HONDSDOLHEID RADIO TAZELAAR Praat eens met uw spiegel! KANTOr^ BINNENLANDS NIEUWS Het verbond Rode Pimpernel Landelijke maatregelen GARRARD pagina 2 L'L vnijE ZEEUW vkijdag 2(5 uk 1 ober iyo2 f tffoljDAG 26 OKI tegen TWEEDE DODE DOOR fIOXDSDOLIIEID NI EU WE ZUIDERZEESTRAATWEG PRINSES BEATRIX OP WERELDREIS S. E. R. IN HET LOONSLOP Alle honden aan de lijn Nieuwe weg Harderwijk—Zwolle Prinses Beatrix op wereldreis ONRUST IN STEENWIJK DOOR ONRUST OM CUBAANSE-KWESTIE Hebt u nog andere problemen? TWEE NEDERLANDERS WEGENS ONTVOERING IN BELGIE VEROORDEELD van de S. E. R. in het loonslop Minister Cals: I dagen. de uitspraak w Het is voor de auriteiten een moeilijke zaak om in Amsterdam de hondsdolheid onder de knie te krijgen. Nadat vorige week een kleine jongen aan hondsdolheid bezweek, is een tweede slachtoffer gevallen en wel een jongen van zestien jaar. Vermoedelijk is hij door een herdershond gebeten, dezelfde herdershond, die ook een kat gebeten heeft, welke kat ook aan de ziekte is overleden. Politie en G. G. D. werken onder hoogspanning in de hoofdstad. Alle sporen worden nagegaan, opdat men in staat is zoveel moge lijk verdachte dieren in quarantaine te nemen en daardoor oen verdere verbreiding van de ziekte tegen te gaan. Tevens tracht men zoveel mogelijk mensen op te sporen die door dolle honden zijn gebeten, opdat deze mensen tijdig behandeld kunnen worden, waar door het gevaar van een fatale afloop voor de betrokkenen tot een minimum kan worden gereduceerd. Uit het onderzoek blijkt, dat er nog enkele mensen in Amsterdam rondlopen, die door besmette dieren zijn gebeten, doch deze mensen hebben zich nog niet bij de G. G. D. gemeld. Het is wonderlijk, dat in weerwil van de vele publicaties over deze zaak er toch nog mensen blijken te zijn die dit allemaal niet hebben gelezen en dus onwetend in levensgevaar verkeren, of die domweg het gevaar niet zo groot achten en bewust het risico nemen aan de ziekte te zullen sterven. Inmiddels lopen in vrijwel geheel de kop van Noord-Holland alle honden aan de lijn. terwijl in geheel Amsterdam de dieren bovendien gemuilkorfd zijn. Ook in verschillende andere steden van het land hebben de gemeentebesturen do honden-eigenaren verzocht hun dieren niet los uit te laten, doch deze aan de lijn te houden. De strijd tegen de hondsdolheid zal, naar de veterinaire inspecteur dr. H. H. Scholten meedeelde, mogelijk een landelijke aangelegen heid worden. De autoriteiten overwegen reeds de al voor Amster dam geldende maatregelen voor het gehele land in te voeren. Een en ander is begrijpelijk, wanneer men weet dat in het afge lopen weekeinde vele Amsterdammers met hun viervoeters naar het Gooi gingen, om de dieren daar eens lekker uit te laten rennen. Een sympathiek idee van de dierenliefhebbers, doch aangezien het gevaar groot is dat besmette dieren daar andere dieren bijten en op die manier de ziekte nog verder wordt verbreid, is het duidelijk, dat de overheid tracht contrdle te kijgen van de heersende honds dolheid. Reeds jaren lang was de Zuiderzeestraatweg een doorn in het vlees van het verkeer van noord naar zuid. van west naar oost en omgekeerd. De smalle Zuiderzeestraatweg met zijn vele bochten heeft in de loop der jaren het verkeer ernstig vertaagd en boven dien vele slachtoffers geëist. Nu is het grootste deel van de nieuwe weg gereed gekomen en wel tussen Harderwijk en Wezep en vlak bij Zwolle de tweede rij baan