Rede van Soekarno Geringe van de seizoen-daling werkloosheid BINNENLANDS NIEUWS Door het kind - voor het kind DE VRIJE ZEEUW WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN PLOEGEN DE V. N.-BESTUURDER IN WESTELIJK NIEUW-GUINEA NIEUW „GEVAL-MEREDITH" IN ZUID-CAROLINA? GESPREK MET DE „MOORDENAAR VAN DE IMAM" WESTDÜ1TSE MOORDENAAR VEROORDEELD met Esso bent u beter uit! DE MUUR KI NDERPOSTZEGEL- AGTIE 1962 START DINSDAG KALONDJI VERDWENEN Leerlingen van ruim achtdui zend scholen zullen dan uit zwermen om huis aan huis be stellingen op te nemen voor kin derpostzegels en prentbriefkaar ten met de opbrengst waarvan hun geestelijk of lichamelijk minder goed bedeelde leeftijd genootjes kunnen worden ge holpen. BEZINNING OP VERKEERS ONVEILIGHEID OP 17 OKTOBER Zaterdag 6 oktober 1962 Pagina 7 President Soekarno deed gis teren een beroep op het leger om, nu het probleem van West- Xrian is opgelost, niet de wapens neer te leggen maar ze stevig vast te blijven houden opdat het Indonesische volk beschermd kan worden door een sterke ge wapende macht. In zijn rede, gehouden op de 17e Indonesische legerdag, zeide Soekarno dat de wereld thans vol conflicten is. „Het is een wereld waarin de geweldige ver nietiging van kolonialisme en imperialisme nog steeds voort duurt. Maar imperialisme en kolonialisme proberen nog steeds zich te verdedigen", zei hij. Voorts legde Soekarno er de nadruk op dat de imperialisten en de kolonialisten poogden In donesië te omsingelen, maar dat hun inspanning vergeefs zou zijn als Indonesië vastberaden „de geest van de natie" hand haafde. Hij haalde het voor beeld aan van Nederland dat ten leste toe had moeten geven met betrekking tot West-Irian om dat het tegenover de sterke mi litaire macht van Indonesië kwam te staan. Soekarno oefen de uitvoerige en scherpe kritiek op de Nederlanders wegens hun onwilligheid in het verleden om hun greep op West-Irian op te geven. Hij beloofde dat Indo nesië zich tot het uiterste zou inspannen om West-Irian zo spoedig mogelijk te ontwikkelen en de levensstandaard van de bewoners op hetzelfde peil te brengen als dat van de overige Indonesiërs. In een dagorder, uitgegeven in zijn kwaliteit van opperbevelhebber, wekte hij de militairen op waakzaam en pa raat te blijven, en in kracht toe te nemen. Zijn toespraak duur de een half uur. De rede van de president werd voorafgegaan door één van de meest indrukwekkende wapen schouwingen die ooit in Indo- De geregistreerde arbeidsreser. voltooid hebbende jongeren gro ve van mannen is, zoals gemeld in september gedaald yan 22.398 tot 12.460. De bezetting op aan vullende werkgelegenheidsobjec- ten liep met ruim 300 terug tot 923, zodat het aantal werkloze mannen daalde met rond 600 tot 20.537. Het voor normale seizoensin- vloeden gecorrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve steeg met 1000 tot 33.000. De daling van de geregistreer de arbeidsreserve an mannen in de afgelopen maand houdt, naar het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid thans be kend gemaakt, verband met twee factoren, t.w. de seizoenwerk zaamheden in de landbouw en de opneming van jeugdigen in het arbeidsproces. In september wa ren de oogstwerkzaamheden, zo als het rooien van aardappelen en de pluk van hard fruit, in volle gang, terwijl tevens een verhoog de activiteit plaats vond in som mige bedrijven van de voedings- en genotmiddelenindustrie, zoals de groentenconserven- en de vee voederfabrieken. Hierdoor daalde het aanbod in de beroepsgroepen landbouw, veen en losse arbei ders. Eveneens kreeg in deze tijd de opname door het bedrijfsleven van jeugdige personen, die hun schoolopleiding hebben beëindigd, zijn beslag, Als gevolg van heraf lopen van het tocristenseizoen': steeg het aanbod in de beroeps groepen Horeca en overig ver keer. De