ZWITSAL MOEDER WORDEN..". Victor de Turenne II - De schrik der Saracenen Geen hoogovenbedrijf op Rozenburg Gemeenteraad van Axel Vrijdag 5 oktober 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 De directeur-generaal van de Arbeidsvoorziening dr. ir. D. R. Mansholt en zijn Belgische ambtgenoot F. Denis brachten een werkbezoek aan lerneuzen Pluimveehouders zenden telegram aan minister van Landbouw en Visserij DE WERELD- PLOEGWEDSTRIJDEN I meer in. De omzet is berekend VLIEGTUIG UIT JEMEN VOLMACHTEN VOOR KENNEDY „Open brief' aan koning Saoed ^riisr W E R K K L E D I N G. Kan Langer Gisteren had te Terneuzen een ontmoeting plaats tussen de directeur-generaal voor de Ar. beidsvoorziening dr. ir. D. R. Mansholt en zijn Belgische ambt- genoot de heer F. Denis, die met een aantal naaste medewerkers een bezoek brachten aan onze ge meente. Het was een gezelschap waarin zich bevonden de heren O. Mis- oppen en R. Etienne. beiden ad- viseurs van de Belgische direc teur-generaal, de heren P. Knop, directeur van het Rijksarbeidsbu reau, tevens plv. directeur-gene raal voor de Arbeidsvoorziening, dis. H. A. M. Moeskops, hoofd van de afdeling research van de directie voor de Arbeidsvoorzie ning, J. M. Hillenius, hoofd van de afdeling Vakopleiding van het Rijksarbeidsbureau, mr. J. W. S. Pabon, hoofd van de afdeling In ternationale Arbeidsmarktzaken van het Rijksarbeidsbureau, drs. C. A. Monster, adjunct-directeur van de Rijksdienst voor de aan vullende werkgelegenheid, K. van Dijk, hoofdinspecteur-directeur van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland en ,T. v. d. Gijp, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Terneuzen. De heren werden ten gemeen- fehuize officieel ontvangen en door burgemeester mr. H. Rijp- stra toegesproken. Na zijn waardering over dit be zoek te hebben geuit zeide de bur gemeester, dat de hedendaagse ontwikkeling der gemeente niet alleen in Nederlandse bestuurs- en industriële kringen wordt ge volgd, maar ook de aandacht heeft getrokken van overheid en ning in dit gebied de laatste tijd wordt gedaan. Hij sprak de hoop uit van een gezamenlijke Neder lands-Belgische aanpak der pro blemen. De heer Denis, die eveneens dankte voor de vriendelijke ont vangst, zeide zich volledig bij het gesprokene van de heer Mansholt te kunnen aansluiten. Hij prees voorts het initiatief van de heer Mansholt elkaar van tijd tot tijd te bezoeken en rekenschap te geven van bepaalde vraagstuk ken. Het Arbeidsverdrag van de Benelux, dat in 1957 gesloten werd. voorziet in de geografische mobiliteit van de werknemers. Indien men deze mobiliteit wer kelijk wil bevorderen, moet er ook sprake kunnen zijn van een beroepsmobiliteit, wat dus in houdt, dat de kwalificatie van werknemers in beide landen het zelfde is. De verstandhouding zou dan niet procentueel tachtig tegen twintig zijn, zoals thans het geval is met de kanaalwer- ken waarvan tachtig procent van de kosten van het project door het Belgische Gouverne ment gedragen wordt, doch fifty- fifty. Het gezelschap begaf zich' ver volgens naar hotel „Rotterdam" waar de lunch werd gebruikt. Het verdere gedeelte van de middag werd doorgebracht met het bezichtigen van de kanaal- werken, een rondrit over Sluiskil en een bezoek aan de Regionale Werkplaats voor Vakopleiding en het Arbeidsbureau, waarna het gezelschap tot slot een bezoek aan de Watertoren bracht. Wegens de moeilijke positie, waarin de Nederlandse pluim veehouderij is geraakt, heeft de Nederlandse Pluimveeteelt Or ganisatie, 't overkoepelend orgaan van de landelijke organisaties van pluimveefokkers, houders van vermeerderingsbedrijven, kuikenmesters en een grote groep van boerenpluimveehou- ders woensdag de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, in een telegram om directe steun gevraagd. Het telegram, dat is onderte kend door de voorzitter van de N. P. O., mr. C. E. E. Kuntze, luidt: „Het bestuur van de Ne derlandse