eek RADIO EN TELEVISIE Rechtzaken 31 OKTOBER 1962 COUPON WOENSDAG 31 OKTOBER 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 DE METRO IN PARIJS DE RAMP IN THAILAND Rijdend met invaliden, bozen en verliefden, een dronken man op mijn pad, en de mobilifoon die een zieke redde VOETBAL K.N.A.C. EN A.N.W.B. OVERWEGEN MOGELIJKHEDEN TOT SAMENWERKING BRIDGE FOTOTOESTEL VOOR 1 DOLLAR PRESIDENT VAN ISRAEL HERKOZEN I Personeelspubliciteir, rktjtraac 40, Den Haag e brochure over ijwilliger zenden? Tel.nf» RO 13462 9lrlor.1 j :.t>obdm DONDERDAG 1 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Klassieke kamermuz. (gr.); 7.45 Morgengeb. en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.25 In leiding Hoogmis; 8.30 Plechtige Hoogmis; 9.40 Waterstanden; 9.45 Gram.; 10.00 Gram.; 10.03 Klassieke kamermuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gewijde muziek (gr.); 11.00 Voor de zie ken; 12.00 Middagklok; 12.04 Fragmenten uit musicals; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte muziek; 12.55 Con ciliejournaal; 13.00 Nws; 13.15 Metropole-orkest en piano; 13.40 Licht programma; 14.00 Prome nade-orkest; 14.30 Hoorspel; 15.55 Gram.; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Moderne or kestmuziek (gr.); 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Schoolzang; 17.40 Beursberichten17.45 Instru mentale bewerkingen van liede ren en dansen uit heden en ver leden; 18.05 Tango-orkest (gr.); 18.15 Sportrubriek; 18.30 Meis jeskoor en instrumentaal kwin tet; 18.50 Lezing; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Massale koor zang; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Lichte gr.; 20.20 Hoorspel; 20.50 Gevar. pro- -ramma; 22.00 Vocaal ensemble: geestelijke liederen; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boekbespreking; 23.00 Platen- nieuws; 23.30 De 1 miljoen be reiktna-oorlogse woning- bouw-aktiviteit in Nederland, lezing; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Programma-overzicht; 8.20 Lichte gram.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groente man; 9.15 Koorzang (gr.); 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeids vitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Klassieke gram.; 11.45 Lez.; 12.00 Zang en pianospel; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Lichte orkestmuziek; 13.00 Nws; 13.15 Meded., act. of gr.; 13.25 Beursber.; 13.30 Dansor- kest en zangsolisten; 14.00 Mo derne liederen; 14.30 Voor de vrouw; 15.05 Lichte gram.; 15.25 Voordracht; 15.50 Klassieke en moderne muziek; 16.20 Gram. voor de jeugd; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Actuali teiten; 18.20 Pianospel; 18.30 Sportpraatje; 18.35 Gesproken brief; 18.40 Lichte muziek; 19.00 Carrousel, programma dat alle kanten opgaat; 20.00 Nws; 20.05 Moderne muziek; 20.50 Voet stappen in de mist, hoorspel; 22.00 Lichte muziek; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Sportactualiteiten; 23.10 Nieuwe gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12 03 Lichte gram.