De Britse leeuw brult om vernieuwing Vader en vijf kinderen omgekomen bij brand in Boxtel BINNENLANDS NIEUWS RECHTSZAKEN Twee ontsnapte jongens stichtten brand bij zoeken naar oude buit sdag 7 november 1902 Woensdag! november 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 (Van onze correspondent) liet mag merkwaardig klinken, maar de crisis rond Cuba heeft de Britten niet van hun stuk gebracht. De Engelse regering heeft de kans niet gegrepen om zich te wreken op de Amerikanen, die hen in de Suez-kwestie destijds in hun hemd lieten staan. De Britse regering is trouwens te degelijk pro-Westers om een kink in de Atlantische kabel van samenwerking te veroorzaken. Toch zijn de uitgeslapen Britten ook handig genoeg om er op te wijzen dat de uitvoer van niet militaire goederen naar Cuba vrij is en blijft en menig Londens scheepvaarthuis hoopt er zijn wankele economische positie door te verbeteren ENGELANDS ECONOMIE IS NOG SPRINGLEVEND Wij moeten ons overigens van de toestand der Britse economie geen verkeerd beeld vormen door te menen dat het Engelse zaken leven voorgoed door een soort houtworm is aangevreten en roem loos ten onder zal gaan. Men profiteert hier in Engeland voorlopig van de prijsstijging in enkele Europese landen als gevolg van de E. E. G. Onder die landen vinden wij ook Nederland. Er is een groeitempo in industrié en handel van ca 4 per jaar en men wil dit nog opvoeren. Er zijn er die van mening zijn dat de snelheid van de welvaartsgroei nog zal toenemen na Engelands toetreding tot de E. E. G., omdat de invoer in Europa dan gemakkelijker zal gaan. iDit aantal optimistische Brit- smalend na en beschuldigen ze ten is echter sterk verminderd na de teleurstelling, die minister Heath in Brussel heeft moeten verwerken. Zoals bekend ging het daarbij om de aanpassing van het Britse landbouwbeleid aan dat van de E. E. G. Dit zou voor Engeland, wanneer het de wen sen van de zes volgde, een pijn lijke kwestie worden. De burgers van dit eiland kunnen tot heden hun levensmiddelen goedkoop krijgen. Boeren worden gesteund De prijzen zijn afgestemd op de wereldmarkt. Deze is de laat ste tijd door overprodukties in dalende lijn. De kosten van le vensonderhoud dalen dus op dit punt. terwijl men juist in de meeste Europese landen met een stijging worstelt. De Engelse boeren deert dit niet. Die worden door de regering wel gesteund, omdat de meerderheid van de Engelsen er prijs op stelt in ge val van oorlog over een krachtige boerenstand te beschikken. Op dit punt hebben de aanbidders van de Britse leeuw iets van de jongste oorlog geleerd. Minister Heath heeft getracht dit aan zijn continentale mak kers duidelijk te maken, doch is daarin niet geslaagd. Niet de boeren worden rechtstreeks ge steund op het continent maar men maakt de kostprijs van de geïmporteerde produkten gelijk aan die van voortbrengselen uit het binnenland. Het gevolg is dat de Europese huismoeders op het vasteland in doorsnee meer voor het voedselpakket moeten betalen dan de Britse. Nu vrezen dus de Engelsen dat zij het Europese systeem moeten over nemen. De continentale landen hebben daarop bij minister Heath aangedrongen, maar deze heeft loods verklaard dat dit onmoge lijk is. Welvaart steeg Het gesprek van de dag in de zakenwijken van Londen gaat over dit onderwerp, omdat men van mening is dat daarmee de Britse levensader wordt be_ dreigd. Er zouden prijsstijgingen en loonsverhogingen moeten vol gen. Iedere zakenman hier heeft in het verleden ervaren wat een loonsverhoging betekent en voelt er dus niets voor Met deze kwestie komt de hele Britse binnenlandse politiek weer op het tapijt. Ondanks het vele morren dat hier gehoord wordt op de maatregelen van de Britse regering, verwachten toch de meesten van de Tories nog het welvaartsheil. Het is dan ook onmiskenbaar dat do welvaart der Britten de laatste jaren is gestegen. Velen menen dat dit te danken is aan de vrijage van de conservatieven met een vrije markteconomie, die de concur rentie heeft doen opleven. Wat gaat er nu echter gebeu ren? Als de Engelsen gedwon