Provinciaal nieuws BINNENLANDS NIEUWS Het verbond Rode Pimpernel I L— SPO VOETBAL "pagina 2 DE V lj E -ZE EUff MAANDAG 5 NOVEMBER1 TERNEUZEN Botsing tussen auto en brom fiets Zaterdagmorgen te kwart voor tien had op het kruispunt Axel- sestraatTramstraat een bot sing plaats waarbij een auto en een bromfiets waren betrokken. De heer J. van L. uit Terneu zen reed met zijn auto in de Axelsestraat richting Kerkhof- Jaan. Bij de kruising met de Tramstraat gekomen, wilde hij, naar rechts uitwijkende, deze straat inrijden en blokkeerde daarmede een ogenblik het ver keer over het rijwielpad. De heer M. de J., eveneens uit Terneuzen. die over het rijwiel pad op zijn bromfiets reed, kwam hierdoor met de auto in aanra king. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor, terwijl de materiële schade aan beide voertuigen ge ring was. Ken rectificatie Met verwijzing naar de adver tentie in ons blad van 3 novem ber j.l. over de PTT-manifestatie Terneuzen e.o., maken wij onze lezers er op attent, dat de Post- harmonie uit Breda op woens dag 7 november naar Terneuzen komt en niet op 8 november, zoals in ons voorbericht, voor komende in het zelfde nummer, abusievelijk werd vermeld. AXEL Familie-avond van de afd. Kanaalzone der C. B. C. Vrijdagavond was de zaal van „Het Centrum" tot de laatste plaats bezet met leden en huis genoten van de C. B. C. in de ka naalzone voor de jaarlijkse fami lie-avond. Na het zingen van Psalm 105 1, las de voorzitter van de afd. Sluiskil, de heer L. Scheele, Ps. 150. In zijn openingswoord heette hij allen welkom en in het bijzon der de beide hoofdbestuurders C. Braspenning en J. v. d. Herik. De heer Braspenning sprak de ipropagandarede uit en wekte een ieder op actief aan het vakver- bondswerk deel te nemen. Tot de vrouwen zeide hij, dat zij hun mannen moeten aansporen de vergaderingen en bijeenkomsten te bezoeken. Hierna betraden de heer v. d. Herik en zijn echtgenote het po dium. Daar deze vakbondbe stuurder met pensioen gaat, sprak de voorzitter een afscheidswoord tot hem en dankte de heer v. d, Herik voor het vele werk in de kanaalzone voor de C. B. C. ge daan. Wij willen, aldus de voorzitter, het ditmaal niet bij woorden la ten en bij het afscheid een blij vende herinnering aan de ka naalzone aanbieden, n.l. een schilderij van de fabrieken te Sluiskil. Mevr. v. d. Herik werd een bouquet bloemen aangeboden. De heer v. d. Herik dankte voor het hem aangeboden ge schenk en hoopte dat de stijgen de lijn in de welvaart voor de ar beiders in Zeeuws-Vlaanderen zal blijven voortgaan. Spreker wees nogmaals op het nut van een flinke Chr. vakbeweging. Het eerste gedeelte van deze bijeenkomst werd besloten met het zingen van Ps. 138 1. Na de pauze bracht de toneel groep .,Ko Bakker" het toneel spel „Het verleden sterft niet" Als vanouds was het spel weer goed en zowel grote als kleine rollen werden goed vertolkt. Een lang applaus beloonde de toneelgroep. De voorzitterAvan de afdeling Zaamslag, de heer A. Verberk- moes, sprak het slotwoord van deze geslaagde familie-avond. Bromfietser en wielrijder kwa men in botsing. - Zaterdagavond'omstreeks 7.30 nur is de heer J. H. uit Axel, rij- jdende op zijn bromfiets over het rijwielpad langs de Kinderdijk in 'de richting Zuiddorpe, met de uit de lichting van Zuiddorpe ko mende wielrijder de heer J. J. H., eveneens uit Axel, door nog on bekende oorzaak met elkaar in botsing gekomen. De bromfietsberijder liep een Hersenschudding en een hoofd wond op. Nadat dokter Boor de eerste hulp had verleend, is de heer J H. naar het ziekenhuis te Sluis kil vervoerd. De heer J. J. H. liep slechts enkele schaafwonden op. Het voorwiel van de fiets was totaal vernield, terwijl de brom mer geringe materiële schade had. OOSTBURG Raadsvergadering Do raad kwam vorige week bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Tot leraar resp. lerares in tij delijke dienst van de gymnasiale afdeling van het Kon. Wilhelmi- na Lyceum werden benoemd: J. Cramer J. C. Lodder. F. J. Los, mevr. M. S. A. Luwema, R. de Melker, mej. M. E. de Meijer, J. K. de Ruiter. C. Schijve, A. A. Torn, J. van der Vegt. J. C. Vis ser, J. van der Waag en C. T. A. van