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Gevar. muziek; 12.50 Programmaoverzicht; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Komische opera; 16.10 Gevar. muziek; 16.30 Pianoreci tal; 17.00 Nws; 17.10 Gevar. mu ziek; 17.50 Koorzang; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Godsdien stige uitzending; 19.00 Nws; 19.40 Gevar. en marsmuziek; 20.30 Liedjes; 21.00 Koorzang; 22.00 Nws; 22.15 Dans- en zigeuner- muziek; 23.00 Nws; 23.05 Gevar. muziek; 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.19.30 Een tweede film uit de BBC-serie Look; 19.50 Vaticanum II, nieuws rond liet Tweede Vaticaans Concilie; '20.00 Journaal; 20.20 Van de Brandpuntredaktie; 20.30 Kunst kroniek; 21.00 Slagveld T.V - spel; 22.25—22.35 Epiloog. BELGIË (VI.): 11.00 H. Mis; 16.00 Eurovisie: Festival van Ti- voli, jubileumprogramma uit het beroemde Kopenhaagse amuse mentscentrum; 17.00—17.30 Voor de jeugd; 19.00 Idem; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Nws; 20.25 Hot manneke; 20.30 Een missionaris, speelfilm; 22.00 Negro-spirituals, 22.10 Nws. De Franse regering heelt dins dag de bestuurders van de Fa- rijse metro bevolen aan het werk te blijven. Zoals bekend hebben de bestuurders gedreigd met een staking van 24 uur, die vandaag zou ingaan. De vorige week heb ben zij al een etmaal gestaakt om kracht bij te zetten aan hun looneisen. De vakbonden hebben verklaard elke week een staking te zullen uitroepen tot hun eisen zijn ingewilligd. Bij de hevige stormen die de vorige week het zuiden van Thailand hebben geteisterd, is een heel dorp met zijn bevolking van 500 zielen in zee verdwenen, zo is dinsdag in Bangkok ver nomen. De gouverneur van de provincie Nakon Srithamrat zei dat dit dorp op een kleine strook land aan de Golf van Thailand lag. Voor zover tot nu toe be kend zijn er in de provincie Na- kon Srithamrat 600 mensen om het leven gekomen. Tijdens de storm is ook een vrachtschip vergaan. Van de 47 opvarenden heeft men er maar twee kunnen redden. ZES GEWONDEN BIJ BOTSING IN RIJSWIJK. Bij een botsing tussen een vrachtwagen en een personenauto op het kruis punt Generaal Spoorlaan— Huis te Landelaan te Rijs wijk (Z.-H.) zijn dinsdag avond zes personen ge wond, van wie vier v rij ernstig. De vrachtwagen verleende geen voorrang. Bij de botsing werd de (ge huurde) personenauto, be stuurd door de 26-jarige heer H. J. van Z. uit Voor burg, vernield. Vier van de gewonden zijn in een zie kenhuis in Den Haag op genomen. CHITTAGONG BEDREIGD DOOR VLOEDGOLF EN WELVELSTORM. Een wervelstorm en een vloedgolf bewegen zich volgens de berichten met een snelheid van 100 km per uur in de richting van Chittagong in Oost-Paki- stan. Er zijn voorzorgs maatregelen getroffen. GASVERSTIKKING. De alleenwonende 75-ja- rige weduwe mevrouw F. A. RoncaSchimon uit de Kempstraat in Haarlem is door gasverstikking om het leven gekomen. Buren hadden de vrouw al enkele dagen gemist en waar schuwden de politie. Ge bleken is, dat mevrouw R. reeds donderdag is over leden. Er was een kraantje op haar slaapkamer gedeel telijk open en aangenomen wordt dat mevrouw R. in haar slaap is verrast. JONGENS WEGENS DIEFSTAL AAN GEHOUDEN. De politie te Haarlem heeft twee jongens aange houden wegens diefstal. Een agent kreeg argwaan, toen drie jongens van acht tot tien jaar zich op ver dachte wijze ophielden bij een sigarettenautomaat op het Stationsplein te Haar