reeds in wording is. Over enkele jaren zal ook liet stuk Harder wijkNijkerk klaar zijn, waarna de aansluiting met Amesfoort wordt gemaakt. De opening van het nieuwe wegdeel vond plaats door minister drs. A. H. Korthals. De Commissaris van de Koningin in Gelder land, mr. H. W. Bloemers, noemde het nieuwe wegdeel ,,Een schone en sterke schakel van ons Nederlands wegennet.'' De oude straatweg heeft de economische ontwikkeling van het noorden ernstig geremd. Trof men het niet zo best met de ver keersintensiteit, dan kostte een rit van Amersfoort naar Zwolle soms wel twee uur. Nu de snelweg klaar is, behoeft de rit niet langer dan drie kwartier te duren, een aanmerkelijke verbetering dus. Het nieuwe traject vormt een van de mooiste rijkswegen van Nederland, omdat de weg zoveel mogelijk is aangepast aan de toevallige aantrekkelijkheden van het Veluweterrein. Bestaande beplanting is zoveel mogelijk in stand gehouden. De middenberm is met uitzondering van de viaducten 24 meter breed, en heeft een kleine, begroeide „heuvelrug". Hierdoor is o.a. de beveiliging in de middenberm, die de laatste tijd nogal in de belangstelling staat, op eenvoudige wijze opgelost. De nieuwe snelweg AmersfoortZwolle belooft, een van de fraaiste en beste rijkswegen van Nederland te worden. Onze Kronoprinses Beatrix begon aan een grootse wereldreis. Van Soesterberg vertrok de Prinses naar Perzië, waar zij een bezoek bracht aan de Sjah van Perzië en de keizerin Farah. De Prinses logeerde in het groen-marmeren paleis in Teheran. Ook in de Perzische hoofdstad wist onze Kroonprinses dadelijk aller harten te winnen. Niet alleen was er een groot enthousiasme onder de daar wonende Nederlanders, maar de Perzen die met onze Prinses kennismaakten, kwamen dadelijk onder de invloed van haar charmante, vriendelijke persoonlijkheid. In Teheran werd Prinses Beatrix door duizenden Perzen hartelijk toegejuicht. Hare Koninklijke Hoogheid bracht ook een bezoek aan het ramp gebied, een belevenis die ons koningskind waarschijnlijk haar gehele leven niet zal vergeten. Van Perzië ging de tocht naar Pakistan, vandaar naar Thailand, waar zij een bezoek zal brengen aan de Nederlandse oorlogsgraven. Dan naar de Philippijnen. alwaar zij door de president zal worden ontvangen. Na een particulier bezoek aan Hongkong vertrekt H. K. H. naar Japan, waar zij met de Japanse keizer zal kennis maken. Tenslotte reist de Prinses over Amerika terug naar ons land. In de omgeving van Steenwijk is donderdag enige verwarring ontstaan door het feit dat de bij de B.B. in gebruik zijnde kelder ruimte onder het raadhuis van Steenwijk met zandzakken werd gebarricadeerd. De bewoners van Steenwijk vonden ongeveer te- zelfder tijd een stencil in hun brievenbus, waarin werd aange raden om bij wijze van voorzorg enige maatregelen te nemen zo als het inslaan van levensmidde len voor circa een week en het navolgen van veiligheidsmaat regelen zoals indertijd door de regering zijn aangegeven. Een en ander baarde nogal wat opzien hetgeen de burgemeester van Steenwijk. de heer A. G. A. DingemanWierts, genoopt heeft een nadere toelichting te ver strekken. De burgemeester wees erop dat tot het barricaderen van de B.B.