Waterschoot. Een voorstel om liet aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs (gymnastiek) voor de openbare lagere school en de openbare U.L.O-school te beperken, in verband met een benoeming van de heer J. Bruggeman aan de Landbouwhuishoudschool te Schoondijke, werd op verzoek van de heer Van der Heijden aangehouden, daar deze meende dat de vakuren van het U.L.O. niet teruggebracht mogen wor den. Met de betrokken sportleraar zal nader overleg worden ge pleegd over deze kwestie. Mej. C. M. L. de Winde uit Breskens werd in tijdelijke dienst benoemd tot vakonderwijzeres in nuttige handwerken aan de open bare lagere school. Besloten werd de gemeente-op zichter C. Kruf in rang te verho gen. Hij zal nu de titel technisch ambtenaar krijgen en een bezol diging die hiermee in overeen- stetmming is. De heer Van der Heiden infor meerde waarom het archief van de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht vernietigd is. De Voorzitter deelde mede, dit eveneens te betreuren. Hij meen de, dat indertijd toen liet kan toor van de dienst werd opgehe ven. ruimtegebrek mede een rol heeft gespeeld. Men kan echter altijd de afschriften van bouw vergunningen etc. terugvinden in het archief te Middelburg, dat steeds afschriften heeft ontvan gen. Uitgebreid werd door de raad vervolgens gesproken over een ingekomen schrijven van G. S, waarin de goedkeuring wordt onthouden aan het uitbreidings plan in onderdelen. Het gaat hier om een aanvrage van de heer Risseeuw om in de Hennequin- straat autoboxen te mogen bou wen. De heer Van der Heijden meen de, dat het toch onredelijk is, dat aan dit plan, waarin de gevoe- 'ens van de raad waren neerge legd, de goedkeuring te onthou den. De heer Le Nobel vroeg B. en W„ te bezien, of het mogelijk is de garage op een andere manier te bouwen, zodat er toch toe stemming verkregen kan worden ter plaatse de autoboxen te bou wen, of anders de heer Risseeuw op een andere wijze terwilie te zijn door hem elders grond aan te bieden. De Voorzitter zette uiteen, dat het de omwonenden zijn, o.a. de heer Vermeulen die de straat moet onderhouden, die bezwaren heeft gemaakt tegen de bouw van de autoboxen. Voorts meen de hij. dat als het nieuwe uitbrei dingsplan gerealiseerd kan wor den met o.a. de bouw van een modern ziekenhuis, ook de toe gang tot deze nieuwe wijk, n.l. de Hennequinstraat, belangrijk zal moeten wijzigen. Er zullen t.z.t. een aantal woningen gesaneerd moeten worden, waarschijnlijk ook de woning van notaris Mijs. Voorts voerde hij, vooral na aandringen van de heer Le No bel, nog aan, dat het ingediende plan voor de bouw van garage boxen zeer primitief was opge steld. Mede daardoor is waar schijnlijk de goedkeuring onthou den. Verschillende suggesties wer den nog gedaan om de heer Ris seeuw te helpen aan de nodige grond voor de bouw van garages, doch de raad achtte het op aan wijzingen van de Voorzitter niet gewenst zich nu reeds te binden, zonder dat de bedoelde grond eigendom is van de gemeente. De heer Dekker vroeg nog. of het mogelijk is de heer Risseeuw schadeloos te stellen, daar hij, doordat na de gedane aanvrage een uitbreidingsplan is vastge steld, schade lijdt. De Voorzitter zag echter geen mogelijkheid daartoe. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Le Nobel B. en W. eens te bezien, of de straatverlichting 's avonds een uur langer kan branden, vooral nu het sluitings uur van de cafés een uur later is gesteld, en men b.v. door de tele visie kan waarnemen, dat er 's avonds laat meer mensen op straat lopen. De Voorzitter zegde toe, dit te zullen bezien. De Voorzitter deelde nog mede, dat aan Oostburg de bouw van een zevental woningwetwoningen is toegewezen. De vier bewoners van de Tragel zullen binnenkort aan fatsoenlijke woningen zijn geholpen. Hierdoor wordt het f9.75 4 kl. balpen SWAN VULPEN IMPORT - ROTTERDAM DE ANTRACIETPRIJZEN .De door de Nederlandse mij nen afgekondigde wijzigingen in de prijzen van antraciet zijn met de richtlijnen voor het prijsbe leid in overeenstemming", dit deelt de minister van Economi sche Zaken. drs. J. W. de Pous, mede naar aanleiding van schrif telijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, mej. Nolte (K. V. P.). Hoewel het beleid ten aanzien van de af-mijnprijzen voor de kolen onder het K. S. G.