Zes E.E.G.-landen zoeken compromis in onderhandelingen met Engeland Het verbond Rode Pimpernel Vertrek Nederlandse militairen, Toegoenezen en Ambonezen uit Nieuw-Guinea WESTDUITSE VOLK MOET KALM BLIJVEN AGENDA is ook mannenwerk komt U eens praten „NIEUWE FRANK" WORDT „FRANK" NEDERLANDER IN OOST-BERLIJN VEROORDEELD SATELLIETSTAD VOOR BRISBANE Lijm en plak alles met VELPON van Ceta-Bever Voor de zondag WESTERSE DIPLOMATEN NIET BUITEN MOSKOU Oponthoud op weg naar West-Berlijn door verscherpte Oostduitse controle de Zondagdiensten I prov;n( KERKDIENSTEN BRESKENJ VOGELWAA Gevonden voor pagina 2 DE VRIJ E ZEEUW Zaterdag 27 oktober 1%2 Zaterdag 27 ok Ministers van de zes EEG-lan-^gestömd den hebben donderdag tot mid dernacht in Brussel vergaderd om te trachten een compromis te vinden, dat de meningsver schillen met Engeland over de aanpassing van de Britse land bouw aan die van de E. E. G. na toetreding van Engeland tot de gemeenschap zou kunnen oplos sen. De moeilijkheden op dit ter rein waren in de loop van don derdag opnieuw scherp aan de dag getreden, nadat de E. E. G.- landen hun voorwaarden hadden herhaald 1) Engeland dient de absolute garantie aan de Britse boe ren te laten vallen; 2> Direct maatregelen nemen om de landbouwprodukten op een hoger niveau te bren gen om aanpassing aan het prijspeil in de gemeenschap mogelijk te maken en 3) De overgangsperiode voor de volledige aanpassing aan het gemeenschappelijke land bouwbeleid van de E. E. G. in 1970 te hebben voltooid. De leider van de Blitse dele gatie, minister Heath, sprak "over deze voorwaarden tijdens een vergadering met de „zes'' zijn „onaanvaardbaar" uit en in Britse delegatiekringen uitte men daarna zijn „oprechte teleur stelling" over deze houding van de EEG-landen. In het bijzonder ook richtten de Britse bezwaren zich tegen de eis van de E. E. G., dat het Britse subsidie-systeem zou moeten worden vervangen door een aflopend stelsel van consumentensubsidies. Een van de belangrijkste elementen in het voorstel, dat donderdagavond door de „zes" is opgesteld en dat vrijdag aan de Britse delegatie zou worden voorgelegd is, dat waar consumentensubsidies op bezwaren zouden stuiten. Enge land wordt toegestaan als over gangsmaatregel subsidies toe te kennen aan de producenten. Het doel daarvan moet echter blijven de verwezenlijking, ook voor de Britse landbouw, van het ge meenschappelijk landbouwbeleid, dat dit jaar gedeeltelijk in de E. E. G. van kracht is geworden. Het verschil met het huidige subsidiestelsel is, dat daarbij wordt uitgegaan van volledig gegarandeerde produktieprijzen, terwijl bij producentensubsidies niet verder wordt gegaan dan een zekere toeslag. Na afloop van de vergadering van de „zes" werd het nieuwe voorstel „een stapje" in de richting van de Engelse opvattingen genoemd. Wat de overgangsperiode voor de Britse landbouw betreft is tot dusverre de Britse eis, dat deze even lang zal zijn als voor de E. E. G.-landenzevenenhalf jaar. Hiertegen bestaan bij de E. E. G.-landen overwegende be zwaren. Een daarvan is, dat het gevaar van een precedent dreigt en dat elk nieuw lid van de E. E. G. rechten zou doen gelden op deze termijn. Een ander con- troversioneel punt in de vast stelling van de overgangsperiode is, dat bij de E. E. G. de wens be staat, dat Engeland ook tijdens deze periode een landbouwbeleid dient te gaan voeren, dat is af- op de E. E. G.-land bouwpolitiek. Slechts op deze wijze kan worden voorkomen, dat aan het einde van de over gangsperiode Engeland niet ge reed zou zijn om het gemeen schappelijke landbouwbeleid van de E. E. G. te gaan toepassen. Tegenover de Britse stelling, dat dit aan Engeland zelf moet wor den overgelaten staat het argu ment van de E. E. G.