-kelder al lang geleden was besloten. Het is een maat regel van permanent karakter, die al eerder zou worden uitge voerd maar die tot dusverre achterwege was gebleven. Nu de Cubaanse kwestie tot verscher ping van de internationale toe stand heeft geleid werd het ech ter raadzaam geacht de barri cadering niet langer uit te stel len. Overigens zullen de zand zakken van een laag aarde wor den voorzien en daarop zal een plantsoen worden aangebracht. Het schrijven aan de bevolking had volgens de burgemeester ten doel om nog eens te attenderen op de richtlijnen, welke enige maanden geleden door het minis terie van Binnenlandse Zaken zijn gegeven. In Steenwijk zal eerstdaags door de B.B. een aanschouwelijk voor beeld worden gegeven, hoe men zijn woning het best kan be schermen. eens met uw spiegel en ontdek dat U nog véél mooier kust —j— -an U nu al bent. Het is zo gemakkelijkals U maar een. maal wéét wat U moet doen om uw schoonheid te volmaken Lees dat in MARGRIET! Vier weken lang geeft LOTUS kostbar» geheimen prijs: een volledige cursus in schoonheidsverzorging, waarbij U haar mag vragen wat U wilt. yil Vergeet dan niet dat Margriet er is om U te helpen! Voor niets en niemendal kunt ïj U beschikken over ai de wetenschap, er. varing en deskundigheid van MARGRIET en haar staf van specialisten op élk gebied. Als abonnee van MARGRIET krijgt U gratia antwoord op alle vragen, waarvoor de prak tijk van het huishouden U stelt! Kies NU het blad wat U zóveel te bieden heeft. Abon neer U bij de bezorger in uw wijk of rechtstreeks bij MARGRIET, Postbus 245, Amsterdam. U wéét het immers De rechtbank in Hasselt heeft woensdag twee Nederlanders, vader en zoon, veroordeeld tot gevangenisstraffen van één en anderhalf jaar wegens ontvoe- i ing en mishandeling van een Nederlandse vrouw. Van de twee veroordeelden was alleen de vader, Jacob E., in do rechtszaal aanwezig. Zijn zoon, Lambert E„ en de vrouw, Elisabeth S„ on dergaan in Nederland gevange nisstraffen. Op 24 augustus van liet vorige jaar had de zoon met het slacht offer, zijn verloofde, een aantal café's in de Belgische plaats Diest bezocht. Laat op dc avond kregen zij ruzie en zij nam de vlucht. Bij een benzinestation in Diest kreeg de verloofde een lift van een Belgische handels reiziger aan wie zij vertelde dat zij werd achtervolgd door haar vriend, die „een gevaarlijke man" was. Lambert E. had inderdaad een achtervolging ingezet en in zijn wagen had ook zijn vader plaats genomen. In de straten van Hasselt wisten zij de Belgische auto tot stoppen te dwingen. Terwijl de Belg in een café de politie trachtte te waarschuwen, werd de verloofde gedwongen in de auto van Lambert E. te stap pen. Op de terugweg naar Maas tricht mishandelde de zoon zijn verloofde. De vader werd veroordeeld tot een jaar en zijn zoon tot ander half jaar gevangenisstraf. Boven dien werd deze veroordeeld tot een boete van 6.000 frank wegens mishandeling van zijn verloofde en tot het betalen van 5.711 frank als vergoeding van de schade, toegebracht aan de auto van de Belg, die het slachtoffer een lift had gegeven. fitter door uitstromend gas gedood Tijdens het afsluiten van een gasleiding in de Hoornbladstraat te Almelo is gistermorgen de 60- jarige fitter van het gemeente lijke gasbedrijf, J. H. Broeze, die gehurkt in een anderhalve meter diepe put zat, door uitstromend gas bedwelmd. Omwonenden troffen B. bewusteloos aan. Hoe wel onmiddellijk hulp werd ver leend, is de heer Broeze korte tijd later in het ziekenhuis over leden. door kolendamp omgekomen Een Haagse huisarts heeft gis termorgen bij een routine-visi te aan de familie Van der Tas in de d' Aumoriestraat