Provinciaal nieuws BREIEN N0VITA WOL VAN OVERBEEKE NIEUW! 75 119 79 44 39 Polydor Lak Rijstpudding Ananas Gesort. chocolaadjes Soepballen van 55 voor A. H. O. 12 oktober 1302 5ING TUSSEN IERSVLIEGTUIG TR AALJAGER Vrijdag 12 oktober 1962 DE VR1JI iwvakarbeiders en politie ags in Athene \TS- BEGIN VAN BERALISATIE VERVOER dsdag •ing fel door rbroken TERNEUZEN HOEK OOSTBURG SLUISKIL SLUIS AGENDA Dow Industrial Service vestigt hoofdzetel voor Europa in Rotterdam NEDERLANDSE WEG BIJ LA COURTINE MAX TAILLEUR in LEXI-TIME Generaal Norstad: ATLANTISCH VERBOND KAN SOWJET-AANVAL WEERSTAAN Noorse schrijver Gulbraussen overleden NEDERLANDS SCHIP IN NOOD DE TOESTAND IN JEMEN BEURSO VERZICHT De bouw van een woning voor oud-burgemeester van ïdaarderadeel Burgemeester en wethouders van de gemeente ïdaarderadeel hebben geantwoord op vragen van vier raadsleden over het plan voor de bouw van een woning te Beetsterzwaag voor de oud-bur gemeester. de heer R. Walda. Inderdaad hebben ambtenaren in diensttijd werkzaamheden ver richt, waarvan de kosten zijn be cijferd op 1.396,84. Dit bedrag is de oud-burgemeester in re kening gebracht. Inbewaringstelling Britse jongedame geweigerd schildeiTzelf met „Daily Telegraph-' over de verdediging van Berlijn pOLVDQg 'n LERO LAK Van Tatenhove Propere en eerlijke meid Weekend- Reklame 250 ct. 60 ct. 70 ct. 50 ct. 150 ct Ft G. MARS1UE Zo 150sram Reklame-aanbieding 6 Spijscarre s 98 cent 6 Boterkoeken 75 cent fa. VAN STRIEN's BAKKERIJ KERKBOEKEN BIJBELS vardess en een passa- mgekomen en vijf per- ten verwondingen op Viscount van de Ca luchtvaartmaatschappij da Airlines woensdag, lat het op het militaire bij Bagotville, in de bec, zou landen tegen jager van de Canadese t opvloog. Het ver- tuig vervoerde behalve lanningsleden, vijftien De twee militaire erlieten met de sehiet- straaljager en kwamen op de grond. ne is het donderdag tot gemeen gekomen tus- vakarbeiders en de po- beide partijen liepen sen verwondingen op. •ie gewonde bouwvak- is de toestand ernstig, echten braken uit toen iers na een protestbij- naar het ministerie id wilden optrekken, om resolutie te overhandi- •in geprotesteerd wordt nieuwe bouwbelastin- de 1 november maakt i een begin met het libe- binnen de E. E. G. van •rschrijdend vervoer. Uit edeiing van het Franse ie van Vervoer en Open erken blijkt, dat geen utorisaties meer nodig jn voor transporten van luchthavens indien de isten verlegd zijn. et vervoer van bagage ingwagens achter perso- s en vervoer van en uchthavens van welke a ook zal na 1 november anse autorisatie behoe de regel zal gelden voor oer, vervoer van bescha- oertuigen. van faecaliën, van dode dieren naar ors. van bijen, van poot- enslotte voor begrafenis- estaat over de'VraagstUk- id Berlijn. Hij oogstte bij- de C. D. U.-leden toen :en uitroep van een oppo- antwoordde: „In alle ■s betreffende de verdedi- het Westen zo eensge- 'astbesloten en sterk als nogelijk is. Moet ik hier, Ie Sowjet-Unie toch alles zegd wordt kan horen, uit- uiteenzetten, welke plan- gereed liggen voor het zich een ernstige ontwik- voordoet?" de kritiek van Ollenhauer houding inzake de toetre- an Engeland tot de E. E. Adenauer, dat de S. P. D.- zich blijkbaar de onder- ingen in Brussel als „lief- ■Uaringen" voorstelt. „Als materiële voordelen wor- ■dwongen, dan is dat in 1," aldus Adenauer. „Als ranselier heb ik de plicht, nze belangen op te komen. 