Binnenlands nieuws Ckefarine.4 BEURSO VERZICHT Dinsdag 30 oktober 1962 Pagina 3 INDEXCIJFERS VAN GROOTHANDELS- PRIJZEN GEDAALD DE STRITD TUSSEN INDIA ÈN CHINA VOORLOPIGE BALANS VAN OOGST 1962 NEDERLANDSE ZEEMAN IN SANTOS VERDRONKEN? DRUK OP MENON OM AF TE TREDEN? MARKTBERICHTEN vier middelen te zamen consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. werken krachtiger DE VRIJE ZEEUW brand in kippenschuur Zondagavond omstreeks half 70S is brand uitgebroken in een Kippenschuur van de heer P. aan de Capittenweg te Blaricum. On danks snel ingrijpen van de hiandweer brandde het boven ste gedeelte van de schuur ge itel' uit. 2000 mestkippen zijn verbrand of gestikt. De brand is vermoedelijk door kortsluiting veroorzaakt. twaalf gewonden bij botsing tram—bus Ongeveer twaalf mensen heb ben maandagochtend verwondin gen opgelopen bij een botsing tussen een tram en een bus op de hoek van de Amstelveenseweg en het Stadionplein in Amster dam. De gewonden, van wie twee ernstig, waren allen passagiers van de tram en bus. Het onge luk gebeurde omstreeks acht uur, kort nadat een gelede tram van lijn 1 van het beginpunt voor bot Olympisch Stadion was ver trokken. De 27-jarige uit Haar lem afkomstige chauffeur van de bus van Maarse en Kroon, die van het Haarlemmermeerstation op weg was naar Amstelveen, zag de tram te laat. De bus bot ste met flinke vaart tegen het voorste deel van de tram. De schade was aanzienlijk. De mees te slachtoffers werden gewond door glassplinters. Het tramver keer was ruim drie kwartier ge stremd. RUMOER in gronings cafetaria Vijf personen zijn zaterdag nacht door de Groninger politie gearresteerd en ingesloten we gens openlijke geweldpleging met vereende krachten. Zij zullen ter beschikking van de justitie wor den gesteld. In een cafetaria aan de Caro- lieweg ontstond zaterdagnacht een vechtpartij, toen een echt paar uit Winschoten, 25 en 26 jaar oud, in het cafetaria lastig was. De man nam een barkrukje af van een andere bezoeker. Het personeel zette het echtpaar bui ten de deur, maar de man nam dit niet en schopte en sloeg waar hij maar kon. Zij kregen al gauw assistentie van vier Groninger jongelui. Met z'n zessen drongen zij het cafetaria binnen en sloe gen erop los. Een gedeelte van het inventaris en de voorraad werd stukgeslagen. Het echtpaar en drie jongelieden, drie broers uit Groningen van 17, 20 en 24 jaar, werden door de politie ge arresteerd. dodelijk verkeersongeval te nieuw-buinen De 53-jarige heer H. Hulshof te Nieuw-Buinen is zaterdag avond in zijn woonplaats met zijn bromfiets in botsing ge komen met een personenauto, waarbij hij zó zwaar werd ge wond dat hij enige uren later in het Academisch Ziekenhuis te Groningen is overleden. Aange nomen wordt dat het slachtoffer onwel geworden was. De heer Hulshof was gehuwd. de dader van de heerlense markt- diefstallen gevonden De 25-jarige recidivist J. J. uit Eygelshoven, van beroep mijn» worker, heeft bekend de dader te zijn van de diefstallen op de wekelijkse Heerlense vrije markt in de maanden augustus en sep tember. De politie te Kerkrade had J. vorige week zondag in de nacht van zijn bed gelicht wegens een poging tot inbraak in een café te Kerkrade. J. bekende tijdens con verhoor tegenover de recher che van Kerkrade dat hij vier jaar geleden uit hetzelfde café een geldkistje met 400 gulden had ontvreemd on dat hij enkole •manden geleden een markt- hoopman te Kerkrade van een •idkistje met 400 gulden had be- oofd. Bij een in kerkrade wo- icnde zwager van hem nam hij en geldkistje met 50 gulden, een horloge en enkele ringen weg. Daar hij te