in Den Haag de 74-jarige heer J. W. van der Tas levenloos aangetroffen in zijn stoel en zijn 83-jarige echt genote bewusteloos in bed. Het echtpaar bleek te zijn be dwelmd door kolendamp, die werd veroorzaakt doordat de haard geheel was verstikt met kolen. De huisarts, die op zijn bellen geen gehoor kreeg, open de een raam en klom naar bin nen. waarna hij de vreselijke ontdekking deed. Hij waarschuw de onmiddellijk de politie. De bejaarde vrouw is in ernstige toestand naar het ziekenhuis overgebracht. diefstal van sigaretten uit scheepslading opgehelderd Bij de binnenkomst in de Am sterdamse haven van de kust vaarder „Jean em heeft de rijks politie te water donderdag drie opvarenden gearresteerd, die ver dacht werden van diefstal van een partij sigaretten uit de lading van het schip. De drie aangehou den matrozen zijn de 19-jarige P. B., zijn 18-jarige broer J. C. B.. beiden uit Utrecht, en de 20- jarige K. B. uit Appingedam. Enige tijd geleden was het drie tal op de kade in Amsterdam aangehouden door de douane om dat Ci jonge matrozen 30 sloffen sigaretten bij zich hadden. Zij verklaarden de sigaretten in En geland te hebben gekocht. Toen legde de douane hun een boete op en nam de sigaretten in be slag. Nadat het schip weer naar En geland was vertrokken deed de rederij aangifte van diefstal van sigaretten uit de lading en na tuurlijk werden daarvan de ma trozen verdacht. Na hun aanhou ding hebben zij bekend 20.000 si garetten te hebben gestolen. Zij verklaarden 40 sloffen (8000 si garetten) na de vorige reis in struikgewas aan de Cruquisweg te hebben verborgen maar die partij was later verdwenen. verkeersslachtoffer In het St. Liduinaziekenhuis te Apeldoorn is donderdag over leden de 21-jarige Apeldoornse scooterrijder H. van der Lugt. die woensdag op het kruispunt Rei- gerswegPelikaanlaan met zijn scooter in botsing kwam met een bromfiets. De bromfietser, J. J. R.. werd op de rechterhelft van de rijweg aangereden door de 21-jarige H. van der Lugt op het moment waarop R. uit de Pelikaanlaan komende de Reigersweg opreed, waarbij Van der Lugt met zijn scooter teveel naar links uit week. textieldiefst allen in amsterdam Bij inbraken in een heren modemagazijn en het magazijn van een textielgroothandel in Amsterdam is voor een waarde van 26.000 aan jongens- en herenkostuums. regenjassen, pantalons, suèdejasjes en lappen stof gestolen. Dn grootste slag werd geslagen bij de kraak in het magazijn van de textielgroot- waar voor een waarde van 20.000 aan textielgoederen werd gestolen. vissersboot gezonken Het Wieringer vissersschip WR 238 is bij de Vliehors tussen Vlieland en Tessel gezonken. De oorzaak is nog niet bekend. De bemanning is in veiligheid. Ver moedelijk is het schip aan dc grond gelopen en omgeslagen. Het schip is eigendom van G. Kooij te Hippolytushoef. De rede rij Doekscn te Terschelling zal trachten het schip te lichten. door auto overreden Woensdagmiddag is de 48-jari ge mevrouw N. W. uit Oss op het Woonplein te Oss door een vrachtauto overreden en zó ern stig gewond dat zij na aankomst in het „St. Anna Ziekenhuis" is overleden. Het ongeluk gebeurde vermoe delijk doordat de vrouw beklemd geraakte tussen de vrachtauto en het trottoir, tengevolge waarvan zij viel. kind viel in sch.aar Een 3-jarig zoontje van de landbouwer D. Land te Zalk (gem. IJsselmuiden) is woens dag gevallen met een schaar in de hand en daarbij dodelijk ge wond. De