KIM m 'mqggiï t ft 1 E 1 me,k BEURSO VERZICHT RECHTSZAKEN Wat heeft U gegeten? Eric de Noorman - Het Wolven jong v spiegel! KANTONGERECHT VAN OOSTBURG RADIO EN TELEVISIE DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 e 11 ige r! G 26 UKTOBiSH 1902 V ^fejÖAG 26 OKTOBER 1962 dat U nog véél mooier kunt ïakkelijk als U maar ee^l tv schoonheid te volmaken lang geeft LOTUS kostbare in schoonheidsverzorging iere problemen? st dat Margriet er is om Lr r niets en niemendal kunt 'ver al de wetenschap, er- indigheid van MARGRIET i specialisten op élk gebied MARGRIET krijgt U gratis vragen, waarvoor de prak- shouden U stelt! veel te bieden heeft. Abon- uw wijk of rechtstreeks bij Amsterdam. U wéét het dsgordelg met de A. N. W. B. 3e kwaliteit van de gordels rdt reeds geruime tijd gecon- leerd door het RAI/TNO- tituut te Delft, dat voor de xlgekeurde typen een keur- rk beschikbaar stelt. „AAKDSTRAI.ENKASTJES" Inige Prie.se landbouwers, die i. aardstralenkastjes van de u ropaat Joh Bron hebben be kken, hebben deze kastjes ter chikking gesteld van do heer yer, ing. voor een „expositie" idagmiddag a.s. om drie uur de studentensociëteit van Ce- te Wageningen. Verder gaven de heer Doyer volmacht eqn ie te voeren tot terugverkrij- g van de aan Bron betaalde ragen. In een geval werd 1000.voor drie kastjes be id, zo deelt de heer Doyer >e heer Bron. die tot vrijdag- Idag door de heer Doyer in de 'genheid is gesteld zijn „accu- nietigende" straal te demon- ren. heeft nog niets van zich n horen. LOEGBAAS DOOR TREIN overreden P het station Muiderpoort te sterdam is woensdagmiddag >treeks kwart vóór vijf de 59- go J. Besse door een lege tonentrein overreden en op gedood. e man verrichtte werkzaam- en tussen de rails toen de die daar dagelijks op dat stip passeert, naderde. Bij uitkomen van de bocht gaf iestuurder enkele luide signa- doch de ploegbaas reageerde r niet op. Ondanks krachtig men kon de bestuurder de t niet tijdig tot stilstand 'gen. slachtoffer van 1.endajip van de buren 67-jarige mevrouw# J. van S. uit de Roodborststraat te is woensdagmiddag in haar ing door kolendamp, afkom- van de haard van de bovén- n, om het leven gekomen, kleinzoon, die op zijn bellen gehoor kreeg, waarschuw- s bovenbuurvrouw en samen 'haften zij zich toegang tot roiling, waar zij de vrouw, Heen thuis was haarman in het ziekenhuis leven- op do grond aantroffen. bovenburen hadden pas nieuwe haard, die slecht Bij mevr. Van R. brandde aard niet. Het onderzoek is aan de gang. arbeidsongeval 49-jarige heer J. ten Boer oensdagmiddag in Zwijn- tt bij takelwerkzaamheden n zaadbedrijf door een ta il van een tien meter hoger en zolder op een betonnen gevallen. De man was vrij- mmiddellijk dood. Hij laat vrouw en negen kinderen r. rkeersslachtoffer overleden ternacht is de 28-jarige T. iersten uit Nijmegen ovei- aan de verwondingen, die oensdag had opgelopen bij verkeersongeluk. Op dc stallaan was hij in botsing nen met een personenauto. ster Cals: VIJFDAAGSE 'HOOLWEEK EEN ZAAK VAN DE HOOLBESTUREN vijfdaagse schoolweek '5 aak van de wetgever maar bevoegde schoolbesturen ze conclusie is de officii® issie gekomen die deze heeft bestudeerd, z0 de minister van Onderwijl en en Wetenschappen, mr. L. Th. Cals, meegedeeld in te commissie voor onder- il de Tweede Kamer, die Sag haar eerste openbars ering heeft gehouden, ster Cals kon niet de bij heden van het rapport commissie voor de vijf schoolweek bekendma- ingezien er nog geen over- r is geweest in het kabi- 1 bovengenoemde conclu de hij echter wel onthul- teer C. Kleiwegt merkk» anleiding hiervan op, dal ister zelf „bevoegd gezaif een aantal scholen, het ze niet ontkende. De heer J. de C„ controleur bij le Centrale van Bakkersbedrij ven uit Den Haag, had do afge lopen zomer te Schoondijke in (ie bebouwde kom op de Rijks weg, als bestuurder van een auto (e hard gereden. De heer De C. had zich schrif- «lijk verzet tegen de wijze waar- Dp, de politie zijn snelheid had gemeten. Hij meende dat de me thode niet helemaal juist was. De kantonrechter voerde ech- :er aan. dat het een zeer beproef de methode is, waarmede men nier in Zeeland al jaren werkt. De snelheidsmeter van De C. bleek echter niet geheel in orde i ;e zijn. De eis was 20.