-ver- drag valt en aan de Hoge Auto riteit is voorbehouden, treden dc Nederlandse mijnen, aldus de minister, niettemin steeds met hem in overleg, alvorens wijzi gingen van hun prijslijsten bij de Hoge Autoriteit aan te mel den. Dit overleg heeft volgens de bewindsman ook plaats gehad over de in het lopende jaar door gevoerde prijswijzigingen. De minister geeft vervolgens een op somming van de prijswijzigingen. In de sector antraciet groot 1 (speciaal) werden de noten 1, 2 en 3 per 1 april in prijs ver laagd met resp. ƒ2,50, ƒ5,— en ƒ3,50 per ton. De prijs van de nootjes 4 werd op 1 april en 1 oktober verhoogd met resp. ƒ7.— en ƒ3.— per ton. In de sector antraciet groot werd de prijs van noten 2 op 1 april ver laagd met ƒ2.50 per ton. De prijs van parelnoten werd op de zelfde datum verhoogd met 2, per ton en die van nootjes 4 per 1 april en 1 oktober met resp. 7,— en 3,— per ton. In de sector magere antraciet wer den de noten 1 en 2 per 1 april m prijs verlaagd met resp. 1,50 en 4,per ton. De prijs van de parelnoten werd per gelijke datum met 2,per ton ver hoogd, terwijl de prijs van noot jes 4 op 1 april en 1 oktober met resp. 7,— en ƒ3,per ton werd verhoogd. Over de parelnoten merkt de bewindsman nog op dat de af meting daarvan, voorzover deze 16-18 mm bedroeg, is gewijzigd in 16-22 mm, waardoor een deel van de voorheen als noten 3 (afmeting 18-30) op de markt komende kolen, in de afmeting parel, welke lager in prijs is, ter beschikking komt. In de afzet van nootjes 4 is in de loop der jaren een verscnuiving opgetre den van de industriële sector naar de huisbrandsector. Het stijgende verbruik van deze ko len in de huisbrandsector ver oorzaakte een steeds toenemen de import. Aangezien deze im port slechts plaats kon vinden tegen een aanzienlijk hogere prijs dan de binnenlandse af- mijnprijs, leidde dit ertoe dat de consumenten wat de prijs betreft afhankelijk zouden worden van de toevallige herkomst van de kolen, die zij betrokken. Aange zien het mogelijk bleek een aan tal andere huisbrandsoorten in prijs te verlagen, waardoor ten aanzien van de huisbrandsector in zijn geheel vrijwel geen prijs stijging is opgetreden, heeft de minister, zo zegt hij, tegen deze prijswijzigingen geen bezwaar gemaakt. Volledigheidshalve wijst hij er nog op, dat ten gevol ge van bijzondere bedrijfsom standigheden, onder meer van geologische aard, bij do domina- le mijnen geen bezwaar is ge maakt tegen enkele prijsverho gingen voor sommige soorten antraciet, welke niet in het door de minister verstrekte overzicht zijn opgenomen. mogelijk de woningen aan de Tragel alle tegelijk te slopen. Voorts zullen nog andere pan den, o.a. aan de Langeweg en de Schoolstraat, binnenkort worden afgebroken en t.z.t gesaneerd worden. De economische toestand op Cuba Volgens gezaghebbende Ameri kaanse kringen in Washington is de levensstandaard op Cuba sinds eind 1960 gestaag gedaald. Het totaal van de salarissen was weliswaar toegenomen, maar de hoeveelheid voor de verkoop beschikbare goederen was ge daald. De voedselconsumptie per hoofd was met ruim 15 procent afgenomen. Dit jaar zou de suikeroogst de laagste van de afgelopen zes jaar zijn. Ook de andere oogsten zou den zijn gedaald, evenals de om vang van de veestapel. Sinds begin 1960 hadden com munistische landen kredieten van in totaal 460 miljoen dollar voor de economische ontwikkeling van Cuba verleend. Voorts zou 50 miljoen dollar beschikbaar zijn gesteld voor voedsel, grondstof fen en brandstoffen. Over het geheel hadden de communistische landen echler betrekkelijk weinig geleverd voor de ontwikkeling van Cuba. Aan militaire leveran- ties was voorrang gegeven, al dus genoemde Amerikaanse krin gen. De V. S. en het zeeverkeer naar Cuba Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat een begin zal worden gemaakt met de in voering van een systeem van ver gunningen voor de vaart op Cu ba, dat ten doel heeft „onnodige vertragingen en andere moeilijk heden voortspruitend uit aanhou ding, inspectie of mogelijk be vel