Pluimveeteelt Organi satie, in vergadering bijeen te Amersfoort, verzoekt uw excel lentie met de meeste klem, ge zien de noodtoestand in de pluimveehouderij, voor een groot deel een gevolg van buitenlandse maatregelen van vóór 1 augustus 1962 en door niet juiste nako ming der E. E. G. voorwaarden na deze datum, aan de pluimvee houders de steun te verlenen die zeer noodzakelijk is, om een to tale ineenstorting van deze be drijfstak te voorkomen". Volgens de N. P. O. hebben alle Nederlandse pluimveebedrijven, ook de deskundig geleide bedrij ven van 1 juli 1961 af hun pro- dukten als eieren en slachtgevo- gelte tegen kale kostprijs of be neden kostprijs moeten afzetten. Deze bedrijven geraken nu in een noodtoestand, evenals de voor deze bedrijven zo noodzake lijke toeleveringsbedrijven als voederfabrieken enz., aldus de N. P. O. Bezoek aan de Regionale werkplaats voor Vakopleiding (Geheel luiks dr. ir. I). R. Mansholt.) bedrijfsleven van ons zuidelijk nabuurland waarmede Nederland gelukkig goede betrekkingen mag onderhouden, i Mr. Rijpstra vertelde verder een en ander over deze ontwik keling en liet de kanaalwerken, havenplannen en de daadwerke lijke industriële belangstelling de revue passeren. De leefbaarheid van het klimaat, waarvan voor vaarden zijn goede onderwijsin stellingen, variërend van kleuter onderwijs tot een volledig ge- equipeerd lyceum, gecompleteerd met voorzieningen op het gebied van technisch onderwijs, bege leid door tot behoorlijke ontwik keling gekomen instituten op het sociale, sociaal-culturele en so ciaal-economische terrein werk zaam, werden in deze rede even eens aangestipt. De medische voorzieningen mogen voor een plaats als deze uniek worden ge noemd en verheffen de gemeente Terneuzen boven Nederlandse gemeenten van gelijke omvang. De burgemeester noemde de pendel rampzalig en zeide te hopen, dat de hier gesignaleerde bedrijvigheid er toe zal leiden, dat vele jonge werkers aan deze streek gebonden zullen blijven. Over de economische samen werking met het Belgische ach terland zeide mr. Rijpstra. dat deze nog onvoldoende gestalte heeft, ondanks de nauwe relaties die de bevolking van deze streek onderhoudt met de Belgische be volking aan de overzijde van de grens. Zelfs zal de vraag onder ogen moeten worden gezien of de toenemende industriële activi teiten rondom het kanaal van Terneuzen naar Gent niet veeleer zullen uitmonden in onderlinge wedijver en concurrentie. Inci dentele pogingen tot nauwere samenwerking bieden nog weinig perspectief. Blijvende belangstel ling van de Rijksoverheden zal nuttig kunnen werken en er toe kunnen leiden, dat de zo goede betrekkingen in persoonlijk en ander opzicht leiden tot ontwik keling in breder verband tot heil van de streek. Na deze toespraak overhandig de de burgemeester aan de heren Mansholt en Denis een exem plaar van het bekende boekwerk „De geschiedenis van Terneu zen". De volgende spreker was de lieer Mansholt die zeide, dat mr. Rijpstra op stijlvolle wijze de problemen van dit gebied in zijn toespraak had aangesneden. Hij bracht dank voor de gelegenheid hier aanwezig te mogen zijn. Dit bezoek, zeide hij, past volledig in het kader van het werk, dat ten behoev» van de arbeidsvoorde- De burgemeester van Rotter dam, mr. G. E. van Walsum, heeft vóór de aanvang van de raadsvergadering van 'donder dag, een verklaring afgelegd om trent de gang van zaken met be trekking tot het onderzoek van de mogelijkheid van een Hoog ovenbedrijf op Rozenburg. Hij zeide in deze verklaring dat het uitvoerige onderzoek dat de ge meente heeft laten instellen, in ieder geval niet tot de slotsom leidde, dat het heter was het denkbeeld van de vestiging van een Hoogoven- en Staalbedrijf in Europoort verder maar te la ten rusten. Omtrent de aantrekkelijkheid van de vestigingsplaats laat dit onderzoek geen twijfel bestaan. Maar tot ons leedwezen heeft de bestudering van de rapporten Hoogovens tot het besluit ge