RADIO TAZELAAR Gemeenteraad van Hoek NIEUW! 5-standaard T.V. Het verbond Rode Pimpernel DE VRIJE ZEEUW Donderdag 25 oktober '62.H Donderdag 25 DE INDISCH-CHINESE GRENSSTRIJD LIBANEES VRACHTSCHIP IN MOEILIJKHEDEN GEEN ONTMANTELING VAN AMERIKAANSE RAKETBASES ROND DE SOWJET-UNIE POSTZEGEL-RAGE OVER DE GEHELE WERELD VOOR POSTZEGELS UIT NIEUW-GUINEA „UNTEA" OPDRUK Nieuw-Guinea vierde zevende verjaardag van de Verenigde Naties INDONESIË HEEFT GEEN TERRITORI \LE AANSPRAKEN ONTWERP-RESOLUTIE VAN GHANA EN DE V. A. R. Boodschap op V.N.-dag IN GEHEEL NOORD-HOLLAND THANS HONDEN DE LIJN OOK IN PROVINCIE UTRECHT HONDEN AAN DE LIJN Uit gevangenis in Leeuwarden ontsnapte van de I voig 13. Alles bij ell Woensdag is te Nieuw-Delhi van officiële zijde meegedeeld dat de Chinese troepen hun opmars in het noordoostelijke grensge bied van India voortzetten. Vijf lndi3che posten werden door de Chinezen bezet. Voorts voerden zij een aanval in een nieuwe sector van dit frontgebied uit. ..Reuter" maakt melding van een verklaring van het Indische ministerie van Landsverdediging volgens welke een Indische post in de Tsjang Tsjen Mo-sector in het noord-westelijke grensgebied van Ladak (Kasjmier) „na hard nekkige tegenstand" in Chine c handen is gevallen. Het Indische ministerie van Landsverdediging heeft woens dagavond medegedeeld dat Ta- wang, de bestuurshoofdplaats van het noord-oostelijke grensgebied van India, door Chinese troepen uit het westen en uit het noorden wordt bedreigd. Welingelichte kringen in Nieuw- Dolhi hebben woensdag gezegd dat de Chinezen oprukken naar Tawang, het voornaamste be stuurscentrum bij de noordoost grens. Volgens de laatste berich ten zijn de Chinezen Tawang, een stad met 30.000 inwoners, tot op 8 km genaderd. Verwacht wordt dat zij zullen proberen do Se La-pas in te nemen, waardoor de bevoorrading van Tawang zou worden afgesneden. Deze pas ligt op een hoogte van 4250 me ter en is geschikt voor motor transport. De gehele bemanning van het 1.866 ton metende Libanese vrachtschip Michalis K. dat woensdagochtend op 35 km ten noorden van de noord-Noorse stad Vardoe aan de grond liep, is in de loop van de dag gered. De twintig opvarenden negen tien mannen en een vrouw waren met een reddingboot naar de kust gevaren, waar zij be schutting zochten onder een ho ge klip. Na daar verscheidene uren in een ijzige sneeuwstorm te hebben doorgebracht, werden zij door een Noors reddingvaar tuig opgepikt en naar Vardoe gebracht. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag ieder denkbeeld over een akkoord waarbij de Ver. Sta ten bepaalde rakerbases rond de Sowjet-Unie zouden ontmantelen in ruil voor de ontmanteling van de Sowjet-bases op Cuba van de hand gewezen. De officiële woordvoerder van het ministerie. Lincoln White, noemde berichten hierover, die woensdagmorgen in dc Ameri kaanse pers zijn verschenen, ..van elke grond ontbloot". In de gehele wereld bestaat de afgelopen drie weken oen enor me belangstelling voor postze gels uit Nieuw-Guinea waarop boven de woorden „Nieuw-Gui nea" de opdruk „Untea" is aan gebracht. De filatelistenvereni ging in Hollandia, het postkan toor en tal van particulieren worden overstroomd met brie ven waarin verzocht wordt de zogenaamde Untea zegels op te sturen. Sedert enige dagen is er even wel een kink in de kabel geko men, doordat de zegels van twee cent zijn uitverkocht. Complete series (kosten negen gulden en dertig cent) zijn hierdoor niet meer verkrijgbaar. De weinige bezitters van tweecents zegels hebben deze reeds voor twinlig gulden en meer per stuk kunnen verkopen. Complete series heb ben al meer dan vijftig gulden opgebracht. De vraag is of tweecents zegels nog zullen worden bijgedrukt. Een beslissing schijnt hierover nog niet te zijn genomen. Dit houdt verband met het tijdstip waarop de officiële