i I"iet voor niets op visite bij Tito Het verbond Rode Pimpernel RADIO EN TELEVISIE J Bent TJ ook zo getrouwd? lijdag 28 september 1962 Vrijdag 28 september 1962 DE VRIJE ZEEUW pagina 9 P. J. van de Sande ÏOUTE PINDA'S rote zak IVat schuilt er achter? Gaat 't om Tito's opvolger? Spanjaarden die in Nederland werken afgeraden naar rampgebied te gaan KENNEDY OVER DE AMERIKAANSE ECONOMIE I Witte Euis, noemde hij het vol- Igende: VEROORDELING IN ZUID-KOREA Vijf Spanjaarden vliegen naar rampgebied Omdat mannen vergeten. VERLOOFD STEL PLEEGDE INBRAKEN EN DIEFSTALLEN BEURSO VERZICHT SOWJET-UNIE EN CUBA ZULLEN WORDEN GEWAARSCHUWD BRITSE SOLDAAT NAAR OOST-BERLIJN UITGEWEKEN ten resultaat van het staats- zoek van Sowjet-president onid Brezjnew aan Joego- lavië is, dat de Amerikaanse pelitici bij wie de naam van |TiH toch al niet in hoog aanzien gat nog meer op hem zullen Igeven en zich nog sterker zul len verzetten tegen het verlenen L hulp. Hierachter steekt iets L ergernis dat een man aan |e zoveel dollars zijn besteed, jch toch rustig communist blijft hemen en daar naar handelt. ■En communist is en blijft Tito; het Engelse blad The Guar- |ia te citeren: Hij beseft zeer Td dat de U. S. S. R. de leiden- |e communistische mogendheid Dat wil zeggen: er mag ruzie ■in en die was er al heel veel maar een geestelijke verwant- :hap blijft er nu eenmaal tussen fcoskou en Belgrado. I The Guardian wijst overigens Ji nog een merkwaardig punt: Joego-Slavië heeft nooit veel Toordeel gehad van de verzoe kingen die soms heel, soms half pet de Sowjet-Unie zijn beklon ken sinds de grote breuk in 1948. verzoeningen verslechterden hto's relaties met de anti-com- Tunistische wereld en met de lommunistische kwam het altijd E weer snel tot een afkoeling in Ie betrekkingen. Natuurlijk gaat men gissen Kaar de redenen van het Rus sische initiatief nu eindelijk eens het staatsbezoek van Tito aan ■Moskou zes jaar geleden met een tegenbezoek te honoreren. De Russen hebben geen speciale jeileu op Tito politieke druk uit [te oefenen en in de internationale politiek was steviger te steunen'. Bij alle belangrijke punten als Berlijn, de ontwapening, de af keer van de E. E. G. en nog zo jiet een en ander trekken Moskou [en Belgrado wel ongeveer één lijn. En Tito's invloed op de neu- tralistische landen laatstelijk op het congres van Belgrado be vestigd kan Chroesjtsjov al leen maar welkom zijn. Omgekeerd kan men veronder stellen dat de Joegoslaven zich door de groei van de Euromarkt conomisch wat in de klem ge reven voelen en daarom hun re laties met de Oosteuropese markt villen verstevigen. Maar van Tito kan men op dat punt niet teveel concessies verwachten. Tij heeft economische ellende getrotseerd toen hij met Stalin brak. De Joegoslaven die er trots op zijn dat zij door niemand be vrijd werden, maar zelf hun land op de Duitsers heroverden, leven in een fel nationalisme, dat niet te koop. Sommige commentatoren op peren dat het bezoek van Breznjew onderdeel is van het merkwaardige ritueel dat Pe king en Moskou hebben ge kozen om elkaar de huid vol te schelden. Dat gebeurt niet door rechtstreekse beledigin gen. Wat Mao Tse-Toeng in Nikita Chroesjtsjev afkeurt, vertelt hij door openlijk maar schalk Tito aan de hand van de marxistische schrift te ont maskeren als een revisionist en een lakei van het kapita lisme. Wellicht is het treiteren van Peking, dat het als een belediging op mag vatten dat de Russen zo aardig zijn voor de man die de rode Chinezen haten, een de Sow- jets welkom bij-effect van Brezjnews bezoek, maar het zal niet het hoofddoel zijn. De Russen weten dat de natio nalist Tito zijn zelfstandigheid niet zal