vertraagde groei van de ge wassen in de voorgaande maan den bracht voorts met zich mede, dat met name de suikerbieten- en tic dorscampagne niet meer in september konden beginnen. Voornamelijk hierdoor was de daling van de werkloosheid ge ringer dan normaal, hetgeen tot een lichte trendstijging heeft ge leid. Naast deze factor heeft ook dc wat tragere opname van jeug dig handels- en kantoorpersoneel tot: deze trendstijging bijgedra gen. De daling van het aantal open staande aanvragen had vrijwel geheel betrekking op personen beneden 19 jaar, waarmee de be middeling van de hun opleiding Gistermiddag is wereldkam pioen ploegen geworden Hans O. Sylling uit Noorwegen. Tweede werd Eero Aalto uit Finland. De eerste kampioen heeft 148.56 punten gehaald. De twee de kampioen heeft 147,56 punten gehaald. Derde werd W. G. Wright uit Noord-Ierland met 146 punten. De eerste Nederlander, J. H. Burgers, is no. 17 geworden met 136,82 punten. Tweede Nederlan der, de Zeeuw A. van Dijke, is no. 23 geworden met 132,26 pun ten. Vrijdagavond werd aan de winnaar door minister van Land bouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen de „gouden ploeg" uit gereikt, die een waarde heeft van ƒ20.000. Deze kostbare tro- fée is een wisselprijs. Als blij vende herinnering krijgt de kampioen een miniatuur van deze prijs, eveneens in goud. Vrijdag is onthuld dat prins Wan Waithayakon van Thailand, oud-voorzitter van de algemene vergadering der Verenigde Na ties, de eerste keus van Neder land en Indonesië was voor de functie van V. N.-bestuurder in Westelijk Nieuw-Guinea. Maar deze oude diplomaat, die minister van Buitenlandse Zaken is ge weest, weigerde enige tijd gele den op deze suggestie in te gaan omdat zijn gezondheid mogelijk niet tegen het klimaat in het ge bied bestand zou zijn, zo werd in gezaghebbende kringen -ezegd. Oe Thant, de wnd. secretaris generaal van de Ver. Naties, zoekt nog naar een kandidaat die voor beide zijden aanvaardbaar is, zo wordt vernomen. Zoals bekend treedt José Rolz- Bennet (uit Guatemala) thans voorlopig 'op als V, N.bestuurder. tendeels is afgesloten. De stijging van de seizoenwerk- loosheid vindt voornamelijk zijn oorzaak in de stijging van het aanbod van hotelpersoneel dooi de afloop van 't vakantieseizoen. Hiertegenover staat een daling van de wrijvingswerkloosheid met 1500 als gevolg van het opne men van jeugdigen in het ar beidsproces en een daling van cle structuurwerkloosheid tengevol ge van tewerkstelling in de land bouw. De stijging van het aanbod met rond 700 vrouwen vond voorna melijk piaafs in de bcroepengroc- pen handel en kantoor. KAMPIOENE HOUTZAGEN Dat dc trekzaag nietalleen oen mannen-instrument is. bewijst deze foto, welke gemaakt werd tijdens de nationale trekzaag- wedstrijden voor dames in Oost- Frankrijk. Me.j. Elyane Noblot (r.) die met haar tweelingzuster Josette in de wedstrijden uitkwam, werd uiteindelijk als beste trekzaag ster van Frankrijk gekwalifi ceerd. nesië op touw zijn gezet. Af delingen van alle onderdelen van de strijdkrachten namen eraan deel, en terwijl 8,000 manschap pen langs Soekarno marcheer den, waarbij verscheidene elite bataljons in volledige gevechts- kleding, dreunde op de achter grond voortdurend het geschut van de legerartillerie. Bij de wapens, die gedemon streerd werden, waren moderne, in Rusland gebouwde tanks, amfibievoertuigen, gemotori seerd licht geschut, in totaal on geveer honderd. Voor de eerste keer werden drie lanceerinrich- tingen voor geleide projectielen getoond. Aan de luchtparade na men ongeveer 50 toestellen deel, meest van Russische makelij, waarbij lange-afstand-bommen- werpers van het type TU-16 en supersonische jagers type Mig De revue werd gehouden op en boven het terrein met de nieuwe installaties voor de Azia tische spelen, en ze werd bijge woond