lem. Hij nam het drietal mee en toen bleek dat een van hen in het bezit was ruim 250,Een onder zoek wees uit dat de jon gen met zijn broertje had ingebroken in een burthuis in Haarlem-Oost. Een geld kistje, bevattende 1100, hebben zij meegenomen, 11 briefjes van 25,ver scheurden de jongens, 300,namen zij mee en de rest lieten zij in het kistje dat zij begroeven. Ongeveer 50,was opge maakt aan snoep, snuiste rijen en sigaretten. AMERIKAANSE KERNPROEVEN UITGESTELD De Amerikaanse com missie voor atoomenergie heeft meegedeeld, dat de kernproef op grote hoogte, die in de nacht van dins dag op woensdag boven de Stille Oceaan zou worden gehouden ,om technische redenen een etmaal is uit gesteld. Voorts is een proef, waarbij een kernwapen van geringe kracht vanuit een vliegtuig tot ontplof fing zou worden gebracht en die aanvankelijk op 28 oktober zou worden ge-1 houden, uitgesteld tot de nacht van drie op vier no-1 vember. Eén nacht taxi-chauffeur (van onze verslaggever) Utrecht (P P) - „Zo, nu het jasje nog dichtknopen en de pet op zegt de heer Voorneveld. bedrijfsleider van het taxibedrijf waar ik als verslaggever voor één dag taxiciiauffeur zal zijn om op die manier eens in werkelijkheid te beleven wat de duizenden taxichauffeurs in ons land dag aan dag meemaken. Ik krijg de avond- en nachtdienst van 6 uur 's avonds tot 6 uur 's morgens, omdat die wat afwisselender is dan de dagdienst. Als gegoten zit de uniform, donker grijze broek en jasje en dito pet met embleem. Nu naar de wagen. Dan help ik de man er in. We EEN NACHT OP AVONTUUR Buiten gekomen staat daar „mijn" Mercedes Benz diesel. Mijn collega voor deze dag, die juist met de wagen thuiskomt, is ■zo vriendelijk om voor mij, „de eendagsvlieg", alvast wat van het routine werk te doen. Wanneer ik met de bedrijfslei der naar buiten ga, vuH hij juist de brandstof bij. Samen contro leren we de bandenspanning, het oliepeil. het koelwater, maken de askakjes leeg en vegen de wagen uit. lappen de ruiten en controle ren de kilometerstand en de lijst van de collega en het wisselgeld. Dan nog het rijtijdenboekje en klaar zijn we. Ik kan mijn a- vontuur beginnen. In het jredrijf waar ik voor één dag deze functie vervul, rijdt men moet ongeveer 30 taxi's alle maal voorzien van 'n mobilofoon installatie, waardoor alle chauf feurs in verbinding staan met de centrale van het bedrijf. Deze mo bilofoonverbinding is zeer nuttig, want hierdoor kan er efficiënt ge werkt worden. Het nut' zal ik in deze nacht zelf beleven. Invalidentransport Klokslag zes uur zit ik achter het stuur "De centralist draagt mij op naar een adres in de stad te gaan, waar men om een taxi heeft gevraagd. Ik heb het voordeel dat ik de stad ken als de binnenkant van mijn broekzak en zo weet ik in weerwil van alle éénrichtingsver-' keer snel de kortste weg te vin den naar het mij opgegeven adres. Zoals mij werd geleerd meld ik mij wanneer de deur wordt geo pend met „Hier is uw wagen!" Ik moet even wachten en weldra komt er een invalidewagentje de gang door rollen, waarin een zeer bejaarde heer. Gezamenlijk hel pen we de man naar en in de au to. Hij geeft mij een adres op en daar gaan we. Mijn vracht is zwijgzaam en hier door heb ik de gelegenheid mij