— subs. 4 'jagen, de uitspraak was ƒ10,— tubs. 2 dagen. I P. de S„ veehandelaar, wonen de te Eede had op 14 september II te Oostburg gereden met een jveeauto, waarvan de knalpot niet In orde was. Bij het onderzoek jer Rijkspolitie bleek er een Scheurtje in de geluidsdemper te {itten, waardoor de uitlaatgas sen oen zeer hinderlijk geluid I Veroorzaakten. Het O. M. concludeerde, dat I hier geen sprake is van grove nalatigheid, zoals zo vaak het geval is, als er iets aan de hand I is met de geluidsdemper. Meestal zijn deze dingen zwaar I doorgeroest doch dat bleek in I jit geval niet waar te zijn. f De eis was dan ook zeer mild, I ,11. i 7.50 subs. 2 dagen. De kan- I tonrechter, mr. H. v. d. Belt I deed er nog een rijksdaalder af, I zodat de boete uiteindelijk werd I bepaald op 5,subs. 1 dag. J. A. de S.. vlasser van beroep, I en wonende te Aardenburg was I er op betrapt dat hij te Aarden- I burg reed met een jeep, die voor landbouwdoeleinden werd gebe- I zigd, waarvan de stuurinrichting I een slag vertoonde Van maar I liefst 90 graden. De S. voerde aan. dat hij met I do jeep op het land vast had ge- I zelen in de modder. Bij het los I trekken door een tractor was I zijn stuurinrichting verwrongen. Hij vertelde de kantonrechter, dal hij een geheel nieuwe stuur- I inrichting had laten aanbrengen. De officier van Justitie meen- I de. dat bij jeeps, auto's etc. een I terste vereiste is, dat de remmen I goed werken, en de stuurinrich- ting volledig in orde is. Een slag van 90 graden, een kwart van de draai die de stuur inrichting kan maken is veel te groot, om bij eventualiteiten snel te kunnen reageren. Bij het uit- wijken duurt het te lang eer de wielen aan de stuurinrichting gehoorzamen, aldus de officier. De eis was 40,subs. 8 da gen De kantonrechter nam in aanmerking, dat de jeep thans "en geheel nieuwe stuurinricht ing he®ft fen maakte er ƒ30, subs. 6 dagen van. Mr. H. A, R. de Mul trad als gemachtigde op voor de heer J. L.. afkomstig uit Tourquoint in Frankrijk. Ook deze had zich te Scrihondijke laten verleiden om in de bebouwde kom der ge meente harder te rijden dan de aldaar voorgeschreven 50 km per uur. Mr. De Mul gaf de feiten namens zijn cliënt toe, en hoorde sen eis uitspreken van ƒ20,— subs. 4 dagen. De uitspraak te gen de heer L. was 15,subs. 3 dagen. Langer tijd nam in beslag de zaak tegen de uit België (Zei- zate) afkomstige architect, de heer E. P. P. Deze was er op 11 juli j.l. te Breskens, in hét duingebied op betrapt, dat hij een vuurwapen met geluiddemper in zijn auto had. Een badgaste had in de duinen schieten gehoord, en waar schuwde de jachtopzichter. Achter in de auto van de heer P. trof de politie het geweer, een filebert, aan, onder de voorbank lag de geluiddemper. De heer P. voerde aan, dat het een sportgeweer is, dat in België vrij mag worden vervoerd. Het ligt altijd in zijn auto, en bij het overschrijden van de grens zou hij aan het sportgeweer hele maal niet gedacht hebben. Hij zeide niet te weten dat derge lijke wapens in Nederland niet vervoerd mogen worden, en deed een beroep op de zeer toe vallige samenloop van omstan digheden. Het geweer is beslist niet geschikt, aldus zijn betoog, voor de jacht. De officier van Justitie zeide niet geheel overtuigd te zijn van de goede trouw van verdachte. Hij vond de samenloop van om standigheden, nl. het horen schieten en de aanwezigheid van het geweer