Eric de Noorman - Het Wolvenjong DE VUIfE ZEEUII Pagina M/14 4> ariv TWEEDE TELEVISIENET KOMT PAS IN 1964 BEROEP VAN LORD RUSSELL OP V. S. 20 tot 25 miljoen voorschot voor het gemengde bedrijf TURKS-PERZISCH COMMUNIQUE AMSTERDAMSE IIOND BEET TWEE HONDEN IN AMSTELVEEN DIE STIERVEN MEER DIEREN NAAR ASIEL DOOR HONDSDOLHEID INDIA EN PAKISTAN TREIN RAM PT GRINTAUTO MOORD OP BRITS ECHTPAAR OP SARDINIË BEURSO VERZICHT MARKTBERICHTEN RUSSISCH VOORSTEL TOT OPNEMING VAN PEKING-CHINA IN V. N. VERWORPEN NIEUWE UITKERINGS BEDRAGEN A.O.W. EN A.W.W. „Cf Ui ca O* an&* Gemeente Terneuzen rrzrrrrTrnTAO ai OKTOHEK^TOOZ s morgens m SCHAAKVRIENDEN OP SCHIPHOL Dr. Max Einve (rechts) verwel komde maandagochtend op Schiphol zijn Russische schaak vriend, de wereldkampioen Bot- winnik (links). De Russische grootmeester zal in Nederland enige simultaan seances spelen. De vaste commissie voor On derwijs, Kunsten en Weten schappen uit de Tweede Kamer is dinsdagmiddag gereed geko men met het in het openbaar behandelen der rijksbegroting voor 1963 van het departement van O., K. en W. In de commissie is gesproken over een veelheid van onderwer pen onder de rubrieken „radio, televisie en pers", „kunsten", „oudheidkunde" en „internatio nale culturele betrekkingen". De minister, mr. J. M. L. Th. Cals, en staatssecretaris mr. Y. Scholten hebben vele op- en aanmerkingen, alsmede gevraag de inlichtingen en toelichtingen gegeven. De staatssecretaris deelde gis termiddag o.a. mee dat het twee de televisienet, naar wordt ver wacht, op z'n vroegst in het voorjaar van 1964 voor gebruik gereed zal zijn wat de ontvangst- mogelijkheden voor de randstad betreft. Deze zaak houdt, zo zei hij, „dat is duidelijk", verband met reclame-televisie. Er is vol doende tijdsruimte om dit net te zijner tijd te kunnen bezetten. Een 3de radioprogramma hangt samen met de uitkomsten van de adviescommissie. De staatssecre taris zeide wel ideeën op dit punt te hebben, maar hij vond het t.o.v. de adviserenden onheus daar nu over te spreken. In een in Washington gepu bliceerde verklaring heeft de Britse filosoof en pacifist lord Bertrand Russell op de Ameri kaanse regering een beroep ge daan tot invrijheidstelling van de Amerikaanse spion Norton Sobell, die begin april 1951 tot dertig jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens uitlevering van militaire geheimen aan het echtpaar Rosenberg. Deze laat- sten werden in dezelfde tijd ter dood veroordeeld wegens spio nage en het uitleveren van atoomgeheimen aan de Sowjet- Unie. De door Sobell aan de Rosen bergs geleverde geheimen had den echter niets met de atoom bom te maken. Sobell was een expert op het gebied van elek tronica en radar en was een vroegere schoolvriend van Julius Rosenberg. Lord Russell noemt in zijn verklaring de veroordeling van Sobell één der traditionele ge rechtelijke moorden; deze tra ditie heeft op gezette tijden de geschiedenis der Verenigde Sta ten overheerst, aldus lord Rus sell. Zijn verkarmg werd, met nog 26 andere brieven van Ameri kaanse hoogleraren en theolo gen, toegezonden aan een com. missie, belast met de behande ling van aanvragen om invrij heidstelling op erewoord. ECHTPAAR VERONGELUKT De Nederlandse regering zal overgaan tot het oprichten van een ontwikkelings- en sanerings fonds voor de Nederlandse land bouw, dat behalve aan de hulp verlening aan de gemengde- be drijven op de zandgronden dienstbaar zal worden gemaakt aan de verbetering van de econo mische structuur van'deze be drijven. De rechtstreekse finan ciële hulp op korte termijn zal bestaan uit voorschotten tot een nader te bepalen maximum aan agrarische bedrijven, die in direc te financiële nood verkeren en wier algemene financiële positie aanleiding geeft tot directe hulp. De met de geldmiddelen van het fonds beoogde hulp op langere termijn zal worden gericht op een versterking van de bedrijfsstruc tuur, die bereikt kan worden door verbetering