tot wijziging van koers" van schepen die naar of in de buurt van Cuba varen te voorkomen. Van dit systeem zouden alle schepen, ook die van commu nistische landen, gebruik kunnen maken. Volgens de verklaring van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken zullen schepen die geen offensieve wapens en dergelijke vervoeren vooraf ver gunningen kunnen krijgen van Amerikaanse douanekantoren in Amerikaanse havens of van Ame rikaanse consulaten in andere landen. Maar „in ongewone om standigheden" zou het nodig kun nen zijn dat een schip met een vooraf verkregen vergunning toch aangehouden, doorzocht cï' een andere kant uitgestuurd wordt. De Sowjet-Unie verzoekt om terugroeping van een lid der Amerik. ambassade. De Sowjet-Unie heeft de Ver enigde Staten verzocht om on middellijke terugroeping van Richard Carl Jacob, een functio naris van de Amerikaanse am bassade in Moskou. Het Russische persbureau „Tass" meldt voorts, dat de Rus sische veiligheidsdienst Jacob vrijdag op heterdaad heeft be trapt, terwijl hij spionagemate- riaal uit een geheime bergplaats in een huis aan de Poesjkin- straat in Moskou weghaalde. De aard van het op Jacob gevonden materiaal laat volgens „Tass" er geen twijfel over bestaan, dat de Amerikaan heimelijk contact on derhield met een spion. Jacob, die 24 jaar oud is, is secretaris bij de ambassade. Hij is het derde personeelslid van de ambassade in één maand tijds dat de Sowjet-Unie moet verlaten. Alle drie zijn van spionage be schuldigd. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft de beschuldiging tegen Jacob een verzinsel genoemd. Tweede Kamer over P.T.T. Is de minister bereid om met het oog op de grote inspanning van het personeel een gratifica tie over 1962 te verlenen zoals dit over 1961 is geschied? aldus één der vele vragen gesteld door de vaste commissie voor ver keer en waterstaat uit de Twee de Kamer in het voorlopige ver slag over de begroting voor 1963 van de P. T. T. en de Rijkspost spaarbank. Voorts wordt gevraagd of de minister van Verkeer en Water staat iets kan mededelen over de slarissen van P.T.T.-personeel in Europees verband in vergelij king met de Nederlandse. Ver der of het voornemen bestaat het voorbeeld van de bondsrepubliek Duitsland te volgen in het gelijk, stellen van de posttarieven voor de andere landen van de E. E. G. met die welke voor het binnen land gelden. Is harmonisering van de posttarieven van de zes landen van de E. E. G. reeds in een nabije toekomst te vernach ten? Overweegt de minister in 1963 een speciale postzegel uit te ge ven ter herdenking van het jaar 1813? Hoe groot is de vermindering van de te investeren bedragen op het gebied der telefonie? Zal door deze bezuiniging de wacht lijst voor telefoonaansluitingen, die ultimo 1963 op ruim honderd duizend wordt geschat, niet. tot een onaanvaardbare hoogte stij gen? Acht de minister het niet noodzakelijk door ingrijpende maatregelen de enorme wacht lijst tot normale proporties terug te brengen? Is er door een aan zienlijke, tijdelijke, uitbreiding der investeringen hier geen soe laas te bereiken? Verder wordt gevraagd of, ge zien de huidige uitkomsten van de telefoondienst niet een ver dere verlaging der tarieven ge wenst is teneinde een verdere popularisering van de telefoon te bevorderen en of er ook geen aanleiding is de tarieven voor het internationale verkeer te ver lagen. De varende anti-kernbombetoger De leden van het bootje „Eve ryman III" dat vrijdag uit Le ningrad in Stockholm is aange komen, hebben verklaard, dat de Russen hen meer dan een week aan boord van hun schip gevan gengehouden hebben. Eén van deze 12 anti-kernbom betogers, de Brit Barnaby Mar tin. die in Leningrad aan wal probeerde te gaan om te betogen tegen de kernwapenproeven, zei, dat de mannen van'de „Every man III" 28 uur lang met de han den op de rug vastgebonden heb ben gezeten. De touwen werden slechts losgemaakt als het etens tijd was. Volgens Martin hebben leden van de bemanning van de „Eve ryman III" gepoogd het bootje tot zinken te brengen toen de Russen meedeelden, dat het vaar tuigje Leningrad uitgesleept zou worden. De Russen brachten snel pompen aan boord