in de auto, niet zo toevallig. De eis was dan ook lang niet mals nl. een boete van ƒ250, subs. 50 dagen, en verbeurdver klaring van het in beslag geno men geweer, de geluiddemper en de munitie. Mr. H. A. R. de Mul voerde aan, dat een filebert in België inderdaad een sportwapen is, en dal men het vervoer er van in Nederland ongeveer moet zien zoals een sportvisser zijn hengel in zijn auto heeft liggen. In België mag het wapen dan ook vrij worden gebruikt en ver voerd. De raadsman vroeg terug gave van het verbeurdverklaar de geweer, en verzachting van de hoge opgelegde boete. De kantonrechter merkte op. dat hij bij de beoordeling van deze zaak zich zou houden bin nen het raam van het ten laste gelegde, en zich niet zou bezig nouden met al de bijkomende omstandigheden. tenlastelegging omvatte n.l. het voorhanden hebben van een vuurwapen, zonder daarvoor in het bezit te zijn van de vereis te vergunningen, en het bezit van de munitie. Een vuurwapen, aldus de kan tonrechter, is geen stukje speel goed. Daar moet men voorzich tig en deskundig mee om kunnen gaan. In Nederland mag men deze dingen niet zo maar vrij vervoeren. De uitspraak luidde 75, voor het bezit van het geweer subs. 15 dagen 25 subs. 5 dagen voor de in beslaggenomen munitie. Voorts werden het geweer, de ge- luiddemper, alsmede de qjunitie verbeurd verklaard. E. van der B„ oud gepensio neerd ambtenaar en wonende te Vlissingen, was in juni j.l. te Schoondijke per bromfiets wat onvoorzichtig de rijksweg over gestoken, op de voor rijwielen aangegeven oversteekplaats. Tijdens de vorige zitting was deze zaak aangehouden voor het horen van getuigen, daar de be weringen van de heer Van der B. niet klopten met het proces verbaal. Hij had toen n.l. verteld, dat hij op het midden van de weg was gestopt om de weg vrij te laten voor een aankomende auto, die zeer snel reed. Er was, aldus zijn verweer, vol doende ruimte geweest voor de auto om te passeren. Wachtmeester J. K„ die het proces-verbaal opmaakte, ver klaarde dat hij dit had opge maakt aan de hand van de situa tie ter plaatse. De auto stond nog tegen de bermpaal en de bromfiets lag nog op de weg, alsmede aan de hand van ver schillende verklaringen van ge tuigen en van de heer Van der B. zelf. Tijdens dit verhoor heeft de heer Van der B. niet ver klaard. dat hij was gestopt om de auto te kunnen laten passe ren. De bestuurder van de auto, die vanaf Schoondijke kwam, en de overstekende bromfietsberijder schepte, verklaarde dat de heer Van der B. vlak voor zijn auto overstak, nadat hij eerst een tweetal achter hem op komende auto's had laten passeren. Deze getuige, de heer R. J- B„ oud metaalbewerker van beroep, wonende te St. Niklaas <B.) ver klaarde door zeer snel te rem men een ongeluk te hebben wil len voorkomen. Zijn auto slipte echter, en reed tegen de berm- paal op, nadat de heer Van der B. en zijn bromfiets tegen het wegdek waren gesmakt. De officier van Justitie zeide, dat een oversteekplaats voor wielrijders op de rijksweg geen enkele voorrang voor deze wiel rijder inhoudt. Hij moet terdege uitzien en opletten of hij wel kan oversteken, en anders moet hij even wachten. Voorts is het ver weer, dat er voldoende plaats zou zijn voor de auto niet van kracht, omdat dit beslist niet is gebleken. De oude heer, die na het onge luk ernstig gewond in het zie kenhuis is terecht gekomen, ver klaarde desgevraagd dat hij zijn bromfiets op stal heeft gezet. De eis luidde 40 subs. 8 da- gen. De kantonrechter hield bij de uitspraak 30 subs. 6 dgn, reke ning met het zware persoonlijk letsel, dat de lieer B. tijdens dit ongeluk had opgelopen. J. J. de R„ electriciën te Aar denburg, moest terechtstaan om dat hij een dochter van hem een auto had laten besturen, die een bijzonder slechte band had. Zijn dochter maakte met deze door haar