van de uitrus ting van levensvatbare bedrij ven en door een met premies te bevorderen beëindiging van het niet levensvatbare agrarische be drijf. Het fonds zal worden uit gerust met een kapitaal van vijf tig miljoen gulden, waarvan ma ximaal 20 tot 25 miljoen gulden is bestemd voor verlening van voorschotten. Behalve met voor schotten uit het ontwikkelings- en saneringsfonds zal het ge mengde bedrijf op de zandgron den direct kunnen worden gehol pen met een verruiming van de bestaande kredietmogelijkheden in de landbouw. Daartoe zal de draagkracht van het borgstel lingsfonds voor de landbouw met een bedrag van tien miljoen gul den worden versterkt. Daardoor zal het mogelijk zijn op ruimer schaal borgstelling te verlenen voor op te nemen kredieten voor consolidatie van kort lopende schulden en voor investeringen. De maatregel maakt het moge lijk tot een veelvoud van deze som aan bankkredieten te ver lenen, waardoor zeker aan een bestaande dringende behoefte kan worden tegemoet gekomen. Minister Marijnen heeft deze maatregelen thans bekend ge maakt als resultaat van het be raad der regering met betrek king tot de positie van het ge mengde bedrijf op de zandgron den. De maatregelen zijn nodig gebleken, omdat de bedrijfsresul taten als gevolg van het cumula tief optreden van een aantal nu eenmaal niet door het garantie- beleid gedekte risico zodanig zijn verslechterd dat bijzondere voor zieningen vereist zijn. Minister Marijnen is van oordeel dat deze meer structurele aanpak een beter perspectief biedt voor het beleid gedekt risico zodanig zijn verlenen van toeslagen, die rechtstreeks verband houden met de voortbrenging van eieren, slachtpluimvee en varkens, pro- dukten van het gemengde be drijf. De minister van Landbouw kent het georganiseerde agrari sche bedrijfsleven een werkzaam aandeel toe in de nadere uitwer king en de toepassing van het thans ontwikkelde programma. De bewindsman zal daartoe zo spoedig mogelijk overleg plegen met het Landbouwschap. Te Emmen heeft zich dinsdag avond op de Weerdingerstraat tussen Emmen en Weerdinge om streeks negen uur een auto-onge. luk voorgedaan, waarbij zowel de bestuurder, de heer J, S.. als zijn echtgenote, uit Emmen, op slag werd gedood. Zij laten twee jon ge kinderen na. De auto, welke tegen een boom hotste, werd totaal vernield. Bij het wegslepen van de auto bleek zich nog een hondje tussen de totaal verwrongen zitbanken te bevinden. Het dier was echter zo danig verwond, dat het ter plaat- sc moest worden doodgeschoten. Waarschijnlijk is de auto ge slipt. BESTELAUTO BOTSTE TEGEN LOCOMOTIEF Op een niet-beveiligde overweg tussen Beilen en Hoogeveen is dinsdagavond omstreeks half 8 een bestelauto tegen de achter kant van een elektrische locomo tief van een goederentrein gere den. Tengevolge van deze botsing werden beide sporen versperd, waardoor enkele reizigerstreinen vertraging opliepen, die varieer den van 11 tot 38 minuten. Rond acht uur waren de sporen weer vrij. De bestuurder van de auto werd licht gewond. Zijn wagen werd vernield en de locomotief ir De sjah van Perzië en de Turkse president hebben bij de besprekingen die zij de afgelo pen dagen in Ankara hebben ge voerd hun vastbeslotenheid be vestigd om te volharden in hun pogingen om de vrede en de vei ligheid te bewaren, in het bij zonder in hun gebied en hun harmonieuze samenwerking bin nen het bestek van het hand vest van de V. N. en van het defensieve verdrag, waarvan zij leden zijn, voort te zetten. Dit wordt gezegd in een gemeen schappelijke communiqué, dat dinsdag in Ankara is gepubli ceerd. De twee staatshoofden, die de wereldsituatie en haar invloed op het Midden-Oosten hebben bestudeerd, gaven een gelijklui dend oordeel over de grote wereldvraagstukken. Wat de vraagstukken betreft die meer in het bijzonder Tur kije en Perzië aangaan, hebben de staatshoofden met genoeg doening „de gemaakte vorderin gen op economisch