-landen, dat dit zou neerkomen op het be ginsel van „baas in eigen huis zijn" gedurende de overgangs periode, een toestand die voor geen van de zes E. E. G.-landen meer geldt. Verwacht wordt, dat de E.E.G.- ministers en de Britse delegatie onder voorzitterschap van de Nederlandse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. Van Houten, vrijdag wederom een groot deel van de dag aan de landbouwproblemen zullen be steden. Op de agenda van deze twaalfde E. E. G.-Britse confe rentie, die tot vandaag duurt, staan voorts nog bijzondere re gelingen voor India en Pakistan en het Britse verzoek voor de handhaving van tarievenvrije invoer van een aantal industriële produkten. GEEN OVEREENSTEMMING IN BRUSSEL De zes landen van de Europese Economische Gemeenschap en Engeland hebben vrijdag in Brussel geen overeenstemming kunnen bereiken over de maat regelen. die voor de Britse land bouw moeten worden getroffen indien Engeland lid wordt van de E. E. G. Een verdere bespre king van dit vraagstuk werd uitgesteld tot de volgende minis tersconferentie, die half-novem- ber in Brussel zal worden ge houden. Adenauer over de Cubaanse kwestie Bondskanselier Adenauer heeft vrijdagavond in een radio- en televisietoespraak het Westduit- se volk opgewekt zijn kalmte te bewaren onder de huidige crisis over Cuba en de verzekering ge geven, dat de drie grote Weste lijke mogendheden op alle ge beurtenissen zijn voorbereid om West-Berlijn te beschermen. Er zijn echter tot dusver nog geen aanwijzingen, dat de vrijheid van West-Berlijn door deze crisis in gevaar is gebracht. Ook de West- duitse regering zelf zal alles wat in haar vermogen ligt doen om het land te beschermen en de vrede te handhaven. Adenauer noemde de crisis in Cuba de gevaarlijkste bedreiging van de wereldvrede sinds 1945. Men kan nog niet zeggen, dat de spanning is verminderd. De Verenigde Staten mochten niet toelaten, dat de „dictator Castro" toegaf aan Russische eisen om zo dicht bij de Verenig de Staten raketbasissen in te richten. De reden waarom de Sowjet-Unie vóór de invoering van de Amerikaanse „quarantai ne" zich zo betrekkelijk gereser veerd heeft gehouden, is door de ontdekking van de raketbasissen op Cuba plotseling duidelijk ge worden. aldus de Westduitse bondskanselier verder. De Sow- iet-Unie wilde deze basissen on der de grootste geheimhouding en met de meeste spoed inrich ten. om de Ver. Staten bij on derhandelingen tot toegeeftli.ik- heid te dwingen. Dr. Adenauer zei dat er geen twijfel aan kan bestaan, dat de aanval door de Sowjet-Unie en haar werktuig, de Cubaanse dic tator, bijna voltooid was. De Amerikanen hebben snel en goed gereageerd, en hun president heeft met het volste recht ge- eist, dat de aanleg van basissen wordt gestaakt en dat de zich reeds op Cuba bevindende kern- raketten onschadelijk worden ge maakt en verwijderd aldus dr. \denauer. De laatste 600 Nederlandse mi litairen die nog in Hollandia wa ren gelegerd, zijn vrijdag met de „Waterman" vertrokken. Het schip zal vandaag te Biak nog 300 militairen opnemen, waarna het via Singapore, Djiboeti en Port Said naar Rotterdam zal varen. De militairen op de „Wa terman" behoren vrijwel allen tot het 17e infanterie-bataljon onder commando van overste G. J. Horsthuis. De „Waterman" wordt eind-november in Rotter dam verwacht. De militairen, die met de „Waterman" thuisvaren, zijn slechts enkele maanden in Nieuw-Guinea geweest. De mees ten hunner zijn in juli aangeko men bij de versterkingen, die toen naar Nieuw-Guinea werden gezonden. In totaal zijn in oktober uit Nieuw-Guinea reeds 7000 Neder landse militairen vertrokken. Dit aantal is hoger dan op het eind- september opgestelde schema was aangegeven. Er zijn in Nieuw- Guinea nu nog ruim 2000 Neder landse militairen, die in de loop van november allen met K.L.M.