Kerkrade tevens bekende de markldiefstallen in Heerlen te hebben gepleegd, ord hij naar deze stad overge bracht om te worden gehoord. Hij gaf toe op achtereenvolgende marktdagen geldkistjes te heb. hen gestolen van een koopman in groenten en fruit (300 gul den), een fruitkoopman (75 gul den) en een bloemenkoopman (300 gulden). Daarna had hij nog eens op één dag twee kooplieden heroofd. controle op hondenuitvoer in amsterdam Het afgelopen weekeinde heb ben de gemeentepolitie van Am sterdam, de rijkspolitie en de al gemene inspectiedienst van het ministerie van Landbouw en Vis serij ruim 20.000 auto's aange houden bij de 24 uitvalswegen van Amsterdam om de naleving van het uitvoerverbod van hon den uit de hoofdstad te contro leren. Op advies van de politie keer den 170 automobilisten die een hond in de auto hadden, terug. Er waren echter ook automobi listen die dit advies niet opvolg den en Amsterdam uitreden. Het gevolg was dat zij in de aan- renzende gemeenten werden bekeurd. De gemeentepolitie te Amstelveen moest 92 keer een prooes-verbaal opmBken. ongeval oi' chemisch bedrijf staatsmijnen Op het polychemiebedrijf der Staatsmijnen te Beek is zater dagavond 27 oktober rond 18.00 uur de 26-jarige machinist r. Blondeau uit Siltard bij een on geval zwaar gewond geraakt. Hij werd getroffen door een stuk staal afkomstig van een defecte compressor. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis te Sittard waar hij enkele uren later overleed. De heer Blondeau was gehuwd en vader van drie kinderen. op i november muilkorving honden in amsterdam verplicht Met ingang van donderdag 1 november zullen alle zich in de hoofdstad op straat bevindende honden gemuilkorfd moeten zijn. Met ingang van deze datum zal de politie verbaliserend optreden tegen eigenaars, die hun dieren zonder muilkorf op straat laten lopen. Ook gemuilkorfde honden moeten aan de lijn worden ge houden. Loslopende honden zul len door de politie zonder par don worden opgepakt en gedood, en evenzo zwerfkatten, zo deelt het gemeentelijk bureau Voor lichting mede. nijmeegse jongen werd gebeten door fatale witte hondje Tot de groep personen, die op 27 juli bij de Westermarkt te Amsterdam door het fatale witte hondje dat aan hondsdolheid overleed zijn gebeten blijkt ook een 12-jarige jongen uit Nij megen te hebben behoord. Hij is door de Amsterdamse G. G. en G. D. in behandeling genomen. Toen indertijd de bijtpartij bij de Westermarkt bekend geraak te, werd ook aan de G. G. en G. D. opgegeven dat tot de groep daar gebeten mensen ook een moeder met een kind (inmiddels ook bekend geworden) en een wat oudere jongen hadden be hoord. Dankzij uitgebreid speur werk is men de jongen op het spoor gekomen. Hierdoor zijn nu alle bij de Westermarkt gebeten personen bekend bij de G. G. en G. D. 9-jarig jongetje uit bkrgeijk om het leven gekomen bij ponyrijles Zondagmiddag is het 9-jarige jongetje Harry Duisters uit Bergeijk tijdens een pony-rijles om het leven gekomen. Een vóór hem lopende pony sloeg met zijn achterpoten waar op het paardje waarop hij zat schichtig werd en op hol sloeg. Hary viel van het paard en bleef met zijn ene voet in de beugel hangen en werd zo een honderd meter meegesleurd. Het kind is ter plaatse overleden. Zijn vader, die ook bij de rijles aanwezig was, heeft het ongeluk zien ge beuren. ernstige autobotsing bij den bosch: een dode. drie gewonden Zondagavond om half zeven is op de Vlijmenseweg bij de grens van de gemeenten Den Bosch en Vlijmen een ernstige autobot- sing gebeurd, die aan één per soon het loven heeft gekost; drie mensen liepen verwondingen