door de leden van het diplomatieke corps en door dui zenden genodigden. Na de pa rade inspecteerde Soekarno een gedeelte van de Indonesische oorlogsvloot in de haven van Tandjong Priok. De ereplaats onder de schepen werd ingfeno- men door dé pas in Rusland ge kochte zware kruiser „Irian". Een federaal hof van appel in de Amerikaanse staat Virginia heeft vrijdag geen uitspraak wil len doen in de kwesie van de toe lating van een negerstudent tot een universiteit voor blanken. De betrokken student, Harvey Gantt, had het hof gevraagd, zich uit te spreken voor zijn toelating tot de Clemson-universiteit in Zuid-Carolina. Sinds de neger James Meredith aan de universi teit in Mississippi studeert, zijn Zuid-Carolina en Alabama de eni- i go zuidelijke staten waar op de scholen en universiteiten nog vol ledige 'rassenscheiding wordt doorgevoerd. Het hof van appèl in Virginia was van oordeel, dat de toelating van Grantt tot genoemde univer siteit niet dringend is, daar de neger op het ogenblik reeds aan de universiteit van Iowa stu deert. Het verwees de zaak terug naar een gewone federale recht bank. maar liet de mogelijkheid voor Grantt open om de zaak later eventueel opnieuw bij het hof aanhapgig te maken. Het Egyptische - „Persbureau voor het Midden-Oosten" haalt een bericht aan van het te Cairo verschijnende dagblad „AI Goem- hoerija", dal verzekert dat „de Jemeniet. die imam El Badr om het leven heeft gebracht", zich in een ziekenhuis in de Egypti- tische hoofdstad bevindt, waar i;ij wordt behandeld wegens ver wondingen, die hij opliep bij de aanval op het koninklijk paleis te Sanaa. De aanslagpleger zou de Jeme- nitische luitenant Hoessein El Soekkari zijn. Een verslaggever van het blad heeft een onder houd met luitenant El Soekkari gehad, waarin deze een op de voorpagina van „Al Goemhoe- rija" gepubliceerde beschrijving van zijn „heldendaad" geeft. Luitenant El Soekkari ver zekert gehandeld te hebben in opdracht van de leiders van de opstand. Volgens zijn verhaal begaf hij zich naar de ingang van het paleis, waar hij imam Mohammed ontwaarde. Hij bracht hem de militaire groet,- om daarop plotseling met zijn machinepistool een vuurstoot op de vorst af te geven, die daarna dood ter aarde zou zijn gestort. De 22-jarige gehuwde West- duitse arbeider Harald Kuchl- bauer is wegens moord op zijn zoontje van acht maanden en zijn vrouw, die een tweede kind van hem verwachtte, tweemaal tot levenslange dwangarbeid ver oordeeld. Kuchlbauer, die buitenechle- Iijke betrekkingen met meer dan twintig meisjes onderhield, heeft zijn vrouw in september j.l. ver moord, waarbij hij werd gehol pen door zijn 20-jarige vriendin Winfried Paul. Het doel van de moord was Kuchlbauer de vrije hand te verschaffen bij het uit voeren van zijn onwettige lief desavonturen. Kuchlbauer en zijn vriendin zijn verleden maand, met mevr. Kuchlbauer, per auto naar een brug over een 55 meter dieper gelegen ravijn gereden. Daar gaf Kuchlbauer zijn vrouw zó'n slag, dat zij over de brugleuning sloeg en in de bergstroom beneden haar dood tegemoet viel. Later keerde Kuchlbauer naar de brug terug, om zijn zoontje van acht maanden op dezelfde wijze om het leven te brengen. Kuchlbauer heeft het hem ten laste gelegde bekend. Win fried Paul, die haar medeplich tigheid niet wilde toegeven, is tot tien jaar dwangarbeid ver oordeeld. ESSO EXTRA, twee woor den, die u een nieuwe weg naar groter rijgenoegen bereiden. U ontdekt het onmiddellijk: méér kracht, géén gepingel. Ga ook plezieriger autorijden: tank ESSO EXTRA! ECHTPAAR VERBORG JONGEN DIE DOOR POLITIE WERD GEZOCHT Tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van één maand met een proeftijd van drie jaar en een geldboete veroordeelde de Utrechtse politierechter gis termorgen een echtpaar uit de Domstad, dat gedurende enkele