bracht zich afzijdig te houden. Het onderzoek dat vanwege de gemeente Rotterdam is inge steld nadat eerder een com missie onder leiding van prof. Van Berkum in opdracht van Hoogovens, Staatsmijnen en de Nederlandse Kabelfabrieken een rapport had gemaakt had ten doel vast te stellen of er voor een Hoogoven- en Staalbedrijf op Rozenburg mogelijkheden zijn en indien dat onderzoek daartoe aanleiding geeft na te gaan of er ondernemingen waren die onder de stichting van zulk een bedrijf hun schouders wil den zetten. Contact hiertoe werd opgeno men met de Franse bureaux Se- ma en Sofresid, terwijl later ook do United States Steel Corpora tion erbij werd betrokken. In maart zijn de omvangrijke stu dies en rapporten ontvangen, die kwamen tot verschillende voor zichtig opgestelde conclusies. Eén ding werd duidelijk: het oprichten van zulk een bedrijf zou geen geringe onderneming zijn. Het rapport oordeelt het slechts verantwoord in twee etappes met een tussenruimte van vijf jaar tot een productie capaciteit van 1.675.500 ton ruw staal te komen cn berekent de Tienduizend mensen zijn gis teren getuige geweest van het eerste gedeelte van de wereld- ploegwedstrijden, die gisteren bij Dronten in Oostelijk Flevo land zijn begonnen. In een stro mende regen zijn de wedstrijden gistermorgen om half tien ge opend door de voorzitter van de wereldploegorganisatie, de West duitser Walter Feuerlein, en de voorzitter van het ploegcomité Nederland, mr. H. A. C. Middel- weerd. Om half elf werd het start schot voor de wedstrijd gelost en op dat ogenblik klommen de 36 ploegkampioenen uit 19 landen op hun tractoren om te begin nen aan de opdracht een stop pelveldje van 20 are om te ploe gen. De regen was opgehouden maar het terrein was bijna on begaanbaar geworden. De ploe gers zelf ondervonden weinig hinder van de nattigheidhet materiaal dat de meesten van huis hadden meegenomen was in het algemeen uitstekend en wel berekend op nat terrein. Een uitzondering hierop maak te de Hongaarse afgevaardigde Janos Horvath, die met een reusachtige landbouwtrekker was gekomen die wel geschikt is voor de ontginning van de stevi ge poestabodem, maar die moei lijk hanteerbaar was op de natte middelzware klei in Oostelijk Flevoland. Over de resultaten 'van giste ren wilde de jury aan het einde van de wedstrijden niets los laten. Vast staat echter volgens deskundigen waaronder ook Willem de Lint uit Zevenberg- schen Hoek, die in 1957 in Ohio U.S.A.) wereldkampioen werd dat de Scandinavische landen en dan met name Noorwegen, Fin land en Zweden, na deze eerste dag er gunstig voor staan. Voor de einduitslag zegt 'dit echter nog niets: gisteren is er geploegd op stoppelland en van daag zullen de deelnemers 20 are grasland te ploegen krijgen. De Nederlandse deelnemers, de 31-jarige nationale kampioen Abraham van Dijke uit Wol- faartsdijk (Zeeland) en de 28- jarige H. J. Burgers uit Zeven- bergsche Hoek, zijn niet zo thuis op graslandin Nederland wordt in het algemeen weinig gras land geploegd. Bram van Dijke zei dat hij over zijn resultaten van gisteren niet tevreden was. Vergadering van dinsdag 2 oktober. Aanwezig de leden M. L. M. IJsebaert en C. van Bendegem (wethouders). J. de Doelder, W. de Feijter, K. Hamelink. A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, D. J. Oggel, P. Scheele, J. Vink en A. de Waard. Afwezig zonder kennisgeving P. J. van Bendegem. Burgemeester M. K. van Dijke door ziekte afwezig. Voorzitter wethouder M. L. M. IJsebaert. Secretaris: P. G. van den Bos- se, gemeente-secretaris, 1. Opening Dc Voorzitter opent de verga dering met het uitspreken van het ambtsgebed. De Voorzitter deelt mede. dat de burgemeester door een lichte ongesteldheid verhinderd is aan wezig te zijn en wenst hem spoe dig herstel toe. 2. Notulen Deze worden ongewijzigd vast gesteld. 3. Ingekomen stukken en mede delingen Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden deze voor kennisgeving aangenomen. 