Provinciaal nieuws „Seven Seas" bracht 1000 militairen terug uit Nieuw-Guinea Nie over o BINNENLANDS NIEUWS Het verbond Rode Pimpernel pagina DE VRIJE ZEEUW. Dinsdag 6 novernber 1962,"1 Met ontschepingsverlof De verkiezingen in de Ver. Staten „Terug van weggeweest'' 4 beroemde middelenIN Ploeg door middel van driepunts bevestiging met trekker vervoerd is lading AGENDA TERNEUZEN. AXEL SLUIS ZAAMSLAG de WESTDUITSE COALITIE BLIIFT VOORTBESTAAN DE SPIEGEL-ZAAK Drie kerken houden same" één dienst JIONDSD< ONTGR BINNENSC DE NIEUW Ondanks alle n uevallcn van de ho en dertigjarige Za een hond was gebe Personeeloverschot De personeelswerfact te trekken voor de Arr stopt. In weerwil van oe havens sedert enige De samenwerkende nieuwe arbeidskrachter gevuld en de vaste ker Voor een deel van deze In Rotterdam is de v ook hier heeft men ee Hier is men van men mechanisatie van het „pallets" (plateaus wa; verscheept) en de vork laarvan een voorbeeld. Ergerlijke misstand Er zijn de laatste wi misstanden bij het ontg dat de ouderejaarsstud zekere vormen van sad zelts. dat een aantal n heeft. Voor de scheepvaai De nieuwe Genees Mikojan op Ci Gistermorgen om rond half elf begon op le Lloydkade in Rot- ierdam de ontscheping van ruim 1000 landmachtmilitairen die kort tevoren met het Duitse m.s. „Seven Seas" na een voorspoe dige zeereis van ruim een maand uit Nieuw-Guinea in het vader land terugkeerden. In de geweldige drukte in en rond de ruime ontsehepingshal schitterden vele sterren-en-bal- ken-oombinaties, een bewijs van de belangstelling welke talrijke militaire autoriteiten voor deze ontscheping hadden. Kort voor men aan de ontscheping begon richtte de chef van de generale staf, luitenant generaal A. V. van den Wall Bake zich tot de weer in het „dikke groen" gestoken militairen. In zijn hartelijke wel komstgroet, ook namens de mi nister van Defensie, prees de generaal de manier waarop de Nederlandse militairen zich van hun moeilijke taak op Nieuw- Guinea hebben gekweten, „hard en doeltreffend als het moest, mild en begrijpend als het kon". Generaal Van den Wall Bake stelde verder vast dat de offers welke door de militairen op Nw.- Guinea zijn gebracht niet tever geefs zijn geweest. „U heeft het ontwikkelingswerk van de Ne derlanders op Nieuw-Guinea van dichtbij meegemaakt en u heeft door uw houding de vriendschap van het Papoea-volk gewonnen. Dit moet U tot grote voldoening stemmen". Met een „goed ge daan mannen en welkom in het vaderland", besloot de generaal zijn korte welkomstgroet. De ontscheping kon beginnen. De debarkerende militairen zijn onmiddellijk met ontsche pingsverlof gegaan. Een aantal van hen, de militairen die vóór 19 april van dit jaar naar Nw.- Guinea werden gezonden, gaan in aansluiting op dit verlof met groot verlof. Een ander gedeelte, militairen die op of na 19 april naar Nieuw-Guinea gingen en die bij terugkeer in Nederland Maandag zijn ruim 1000 Ame rikanen, die een zetel in de se naat of liet Huis van Afgevaar digden ot een gouverneurschap ambiëren, in 50 staten begonnen aan de laatste loodjes van hun verkiezingscampagne. Er staan zoals bekend 39 zetels in de senaat en 435 in het Huis van Afgevaardigden op het spel. De grote vraag, die velen bezig houdt, is nu welke partij repu blikeinen of democraten het meest van de Cubaanse crisis zal profiteren. De democratische partij be heerst nu zowel de senaat als het huis. In de senaat hebben de democraten 64 zetels en de repu blikeinen 36. 