- vliegtuigen zullen worden afge- voeid. Het staat vast, dat vóór december alle Nederlandse mi litairen uit Nieuw-Guinea zullen zijn verdwenen. In Hollandia zijn op het ogenblik nog slechts enkele tientallen soldaten en eni ge officieren overgebleven, die op vertrek per vliegtuig wachten. Het grootste deel van de Ne derlandse militairen verblijft thans in Biak. De „Waterman" is het laatste troepentransportschip dat Nederlandse militairen komt ophalen. Het schip neemt ook een flinke hoeveelheid materialen mee alsmede een hoeveelheid orchideeën uit de voormalige Ne derlandse cultuurtuin. De bloe men zijn bestemd voor een ge schenk aan Koningin Juliana. Jeeps, 1- en 3-tons auto's van het 17e bataljon zijn donderdag naar Nederland verladen met de „Maaslloyd" van de Rotterdamse Lloyd, dat eveneens een honderd tal personenauto's naar Neder land vervoert. De Toegoenezen, een christen gemeenschap van ongeveer 200 mensen, die in 1950 uit Indone sië naar Nieuw-Guinea zijn ge vlucht. omdat zij wegens hun pro- Nederlandse sympathieën in In donesië worden geëvacueerd. Zo als gemeld, heeft de regering van Suriname zich in principe bereid verklaard, deze Toegoenezen op te nemen in Suriname. Er is daarvoor in Hollandia echter nog geen definitieve toestemming ontvangen. Doordat de laatste tijd steeds meer Indonesiërs naar Nieuw- Guinea kwamen, heerste er vrees onder de Toegoenezen, doch moeilijkheden hebben zich niet voorgedaan. Zij zijn niettemin blij, dat zii nu eindelijk Nieuw- Guinea kunnen verlaten. Alle 200 Toegoenezen zullen met drie vliegtuigen van de K.L.M. naar Schiphol worden overgevlogen. Het is niet bekend wanneer zij uit Nederland naar Suriname zullen kunnen reizen. In Suriname willen zij een nieu we nederzetting' opbouwen en er zich voornamelijk op de land bouw toeleggen. Dit is de derde keer dat deze hechte gesloten ge meenschap zich een nieuwe be staan zal moeten verwerven. Ongeveer gelijktijdig met de Toegoenezen vertrekken uit Biak vliegtuigen van de K.L.M. met Ambonezen naar Nederland.. Te Biak wacht een groep van onge veer 250 Ambonezen nog op ver trek. In de periode waarin nabij Merauke telkens Indonesische parachutisten landden, zijn zij daarvandaan naar Sorong geëva cueerd. De Ambonezen, die de volgende week uit Sorong naar Biak worden gebracht, zullen in Nederland worden opgevangen en zullen daar eveneens moeten gaan bouwen aan een nieuwe toekomst. Alles bijeen zijn het weer druk ke dagen voor de K.L.M.want behalve de 450 Toegoenezen en Ambonezen vertrekken dezer da gen naar Nederland ook nog twee normale lijnvliegtuigen en zijn er enige ,.charter"-vluchten met Nederlandse militairen. In no vember moet de K.L.M. dan dus nog ruim 2000 militairen naar Nederland vervoeren. Hierna zal het vervoer uit Biak naar Am sterdam tot een laagtepunt da len en na half november zullen er in Nieuw-Guinea nog slechts enkele honderden Nederlanders zijn. ZATERDAG 27 OKTOBER TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „De Inspecteur". Concertgebouw 8 uur: „De maagden van Rome". Hotel Centraal, 8 uur: Gro te prijskaarting. AXEL: Het Centrum. 6.30 en 9 uur: „Het raadsel van de groene spin" ZAAMSLAG: Sportterrein, 3.39 u.: Zaamslag IHoek II. ZONDAG 28 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 2 uur: „De maagden van Rome"; 4.30 en 8 uur: „De In specteur". Concertgebouw. 8 uur. „De maagden van Rome". Terrein Zuidersportpark. 