verkopen voor welke gunst der Russen ook. Maar de nu door Tito zo met heilwensen overladen kameraad Chroesjt sjov weet ook, dat de oude par- tisaan hoogbejaard is: in de zeventig. Een opvolging ligt in het verschiet. Als die opvolger gekozen moet worden onder om standigheden dat er vijandschap bestaat tusen de U. S. S. R. en Joego-Slavië, zal de nieuwe pre sident in Belgrado vermoedelijk ook uit de anti-Russisehe ge lederen voortkomen. Is er vriend schap, dan kan die nieuwe na tionalistische president toch wel zeer voor Moskou geporteerd zijn. En dan wellicht kan pre mier Chroesjtsjov het in 1948 verbroken communistisch blok weer tot zijn oude omvang terug brengen. (Nadruk verboden.) TOCH ONREGELMATIGHEID IN NIJMEGEN De burgemeester van Nijmegen heeft, in overleg met de officier van justitie in Den Haag, be kendgemaakt, dat bij een don derdag ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat in een belangrijk oorlogsschadegeval op onregelmatige wijze is getracht een uitkering van het rijk te krij gen. Door het rijk is een voor schot verstrekt. Afgezien van de administratieve gevolgen wordt overwogen of deze onregelmatig heid aanleiding zal geven tot strafrechtelijk optreden tegen de verantwoordelijke gemeenteamb tenaren. Hangende het onderzoek kun nen geen verdere mededelingen worden verstrekt, aldus een schriftelijke verklaring van de burgemeester. Frcsident Kennedy heeft woens- dag verklaard dat er, ondanks indrukwekkende economische Zolderingen in de afgelopen 18 ruutnden, verscheidene gebieden op het brede Amerikaanse eco- Inomische front zijn ,.die ons nog steeds ernstige zorg bereiden'. Op een bijeenkomst van men- Iren uit de publiciteitssector van I de zakenwereld, gehouden in het II Wij hebben een werkloos heidspercentage dat onaan vaardbaar hoog is. |2. Wij hebben een aanzienlijk industrieel ver-mogen dat nog niet ten volle wordt uitgebuit; de staalindustrie is hiervan het duidelijkste voorbeeld. 3 Wij hebben in bepaalde gebie den voortdurende economische nood. Wij hebben nog een wel iswaar slinkend maar onaan- naam te kort op onze interna tionale betalingsbalans en wij hebben nog een economische groeitempo dat is achter ge bleven bij dat van andere grote industrielanden. I De regering en zakenwereld moeten nagaan wc/ke aanvullen de stappen kunnen worden ge nomen om 'n economisch groei tempo te handhaven dat de be volkingsaanwas, alsmede die technologisch niet op hun plaats zijn kan absorberen. De president verklaarde ten slotte dat de V. S. ook een con currentiepositie in het buitenland moeten handhaven, „in het bij zonder bij onze Europese buren die ons in staat zullen stellen op een bevredigende basis op hun markten te concurreren, waar door wij onze betalingsbalanspo- sitie kunnen beschermen". Een Zuidkoreaanse militaire rechtbank heeft de vroegere pre mier, dr. John M. Tsjang, ver oordeeld tot tien jaar gevange nisstraf. Volgens de rechtbank had Tsjang een complot tegen de militaire regering van gene raal Joeng Hoei Park finan cieel gesteund. De eis luidde le venslang. Twee andere beklaagden wer den tot de doodstraf veroordeeld. De in Nederland werkende Spanjaarden, die afkomstig zijn uit het rampgebied, is afgeraden zich naar hun land te begeven. Het rampgebied is nog onbe reikbaar. Militairen hebben het gebied afgesloten. Wel worden pogingen gedaan om zo snel mo gelijk inlichtingen te krijgen over de welstand van d'e naaste familieleden van de Spanjaarden. In de Nederlandse textielindu strie werken meer dan 350 Spaan se arbeiders. Een groot aantal van hen is afkomstig uit de plaatsen Tarrasa en Sabadell en omliggende dorpen. Zij verke ren in grote ongerustheid