en andere Russen dichtten de lekken. Volgens de leider van de groep, dr. Earle Reynolds, bleven Rus sische wachten aan boord tot de lekken gedicht waren en het scheepje 128 km de Oostzee op gesleept was. Het enige belang rijke, dat vermist werd nadat de Russen het schip verlaten had den, was het logboek. Reynolds wil hierover een officieel protest indienen. Andere leden van de bemanning hebben gezegd, dat zij notitieboekjes en adresboeken missen. Maar fototoestellen wa ren ongeschonden teruggegeven. Dr. Reynolds zei nog: „Al met al zijn wij vrij fatsoenlijk behan deld". van de door - BARONESSE ORCZY 92.) ..Ik denk er altijd aan, wat ik doe," antwoordde Chauvelin kort „en heb geen behoefte aan op merkingen van buitenaf, in dit geval." Toen wendde hij zich weer tot Tcurnefort. „Gij zelf. burger." vervolgt hij op een scherpe, be sliste toon, die geen tegenspraak duldde, „moet afstijgen, zodra gij binnen de stad zijt. Gij moet de poort in het oog houden. Vanaf het ogenblik dat ge Rateau ziet. moet gc hem achtervolgen en hem onder geen voorwaarde uit het oog verliezen. Begrepen?" „Gij kunt op me aan, burger Chauvelin," antwoordde Tourne- fort, blij bij het vooruitzicht van een werk dat zo helemaal naar zijn zin was. ..Maar wilt ge me zeggen „Ik wil je dit zeggen, burger Tournefort," onderbrak Chauve lin met grote scherpte, „dat al hebben we de diamanten en de dief zover opgespoord, we door je domheid vannacht helemaal het spoor van de ci-devant com- tesse de Succy en van Bertin ver- lorc hebben. Wij moeten ons door Rateau doen wijzen, waar ze zijn." „Dat begrijp ik," mompelde de ander gedwee. ..Dat is een geluk!" antwoord de Chauvelin droog. „En nu vlug. man. Verspil geen tijd! Tracht een paar minuten op Rateau te winnen; sluip de wachtkamer binnen om minder verraderlijke kleren aan te trekken. Burger Gourdon en ik zullen de boven- weg volgen en de man in 't oog houden voor het geval hij erover mocht denken zijn weg te ver anderen. In ieder geval zullen we je binnen de barrière wel zien. Maar indien ge, voor wij ten tonele verschenen zijn, Ra- teau's spoor zult moeten volgen, laat dan de gewone aanwijzingen achter, welke richting je gevolgd bent." Toen hij zijn bevelen gegeven haJ e zich had overtuigd dat ze volkomen begrepen waren, beval hij kort, „En Avant", en weer reden zij gedrieën in scherpe draf in de richting van de stad. IV. Burger Rateau, als hij over het hele geval nadacht, moest wel erg verwonderd geweest zijn over de ongewone schappelijkheid of onverschilligheid van sergeant F.ibot, die het commando bij de poort van Gentilly had. Ribot wierp even een achteloze blik op het vettige paspoort, dat Rateau hem aanbood, en toen hij de ge wone vraag stelde. „Wat zit er in dat pak?" en Rateau ten ant woord gaf: „Twee kolen en een bos wortels," stak hij slechts een van zijn vingers in het pak, en toen voelde hij dat er werkelijk een koolblad bovenin lag. gaf hij daarop zonder enige aarzeling het vormelijk bevel; „Passeer, bur ger, in naam der Republiek!" Tournefort die het korte to neeltje gadegeslagen had van achter het venster van een nabu rige herberg, kon niet nalaten in zichzelf te gniffelen. Hij had nog nooit enig wild meer gereed in de val zien lopen. Toen Rateau de barrière gepas seerd was. scheen hij onzeker welke weg hij moest gaan. Hij keek met zichtbaar verlangen naar de herberg, waarin de sluw ste agent van het Comité van Pu blieke Veiligheid zich nu verbor gen hield. Maar schijnbaar lag een oponthoud binnen deze gast vrije muren niet binnen zijn be reik, en enige seconden later keerde hij zich vlug om en liep snel de rue de l'Oursine door. Tournefort liet hem een eind vóórgaan, en begon hom toen te volgen. Juist toen hij uit het ca baret kwam. bespeurde hij Chau velin en Gourdon die de poort binnenkwamen. Zij schenen even eens een kort oponthoud in de wachtkamer gemaakt te hebben, waar zoals bij de meesten der poorten een aantal verschil lende vermommingen altijd ge reed gehouden werd voor de tal rijke speurhonden die het Comi té van Publieke Veiligheid in dienst had. Hier hadden de beide mannen hun dienstkleren verwis- wisseld tegen gewone kleren, die hun