gebied, in het verband van de organisatie van het centrale verdrag (Cen- vo)", geconstateerd. In Amstelveen zijn, naar eerst thans bekend wordt, op 2 ok tober twee honden en een schaap door een zwarte herdershond uit Amsterdam gebeten. De hond, die door de politie gevangen werd, overleed enkele dagen later. Omdat toen nog niets van hondsdolheid in de hoofdstad bekend was ging het kadaver, waarvan wel een foto werd ge maakt, naar de destructor. De twee gebeten honden overleden op resp. 19 en 24 oktober. Hun kadavers werden voor onderzoek naar het Centraal Diergenees kundig Instituut te Rotterdam gezonden. Het resultaat van het onderzoek is nog niet bekend. Nu is een schaap uit de kudde waartoe ook het op 2 oktober gebeten dier behoorde overleden. De Amstelveense politie is nu bezig te onderzoeken of dit mo gelijk het destijds gebeten dier is. Zeer vermoedelijk is de zwar te herdershond dezelfde, die op 2 oktober de aan hondsdolheid overleden kat op de Reijnier Vinkeleskade te Amsterdam heeft gebeten. Deze kat heeft op zijn beurt een man gebeten. De eige naar van de herdershond is niet oekend. Sinds het optreden van honds- dolheid in Amsterdam zijn er meer mensen die hun hond of kat naar het dierenasiel brengen om ze te laten afmaken. Vooral als de dieren agressief worden, is dit voor de eigenaren vaak aanleiding zich van hun huisdier te ontdoen. De opzichter van het dieren asiel in Amsterdam, de heer P. Pennings, noemt deze stijging echter zeer gering Normaal wor den er 25 dieren per maand naar het asiel gebracht. De afgelopen maand waren dit er ongeveer 35. Hierbij moet rekening worden gehouden met het feit dat het aantal zwerfdieren (die ook in het asiel terecht komen) de af gelopen weken vrijwel nihil was, omdat de mensen in verband met de hondsdolheid hun dieren streng bewaken. Zeer vele Am sterdammers trachten hun huis dieren te beveiligen door ze te laten inenten. De mededeling die enige weken werd gedaan op een persconfe rentie van de gemeente dat er jaarlijks in het Amsterdamse asiel 1500 honden moeten wor den afgemaakt, noemt de heer Pennings onjuist. In 1961 ontfermde het asiel zich over 3.000 dieren. Voor 2.000 dieren werden nieuwe eigenaren gevonden, 700 werden door de eigenaren afgehaald. De res terende 300, waarvan de meeste ziek, gewond of hoogbejaard waren, werden afgemaakt. De heer Pennings vermoedt dat het getal 1500. dat op de persconferentie werd medege deeld, mede slaat op het totaal aantal dode dieren dat via de dierenartsen in het asiel terecht komt om te worden gecremeerd. President Kennedy heeft in persoonlijke boodschappen aan president Ajoeb Khan van Pa kistan en premier Nehroe van India gevraagd ,.de strijdbijl" ten aanzien van Kasjmier te be graven nu „communistisch Chi na een agressieve politiek voert" tegen India, zo is uit betrouw bare Amerikaanse bron ver nomen. De boodschappen werden ver stuurd nadat de V. S. hadden besloten aan India militaire uit rusting te leveren. In Californië is een expres- trein op een grintwagen gereden. De chauffeur van de vrachtwa gen en een passagier kwamen hierbij om het leven. 29 reizigers werdgewond naar het zieken huis overgebracht. In het belgachtige gebied van Orgosolo op Sardinië is de po litie een grootscheepse jacht be gonnen op een bende, die schul dig wordt geacht aan de dood van het Britse echtpaar Town- ley, wier lijken zondagmiddag langs een weg werden gevonden. De twee Britten die sinds 6 ok tober als toeristen op het Ita liaanse eiland vertoefden, waren neergeschoten toen zij zaten te picknicken bij een door hen ge huurde auto. E. Townley en zijn vrouw Vera waren afkomstig uit Kenia. Zij waren beiden ongeveer 50 jaar oud. Orgosolo is één van de belang rijkste operatieterreinen van bandieten op Sardinië, die de ar moedige bevolking terroriseren maar zelden buitenlanders aan vallen. INTERNATIONALS IN REACTIE VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3961 