om trent het lot van de familieleden. De fabrikanten Vereniging En schede, die voor de gehele tex tielindustrie de werving in Span je verzorgde, heeft zich woens dagavond telefonisch met haar vertegenwoordiger in Barcelona verstaan. Men bleek nog niet over een lijst met namen van slachtoffers van de ramp te be schikken. Anderzijds heeft de vereniging gistermorgen een lijst samenge steld met de namen en adressen van in het rampgebied wonende familieleden van de in Neder land vertoevende Spanjaarden. Deze lijst is via het Nederland se Rode Kruis naar het Spaanse Rode Kruis gezonden. Voorts heeft de Fabrikanten Vereniging Enschede de consul- generaal der Nederlanden, de heer A. A. C. Rademakers te Barcelona, verzocht te bemidde len om nadere inlichtingen over het lot der familieleden van de Spanjaarden te verkrijgen, ter wijl tevens getracht wordt via radio Barcelona deze inlichtin gen in te winnen. Vijf Spaanse arbeiders zijn als vertegenwoordigers van hun landgenoten, die in de Twentse textielindustrie werkzaam zijn, gisteravond om tien uur van de vliegbasis Twente rechtstreeks naar Barcelona gevlogen. Zij zullen contacten leggen met fa milieleden, organisaties en in stanties om inlichtingen te krij gen over het lot van hun familie leden in het rampgebied. De Vijf Spanjaarden gaan met het vliegtuig van de Twentse tex tielindustrie. De deputatie staat onder leiding van de heer Wa genaar, die in Barcelona voor de Fabrikanten Vereniging Ensche de de werving van arbeidskrach ten verzorgde. De Spaanse ambassade in ons land heeft inmiddels de Spaanse regering gevraagd om zo spoe dig mogelijk lijsten met de na men van de slachtoffers van de ramp naar Nederland te zenden. Dit leven is ons niet gegeven om door te zeuren. Het huwelijk is geen oude japon, die U bij gebrek aan beter thuis maar afdraagt. Wat het huwelijk dan wél is, leest U nu en in de komende weken in MARGRIET. Fel, eerlijk en openhartig vertelt een man, die er door praktijk en ambt alles van af weet, over de harde en toch heerlijke werkelijkheid van het huwelijksleven. dat mensen belangrijker zijn dan de maan, stuurde MARGRIET een Nederlandse huisvrouw de ruimte in. Zij maakte per straalvliegtuig één omwenteling om de aarde. Zij keek niet naar beneden, maar naar binnen. In harten en huiskamers van andere huisvrouwen, overal ter wereld. En dit is nog maar 'n greep uit de grote MARGRIET I Abonneer U nü, bij de bezorger in uw wijk of recht streeks per briefkaart bij MARGRIET, Stadhouders- van de door - BARONESSE ORCZY - 57) Nadruk verboden. En de arme Yvonne was erg verwonnderd en diep verslagen, omdat natuurlijk alles wat my- lord zei waarheid was; en toch schreide haar geweten luid in haar arme kleine borst, en de gedachte deze vriendelijke En gelsen te verraden was haar on draaglijk. „Yvonne", fluisterde mylord op die overredende toon, die als de liefelijkste muziek was in haar oren, „mijn kleine Yvonne, je vertrouwt mij, is het niet?" „Met mijn hele hart, mylord", fluisterde zij vurig. „Nu dan. zou je van mij kun nen geloven, dat ik een waar achtige vriend zou kunnen ver raden?" „Ik geloot, mylord. dat wat gij doet altijd goed en recht is". Een zucht van oneindige ver lichting ontsnapte zijn lippen. „Welaan, dat is beter!", zei hij, haar vriendelijk over de wangen strelend. „Luister nu naar mij, kleintje. Hij, die de leider van ons is, is de meest onvervaarde, waaghalzerige deugniet die de wereld ooit gekend heeft. Hij is Het die men „de Rode Pimper nel" noemt!" „De Rode Pimpernel!", fluis terde Yvonne, in haar ogen een bijgelovige angst, want ook zij had gehoord van de geheimzin nige Engelsman en zijn volge lingen, die