2 uur: Terneuzen 2Vlissin- gen 4; 2.30 uur: Terneuzen 3 Steen 2. AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „Het raadsel van de groene spin"; 8 uur: „Via Mala". MAANDAG 29 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De Inspecteur". OVERREDEN De 80-jarige mevrouw A. Broe- kers uit Arnhem is het slacht offer geworden van een aanrij ding die op de Amsterdamseweg in Arnhem plaats had. Bij het oversteken van de rijweg werd ze door een personenauto aange reden en dusdanig gewond, dat ze in het ..Diakonessenhuis" in Arnhem is overleden. Smyrna Knopen Een goede vrije-tijds besteding waar U wat aan hebt NO VITA Axelsestraat 68 Terneuzen geeft V gaarne alle inlichtingen RVS Met ingang van 1 januari 1963 zal men weer kunnen zeggen dat de „frank", die 'n waarde heeft van 20 stuivers. Na een wette lijke bestaan van drie jaar zal de „nieuwe frank" verdwijnen en worden vervangen door de „frank" als officiële Franse munteenheid, zonder dat de waarde verandert. De stuiver (sou) zal zijn her intrede doen in de vorm van een klein muntstuk ter waarde van vijf centimes, vervaardigd van roestvrij staal. In de eerste dagen van het komende jaar zal het muntstuk op grote schaal in om loop worden gebracht. Door deze „schokbehandeling" hoopt de re gering de bevolking ertoe te brengen de nieuwe munteenheid in werkelijkheid te gebruiken, want deze kreeg in de vier jaar na de schepping door een besluit van 27 december 1958 en in de drie jaar na het van kracht wor den op 1 januari 1960 geen bur gerrecht. De winkeliers duiden hun prijzen aan in nieuwe fran ken, maar in de praktijk zijn de Fransen blijven rekenen en den ken in oude franken. De schokbehandeling, waarvan „dag 1" op 1 januari a.s. valt, omvat met de woorden van een besluit van de ministerraad van woensdag twee series maatrege len; 1. De benaming „frank" zal officieel in de plaats komen van de benaming „nieuwe frank" en de aanduiding „f" in de plaats van „nf". 2. Van 1 januari 1963 af zullen nieuwe biljetten in omloop wor den gebracht niet waarden van vijftig frank met cle beeltenis van Racine, en van tien frank met de beeltenis van Voltaire. Verder zullen nieuwe muntstuk ken in omloop worden gebracht. De Nederlandse student Udes is op 11 oktober in Oost-Berlijn veroordeeld tot 6 V± jaar gevan genisstraf, omdat hij een 20-tal Oostduitsers geholpen zou heb ben naar West-Berlijn te vluch ten. Udes, die voor veearts stu deert, werd o.m. beschuldigd van het vervalsen van paspoorten, waarmee de Oostberlijners dooi de controleposten aan de grens tussen Oost- en West-Berlijn konden komen. De openbare aanklager had 8 jaar geëist. Herbert Udes, in november '36 geboren en afkomstig uit Anloo in Drenthe heeft in Utrecht ge studeerd en woonde reeds ver scheidene jaren in West-Berlijn, waar hij de vrije universiteit be zocht, aldus is nader meege deeld. Hij is niet gehuwd. In maart j.l. werd hij in Oost-Bcr- lijn gearresteerd. Tegelijk met hem werden een Belgische Katholieke geestelijke en twee Westberlijnse studenten veroordeeld. Op 10 km buiten het centrum van Brisbane zal door een parti culiere maatschappij, de Cente nary Estates Ltd, een nieuwe sa tellietstad worden gebouwd met een capaciteit voor 40.000 inwo ners. De stad krijgt de naam Centary. Het project kost circa 64 miljoen gulden. In de directe omgeving wordt langs de Bris bane River een strook van 3200 acres ontsloten ten behoeve van de veeteelt. neem de voordelige grote tube. WIJSHEID VAN BOVEN Maar de wijsheid van boven Jacobus 3 17. „Wijsheid" is een wonderlijk diep woord voor een uiterst be langrijke en kostelijke zaak. Neen, het sluit wetenschap en kennis niet bepaald uit. Ook men sen van kennis en wetenschap kunnen wel „wijs" zijn. Maar het is zeker geen vereiste. Ongeleer de mensen en analfabeten kun nen een rijke schat van wijsheid bezitten. We