op. De 35-jarige heer A. de Brou wer uit Waalwijk kreeg een schedelbasisfractuur en is in het Grootziekengasthuis in 's-Her- togenbosch aan de gevolgen overleden. Hij zat in een auto, bestuurd door de heor N. Kuys, eveneens uit Waalwijk. Deze liep een beenfractuur en een zware hersenschudding op. De beide mannen werden uit de auto ge slingerd. De auto vloog inbrand. De twee inzittenden van de andere auto, de heren C. van de Mortel en A. Vriens, beiden uit Den Bosch, zijn evenals de heer Kuys naar het ziekenhuis in Den Bosch overgebracht. De heer Vriens brak zijn linkerpols en had tal van snij- en schaafwon den. De heer Van de Mortel klaagde over pijn in de borst. Ook hij had snijwonden. De rijkspolitie onderzoekt de oorzaak van dit ongeluk. na verkeersongeluk overleden Bij een botsing tussen twee personenauto's in Heerlen is de 75-jarige heer M. J. Lamers uit Heijen (gem. Bergen) zaterdag middag zó ernstig gewond, dat hij jn een ziekenhuis aan de ge volgen van het ongeluk is over leden. Hij zat in de auto bij de 40-jarige J. L. uit Gennep, die ongedeerd bleef. De bestuurder van de andere auto, de 30-jarige R. K., liep enkele snijwonden op. Het ongeluk gebeurde op een kruising van wegen. De heer K. zou geen voorrang hebben ver leend. door bromfietser aangereden en overleden De 63-jarige mevrouw H. de Mots-Torsius uit Nijkerk is zon dagavond, toen zij met haar echtgenoot liep te wandelen op de Bunschoterweg in haar woon plaats, door een bromfietser aangereden en zó ernstig gewond dat zij kort na het ongeluk ter plaatse is overleden. De brom fietser een plaatsgenoot van het slachtoffer zei dat hij het echtpaar pas kort voor het on geluk had opgemerkt. Hij kon een aanrijding toen niet meer voorkomen. Door het slechte weer was er ter plaatse niet meer dan twee meter zicht. bij verkeersongeluk om het leven gekomen De 41-jarige heer H. Spekken uit Barnflair bij Ter Apel is zaterdagavond bij een verkeers ongeluk in de Oosterstraat in Ter Apel om het leven gekomen. Hij reed daar op een fiets en is door een bus aangereden. Om standers verklaarden dat hij plotseling zonder aanwijsbare reden meer naar links van de weg is gaan rijden. De man is als gevolg van de aanrijding ter plaatse overleden. dodelijk bedrijfsongeval In het R.K. Ziekenhuis in Hen. gelo (O.) is de 32-jarige Span jaard S. Arean Cid uit Orense overleden, die vrijdagavond in de pijpenbuigerij van de Kon. Ma chinefabriek Gebr. Stork Co. van een 5 meter hoog platform was gevallen. Met een collega was de Spanjaard bezig repara tiewerkzaamheden aan de vloer van het bordes te verrichten. Een der stutbalken raakte los, waar door het bordes begon te hellen. De beide mannen vielen naar be neden. Het slachtoffer kwam daarbij met zijn rug op gereed schap terecht. Hij was onge huwd freddie duiker verdronken Aan de Maaskade te Venlo is zaterdagavond het lijkje aange spoeld van de zesjarige Freddie Duiker, die sinds enige weken werd vermist. Het jongetje, af komstig uit een Zaandams schip- persgezin, is vermoedelijk tussen Venlo en Belveld van het sleep- schip ..Johanna" in het water gevallen en verdronken. fotograaf gearresteerd De Vlaardingse recherche heeft de 33-jarige fotograaf K. B. aangehouden, die zich zou hebben schuldiggemaakt aan op lichting en valsheid in geschrif te. Van medio juli 1960 af zou B. van een vriend een bedrag van circa ƒ26.000 losgekregen hebben door het vertellen van een serie verzonnen verhalen. Ook andere vrienden en kennis sen zouden het slachtoffer van B. zijn geworden. Zij werden voor een totaal bedrag van 2100 benadeeld. Bij een garagebedrijf