stuks vee, zijnde 300 vette koeien en ossen; 1314 gebruiksvee; 690 vette kalveren; 465 graskalveren; 781 nuchtere kalveren; 51 lopers; 54 biggen; 25 paarden; 7 veu lens; 254 schapen of lammeren: 20 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2ƒ2,80; Vette kalveren ƒ1,50—ƒ2,20; Nuchtere kalveren 1,10—1.40; Slacht- paarden 1,80—2,20, alles per kg. Graskalveren ƒ175ƒ275; Lo pers ƒ70—ƒ95; Biggen ƒ40— 50; Schapen ƒ90—ƒ115; Lam meren ƒ90-ƒ125; Kalf- en melkkoeien 775ƒ1075; Vare koeien ƒ450—ƒ675; Vaarzen ƒ500—ƒ800; Pinken 325— 500, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer korter, handel flauw, prij zen als vorige week; Vette kal veren: groter aanvoer, handel goed, 1ste kwaliteit iets stijver in prijs, verder onveranderd, en kele prima's boven notering; Graskalveren; ruimer aanvoer, trage handel, prijzen iets terug lopend; Nuchtere kalveren: aan voer kleiner, redelijke handel met onveranderde prijzen; Lopers en biggen: tamelijke aanvoer, han del goed, prijzen van lopers goed, biggen onveranderd; Slachtpaar- den: matige aanvoer, slepende handel en niet geheel prijshou dend; Schapen en lammeren: ruimer aanvoer, kalme handel en prijzen als vorige week; Kalf- en melkkoeien: groter aanvoer, han del stroef en gedrukte prijzen; Vare koeien: aanvoer even rui mer, handel zeer kalm en niet geheel prijshoudend; Vaarzen en pinken: iets meer aanvoer, stug ge handel en niet geheel prijs houdend. Do algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft dins dag een Russisch voorstel om communistisch China tot de Verenigde Naties toe te laten verworpen. Tot de voorstemmers behoren nog o.m. Denemarken, Finland. Indonesië, Noorwegen, Pakistan en Zweden en tot de tegenstem mers België, Griekenland, Ier land, Italië, Luxemburg, Nieuw- Zeeland, Spanje en Japan. De landen die zich van stem ming onthouden hebben zijn; Nederland, Oostenrijk, Cyprus, de Maleise federatie, IJsland, Israël, Libanon. Nigerië, Portu gal, Saoedi-Arabië, Togo en Tri nidad. Vóór de stemming zei de Brit se afgevaardigde Godber, dat hoewel Engeland de Chinese aanvallen „diep betreurt", dit geen wijziigng brengt in het Britse standpunt, dat de regering in Peking „de regering van Chi na" is. De Rus Zorin zei, dat de Rus sische regering er voor is, dat het grensgeschil tussen China en India op vreedzame wijze door onderhandelingen wordt opgelost en wel hoe eerder hoe beter. De algemene vergadering ver wierp met 56 tegen 42 stemmen bij 12 onthoudingen een Russi sche ontwerp-resolutie waarin wordt voorgesteld „de vertegen woordigers van Tsjiang Kai- Sjek" uit alle V.N.-organen te verwijderen en vertegenwoordi gers van het bewind in Peking uit te nodigen hun plaats in te nemen." Een dergelijke resolutie werd vorig jaar met 48 tegen 37 stem men bij 19 onthoudingen afge wezen. India en Engeland behoorden tot de landen die dinsdag hun stem aan de Russische resolutie gaven. De Ver. Staten en Frank rijk stemden tegen. Premier Castro van Cuba zal donderdag voor radio en tele visie „een analyse geven van alle vraagstukken van dit on vergelijkelijke ogenblik", zo heeft Radio-Havana dinsdag bekendgemaakt. Binnenkort is de publikatie te verwachten van het koninklijk besluit waarbij de nieuwe uit keringsbedragen ingevolge de Al gemene Ouderdomswet en de Al gemene Weduwen, en Wezenwet zijn vastgesteld. De nieuwe bedragen geiden vanaf 1 september 1962. Ingevol ge de A. O. W. zulien_ de alleen staanden per jaar 1518,gaan ontvangen en de echtparen 2358,—. Ingevolge de A. W. W. zullen de weduwen zonder kinderen be neden 18 jaar per jaar 1740, krijgen en de weduwen met kin deren beneden 18 jaar 2496, Voor wezen tot 10 jaar is het nieuwe bedrag op 552,vast gesteld, voor wezen van 10 tot 16 jaar op 828,— en voor wezen van 16 tot 27 jaar op 1080, In deze bedragen is de com pensatie voor de huurverhoging inbegrepen. De nieuwe uitkeringen beteke nen voor de ongehuwden. die A. O. W.