1 er niet om de Britse be- maar die van Duitsland artigen," zo zei hij, met de op de lessenaar slaande, t u dat Engeland zich uit evende overwegingen bij il aansluiten?" r hij over de Europese ge- chappelijke markt begon ten, zei Adenauer, dat de tie „hem volkomen ver- gebrandmerkt heeft als stander van Engelands ding tot de E. E. G." EISJE SCHRIKT VAN ;mde mannen in huis le nacht van woensdag op rdag werd een 13-jari? aan de Parmenidesstraa' nsterdam gewekt door ru- g praten. Tot haar grote t trof zij in de huiskamer vreemde mannen aan, die tins onder invloed van verkeerden. Naar de poli- ,ter bleek had de een de „naar huis gebracht- rweg hadden zij druk ge deerd over anti-alcoholku- log niet tot een bevredig®11" ;ekomen werd besloten he1 •ek binnen voort te zetten- heren hadden niet be- d dat zij in een kamer van reemd huis vertoefden, ivallig paste een sleutel van tunnel op de deur. vader van het meisje schuwde de politie, die de nde gasten spoedig kwam en. Gistermorgen wisten n hun eigen huis weer le sloot verdronken stermorgen om half tien 'en van de sloten bij 0 altuinen aan het Hildebran in Den Haag de 37-jaru irbeider J- Veerman uit o ïanstraat in Den Haag v ken. Vermoedelijk is hij 0 geworden enVvoorover m gevallen. eruitpluk in zeeland in volle gang Op alle Zeeuwse fruitbedrijven - op het ogenblik de fruitpluk n volle gang. Met man en macht vordt er gewerkt om de peren- jogst zo vlug mogelijk in de kist -i-n. Dit is hard nodig om- jat door de hoge temperaturen iet riipingsoroces van de peren •eer versneld is. De peren voor jpslao gaan dan ook direct na lat -ze ziin geplukt, in de cel, en V peren die binnenkort voor •onsumptie bestemd zijn, wor sen geveild. Het aanbod is op het ogenblik ,epr ruim. Elke dag opnieuw zijn duizenden kisten peren te loop op de Zeeuwse fruitveilin gen Voor de goede kwaliteiten 'n assen worden hoge prijzen letaald. De kwaliteit van de 3er(..n valt dit jaar niet mee. Pooral is dat het geval met het belangrijkste ras van de Zeeuwse ruitbedrijven, de Conference. Er zijn bij dit ras veel misvormde vruchten. Verder valt ook de kilo-op brengst niet mee omdat de vruchten dikwijls te klein ge bleven zijn. De laatste tijd zijn de peren ook erg veel gaan val len, waardoor op sommige be drijven de helft van de vruchten werden gedegradeerd tot valfruit en hierdoor vrijwel waardeloos werd. Aanvankelijk kochten de binnenlandse fabrieken deze val- peren nog, maar door het grote aanbod konden zij ook niet alles verwerken, vooral omdat dit op korte termijn moet gebeuren omdat na enkele dagen de ge- Vallen vruchten rot zijn. Bij de appels is op het ogen blik de pluk van Goudreinetten in volle gang. Vanaf donderdag II oktober mag de grote maat van dit ras op de Zeeuwse vei lingen worden aangevoerd. Op de veilingen zijn nog steeds grote partijen Cox's Orange Pip pin te koop die eetrijp worden -n een goed onthaal vinden op de binnen- en buitenlandse mark' De prijs voor de goede kwaliteit ligt lussen 65 en 70 cent per kg. Zeer grote hoeveelheden ap pels van mindere kwaliteit, maar zeei geschikt voor appelmoes, gaan ei dagelijks naar de bin nenlandse conservenfabrieken die daarvoor goede prijzen be talen. Lijk van overhoord gesprongen verste keling geborgen. Gisteren is het lijk opgevist van dc 26-jarige Spanjaard Ri- :ardo Ruiz Palmo, die als verste- -teling aan boord van het Spaan se vrachtschip „Viszcaya" in de nacht van 30 september op 1 ok tober voor de haven van Terneu- zen overboord is gesprongen. Het lijk werd drijvend gevonden tussen Rfh'ssele en de Braakman en bij hoog water voor de haven van Terneuzen door de rivier politie geborgen. „Harten twee Harten drie" Van de Nederlandse essayist (en dichten Paul Rodenko heeft Je toneelgroep „Studio" gister avond onder auspiciën van de Z. U. in het Concertgebouw opgevoerd het blijspel „Harten twee Harten drie' Het is de be doeling van de schrijver geweest de draak te steken met de mo derne connecties, waarin onver anderlijk een driehoeksverhou ding aan de orde wordt gesteld. 