te Vlaar- dingen had B. enige weken ge leden een gloednieuwe personen auto voor 9500 gekocht. Hij be taalde met een chèque waarvan hij wist dat deze ongedekt was. Van het geld had B. niets meer over. Hij had enkele jaren ver boven zijn stand geleefd en enige dure buitenlandse reizen ge maakt. De fotograaf, die een vol ledige bekentenis heeft afge legd, is voor de officier van Ju stitie geleid. muis beet 3 amsterdam mers en stierf Drie leden van het gezin van dr S. van der VVoude, die aan de Reijnier Vinkeleskade in Amster. dam Zuid woont, zijn vrijdag ge beten door een tamme witte muis, die uit een soort terrarium, waarin hij was opgesloten, was gebroken. Zondagochtend over leed het diertje en omdat hij al sinds donderdag vreemd had ge daan en bijteri" was geweest, werd de G.G. en G.D. ingelicht. Deze gaf opdracht het kadaver tje op te halen teneinde de doods oorzaak te laten vaststellen. Gebeten is een 23-jarige doch ter, die stewardess is en zondag een vlucht naar Montreal had moeten maken, maar nu onder deze omstandigheden niet weg mocht gaan. Voorts een lo-jarige dochter en een zoon van 13. De ze werd reeds door de G.G. en G. D. ingeënt tegen hondsdolheid, omdat hij in aanraking is ge weest met de kat, welke thuis hoorde in een gezin op de Rei.i- nier Vinkeleskade en die op 19 oktober aan hondsdolheid over leed. De jongen vond de kat in de buurt van het nabij gelegen Hilton hotel en bracht het dier, dat hem mogelijk gekrabd heeft naar huis terug. De beide andere gebeten leden van het gezin worden nog niet gevaccineerd in afwachting van het resultaat van het laborato riumonderzoek naar de doodsoor zaak van de witte muis. Onge veer een maand geleden was het dier bij een dierenhandel in Am sterdam gekocht. Vrijdag was het diertje zo razend aan het bij ten aan het rooster van het ter rarium dat het kans zag naar buiten te komen. Zaterdag was het diertje zichtbaar ziek, het raakte half verlamd en draaide aldoor rond achter zijn staartje aan. Het kadavertje van de zondag gestorven witte muis is in onder zoek bij het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Bilthoven. Het resultaat daarvan zal over enige weken bekend kunnen zijn. duitse kustvaarder in moeilijkheden Ter hoogte van het lichtschip Tessel heeft de Duitse kustvaar der ..Katel Ball" met roerschade te kampen. Het blijkt voor de. bemanning niet mogelijk de schade zelf te repareren. De sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen te Terschelling is uitgevaren ter assistentie en zal de coaster naar Rotterdam slepen. De „Katel Ball'' is 600 ton groot en geladen met suiker. NIEUWE BERMUDA-POSTZEGELS Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans indexcij fers van groothandelsprijzen per 31 augustus 1962 samengesteld. Het algemeen indexcijfer daal de, in vergelijking met ultimo juli 1962, met 3 punten tot 137 (1948=100). Het prijsindexcijfer van de voedingsmiddelen daalde met 12 punten, dat van de grond- en hulpstofen steeg met 1 punt, ter wijl het indexcijfer van do afge werkte produkten geen wijziging onderging. De daling van het indexcijfer van de plantaardige voedings middelen met 27 punten moet volgens het C. B. S. in de eerste plaats worden toegeschreven aan de prijsbeweging der aardappe len. Daarnaast waren echter ook rogge en haver goedkoper. In de groep van de dierlijke voedings middelen werd een daling van de prijs van rundvee gedeeltelijk gecompenseerd door een prijs stijging van eieren. Het groeps- indexcijfer lag 1 punt lager dan dat van de voorgaande maand. In de overige sectoren waren de prijsbewegingen van geringe