geheel aan 't autorijden te geven. Jk tracht, zoals het behoort, zo snel als toegestaan te rijden, doch zonder mijn passagier in de: bochten tegen de portieren te drukken. Goed en snel en com fortabel rijden is 'n kunst, waar- In ik mij tijdens deze rit tracht, te oefenen. Met een invalide Keurig zet ik de wagen voor hetj genoemde adres, spring uit de auto en open voor mijn passagier het portier. Daar zit hij, niet in,- staat zichzelf te helpen. „Zal ik alvast voor u aanbellen" infor meer ik. Hij schudt het hoofd. ..Hier"! zegt hij. De oude mant tast in zijn zak en geeft mij een' sleutel. ..Maak maar epen, in de) gang achter de deur staat mijn: •wagentje, rij dat maar hierheen". Ik open de deur en rijd de in validewagen tot voor de auto. rekenen af en daar rijdt hij vlot over de stoep zijn huis binnen en sluit de deur. Kijk, denk ik, als zo'n man zo'n wagentje heeft, dan is hij even mobiel als wij, niet gehandicap ten. Even schud ik het hoofd als ik weer achter het stuurwiel plaats neem. Wat nu? Oh ja. ik moet me melden. Ik grijp.de hoorn van da mobilofoon en meld mij bij de centrale, met de opgave van de plaats waar ik mij bevind. Dade lijk volgt mijn volgende opdrzo1-'. Er is juist naar het kantoor ge beld om een taxi op een adres enkele straten van hier. Dadelijk ga ik op weg. Dc mobilofoon brengt redding Op het adres waar ik stop, woont een arts. Hij slaat al op de stoep te springen. Zijn eigen auto is de fect en nu moet hij snel naar een spoed-geval. Hij springt achter in de wagen en geeft mij een adres in een klein dorp buiten de stad. Ik meld de centrale dat ik de stad uit koers en tracht verantwoord te rijden. „Opschieten" zegt de dokter. Buiten de bebouwde kom is de snelheid onbeperkt en mijn passagier vraagt mii ..'iet gas op de plank te trappen". Vooi'. razen we, maar ik moet inhouden, wan neer we moeten zoeken over landweggetjes. Ergens midden in het land vinden we een boerderij, waar de aanwezigheid van de arts dringend nodig is. Wanneer ik met dc bedrijfs leider naar buiten ga. vult mi.in collega juist de brand stof bij. ïi ritllTfïT „Wacht hier alstublieft!" vraagt hij, terwijl hij naar binnen rent. In de wachttijd n.aak ik een bab beltje met de centrale en vul mijn lijst in. Na ongeveer tien minuten komt de dokter naar buiten. „U hebt toch een mobilofoon in de auto?" vraagt hij. Ik knik. „Kunt u uw centrale vragen of zij zo snel mogelijk voor een ziekenauto kunnen zorgen, die naar dit adres komt. Er is haast bij!" Ik heb de hoorn al in mijn hand. „Hallo centrale!" De centra- liste meldt zich. Ik breng de bood schap van de dokter over en de telefoniste aan de andere kant is bereid te doen wat mogelijk is. Nog even noteert zij nauwkeu rig het adres.. Nu volgt een peri ode van afwachten. Wat duren mi nuten soms lang. Binnen is een pa tiënt die dadelijk naar het zieken huis moet. het is een kwestie van een uur. anders is het te laat. In de naast omgeving van de ze boerderij Is er geen telefoon te bekennen en daarom was mijn mobilofoon een uitkomst. Ik ga de modderspatten van de wagen weg vegen. De dokter kijkt op zijn horloge. „Als ze nu maar vlug komen!" zegt hij met een bezorgd gezicht. Eindelijk raast de ziekenwagen 't pad op. De