Untea-post- zegels in Nieuw-Guinea in om loop zullen worden gebracht. Zo lang de zegels nagenoeg' niet ver krijgbaar zijn worden zij met de dag meer waard. Het gerucht gaat dat iemand reeds in de eer ste dagen van oktober voor vele duizenden guldens aan twee- centszegels heeft gekocht om zo doende de markt te beheersen. Als dit waar mocht zijn, dan heeft hij een goede slag geslagen, want postzegelhandelaren uit Amsterdam, maar ook uit Genè- ve, New York, Parijs en Londen bieden nog steeds hogere bedra gen om dc unieke serie te be machtigen. De postkantoren in Hollandia zijn dagelijks vol men sen, die wachten op een eventu ele komst van nieuwe twepcents- zegels. Zodra in Hollandia nieu we geruchten de ronde gaan doen over de verkoop van de kostbare zegels tegen het luttele bedrag van twee centen, vormen zich reeds 's morgens vroeg op het hoofdpostkantoor lange rij en mensen die hopen een aantal zegels te bemachtigen. Tol nog toe is iedere ochtend voor hen nog een desillusie. Duizend aanplakbiljetten, voor zien van het blauw V. N.-wapen, verkondigden gisterochtend overal op Nieuw-Guinea dat het de dag was van de Verenigde Naties. In Hollandia zag men geen muur of er was wel een V. N.-affiche opgeplakt. Reclame, auto's beplaki met po' c'. cn van Oe Thant, reden door de stad en een boodschap van Oe. Thant was, in de Maleise taal, voor alle officiële gebouwen op gehangen. In het voormalige gouvernement? centrum waar thans alle kantoren van de V. N. zijn gevestigd, in het postkan toor en in vele andere gebouwen hingen foto's van de algemene Soebandrio: De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban drio, heeft gisteren verklaard dat Indonesië geen territoriale aanspraken heeft maar altijd gereed is steun te verlenen aan anti-koloniale bewegingen. De verklaring kwam te mid den van berichten van „Antara" over grensbotsingen tussen In donesische en Portugese militai ren op Timor. In een toespraak tot buiten landse diplomaten in Djakarta zei de minister dat nu de kwes tie Westelijk Nieuw-Guinea is geregeld. ,.ik positief kan verkla ren dat Indonesië geen territori ale aanspraken heeft ofschoon Indonesië te allen tijde elke an ti-koloniale en anti-imperialis tische strijd waar dan ook zal steunen". Volgens welingelichte kringen zijn Ghana en de Verenigde Ara bische Republiek, de twee neu trale leden van de Veiligheids raad. waren voornemens na her vatting van de vergadering van de Veiligheidsraad een ontwerp resolutie in te dienen, waarin op de Sowjet-Unie een beroep wordt gedaan de naar Cuba op weg zijnde Russische schepen naar een andere bestemming te laten varen en op de Verenigde Staten om de blokkade tegen Cuba op te heffen, terwijl gepoogd moet worden om tot een oplossing door onderhandelingen te komen. Voorts wordt verwacht dat secretaris-generaal Oe Thant op de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten een persoonlijk beroep zal doen om tijdens de pogingen tot een vreedzame oplossing te ko men, niets te ondernemen waar door de crisis zou kunnen ver ergeren. vergadering der V. N„ van V. N.- militairen in Kongo, van de Unesco, van het kindernoodfonds en van andere wereldorganisa ties. Het enige land ter wereld, dat bestuurd wordt floor de V. N„ heeft de zeventiende verjaardag van de V. N. beleefd als een soort nationale feestdag. Alleen som mige ambtenaren keken een beetje ontevreden omdat het plan alle ambtenaren die onder het bewind van de „Untea" die nen gisteren vrijaf te geven, in laatste instantie toch niet is doorgegaan. In Merauke, Biak. Fakfak, Manokwari, Sorong en Hollan dia kreeg de feestviering gister middag een officieel tintje toen de residenten aldaar de bood schap van Oe Thant in het open baar voorlazen. In Hollandia werd de plechtigheid gehouden voor het gebouw van de Nieuw- Guinea-raad. op hetzelfde