61 van de in totaal 100 senaatszetels blijven dit jaar „buiten schot" bij de verkiezin gen. Van deze 61 zijn er 43 in handen van de democraten en 18 in handen van de republikeinen. De democraten behoeven van daag maar acht zetels in de wacht te slepen om de eenvou dige meerderheid te behalen. De meeste politieke waarne mers geloven ook niet dat de re publikeinen. die in het huis 174 zetels hebben tegenover de de mocraten 261, de 218 zetels zul len krijgen, die nodig zijn om de meerderheid ie behalen- Wat de strijd om de gouver neurszetel betreft, acht men de kansen van de republikeinen be ter. Er zijn twee brandpunten: Californië en New York. In Ca- lifornië gaat de strijd tussen de huidige democratische gouver neur Edmund Brown en ex-viee- president Richard Nixon. In de staat New York staat de republi kein Nelson Rockefeller tegen over democraat Robert Morgen- thau. Nixon is gisteravond nog eens voor de televisie verschenen. Hij heeft zich verdedigd tegen de persoonlijke aanvallen, die Brow n en diens assistenten op hem heli- ben gedaan. Brown reageerde onmiddellijk op deze medede ling. Hij daagde Nixon uit om gistermorgen een persconferen tie te houden om pers en publiek 24 in plaats van 9 uur de tijd te geven om Nixons verklaringen te bestuderen. Nixon heeft deze uitdaging niet aangenomen. Op zijn beurt stelde hij Brown voor met hem voor de televisie in de bat te treden. op 16 of 19 i specialisten en kader) maanden werkelijke dienst kunnen wijzen, worden onmiddellijk volgend op het ont schepingsverlof met klein verlof in afwachting van groot verlof gezonden. Andere militairen die op of na dezelfde datum werden uitgezonden, maar die nog niet op een diensttijd van 16 of 19 maanden kunnen wijzen krijgen klein verlof in afwachting van groot verlof op de dag dat ze 16 of 19 maanden in dienst zijn geweest. Do militairen die gistermorgen weer voet op Hollandse bodem zetten, werden een half jaar geleden met de Zuiderkruis en de Waterman naar Nieuw-Gui nea gebracht. Hoewel er talrijke militairen zijn die op een langer verblijf in het omstreden Nieuw- Guinea kunnen bogen zijn de militaire autoriteiten het er over eens dat de laatst aangekomen Nederlandse contingenten het verre van gemakkelijk hebben gehad, vooral tijdens de over drachtsperiode. Luitenant-kolonel der huzaren. C. A. Heshusius, commanderend officier troepen (C. O. T.) is bij zonder tevreden geweest over het verloop van de terugreis. Hij acht dit feit niet in de laatste plaats te danken aan de voortreffelijke accomodatie aan boord van het m.s. „Seven Seas", een oud vlieg- dekschip van de U. S. Navv. Rui me salons, hutten en eetzalen, de aanwezigheid van een goed ge outilleerd zwembad en niet te vergeten de vele bars, waar 15.000 liter bier en 18.000 tin netjes werden verkocht, maak ten het verblijf bijzonder aange naam. Uitstekende recreatie mogelijkheden - films en caba ret en de aanwezigheid van grote hoeveelheden lectuur kweekte 'n voortreffelijke stem ming onder de, toch wel zeer naar huis verlangende, militai ren. ..De straffen bleven onder de maat", zo karakteriseert over ste Heshusius liet verloop van de zeereis. Als men spreekt over de lichamelijke en geestelijke verzorging kunnen de superla tieven niet op. Hors d'oeuvre, kip, compöte, ijs kwamen dagelijks voor op de menu's die werden samengesteld door het vakkun dige Duitse keukenpersoneel. De Nederlandse regering liet zich ook niet onbetuigd: iedere mili tair kreeg dagelijks één tinnetje bier en wekelijks vijftig van de beste sigaretten gratis. Aalmoe zenier en dominee zijn zeer te vreden over de opkomst tijdens de godsdienstoefeningen aan boord. 65 procent bij het rooms- katholieke gedeelte en 55 procent bij het protestantse gedeelte. Zo zijn ze dan van boord ge gaan gistermorgen, ruim 1000 Nederlandse militairen„Terug van weggeweest", met 2000 siga retten een knipoog van de douane vele souvenirs (waar onder veel Papoea-wapens) en nog veel meer herinneringen. Hier en daar op het grote haven complex van de Lloyd groepten militairen bijeen. Even tevoren hadden ze het misschien moeilijk gehad bij de begroeting van ouders, vrouwen, verloofden en kennis. Maar het was duidelijk, het afscheid van hun kameraden waarmee ze door de bush trok ken viel hen even moeilijk. Toen reden de bussen en auto's weg. Er is een einde gekomen aan een ongetwijfeld gedenkwaar dige periode uit het leven van 1000 Nederlandse militairen. rinpn