4. Voorstel tot wijziging van liet raadsbesluit van 29 mei 1962 tot aankoop van diverse per ceeltjes grond van de Polder Noord-bij-Axel. Zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. 5. Voorstel tot het aankopen van het pand Buitenweg 94 te Axel van de lieer J. B. Ferket, St. Janstraat 35 te St. Jan steen. Dc heer Scheele zegt in het Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangersthap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een taxatierapport is voor de bere kening van de huurwaarde uit gegaan van de bestaande huur waarde van 260 per jaar, ver meerderd met de huurverhoging van 1 september j.l. Ik wil ech ter onder uw aandacht brengen, dat voor woningen die vóór de Vorige huurverhoging op 1 april 1960 minder dan 260 per jaar deden de huurverhoging niet mag worden toegepast. De opge zette berekening van de huur waarde, komt mij dan ook wel hoog voor. Bovendien als door de bewoner voorzieningen zijn ge troffen betreffende het onder houd, waardoor gebreken en verwaarlozing zijn voorkomen ook dan geldt de huurverhoging niet. Wethouder Van Bendegem antwoordt dat men om te komen tot een goed geheel met de ver menigvuldigingsfactor rekening moet worden gehouden. Alles wat wij opzetten moet toch ook sluitend zijn? Deze berekende huurprijs moet men zien als een overeenkomst welke ook verband houdt met het bedrag van de aankoop. Het voorstel van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Zonder bespreking of hoof delijke stemming worden achter eenvolgens goedgekeurd: 6. Voorstel tot het aanwijzen van een lid van de ideeënbus- commissie. 7. Voorstel tot liet aangaan van een vaste geldlening, groot ƒ700.000, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenliage. 8. Voorstel tot het verlengen van de huur van het zondags schoolgebouw voor het tijd vak 1 oktober 1962 tot en niet 30 september 1963. Alsnu komt in behandeling: 9. Voorstel tot iiet aankopen van liet pand Zeestraat 10 te Axel van mevr. wed. C. M. L. van WaesBoodts en consor ten te Westdorpe. De heer Oggel zegt niet tegen de aankoop te zijn: ik ben er zelfs voor dat dit gebeurt, maar vindt het bedrag voor deze ruïne zeer hoog. Het is wel een be drijfspand, maar deze zaak is BABYSET DE LUXE verlopen en er is nu geen omzet totale investering op 1,5 miljard gulden. Uitgaande van de gedachten- gang dat de leiding van zulk een bedrijf in handen zou moeten zijn van een Europese staalon- derneming of een combinatie van internationale staalonderne- mingen, hebben wij in overleg met de minister van Economi sche Zaken en met instemming van de United States Steel Cor poration besloten de rapporten in de eerste plaats in handen van Hoogovens te stellen. Tot ons leedwezen heeft de bestudering van de rapporten Hoogovens tot het besluit ge bracht, dat zij zich afzijdig wenst te houden, omdat naar haar me ning het door de United States Steel Corporation ontworpen plan naar de normen die Hoog ovens meent te moeten aanhou den op economische basis niet kan worden geëxploiteerd. Wel heeft zij nog de mogelijkheid ge opperd van een voortgezet on derzoek naar een tussen- of deeloplossing. In de Britse kroonkolonie Aden landde woensdag uit Jemen een Dakota op één motor. Aan boord bevonden zich Amerikaanse, Ita liaanse, Britse en Libanese diplo maten uit de Jemenitisehe hoofd stad Sanaa. Het toestel, dat aan de Jeme nitisehe luchtvaartmaatschappij toebehoort, werd door Britse vliegers bestuurd. Het had in opdracht van de regering van Jemen van Sanaa naar Taiz, eveneens in Jemen, moeten vlie gen. Een uur vóór 'de aankomst in Aden viel één der beide mo toren uit. Men slaagde er even wel in voldoende hoogte te hou den. Nadat de motor was gerepa reerd vertrok het toestel woens- "igmiddag weer naar Taiz, met 'e tweede piloot Peter Tame ais gezagvoerder. De eerste piloot, Tan Whitton, bleef in Aden ach ter. Hij had teovren verteld dat een Noorse piloot in Jemen ge dwongen was