gras veld waar 24 dagen geleden de officiële ceremonie van het Ne derlands bestuur aan de V. N. heeft plaats gehad. Wij mogen niet de illusie koesteren, dat de weg naar in ternationale vrede en weder zijds begrip gemakkelijk is. Vele van de problemen waarmee de organisatie een jaar geleden werd geconfronteerd, staan ook nu nog op de agenda van de al gemene vergadering, met als be langrijkste problemen Kongo en de financiering van de V. N.. al dus een boodschap van de waar nemend secretaris-generaal van de V. N. ter gelegenheid van de „Dag der V. N." op 24 oktober. Oe Thant zegt verder dat, hoe wel er weinig concrete resulta ten zijn geboekt bij de orrtwape- ningsbesprekingen, die de laat ste maanden in Genève zijn ge houden, het werk van de niet- gebonden landen naar zijn me ning toch er toe heeft bijgedra gen de spanningen tussen de voornaamste atoommogendheden te verminderen. In de commissie inzake het vreedzaam gebruik van de ruimte bestaat hoop op verdere vooruitgang en op tech nische en wetenschappelijke sa menwerking in de toekomst. „In het algelopen jaar heeft de V. N. ook een bijdrage kun nen leveren tot de oplossing van het reeds lang bestaande geschil over Nieuw-Guinea tussen Ne derland en Indonesië". De waarnemend secretaris generaal zegt tot besluit van zijn boodschap dat de kracht van de V. N. niet afhangt van haar mili taire middelen, maar van de goe de trouw van miljoenen mannen en vrouwen, die de organisatie steunen. ..Daarbij moet nien er niet van uitgaan dat de V. N. de laatste hoop voor overleven vormt, maar dat de wereldorga nisatie onze beste hoop voor het bereiken van vrede en voorspoed is." De Commissaris der Koningin in Noord-Holland heeft woens dag bepaald dat de in een aan tal gemeenten om Amsterdam ge troffen maatregelen om de honds dolheid te weren dan wel te be strijden. voortaan voor de gehel: provincie zullen gelden De hon den moeten zodanig worden op gesloten of aangelijnd dat zi niet bij andere honden kunnei komen. Loslopende honden kun nen op last van de burgemeester van de desbetreffende gemeente worden gedood. De Commissaris van de Konin gin in de provincie Utrecht heeft gistermiddag gelast dat in de gehele provincie de honden aan de lijn moeten worden gehouden. Evenals in Noo-' "olland kun nen honden, die loslopend wor den aangetroffen, door de poli tie worden gedood. BIJTENDE KAT DOODGESCHOTEN Een agent van politie heeft woensdagmiddag met een goed gericht schot in het Vliegenbos in Amsterdam-Noord een kat, die een schoolmeisje in beide handen had gebeten, doodgeschoten. Het meisje was na de beten door de G. G. en G. D. verbonden en had vervolgens dc politie gewaar schuwd. Samen met een agent was zij weer naar het Vliegenbos gegaan en had daar de kat aan gewezen. Met een schot maakte de agent toen een einde van het bestaan van het dier. Het kada ver wordt naar het rijks serum instituut in Rotterdam gezonden om onderzocht te worden. In af wachting hiervan zal het school meisje vandaag door de G. G. en G. D. worden ingeënt. gepr.'.t De Amsterdamse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag na een korte vechtpar tij de 37-jarige Amsterdammer Willy M. gearresteerd, die op 13 oktober j.l. uit de Leeuwarder strafgevangenis is ontsnapt. De man die een straf van zes jaar moest uitzitten, wist door verbre- king van de tralies zijn cel te verlaten. Twee dagen na zijn ontvluch ting werd hij reeds in Amster dam gesignaleerd. Gisternacht omstreeks half drie zagen twee rechercheurs M. plotseling in de Leidsestraat lopen. De voort vluchtige, die onder de invloed van sterke drank was, probeerde nog te ontkomen wat niet lukte. Compleet met 2e programma. Zeer ver doorgevoerde automatisering. Asvmetrisclie kast. Prijs 1 1295,- Noordstraat 21 Tel. 2361 (01150) Terneu/en EXPLOITATIEPLAN OUD YVES TENRMKPOLDER