wnnnArpn' In Italië zijn maandag ruim fT tw<r miljoen landarbeiders voor £«n dmr m,dd.l.n xorgt .rvoor ppn etrnaa] jn s(aki gegaan. d.td.m..gni.tv.n,tce.kr..ktr zjj ijveren V0(J,. een „jeUWC Vier geneesmiddelen in één tablet landbouwpolitiek en zij willen verenigd ondersteunen eikaars dezelfde sociale voorzieningen werking en doen wonderen. Chefa- als dc .industrie-arbeiders. Als rin. d» hii deze actle nlet helpt, volgt op 16 rine „4 werkt niet alleen beter bij en yj november een staking van bestrijding van pijn en griep, maar twee dagen. Intussen hebben ook bovendien veiliger, want één der het ziekenhuispersoneel, de bestanddelen dient om de maag te vroedvrouwen en de apotheken het werk neergelegd en wel voor oescnermen. vjjf dagon. 0ok wensen vcrbP. JH1 f fn tering van hun positie. M ff l| 11 r „TT Tenslotte hebben de rechters ■onnKMVfSVneTtfllfWww v oor het eerst in de geschiedenis Yjvan I,alië besloten, te staken. Zij willen dit op 28. 29 en 30 novcm- üiuin iraii.e m #wi::«n f 0.80 ber doen, omdat zij vinden dat Handige stfi3V8rpakkmo 40 tabletten f 1.50 ♦- t v-i Vo.rO.lj, (licon iOO ubi.iten f 3,50 de staat hen, in vergelijking met andere ambtenaren, stiefvader- lijk heeft bedeeld. DINSDAG 6 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „De duivel slaapt nooit". HOEK: Gehoorzaal. 7.30 uur: Film „Weg naar de wereld". WOENSDAG 7 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „De duivel slaapt nooit". ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, Zaagstrr.at, 7.30 uur: Film „Weg naar de wereld". Geruime tijd geleden is in Zeeuws-Vlaanderen een aantal gebruikers van landbouwtrek kers geverbaliseerd, die aan hun trekker een meerscharige ploeg, bevestigd aan de zgn. driepunts bevestiging, over de openbare weg vervoerden. Volgens verbalisanten moest deze ploeg worden gezien als achterbouw van de trekker en was deze achterbouw langer dan toegelaten was, nl. langer dan 2 3 van de wielbasis van de trek ker, hetgeen de wettelijk voor geschreven lengte van de ach terbouw van een motorrijtuig is. Het Landbouwschap heeft zich altijd op het standpunt ge steld dat in principe alle aan een trekker bevestigde werktuigen moeten worden gezien als lading, t.w. bevestigd op het „laadvlak" van de trekker: de driepuntsbe vestiging. Bij de behandeling van deze zaak voor de kantonrechter te Terneuzen werd een boete op gelegd. Daarna ging men in ho ger beroep, waarbij het vonnis door de rechtbank te Middel burg werd bevestigd. In cassatie voor de hoge raad werd dit von nis vernietigd en de zaak terug verwezen naar het gerechtshof te 's Gravenhage. Dit gerechts hof heeft deze zaak opnieuw be oordeeld. In zijn arrest oordeelt het hof nu bewezen, dat de ploeg als achteroverbouw van het motor voertuig deel uitmaakt van dat motorvoertuig. Het hof is nl. van oordeel dut de ploeg wordt ver voerd als lading van de trekker, omdat hij niet tot de gewone uitrusting van de trekker be hoort. Het hof overwoog hierbij nog. dat ook bij een landbouwtrek ker een laadvlak voorkomt, te weten het vlak gevormd door de drie punten van de herinrichting. Als dus een ploeg of een an der landbouwwerktuig door middel van deze driepuntsbeves tiging met een trekker wordt vervoerd is het lading. Het Landbouwschap noemt dit arrest verheugend voor de landbouw in zijn geheel. Immers, omdat voor lading ruimere voorschriften gelden in het Wegenverkeersreglement dan voor achteroverbouw. is het voor de landbouw mogelijk alle landbouwwerktuigen aan de driepuntsbevestiging van de trekker over de openbare weg te vervoeren. Aldus zijn extra investeringen voor dit vervoer niet nodig. Wel moet in alle ge vallen deze uitstekende lading voorzien zijn van een rode vlag van 40 bij 40 cm, die aan een zijde moet worden opgehangen, terwijl de scherpe uitstekende delen moeten worden afge schermd. Reumathiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit (Adv.) TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Examen