gen worden de zes Europese lan den na te volgen, dan wordt de Britse leeuw weer in een soort keurslijf van planeconomie ge wrongen en daar voelt men wei nig voor. De labourmensen in dit 'land wijzen de conservatieven al van politiek opportunisme. Met die lui kun je alle kant uit, zo wordt er smalend gezegd. De druiven zijn zuur Nu zijn de politieke druiven voor de tegenstanders van de Engelse regering ook beslist zuur. Men had verwacht dat de conservatieven vast zouden lopen in een imperialistisch slop. Het partijcongres van de Tories bracht echter op dit punt een volkomen ontnuchtering. De re geringspartij kwam daar met de meest progressieve plannen voor de dag. Deze plannen behelzen onder meer het aanvaarden van de toe treding tot de E. E. G. Dit impli ceert dus een geleidelijk losser maken van de banden met de banden van het gemenebest. De oude vieze kernen van de indus- striesteden, die nog voelbaar herinneren aan de vorige eeuw, zullen worden opgeruimd. Daar mee helpen een aantal verkeers- deskundigen tevens een einde te maken aan de toenemende ver keerschaos. Deze plannen zijn velen in de Britse steden uit het hart gegrepen. Vanzlfsprekend wordt in kringen van de rege. ringspartij niet nagelaten er op te wijzen dat hiermee tevens ga ranties zijn gegeven voor een effectieve werkloosheidsbestrij ding wanneer onverhoopt een economische depressie de kop mocht opsteken. De algemene stemming op de Britse eilanden is er een van hoop en verwachting. In de mees te gesprekken kunnen wij mer ken dat de last van de gedeko loniseerde gemenebestlanden, die elk jaar weer vroegen van de totale Britse koek. zwaar op het land heeft gedrukt. Velen hopen daarvan bevrijd te worden en in een nieuwe aanpak van zaken ziet men kansen. Daarmee is niet de typisch flegmatieke Engelse geesteshou ding verdwenen. Het optimisme van de Britten uit zich minder in uitbundigheid maar meer in vastberaden uitspraken. Het is bij deze stemming nauwelijks te verwachten dat de labour-men- sen zijde zullen spinnen bij hun plan tegen de E. E. G. De wereld schijnt zo af en toe maar meer dikwijls dan vroeger op zijn kop te staan. De conser vatieven bijten nu het spits af met de aankondiging van ver nieuwingsplannen, waartoe ook een aantal nieuwe sociale wet ten behoort. Mocht dat nog niet genoeg zijn dan hebben zij nog meer te bieden in een zogenaam de „Industrieel Handvest", dat al 15 jaar klaar ligt maar nog nim mer uit de politieke doos werd gehaald. (Nadruk verboden.) RUSSISCHE STEUN VOOR EGYPTE De Sowjet-Unie zal in 1963 11.000 ton aan machines en ander .materiaal aan Egypte leveren voor de voltooiing van de stuw dam van Assoean, die men bezig is tc bouwen. Dit is medegedeeld door het .Persbureau van het Midden- Oosten. De Sowjet-Unie zal ook Arabische technici en arbeiders scholen in verband met de bouw van de dam. Het grootste deel zal opgeleid worden in speciale centra in Egypte. Zij, die met de modernste machines moeten om- Staan, zullen hun opleiding ech ter in Rusland krijgen. Verder zal Rusland nog meer technici naar Egypte sturen. Men verwacht dat er vóór het einde van het jaar 200 Russische deskundigen in Egypte zullen zijn. MOEDER WIST MET HULP VAN VOORBIJGANGERS DRIE KINDEREN UIT VLAMMENZEE TE REDDEN Een verraderlijke brand heeft gistermorgen het tien leden tel lende gezin P. Beekmans aan de Parallelweg 67 te Boxtel zwaar getroffen: de vader van het ge zin en- vijf van zijn jonge kinde ren kwamen in de vuurzee oni. De moeder en drie andere kin deren konden worden gered. Bij een moedige reddingspoging werd een buurman, de heer J. van Kseh, zó zwaar gewond, dat hij in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. Noor zijn leven wordt gevreesd. Hoe de brand in het kleine woninkje in een rij arbeiders huisjes is ontstaan, is nog niet met zekerheid vastgesteld. Ver moed wordt, dat de moeder van het gezin, de 32-jarige mevr. Josephina Beekmansder Kin deren, een wasketel de hele nacht op de kachel heeft laten staan, waardoor de ketel droog gekookt is. Het gloeiende metaal heeft mogelijk een vaatdoek of