chauffeur en verple ger springen er uit. De brancard wordt gehaald en daar gaat de pa tiënt. In minder dan geen tijd is iedereen vertrokken. De dokter die met de ziekenauto meeging had nog net tijd om met mij af te rekenen. Geen lift Ik meid de gang van zaken bij de centrale. Maar hier in de buurt heeft men geen rit voor mij. Ik moet terug naar de stad. Lang zaam sukkel ik voort in gedachte verzonken, denkend aap de zieke vrouw en mijn mobilofoon, die misschien haar redding is geweest. Er staat een lifter langs de weg met zijn duim omhoog, maar als die het woord taxi ziet. zwaait hij verschrikt dat ik door kan rij den. Nadat ik nog wat mensen naar schouwburg en bioscoop heb ge bracht, wordt het zo zoetjes aan tijd om eens naar kantoor te gaan. waar de hele avond en nacht koffie klaar rtaa voor de chauffeurs die hun rusttijd heb ben. Want in deze rijtijd van twaalf uur heeft 'n chauffeur- recht op minstens drie uur rust, ver deeld over deze periode. Inderdaad is de koffie bruin en er zijn nog enkele collega's die hun rust nemen. Natuurlijk in formeer ik links en rechts naai de belevenissen var. deze voor 't grootste deel het vak. ervaren rotten in Een wegmiljonair Een oude chauffeur is er, die o- ver enkele maanden gepensioneerd zal worden en dan niet meer mag rijden Hij heeft er een carrière van niet minder dan 55'2 jaar als taxichauffeur opzitten. Zijn eer ste rijbewijs dateert var. 7 mei 1924. Hij reed al in 1927 met wa gens als Hotchkiss. Spijker, Re nault en PanhardLevassor, die nog voorzien waren van carbidlan- taarns. Deze man mag zich wegmiljonair noemen, want hij heeft er zeker l'/is miljoen kilometers achter het stuur opzitten. Zijn verhalen zijn groots en amu sant. Wat een tobben was dat met die carbidlantaarns. Als het water op was, dan spuwde, ze er in, of om de lantaarns weer aan het branden te krijgen. Het blijkt ook. dat de taxichauffeur zich in die oude tijden wel wat meer kon veroorloven dan tegenwoor dig nu hij moet trachten zo cor rect mogelijk te zijn. Deze man had jaren op 't platteland gereden en daar de boeren zo van een fees tje naar liuis gebracht waar. ze nog „vrolijk" en wel onder koei en gingen zitten met het zwarte- pak aan om de dieren te mel ken. Kostelijke verhalen weet zo'n man te vertellen en de minuten vliegen om. Het wordt hoog tijd om weer aan de slag te gaan. Die neem ik wiet mee Na nog vele ritjes gerc Ion te heb ben, mensen die van visite of the ater kwamen, word ik naar een café ontboden. Ik weet inboor ling van deze stad. dat dit café geen beste naam heeft Maar de centralist weet het ook en hij waarschuwt zijn „nieuweling" al vast: „Denk erom, je hoeft geen dronken kerels mee te nemen hoor!" Ik weet het. Geen dronkelieden, geen personen die 'n gevaar voor de gezondheid betekenen, geen bloedende wonden en geen lie den waarvan men vermoedt dat ze iets met misdaad te doen heb ben. Ik stop voor het café en meid me binnen. Het is er vol sigaren en sigarettenrook en het stinkt e« naar alcohol. „Piet, je wagen'" roept de kastelein. Piet wordt door twee kornuiten die ook niet al te vast ter been zijn, omhoog gehesen. „Blijven jullie met je po. van me lijf ai?" brult Piet kwaadaardig. Nog voor de laatste woorden uit zijn