Apothekers-assistent Te Leiden slaagde voor het examen apothekers-assistent on ze stadgenoot de heer F. Tolle naar. Grote belangstelling voor George van Renesse In het Petrus Hondius Lyceum gaf gisteravond de vermaarde Nederlandse pianist George van Renesse voor een voor Terneu zen /eer talrijk publiek een piano recital. De heer Van Renesse vertolkte een viertal werken, n.l, vóór de pauze Sonate in As gr. t. op. 110 van Ludwig von Beethoven en de Sonate in A gr. t. op. posth. van Franz Schubert; na de pauze de Suite Bergamasque van Claude Debussy en Prélude choral et Fu. gue van César Franck. Zeker al om het feit dal Geor ge van Renesse uit Zeeuws- Vlaanderen afkomstig is, zal het velen interesseren iets meer over deze vermaarde meesterpianist te vernemen. Hij werd n.l. in 1909 te Zaamslag geboren, waar zijn va der medicus was. Toen hij slechts enkele maanden oud was, ver huisde het gezin Van Renesse. De heer Van Renesse doorliep de 5-jarige cursus van het Am sterdamse conservatorium in 3 jaar en behaalde reeds op 19-ja- rige leeftijd de „Prix d'Excéllen- ce". Hij studeerde in Parijs en Berlijn, bereisde vele landen van Europa, waar zijn optreden te Rome onder leiding van Willem Mengelberg een groot succes werd. Als Schubertvei tolker trok hij in Wenen zeer de aandacht en een optreden in Berlijn in '57 werd als sensationeel beschouwd. In 1946 maakte de heer Van Renesse een tournée door het toenmalige Nederi. Oost-Indië en bezocht vier maal de West en de omliggende landen. De regering zond hem naar Holland en Michi gan (U.S.A.) ter gelegenheid van het eeuwfeest van die stad. Yehudi Menuhin nodigde hem in 1947 uit voor een concertreis in de Philippijnen en het volgend jaar voor een Amerikaanse tournée. Do laatste tijd trekt de heer Van Renesse de aandacht door zijn improvisatie-programma's voor de radio. Bij het optreden van gister avond gaf de heer Van Renesse een korte uiteenzetting van ieder stuk en wees op het verschil tus sen Von Beethoven en Schubert. (Deze laatste had een zó grote verering voor Von Beethoven, dat hij hem zelfs niet durfde te ontmoeten. In de werken die hij van de vier componistten ten gehore bracht, bleek dit verschil wel zeer duidelijk. Terneuzen had gisteren een zeer bijzondere avond en de noodzaak van een cultureel cen trum is daarbij nog eens duidelijk geaccentueerd. De ontvreemde D. A. F. terecht. De in de nacht van 23 op 24 oktober ontvreemde D. A. F.- auto, door twee Deense schepe lingen van het m.s. Frankrig, is zaterdag 3 november in onbe schadigde slaat in Ledeberg bij Gent gevonden en is gisteren door de eigenaar en Rijkspolitie teruggehaald. Op 3 november deed een mevr. de politie te Ledpberg weten dat er al ruim een week een Neder landse wagen in de straat stond geparkeerd. Eerst dacht men dat de auto van familie of kennissen was van een in deze straat wo nende Nederlandse familie. Toen bleek dat dit niet het geval was is er aangifte van gedaan bij de politie met het gevolg dat de eigenaar terug in het bezit van zijn auto is. De Deense joyriders zijn reeds door de Deense politie op vrijdag 26 oktober in Kopenhagen aan gehouden. Ontspanning Rozenoord. In de recreatiezaal tan Rozen- oord te Sluis bracht de familie Riemens uit Axel. bestaande uit moeder, vader, zoon en dochter een liederenprogvamma uit de bundel van Joh. de Heer, daarbij begeleid door 2 accordeons en 2 gitaren. De composities waren omgezet in moderne toonzetting met zang. De heer J. P. J. Wage, direc teur van Rozenoord. bracht de familie Riemens dank voor deze muzikale avond. Gemeentelijke badinrichting Gedurende de maand oktober werden in de gemeentelijke bad inrichting 756 baden genomen. GRAVIN CONTRA RIJKSWATERSTAAT De landsadvocaat, mr. Droog- leever Fortuyn, zal heden zijn conclusies deponeren bij de rechtbank te Rotterdam, waar mede de jongste fase in de civie le procedure wordt afgesloten, die gevoerd wordt door gravin De