aristo's en verraders van de dood redden, waartoe do rechtbank van het voik hen ver oordeeld had, en op wio de machtige hand van het Comité van Openbare Veiligheid maar nooit had kunnen neervallen. „Deze Rode Pimpernel", zei mylord na een poosje ernstig, „is eveneens mijn meest bittere vijand. Met leugens en beloften haalde hij mij over om mij bij zijn werk van spionage en ver raad te helpen, mij noodzakend dit werk, waartegen mijn ziel in opstand komt, te verrichten. Jij kunt mij vrij maken van deze gehate dwang, kleintje. Jij kunt mij vrij maken om weer een nieuw leven te beginnen, vrij maken om lief te hebben en mijn liefde aan jouw voeten te leggen". Zijn stem was uiterst teder ge worden, en zijn lippen waren, toer hij deze hemelse woorden fluisterde, heel dicht bij haar oor. Hij, een groot heer, beminde een ellendige, kleine zwerveling, wier familie bestond uit een blinde vader en twee bijna uit gehongerde broertjes, en wier enig tehuis dit miserabele on derdak was, waaruit mylords beminlijkheid en milddadigheid haar spoedig zouden wegvoeren. Denkt gij dat Yvonne's gevoel van goed en kwaad, van eerlijk- De politie te Groningen heeft klaarheid gebracht in een groot aantal diefstallen en inbraken gepleegd in de afgelopen maan den in de stad Groningen. De daders, een verloofd stel, een 21- jarige jongeman en een 19-jarig meisje, zijn gearresteerd en in gesloten. 'Zij worden ter beschik king van de justitie gesteld. In da nacht van zaterdag op zondag, omstreeks kwart over drie, trof een surveillerende po litieman in de Verlengde Visser straat een jongeman aan die een groot voorwerp achter op zijn fiets vervoerde. De agent vond dit wat vreemd op dat ogenblik van de nacht en hield de jongen aan. Het voorwerp bleek een splinternieuw TV-toestel te zijn. „Wilt u het overnemen?" vroeg de jongen aan de agent, „ik heb het op de zandvlakte van de Westerhaven gevonden". Maar aan het toestel zat geen enkele zandkorrel en daarom nam de agent de jongen mee naar het bureau. Uit het onderzoek bleek dat het toestel diezelfde nacht gesto len was bij de Fa. Zondervan aan de Paterswoldseweg. Het tweetal had nl. ontdekt dat de voordeur niet op slot zat. Beslo ten werd toen een televisietoe stel mee te nemen, een blik in de kas leverde nog een- buit van 92,op. Het nader onderzoek wees uit dat het verloofde stel vele diefstallen en nibraken ge pleegd heeft. Samen hebben zij op 18 juli zich door verbreking toegang verschaft tot het ten toonstellingsterrein achter Fon- gers aan de Hereweg en daar een tent ter waarde van 200 gesto len. Op 10 augustus nam het meisje van de machinefabriek Helpman waar zij werkte, een bedrag van ƒ100 weg. Voorts heeft de jongen een A.V.O. uni- verseelmeter uit het natuurkun dig laboratorium aan de Wester singel weggehaald, een apparaat ter waarde van 800. Uit een fotogroothandel werd gestolen een vakcamera met statief en verdere toebehoren en drie filmcamera's, een radioverster ker was de buit in een handels drukkerij en een autoradio werd gehaald uit een geparkeerd staande auto. heid en verraad, sterker geweest moest zijn dan dat primitieve in stinct van een vrouw met een eenvoudig hart, om zich zelf vol vertrouwen te werpen in de ar men van de man die erin slaag de haar liefde te winnen? Yvonne, overrompelend en be toverd, fluisterde steeds door haar tranen heen„Wat wil my lord dat ik doe?" Lord Kulmsted stond voldaan uit zijn knielende houding op. „Luister naar mij, Yvonne", zei hij. „Je bent op de hoogte van de plannen van de Enge.s- man, is het niet?" „Natuurlijk", antwoordde zij eenvoudig. „Hij moest ze mij we! toevertrouwen". „Dan weet je dat vanavond na zonsondergang