd. Elke nieuwe huishoud ster werd wantrouwend door Caroline en haar trawanten be spied en vijftien jaar lang -./as het hele dorp er van overtuigd dat Ackroyd met een van zijn huishoudsters zou trouwen. De laatste van hen, miss Rus- sel, een zeer resolute dame, voert nu al vijf jaar de onbetwistbare heerschappij in zijn huis twee maal zo lang als één van haar voorgangsters. Ackroyd zou dit keer dan ook beslist de dans niet ontsprongen zijn als mrs. Ferrars niet ten tonele was verscheren enwanneer zijn schoonzuster uit Canada met haar dochter niet onverwachts waren overgekomen. Mrs. Cecil Ackroyd, weduwe van Ackroyds jongere broer, die al tijd een man van twaalf ambach ten en dertien ongelukken was geweest, kwam wonen in huize ..Fernley Park" en is er volgens Caroline in geslaagd, miss Russel op haar plaats te zetten. (Wordt vervolgd.) Terwijl zijn schip in een hope- loze positie op de rotsen r ail de Vikingbaai hij het Engelse graaf, schap Kent zit, voert de dappere schipper r ail het Franse vissers vaartuig „-lean Pierre et Philip, pe" een vertwijfelde strijd om 7.1jn schip te behouden. Dc ach! andere opvarenden waren reeds in veiligheid toeir hij nog onver droten doorvocht. Later werd het bootje door de beukende water massa's losgeslagen en zonk het In het midden van de baai; de moedige kapitein rvas toen ech ter juist op tijd met behulp van de broek van boord gehaald. Vanaf de eerste dag hebben de automobilisten, en zeker de toeristen, van zijn veelzijdige hulp kunnen genieten van des morgens 8.30 uur tot 's avonds 6 uur. De taak van de wegenwachter is niet alleen het hulp verlenen aan defecte voertuigen, maar ook van informatieve aard. Tijdens een huldigingsbijeen komst in Den Haag is de heer De Bruijne het zilveren herken ningsinsigne door de directeur van de A. N. W. B. op de borst gespeld. Naast zijn dagelijkse werk zaamheden bekleedt de heer De Bruijne in het verenigingsleven diverse functies, waardoor hij te Sluis een algemene bekendheid geniet. r. Bezoek van St. Nicolaas, Op uitnodiging van het St. Nicola as-comité voor de paro chies Stoppeldijk en Boschkapel- le zal de Sint op zondag 2 de cember a.s. een bezoek aan deze parochies brengen. Door een huis-aan-huis-eollecte en ver schillende subsidies hoopt het comité weer het nodige geld bij een te krijgen voor de financie ring van dit kinderfeest. De Verenigde Naties hebben dinsdag besloten voorlopig geen gevolg te geven aan de plannen om het Internationale Rode Kruis in te schakelen voor in spectie van de op Cuba varende schepen. Het wordt noodzakelijk geacht eerst opheldering te verkrijgen van de positie van het Interna tionale Rode Kruis in deze. Een woordvoerder van het In ternationale Rode Kruis heeft dinsdag te Genève verklaard dat het nog „voorbarig" was te zeg gen of de organisatie zich al dan niet met de inspectie van de scheepvaart op Cuba kan bezig houden. VOGELWAARDE Geboren. 2 nov. Maria Louisa Irene, d. van Richard J- J- Theije en Elvira M. Baecke: nov. Luciën Antonius. z. van Leonardus L. A. M. Mangnu?fn Maria T. Staal; 9 nov. Chrisüan- ne Wilhelmina Renata, d.vsn Cyrillus R. E. Cornelissenen Euphemia M. C. de Wit. Huwelijksvoltrekking: S nof« Alouisius Petrus CerUlus van Dorsselaer, 23 j„ won. te - Jansteen, en Marie Louise Ja cobs. 21 j. Overleden. 