maanden 'n minderjarige knaap. De Westduit.se minister voor kwesties geheel Duitsland betref fend, Ernst Lemmer, heeft vrij dag op een persconferentie ge zegd. dat sinds de bouw van de Berlijnse muur op 13 augustus 1961 ongeveer 13.000 Oostduitsers naar het Westen zijn gevlucht, hetzij over de muur, hetzij over de grens tussen de beide lands delen. Verder zijn 52.000 Oost- duitsers, die zich op het tijdstip van het afsluiting in het Westen bevonden niet naar Oost-Duits- land teruggekeerd. Voordat de muur werd ge bouwd. kwamen jaarlijks zo'n 300.000 vluchtelingen naar het Westen. Volgens Lemmer, die gegevens uit een witboek bekendmaakte, zijn er sinds de bouw van de muur 29 mensen bij vluchtpogin gen gedood. Voor duizenden en duizenden jongens en meisjes zal de sóhool- bel, die a.s. dinsdag een eind Albert Kaiondji, die zich tot „koning" van de diamantstaat Zuid-Kasai heeft uitgeroepen, is uit de woning ontsnapt waar men hem had opgesloten en ver dwenen zonder een spoor na te laten. Dit is vrijdag in doorgaans betrouwbare kringen in Leopold- stad vernomen. Niemand schijnt te weten waar Kaiondji naar toe is gegaan. Zoals gemeld werd hij maandag onder huisarrest ge plaatst nadat troepen van de centrale Kongolese regering de macht in Zuid-Kasai in handen hadden genomen. Later werd echter in kringen rond dc centrale regering in Lcopoldstad meegedeeld, dat Kaiondji nog steeds gevangen zit en wel „op een geheime plaats ergens in Zuid-Kasai", maakt aan de ochtendlessen, weer het startsein betekenen voor dc actie „Door het kind - vooi het kind". De zakjes zegels kosten twee, een mapje kaarten één gulden. Dc kinderen gaan tot 15 oktober op stap en op of omstreeks 12 november, de datum waarop de zegels ook aan de postkantoren verkrijgbaar worden gesteld, worden do bestellingen afge leverd. Dc actie „Door het kind - voor het kind" bracht vorig jaar het recordbedrag van J 2.900.000, - op. Het is de- laatste jaren de ge woonte, bij iedere actie de schijnwerper te richten op één van de vele groepen kinderen, die van het „kinderpostzegel- geld" profiteren. In 1961 waren dat vooral de blinde en dove kinderen, ditmaal worden de naar schal ting 12.000 lichame lijke gehan lici pic Nederlandse jongens en meisjes eens naar voren geschoven. Jongens en meisjes, die moei lijkheden moeten overwinnen, die hun leeftijdsgenootjes niet of in mindere mate kennen. Jon gens, voor wie een bal onhan teerbaar is, en meisjes die hun pop niet zelf kunnen aankleden. Kinderen, die, ook al zijn zij er intelligent genoeg voor, later be paalde beroepen niet zullen kun nen uitoefenen omdat ze worden geremd door overigens bijkom stige zaken, zoals de zwaarte van de voorwerpen waarmee ze dan zullen moeten omgaan of de trap van het kantoor. Over de omvang van het vraagstuk van de lichamelijk gehandicapte kinderen in ons land is bijzonder weinig bekend, zo zegt dr. J. van der Meer, medisch adviseur bij de centrale bond van onderling beheerde ziekenfondsen. In Nederland be staat geen aangifteplicht. Vol gens hem heeft men bij de laat ste volkstelling een unieke kans voorbij laten gaan om deze kin deren op te sporen. De zieken fondsen, waarbij 70 procent van de Nederlandse bevolking i§ aan gesloten, beschikken uiteraard over talloze gegevens en dr. Van der Meer meent dan ook, dat het tijd wordt, dat zij inzien dat er uiet deze gegevens-ietsigedaan kan worden. In enquêtes ziet hij niet veel heil. Wél meent hij, dat de Leerplichtwet een goede kans biedt op een beter inzicht in de mate waarin de invaliditeit in ons land onder kinderen voor komt, aangezien onlangs de be paling- van kracht is geworden, dat bij langdurige absentie van een leerling een medische ver klaring nodig is. Dr. Van der Meer zei voorts dat er onvoldoende coördinatie bestaat bij de revalidatie in het algemeen en bij de kinderreva- lidatie in het bijzonder. Hier door wordt, zijns inziens, geld en mankracht verspild. Hij acht het gevaar bijvoorbeeld niet denk beeldig, dat men geld gaat be steden aan projekten, waarvan het nut uiterst twijfelachtig is, De spreiding van de revalidatie centra over het land noemde hij zeer ondoelmatig. 