IN PRINCE PE AANVAARD De voltallige gemeenteraad kwam dinsdagavond bijeen, on der voorzitterschap van burge meester A. F. Hanssens. Onder de ingekomen stukken was een uitgebreid schrijven van de afdeling Hoek van de Bond voor Ouden van Dagen, waarin de Bond een dringend beroep op de raad doet, de verschillende belastingen voor de ouden van dagen drastisch te verlagen. Be doeld werden o.a. de rioolbelas ting, straatbelasting etc. De Bond stelde, dat al deze belastin gen voor de ouden van dagen te veel worden, zodat deze mensen de grootste moeite hebben om een menswaardig bestaan te lei den. De voorzitter stelde, dat indien men deze belastingen niet kan betalen, een verzoekschrift van de betrokkenen in welwillende overweging genomen zal wor den. Men kan echter niet beslui ten deze belastingen voor de ouden van dagen collectief te verlagen, omdat juist de inkom sten der belastingen een groot gedeelte van de begroting beïn vloeden. Minder inkomsten bete kent minder dienstverlening. Allereerst werd het 14e punt van de agenda aan de orde ge steld, n.l. de nadere vaststelling van het exploitatieplan voor de bouwgronden in de Oud-Westen- rijkpolder. Het ligt in de bedoeling een doorbraak te maken van de Lan- gestraat naar het nieuwe uitbrei dingsplan, dat al in uitvoering is, n.l. de wijk langs de provinciale weg. achter de woning van dok ter Hofstee. De raad was het met deze doorbraak, waarvoor verschillen de woningen onteigend en afge broken zullen moetc-n worden, in principe wel eens doch was bang. dat de grondprijzen door dit alles wat aan de hoge kanl zouden komen te liggen, waar door men de bouwers en bezit ters van eigen huizen zou weer houden ter plaatse te bouwen. Wethouder Van der Peijl merkte nog op, dat een andere uitweg haast onmogelijk is. Ge tracht zal echter worden, de ex ploitatie van de gronden zo laag mogelijk te houden. Algemeen was men van me ning. dat deze doorbraak voor de ontwikkeling van Hoek als woon- gemeente bij de kanaalzone van grote betekenis kan- zijn. Het makelaarskantoor J. F Rouw uit Terneulen vroeg de raad bouwgrond te verkopen in door BARONESSE ORCZY 83.) VI. Toen ging eensklaps een hui vering van opwinding door hem heen. Hij was nu klaar wakker, met schitterende, wijdopen ogen en de ijzige kalmte van volko men zekerheid was in iedere zenuw. Het geluid van sluipende voetstappen had zijn oor getrof fen. Hij kon niets zien; maar zijn vingers tastten naar het pistool dat hi.j in zijn gordel droeg. Dc aristo was blijkbaar alleen, want slechts één enkele voetstap na derde het kasteel. Chauvelin had de deur die naar het boudoir leidde op een kier gelaten, en de deur die er heen leidde was op slot. Enige minuten gingen in gespannen af wachting voorbij. Toen klonken door de stilte heimelijke voetstappen op de trannen. hel kraken van een los se plank, en eindelijk het voor zichtig openen van de deur. In heel zijn avontuurlijke loop baan had Chauvelin zich niet zo kalm gevoeld. Zij hart klopte r'stig. zijn zenuwen werden niet door de lichtste trilling bewogen. De voorzichtige geluiden in de nabijzijnde kamer deden hem in gedachten al de bewegingen van de bewegingen van de aristo dui delijk zien. De laatste droeg een kleine dievenlantaarn. Zo gauw hij binnentrad, deed hij het licht in het vertrek vallen. Daarna zet te hij de lantaarn op de grond neer. naast de haard en begon in de schoorsteen naar dc verbor gen bergplaats te tasten. Chauvelin bespiedde hem nu. zoal® een kat een muis bespiedt, deze ogenblikken bijvoorbaat van zijn overwinning genietend. Hij duwde de deur naar het boudoir geruisloos open. Bij het zwakke licht van de lantaarn kon hij alleen de vage omtrekken van dc rug zien van de aristo. die gebo gen was over zijn werk; maar er ging een trilling door hem heen toen hij de bundel brieven op de grond, dichtbij, zag