bestuurde auto te Cadzand een ernstige slipper waardoor zij met haar auto in de sloot naast de weg belandde. De dochter wist niet dat de band zo slecht was. de vader ech ter wel, want de andere banden had hij verwijderd om te laten coveren. De officier van Justitie merk te op, dat de banden in goede staat moeten zijn. Zijn deze niet in orde dan kunnen, zoals nu ge beurd is, grote ongelukken ge beuren. De eis was 75 subs. 15 dagen. De uitspraak was ƒ60 subs. 15 dagen. II. R. B., landbouwer te Bier vliet, had zijn zoon, die nog geen 16 jaar is op pad gestuurd met een tractor. Dit soort overtredingen, aldur ie kantonrechter, nemen we niet zo licht. Dit is uitlokken van een overtreding. De limiet van 16 jaar w- rin„ Van n tractor is nog veel te jong. Deze knapen weten niet. wat voor een macht ze met het berijden van een tractor in de hand hebben. Er gebeuren dan ook regelmatig ernstige ongelukken. Als pa dan nog zijn zoon opdracht geeft met de tractor iets weg te brengen, is 't hek helemaal van de dam... Eis en uitspraak resp. ƒ40 subs. 8 dagen en 30 subs. 6 da gen. S. M. B„ landbouwer te Aar denburg, moet nog eens terug komen, omdat uit zijn verklaring alleen, de situatie van het door hem te Aardenburg veroorzaakte ongeval niet volkomen duidelijk maakte. Komende vanaf het land wilde hij met zijn tractor de weg op rijden, om een wagen aan te koppelen. Hij zag, doordat hem het uitzicht door een hokje van het Waterschap belemmerd werd, het aankomende verkeer niet. Een auto bestuur door mej. Van W. uit Maldeghem raakte de dwars over de weg staande tractor. De kantonrechter meende dat het juist was ook mej. Van W. te horen over de juiste toedracht van dit ongeval. C. A. de B„ wonende te Sluis en bezitter van verschillende bouwvallen heeft kennelijk een grief tegen alles wat de over heid voorschrijft. Zijn te Sluis door de oorlog verwoeste panden staan er n.l. verschrikkelijk haveloos bij, en vormen een gevaar voor de om geving. In juni j.l. beloofde hij de pan den te zullen opknappen. Hij was er echter mee gestopt, omdat volgens zijn zeggen de jeugd weer evensnel afbrak wat hij herstelde. Met de gemeente en gemeente-opzichter kan hij niet zo goed overweg, terwijl zijn ver weer was, dat hij helemaal geen schadevergoeding heeft gekregen voor het herstel van zijn panden. De oude man, die slechts met moeite aan zijn verstand te bren gen was, dat het slechts om het herstel van zijn haveloze panden ging, was bijzonder moeilijk ter been en begreep de gehele si tuatie niet. Voor het opvragen van een rapport van de gemeente-opzich ter werd deze zaak aangehouden tot een volgende zitting. VROEG SCHILDERIJ VAN REMBRANDT ONTDEKT IN LYON Nederlandse kunsthistorici heb ben in het museum in de Franse stad Lyon een tot dusver onbe kend schilderij van Rembrandt ontdekt. Het doek meet negentig bij honderddrie-en-twintig centi meter. Het beeldt de „Steniging van de Heilige Stefanus" uit en moet. blijkens de datering in de linkerbovenhoek, in 1625 geschil derd zijn. Rembrandt was toen negentien jaar oud. Dit is de eer ste keer in de kunsthistorie, dat met zekerheid een schilderij in een zo vroeg jaar van de grote meester kan worden gedateerd. Niemand was van het bestaan van dit doek op de hoogte. Slechts is zeker, dat het in 1844 door het museum verworven werd. Hoogstwaarschijnlijk is het daar nooit tentoongesteld. Het staat ook niet in de openbare ca talogus. Dê Rembrandt is gevonden door dr. H. Gerson en dr. S. Gud- laugsson van het Nederlandse rijksbureau voor kunsthistorische documentatie in Den Haag. Deze geleerden doen met steun van het departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen een onderzoek naar Noord- en Zuidnederlandse kunstwerken in Franse provinciale musea. De Nederlandse deskundigen vonden na vondsten van „kleine meesters" elders