1 it dien hoofde konden de bezoe kers zich dan ook naar hartelust amuseren, al zal nu en dan wel wat van de tekst verloren zijn gegaan deels door het al te vlot te --preken van de actrices en ac teurs. deels doordat sommige scones wel bijzonder vermakelijk waren. Dc Z. U.-leden, die in vrij groten getale deze. voor wat Ter- neuzen betreft, eerste opvoering in dit nieuwe seizoen bijwoonden, hebben niet alleen kennisge maakt met een modern stuk, maar ook met de moderne opvat tingen. De toneelaankleding was zeer zeker smaakvol, maar voor dege nen die dit nog niet gewend zijn, toch wei bizar. Jaap Hoogstra, Bram van der lugt, Ingeborg Uit den Bogaard en Annemarie Prins (die Marlies a.n Alcmaer verving en niet minder dan vier rollen vervulde) hadden de juiste toon en wisten daarmee ook de nodige vaart cr in 1e brengen. Zij werden aan het ■slot van de voorstelling met een warm en langdurig applaus dank gebracht voor het gebodene. Agenda gemeenteraad. De gemeenteraad komt dins dag 23 oktober a.s. bijeen ter be handeling van o.m. de volgende punten: Verzoek van het makelaars kantoor j. f. Rouw te Terneu zen tol aankoop van bouwgrond in de Oud Westenrijkpolder voor de bouw van 15 woningen. Verzoek van J. Sol, Langestr. 40; Th. Meertens, St. Hubrecht- straa* 14 en W. P. de Feijter, Noordstr. 33, om premie inge volge de premieregeling woning verbetering en -splitsing. Verzoek van de Vereniging tot stichting en instandhouding ener Christelijke School (Dr. Leen- houtsstr. 20) voor het beschik baar stellen van gelden ingevolge net bepaalde bij artikel 72 der Lager Onderwijswet. Idem van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs de Knol. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van a. wachtgeldregeling, b. uitkeringsverordening; c. wijziging ambtenarenregle ment, d. wijziging kinderbijslagveror dening, e. verordening tot het toeken nen van een toeslag op het salaris als compensatie voor de huurverhoging per 1 sep tember 1962. Verzoek van het Aannemers bedrijf Gebr. van der Poel te Terneuzen om optie op een per ceel bouwgrond in het uitbrei dingsplan Oud Westenrijkpolder. Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van de begroting. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een rioolbelasting. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van begrafenisrechten. Verzoek van J. P. du Bois te Hoek tot aankoop van een stuk je grond vóór zijn woning. Nadere vaststelling exploitatie, plan bouwgrond Oud Westen rijkpolder. Reclames-belastingen. Uitvoeringen Nederlands Jeugdtoneel In het Ledeltheater vonden de jaarlijkse uitvoeringen plaats van het Nederlands Jeugdtoneel onder leiding van Rob Geraerds. Opgevoerd werd „De Kleine Nar", een inspiratie op een the ma van Molière. Zoals gewoonlijk was de be langstelling voor deze uitvoerin gen groot. Het gezelschap gaf zowel des voormiddags als in de middag uren een voorstelling telkens voor een overvolle zaal voor de schoolgaande jeugd. Het wil ons echter voorkomen, dat het stuk voor velen