liggen. Alles was klaar de klem was gezet. Hier was eindelijk een vol komen overwinning. Het was klaarblijkelijk de jonge vicomte de Montorgueil die gekomen was. Zijn hoofd was nu onder de schoorsteen. De rug van de oude marquis zou smaller en tenger der zijn. Chauvelin hield de adem in; toen kuchtte hij senerp en nam het pistool in de hand. Het geluid deed de aristo om wenden en een luide, vrolijke lach wekte de slapende echo's van het oude kasteel, terwiil een prettige, rustige stem in 't En gels -"i: „Ik mag hangen, als dat niet mijn oude vriend M. Chauvelin is! Duivels sir! wie zou gedacht hebben u hier te ontmoeten?" Als een kanon plotseling voor Chauvelin was afgegaan, zou hij minder ontsteld geweest zijn. Hij stond daar een seconde als aan de grond genageld, zijn ogen staarden naar zijn aartsvijand die verwenste Rode Pimpernel wiens spottende blik hem van zijn zelfbeheersing beroofde. Maar dit stadium van hulpeloos heid duurde slechts even; het volgend ogenblik vlogen al de wonderbare mogelijkheden van deze ontmoeting door het slim me brein van de terrorist. Alles was gereed; de klem was gezet. De ongelukkige Clamette's waren nog steeds het aas dat nu heel wat edeler wild in- de klem zou brengen dan hij Chauve lin had durven hopen. Hii hief /iin nistoo). on sefeed tot schieten. Maar reeds was sir Percy Blakenev bij hem, en met een vlugge beweging, die de an der te zwak was te weerstaan, wrong hij het wapen uit zijn vijand's handen. „Wel, wat zijt ge haastig, m'n waarde heer Chauvelin", zei hij luchtig. „Heus. ge behoeft U niet zo te haasten om zo'n vervloekte kogel door me heen te jagen." De situatie was nu zó. dat deze een dapnerder man dan Chauve lin zou hebben doen trillen. Hij stond alleen en ongewapend te genover zijn vijand van wie hij geen genade kon verwachten. Maar desondanks dacht hij er geen ogenblik aan om te ont snappen. Hij zag niet alleen zijn eigen gevaar in, maar tevens de geweldige macht die hij in han den had. zolang de Clamette's als borgtocht onder de hoede van zijn collega Lebel waren. ..Gij hebt mij in het nauw. sir Percy", zei hij. ieder woord even onbeschaamd kalm uitsprekend als zijn tegenstander. „Maar slechts momenteel. Gij kunt mij natuurlijk doden; maar als ik niet ongedeerd van deze expedi tie terugkeer, en nog wel met een zeker pakket papieren in handen, heeft mijn collega Lebel instructies om dadelijk het meis je Clamette en de hele familie terecht te stellen." ..Dat weet ik wel", antwoordde sir Percy met een zonderling lachje. ..Ik weet wat voor gifti ge reptielen gij en je soort zijt. Gij dankt voorzeker uw leven aan het ongelukkige meisje d^t ge met zo'n hardnekkige onbe schaamdheid vervolgt." (Wordt vervolgd.) de Oud-Westenrijkpolder voor de bouw van een 15-tal woningen. De heer Reunis zeide dat men in Hoek met dit makelaarskan toor niet zulke prettige ervarin gen heeft. Het duurt allemaal erg lang, oer de woningen er staan. De Vooorzitter deelde mede, dat de woningen bedoeld zijn als vervangingswoningen voor Rijks waterstaat. Er zou een aannemer gevonden zijn, die bereid is deze woningen op korte termijn te bouwen. Het andere geval is, al dus de voorzitter, een zuiver par ticuliere kwestie. Als een bouw van een particulier lang duurt, kan de gemeente daaraan niets doen. Wel hadden B. en W. besloten slechts met dit kantoor zaken te doen, indien men kon aantonen, dat men de woningen op redelijk korte termijn kan bouwen. Bij het onderzoek in deze zaak was gebleken dat de uit Sas van Gent afkomstige aannemer be reid is de woningen op korte ter mijn te bouwen. De raad ging hierna met het voorgestelde accoord. De Vereniging tot Instandhou ding van een Christelijke School te Hoek verzocht de raad inge volge art. 72 van de L. O. wet medewerking voor de aanschaf van verschillende leermiddelen, nodig