in dienst van de nieuwe regering troepen en wa pens te vervoeren. „Hij is op het ogenblik een zeer ongelukkig man", aldus Whitton. Volgens hem mag niemand Jemen ver laten. De Britse gezagvoerder is naar Aden gevlogen, teneinde het leven van zijn 15 passagiers te redden. Hij vreesde namelijk Taiz niet te zullen halen op één motor. Er is dus geen sprake van een vlucht uit het land. De Duitse diplomaat Jurgen Griesbach, die tot de inzitten den behoorde, zei dat in Jemen het gerucht gaat, dat Imam Mo hammed na de staatsgreep in soldatenkleren uit Sanaa is ont snapt. Het Witte Huis heeft meege deeld dat president Kennedy woensdag door het congres aan vaarde resoluties heeft onder tekend, die hem bepaalde vol machten verlenen, indien zich met betrekking tot Cuba of Ber lijn een noodtoestand zou voor doen. In één dezer resoluties wordt de president gemachtigd reser visten onder de wapenen te roe pen, indien er een noodtoestand intreedt. In de tweede resolutie geven de Verenigde Staten uiting aan hun vastbeslotenheid, om even tuele vanuit Cuba ondernomen pogingen tot ondergraving van Midden- en Zuidamerikaanse regeringen en communistische propaganda-acties met kracht tegen te gaan. N.V ra. p. ,r:'r. a. SAÏ.DB Radio-Sanaa heeft woensdag een open brief gericht aan ko ning Saoed van Saoedi-Arabië, aldus meldt radio-Caïro. Hierin -wordt gezegd, dat de hele we reld gehoord heeft van de revo lutie in Jemen „die het leven in Jemen heeft veranderd en een bladzijde heeft omgeslagen in de geschiedenis van het land". „Maar gij, koning en bescher mer van de reactie", aldus de brief, „gij wilt strijd voeren te gen de vooruitgang en de ont wikkeling en zodoende de loop der geschiedenis wijzigen. Het volk van Jemen is niet verwon derd over uw houding, maar uw lot is in handen van het broeder volk van Saoedi-Aarabië. KLM KLM-oyeralls nu ook in indanthren-blauw onder merk KLM-EXTRA Vraag er naar! 58. De troep Kruisvaarders on der leiding van Victor en Robert, rijden nu ongehinderd voort in de richting van Byzantium. El Bat- taur, die nog steeds zeer zwijg zaam is, toont na de zware beslis sing, welke h(j genomen heeft, een iets toeschietelijker houding, en Victor besluit dan ook om hem van boeien te verlossen. Hij gaat na I hem rijden en vertrouwt er op, dat de Saraceen geen pogingen zal doen om te ontvluchten. Dit schijnt veel indruk op El Battaur te maken. Na enige tijd vraagt hij aan Vic tor: „Hoe groot is het leger, dat uw aanvoerder in het veld brengt tegen de Saracenen?" „Dat kan ik u niet zeggen,'1 brengt Victor uit, „maar ik kan u wel verzekeren, dat het een reusachtige krijgs macht is. W(j willen geheel Klein- Azië weer in handen van de Chris tenen brengen en dan Jeruzalem veroveren!" El Battaur zwijgt nu verder. De greep rijdt steeds verder voort en tegen de middag zien zij c!o lerens van Byzantium uit da nevel oprijzen. De Byzantijnse soldaten, die aan de zeestraat ge legerd zijn, zorgen er voor dat Vic tor en zijn mannen zo spoedig mo gelijk over het water worden ge zet en nóg'diezelfde middag zetten ze voet in de oude stad. Robert gaat vooruit om hertog Godfried op de hoogte te stellen van hei resultaat van hun tocht. over het tijdvak 1952 tot 1961 maar de laatste jaren was dit veel lager dan de eerste jaren uit de berekening. Ook geloof ik niet dat bij een verdienste van 1800 een huur van 1200 be taald kan worden en twijfel of de cijfers wel met de werkelijk heid overeenkomen. Dit is een onbewoonbaar pand en met 16.000 er aan te besteden is het niet bewoon- en bedrijfsklaar te maken, maar ik geloof ook niet dat dit zal worden gedaan. De verkoopwaarde is slechts 2/5e van het gevraagde bedrag. Daar om wil ik het college aanraden voorzichtig te zijn met deze aan koop. De Secretaris antwoordt dat het taxatierapport klopt en dat inderdaad de eigenaar dit pand wilde verbouwen, maar toen de gemeente hiervan kennis kreeg heeft men de eigenaar er op ge wezen dat de