het uiterlijk gaven van een paar eenvoudige burgers die kalm van hun werk kwamen. Tourne fort had een oude kiel aan. ka potte kousen en afgetrapte schoe nen. Met zijn handen diep in de broekzakken, ging hij ook de rue de l'Oursine in, die na een scher pe bocht, in de rue Mouffetard uitkomt. Rateau liep haastig, grote pas sen nemend met zijn lange benen. Tournefort, dan èens springend in de modder midden in de straat, dan weer zich verschuilend in deurportieken, hield zijn prooi goed in 't oog. Chauvelin en Gourdon kwamen een eindje ver der achteraan. Het regende nog steeds, maar niet erg een fijn motregentje, dat de kleren doorweekte. Er waren niet veel voorbijgangers in dit afgelegen deel van het oude Parijs. Aan beide kanten der straat verduisterden de hoge huizen het laatste, allengs ver blekende grijze septemberlicht. (Wordt vervolgd.) OOK HONDSDOLHEID IN AMSTELVEEN. Ook in de gemeente Nieuwer- Amstel is hondsdolheid gecon stateerd. Een herdershond, die aan dc ziekte is overleden, heeft een andere hond en een geit go- beten. Beide beesten zijn ook dood. Een tiental mensen, dat met de hondsdolle hond in con tact is geweest, wordt gevacci neerd. De burgemeester van Nieuwer-Amstel heeft een muil- korfgebod afgekondigd. Het bevel tot muilkorving is niet van toepassing op honden welke op een afgesloten erf aan een ketting liggen. IN WEESPERKARSPEL 2 KATTEN DOODGESCHOTEN Krachtens de nieuwe dooi' de minister van Landbouw en Vis serij uitgevaardigde besluiten inzake de bestrijding van honds dolheid heeft de rijkspolitie in Weesperkarspel zaterdag twee katten, die kennelijk geen tehuis hadden, doodgeschoten. Daar Weesperkarspel vrijwel aan het besmette gebied, de hoofdstad, grenst en daar bekend is, dat Amsterdammers hun hon den buiten Amsterdam hebben losgelaten, zal van zaterdagavond af in Weesperkarspel iedere los lopende hond, ook al is de eige naar bekend, worden doodge schoten. AUTO OP TROTTOIR: I DODE EN 1 ZWAAR GEWONDE. Een kennelijk onder dc invloed van sterke drank verkerende autobestuurder heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Kerk- rade een ongeluk veroorzaakt, dat aan de 32-jarige mijnwerker J. G. H. uit Kerkrade het leven heeft gekost en waarbij diens echtgenote levensgevaarlijk werd gewond. Het echtpaar werd op het trot toir in de Chevremontstraat in Kerkrade. waar het met de fiet sen in de hand liep, getroffen door de auto van de 21-jarige W. K. uit Kerkrade, die geheel links had gereden, tegen de trottoirband was gebotst en, over de kop geslagen, op het trottoir terecht was gekomen. De heer H. was op slag dood; zijn vrouw werd met een schedel- basisfractuur naar het St Josef- ziekenhuis te Kerkrade overge bracht. Het echtpaar had twee kinderen. Volgens de politie rook de auto bestuurder naar sterke drank. AUTO TEGEN BOOM Eén dode In de nacht van zaterdag op zondag is te Deventer een perso nenauto geslipt en tegen een boom terecht gekomen. Een van de vijf inzittenden, de 19-jarige mej. L. Dekker uit Deventer, kwam bij dit ongeluk om het leven. De bestuurder van de auto, J. B. uit Amsterdam, en de overige inzittenden werden licht gewond. TEXTIELDIEVEN ACTIEF IN AMSTERDAM Amsterdam beleeft op het ogenblik een hausse in de textiel- diefstallen. In korte tijd werd een hele reeks inbraken gepleegd, waarbij voor belangrijke bedra gen aan allerlei textielgoederen werd gestolen. Zaterdagavond tussen 18 en 20 uur werd inge broken in 'n confectie-atelier aan de Busken Blazerstraat. Er werd voor een waarde van ruim 8000 aan damesmantels, damesregen jassen, mantelpakjes e.d. ont vreemd. De dieven reden met een auto voor om hun buit in te la den... GELIEFDEN OVER DE GRENS GEZET De vreemdelingendienst van de Amsterdamse politie heeft in het weekeinde twee geliefden over de grens gezet. Het betreft een 20- jarige Duitse kok en zijn 19-jari- ge uit Leningrad afkomstige meisje, dat hij als verstekelinge op een schip, uit Rusland naar Zaandam smokkelde. De koksmaat, een vluchteling uit Oost-Duitsland, leerde het Russische meisje kennen tijdens de reizen die hii op het Westduit- se schip „Merkurius" naar Le ningrad maakte. Het was een liefde op het eerste