het doek in het depót van het museum in Lyon en vermoedden alras, dat het een Rembrandt zou moeten zijn. Toen het doek partieel was schoon gemaakt van stof en vuil kwa men het jaartal en de forse, zwierige „R." van Rembrandt voor den dag. De deskundigen vinden dit schilderij, dat links ruiterfiguren, in het midden de te stenigen heilige en rondom hem een me nigte tegen de achtergrond van een kasteel voorstelt, van groot kunsthistorisch belang. Een merkwaardig detail is, dat men in de menigte een jongeman ontwaardt. die onmiskenbaar de gelaatstrekken van de jonge Rembrandt vertoont. Het schilderij wordt thans schoongemaakt en gerestaureerd, waarna reproducties zullen wor den gemaakt. i ill N S. e" - k,M-[X1R1 Nu ook indunthren-bluii WILLIGVOOR INTERNATIONALS De stemming voor de interna tionale waarden is gistermiddag bij de opening „willig" geweest. Dit was het antwoord van het Damrak op de flauwe tot zeer flauwe stemming van de vorige beursdagen. Het zeer krachtige koersherstel was een gevolg van de belangrijke koersverhogingen waarmede Wall Street woensdag sloot. Philips opende in Amster dam op 129,50, bijna tien gulden boven het slot van woensdag. Unilevers 6,50 hoger op 122, Kon. Olie steeg 7,70 bij een no tering van 135,30. AKU en Hoogovens „brand willig" op resp. 337, plus achttien en 483, plus 25 punten. Evenals de vorige dagen hield het Damrak ook gis teren het hoofd koel. Hiermede wordt slechts aangetoond dat de omvang van de handel, geduren de de officiële beurs, niet in overeenstemming was met de be haalde zeer forse koerswinsten. Na aanvankelijk de beneden waartse richting van de voor gaande dagen te zijn ingeslagen gaf Wall Street woensdag aan het slot een zeer krachtig koers herstel te zien. Het nieuws, dat premier Chroesjtsjov zou hebben opgeroepen geen overhaaste stappen te doen maar besprekin gen te openen, bracht een plot selinge ommekeer in de markt. De verkoopgolven veranderden in koopgolven. De handel be reikte een omvang, waardoor de tikker een uur achter raakte met het doorgeven van de koersen. Na de laatste gongslag bleek, dat de waarde van de gezamen lijke aandelen op de New Yorkse beurs met circa 9 miljard dollar was verbeterd, tegen een daling van maandag en dinsdag met bijna elf miljard doHar. Het Dow Twee jaar gevangenisstraf voor verduistering geld van rijke Amerikaanse De rechtbank te Amsterdam heeft gistermorgen de 40-jarige in Frankrijk wonende bedrijfs- analist J. v. D„ die op 13 maart in Almelo werd aangehouden op een klacht wegens oplichting, verduistering of diefstal van de tegenwaarden van 30.000 dollar in Franse francs len nadele van zijn gewezen echtgenote, mevr. Eve Golden, wegens verduiste ring veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Van de ten laste gelegde diefstal en oplichting sprak' de rechtbank verdachte vrij. De officier van Justitie had wegens oplichting drie jaar met aftrek geëist. Deze verdachte, die- Neder lands staatsburger is, had zijn gewezen vrouw, de weduwe van een rijke advocaat, in mei 1960 in Parijs leren kennen. Op 8 augustus 1960 trouwden zij in de synagoge van San Francisco. Tien dagen na het huwelijk ver trok het echtpaar naar Parijs. Daar zou Van D. zijn echtgenote direct na aankomst bij een bank een cheque van 30.000 dollar hebben laten verzilveren en na een twistgesprek zou hij in een auto met het geld zijn verdwe nen. zijn vrouw voor het hotel achterlatend. Alleen de volgende dag zouden beiden elkaar nog hebben ontmoet in een Parijs café in het bijzijn van de stief dochter van verdacht. Verdachte verklaarde echter tijdens zijn verhoor nooit die 30.000 dollar van mevrouw G. te hebben ge had. Wel had hij tweemaal 1000 dollar van haar ontvangen voor een aandeel in enkele zaken. Er zou volgens hem meningsver schil tussen hen zijn ontstaan