betekenis. Het Indische leger heeft na tien dagen strijd tegen de Chine zen tussen de 2.000 en 2.500 man aan doden en vermisten verloren. Dit is door het ministerie van Defensie in Nieuw Delhi meege deeld. In Ladakh zijn opnieuw twee Indische posten in handen van de vijand gevallen. Op Bermuda wordt een nieuwe serie postzegels uitgegeven, wel ke naast stadsgezichten en land schappen een nieuwe foto van koningin Elizabeth II tonen. Heti op dit portret geen kroon draagt, heeft de ontwerper van de zegel de kroon van St. Edward boven haar hoofd geprojeeteerd. De kleuren van deze 2d zegel portret is gemaakt door Dorothy zijn: grijs-blauw mauve, geel en Wilding. Aangezien de koninginwit. Volgens een per 10 oktober j.l. opgemaakte „voorlopige balans" is de oogst van granen, peul vruchten, landbouwzaden en aardappelen dit jaar ruim tot zeer ruim geweest. Nog nooit waren er zulke hoge hectare-op brengsten. Ook elders in Europa wordt een grote graanoogst ver wacht. De korrelopbrengst van tarwe en haver is zeer hoog uitgeval len, de oogstresultaten van poot- aardappelen en consumptie aard appelen zijn aan de hoge kant, de fabrieksaardappelen hebben een hoog zetmeelgehalte en een heel goede héetare-opbrengst. Hoge suikeropbrengsten zijn daarentegen niet te verwachten en de ruwvoederpositie was op het ogenblik, waarop deze „voor lopige balans" werd afgesloten, nog zorgelijk. In het noordelijke zeekleige bied was men dit jaar erg laat met de graanoogst. Rond twintig procent van die oogst stond op 10 oktober nog buiten, gemaaid of ongemaaid. Nu is echter zo goed als alles binnen. De graandrogerijen in dit ge bied zijn zwaar op de proef ge steld, maar hebben alles behoor lijk kunnen verwerken. Er is veel onrijp graan gemaaidorst, zo goed als alles moest kunstma tig gedroogd worden, sommige partijen wel drie keer. Er zijn zelfs partijen graan met meer dan dertig procent vocht ge oogst. De korrelkwaliteit is goed. Het bietenzaad in het noorde lijk kleigebied staat op het ogen blik nog op ruiters op het land. Dit gewas is een maand later ge oogst dan normaal, en het heeft nu meer tijd nodig dan anders om zover te drogen, dat het ge dorst kan worden. De indruk bestond op 10 okto- De recherche van de rijkspoli tie te water heeft zich via Inter pol in verbinding gesteld met autoriteiten te Santos teneinde zo mogelijk zekerheid te krijgen omtrent de indentiteit van een daar in verre staat van ontbin ding verkerend opgehaald lijk van een jonge zeeman. Zij acht het namelijk zeer wel mogelijk dat dit het stoffelijk overschot is van de sinds 4 september vermis te 19-jarige scheepsbediende J. Verhoogt uit Leiden. Deze bediende had in de avond van 3 september zijn toen in de haven van Santos liggend schip de „Eemland" van Koninklijke Hollandse Lloyd verlaten. Hij is omstreeks drie 's nachts voor het laatst, door een mede-opva rende gezien. Het schip is op 7 september uit Santos vertrokken. De recherche van de rijkspoli tie te water grondt het vermoe den dat de vermiste Verhoogt is gevonden op een bericht van 20 september in een te Rio de Ja neiro verschijnend blad. waar van zij thans in kennis is gesteld en dat o.m. een volledig signale ment van de verdronkene in houdt. ber dat bij een matige export van aardappelen een nogal rui me horveelheid voor binnenland se consumptie beschikbaar zal zijn. Op die datum moest in Ne derland nog een grote oppervlak te aardappelen gerooid worden. De oppervlakte voorlopig goed gekeurde pootaardappelen be- droee toen bijna 24.000 hectare, dat is ruim de oppervlakte van de laatste jaren. Hot onafhankelijke Indische