gezicht, want al spoedig rijpte het plan bij de koksmaat zijn geliefde mee te nemen. Trouwen in Rusland was niet mogelijk, omdat dan zou blij ken dat de koksmaat uit Oost- Duitsland. waar zijn familie nog woont, is gevlucht. Hij slaagde erin zijn geliefde op het hout schip te smokkelen. In Zaandam stapte het tweetal van boord om zich bij de Duitse consul in Am sterdam te melden. Deze kon niets anders doen dan de vreem delingendienst waarschuwen. Aangezien het meisje geen po litiek asiel wenste aan te vragen, bleef de Vreemdelingendienst niets anders over dan een uitge- leiding. Na overleg met het mi nisterie van Justitie werd beslo ten dat de koksmaat en zijn aan staande bruid per trein ons land zouden veriaten. In West-Duits- land hopen ze spoedig te kunnen gaan trouwen. AUTO SCHOOT DOOR MIDDENBERM Op de rijksweg Den Haag Utrecht ter hoogte van Reeu- wijk is vrijdagavond omstreeks half zes een Ford Taunus door de middenberm geschoten en op een Volkswagen gereden die )n' de richting Utrecht—Den Has- reed. Beide voertuigen werden daar. bij zó zwaar beschadigd dat van wrakstukken mag worden ge sproken. De inzittenden van de Volks wagen de heer A. Koster uit' Rotterdam en zijn 8-jarig zoontje werden resp. zwaar en minder ernstig gewond. De bestuurder van de Taunus de heer J. Odding uit Driebergen, die van een veiligheidsgordel was voorzien, liep slechts schaaf- en snijwonden op. Na dit ongeluk vonden ter plaatse op dc baan Den Haag- Utrecht nog enige kleine ketting; botsingen plaats. Deze werden volgens de rijkspolitie veroor zaakt door nieuwsgierige auto mobilisten die hun auto ofwel op de rijbaan tot stilstand brachten of niet voldoende naar dc par- keerstrook uitweken. BOEHDERIJBRAND Donderdagmorgen is door ons bekende ooi-zaak brand uitgebro ken in de kapitale boerderij van de heer J. Schouten te Binnen, wijzend (gemeente Westwoudi. Het vuur. dat in de rieten dak en. het opgeslagen hooi gretig voed sel vond. greep zo snel om zich heen, dat van de inboedel vrijwel niets gered kon worden. Ook een tractor ging verloren. De heer Schouten was op het tijdstip van de brand naar de kerk, zijn vrouw verbleef bij haar zuster in Wormer. Een meisje kon de drie kinderen tijdig in veiligheid brengen. De brand, weer, die de boerderij niet kon redden, slaagde er wel in een naastliggende woning van mevr. Koelemeijer, waarop de brand was overgeslagen, te behouden. BRUTALE DIEFSTAL OI* AMSTERDAMSE SCHEEPSWERF Aan boord van een Engels zeeschip, dat voor reparatie bij de Amsterdamse Droogdok Mij ligt. is donderdagnacht een zeer brutale diefstal gepleegd. Van de bouten waarmede de flenzen op de in een ruim liggende reserve schroefas zijn vastgezet hebben dieven alle 22 koperen schroef blad dobbelsteenmoeren losge brand. Deze moeren hebben een vervangingswaarde van 6.600 gulden, zij moeten n.l. speciaal gemaakt worden. De oud-koper waarde van het gestolenc be draagt circa 500 gulden. De re cherche van de rijkspolitie te water stelt een onderzoek in. VECHTPARTIJ MET HAK BESLECHT Een 20-jarige jongedame heeft donderdagavond een vechtpartij in een woning aan de Oude Waal te Amsterdam met een klap van de hak van één van haar schoe nen beslecht. Een 36-jarige man bedreigde de vrouw, met wie hij sinds enige tijd daar samenwoont na haar te hebben geslagen, met een mes. Ook de 15-jarige zoon van deze vrouw werd door de onder invloed verkerende man mishandeld. Toen greep de 20- jarige dochter ter verdediging van haar moeder in. Zij sloeg de man met de schoenhak op zijn hoofd en hij moest met een hersenschudding en bloedende hoofdwonden in het Weesper- plein-ziekenhuis worden opge nomen. SLACHTOFFER VAN .MOORDAANSLAG OVERLEDEN De 40-jarige mevrouw N. B. E. uit Zevenaar, die enige weken geleden bij een moordaanslag ernstig werd gewond, is vrijdag middag in het R. K. ziekenhuis te Zevenaar aan de gevolgtn hiervan overleden. Mevrouw E. werd op donder dag 18 oktober 's avonds om streeks acht uur op een afge legen gedeelte van de Babbe- richse Weg in Zevenaar onver hoeds aangevallen door een 16- jarige jongen. E. B. uit Babbe- rich (gem. Zevenaar), die haar al enige tijd had achtervolgd Ter hoogte van de