ik en de drie an deren naar Courbevoie moeten gaan, te voet, om daar te tracn- ten paarden te krijgen vóór als de chef komt". „Ik wist niet waarheen u en de andere drie heren gingen, my lord", antwoordde zij„maar ik wist dat enigen uwer om vier uur een tocht gingen maken, ter wijl ik hier moest wachten op uw leider en avondeten moest klaarmaken voor hem". „Tegen hoe laat zei hij dat hij komen zou?" „.Daarvan zei hij niets; maar hij vertelde, dat als hij terug komt, hij vrienden mee zou brengen een dame en twee kleine kinderen. Zij zouden hon gerig en koud zijn. Ik geloof dat zij nu in groot gevaar verkeren, en dat de dappere Engelsman van plan is om ze uit dit vrese lijke Parijs te brengen naar een veilige plaats". „De dappere Engelse heer, my dear", antwoordde mylord met een minachtende lach, „is bezig met afschuwelijk spionagewerk. De dame en de beide kinderen zijn zonder twijfel onschuldige werktuigen in zijn handen, juist zoals ik ben, en als hij hen niet langer nodig heeft zal hij ze aan het Comité van Openbare Vei- INTERNATIONALS FLAUW De hoofdfondsen hebben don derdagmiddag, na de opleving van woensdag, wederom gevoelig lagere koersen te zien gegeven. Voor Philips, Unilever, Kon. Olie en Hoogovens was de stemming bepaald flauw echter met gerin ge omzetten. AKU hield zich in dit milieu nog het best. De ope- ningsprijs van 136,60 betekende voor de Philips-aandelen een koersverlies van ca. vier gulden t.o.v. de voorgaande slotprijs. Unilever 2,50 en Kon. Olie 2,20 lager op resp. 128,30 en 138,60. Later werd voor Kon. Olie 139 betaald. Hoogovens werden op 525 ge adviseerd hetgeen voor dit fonds een koersverlies betekent van elf punten. De produktiebeperking bij de Dortmund Hörder, in welk bedrijf Hoogovens een belang hebben van ruim veertig procent, van profielen als gevolg van het verminderen van de orders, zal aan de koersdaling van de Hoog ovenwaarden wel niet vreemd zijn, aldus de beurs. Het weinig overtuigende her stel dat Wall Street dinsdag te zien heeft gegeven op de flauwe voorgaande dag, werd woensdag gevolgd door forse koersverlie zen. Het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen daal de er erica tien punten tot 578.48. De Nederlandse hoofdfondsen werden in de zwakke stemming meegezogen, waardoor Philips één, Kon. Olie een half en Uni lever dollar lager sloot. Deze teleurstelling veroorzaakte in Amsterdam woensdagavond niet geringe koersdalingen. Ook gedurende de verdere beursduur bleef de handel zeer rustig. In de scheepvaartafdeling viel de stemming zeker niet tegen. Doorel'kaar waren de koer sen slechts een weinig lager bij die van woensdag. Cultures zwak, evenals de staatsfondsen. In de Amerikaanse afdeling werden certificaten Canadian Oil na de forse koersstijging van woensdag, wederom iets hoger geadviseerd. De Shell Investment Ltd, dochteronderneming van de Kon./Shellgroep, heeft een eer der uitgebracht bod op de aan delen Canadian Oil verhoogd. De ligheid overleveren dat hen zon der twijfel ter dood zal brengen. Dat zal ook mijn lot zijn, Yvon ne, als jij mij niet te hulp komt". ,0, nee, nee!", riep zij vurig uit. „Zeg mij wat ik doen moet, mylord, en ik zal het doen". „Bij zonsondergang", zei hij, zijn stem zó dempend dat zeifs zij hem nauwelijks kon verstaan, „wanneer ik en de drie anderen op weg zijn gegaan, ga dan regelrecht naar het huis waar van ik sprak, in de rue Dauphine weet je waar het is?" „O ja, mylord". „Je zult het huis herkennen aan het vervallen portiek en de gerafelde rode vlag erboven. Daar gekomen moet je de deur openen en zonder aarzelen bin nen gaan. Daarna moet je vra gen om burger Robespierre te spreken". „Je moet