Chambure—Cuyper te Hoo- gerheide tegen de Staat der Ne derlanden. De gravin meent als ambachtsvrouwe van de heerlijk heid Grijsoord op Goeree Over- flakkee rechten te kunnen ontle nen op de Grevelingendam. Zij beschouwt het deel van de noor delijke Grevelingen, waar men thans aan het werk is als haar eigendom. Dus zou Rijkswater staat zonder haa>' toestemming de Grevelingendam hebben ge legd op aan de gravin toebeho rende gronden. De rechten van de gravin worden door Rijkswa terstaat niet erkend. van 93.) Aan het einde van de rue Mouf- fetard bleef Rateau nogmaals stilstaan. Een netwerk van straat jes ging van hier uit naar alle zijden. Hij keek overal om zich heen en achter zich. Het was moeilijk te zeggen of hij plotse ling achterdocht had dat hij ver volgd werd; zeker is het dat hij, na een korte aarzeling plotseling de nauwe rue Conrescarpe in sloeg en uit het gezicht ver dween. Tournclort vloog achter hem aan. Toen hij de hoek der straat bereikte, zag hij Rateau aan het andere eind plotseling naar rechts gaan. Maar niet voordat hij zijn vervolger klaarblijkelijk opgemerkt had, want vanaf dat ogenbiik was zijn gehele gedrag veranderd. Er lag in zijn hele houding schichtige angst uitge drukt. Zelfs op deze afstand kon Tournefort zien hoe hij het on handig pak tegen zijn borst klemde. Daarna werd de vervolging hef tiger. Rateau vloog in een uit het door - BARONESSE ORCZY dichte netwerk van straatjes om de place de Fourci, ogenschijn lijk met het doel zijn vervolgers van de wijs te brengen, want na een poosje rende hij in een cirkel rond. Nu eens naar de rue des Poules, dan naar rechts en wéér naar rechts, en terug naar de place de Fourci. Dan weer recht er doorheen naar de rue Con- trescape, waar hij plotseling zo volkomen verdween dat Tourne fort dacht dat de aarde hem ver zwolgen moest hebben. Tournefort was iemand, die tot grote lichamelijke inspanning in staat was. Zijn beroep vergde dikwijls veel van zijn krachten en van zijn uithoudingsvermogen; maai nooit was zijn taak hem zo zwaar gemaakt. Blazend en hij gend. nu hollend zo snel als maar mogelijk was, dan plotseling tot staan gebracht door de dubbel zinnige manoeuvres van zijn te genpartij, en zijn grootste moei lijkheid was wel, dat burger Chauvelin niet wilde dat de man Rateau zou merken dat hij ver volgd werd. En Tournefort moest al zijn overleg gebruiken om óf in de schaduw van een beschut tende muur te blijven, óf in de open deurportieken te verdwij nen. en toch ondertussen niet die teringachtige reus uit het oog te verliezen, die een of ander inge wikkeld spel scheen te spelen, dat welhaast de krachten van burger Tournefort uitputte. Waar hij niet kon achterkomen was, wat er wel met Chauvelin en Gourdon gebeurd kon zijn. Zij waren minder dan driehonderd meter achter hem geweest toen voor het eerst de wilde jacht in en uit de rue Contrescarpe be gonnen was. En nu hun tegen woordigheid juist het meest no dig was, schenen ze hem, Tour nefort en het voortvluchtige wild uit het oog verloren te hebben. En om alles nog ingewikkelder te maken, werden de avondschadu wen dichter en dichter, en deze nauwe straten van de Faubourg waren zeer spaarzaam verlicht. Juist op dit ogenblik kreeg Tournefort Rateau weer in het oog, terwijl hij ditmaal op zijn gemak de straat doorging. De brave agent verschool zich vlug en veegde zijn nat voorhoofd af, blij over deze korte rust op de wilde jacht, tot die afschuwelijke kerkhofhoest ineens zó dicht bij hem weerklonk, dat hij snel overeind vloog en bijna zijn te genwoordigheid daardoor verra den had. Hij had nog juist tijd om verder in de hoek van een deuropening te duiken, toen Ra teau voorbijging. Tournefort sloop uit zijn schuil plaats en bleef even doodstil in de dichter wordende duisternis. Het volgende ogenblik zag hij Chauvelin aan het einde van de straat staan. Rateau zag hem ook kwam inderdaad van aangezicht tot aangezicht met hem, en moest geweten hebben wie hij