iets dergelijks in brand gezet. Het vuur werd ontdekt door twee voorbijgangers. Deze en een inmiddels gewekte buurman, deden wanhopige pogingen om in het huisje binnen te dringen en het gezin te alarmeren. De achterzijde van de woning stond toen echter al in lichter laaie. Het echtpaar Beekmans had hét gevaar inmiddels bemerkt. De moeder vluchtte met het jongste kind. de zes maanden oude Marcel, de straat op. De 39-jarige vader begaf zich in de brandende woning naar boven, een zolder sliepen, naar beneden te halen. De heer Beekmans keerde echter niet weer terug. De 30-jarige heer J. van Eijnd- hoven slaagde er wel in via een raampje de opkamer binnen te dringen en de 10-jarige Gerard en 9-jarige Helma aan omstan ders aan te reiken. Buurman Jan van Esch, die het huis was ingegaan om de heer Beekmans te helpen de vijf over gebleven kinderen van de zolder te halen, strompelde even latei- als een brandende fakkel naar buiten. Hij werd door omstanders geholpen en in een huis ge bracht. Daarna werd hij naar het ziekenhuis te Boxtel ver voerd. Kort daarop werd hij overgebracht naar het Sint Eli- sabethziekenhuis te Tilburg. Niemand kon de zes op de zol der opgesloten mensen meer be reiken. De brandweer die inmiddels was gearriveerd, slaagde er in het vuur binnen korte tijd met groot materieel te bedwingen. Ook de brandweer van Den Bosch, die door particulieren was ge waarschuwd, nam aan het blus- singswerk deel. Brandweerlieden slaagden er uiteindelijk in de zolder te be reiken. Op een enigszins in tact gebleven deel van de zolder ont dekten zij de verkoolde lijken van de vader en van een' der kin deren. Het zoeken naar de ove rige kinderen vergde nog enige tijd. Zij werden gevonden in de achterkamer tussen de resten van de ingestorte zoldervloer. De lichamen werden door do politie overgebracht naar het ziekenhuis. Daar liggen nu op gebaard de vader, de heer Petrus Beekmans (39), en zijn kinderen Maria (7), Adrianus (5>, Petra (4), Jozef (2) en Theodorus (1). Het huis van het gezin Beek mans zou binnenkort afgebroken worden, daar het in een sane ringsplan stond. Smeuling in leunstoel Een door de recherche van de gemeentepolitie in Boxtel, in OVEREENSTEMMING OVER C. A. O. VOOR BAKKERSBEDRIJVEN Eerste halfjaar 46 uur; tweede halfjaar 45 uur werken per week Werkgevers en werknemers in werp C.A.O. voor het personeel het bakkerijbedrijf hebben maan dagmiddag volledige overeen stemming bereikt over ëen ont- van bakkerij bedrijven en zullen dit concept bij de rijksbemidde laars en de minister van Econo mische Zaken heden indienen. Het concept voorziet in een overeenkomst voor de tijd van een jaar. Gedurende het eerste halfjaar zal de werktijd worden teruggebracht op 4,6 pur per week; gedurende het tweede half jaar zal men gaan tot 45 uur. Als compensatie van de niet te verlenen vrije zaterdag de bak kerijen kunnen op zaterdag im mers niet sluiten zal op die dag 25 pet. toeslag op het loon worden gegeven. Wat de verdere loonsverhoging aangaat, deze zal worden afgestemd op de beschik bare ruimte hieivoor met pro- duktiviteit als criterium. Een ernstig addertje in 't gras blijft echter dat dé werkgevers met nadruk hebben bepaald, al dus de Nederlandse Centrale Bond van Chr. Werjjngpiers(sters) in de bedrijven van voedings- en genotmiddelen, dat deze nieuwe C.A.O. alleen aanvaardbaar is mits de verhoging der kosten doorberekend kunnen worden, d.w.z. dat de nieuwe C.A.O. het brood een cent duurder zal ma ken. Wordt op dit punt geen over eenstemming met de minister be reikt en het gesprek hierover vindt donderdag plaats dan zal het CA.O.-concept door de werk gevers (moeten) worden inge trokken. Vrijdag vinden de algemene besprekingen plaats over de loon politiek op basis van het desbe treffende S.E.R.