van hen iets te hoog gegrepen was. „Belangengemeenschap" Sluiskil. De „Belangengemeenschap heeft woensdagavond in café Krijger een onderhoud gehad met de negen gegadigden voor een pand in het nieuwe winkelcen trum dat t.z.t. in de Spoorstraat, tegenover het St. Elisabethzie- kenhuis gaat verrijzen. Met betrekking tot de grond prijzen vooral bestond hierover een ernstige ongerustheid. Deze zouden volgens voorlopige mon delinge mededelingen op onge veer 80.per m2 komen. Hier bij gerekend de prijs van het pand zelf dat uit vier „lagen" zal bestaan, n.l. een souterrain, de winkel-, woon- en slaapver dieping, ter hoogte van onge veer 12 meter zou het geheel een bedrag vergen dat niet in ver houding staat tot de uitkering door Rijkswaterstaat voor het oude pand. In het onderhoud van woens dagavond hebben de heren Ber bers en Bleijenberg een uiteen zetting gegeven over het des middags gevoerde onderhoud met de heer De Vlieger van Rijkswaterstaat. Tijdens dit on derhoud werd een modus gevon den om de grondprijzen in het winkelcentrum zodanig te com penseren dat het voor de gega digden veel aantrekkelijker wordt. Tijdens de bijeenkomst hebben zes van cle negen gegadigden de bouwaanvrage en het verzoek aan het gemeentebestuur om de grond te kopen, ondertekend. De drie overigen hebben nog een respijt genomen. Universitair examen Aan de R.K. Universiteit te Nij megen is geslaagd voor het kan didaatsexamen geneeskunde. 2e gedeelte, mej. C. M. van Horck, alhier. VRIJDAG 12 OKTOBER. TERNEUZEN: Leger des Heils, Donze-Visserstraat, 2 uur: Bazar. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „My Geisha". ZAAMSLAG: Schoolgebouw aan de Stoofstraat, 19.30 uur: Aanbesteding van een twee- klassige kleuterschool met bergplaats. ZATERDAG 13 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, ïur: ,,My Geisha". Concertgebouw. 8 uur: „De onzichtbare vijand". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Mister Vlubber'. Dow Chemical International heeft bekend gemaakt dat haar Europese service organisatie voor chemische reiniging van industriële apparatuur zal wor den uitgebreid. Tot directeur van Dow Indus trial Service, die tot hoofdzetel Rotterdam heeft gekozen, is be noemd de heer A. D. Nesbitt. De heer Nesbitt heeft reeds verscheidene malen ons land be zocht teneinde zich op de hoog te te stellen van de behoefte van de fabrieksinstallaties. Deze dienstverlening zal zich in het bijzonder richten op electri- citeits-centrales, chemische fa brieken. centrales voor kernener gie en op de problemen betref fende afvalstoffen en waterver ontreiniging. In tegenwoordigheid van ver scheidene burgerautoriteiten, on der wie de sous-prefect van Aubusson en luitenant-generaal Van der Veen, commandant eer ste legerkorps, is gisteren in La Courtine een weg in gebruik ge nomen, aangelegd door genisten van de vierde en de eerste divi sie 7 december. De weg, die de dorpen Poussankes en Bousoe- resse met elkaar verbindt, bete kent een grote verbetering voor de bevolking van deze streek. elke zaterdagavond 18.30 op Radio Veronica Generaal Lauris Norstad, de bevelhebber van de strijdkrach ten der Noord-Atlantische Ver- drags-Organisatie, heeft op een afscheidsdiner, in verband met zijn aanstaande vertrek uit de actieve dienst, gezegd, dat het Atlantisch verbond thans vol ledig vertrouwen heeft in zijn kracht om een Sowjet-aanval te weerstaan. Op de door het Franse ver bond voor de Atlantische ge meenschap in Parijs gegeven af scheidsbijeenkomst