voor het onderwijs in aard rijkskunde. De raad ging in principe hier mede accoord. De Vereniging voor Christelijk Onderwijs vroeg voorts mede werking voor de verbetering van de Christelijke School op de buurtschap De Knol. Deze school, aldus de Voorzit ter, moet broodnodig vernieuwd worden. Deze nieuwbouw zal echter nog wel geruime tijd op zich laten wachten. Men schatte dat men eerst over 5 jaar aan de bouw van een nieuwe school zal toe zijn. Ondertussen wordt in de oude school de toestand nagenoeg onhoudbaar. Er moeten nodig oliekachels worden geplaatst om- dat de bestaande kolenkachels versleten zijn. Ook zal nieuwe vloerbedekking moeten worden aangebracht, terwijl ook de ver lichting vernieuwd moet worden. De raad was het roerend met al deze verbeteringen eens. doch betreurde het, dat alle uitgaven, die voor deze school gedaan moeten worden, slechts lapwerk zijn. De beste oplossing zou zijn ineens over te gaan tot nieuw bouw en een nieuwe inrichting. Men zag deze uitgaven dan ook slechts als een noodoplos sing, waarmede de raad tenslotte genoegen moest nemen. Het is, aldus de heer Jansen, het minste wat voor deze school gedaan kan worden. De raad stelde zonder stem mingen vast o.a. een nieuwe wachtgeldregeling voor het ge- meentepersoneel. een uitkerings verordening, een wijziging van het ambtenaren reglement, een wijzing van de kinderbijslag verordening en een verordening voor de toeokenning van een toeslag op dc salarissen in ver band met de huurverhogingen. Het aannemersbedrijf Van dei- Poel uit Terneuzen vroeg de raad om optie on een perceel bouw grond dat ligt langs de provin ciale weg, vanaf de woning van de heer J. Vergouwe tot aan het laatste huis „Het Hoekske". De heer Eeunis maakte er be zwaar tegen, dat al deze bouw grond in één hand terecht kwam. Als een particulier hier wil bou wen. aldus spreker, zijn de men sen aan deze aannemer gebon den. Na een uitvoerige discussie, waaraan verschillende raadsle den deelnamen, werd de optie verleend, met verschillende be palingen o.a., dat binnen twee maanden na de verleende optie de bouwplannen voor deze per celen grond moeten zijn inge. diend. Voorts dat uiterlijk 4 maanden na de ontvangst van de rijks- goedkeuring op de plannen met de bouw van de woningen moet zijn begonnen. Voldoet het aan nemersbedrijf niet aan deze voor waarden, dan is men vrij de ver leende optie weer in te trekken. Er zijn, aldus de Voorzitter, een groot aantal aanvragen voor de bouw van woningen in behan- MUILKORF-HOOGTIJ Bjj een Amsterdamse verllcl. I tingsindustric wordt op hel ogm. I blik onder hoogspanning gewerkll aan de vervaardiging van teil groot aantal metalen muilkorven.! De vraag naar muilkorven is i& I groot, dat dc afnemers als het ware op de drempel van de fa-1 briek liggen om toch maar io| spoedig mogelijk een kwantum machtig te worden. deling Als deze alle gereed zijn, is er een gedeelte van het nien we uitbreidingsplan gerealiseerd Aan de heren Th. Meerteir, St. Hubrechtsstraat 14, J. SS, Langestraat 40, en W. de Feijter, Noordstraat 33, werd een premie toegekend voor de verbetering van de woningen. De begroting 1962 werd zonder stemming gewijzigd. Vastgesteld werd een nieuwe I verordening op de heffing vanl begrafenisreehten en de rioolbe i lasting. Hot verzoek van de heer J. P. du Bois om een stukje grond voor zijn w oning te mogen aan- kopen werd dooi de raad om de precedenten, die dit zou kunnen scheppen, afgewezen. Het is een volslagen onmogelijkheid, I dat de gemeente de trottoirs, di» I .met veel moeite zijn aangelegd gaat verkopen. :- De heer Jansen verklaard; desgevraagd, dat hij zijn benoe ming als lid in het Bestuur van de Braakmancommissie aar vaard. (De heer Jansen had deze benoeming tijdens de vorige raadsvergadering aangehouden Tijdens de rondvraag infoi meerde de heer