-rapport door de minister en de Stichting van de Arbeid en andere belanghebben den. Dinsdag a.s. ontmoeten de werk gevers en werknemers van de bakkerijbedrijven elkaar weer om de dan ontstane situatie te bespreken. Mr A. E. van Braam Houckgeest benoemd tot particulier secretaris van Prins Bernhard Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 januari 1963 be, noemd tot particulier secretaris van Z. K. H. de Prins der Neder landen, mr. A. E. van Braam Houckgeest te Hilversum. Tevens is met ingang' van bo vengenoemde datum aan de ka pitein ter zee b.d. C. W. Th. Ba ron van Boetzeiaer eervol ont heffing' verleend van zijn functie van waarnemend particulier secretaris van Z. K. H. Prins Bernhard. De heer Van Braam Houck geest, geboren op 11 december 1913, doorliep het gymnasium en volgde aan de universiteit te Leiden de studie in de rechten. Na beëindiging der studie was hij eerst werkzaam bij een ver zekeringsmaatschappij en ver vulde hij van 1943 tot 1945 een functie bij Hét Rijksbureau voor de Voedselvoorziening. Gedu rende de jaren 1945 tot 1947 was hij werkzaam bij het hoofdbe stuur van het Nederlandse Rode Kruis. Van 1947 tot 1956 was hij geplaatst als ambtenaar, eerst bij het ministerie van Economische Zaken en daarna in het buiten land onder het ministerie van Buitenlandse Zaken. In 1956 trad hij in dienst bij de N. V. Hol landse Koopmansbank, waarvan hij sedert 1957 directeur is. De heer Van Braam Houck geest is gehuwd. -V i ii VAN DE WACHT AFLOSSING De militaire samenwerking tus sen «ie geallieerden uit de tweede wereldoorlog is ondanks allo spanning op één plaats besten dig: in Spamlau, waar nog steeds drie Duitse oorlogsmisdadigers gevangen gehouden worden. Het zijn Speer, liudoif Hess en Bal- dur von Sehiraoh, die iedere maand een andere groep be wakers krijgen. Op 1 november j.l. was liet weer de beurt van «ie Russen om de wacht van de, Fransen af te lossen. Op «1e bo venste foto zien- we hoe de Rus sische commandant de Britse directeur van de gevangenis be groet; op de onderste foto mar cheert een Russische afdeling soldaten de hoofdpoort van de oude gevangenis in. samenwerking met de districts recherche van de Rijkspolitie in s-Hertogenbosch, ingesteld on derzoek naar de oorzaak van de brand heeft uitgewezen, dat in een leunstoel naast de kachel in het achterkamertje de avond te voren smeuling is ontstaan. In de vroege ochtend is de stoel in brand gevlogen. JONGEN STEEKT ELF-JARIGE MET STILETTO In de Jacob van Lennepstraat in Amsterdam heeft de 15-jarige H. H. maandagavond omstreeks zeven uur de 11-jarige Jan H. Wijnberg met een stilettomes gestoken. Het slachtoffer liep een steekwond in de rechterzij op en is ter verpleging in het Wilheiminagasthuis opgenomen. Later op de avond heeft de kin derpolitie de messesteker aange houden. De knaap, die door de Jacob van Lennepstraat wan- deide, maakte zich nogal hoos toen hij door een jongen meende te zijn uitgescholden. Hij rende op hem af, trok het stilettomes en stak in het wilde weg in de richting van de plaaggeest. Hij raakte evenwel de 11-jarige jon gen, die in zijn gezelschap was. DRIE JARIG JONGETJE VERDRONKEN Bij de Alphense brug in Alphen aan de Rijn is maandag middag een jongetje van drie jaar, Wim van der Put, in de Rijn gevallen en verdronken. Het ongeluk werd pas na enige uren bekend omdat het vriendje van het slachtoffertje, dat met hem speelde, niets had durven zeggen. Het lijkje is aan het eind van de middag opgehaald. TWEE LOCOMOTIEVEN TEGEN EEN AUTO Op de Blindedijk in Rotter dam is een 33-jarige garagehou der maandagavond in botsing gekomen met een locomotief. Door de klap kwam de perso nenauto op het spooi- ernaast terecht, een naderende olietrein reed daarna frontaal tegen de auto op. Het merkwaardige was dat de bestuurder van de auto slechts een lichte hersenschud ding kreeg. De auto werd ver nield. WOONWAGEN UITGEBRAND Maandagavond is een felle brand uitgebroken in een woon wagen van de koopman W. Spij kerman uit Steenwijk, die in het woonwagenkamp te Bergum stond. De bewoners man, vrouw en drie kinderen van res pectievelijk 4, 3 en 2 jaar kon den de wagen ternauwernood verlaten. De brand is vermoedelijk ont staan doordat wasgoed dat bo ven de kachel tc drogen hing, vlam vatte. Om negen uur ging het echtpaar slapen. Een uur la ter werd de vrouw gewekt, door dat een der kinderen huilde. Zij rook een