zei de Navo- bevelhebber, die na zes jaar deze post bekleed te hebben op 1 no vember door generaal Lyman Lemnitzer wordt opgevolgd, dat de toestand er in 1953. toen hij het bevel over de Amerikaanse luchtmacht in West-Duitsland kreeg, niet zo rooskleurig uitzag. „De vraag van de dag was toen in welke maand van dat jaar de oorlog zou beginnen. Thans zal niemand in het verbond, on danks de kwestie-Berlijn, deze vraag meer stellen. In 1962 kun nen wij voor het eerst beginnen aan een vooruitgeschoven ver dediging", aldus generaal Nor stad. Hij verklaarde, dat men met de verdediging zó ver is gevor derd, dat de Navo haar kan gaan uitbreiden tot de meer naar voren gelegen gebieden in de Navo-landen. De bekende Noorse schrijver Trygve Emanuel Gulgranssen is in de nacht van woensdag op donderdag onverwachts in zijn woning te Hoboel bij Eidskog in Oost-Noorwegen overleden. Hij was 68 jaar. Hij heeft vooral bekendheid gekregen door de trilogie „En eeuwig zingen de bossen", „Win den waaien om de rotsen" en „De weg tot elkander". Deze ro mans over het leven op het Noorse platteland in de 19de eeuw verschenen in de jaren 1933—1935. Het eerste deel werd in dertig talen vertaald en er werden zeven miljoen exempla ren van verkocht. Gulbranssen werd op 15 juni 1894 in Oslo geboren als zoon van een ambachtsman. Na een handelsopleiding werd hij boek houder, vervolgens afdelings hoofd bij een tabaksfirma en tenslotte groothandelaar in tabak, totdat hij ging schrijven. Eerst maakte hij in Noorwegen naam als sportjournalist, waar bij hij veel deed voor de -sport beoefening op de scholen. Bij de Olympische spelen in Antwerpen in 1920 maakte hij deel uit van een jury. Na zijn grote succes sen als romanschrijver kocht hij het landgoed in Hoboel. Het ruim 290 ton metende Ne derlandse schip „Narwal" (rede rij P. van Streun), dat in het westelijk deel van de Oostzee voer, heeft woensdag geseind dat het een lek had en dreigde te zinken. De Oostduitse tankboot „Schwedt" en de Oostduitse mijnenveger „Neubrandenburg" zijn het schip te hulp gekomen. De matrozen van de mijnenve ger hielpen het lek dichten. Latei- is de „Narwal" weggesleept door de Westduitse sleepboot „Ham burg". Volgens radio-Amman hebben stamleden die trouw zijn aan prins Hassan, een oom van de vermoorde imam Mohammed, bij hun opmars naar Sanaa een belangrijke sterkte op de rebel len heroverd. Mannen van prins Hassan maken ook vorderingen op weg naar de havenplaats Ho- deida aan de Rode Zee. Men zal trachten de stad Sanaa te om singelen. Volgens radio-Amman verklaren zich steeds meer stam men getrouw aan prins Hassan. INTERNATIONALS NAUWELIJKS PRIJSHOUDEND De stemming voor de interna tionale waarden is donderdag middag nauwelijks prijshoudend geweest ten opzichte van het slotniveau van woensdag. De omvang van de handel was. even ais de vorige beursdagen, weder om zeer gering. Internationaal is er geen nieuw leven in de koers- sen te brengen met als gevolg, dat er voor de arbitrage zeer weinig valt te ondernemen. Ook de makelaars wandelden ter beurze slechts wat rond zonder zaken te kunnen doen. Het pu bliek toonde wel enige belang stelling doch dit zette geen zoden aan de dijk. De gedane koersen voor de hoofdfondsen gaven slechts ge ringe afwijkingen te zien, verge leken bij woensdag. Philips ech ter lag wat gedrukt in de markt op ƒ137.50 (139.30). AKU's en Unilever slechts een weinig la ger. Hoogovens die 6% punt lager openden op 518 daalden tot 513 als gevolg van zeer geringe vraag in een lege markt. Aandelen Kon. Olie hielden zich vrij goed. Er bestond voor deze stukken lokale- en lichte arbitrage vraag. Genoemde aan delen worden in Wall Street op hieuw getipt. 