was, want zonder een ogenblik te aar zelen en als een opgejaagd in het nauw gedreven schepsel, draaide hij zich plotseling om en holde de straat weer in. zo vlug als hij maar kon. Hij kwam op een hal ve meter afstand langs Tourne fort heen, en terwijl hij voorbij- snelde sloeg hij zo geweldig zijn linkervuist uit. dat de agent van het comité wankelde en zich in zijn hele lengte op de straatste nen uitstrekte. Het volgende ogenblik was Chauvelin erbij. Tournefort riep, terwijl hij pro beerde op de been te komen, hij gend tegen hem: „Zag U hem? Welke kant is hij uit?" „De rue Bordet in. Achter hem aan, burger!" antwoordde Chau velin grimmig tussen de landen door. Tezamen vervolgden de beide mannen de jacht door het ver warde netwerk van straten, ge leid dooi hun vluchtende prooi. Zij hielden Rateau goed in het oog, en deze kon nu niet meer zijn vorige taktiek volhouden, nu hij twee góed-afgerichte spciuhonden achter zich had. Op een gegeven ogenblik was hij tus sen hen beiden in. Tournefort ging behoedzaam dc rue Bordet verder in; Chauvelin, eveneens sluipend, kwam dezelfde straat aan het andere eind in, en Rateau weer op z'n gemak lopend was van ieder hunner evenver ver wijderd. (Wordt vervolgd.) NA VERKEERSONGEVAL OVERLEDEN In het Sim Josophziekonhuis te Veghel is gisteren overleden het 17-jarige meisje Van de Wijst uit Nistelrode. Zondag was zij naar liet ziekenhuis gebracht tenge volge van een auto-ongeluk. De auto. waarin zij zat vloog uit de bocht. Twee andere inzittenden, jongemannen van 19 jaar, liepen geen letsel op. BROMFIETSER VERONGELUKT Vermoedelijk doordat hij een koe niet tijdig opmerkte of wel ervan schrok is de 64-jarige heer A. Woldering uit Buiner- veen gistermorgen met zijn bromfiets gevallen op de Oude Dijk bij Exloo. Hij moest naar het ziekenhuis te Emmen wor den overgebracht, daar is hij in dc loop van de dag overleden. MIJNWERKER DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD Maandagmorgen om half negen is de 42-jarige houwer J. J. Vonc- ken uit Schaesberg in de 420 me ter verdieping van de „Oranje- Nassau' -mijn 3 in Heerlerheide tijdens het afbreken van een be timmering door vallend gesteente getroffen en gedood. Hij was gehuwd en vader van één kind. Dit is het eerste dodelijke on geval op de „Oranjc-Nassau"- mijnen dit jaar. BRANDS TICHTING In een huis aan. de Engelen burgstraat in Den Haag is zon dagavond iaat brand ontstaan, die tot gevolg had dat twee ka mertjes uitbrandden. De schade bedraagt circa 15.000,—. In het huis woont een 36-jari- ge weduwe met acht kinderen. De vrouw is wegens overspan ning in een ziekenhuis opgeno men. De kinderen zijn intussen bij familieleden ondergebracht. Met uitzondering van een zes tienjarige zoon, die in een in richting in Maarssen vertoefde. Deze jongen is zaterdagavond, samen met een achttienjarige vriend uit. de inrichting ont snapt. Hij is zondagavond in zijn ouderlijk huis geweest, kort voordat de brand uitbrak, zo we ten buren te vertellen. Of de brand door zijn toedoen, al dan niet opzettelijk is ontstaan, is niet bekend. In de nacht van zondag op maandag is de jongen aangehouden in Rotterdam, toen hij samen met zijn vriend in een gestolen auto reed. Hij is op transport gesteld naar Den Haag. VERKEERSCHAOS IN HAARLEM DOOR AANRIJDING Doordat de 24-jarige construc tiebankwerker F. M. uit Haar lem in de nacht van zondag op maandag om half één op de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord een auto aanreed die voorsorteerde, is een verkeers chaos ontstaan waardoor een autobus en vijf auto's vrij ern stig beschadigd zijn. De constructiebankwerker ver keerde volgens de politie onder invloed van drank en is ter ont nuchtering ingesloten. Vier personen, van wie drie in de auto van de constructie- bankwerker zaten, werden licht gewond en konden na in het zie kenhuis verbonden te zijn naar huis gaan. De bestuurder van de auto, die voorsorteerde, S. K. uit Heemstede, werd ernstig