schaar trof de hals slagader van het kind, dat tij dens het vervoer naar een zie kenhuis in Zwolle tengevolge van bloedverlies stierf. veiligheidsgordels worden goedkoper Op 1 november zullen de prij zen van een groot aantal merken veiiigheidsgordels worden ver laagd. Deze prijsverlagingen zul len variëren van 15 tot 25%, en gelden niet voor die gordels, waarvoor in de loop van dit jaar de prijzen reeds zijn verlaagd. Voor deze laatste zal de prijs verlaging ca. 10 o bedragen. Een en ander is het resultaat van overleg, dat in de laatste weken heeft plaatsgevonden tus sen de organisaties van leveran handel aan het Delflandplein, ciers en handelaren in veilig- DE KWALITEITSGRAMOFOON CIJ UITSTEK IN VELE UITVOERINGEN VOORRADIG VRAAGT DEMONSTRAT.E GARRARD WISSELAAR op voet 112,— In luxe koffer 139,- TERNEUZEN TELEFO* 2361 (01150) NOORDSTRAAT 21 Nog voor de regering er in heeft toegestemd de loonvorming in handen van het bedrijfsleven te leggen, is de Sociaal-Economische Raad verzand geraakt in de onderhandelingen over een beperking van de loonsverhogingen voor het komende jaar. Het advies hier over, dat de regering voor 1 november moet bereiken, zal dan ook waarschijnlijk niet eensluidend zijn. De werkgeversorganisaties stellen zich op hel standpunt, dat de ruimte voor loonsverhogingen reeds volledig is opgebruikt door de compensatie voor de huurverhoging en de op stapel staande sociale maatregelen. De werknemersorganisaties zien daarentegen nog wel enige ruimte voor loonsverhoging. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de conferenties op kasteel Oud-Wassenaar tussen de regering en de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven de formule voor een loonbepeking in dit jaar opleverden, heeft de regering voor het komende jaar de voorkeur gegeven aan een adviesaanvrage, bij de S. E. R. om met dit advies in de hand een beslissing te kunnen nemen. Er zal een besluit moeten worden genomen. Reeds was de mening van de S. E. R. dat de loonvorming grotendeels in handen van het bedrijfsleven moet worden gelegd. Dit laatste zal inhouden dat men niet tot loonsverhoging dit jaar zal kunnen komen, de werknemersleden in de S. E. R. zullen dan voor het moeilijke feit staan, de werknemers een en ander duidelijk te verklaren. De beslissing in de S. E. R. zal moeilijk zijn. i Nadruk verboden.) door BARONESSE ORCZY 84) Nadruk verboden. Chauvelin herademde. De situa tie wijzigde zich alweer te zijnen gunste. Door het lichtschijnsel kon hij vaag de reusachtige ge stalte van de Engelsman onder scheiden. met een hand in zijn broekzak, en in de andere het nistool. Op de grond, dicht bij de baard stond de kleine lantaarn en bij het zwakke licht glansde wit en verleidelijk het pakket brie ven. Chauvelins sluwe ogen bleven erop gevestigd en onderscheidde een kwitantie voor geld met Hériots ondertekening. Hij zelf bad zich nooit zo kalm gevoeld. Het enige wat hij betreuren kon was. dat hij alleen was. Een half dozijn mannen nu. en zijn onbe schaamde tegenstander kon aan zijn voeten gebracht worden. En ditmaal zou er geen kans tot ontsnappen zijn. Het leek Chau velin toe, dat iets van de stout moedigheid en zekerheid van de Rode Pimpernel hem verlaten had. Zoals hij daar stond, breed en lichamelijk sterk, was er iets onzekers en aarzelends in zijn houding. Hij had de compromit tante papieren hier gebracht, en hij had zonder twijfel de Montor- geuils helpen