dagblad „Times of India'' heeft maandag gemeld, dat er een flinke mogelijkheid" bestaat, dat de Indische minister van Defen sie, Krisjma Menon, óf uit eigen beweging heengaat, óf ontslagen zal worden. Volgens het blad zouden verscheidene ministers hebben meegedeeld, dat zij een wijziging in de leiding van het ministerie van Defensie nood zakelijk achten. De laatste tijd is op Menon scherpe kritiek ge oefend wegens de naar het oor deel van velen slechte bewape ning van het Indische leger. graanbeurs rotterdam Tarwe, 17 pet vocht, naar kwaliteit, tot 31,80, deze week franco Rotterdam. Zomergerst, volgens monster, tot ƒ27 af; Haver, volgens mon ster, tot 25 af; Rogge, volgens monster, tot ƒ24,50 af. Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten, op mon ster, ƒ40ƒ46,50; Schokkers, op monster, ƒ4150; Bruine bo nen, boerenschoon, op monster, tot 90. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland: Bintje 11,50—12,75. Klei-aardappelen 35 mm opw.'l Bintje ƒ11—ƒ12,25. Voer-aardappelen 34,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, w, ,jj vastgesteld voor de verkoop van VEEMARKT ROTTERDAM zonder de maag van streek te maken De vier middelen van Chefarine Op de veemarkt te Rotterdam „4" werken niet alleen krachtiger werden in totaal aangevoerd 1857 bij de bestrijding van pijn en griep, stuks vee, zijnde 1285 vette koeï- zi_ en en 572 varkens, maar bovendien veihger, want éen noteringen waren als volgt: ervan zorgt dat ook een gevoelige Vette koeien ƒ2—ƒ2,85 en var maag niet van streek raakt. kens 1,68—1,75 per kg. i' Overzicht: Vette koeien: aan- voer korter, handel aanvankelijk redelijk bij afloop flauw, prijzen als vorige week, enkele prima's boven notering; Varkens: iets Glazen btiisj) 20 bbiitian f 0.80 meer aanvoer, vlugge handel en Handig» «tripverpakking 40 tabletten f i.so prijzen even hoger; prima vlees- Voordaitge flacon too tabletten ƒ3.60 varkens boven notering; slacht- varkens ƒ1,30ƒ1,40 per kg. WILLIGEMARKT Het Damrak heeft gistermid dag de nieuwe beursweek inge zet met een „willige'' tendentie voor alle internationale waarden. Ook in de scheepvaarthoek wer den forse koerswinsten geregi streerd, terwijl de stemming voor de leidende cultures zeer vast was. De handel in de hoofd- femdsen verliep zeer rustig. Van een koopwoede was zeker geen sprake. Hierbij dient rekening te worden gehouden met het feit, dat de koersen op alle fronten bij de opening zeer hoog werden ingezet als gevolg van midden- koersvraag. Het publiek nam de stukken uit de markt, waarnaast dekkingsaankopen plaatsvonden. Het onverwachte grote Ameri kaanse succes inzake de kwestie Cuba was oorzaak van de zeer forse koersstijgingen. De vraag leidde tot koerswinsten zoals die er in lange tijd op het Damrak niet zijn voorgekomen. Als ge volg van de zeer vaste stemming werden niet alleen de zware koersverliezen van de voorgaan de dagen geheel weggewerkt, doch de koersen kwamen zelfs boven het niveau van de vrijdag vóór het geschil rond Cuba tus sen Amerika en Rusland. Op die vrijdag noteerde Philips 131,80, Unilever ƒ122,60, Kon. Olie ƒ140,60, Hoogovens 486 en AKU 341. Gisteren opende de officiële beurs op 137,40 voor Philips, Unilever 127,20, Kon. Olie 138,70, Hoogovens 501 en voor AKU op 349. Alleen Kon. Olie bleef dus nog iets achter. Dit wordt in verband gebracht met de ongeregeldheden in Venezu ela. Met deze ongeregeldheden heeft de Kon./Shell-groep, tot zover kan worden nagegaan, niets te maken. Op het sterk ver- 48. Als Eric naar buiten kijkt is van Egil niets meer te bekennen. „Er achteraan, Svein", zegt hij, ..Als we