n-.oiv'. zijn, ploft hij over het tafeltje en gooit een glas om. De anderen sjorren aan hem. „Het spijt me, maar die neem ik niet mee. Goedenavond!" zeg ik en vlug ga ik naar kuiten, waar ik de wagen start en contact op neem met de centrale. .Die vent was laveloos!" vertelde ik. „Ik heb hem daar maar gelaten!" „Oké" antwoordde de centrale. „Ga dan maar" en daar volgt een. nieuw adres. De bozen en <te verlieétlen Even later heb ik in mijn wa gen een echtpaar, dat blijkbaar behoorlijke ruzie heeft gehad. Zij, zegt niet r eel en kijkt boos voor zich uit. Hij doet alle moeite om de zaak recht te praten. Af en toe reageert ze snibbig en fel. In zo'n geval is het voor de chauffeur: horen, zien en zwijgen. Gek eigenlijk, dat zovelen denken dat je doof bent en ongegeneerd* heel persoonlijke zaken bespre ken. 's Nachts om twee uur haal ik een jong stelletje van een partij tje. Och we zijn allemaal jong ge weest, denk je dan maar. En je kijkt strak naar de weg voor je. terwijl achter je geminnekoosd wordt. De jongeman is teleurge steld. wanneer we zo snel ter plaat se zijn. „Rijdt u nog maar wat om!" vraagt hij. Ik sukkel nog wat voort, totdat de centrale mij roent voor een nieuwe rit. Ik krijg de beste fooi van de avond! Zo rijd ik de hele nacht van het ene adres naar het andere, met daartussen mi.in rust achter een kop koffie en de verhalen van e»n oude chauffeur. Toch ben ik blij, wanneer het .ochtend wordt en de klok naar 6 kruipt. Tjonge, het vaK niet mee als je het niet gewend bent en doodmoe lever ik mijn wagen in. Maar ook ik moet de procedure volgen en mijn wagen klaar ma ken voor de collega, die mij op volgt. Weer wordt alles g». „ntroleerd. Ik tel mijn staat, kijk of aüefi goed is ingevuld en leg de staat met het zakje, waarin het riigeld fin de kluis. Nu snel naar huis en lekker 'slapen.' Het was een enerveren;?* nacht voor een journrüst, die toch fiets gewend is. Zo heeft elk vaK ^zijn moeilijkheden, vergt zijn in spanning en wanneer je het vooi 't eerst doet, ben je doodmoe. Maar 'zo'n chauffeur met 35 dienstjaren achter het stuur draait er natuur lijk zijn hand niet voor om. MAG MEN GESTOLEN GOED TERUGKOPEN? De Amsterdamse officier van Justitie mr. R. L. Heukels acht het ontoelaatbaar, dat in een ge zonde maatschappij mensen on derhandelen met misdadigers over de teruggave tegen betaling \an gestolen goed. zonder de po litie tijdig te waarschuwen. „Men mag de misdaad niet honoreren", zei mr. R. L. Heu kels in zijn requisitoir voor de Amsterdamse rechtbank tegen de van heling verdachte 61-jarige directeur van een Amsterdams expertisebureau N. S. B. en de 49-jarige schade-expert H. de L„ die eind vorig jaar met een dief onderhandelden over de terug gave van 370 gestolen fototoe stellen (waarde ƒ20.000), waar door zij hem via een tussenper soon beloonden. „Als dit geen heling is, bevor dert men de misdaad", geloofde mr. Heukels, die om. herinnerde aan de in Keulen gevoerde onder handelingen tussen de dieven van de schilderijen van jhr. Lou don en een advocaat van een verzekeringsmaatschappij. „Dit neerbuigen voor de onderwereld past met in een gezonde maat schappij". oordeelde de officier van Justitie, die ee"n principiële uitspraak in deze