'Zij worden door een firma aldaar beschouwd als de favorieten onder de interna tionale oliewaarden. Kon. Olie eindigde woensdag in Amsterdam op de eerste plaats met een om zet van nominaal 144.000. Met een veel lagere omzet volgden de overige hoofdfondsen. Aanvankelijk zag het er woens dag in Wall Street zeer goed uit wat het koersverloop betreft. Even voor het slot gingen de eer der op de dag behaalde koers winsten echter weer grotendeels verloren als gevolg van winst nemingen. Men is tegenwoordig met geringe marges tevreden. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er verdeeld in de markt waarvan Philips lager, Kon. Olie hoger noteerde. K.L.M. brokkelde op dc Newyorkse beurs verder af. Dit fonds kwam donderdag op het Damrak met een adviesprijs van 46 op het laagste peil sedert de introductie. De handel in de scheepvaart sector was minimaal. De stem ming was gemakkelijker. Cultu res verwaarloosd. Evenals woens dag leidde de verplichte 200.000 gulden vraag voor de Staffel- lening in de staatsfondsenhoek tot een vaste tendentie voor ge noemde lening. De handel in deze sector was uitermate gering. Op de incourante markt wer den participatiebewijzen „Immo- fund" verhandeld van 1040 tot 1080. Kort geleden werden 1600 participatiebewijzen uitgegeven tegen 1020. Obligaties van de 4% procent lening 1962 (derde lening) Bank voor Nederlandse Gemeenten, die heden in de no tering komen, werden reeds ver handeld op 100% procent, legen een uitgiftekoers van 100. Beursindices 9 10 10/10 11/10 430.1' 432.3 428.0 317.2 316.4 315.4 133.7 136.3 134.3 240.2 238.6 237.6 140.2 139.9 139.2 326.4 327.3 324.6 Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Nabeurskoersen AKU347 Kon. Olie: 142.50 Philips: 137.30137.70 Unilever: 127.50 Hoogovens: (347%) (142.40) (137.40) (127.40) (511.%) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden zijn vergeleken met woensdag ongewijzigd geble- TERUG VAN VAKANTIE De kleine prins Andrew van Engeland, gefotografeerd niet zijn zuster prinses Anne bij hun aankomst aan het King's Cross station in Londen na hun vakan tie in Schotland. De kleine prins wordt al een heel kereltje; de gelijkenis van zijn zuster niet haar moeder, koningin Elizabeth II is opvallend. B. en W. zetten uiteen, dat voor de bouw van de woning al leen de bestektekeningen en het bestek door ambtenaren van ge meentewerken in diensttijd zijn vervaardigd. Een ambtenaar is bij de aankoop van bouwgrond en bij het bouwtoezicht betrokken geweest, waarvoor de gemeente auto werd gebruikt. De ambte naren hebben gezamenlijk on geveer 260 uren aan dit plan ge werkt, terwijl ongeveer 1320 km met de gemeente-auto werd af gelegd voor aankoop van de grond en voor het toezicht. Het college antwoordt de vra genstellers voorts, dat indertijd een van de ambtenaren toestem ming kreeg van B. en W. om in zijn eigen tijd een schetsplan voor de woning te maken. B. en W. hadden toen niet de indruk, dat er nog meer werkzaamheden op zouden volgen. Aan de verant woordelijkheid hiervoor mogen en kunnen zij zich uiteraard niet onttrekken, meent het college. In Amsterdamse politiekringen heeft men met enige verwonde ring kennis genomen van het feit, dat de rechter-commissaris wel gevolg heeft gegeven aan het verzoek van de substituut