brandlucht. Toen haar inmiddels wakker geworden Bij het verhoor van een zes tienjarige Haagse jongen en een zeventienjarige Amsterdamse jongen, die vrijdag zijn ontvlucht uit een opvoedingstehuis in Maarn en die er van verdacht werden zondagavond in het ouderlijk huis van de zestien- om vijf van zijn kinderen die optjarige brand te hebben ge sticht, is gebleken dat deze jon gens inderdaad de daders zijn geweest, zij het niet opzettelijk. Na hun vlucht zijn de jongens via Hilversum en Amsterdam naar Den Haag gekomen. De jongste wilde thuis geld halen, afkomstig van een inbraak, die hij vóór zijn opneming in het te huis had gepleegd en dat hij onder de vloer van zijn ouder lijk huis aan de Engelenburg straat in Den Haag had verstopt. Eerst belde de jongeman aan bij buren, waar hij wist dat de sleu tel van het huis in bewaring was als zijn moeder afwezig was de ze wordt op het ogenblik wegens overspanning verpleegd in een ziekenhuis, de acht kinderen zijn bij familie ondergebracht). De buren weigerden echter de sleu tel af te geven. Daarop is de jon gen met zijn vriendje aan de ach terzijde het huis binnengedron gen. Het vriendje dook onder de vloer om het geld te zoeken, waarbij hij lucifers gebruikte. Toen de in de kamer achterge bleven jongen gerucht aan de deur hoorde, meende hij dat de politie kwam om hem te halen. Hij waarschuwde zijn vriendje en samen namen ze de vlucht. Daarbij wierp het vriendje een brandende lucifer in een hoop oude rommel, die onder de vloer lag. Spoedig stond de woning in lichterlaaie en twee kamers brandden geheel uit. Na hun vlucht uit het huis hebben de jongens in Den Haag een auto gestolen, waarmee ze naar Rotterdam zijn gereden. Daar zijn ze door de politie aan gehouden. Na hun verhoor door de Haagse politie worden de jongens naar Hilversum over gebracht. De Hilversumse poli tie is namelijk van mening, dat ze daar ook een inbraak hebben gepleegd en een auto hebben ge stolen. Het geld dat ze bij de in braak zouden hebben bemach tigd, zouden ze hebben omgezet in nieuwe kleren. echtgenoot de slaapkamer open trok. stond de voorkant van de wagen geheel jn brand. Door het intrappen van de achterdeur kon de familie de brandende woon wagen verlaten. De wagen brandde tot de grond toe af. Van de inboedel kon vrijwel niets gered worden. De eigenaar was verzekerd. BETONWERKER REED OF GROEP MENSEN IN Een 20-jarige gehuwde vrouw uit 's Heerenberg heeft weinig plezier beleefd aan een aanvan kelijk genoeglijke avond met een buitenlandse vriend in een café te Nijmegen. In het café ontmoette het tweetal maandagavond een an dere vriend van de vrouw, een 32-jarige betonwerker uit Gen nep, die kennelijk niet was in genomen met de buitenlandse concurrentie. Hij liet dat zo dui delijk blijken, dat de vrouw en de Duitssprekende buitenlander enige jongelui verzochten hen te vergezellen, toen zij omstreeks het middel-nachtelijk uur het café verlieten. Het gezelschap begaf zich op weg, doch werd spoedig inge haald door een bestelwagen. De ze draaide het trottoir op en reed op het gezelschap in. De negentienjarige jongen die de vrouw vergezelde werd door de auto meegesleurd en liep hierbij een hersenschudding op, de vrouw werd ernstig gewond. Zij kreeg ondermeer een bekken fractuur en raakte buiten be wustzijn. De auto reed na de bot sing door. In verband met deze aanrijding heeft de politie in de nacht van maandag op dins dag te Gennep de betonwerker gearresteerd, die verklaarde zo dronken te zijn geweest, dat hij zich van het gebeurde niets her innert. De auto is in beslag genomen. CHINESE VERSTERKINGEN NAAR HET HOOGSTE VLIEGVELD TER WERELD Het ministerie van Defensie van India heeft bekendgemaakt, dat op enkele kilometers van Tsjoesjoel in Ladach, het ijoog- ste vliegveld ter wereld, de aan komst van Chinese versterkingen is waargenomen. Volgens het In dische ministerie zijn de Chine zen kennelijk van plan een of fensief tegen dit Indische vlieg veld te beginnen. In de Soebansirisector van het noordoostelijke grensgebied is een Indische patrouille op enige Chi nezen gestuit. Er