Hervormde begraafplaats kwam de jonge" naast mevr. E. rijden. Hij trok haar van de fiets, waarop er een worsteling volgde, waarbij de jas van mevr. E. totaal in stuk ken werd gescheurd. De jonge" bracht de vrouw vier messtek'" in de rug toe. Hierbij werd ée" der longen geraakt, waard"1'1 operatief moest worden in grepen. De toestand van mevr- E. is echter na de operatie stee»5 zorgwekkend gebleven. Mevr. E. was moeder van vi?1 kinderen. De dader werd de dag na d' aanranding reeds aangehouden. Hij is nog steeds ingesloten in het huis van bewaring in Arn hem. Tegenover de politic he"1 hij verklaard, dat roof noch aan randing het doel van zijn aan slag is geweest. Hij had alleen maar iemand willen vermoorden. Met dit plan had hij reeds ge ruime tijd rondgelopen en dl avond had hij gedacht, dat he nu maar eens moest gebeuren. Hij had geen reden gehad. a° verklaarde hij, om juist mew- E„ die hij trouwens ook niet kende, voor de uitvoering va zijn plan uit te kiezen. Hij na slechts gebruik gemaakt van een gelegenheid, die hem gun> scheen. Naar nader valt te vernem®1 was de jongen al eens politie in aanraking gewee*. o.a. voor bromfietsdiefstallen. met J" S Tu I BAANDAG 5 NO1 uitslagen 3 en 4 Betaald voetbal eredivisie PSVWillem II 52; #54DOS 1—2; Heracle wijekers 7—1; Ajax—Bh 3—0; VolendamEnsche ADO—Sparta 1—0; NA( *1 2; feijenoordGVAV eerste divisie VeendamRBC 1—2; SHS 2—1; Ensch. Boy o- DWS—VVV 5—0; Go Ahead 4—1; Elinkw (clsior 4—1; Limburgia- dja i0; Fortuna VI.— ven 1 tweede divisie a ZFC—Be Quick 6— „elsVitesse 2—2; Alkmaar 3—3; AGOW- BoVS 2—0; Graafschap- meer 2-3 o.p.v. Gra. Wageningen—Leeuwarde nEC—VSV 4—2; Heerc KFC 2—2. tweede divisie b EDOBaronie 20; - Hermes DVS 3—2; Hilv HVC 1—1; PEC-DFC 4- Helmondia '55 23; Lon; helmina 23; SVV— t Gc jjVVHaarlem 13. Amateurs eerste KLASSE E Vlissingen-V alkenswaa HelmondBoxtel 02; Schijndel 12 MOC '17—, tia 0—3; De Valk— 1—0; Spechten—Alliance tweede klasse b Internos—Steenbergen Rood W.Uno Animo af •24—Hontenisse 22 Middelburg 02; Roos Veerse Boys 24; Terr Zeeland Sport afg. derde klasse d N. BorgvlietGrenst 0—0; ZeelandiaDOS! ODIÖ—Kaaise Boys afg -Axel 3—1; BSC-MEll Goes—ROS afg. VIERDE KLASSE Alle wedstrijden af ge! hes. tweede klas b SF.T 2Baronie 3 1- ge wedstrijden afgelast. res. derde klas c Alliance 2—Internos 3 NAC 4—VOAB 2 3—1; 1 Rood Wit 2 0—5; DOS Terneuzen 2 10. zaterdagvoetb ZUID i - vierde kla afdeling zeeea AZVV—Middelburg 5- - SVV *54 1—1; Arnen Dinteloord 12; MEVO- dorp 34; Tern. Boys 2—1; Chrislandia—Spui zaterdagcompetit eerste klas Hoek—AZVV 2 4—0; Wolfaartsdijk 24; Kt polle afg.; VCKMeeuw SVDYerseke 3 afg- tweede klas b BerenRillandia 2 2 bendijke 2Hoek 2 2- slagTern. Boys 2 3- kenszandKloetinge 2 derde klas b AZVV 3—Zaamslag 2 Spui 2Heinkenszand 2 tweede klassi HVV '24Honteni De streekderby HVV '2 tenisse is na een spannei strijd in een gelijk spel g (22). met welke uitsl. ploegen tevreden kunnen thuisclub was technisc! maar daar staat tegeni Hontenisse van het begit .einde fel op de bal heeft Vooral in de eerste heli Vrouwe Fortuna de b verschillende malen te h de doelman van Honten niet erg betrouwbaar en diverse fouten. Met wi kon de hardwerkende ac de van Hontenisse do voorkomen. Reeds binnen de eerste nuten nam Hulst de leidi van de Kerkhove, die voor opereerde, zette bij val van Hulst de bal doel van Hontenisse. Ni toe een schoot het lede •doel (1—0). Vijf minui kreeg de Hulsterse mid' opgelegde kans uit een van Vlassenrood, doch h het leder naast het lege spel golfde snel op en nee bij de verdedigers de a; weinig kansen lieten. N nuten plaatste Vlasser bal voor het Hontenisse- keeper werkte het lee weg. waarvan Van de 1 profiteerde om de stand 1e brengen. Hulst dacht te zitten en liet het tei zakken. Hontenisse wer agressiever en bouwde a aanval op. Bij een hier stond er een misversta: Hulsterse verdediging Kruissen zag zijn kans, en maakte er 2—1 vat 'hierna brak de rust aan verdiende 21 voorsproi -thuisclub. Na de hervatting bego nisse direct in een hoo De bezoekers waren st fractie van een second dan de blauw-gelen. Bij sing voor het Honter

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2