spreken graag van „le venswijsheid". Dat is een toevoe ging, die de zaak inderdaad ver duidelijkt. Want „wijsheid" houdt in dat vve het leven door en door kennen. Met dat intuïtieve, door ervaring verdiepte, in harde ont moeting met het leven beproef de, kennen. Het houdt ook in dat we op het leven in elke situatie het praktisch juiste antwoord weten. „Kijk, kind. dat moest je nu zó doen. „Die houding moet je in dat geval aannemen." „Je moet hem dat zeggen." Hoe ontzaglijk belangrijk is dat! Wat zitten we niet vaak vast. „Wist ik nu maar wat ik moet doen." „Als moeder nu nog maar leefde. Dat was zo'n wijze vrouw." Hoeveel mensen ook huwelijken en gezinnen! stran. den niet op gebrek aan een beet je eenvoudige levenswijsheid! Hij is een belangrijke man, een geleerde man, een goeie man, maarhet is geen wijze man." Jammer! Hoe komt een mens nu aan die echte levenswijsheid? Die krijgt hij niet van binnen uit. uit eigen aanleg of karakter. Die krijgt hij ook niet van buitenaf, door onderwijs of opvoeding. Die waait je niet aan en die kun je niet leren. Die wijsheid komt van Bóven. Dat „boven" is niet zo heel erg hoog. Het is zo hoog als het Kruis hoog is. Uit het myste rie van het bloed van Jezus Christus vloeit dwaze mensen de ware wijsheid toe. „Indien iemand in wijsheid te kort schiet, dan bidde hij God daarom." Dat is be slist waar. Vrome mensen zijn wijze mensen. „Die Hem navolgt, zal in de duisternis niet wande len." In iedere situatie! (Uit „De Stem achter U.") Vrijdag is te Moskou van di plomatieke zijde vernomen dat de Sowjet-Unie Westerse diplo maten heeft verboden zich buiten de Russische hoofdstad te bege ven. Dit verbod zou dinsdag, nadat president Kennedy de „quaran taine" van Cuba had afgekon digd, zijn ingesteld. Westerse di plomaten die zich dinsdag buiten Moskou bevonden ontvingen be richt van het Russische ministe rie van Buitenlandse Zaken, waarin hun gevraagd werd te rug te keren. Tevens kregen zij plaatsbewijzen voor vliegtuigen of treinen. De maatregel zou van tijdelijke aard zijn. In de loop van vrijdag is het op de autoweg van West-Duits- land naar West-Berlijn bij de controlepost Mariënborn op Oostduits gebied tot opstoppin gen van het vrachtautoverkeer naar Berlijn gekomen. Volgens uit Berlijn gekomen chauffeurs was dit veroorzaakt door ver scherpte controle van de Oost- Duitse volkspolitie. Van enkele auto's moest de inhoud geheel of gedeeltelijk worden uitgela den. Het oponthoud duurde ge middeld vier uren. van door BARONESSE ORCZY 85.) Onderwijl hij sprak ging hij voort zijn vijand met zich mee te trekken, met een zekerheid en een onbeschaamdheid die alle begrip te boven gingen. Chauve- lin trachtte zijn gedachten te ver zamelen; er warrelden allerlei tegenstrijdige plannen in zijn hoold wild dooreen. De Rode Pimpernel in zijn macht! Op ieder punt van de weg kon hn hem aan de naastbijzijnde wacht overleverenen toch de Cla- mettes houden en de papieren eisen „Te laat. mijn waarde mon sieur Chauvelin!" viel sir Per cy's spottende stem in, alsof hij zijn gedachten raadde. „Gij weet niet waar mijn vriend Foulkes te vinden, en morgen twaalf uur, als ik de papieren niet opeis, zal er in heel Parijs geen enkel uit vaagsel zijn. die niet uw schande en die van uw collega's van de daken van de huizen afroept". Al Chauvelin's zenuwen stre den tegen het gevoel van mach teloosheid. Machinaal, zonder weerstand nu, 'volgde hij zijn vijand de trap af van het kasteel en door de wijd-open poort. Hij kon het nog maar niet geloven, dat hij zo volkomen om de tuin geleid was, en dat die onbe schaamde avonturier hem weder om geheel in zijn macht had. „In duivelsnaam, breng ons die papieren terug!" had Robespierre