Tollenaar naai de verbetering van een weg in de buurt van zijn boerderij, dit door de grote zandwagens van Rijkswaterstaat is kapot »f reden. Hierover zal met Rijkswater staat nader contact worden op genomen. De heer Donze bracht de afwa tering in de Beatrixstraat ter sprake. De kolkputten kunnen het overtollige hemelwater niet verwerken. Hiernaar zal op korte termijn een onderzoek worden ingesteld, zodat de wateroverlast ter plaat se tot het verleden zal behoren. De heer Lcunis informeerde ol er al een regeling was getroffen voor het verwijderen van de toi letten, die niet op de riolering zijn aangesloten. Het ligt. aldus de Voorzitter, in de bedoeling, dat met de gemeen te Axel een overeenkomst wordt gesloten. Men kan dan ten meentehuize kennis geven, dat de kolkzuiger hiervoor moet komen. Men moet echter niet verwachten dat deze auto voor één wonin? kan komen. Men zal tijdig moe ten waarschuwen. Indien er een tiental mensen zijn die hieraa behoefte hebben, zal men er aan kunnen voldoen. Wel ligt het in de bedoelirt- dat de zuiger op regelmatige tii' den dnt werkje komt opknappe- Wethouder Van iler Peijl noe" de het van groot belang voor"' gemeente, dat er met de gem#" Axel een dergelijke regeling troffen kan worden. Voorts informeerde de Leunis naar de verbouwing de toiletten van de kleuterschool Al drie jaar geleden heeft 's raad hiervoor gelden gerote?1 en het werk is nog steeds niC' uitgevoerd. Ook hier is een 0,1 mogelijke toestand ontstaan. De Voorzitter zegde toe een oe derzoek naar deze kwestie te zul' len instellen. De straatverlichting is in som mige buitenwijken belangrtK verbeterd, de heer Leunis betin de het college van B. en W. hier voor zijn dank. Dit ontlokte aan de heer Tolt naar de opmerking: „Wanne® komt De Knol eens aan beurt? Daar is maar één pul - dat deze hele buitenwijk licht voorziet". Ook De Knol, zo werd nog degedeeld. komt binnenkort. er lichtmasten vrijkomen yah kanaalwerken aan de Wulp bek, aan de beurt. De situatie wordt, v001,. r de wegomleggingen onhoudoa*1- aldus de heer Tollenaar. In besloten zitting behandf*!^ de raad verschillende reclam van belastingen. INTERN ATIC merendeels Het Damrak heelt middag bij de openii cen flauwe tendentie „even voor het mer de internationale wa zelfsprekend ging er i fondsen om dan de het geval is geweest nervositeit was in beslist geen sprake, tiers namen de stuk markt op het sterk v «eau. Tegen het Amerikaanse zijde niet op te tornen. 1 Amerikaanse Funds c I ncsc bezit op dc ma I waarvan een zware K koersen yan de 11 I waarden in Amsterc I stemming woensdagr I rog mee wanneer I niveau van dinsdagai merking wordt geni noteerde phi'ips. lever f 112.00, AKU philips-aandelen op< officiële beurs op dinsdag als slotpr Toch altijd nog een vier gulden. Unilevei circa ƒ3.40 lager. Kd 5.70 op ƒ127.80. 'op 319. 6% punt aai I van de voorgaande d ovens kwamen zeer bus op 463 (4651 W gen werd nog 449 i gedaan. Na de t lai trad over de geh goed koersherstel Philips op 121.80 Olie liep op tot levers tot 116.00 322. Hernieuwd Ami bod op geruchten a Russische schepen naar Cuba opdracht ben gekregen hun k< land voort te zet koersen van de hoof nieuw dalen. Angstige houders dag op de Newyork de sterke koersdalin VAN BRIEN1 BRUG TE RO' KAPITAAL I)e oeververbind Nieuwe Maas te liet eiland Van B een van de belatu len in liet stelsel dat om Rotterdam legd ter vermindi verkeer in de brug, welke de vormen tussen rijksweg 3, wordt uit een stalen hoot van 287 m, een lm een doorvaartwijc en twee z.g. „aar voorgespannen 1» nieter lang. De waarin de brug /al worden voltooi kost per km 16 n Foto boven: on oltooid gedeelte -k uit, dat wor i nat' een holle pij di.jke oever, zier aarop dit dek n Foto onder; gez vater op de pijlei .1 anemie brugdee

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2