niet bang zijn, Yvon ne", zei hij ernstig; „je moet aan mij denken en aan hetgeen je voor mij gaat doen. Mijn woord erop, dat Robespierre heel vriendelijk naar je zal luis teren". „Wat moet ik hem dan zeg gen?" fluisterde zij. „Dat er een geheimzinnige troep Engelsen in dit huis ver borgen is dat hun chef onder hen bekend is als „de Rode Pim pernel". Laat de rest maar aan Robespierre over. Ge ziet hoe eenvoudig alles is?" Het was inderdaad heel een voudig Ook deinsde het kind niet meer terug voor de lelijke taak die mylord, met zacht ge praat en een tedere stem, zo ijverig bezig was haar op te dragen. Nog een paar woordjes van liefde die hem niets kostten, een paar kussen die hem nog minder kostten, omdat het meisje hem liefhad en jong en aardig was, en Yvonne was als was in de handen van de verrader. (Wordt vervolgd.) directie heeft haar aandeelhou ders aangeraden het verhoogde bod te accepteren. Donderdag werden certificaten van 6% procent obligaties groot 100 pond sterling „Imperial Che mical Industries Ltd" geïntrodu ceerd. De koers werd vastgesteld op 110% procent per certificaat van 100 pond sterling. De belang- sterling was zeer groot. In de lokale afdelingen viel niet veel te beleven. Merendeels konden hier koersverliezen wor den geconstateerd. Beursindices 25/9 26/9 27/ 9 Intern, conc. 436.7 438.1 430.1 Industrie 323.2 324.7 320.8 Scheepvaart 136.3 137.2 136.1 Danken 242.3 242.6 239.3 Kandel enz. 141.3 141.6 140.3 Algemeen 331.5 332.6 327.4 Nabeurskoersen A.K.U.: (355%) Kon. Olie: 138.50—139.70 (139.10) Philips: 136.50—138.80 (137.10) Unilever: 128.00—129.30 (128.60) Hoogovens: 527—529 (526) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden luiden: Engels pond 10.0410.14 Amerikaanse dollar 3.57—3.61 Canadese dollar 3.30%—3.35% Franse frank (100) 73.00—73 50 Belgische fr. (100) 7.20%—7.25% Duitse Mark (100) 89.65—90.15 Zweedse kroon (100) 69.3070.30 'Zwitserse frank (100) 83.05—83.55 Ital. lire (10.000) 57.25—59.25 Deense kroon (100) 51.60—52.60 Noorse kroon (100) 51.60—52.60 Oostenrijkse Schilling (100) 13.92%—14.02% Port. escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.92%—6.07% Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft woensdag met 384 tegen zeven stemmen een resolutie aanvaard, waarin de Sowjet-Unie en Cuba worden gewaarschuwd de veiligheid der Verenigde Staten, en van het Westelijk halfrond in het alge meen, niet in gevaar te brengen. Dezelfde resolutie is verleden week reeds door de Senaat met overweldigende meerderheid goedgekeurd. De aldus door het Amerikaanse congres aanvaar de resolutie is thans tér onder tekening aan president Kennedy toegezonden. DOCENTENTEKORT IS DIEPTEPUNT GEPASSEERD In de memorie van toelich ting op de begroting 1963 van het departement van O. K en W meent minister Cals, hoewel het tekort aan bevoegde docenten voor de verschillende sectoren van het onderwijs nog nijpend is, toch wel te kunnen stellen dat het dieptepunt is gepasseerd. Met name geldt dit, zo zegt de me morie van toelichting, voor het lager onderwijs, waar de ont wikkeling van het potentieel aan onderwijzers mede in ver-, band met de daling van het aan^ tal leerlingen het mogelijk zal maken in de loop van hel komende jaar tot invoering van de eerste fase van de verlaging van de leerlingenschaal over te gaan. De bewindsman zegt, dat hij het tot zijn voornaamste zorg blijft rekenen de voorziening in bevoegde docenten zoveel moge lijk te waarborgen. Meegedeeld wordt dat enkele wetsontwerpen ten departemente zijn gereed gekomen, te weten een ontwerp van wet op het Leerlingwezen en een ontwerp van wet tot wijziging van de La- ger-Onderwijswet 1920. ZATERDAG 