bevolen. En nu was hij Chau velin in ontzaglijke tweestrijd en het hamerde wild in zijn brein: „De Rode Pimpernel of die papieren. Wat. in naam van Satan was van het meeste belang? Haat fluisterde „de Ro de Pimpernel!" maar gezond ver stand en de toekomst van zijn partij, de gehele toekomst dei- Revolutie waarschijnlijk eiste deze compromittante papieren. En aldoor maar volgde hij die onbarmhartige vijand door de lanen van het park en langs de eenzame weg. Boven in de boom toppen scheen de zachte wind met zijn verslagenheid te spot ten. Hij was nog niet tot een be sluit gekomen, toen de rivier in 't zichl kwam. en eensklaps een rijtuiglantaarn een zachte licht straal door de nevel wierp. Hij voelde zich of hij in een droom ging. Hij werd, zonder zich te verzetten, in een gesloten wagen getild, waarin hij de tegenwoor dig' "id van verschillende ande re personen voelde, kinderen, een oude man, die aanhoudend mompelde. Als in een droom be antwoordde hij vragen van de wacht, die hij kende. „Je kent me Armand Chau velin, van het comité van Open bare Veiligheid!" Als in oen droom hoorde hij het korte bevel: „Ga door. in naam der Repu bliek!" En aanhoudend maar hamerde de gedachte in zijn brein: „Er moet iets gedaan worden! Dit is onmogelijk! Zo kan het niet! Dat ben ik niet ik, Chau velin die hier hulpeloos zit. zonder weerstand te bieden. Het is niet die onbeschaamde Rode Pimpernel, die daar voor mij op de bok zit, en mij de uiterste ver nederingen doet ondergaan!" En toch was alles waar. Alles werkelijkheid! De kinderen Cla- mette zaten tegenover hem, tegen Lucile aangedrukt, bang als zij zelfs nu nog voor hem waren. De oude man zat naast hem im becile en niet begrijpend. De jon gen. Etienne zat op de bok, naast de roekeloze avonturier, wiens brede rug Chauvelin toescheen als een rots waartegen al zijn verwachtingen en dromen te piet ter stieten. De wagen ratelde triomfantelijk door de Batignol- les. Het was toen helder dag ge worden. Een stralender herfstdag na lange regens. De zon, de hel dere lucht, alles bespotte Chau velin's hulpeloosheid en zijn ver nedering. Lang voor twaalf uur passeerden zij St. Denis. Hier ging de koets de hoofdweg af en hield stil voor een huisje aan de weg niet veel meer dan een hut, waarna alles nog meer op een droom geleek dan ooit. Al wat Chauvelin zich later herin nerde was, dat hij zich nogmaals in een vertrek alleen bevond met zijn vijand, die hem de onder tekening beval van een aantal vrijgeleiden, alvorens hem ten slotte het pak brieven te over handigen. ..Hoe weet ik nu dat ze er alle zijn?" hoorde hij zichzelf ondui delijk fluisteren, terwijl zijn bevende handen het kostbare pakket aannamen. „Dat is het juist!" antwoordde zijn kwelduivel luchtig. „Gij weet het niet. E nik weet htt zelf ook niet", voegde hij er met een lichte lach bij. „En, wat mij aan gaat, zie ik niet in hoe één onzer daaromtrent zekerheid zou kun nen krijgen. Onderwijl moet ik u tot weerziens toewensen, mijn waarde monsieur Chauvelin. Het spijt me dat ik u geen rijtuig kan aanbieden, en ge een mijl of ver der zult moeten lopen alvorens er een te zien, naar ik vrees. Wij zullen ondertussen een heel eind op weg naar Dieppe zijn. waar mijn jacht, de „Day-Dream", voor anker ligt, en ik denk dat het de moeite waard zou zijn voor u om te trachten ons te achterhalen. Ik dank u voor de vrijgeleiden. Zij zullen onze reis buitengewoon prettig maken. Zal ik uw groeten overbrengen aan M. de marquis de Montorgueil of aan M. Ie vicomte? Zij zijn aan boord van de „Day-Dreamy" weet ge. O. en dat vergat ik nog! Ladp Blake- ney wenste dat ik u zou groeten." (Wordt vervolgd.) TERNEUZEN. Ill- V-T TERNEUZEN. Van zaterdagmiddag 12 ut» tot maandagochtend 3 uur word' de praktijk der artsen waar*, nomen door dokter A. C. S. \L Breda Vriesman, tel. 2003. Apotheek geopend. Klaassen Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisvereniri- gen Groene en Wit-Gele Krui, Zr. E. A. H. de Vries, Van Stee- bergeniaan 65, telefoon 3360. AXEL. Van zaterdagmiddag 12 uur te maandagmorgen 8 uur wordt praktijk der artsen waargen I men door dokter A. Kats, Oranje straat 19, tel. 01155555 en Oir I —451. 