5 die door de politie werd gezocht, verborgen had gehouden. De jongen was ter beschikking van de regering gesteld en was ondergebracht in een opvoe dingsgesticht te Hoenderlo. Hij verdween uit deze inrichting en spoedde zich naar Utrecht, waar hij onderdak kreeg bij zijn oudere zuster en haar echtge noot. De knaap vond een baan tje en betaalde normaal kost geld aan zijn „pleegouders". De politie, die vermoedde waai de knaap zich ophield, bezocht herhaaldelijk het schuiladres. De heer des huizes slaagde er ech ter steeds in de politiemannen zolang aan de praat te houden, dat de gezochte jongen zich tij dig uit de voeten kon maken. Dit lukte niet op de 4de juli van dit jaar. Hij zocht toen een schuil plaats op het dak van het huis, maar werd ontdekt en inge rekend. DOOR VAL VAN TRAP OVERLEDEN. De 73-jarige K. Sterk uit Gou da is donderdagmiddag om het leven gekomen door een val van de trap in zijn kosthuis. De man werd zwaar gewond naar bet Van Iterson ziekenhuis te Gou da vervoerd. Bij aankomst bleek hij te zijn overleden. TREKKER ONDER TREIN. Op een niet beveiligde over weg tussen Dedemsvaart en Herf- te is gistermorgen om half acht een landbouwtrekker in botsing gekomen met een trein. De be stuurder werd gedood. Een trein stel werd zodanig beschadigd, dat het moet worden wegge sleept. De treinen tussen Zwolle en Meppel rijden nu over enkel spoor. De hierdoor optredende vertragingen zijn gering. Het ongeluk gebeurde te Nieuwendijk in de gemeente Nieuw-Leusen. De trekker, die een melkwagen als aanhang had, werd bestuurd door de heer A. L. C. Reins uit Dalfsen, die op slag dood was. Trekker en melk wagen werden totaal vernield. De trein werd aan de voorkant zwaar beschadigd en kwam on geveer 800 meter verder tot stil stand. Later werd de trein door een goederentrein naar het voor malige station Dedemsvaart op geduwd. De heer Reins was melkrijder en heeft waarschijn lijk door de mist onvoldoende zicht gehad. Hij was ongeveer 55 jaar oud, gehuwd en vader van één kind. DEURWAARDER IN ARREST. De heer P. van L„ deurwaar der te Gorinchem, is failliet ver klaard. door de minister van Justitie in zijn ambt geschorst en dezer dagen door de rijks recherche in het district Dor drecht gearresteerd op verden king van verduistering van geld van cliënten. Om welk bedrag het hier gaat is nog onbekend en het kan nog geruime tijd duren, voor precies vaststaat hoeveel geld is verduisterd. Als waarnemend deurwaarder bij de arrondissementsrechtbank te Dordrecht en het kantonge recht te Gorinchem is benoemd de heer J. Cats, kandidaat-deur waarder te Emmen. DUITSE INBREKER AANGEHOUDEN In Baarn is een Duitser, de 35-jarige ongehuwde Friedrich M. uit Hamburg, aangehouden, die een groot aantal inbraken op de Veluwe, in Twente, in Dren the en Utrecht heeft hekend. Plaatsnamen wist hij niet te noemen, want die kende hij niet. Op woensdag 17 oktober is voor dit jaar de „Dag van natio nale bezinning op de verkeers onveiligheid" vastgesteld. Deze dag werd ingesteld op initiatief van Prinses Wilhelmina met adhr.: ;ie van Koningin Juliana. li Verbo, i voor V< >g Ver keer heeft- vei zocht in Kerk diensten op 14 oktober aan deze bezinningsdag aandacht te willen besteden. Van bijna 3.000 kerken "kwam het verzoek het speciale affiche met de tekst. „Gij zult niet doden" beschikbaar te wil len stellen. Op 17 oktober zal de vice- premier en minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Kort hals, de bevolking tot bezinning op de verkeersonveiligheid op roepen. In 1961 gebeurden 190.246 ver keersongelukken tegen 177.469 in 1960. Daarbij vielen 1992 (1926) doden. 