ontsnappen; maar daar Lucilc Clamette en haar familie onder toezicht en bewa king van Lebel waren, kon geen vertoon van roekeloosheid hier baten. Nu was hel Chauvelin die het slimst en meest bedreven scheen te zijn; de Engelsman scheen on zeker wat het eerst te doen. hij bleef zwijgen, terwijl hij speelde met het pistool. Hij onderdrukte een geeuw. Chauvelin zag zijn kans. Met een snelle beweging, als van een kat die een muis be springt. bukte hij zich en greep het pakket papieren en wilde toen naar de deur snellen ermee, maar toen hij het pakje greep, liet het touwtje los dat de papie ren bijeenhield en vlogen ze'alle over de grond. Kwitanties voor geld? Compro mittante brieven? Nee! Onbe schreven papieren, allemaal op het ene na, da' zo verleidelijk bovenop lag, dat door Hériot was ondertekend. Sir Percy lachte luchtigjes: „Dacht ge nu heus. waarde vriend", zei hij, „dat ik zo'n on vergeeflijke ezel zou zijn om mijn beste waDen zo grif in je handen te stellen?" „Uw beste wapen, sir Percy!" antwoordde Chauvelin met een spotlach. „Van welk nut is het u, als we Lucile Clamette hou den?" ..Als ik Lucile Clamette houd, bedoelt u. m'n waarde heer Chau velin". wierp Blakeny tegen met buitengewone minzaamheid. „U Lucile Clamette houden? Bah! Ik tart u een hele familie, zoals zij, uit onze greep te be vrijden. De man lam. de kinderen hulpeloos! En gij denkt dat zij aan ons kunnen ontsnappen, waar al onze mannen gewaarschuwd zijn! Hoe denkt gij dat zij de rivier over zullen komen, sir Percv, waar iedere brug bewaakt wordt? Hoe kunnen zij buiten Parijs komen, daar bij iedere poort op hen gelet wordt?" ..Dat kunnen zij ook niet. mijn waarde M. Chauvelin", antwoord de sir Percy vriendelijk, „anders was ik niet hier." Toen Chauvelin. ondanks zich zelf geïrriteerd, zoals steeds als hij de brutale Engelsman ont moette, ten teken van minachting zijn schouders ophaalde, greep Blakeney hem plotseling krach tig bij de arm. „Laten we elkander begrijpen, m'n beste M. Chauvelin". zei hij koelbloedig. „Die ongelukkige Clamettes, zoals gij terecht op merkt, zijn hulpeloos en te veel in aantal om ze buiten Parijs te smokkelen. Daarom reken ik op u, om ze onder uw hoede te nemen. Zij zijn nu allen heel comfortabel op het ogenblik in een voertuig gezeten, dat ik ze verschaft heb. Dat voertuig staat nu aan de brug te wachten. Wij konden er niet zonder uw hulp over; wij konden niet zonder uw doorluchtige tegenwoordigheid buiten Parijs komen en zon der uw driekleurige dienstsjerp! Dus moet ge met ons meegaan mijn waarde M. Chauvelin". ging hij voort en met een kracht die onweerstaanbaar was, begon hij zijn vijand naar de deur te duwen. „Gij zult in dat voertuig plaats nemen met de Clamettes en ik zelf zal de eer hebben u te rijden. En bij ieder bruggehoofd zult gij uw lieflijk aanschijn moeten ver tonen en uw dienstsjerp aan de wacht, en vrije doortocht ver zoeken voor u en uw familie, als lid van het Comité van Openbare Veiligheid. Wij zullen Parijs bin nengaan door de Porte d'Ivry en het weer verlaten bij de Batig- nolles; en overal zal uw bemin- lijke tegenwoordigheid de ach terdocht van de wachten in slaap sussen. Ik verzoek u mee te ko men! Er is geen tijd te verliezen! Morgenmiddag twaalf uur. zon der een moment uitstel, zal mijn vriend sir Andrew Foulkes. die de papieren in zijn bezit heeft, over deze beschikken, zoals hem dat het meest geschikt toeschijnt, tenzij ik ze