1 DIERENARTSEN. Van zaterdagmiddag 12 uur to;| zondagnacht 12 uur wordt dl praktijk der dierenartsen in Axe;| Sas van Gent en Zaamslag waarl genomen door dierenarts J. Jar,. sen. Stationstraat 10 te Axel. tel I 01155—488. AXEL OOST ZEKLi WS-VLAAN DEKEN NED HERV. KERK. ZONDAG 28 OKTOBER. Axel: 10 uur Vie. S. den Blaaul wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pen-1 nings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. w,I J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds E. Grams I bergen. (Bediening H. Door.i I Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim-I mers. (Dankstond voor hef ce l was.) I Philippine: llu. Ds. E. E. SternI (H. Avondmaal.) Sas van Gent: 9.30 u. Ds E. EI Stern. (H. Avondmaal, i Sluiskil9.30 uur en 11 uur Ds. JI C. N. Cupédo. Hl uur: HeiligeI Doop.) Terneuzen: (Noordstraat) 10 uurI Ds. J. A. Poelman; 7 uur Ds.I G. Cazemier, van Spijkeniss?. i Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. I, Scholten. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. Becht: 2.30 uur Ds. E. Grams bergen. gereformeerde kerk Axel: 10 uur en 3 uur Ds. v. Leen-1 wen. Hoek: 9.30 uur en 2.30 uur Lees-1 dienst. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W,| C. van Hattern. Sas van Gent: (zaaltje van de Neil Herv. Kerk) 7 uur Ds. M. Boer. van Zaamslag. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. den Boer GEREF. KERK (Vr(jgemm»ktl Hoek: 10 uur en 2.30 uur profes sor Schilder, van Kampen. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H, Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uurDi P. van Zonneveld; ven Berg kom. geref. gemeente. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen9.30 uur, 2 uur en t uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.l. Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. oud-geref. gemeente Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en f uur Ds. A. de Reuver. NED. PROTESTANTEN BOM), Terneuzen (Schoolweg 21): 10.301 uur Weleerw. Heer C. Ie te, van Gent. evangelisatiebijeenkomst Terneuzen7 uur in lokas' „Bethel". Spreker Ds. NierwB- ner Vrij Ev. predikant te We- meldinge. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiliging!"' I menkomst; 7.30 uur Verlossing* samenkomst. Leidster: kapitein' H. Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7 uur en 8.30 uur Gele»' H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mn. 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur «n 10 u«: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur'11 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 W H. H Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uurl' 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, It»" uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur JJ 10.15 uur: H.H. Missen: l"" uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLA AND ïf' NED. HERV. KERK. ZONDAG 28 OKTOBER. Aardenburg: 10.30 uur Ds. V- Luuring. van Cadzand Biervliet: 10 uur Ds. W. S. huis. „„„e Breskens10 uur Ds. L. Spa3" (Oogstdienst.) Cadzand: 10 u. Wika R. W»sl Groede: 10 uur Ds. H. W. D°°' nink. h»Pt Hoofdplaat- 10 uur Eerw. H. J. Begeer. eI> Nieuwvliet: 10 uur Ds. J "ie (Oogstdankdienst.) u. Oostburg: 10 uur. Ds. W. van Dalen. (H. Doop): Ds. W. S. H. van Dalen. Retranchement: 10 u. Eerw- G. M. C. de Vries. p l Schoondijke: 10 uur Ds. F- Brinkman. Sluis: 9.30 uur Wika De Haam St. Anna ter Muiden: 11 u- De Haan. r Luu. St. Kruis: 9 uur Ds. V. L ring, van Cadzand. nc Waterlandkevkje: 10 uui d B. Bergsma. r van IJzendijke: 10 uur Ds- u Evert. rijgen- Zuidzande: 10 uur Ds. J- daal. 