over de kinderen uit zijn vorig huwelijk, waarmee mevrouw G. zich niet wilde bemoeien. De Amerikaanse was een pro cedure begonnen die leidde tot nietigverklaring van het huwe lijk door het in Californië op grond dat Van D. de vrouw al leen maar om haar geld in het huwelijk zou hebben gelokt. Tij dens de behandeling van de zaak enige weken geleden was de Amerikaanse per vliegtuig uit de V. S. overgekomen om tegen haar gewezen man te getuigen. Ook de stiefdochter, in Parijs woonachtig, was als getuige ge hoord. GOED JONKHEERTJE De officier van Justitie bij de rechtbank te Haarlem heeft een gevangenisstraf van zes maanden wegens oplichting, dezelfde straf wegens flessentrekkerij en een straf van één jaar, in totaal dus twee jaar geëist, tegen de acht tienjarige Heemstedenaar A. J. de J„ die zich gisteren voor de Haarlemse rechtbank te verant woorden had. Een serie proces sen-verbaal van de politiekorp sen uit Haarlem en Heemstede lag in het strafdossier. Daaruit bleek ondermeer dat de jonge man het nummer wist van de bankrekening van een Ameri kaan die een tegoed had bij een bank in Luxemburg. Telegra fisch vroeg hij 3.000,dollar aan hem over te maken hetgeen prompt geschiedde, daarna kocht de jongen bij een Haarlemse garagebedrijf een auto van 14.000,gulden, maar toen de jongeman in zijn auto wilde stappen hield de inmiddels ge waarschuwde politie hem aan. De jongeman had tevoren al radiotoestellen, een koffergram mofoon, een taperecorder enz. gekocht zonder te betalen. Ver der had hij op het spaarbank boekje van zijn broer, duizend gulden opgenomen en was hij in het bezit gekomen van een be drag door een handtekening te zetten op een aan een ander be horende postcheque. Tijdens de behandeling bleek dat de jongen groot wilde doen tegenover zijn vrienden. Op zijn visitekaartjes liet hij b.v. voor zijn naam jonk heer zetten. De raadsman, mr. A. Cohen, sprak van een jonge uitgave van het Amsterdamse goede heertje en vroeg clemen tie. De rechtbank zal op 8 no vember uitspraak doen. Jones-gemiddelde voor industrie aandelen steeg er niet minder dan negentien punten. De omzet bedroeg 6.72 miljoen aandelen. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er zeer gevraagd in de markt, waardoor een „willige" stemming ontstond. Deze stem ming werd woensdagavond in Amsterdam prompt overgeno men. Als hoogste koers werd toen gedaan voor AKU 330, Hoogovens 480, Kon. Oiie 136,50, Philips 127. en voor Unilever 121. De koersen van de niet- officiële ochtendhandel van gis teren weken niet veel bij genoem de koersen af. De handel was zeer ruim. Men haastte zich, ge durende deze ochtendhandel, het eerder in de week verloren ter rein weer in te halen door met kooporders in de markt te stap pen. De baissiers verdrongen zich om tot dekkingsaankopen te kunnen overgaan. De handel gedurende de offi ciële beurs verliep een stuk kal mer. Men vertrouwde de zaak niet helemaal. Op het sterk ver hoogde openingsniveau kwam aanbod los voor buitenlandse rekening waardoor genoemd ni veau, gedurende de verdere- beursduur, niet kon worden ge handhaafd. De totale aandelenomzet be droeg woensdag nominaal ƒ3,7 min. waarvan in Philips werd omgezet ƒ571.000. in Kon. Olie 298.000. Vanzelfsprekend was ook de stemming in de overige afdelin gen zeer vast. In de cultuursec tor werden certificaten Deli weer eens in een open hoek verhan deld op ƒ133, tegen woensdag 124,20. Amsterdam Rubbers zes punten hoger op 103, HVA bijna vier punten hoger op 114%. Ook de scheepvaartafdeling mocht zich verheugen in een vaste stemming. De koerswinsten be liepen vijf tot meer punten. In de staatsfondsenhoek was de handel rustig, de stemming prijs houdend. In de overige lokale afdelingen werden hier en daar flinke koerswinsten geregis treerd. Beursindices 23/1024/1025/10 Int. concerns 396.0 