zelf van hem opeis." (Wordt vervolgd.) hëidsgordels met de A. N. W. B De kwaliteit van do gordels I wordt reeds geruime tijd gecon-1 Iroleerd door het RAI/TNO. instituut te Delft, dat voor de I goedgekeurde typen een keur- merk beschikbaar stelt. de a ardstr alen kastjes" Enige Friese landbouwers, die zgn. aardstralenkastjes van de naturopaat Joh Bron hebben be trokken, hebben deze kastjes ter beschikking gesteld van de heer Doyer, ing. voor een „expositie" vrijdagmiddag a.s. om drie uur in de studentensociëteit van Ce res te Wageningen. Verder gaven zij de heer Doyer volmacht een actie te voeren tot terugverkrij. ging van de aan Bron betaalde bedragen. In een geval werd 13.000,voor drie kastjes be taald, zo deelt de heer Doyer mede. De heer Bron. die tot vrijdag middag door de heer Doyer in de gelegenheid is gesteld zijn „accu- vernietigende" straal te demon streren, heeft nog niets van zich laten horen. ploegbaas door trein overreden Op het station Muiderpoort te Amsterdam is woensdagmiddag omstreeks kwart vóór vijf de 59- jarige J. Besse door een lege personentrein overreden en op slag gedood. De man verrichtte werkzaam- I heden tussen de rails toen de trein, die daar dagelijks op da: tijdstip passeert, naderde. Bij het uitkomen van de bocht gaf de bestuurder enkele luide signa len doch de ploegbaas reageerde daar niet op. Ondanks krachtig remmen kon de bestuurder de trein niet tijdig tot stilstand brengen. slachtoffer van kolendamp van de buren De 67-jarige mevrouw# J. van R.S. uit de Roodborststraat te Oss is woensdagmiddag in haar woning door kolendamp, afkom stig van de haard van de boven buren, om het leven gekomen. Een kleinzoon, die op zijn bellen geen gehoor kreeg, waarschuw de de bovenbuurvrouw en samen verschaften zij zich toegang tot de woning, waar zij dc vrouw, die alleen thuis was haarman ligt jn het ziekenhuis leven loos op de grond aantroffen. De bovenburen hadden pas een nieuwe haard, die slecht trok. Bij mevr. Van R. brandde de haard niet. Het onderzoek is nog aan de gang. arbeidsongeval De 49-jarige heer J. ten Boer is woensdagmiddag in Zwijn- drecht bij takelwerkzaamheden in een zaadbedrijf door een ta kelgat van een tien meter hoger gelegen zolder op een betonnen vloer gevallen. De man was vrij wel onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en negen kinderen achter. verkeersslachtoffer OVERLEDEN Gisternacht is de 28-jarige T. m. Kersten uit Nijmegen over leden aan de verwondingen, die hij woensdag had opgelopen bij een verkeersongeluk. Op de Grootstallaan was hij in botsing gekomen met een personenauto- VIJFDAAGSE SCHOOLWEEK EES ZAAK VAN DE SCHOOLBESTURES De vijfdaagse schoolweek geen zaak van de wetgever maar van de bevoegde schoolbesturen- Tot deze conclusie is de officie!0 commissie gekomen die deze materie heeft bestudeerd. heeft de minister van OnderW' Kunsten en Wetenschappen. nu". J. M. L. Th. Cals, meegedeeld in de vaste commissie voor onder wijs uit de Tweede Kamer, die woensdag haar eerste openbar- vergadering heeft gehouden. Minister Cals kon niet de bij zonderheden van het rapp0'' van de commissie voor de vijf daagse schoolweek bekendma ken. aangezien er nog geen over leg over is geweest in het kabi net. De bovengenoemde conclu sie wilde hij echter wel onthul- len. De heer C. Kleiwegt merKi' naai aanleiding hiervan op, da^ de minister zelf „bevoegd ge^a- is voor een aantal scholen, het geen deze niet