'inoiivl ra it de Joi 11KK - 2-daagse allen sh Gerrit 30 en v Hel C za aangebi weldn •niet rad des gew< Shows en de de firma Gerr met \oor iedere ker een verrassing Een grote tiseert de firma Zn op dinsdag 31 oktober a.s. in De firma De Jonge herfstseizoen is a hei winterseizoen deur staat, het iet gebied van »-■ reorders, platenspelers irisehe huishoudel1'1'" tuur tonen. Philips zullen daarbij al' luhtingen geven I dienen. Op het gebied -che wasmachines structa" getoond i daire" aanwezig vorm van I wasmachines. I kaartse vol-at zen, koelkasten dige Amerikaanse Ien „Vihamy" kei'1 I kelijkheid uitzien gebruik zijn, zal e 1 2-daagse groots te zien zÜ11- Vanzelfsprekend zoeker in de L volledige d< I het getoonde aan I ke met groot genoegen I den gegeven. Daarbij komt nog, i attractie aan iedere I zoeker of bezoekster surprise zal worden "■e semt Hoe en va van wordt terwi zal zij -autc de ito. 1 ■automatisch enz en roest t alg keukens •n en al eveneer opgeze zal ue gelegenhei demonstratie te vrt dat 1< ee aa In vrijwel de helft va f[1 Duitsland heerst '"".„oost- klauwzeer, zo blijkt ult Berlijn ontvangen bericnw' Aanvot Aan de gemeentelijk te Breskens werden in van 14 t/m 20 oktober de hoeveelheden vis aa 375 kg bot, 119 kg s< schol, 408 kg tong, 11 k kg kabeljauw, 439 kg kg tarbot, 17993 kg e: nalen. 1085 kg binnenl. 2641 kg onverkochte 766 kg onverkochte bo Tw< Door de Breskense werper Frans Maas is de prijs behaald in een uitgeschreven door he iijdschrift Yachting moest een cruiser Rac m ontworpen worden landen werden 40 inzer gezonden. VVinkeliersvejreni Belang" vergade Door de winkeliers „Ons Belang" te Bres hotel „Het Wapen van een algemene vergat houden, welke in het de a.s. St. Nicolaasac De voorzitter, de he sprille. sprak in zijn woord zijn teleurstellir de geringe opkomst. Het voorstel van h om dit jaar wederorr schoolkinderen een St feest te organiseren gekeurd. Dit zou dan in samenwerking met wijzend personeel en I Vóór het houden v; Nicolaasactie was de meerderheid. De voorzitter deeld dez<j actie ten bate zc het Groene Kruis, Kruis en watersport „Breskens". Uitslag aa Ten gemeentehuize dagmorgen door het B en W. aanbesteed van riolerings- en 1 TERNEUZE Aan het bureau v meentepolitie zijn d voorwerpen als gevot geven en terug te be de erachter vermelde Boodschappentas, moes, Van Steenber; Kinderportemonnaie Wolfert, Korte-Kerkst wollen das. Th. Dek str. 13; Grijze motor! mevr. Witte, Rozenst we step, W. v. d. Vo kamplaan 73; Wit h d. Velden, Lange F Bankbiljet 25, Dur str. 63; Bruin kind C. Verlinde, Steijn 14; Blauw baby sok Korte Kerkstr. 1-3; I sokken, J. A. Leenl vediepstr. 68; Here tien. IJzebaert, Na Antieke broche. A. Leliestr. 7; Bankbilj Klaassen, Noordstr. v. d. Peijl, Nieuwe Geel miniatuur schi[ ge, Tholenstr. 139 10, C. Meeusen, Blauw meisjesfiets; Kruis, Leeuwenlaan D. C. de Rijke. Jul. 1 str. 5; Paar rubber reman, Dijkstr. 76; merk Arjo, A. Faas, str. 2; Foudraal va: L. Oppeneer, 2e V •5; driedelig vulpotlo N. J. Hartestr., alle zen. Aan het bureau Terneuzen, Schoolpl bekomen: Paar witte kinc kinderportemonnaie schoen, wit gymscl wollen vest, passet- blauwe overall, lede 5 ons gewicht, 3 riempje, bruin lei lacé, wrikriem, wol, blauwe centuut duimstok, wit kir aroene pullover, ce

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2