-pensioen genieten, een maandelijkse verhoging van 13 en voor de gehuwden een verho ging van 17. Weduwen zonder kinderen ontvangen 13,50 meer en weduwen met kinderen 17. Voor wezen beneden 10 jaar be draagt de verhoging 3,50 per maand, voor wezen tussen 10 en 16 jaar 5 en vooor wezen tus sen 16 en 27 jaar 6,50. Bij de uitbetaling van de pen sioenen voor de bejaarden en de weduwen over de maanden sep tember en oktober is op deze verhogingen reeds een maande lijks voorschot gegeven. Deze voorschotten bedroegen voor alleenstaande A.O.W.-trekkers 6,50 per maand en voor echt paren 7,Weduwen zonder kinderen ontvingen een voor schot van 6,50 en weduwen met kinderen 7,per maand. Voor wezen zijn geen voorschotten ver. strekt. De reeds ontvangen voorschot ten zullen uiteraard in mindering worden gebracht bij de uitbeta ling van de achterstallige uitke ringsbedragen. Het ligt in de be doeling de achterstallige bedra gen in de maand november uit te betalen. Op de „willige" stemming van maandag volgde gisteren een technische koersreactie voor de internationale waarden. Bij kal me handel zette Philips in op 132,70, tegen 135,90 als voor gaande slotprijs. Unilever op 123,20 daalde ruim 3 gulden. Kon. Olie min 1,60 op 136,20. AKU 4 punten lager bij een no tering op 344: terwijl Hoog ovens bepaald flauw in de markt lagen op 482, ofwel min 16 pun ten. Even na de opening kwam een bericht door van de Kon./ Shell-groep waarin werd mede gedeeld, dat de netto-winst over geheel 1962 voor dit concern ver moedelijk 200 miljoen pond ster ling zal bedragen, tegen vorig jaar 187 miljoen pond sterling. De beurs reageerde op genoem de cijfers onmiddellijk met ho gere koersen voor de aandelen Kon. Olie. De prijs steeg tot 137,40. Na een kalme opening ontstond er in de oliehoek later op de middag een vrij levendige handel. De arbitrage nam de stukken voor buitenlandse reke ning uit de markt. Ook het pu bliek had voor genoemde aan delen goede belangstelling. In de overige hoeken van de hoofd- fondsen bleef het de gehele mid dag zeer rustig. De koersen schommelden wat heen en weer om bij het slot uit te komen op het openingsniveau. Zoals viel te verwachten heeft ook Wall Street maandag zeer gunstig gereageerd op 't Ameri kaanse succes inzake de kwestie Cuba. De handel op de New- yorkse beurs was zeer ruim met een vaste stemming. Het Dow Jones-gemiddelde voor de in dustrie-aandelen steeg er 10 pun ten tot 579,35. Men was in Wall Street voor de eerstkomende tijd optimistisch. Gehoopt wordt op een belastingverlaging om het bedrijfsleven aldaar 'e stimu leren. De Newyorkse beurs nam de „willige" tendentie van het Damrak voor het grootste ge deelte over, doch dit viel Am sterdam toch juist nog iets tegen. Het gevolg was dan 00k dat maandagavond de koersen voor de internationale waarden in Amsterdam een stap terug deden. De laagste koers voor Philips was toen 133,50, Uni lever 124, Kon. Olie 136,60, Hoogovens 485 en voor AKU 346'A. Gistermiddag kwam daar in geen verbetering zoals de ge noemde koersen hierboven aan tonen. Alleen Kon. Olie kon zich vrij goed handhaven. I11 de scheepvaartsector was de gang er begrijpelijkerwijze eveneens uit. De koersverliezen beliepen voor deze sector 1 tot 3 punten. Ook de leidende cul tures moesten terrein prijsgeven. In de staatsfondsenhoek was de stemming merendeels goed prijs houdend tot vast. In de lokale afdelingen was het zeer rustig met merendeels koersverliezen. Aandelen Me- taalbuizenfabriek „Excelsior" zakten verder weg tot 125 a 130 tegen maandag 140 laten en een laatstgedane koers van 187 "2. Dit als gevolg van de drastische dividendverlaging. Op woensdag 7 november kan worden ingeschreven op 65 miljoen 414 procent obligaties K. L. M.. met staatsgarantie, tegen 99'^ procent. Beursindicei 26/10 29/10 30/10 Int. conc. 400.7 420.7 411.4 Industrie 300.8 308.7 305.4 Scheepvaart 130.8 133.0 130.4 Banken 228.9 230.8 228.8 Handel, enz. 