principiële zaak verlangt. Hij vorderde tegen beide Amsterdamse verdachten, die in hun werk geregeld de Am sterdamse rechtbank assisteren, een symbolische boete van één gulden of een dag hechtenis. BRANDSTICHTENDE ZILVERSMID De Schoonhovense zilversm"'. de 24-iarige L. van T. heeft in Rotterdam terechtgestaan omdat hij in de nacht van 2 op 3 augus tus j.l. de deur van de R. K. kerk in Schoonhoven in brand heeft gestoken. Reeds lang koesterde de zilversmid haatgevoelens jegens het R. K. geloof, in tegen stelling to.t zijn broer die „iets" tegen het Protestantse geloof had en daarom enige tijd geleden de Hervormde kerk in Schoon hoven in de as probeerde te leg gen. Aangewakkerd door de al- kohol van zes flesjes bier kregen in de bewuste nacht -de rancu- neuse ideeën van de Schoonhoven- se zilversmid vastere vorm. Na een mislukte poging slaagde hij er in met behulp van een siga rettenaansteker en lic-ht ontvlam bare vloeistoffen de kerkdeur vlam te doen vatten. De brand weer kon, gewaarschuwd door een voorbijganger, erger voor komen. De officier van Justitie, mr. J. H. van de Roemer, maakte mel ding van een aantal psychiatri sche rapporten, waarin de zilver smid als ontoerekeningsvatbaar wordt afgeschilderd. De officier requireerde derhalve tegen ver dachte ontslag van rechtsvervol ging en onvoorwaardelijk ter beschikkingstelling van de rege ring. ZO IS DE STAND IN AFDELING ZEELAND EERSTE KLASSE B Sluiskil Vogelwaarde Hoofdplaat Jong Ambon Schoondijke Groede Retranchem. Philippine Walcheren Ria W 7 7 0 0 14 47— 4 7 6 0 7 5 1 6 3 1 7 3 0 7 3 0 7 2 1 6 2 0 7 11 7 0 0 7 1 12 28—13 1 11 22— 9 2 7 16—12 6 21—25 6 15—30 5 19—36 4 11—25 3 15—23 0 8—25 RES. EERSTE KLASSE Clinge 2 Zeelandia 2 RCS 2 Goes 3 Breskens 2 Oostburg 2 Zeel. Sport 3 Luctor 2 Biervliet 2 Corn Boys 3 7 4 3 0 11 28— 9 7 4 3 0 11 22—10 9 26—18 8 23—18 7 20—17 7 23—28 4 16—10 2 10—22 2 13—38 1 12—22 Het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond A.N.W.B. en het be stuur van de Koninklijke Neder landsche Automobielclub voeren besprekingen teneinde te onder zoeken. of, met behoud van bei der zelfstandigheid, een samen werking op gemeenschappelijk gebied geboden is. 7 3 3 1 7 3 2 2 6 2 3 1 7 3 13 5 2 0 3 5 10 4 6 0 2 4 5 0 14 TWEEDE KLASSE B Vogelwaarde 2 6 4 2 0 10 329 Koewacht 2 4 7 5 6 6 4 5 5 5. 31 31 3 0 2 2 3 0 2 0 10 0 0 Aardenburg 2 Walcheren 2 Terneuzen 3 Sluiskil 2 Breskens 3 Steen 2 IJzendijke 2 DERDE KLASSE B Groede 2 Walcheren 3 Schoondijke 2 RCS 3 IJzendijke 3 Hoofdplaat 2 Retranchem. 2 6 10 5 Middelb. Boys 7 10 6 DERDE KLASSE C HVV 3 Philippine 2 Graauw Hontenisse 3 Sluiskil 3 Clinge 3 Ria W 2 Corn Boys 4 7 14— 8 7 26—35 6 13—14 6 20—18 6 18—18 4 14—11 2 9—16 0 8—25 6 4 2 0 10 28—13 5 4 0 1 8 27—12 4 3 0 1 6 3 12 5 2 0 3 5 2 0 3 22— 7 19—22 22—15 21—19 13—26 5—43 7 6 1 0 13 29— 9 3. 6 5 0 1 10 30— 6 4. 6 4 11 9 32—13 7 4 0 3 8 32—15 5. 7 3 0 4 6 20—24 7 3 0 4 6 7—25 6. 