29 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Geestelijke liederen; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor do huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lichte orkest werken (gr.); 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Klassiek orgelspel (gr.); 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Lichte gram.; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Accordeonmuziek; 13.45 Franse les; 14.05 Gram.; 14.10 Voor de jeugd; 14.30 Idem; 15.30 Metro- pole-orkest; 16.10 Klankbeeld; 16.40 Lichte orkestmuziek (gr.); 17.00 Sportactualiteiten17.10 Fragmenten uit Madame But terfly, opera; 17.30 Boekbespr.; 17.40 Moderne kamermuz. (gr.); 18.00 Kunstkroniek; 18.30 In strumentaal trio en solist; 18.50 Praatje voor politieke voetgan gers; 19.00 Nws; 19.10 Actuali teiten; 19.25 Pianorecital (gr.); 19.45 Lezing; 19.55 Populaire klassieken (gr.); 20.50 Vragen- beantwoording; 21.00 Gevar. pro gramma; 21.45 Operettemuziek; 22.20 Report. Landdag St. Adal bert 1962 te Rotterdam; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.C0 Moderne muziek (gr.); 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.); 8.00 Nws en postduivenber.; 8.19 Lichte gram.; 9.00 Gymn. v. d. vrouw; 9.10 Klassiek pianoconcert; 10.00 Lezing; 1C.05 Bijbeloverdenking; 10.20 Ballroomorkest10.50 Ca baret; 11.20 Sportnieuws; 11.45 Lichte muziek; 12.15 Lezing; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.34 Vers van de pers; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Streekuitz.Friesland; 14.30 Or gelspel en zang; 15.00 Omroep orkest en solisten; 16.40 Boek bespreking; 17.00 Radio Jazz club; 17.30 Actualiteiten; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 18.30 Theaterorkest; 19.00 Ar tistieke staalkaart; 19.30 Ge sprek over heroriëntatie der Kerken19.45 Gram.19.55 Deze week, lezing; 20.00 Nws; 20.05 Tango-Rumba-orkest en zang- solisten; 20.30 Grand Gala du Disque uit Scheveningen (in de pauze21.4522.00 Socialistisch commentaar; 22.00—22.10 Nws) 23.30 Lichte gram.; 23.55—24 00 Nws. ,®™SSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gevar. gram.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Gevar. gr.; 12 50 Programmaoverz.; 13.0u Nws; 13.15 Voor de teenagers- 14 00 Filmmuziek; 14.30 Amus. muz.; 15.15 Programma voor platen- liefhebbers; 16.30 Broer en zus eb zo...; 17.00 Nws; 17.15 Lichte gram.; 18.00 Kerkorgcirecital 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Orkestmuziek; 20.00 Cabaretprogramma; 21.00 Mu ziek van Belgische componisten; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. muziek; 23.00 Nws; 23.05 Amus. muz.; 23.35 Dansmuziek23.55—24 00 Nws. Televisieprogramma's NED. T.V.15.00 Weekend kroniek; 17.00—17.30 Voor de kinderen; 19.30 Dierenfilm; 20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 Televizier; 20.30 Grand Gala du Disque 1962 te Scheveningen; 21.45 Do Sjaal, film (deel VI - slot); 22.15—23.30 Grand Gala du Disque te Scheveningen. BELGIË (VI.): 15.00 Voor de jeugd; 16.00-17.50 Eurovisie; At- letiekwedstr. Frankrijk—West- Duitsland; 19.00 Documentaire film over de fiets; 19.30 Echo; 20.00 Nws; 20.30 Het is altijd Dennis, T.V.-feuilleton; 20.55 Rudi Carrell-show; 21.40 Seeds of April, T.V.-speelfilm; 22.30 Nws. Het officiële Oostduitse pers bureau A.D.N. heeft donderdag avond gemeld dat een Britse sol daat, Ronald Stanley, die in West-Berlijn gelegerd was, is uit geweken naar het Oostelijke stadsdeel en asiel heeft gevraagd. Ronald Stanley behoorde tot het eerste bataljon van het „King's Regiment" te Spandau, aldus A.D.N. 20.09 20.37

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 9