ontkende. Do heer J. de C„ cont ïe Centrale van Bakk yen uit Den Haag. had jopen zomer te Schoo So bebouwde kom op *eg, als bestuurder var (e hard gereden. De heer De C. had zt jelijk verzet tegen de w up, de politie zijn sne gemeten. Hij meende d ;hode niet helemaal ju De kantonrechter vo ;or aan. dat het een zee: Se methode is. waarr njPr in Zeeland al jar De snelheidsmeter vr I nieek echter niet gehe zijn De eis was ƒ20 I tubs. 2 dagen. p de S-, veehandelaa ,'c Eedc had op 14 i i te Oostburg gerede: beeauto, waarvan de kr In orde was. Bij het «er Rijkspolitie blee] $cheurtje in de geluids gitten, waardoor de i *>cn ccn 7,bot hinderl veroorzaakten. Het O. M. conclude hier geen sprake is 1 nalatigheid, zoals zo reval is, als er iets aa js met de geluidsdemi Meestal zijn deze din doorgeroest, doch da dit geval niet waar te De eis was dan ook jl i 7.50 subs. 2 dager tonrechter, mr. H. v deed er nog een rijkst zodat de boete uiteind bepaald op 5,subs J. A. de S., vlasser v en wonende te Aarder er op betrapt dat hij t burg reed met een jee] landbouwdoeleinden w zigd, waarvan de stuui een slag vertoonde 'iefst 90 graden. De S. voerde aan. d de jeep op het land va zet en in de modder. I trekken door een tr: gijn stuurinrichting ve Hij vertelde de kant dat hij een geheel niet inrichting had laten aa De officier van Just I de. dat bij jeeps, auto I serste vereiste is, dat d t goed werken, en de st I ting volledig in orde i! Een slag van 90 gr kwart van de draai die I inrichting kan maken I groot, om bij eventuali I te kunnen reageren. B I wijken duurt het te la I wielen aan de stuui I gehoorzamen, aldus d De eis was 40,s I gen. De kantonrechte aanmerking, dat de j I een geheel nieuwe st "ing heeft t>n maakte subs. 6 dagen van. Mr. H. A. R. de Mr gemachtigde op voor L.. afkomstig uit Tou Frankrijk. Ook deze h ScHbondijke laten ver in de bebouwde korr meente harder te rijd aldaar voorgeschreven uur. Mr. De Mul gaf namens zijn cliënt toe, een eis uitspreken v subs. 4 dagen. De uit; gen de heer L. was 3 dagen. Langer tijd nam in zaak tegen dc uit Br zateafkomstige are heer E. P. P. Deze was er op 11 Breskens, in hét duir betrapt, dat hij een met geluiddemper in had. Een badgaste had in schieten gehoord, schuwde de jachtopzic Achter in de auto vt P. trof de politie het g filebert, aan. onder de lag de geluiddemper. De heer P. voerde as een sportgeweer is, da vrij mag worden ven ligt altijd in zijn auto, overschrijden van de hij aan het sportgev maal niet gedacht h< zeide niet te weten lijke wapens in Nedt vervoerd mogen w< deed een beroep op d< vallige samenloop va; digheden. Het geweer niet geschikt, aldus z voor de jacht. De officier van Ju: niet geheel overtuigd de goede trouw van Hij vond de samenloo standigheden, nl. t schieten en de aanwez het geweer in de au toevallig. De eis was dan ooi mals nl. een boete v subs. 50 dagen, en v< klaring van het in be men geweer, de geluic de munitie. Mr. H. A. R de R aan, dat een fileberl inderdaad een sportw dat men het vervoer Nederland ongeveer zoals een sportvisser in zijn auto heeft ligt In België mag het ook vrij worden gebrt voerd. De raadsman v gave van het verbeu de geweer, en verza de hoge opgelegde bo De kantonrechter dat hij bij de beoor deze zaak zich zou I nen het raam van h( gelegde, en zich niet .ïouden met al de omstandigheden. tenlastetegginj

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2