10 nov. Theodorus de Waal, 86 jaar. VOGELWAARDE GevestigdGeorge J. M. Burg- grave, van Oosterhout. Vertrokken: Marie L. va_ DorsselaerJacobs, naar Korn- seke; Petronella M- de Vrec-" Strobbe, naar Hontenisse- Hei man E. Lossie. naar Hulst. CORRESPONDENTIE Een Supporter. De door U a®11' gesneden suggestie is een in e ne zaak der vereniging) Een houdelijke vergadering is voor de aangewezen plaats. RED- KOELBLOEDIGE AM REDT MAN UIT TE WATEII Dankzij het koelbl treden van de 48-jarige ambtenaar Th. Stuijv de bestuurder van eet geraakte auto gistermi heelhuids op het droge De auto was net in rijnesingel geraakt toe Stuijvenberg langs de het ongeluk kwam. H enige inzittende van dc inwoner van Huis ter het portier los te draai' der rustig te blijven zi volgens ontdeed de zich rustig van zijn dook het koude water het portier en bevrijde uit zijn benarde positi De auto was te watc nadat de bestuurder van de handrem hac vóórdat de motor draai DODELIJK BEDKMFSONGE Dinsdagmorgen is ii penbuigerij van de Kt machinefabriek Gebr. Co N. V. in Hengelo eei ongeval gebeurd. De H. Schipper uit Hen bezig was met lasw heden, werd getroffen vallende stalen kast. H offer was gehuwd. TWEE DODEN VERKEERSONGE Dinsdagmorgen in all heeft zich op de Arnl in Apeldoorn op het 1 GroenendaalsewegAi weg ter hoogte van X hoeve" een verkeen voorgedaan, waarbij de heer H. van Hierden 28-jarige broer J. van beiden veehandelaar va en afkomstig uit Udde leven zijn gekomen. De broers reden met van de Groenendaals Arnhemseweg op, die rangsweg is. Daarbij k busje jn botsing met ee; wagen. Het busje we: vernield. De heide mant ten op slag dood zijn De bestuurder van dc auto, die door het gebc van streek was, heeft g menswaardig letsel O] De vrachtauto werd sle beschadigd. DODELIJK VERKEERSONGE' Gistermorgen om kwart over acht is in c makerstraat in Soester verkeersongeluk gebeur bij de 11-jarige H. vai om het leven is geko: jongen, die per fiets op naar school, wilde sc straat oversteken. Hij t grepen door een uit de Amersfoort komende p auto, bestuurd door de A. de J- uit Nijkerk. Zi gewond werd de jongen kort na het ongeval tei overleed. TWEE HONDEN EN EI STIERVEN AAN RA Twee honden en een op 2 oktober in Amstelv den gebeten door een sterdam afkomstige hond en daarna stierv aan hondsdolheid overle is gebleken uit het oi van hun kadavers door 1 traal Diergeneeskundig tuut te Rotterdam. KETTINGBOTSI> ONDER LEIDSCHE> Op rijksweg 4a ond schendam is dinsdagmc een inhaalmanoeuvre een auto met aanhangwagen geparkeerde wagen in aa gekomen bij een pog auto, die deze vrachtwag passeren, te ontwijken, hangwagen van de vr< raakte de personenauto, de vrachtwagen werden - De bestuurder van de pc auto is niet levensgevaa: wond in het Stads- en misch ziekenhuis te Lei genomen. De bestuurd beide vrachtauto's kwame tisch met de schrik vrj; verkeerschaos, die na he val ontstond, slipte een personenauto en schoot middenberm om tenslotti sloot terecht te komen, inzittenden bleven oni De politie had ongeveer werk voor het verkeer w< maal was. JONGENS GINGEN VAN GESTOLEN G In verband met een achtige diefstal, onlangs Arnhemse hotel „Bellev de Zijpendaalseweg in gepleegd, zijn vijf Arnhen gens in de leeftijd van tot twintig jaar, aange die van het geld 60Ö0 sier blijken te hebben g Tot drie keer toe zijn Amsterdam getogen, w telkens bedragen van 700 uitgaven. Behalve dc den ze ook een auto. waa naar nachtgelegenheden gelijke gingen in Den Haa werpen. Brussel en Maa: Bij zijn aanhouding zestienjarige S.. die op zing van de vijftienjarige geldkistje met inhoud 1 stolen uit de slaapkamer hotelier, nog slechts een van 35 over. Zijn metg had het zuiniger aan gec beschikte bij zijn aanhoud over rond 1800. Enkele gestolen field aangeschaft

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2