die knaap kwijt raken is de ellende niet te overzien. We moeten hem terugvinden." „Dat kan wel even tijd kosten", I klinkt Erwins stem spottend. „De I manier waarop dat gladde knaap je zijn spoor verbergt ken ik." Aarzelend kijkt Eric zijn zoon aan, dan wendt hij zich tot de jon ge vrouw. „Kunt ge mijn zoon nog even herbergen, 't Is belangrijk dat. wij die knaap opsporen en..." „Ja, 't is goed", knikt de vrouw, „maar dan moet hij onze schamele pot voor lief nemen." Deze wenk ontgaat Eric niet en a] kost het hem kostbare tijd, toch rusten hij en Svein niet. voor ze de vrouw een flinke jachtbuit be zorgd hebben. ..Pas goed op hem." zegt Eric ten afscheid, „de beloning zal niet uitblijven." De vrouw lacht een beetje schamper. Kennelijk heeft ze nooit veel zien uitkomen van deze be loften. Snel maken Eric en Svein nu dat ze wegkomen. Het kost hen weinig moeite Egils spoor te vin den. Het gaat zo gemakkelijk dat het Eric wantrouwig maakt en niet zonder reden want na en kele uren flink opgeschoten te zijn komen ze op dezelfde plaats weer uit. „Daar staan we nu", gromt Svein, „beetgenomen door zo een kwast van een jongen en het be gint zogezegd nog donker te wor den ook. Als jij nog hoop hebt dat knaapje terug te vinden, zeg 't dan gauw, want ik heb de moed opge geven!" hoogde openingsniveau kwam het buitenland (Amerika) met stukken aandragen. Tengevolge hiervan moest, gedurende de verdere beursduur, enig terrein worden prijsgegeven. Zo daalde Philips tot 135,50, tegen 126,40 als voorgaande slotprijs. Uni lever zakte in tot 126,10 (ƒ120,20). Kon. Olie tot ƒ137,50 Cf 134,10), Hoogovens tot 498 (467V2) en AKU tot 347V2 (337). De handel bleef gedurende de gehele beurstijd binnen zeer nauwe grenzen. Vanzelfsprekend konden de scheepvaartaandelen niet achter blijven. De koerswinsten bedroe gen hier 3 tot 6 punten. De han del was kalm. Ook de leidende cultures ontmoetten een goede vraag. In de staatsfondsenhoek was de stemming doorelkaar goed prijshoudend met weinig zaken. In de lokale afdelingen werden minder zaken gedaan dan was verwacht. Merendeels werden hogere koersen geregistreerd. Aandelen MetaalbuizenfabWek „Excelsior" lagen echter zeer zwak in de markt op circa 150 (187'/2) op het dividendvoorstel van vier procent in agio-aan- delen. Aandelen Nation. Levens verzekering-Bank werden op 625 (480) geadviseerd, dit op de aan staande fusie met de Nederlan den van 1845. Voor de inschrij ving op de 2400 (2e trance) participatiebewijzen .Immofund', tegen 1020 per bewijs, bestond zoals werd verwacht, zeer grote belangstelling. De stukken uit de eerste trance werden gisteren geadviseerd op 1035 bieden. Beursindices 25/10 26/10 29/10 Int. conc. 403.9 400.7 420.7 Industrie 299.6 300.8 308.7 Scheepvaart 130.8 130.8 133.0 Banken 227.2 228.9 230.8 Handel, enz. 133.0 133.9 137.6 Algemeen 307.7 306.7 318.8 Nabeurskoersen AKU: 346Va—348 (348'/2) Kon. Olie: 136.60—137.50 (137.80) Philips: 133.50 gb—135.50 (135.90) Unilever: 124.00 gb125.50 (126.40) Hoogovens: 485 gb490 (497%) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0610.16, Ca nadese dollar 3.31'/a3.36V2, Amerik. dollar 3.58V23.62Va, Franse frank (100) 73.1073.60, Belgische frank (100) 7.21V2 7.26V2, Duitse mark (100) 89.70— 90.20, Zweedse kroon (100) 69.30- 70.30, Zwitserse frank (100) 83.2583.75, Deense kroon (100) 51.4052.40, Noorse kroon (100) 49.70—50.70, Oostenrijkse schil ling (100) 13.92Vj14.02'/i, Ita liaanse lire (10.000 57.0059.00, Portugese escudo (100) 12.47l/2 12.62' Spaanse peseta (100. sr. coup.) 5.92'/a6fflVu

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5