werden schoten gewisseld. De Chinezen leden verliezen, de Indiërs niet. De plaats van het treffen was on geveer 20 km ten zuiden van de McMahonlijn, aldus een woord voerder van het Indische minis terie van Defensie. Aan de westelijke oever van de rivier de Lohit, een zijrivier van de Brahmapoetra, vuurden Indische troepen op een groep Chinezen, die een Indische stel ling in de buurt van Walong trachtte te naderen. De Chinezen moesten zich terugtrekken. „Menon moet ook van zijn nieuwe post worden ontheven" Drie leden van Nehroe's con grespartij, die zitting hebben in de Indische volksvertegenwoor diging, hebben, blijkens een be richt in het Indische dagblad „Statesman", de eis gesteld dat de voormalige minister van Landsverdediging, Krisjna Me non ook zal worden ontheven van zijn nieuwe post van minis ter voor de Militaire Bevoorra ding. Volgens de „Statesman" heeft het feit, dat Nehroe Menon nog als minister heeft gehandhaafd, een zeker misnoegen verwekt hij talrijke leden der congrespartij. De uiterst-linkse Menon was, als bekend, nogal anti-Westers en communistisch gezind. Hem wordt verweten dat hij onvol doende afweermaatregelen heeft getroffen toen, reeds enige jaren geleden, bleek dat communis tisch China agressieve bedoe lingen ten aanzien van India had. Engelsman verdacht van spionage in Hongarije gearresteerd Het Hongaarse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft be kendgemaakt, dat de Londense directeur van een onderneming, die tentoonstelling verzocht, G. M. Wynne, is gearresteerd op verdenking van spionage. Wynne heeft door Oosteuro- pese landen gereisd en Britse machinerieën tentoongesteld. Hij werd vrijdag gearresteerd. Penningmeester verduisterde 23.000 Een jaar en zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste de officier van Justitie bij de rechtbank in Utrecht gisteren tegen de 57- jarige bankemployé J. S. M. uit Utrecht wegens verduistering van gelden op verschillende tijd stippen in 1961 en in het lopend jaar. De verdachte, die als chef van de controle werkzaam was bij de Centrale Volksbank in Utrecht, was tevens penning meester van de plaatselijke af deling van de K. A. B., die haar gelden bij genoemde bank had belegd. Van deze dubbele functie maakte de verdachte misbruik door de gelden van de afdeling in eigen zak te steken. De hier- 500.000 mark in Duitse Lotto wachtte vier weken op winnaar Een 32-jarige arbeider uit Stuttgart vernam dezer dagen pas dat hij vier weken geleden in de Westduitse Lotto de hoofd prijs van 500.000 Mark had ge wonnen. Door allerlei beslomme ringen had hij zijn „winnend" Lotto-formulier vergeten na te kijken, zodat hij al die tijd niet wist dat hij een rijk man was. Daar hij nu over veel geld be schikt wil hij gebruik gaan ma ken van zijn „gouden stem" en een opleiding tot tenor gaan vol gen. voor benodigde formulieren, die hij voorzag van de valse hand tekening van de directeur van de bank had hij in zijn hoedanig heid van controleur te zijner be schikking. In dertien maanden wist hij zich op deze manier een bedrag van ƒ23.000,— toe te eigenen, dat hij verkwistte aan tractaties aan het personeel, diners, taxi ritten, en dergelijk. Dc officier van Justitie vergeleek hem met het „goede heertje"„Hij liet het geld rollen en speelde de grand seigneur op kosten van anderen". Uitspraak 20 november. PROTEST VERGADERING VAN HET K. N. L. C. TEGEN LANDBOUWBELEID DER REGERING Het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité houdt volgen de week vrijdag, 16 november, in twee gebouwen in Den Haag, het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen en de Dierentuin, protestvergaderingen tegen het landbouwbeleid der regering. Sprekers zullen zijn ir. C. S. Knottnerus, voorzitter van het K. N. L. C„ de heer H. J. Mun- tinga, voorzitter van de Akker bouwcommissie van het K. N. Ti. C., de heer J. L. Nysingh, voorzitter van de Veehouderij commissie van het K. N. L. C., de heer G. M. Lambers, die spe ciaal de toestand der gemengde bedrijven zal bespreken.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7