384.1 403.9 Industrie 295.9 292.4 299.6 Scheepvaart 129.3 125.7 130.8 Banken 226.3 223.4 227.2 Handel enz. 131.0 128.6 133.0 Algemeen 302.6 295.3 307.7 Nabeurskoersen AKU: AKU: 336—339 (336%) Kon. Olie: 132.80—135.99 (134.30) Philips: 125—127 (127.30) Unilever: 119—120.50 (122.20) Hoogovens 474480 (474%) Stemming ongeanimeerd. Enquête na feestmaaltijd „Zoudt u met een kruisje wil len aangeven, welke spijzen u niet hebt gebruikt?" Het zal niet dikwijls voorkomen, dat men na een feestmaal een vragenlijst krijgt toegezonden met het ver zoek te vertellen, wat men wel en wat men niet heeft gegeten. Waarschijnlijk zal het nog min der vaak voorkomen, dat derge lijke vragen met een wetenschap pelijk doel worden gesteld. Er was voor de geneeskundige hoofdinspectie van de volksge zondheid echter een bijzondere reden om een dergelijke vragen lijst toe te zenden aan de circa 500 personen, die in hel begin van deze maand hebben deelge nomen aan een Zweedse maal tijd, welke hun was aangeboden ter gelegenheid van de opening van een nieuwe papierfabriek in Gennep. Enige tientallen deelne mers aan de maaltijd zijn name lijk zoals bekend, ziek geworden. Zij bleken paratyfus te hebben, overigens een betrekkelijk on schuldige vorm van deze ziekte, waarbij over het algemeen het gevaar van herbesmetting gering is. De geneeskundige hoofdin spectie heeft tot deze statistische enquete besloten wegens het grote aantal personen dat aan de maaltijd heeft deelgenomen en omdat zij verwacht uit deze groep betrouwbare statistische gegevens te kunnen ontvangen. De geneeskundige hoofdinspec- tie hoopt uit de antwoorden na dere gegevens ten behoeve van de epidemiologie van deze ziek te te kunnen putten. 45. Al hun aandacht gericht op de nog verse sporen van Erics kleine troepje stappen Agor en zün twee kameraden zonder zich te haasten voort. In de prettige overtuiging dat de vluchtelingen toch nergens op bedacht zijn en geheel vervuld van de rijkdommen die hen wachten, wanneer ze een maal Erwin te pakken hebben, letten ze vrijwel niet op hun om gevingtot opeens een sner pend krijgsgeschreeuw al hun rooskleurige toekomstdromen ruw aan flarden scheurtEn een moment later springen de onno zele kerels, die ze bezig waren te achtervolgen, hen ruw op de nek. Een onduidelijke kreet van Agor verdrinkt in liet overdonderend gebrul van Svein Langtand en een ogenblik later is alles een grote hoop wriemelende armen en be nen. „Laffe schurken, moordenaars, zeerovers, kinderlokkers," buldert Svein, die al gauw ontdekt dat van deze kerels geen goed gevecht te verwachten valt. „Jullie baar den moeten zogezegd nodig eens geschoren worden, wacht even, dat zal ik grondig doen." Doodsbang pogen de kerels te vluchten en als dat niet lukt, we ren zij zich zo goed mogelijk, maar het helpt niet, en even later lig gen zjj kreunend en ontwapend in het gras. „Verroest het zijn er maar twee," bromt Svein verbouwer eerd. „Neehé! Ho! Daar gaat de derde, stop schurk!" Wild met zijn zwaard zwaaiend stormt hii achter Agor aan, die zijn twee metgezellen aan hun lot overla tende lafhartig de benen geno men heeft en een moment later in het kreupelhout verdwijnt Adcieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Amsterdam op heden luiden: Engels pond 10.05—10.15 Amerik. dollar 3.57%— 3.61% Canadese dollar 3.303.35 Franse frank (100) 73.10—73.60 Belg. frank (100) 7.20%—7.25% Duitse Mark (100 89.6090.10 Zweedse kroon (100) 69.3070.30 Zwits. frank (100) 83.25—83.75 Ital. lire (10.000 57.00—59.00 Deense kroon (100 51.4052.40 Noorse kroon (100 49.7050.70 Oostenr. schill. (100) 13.90—14.00 Port. escudo (100) 12.45—12.60 Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.92%—6.07% Kijkers en luisteraars Op 1 oktober 1962 waren er bij de dienst luister- en kijkgelden 1.210.131 televisietoestellen aan gegeven tegen 1.192.925 op 1 sep tember j.l. (t/m 22 okt. 1.227.443). Er waren op 1 oktober 1962 2.600.537 geregistreerde ra diotoestellen tegen 2.599.779 op 1 september jl. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 okt. 469..093 tegen 470.257 op 1 sep tember jl. ZATERDAG 27 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Geestelijke liederen; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgenge bed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 9.00 Licht programma; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht ensemble met zangsolisten; 13.00 Nws; 13.15 Vraaggesprek; 13.20 Musicerende dilettanten; 13.45 Franse les; 14.05 Voor de jeugd; 15.00 Populaire gram.; 15.30 Viool en piano; 16.00 Klank beeld; 16.30 Lichte gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Licht in strumentaal trio; 17.30 Boekbe spreking; 17.40 Klass. gram.; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Lichte gram.; 18.50 Lezing; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 10.30 Gevar. progr.; 20.00 Populaire klassie ken; 20.50 Lezing; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 Lichte gram.; 22.20 1 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in, godsdienstig progr.; 23.00 Nieuwe gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn,; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.18 Lichte gram.; 8.40 Amus. muz.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Klas siek pianoconcert (gr.); 10.00 Lezing; 10.05 Bijbeloverdenking; 10.20 Lichte gram.; 10.30 Vra- genbeantwoording; 10.45 Gevar. progr.; 12.15 Lezing; 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Sportactualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Vers van de pers; 13.45 Voor de jeugd; 14.20 Radio Jazzclub; 14.50 Amus. muz. uit Japan; 15.10 Matinee op de vrije zater dag: klassieke en moderne muz.; 17.15 Jazztrio en zangsoliste; 17.30 Weekjournaal; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Lichte gram.; 18.45 Jazzmuziek; 19.00 Artistie ke staalkaart; 19.30 Na 40 jaar Pastorale dienst, herdenkings programma; 19.45 Gram.; 19.55 Lezing; 20.00 Nws; 20.05 Wals- orkest; 20.35 Amus. progr.; 21.35 Socialistisch commentaar; 21.50 Hammondorgelspel; 22.05 Ont moeting op Broadway, hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Chansons; 23.10 Lichte gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gevar. muz.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Amus. ork.; 12.50 Programmaoverz.13.00 Nieuws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Variété-orkest; 14.30 Gevar. mu ziek 15.15 De Academie der Dis- cofielen; 16.30 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.15 Liturgische zan gen; 17.25 Gevar. muz.; 17.45 Engelse les; 18.00 Streekliederen, 18.10 Koormuziek; 18.28 Paar- densportberichten; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Lichte gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Fes tival van de Vlaamse ontspan- ningsmuziek; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. muziek; 23.00 Nws; 23.05 Gevar. muz.; 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.00 Weekend journaal; 17.0017.30 Voor de kinderen; 19.30 Luipaard op schoot, documentaire T.V.-film;' 20.00 Journaal en weeroverzicht;', 20.20 Televizier; 20.30 Onze vriend Higgins, T. V.-film (II); 21.00 Sterren en streken, gevar. progr.; 22.20-22.45 Italiaans licht orkest. i BELGIË (VI.); 17.00 Voor <W jeugd; 19.00 Folklore; 19.30 Ac tualiteiten; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Het is altijd Dennis, feuilleton (deel 7); 20.55 Canzonissimapre-selectie voor de Grote Eurovisieprijs van het lichte lied 196322.10 Het is maar een woord, quiz; 22.10 Midder nacht op Broodway, muzikale show; 22.35 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3