133.9 137.6 135.7 Algemeen 306.7 318.8 313.0 N abeurskoersen AKU: 345—350 (343%) Kon. Olie: 137.50—140.00 gl (136.70) Philips 133.00—137.40 (132.30) Unilever: 124.00—126.20 (122.40) Hoogovens: 485—492 (482) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel- dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.0610.16, Ca nadese dollar 3.311/:—3.36V2, Amerikaanse dollar 3.583.62, Franse frank (100) 73.1673.65, Belgische frank (100) 7.217.26, Duitse mark (100) 89.60—90.10, Zweedse kroon (100) 69.30— 70.30, Zwitserse frank (100) 83.3083.80, Deense kroon (100> 51.4052.40, Noorse kroon (100» 49.7050.70, Oostenrijkse schil ling (100) 13.92V2-14.02V2, Ita liaanse lire (10.000 57.0059.00 Portugese escudo (100) 12.47! ,2— 12.62', Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.95—6.10. m "s avonds beeehadlad.' 49. „Kop op. Sveintje", zegt Eric, „je laat je toch niet door zo'n dui vels jong t-y de neus nemen?" „Ja, maar hoe wil je nu nog wat beginnen?", gromt de Sakser nuch ter. „Ik kan zogezegd al bijna geen hand voor ogen meer zien. We kunnen wat mij betreft „beter te- cuegaan naar .de. hut". Maar daar laat Eric zich niet toe overhalen. Ze brengen de nacht door in de open lucht en zodra het weer licht wordt hervatten zij hun speurtocht. En inmiddels kuiert Egil er een halve dagreis afstand zielsverge noegd voort. Weliswaar is het SV)ur„wMe{%i7£ej,en heeft hü se* dert de vorige dag niet meer gege ten, maar dat kan allemaal zijn beste stemming niet bederven; hp voelt zich alleen maar heerlijk vrij zo zonder lieden die op hem passen moeten. Maar al wil hij het niet bekennen, toch begint de honger ondraaglpk te knagen. Er is weinig tegen te doen, want wapens heeft hp niet en met de knuppel in zpn hand kan hp geen konijn schieten. „Dat komt wel in orde", mompelt hp, „er groeien vast wel ergens bessen o£ noten". Hp huivert in zpn veel te dunne wambuis en zoekt een beschut plekje om de zaak eens goed te overdenken. En -dan duurt het. niet-lans-of de ogen van de onbesuisde knaap vallen toe... Hp zakt achterover en is binnen tien minuten rotsvast in slaap. Zodoende merkt hij niets van de vreemde gedaante die van uit de diepte van het woud tevoor- schyn komt en behoedzaam op hem toesluipt... De Burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis, dat door de wnd Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland de hiernavolgende beschikking is genomen ,De wnd Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland; overwegende, dat het noodza kelijk moet worden geacht maat regelen uit te vaardigen tot we ring (bestrijding) van hondsdol heid in de gehele provincie; gelet op het overleg met het hoofd yan de veeartsenijkundige dienst in het district Zeeland; gelet op artikel 62 juncto arti kel 61, lid 2, sub b, der Veewet; Beveelt, dat in de gehele pro vincie Zeeland honden met in gang van heden zodanig moe ten worden opgesloten of aan een ketting of lijn van vol doende sterkte moeten wor den gehouden, dat zij niet in de onmiddellijke nabijheid van andere honden kunnen komen. II. Vestigt er met nadruk de aan. dacht op dat honden, welke in strijd met bovenbedoeld bevel 'loslopende worden aangetrof fen, op last van de burgemees. ter der gemeente, waar zij zich bevinden, kunnen worden gedood. Middelburg. 26 oktober 1962." De aandacht zij er op geves tigd; dat het hoofd der veeartse nijkundige dienst er op heeft ge wezen, dat ook katten ernstig gevaar voor verspreiding van r.q. besmetting met hondsdolheid kunnen opleveren. Op de bevolking van de ge meente Terneuzen wordt een dringend beroep gedaan deze die ren zoveel mogelijk binnen te houden. Voorts worden de opvarenden van in de gemeente Terneuzen aanwezige schepen met klem verzocht de daarop aanwezige honden en katten zoveel moge lijk op deze schepen te houden. Terneuzen, 30 oktober 1962. De Burgemeester voornoemd H. RIJPSTRA.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3