ge wond en moest ter verplleging worden opgenomen. Zijn verloof de die naast hem zat liep lichte wonden op. DODELIJK ONGELUK De 28-jarige Helmondse café houder M. van Stiphout is in de nacht van zondag op maandag in de gemeente Veghel met zijn auto verongelukt. Onderweg van Helmond naar Amsterdam is hij tussen Erp en Veghel in de "buurtschap De Heuvel uit een van de vele boch ten gevlogen en tegen een boom gebotst. Hij moet op slag dood geweest zijn. DUITSE JONGEN IN UTRECHT AANGEHOUDEN De Utrechtse politie heeft in de nacht van zondag op maandag op het station in de Domstad de dertienjarige Duitse jongen G. H. S. zwervend aangetroffen. De jongen, die haveloos gekleed was, was weggelopen met de bedoe ling, in Amsterdam op een schip aan te monsteren. Hij was in het bezit van een portefeuille met 781.15 Neder lands geld. Hij zou deze porte feuille ergens op een onbekende landweg gevonden hebben. Hij kon zich niet meer herinneren waar dit was geweest. Liftend is de knaap over de grens gekomen. In Arnhem nam hij de trein via Utrecht naar Amsterdam. De Utrechtse politie vermoedt nu, dat de portefeuille van dief stal afkomstig is. GOUDEN ARMBANDEN LAGEN OP STRAAT In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een ju welierszaak aan de Lange Poten in Den Haag. Een baksteen werd door de etalageruit gegooid, maar het is nog niet bekend, wat er precies wordt vermist. Wel vond de politie in de omgeving van de zaak kort na de inbraak vijf gouden armbanden ter waarde van 1.250,— verspreid op straal. Deze waren in ieder geval afkomstig uit de juweliers, winkel. MEISJE MET AARDAPPEL MESJE GESTOKEN „Ik heb mijn meisje ver moord". kwam zondagavond to taal in de war de 18-jarige assis tent-fotograaf A. H. G. T. op een Haags politiebureau vertellen. Men ging kijken op het adres aan de Lunterenstraat dat door hem was opgegeven. Daar trof de politic de 18-jarige mejuf frouw W B. die met een aard appelmesje in de borst was ge. stoken. Het paar had ruzie ge. had omdat het meisje de verke. ring wilde beëindigen. Ze was niet ernstig gewond geraakt. Wel is ze opgenomen in een zieken huis. Hei drama had zich afge speeld terwijl de moeder van het meisje in de keuken de afwas deed. GAS VERSTIKKING De alleenwonende 79-jarige heer J. Voorberg uit Amsterdam. Noord is door gasverstikking om het leven gekomen. Zondag werd hij dood in zijn bed aangetroffen. Gebleken is, dat een gaskraan- tje niet goed was afgesloten. VERKEERS BRIGADIER'!'Jt, AANGEREDEN Het 13-jarige verkeersbriga- diertje H. B„ leerling van de Charlotte de Bourbonschool in Haarlem-Noord, is gistermorgen door een autobus aangereden toen de jongen een aantal kin deren over de Rijksstraatweg aldaar wilde geleiden. De jongen werd zeventien meter meege sleurd. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis Joannes dc Deo. Zijn toestand is zorgwek- kend. Na urenlange besprekingen zijn de twee West-Duitse rege- ringspartners de Christen- Democraten en de Vrije Demo craten overeengekomen om de samenwerking te blijven voortzetten. Maandagmiddag werd in een communiqué mee gedeeld, dat de betrokkenen eens luidend van oordeel waren, dat in het bijzonder met het oog op do huidige politieke situatie de coalitie moet blijven voortbe staan. Besloten werd om dr. Walter Strauss van zijn functie van staatssecretaris van Justine te ontheffen. Strauss heeft sinds 1949 in alle regeringen deze functie bekleed. De staatssecretaris van het fe derale ministerie van Defensie, Hopf, heeft verzocht om voor lopig met verlof te worden ge zonden, welk verzoek door minis, ter Franz-Josef Strauss is inge willigd. De minister van Justitie. Stammberger, die hondskanse lier Adenauer had laten weten dat hij wilde aftreden omdat hij niet tijdig van de maatregelen tegen „Der Spiegel" op de hoog te was gesteld, heeft zich be reid verklaard, aan te blijven. Staatssecretaris Hopf heeft, als gemeld, enige dagen geleden meegedeeld dat hij zijn ambtge