gemeente dit pand wilde kopen voor het doen tot standkomen van de traverse Oranjestraat. Hierdoor is het pand onbewoonbaar geworden. Wat de cijfers betreft deze zijn uit de boekhouding overgenomen en wij kunnen hier niet aan ont komen. De taxatie is op onteige ningsbasis en dit schrijft een ter mijn van 10 jaar voor. Het door de eigenaar gevraag de bedrag was nog hoger. Wij kunnen niet taxeren naar de toe stand van heden De Voorzitter zegt dat B. en W. erg voorzichtig zijn, maar het is nu eenmaal zó, dat bedrijfs panden duur zijn. Het voorstel wordt aangeno men zonder hoofdelijke stem ming met de aantekening dat de heren D. J. Oggel en J. C. van Luijk te hebben tegengestemd. Alsnu worden de punten 10 tot en met 15 der agenda zonder be spreking of hoofdelijke stemming overeenkomstig de voorstellen van B. en W. aangenomen. 10. Voorstel tot verkoop aan de heer M. C. Lansen te Axel.' van 21 m grond, gelegen aan de Buitenweg. 11. Voorstel tot aankoop van het pand Oudewyk 26 van de heer D. de Blaaij te Axel. 12. Voorstel tot bet bouwen van 22 woningwetwoningen in plan „Oost". 13. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren reglement. 14. Voorstel tot verhoging van de huurcompensatie per 1 september 1962. 15. Voorstel tot wijziging van de Arbeidsovereenkomsten ver ordening. 16. Voorstel tot liet verlengen van de Singelweg tot aan het Buthstraatje en tot liet voteren van de daarvoor be nodigde gelden. De heer P. Scheele vraagt of het wellicht mogelijk is de Wil- helminastraat dooi' te trekken, daar dit voor het verkeer uit plan West een kortere weg zou zijn voor de richting Sluiskil. Indien de Singelweg wordt doorgetrok ken is dit voor de bewoners van plan West geen kortere maar een omweg. Indien het niet mo gelijk is de Wilhelminastraat door te trekken, misschien is er dan een rijwielpad naar het Buthstraatje te leggen. Wethouder Van Bendegem ant woordt dat hetgeen de heer Schee- le hier vraagt, buiten het voor stel van B. en W. ligt. Het door de heer Scheele gevraagde is nog niet mogelijk. Er is hiervoor nog geen geld beschikbaar en ook is het nog niet bekend hoe het met de grond daar precies zal gaan. Men kan met het nu beschikbare geld maar één ding doen. RONDVRAAG De heer De Feijtervraagt of met de vernieuwing van de Kerkdreef het mogelijk zal zijn een parkeergelegenheid te schep pen zoals in de Noordstraat. Het is thans dikwijls niet moge lijk door de Kerkdreef te rijden. De heer Van Luijk wil zich hierbij aansluiten daar het bijna dagelijks voor komt dat er verkeersopstoppingen in de Kerkdreef ontstaan. De heer Scheele zegt dat het betegelen van de brandgang tus sen de Olivier- en Robertstraat is stilgelegd. Hij vraagt of het mogelijk is dit werk weer spoe dig te hervatten aangezien bij enige regen daar erg veel water komt te staan. De heer Maas zegt dat de toe gezegde verlichting te Spui nog niet is aangebracht. Dit is wel een groot ongemak. Hij vraagt of het niet mogelijk is zulks met de P.Z.E.M. te bespreken. De heer Vink vraagt, nu voor de verbetering van het zwembad het kanaaltje wordt verlegd, ook de toegangswegen kunnen wor den veranderd. De heer Oggel wil een woord van dank brengen, naar aanlei ding van de gehouden bevrij dingsherdenking, aan het college van B. en W. en het gemeente- personeel voor de keurige ver zorging van de Poolse graven. De aanwezige Poolse oud-strij ders hadden hierover alle 3of. Is het misschien mogelijk ook de graven van de burgerslacht offers te onderhouden, daar dc nabestaanden dit niet allen zelf kunnen verrichten? i Verder zou hij willen vragen nu wij een toewijzing hebben ge kregen van 22 woningen, of het niet mogelijk is hiervan enige op het Spui te bouwen. De Voorzitter dankt voor de waarderende woorden van de heer Oggel over het onderhoud van de graven van de Poolse gevallenen, waarna hij de ver gadering sluit met het uitspre ken van het dankgebed.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5