30.618 (28.682) zwaar ge wonden en 19.542 19.676) licht- o vonden. Alleen al in Baarn h;!B hij dc vorige week in vier villa's inge broken. Ten behoeve van zijn Baarnse operaties had de man bij de rijwielstalling bij het sta tion een fiets gehuurd; men had hier, zoals te doen gebruikelijk was, zijn adres genoteerdeen hotel in Hilversum. Het bleek dc politie, die hier eens is gaan kij ken, dat de man wat het op geven van zijn adres betreft, wel te vertrouwen was. In totaal heeft de man ongeveer 80 inbra ken bekend; zijn buit beliep alles bijeen enkele duizenden guldens. Hij had uitsluitend grid ontvreemd; sieraden en derge lijke had hij steeds laten liggen. MATROOS IN BIAK OVERLEDEN In Hollandia is vrijdag offi cieel bekendgemaakt, oaf de matroos der eerste klasse Th. P. J. Maas donderdag in de ma rinekazerne in Biak plotseling is overleden. De overledene is 19 jaar oud, ongehuwd en afkom stig uit Vlissingen. Er is geen sprake van een ongeval. Het stoffelijk overschot zal waarschijnlijk heden reeds tege lijk met de stoffelijke overschot ten van alle in hot afgelopen jaar in Nieuw-Guinea omgeko men Nederlandse militairen met een speciaal gecharterd K.L.M.- vliegtuig naar Nederland worden gebracht. TWEE ENGELSEN MET MARIHUANA AANGEHOUDEN De afdeling verdovende midde len van de Amsterdamse centrale recherche heeft de 24-jarige uit Schotland afkomstige drukker W. J. S. M. en de 21-jarige mej. A. V. B. uit Londen aangehouden. Op een kamer aan de Wetering schans, die zij voor een paar dagen hadden gehuurd, werden in een kast drie plastic-zakjes met in totaal 500 gram Indische hennep oftewel marihuana ge vonden. De aanhouding geschiedde na dat uit een door de vreemdelin gendienst ingesteld onderzoek was gebleken dat beide Engelsen waarschijnlijk zonder middelen van bestaan in West-Europa rondzwierven. In het begin van deze week arriveerden de druk ker en zijn Engelse vriendin die hij in Frankrijk had leren ken nen, in Amsterdam. Zij ontkennen dat de inbeslag- genomen hoeveelheid marihuana (indien verwerkt tot sigaretten op de zwarte markt een waarde van ƒ6000. vertegenwoordigend) bestemd was voor de handel. Zij beweren dat de partij voor eigen gebruik bestemd was. De uit Edinburg afkomstige drukker heeft de laatste jaren rond gezworven in Canada. Ma rokko en een aantal West-Euro- pese landen. Hij beweert de ma rihuana in Tanger te hebben ge kocht. De politie heeft de indruk dat hij de laatste jaren geen vast werk heeft gehad. Het twee tal zal worden voorgeleid aan de officier van Justitie. PLAFOND STOKT IN: WONINGEN ONTRUIMD Als gevolg van het instorten van een plafond, moest vrijdag plotseling een begin worden ge maakt met de ontruiming van drie bouwvallige percelen aan de Bilderdijkkade (84 86 en 88) in Amsterdam. De Dienst Bouw- en Woningtoezicht van Amsterdam, die deze percelen reeds een half jaar regelmatig heeft gecontro leerd, had al eerder enkele wo ningen laten ontruimen. Het bureau voorlichting van de gemeente heeft, medegedeeld, dat het middelste van de drie be dreigde percelen thans vrij snel verzakt waardoor de andere pan den worden meegetrokken. Alle woningen, die momenteel in Am sterdam vrijkomen zullen voor de ongeveer 16 tot 18 gezinnen, die hun woningen moeten verla ten, worden gereserveerd. Hier toe is het rampenfonds van het C.B.H. inmiddels ingeschakeld. Zodra de 24 voor- en achterwo ningen die zich in de drie per celen bevinden zijn ontruimd, worden de panden doorgestem peld. De gemeente deelt mee, dat men zal trachten de percelen overeind te houden omdat bij sloping ook instortingsgevaar voor de aangrenzende percelen kan ontstaan.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 11