noot van Justitie Walter Strauss, in dusdanige termen van de actie tegen „Der Spiegel" op de hoog te had gesteld dat deze had ge meend, zijn minister hierover niet te moeten inlichten. Minis ter Stammberger was later zeer gebelgd over deze nalatigheid. De in verband met de Spiegel- zaak gearresteerde officier van het Westduitse leger is, naar het bureau van de federale openbare aanklager in Karlsruhe maandae meedeelde, de kolonel Aöol' Wicht. Volgens dr. Josef Augstein. de jurist en broer van de gearres teerde uitgever van „Der Spiegel Rudolf Augstein, waren aan ko lonel Wicht vragen over het ge wraakte artikel over „Fallex 62 voor de publikatie daarvan voor gelegd. De uitgever Augstein blijft13 arrest, aldus een gerechtelijk order, omdat anders het gevaar bestaat dat hij zou proberen be' wijsmateriaal te doen verdwij nen. Drie kerken in de omgeving van Lochem in de Gelderse Acn terhoek, t.w. de Hervormde O' meente van Lochem en Barghem. de Remonstrants Gereformeerd^ Gemeente van Lochem en cl Hervormde Evangelisatievereni ging van Barghem zullen dagochtend tien uur in de Hei vormde Kerk van Lochem same> één dienst houden. In deze kern- dienst zal de heer G. van d Ley. voorzitter van de Gelder? Maatschappij van Landbou tevens ouderling-kerkvoogd de jongste Hervormde Gemeen van Nederland, Rheden bij 1 Steeg, een toespraak hóud- Onderwerp is: het korunk Gods dat zich verwerkelijkt 1 de kleine dingen van hel lei De aanleiding tot het houden deze bijzondere dienst is ac stallatie onlangs in Barg van de agrarische streekverbeie- ringscommissie. Dinsdag 6 novetr Over het hele land ii landelijke maatregelen uitbreiding van de gev voorbeeld in het gehe! gehouden, wanneer m verboden keuringen, t van honden en katten i deze dieren. In de hoof zijn en mogen geen gebracht. Tegen het muilkorvi liefhebbers geprotestee Onprettiger is, dat i heeft gekregen, waarb daarna stierf. Het cada dolheid in het spel zou digen in Amsterdam zi zijn de ziekte onder di zich zou uiten bij ratte in, dat dan ook de res aangezien men nu een voldoende controle kan de stad kunnen komen Een en ander is ook van O. K. en W. mr. J. en. en is voornemens h Ook in de vaste com is kritiek geuit. Hierop te zijn, dat blijkt dat dc gebeurde in de ontgroc door de studenten geni behoefte bestaat aan i IJei is inderdaad toe in hef zeil'houdt, aange nen in diverse plaatser In do afgelopen week kritiek en wel hoofdza laagste peil sinds 194! moesten dan Bingen, k Rotterdamse scheepvaa neer er niet binnen een gehele Rijnscheepvaart rivieren was de toestanc daar ondervond het scl Het ziet er naar uit, d Het bijzonder fraaie h( bovendien geen druppe moeilijke scheepvaartsi en geheel West-Europa de andere, die stuk voc Hoe naar het mag ziji binnenscheepvaart zijn van de grote rivieren st normaal voortgang vin In brede kringen in nieuwe Geneesmiddelen zien. De gehele vaste co heid uit de Tweede Kar Veldkamp naar het tijc of de daarvoor noodzak inmiddels tot stand ziji De algemene verontr van het geneesmiddel S ons land gebruik daarv de wet reeds van krach Gevraagd werd ook samenwerking t.a.v. on versterken en of het de: gestelde nadere onderzo raten reeds is afgeslote Tenslotte wezen vele van geneesmiddelen risl dat deze tengevolge vat nen het bereik van kini Do Kamerleden vroe regelingen kunnen wori dere voorzieningen kun iNadruk verboden.) De Sowjetrussische mier Mikoyan, die vriji op het vliegveld van arriveerde, werd daar komd door premier Cl de Rus met een omhe groette. Direct nadat hij het I vliegtuig verliet, werd door minstens tweohon .tig Russen, ambassade] en technici omstuwd. Van Cubaanse zijde w halve premier Castro, wezig vice-premier en voor het leger, Raul C minister van Buitenlai ken. Raul Roa. de mini Industrie, Guevara en d sadours van landen van jet-blok. Volgens een gezag! Cubaanse commentatoi besprekingen tussen en Castro nog dezelfde begonnen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2