officier van justitie, mr. W. K. baron van Dedem, tot inbewa ringstelling gedurende zes dagen van de Schotse drukker W. J. 3. M. (24 jaar), maar t.a.v. de 21- jarige Londense mej. A. V. B. dit verzoek heeft afgewezen. Het tweetal werd vorige week aan gehouden, omdat het in bezit was van een pond uit Tanger af komstige marihuana. In het toi lettasje van het meisje, dat samen met de Schot voor enkele dagen logeerde in een pension aan de Weteringschans, zijn spo ren van marihuana gevonden. Op grond daarvan werd ook de in bewaringstelling van de vrouw gevorderd, omdat in ons land het in bezit hebben van mari huana reeds strafbaar is. De officier van justitie heeft nu bij de raadkamer van de Am sterdamse rechtbank appèl aan getekend tegen de beslissing van de reehter-eommissaris. Ver wacht wordt dat dit appèl van daag of volgende week dinsdag zal worden behandeld. De vrouw is thans ter beschikking gesteld van de vreemdelingendienst van de Amsterdamse politie. Het Britse paar blijft volhouden dat cle marihuana bestemd was voor eigen gebruik. Mr. Van Dedem hee^t woens dag een memorie van grieven tegen de beslissing van de rech ter-commissaris bij de griffie van de rechtbank gedeponeerd. Naar wij vernemen zou zijn voornaam ste grief zijn. dat de vrouw, die als medeplichtige wordt gezien van het misdrijf, waarvoor de drukker werd gedetineerd, zich aan berechting zal onttrekken. Dit zou onbillijk zijn tegenover de hoofdverdachte. DANKBETUIGING Mede namens zijn vrouw betuigt ondergetekende hierbij zijn hartelijke dank aan de familie Van de San- de, aan zijn collega's en vrienden voor de talloos vele bewijzen van belang stelling en voor de prach tige cadeaus, welke hij ter gelegenheid van zijn 50- jarig jubileum mocht ont vangen. Tevens betuigt hij zijn dank voor de hem ver leende koninklijke onder scheiding. H. HAMELINK. Terneuzen. oktober 1962. alles1 Naar het Londense blad „Daily Telegraph" uit diplomatieke krin gen in West-Berlijn vernomen heeft, wensen de Verenigde Sta ten een rechtstreekse inschake ling van Westduitse legereen heden in de verdediging van West-Berlijn. Daarbij wordt niet in de eerste plaats aan de statio nering van Westduitse militairen in deze stad gedacht, maar zij zouden moeten worden ingedeeld bij een geallieerde „anti-blok- kade-strijdmacht". De Amerikanen zijn van mening, dat de bondsrepubliek het meest in het doorbreken van een mogelijke nieuwe blokkade geïnteresseerd is, aldus het blad. i.t 40 verschillende kleuren. Geschikt oor binnen en buiten en vele andere doel einden. Alleen verkrijgbaar bij SCHILDERSBEDRIJF Nieuweilicpstraat 108 Terneuzen - Telefoon 3044 voor de streek Gent, mo derne villa, 3 personen, familieleven, goed loon. Z.w. Ham 31, Gent, van 8 u. 30 tot 12 u. en 14 tot 18 u. of telef. 09/25.54.10 (vragen naar mevr. De Dain). NU GAAN IS: OP TIJD KLAAR HEEFT VOLOP 0 500 gr. bra apv LEES 150 gr. TONGWORST 150 gr. PEKELVLEES 0 200 gr. Boterhamworst l kg VET GEZ. SPEK Dr. Buzzestr. 15, Tel. 2287 zeer gezond en lekker, p. blik 1 pakje Custard met blik (4 GR. HELE schijven) van 133 voor blik bij 1 pakje SOEP (elke soort) zeer fijne gekruide SPECULAAS 1QQ per pondspak 250 gram COCOSKOEKJES 68 cent 200 gram GESORT. BANKETKOEKJES 95 cent EXTRA RECLAME: en Noordstraat 79 Terneuzen Telefoon 3198 T O F F EE - M E U A N G E 150 gr. Ook dc nieuwe MARGARINE „ZEEUWS MEISJE" Profiteert van Uw gratis zegels! rn VVESTKOLKSTRAAT TELEFOON 2251

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3