7 0 1 6 1 14—45 7 0 1 6 1 7—44 De derde ronde voor de paren competitie van de Nederlandse Bridge Bond, afdeling Zeeuws- Vlaanderen, werd in hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen ge speeld. De uitslag luidt: Hoofdklasse M.P. Na 3 rnd. 1. Hr. Mw. Voorhans (Luctor) 59,5 164,5 5 2. HH. RemeryRanschaert (Sas) 59 160 6 3. HH. IJsebaert—v. d. Poel (Luctor) 56 157 7 HH v. d. GoesIJsebaert (Luctor) 55,5 153,5 8 DD. Maatv. d. Dries (Luctor) 54.5 168 3 HH. Kruishoopde Klerk (Terneuzen) 54 176 1 HH. v. Veende Smet (Oostburg) 52 153.5 9 HH. PijmaSimpelaar (Luctor) 50,5 167 4 H. Mw. Mulder (Terneuzen) 50 172 2 HH. Al—Cattoir (Sas) 49 148,5 10 Zowel voor wat betreft de eerste als de laatste plaats (er zijn 2 degradanten) valt er nog niet veel te voorspellen. Over het algemeen zijn de verschillen gering, vooral in de onderste regionen, waar het dringen wordt om uit de gevaarlijke zóne te komen. Tweede klasse; Oost-Westlijn M.P. Na 3 rnd. HH. VerstraetenVerstrae- ten (Oostb.) 82 227 1 DD. Belderok—Verstraeten (Oostburg) 65.5 171,5 5 Hr. Mw. Sandrini (Luctor) 55,5 178.5 2 HH. Gunther—Klein (Sas) 55 175 4 Hr. Mw. v. d. Ouden (Luctor) 54 177,5 3 DD. Dekker—Janse (Oostburg) 48 9. 10. 1. 2. 150 Tweede klasseNoord-Zuidlijn M.P Na 3 rnd. 1. HH. DrokJurry (Terneuzen) 77 205 2 2. HH. Rozenkrans—v. d. Vel den (Oostb.) 68 211 1 3. DD. Willemsteinv. Raalten (Luctor) 64,5 181,5 3 4. HH. OuweneelDieleman (Oostburg) 60 173,5 4 5. Hr. Mw. Boogaard (Luctor) 45,5 145.5 6 6. DD. de BruijnBakker Luctor) 45 163,5 5 In de Noord-Zuidlijn wordt het een strijd tussen 1 en 2. In de Oost-Westlijn is de strijd wel reeds beslecht. Eerste klasse M.P. Na 3 rnd. 1. HH. Geerling—Gerrits (Sas) 63 176,5 2 2. Hr. Mw. de Jong (Hulst) 62,5 173 3 3. Mej. JurryHr. Geelen (Terneuzen) 59 192 1 4. HH. Belderok—v. Hijfte (Luctor) 57,5 171 4 5. HH. Goenede Bruijn (Luctor) 53 170,5 5 6. Hr. Mw. Robijn (Luctor) 50.5 138.5 10 7. HH. Belderokde Snoo (Oostburg) 50,5 146,5 7 8. HH. Andriessen—v. d. Steen (Luctor) 50 141 9 9. HH. FrankenTeunissen. (Luctor) 48,5 145,5 8 10. Hi. Mw. Denie (Terneuzen) 45,5 165 6 Een optische industrie in Hongkong produceert een foto toestel voor de prijs van één dollar. Dit is goedkoper dan de films die erin moeten. KOKOSMATTEN- EN TAPIJT- FABRIEK IN ENTER DOOR BRAND GETEISTERD Dinsdagmiddag is brand ont staan in de kokosmatten- en 1a- pijtenfabriek H. Hulshof en Zn. N. V. te Enter (gem. Wierden). De brand greep snel om zich heen en veranderde in korte tijd de afdeling waar nylontapijten werden vervaardigd in een ruïne van verkoolde binten en gloeien de bakstenen. Een kostbare ny- lontapijtmachine veranderde door de vlammen in een ver wrongen hoop staal. Ook het ketelhuis en het nylonmagazijn werden een prooi van de vlam men. De kokosmattenweverij liep echter als resultaal van een hoge brandmuur tussen dc beide afdelingen geen schade op. Dc oorzaak van de brand is nog niet bekend. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De brandweren van Enter, tuier den en Rijssen hadden dc brand vrij snel bedwongen, doch het nablussen duurde nog geruime tijd. De schade wordt door de eigenaar op enige tonnen ge schat. Het bedrijf was tegen brand verzekerd. President Jitzjak Ben-Zvi js dinsdag herkozen als president van Israël voor een derde ambts. termijn van vijf jaar. Hij wordt in december 78 jaar. President Ben-Zvi werd her kozen met 62 stemmen in het parlement vóór, bij 42 onihou dingen. Er waren geen tegen stemmers.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7