Provinciaal nieuws Ingebruikstelling van gemeentedienstgebouw te Sluiskil Gouden Jubileum op Drukkerij Van de Sande Hendrik Hamelink vijftig jaar in de typografie TERNEUZEN MAX TAILLEUR inLEXI-TIME KERKNIEUWS Woensdag!, ..»-ag om drie uur heeft do Commissaris der Konin gin voor de provincie Zeeland, jlir mr A. F. C. de Casembroot, 'het Sluiskiise gemeentedienstge bouw, waarin zijn ondergebracht de brandweerkazerne, het politie bureau, de trouwzaal en het bad huis, officieel in gebruikgesteld Deze openingsplechtigheid had plaats in aanwezigheid van o.m. burgemeester mr H. Rijpstra, terwijl de sleutel van het ge bouw door de 11-jarige Corry Ver meulen, kleindochter van de oud brandweercommandant van Sluis kil op een fraai blauw kussen werd aangeboden. Van de verdere aanwezigen noemen we de heer M. J. van Poelje, lid van Ged. Staten; oud burgemeester mr P. Teilegen en oud-gemeentesecretaris de heer A. J. Dees; de heer M. de Vos, wethouder; vele raadsleden; de heer D. van Ooyen. inspecteur korpschef van politie; mr L. A- Kakebeeke, wnd. inspecteur van de brandweer en proovinciaal ommandant van de B. B.; de heer W. J. Catsman, hoofd van de kring Zeeuws-Vlaanderen der B. B., en de voorzitter en secretaris der Sluiskiise Belangengemeenschap, die mede-getuige waren van de begroeting van de hoge gast door het Sluiskiise brandweerkorps. De brandweercommandant de heer C. Smies presenteerde zijn mannen aan zijn Terneuzense collega, de heer C. J. van Strien, die dit op zijn beurt weer aan de Commissaris deed. In het brandalarmsignaal dat over Sluiskil klonk lag ditmaal niet het gevaar doch de vreugde besloten. De Commissaris, de burgemeester en de aanwezigen betraden de brandweerkazerne, waar men het interieur en het rijdend materiaal bezichtigde. Xaast een oude getrouwe stond n gloednieuwe motorspuit (cap. 2800 liter per minuut, tot een hoogte van 80 meter). Vervolgens werden het politie bureau, de cellen en de B.B.-con- trólepostkamer, alsmede het gloednieuwe badhuisinterieur met interesse bekeken. Hierna begaven de aanwezigen zich naar de trouwzaal alwaar de burgemeester het welkomst woord tot allen en in het bijzon der tot zijn gewaardeerde gast, dc Commissaris der Koningin, richtte. Rede burgemeester Rijpstra ..Het op 20 juni 1960 tussen de Belgische en de Nederlandse re gering voorlopig getekende akkoord inzake de verbreding van het Kanaal van Terneuzen naar Gent heeft voor onze ge meente ingrijpende gevolgen ge had. Laat men op dit moment de meer typisch economische en in- 1 dustriëlp consequenties buiten I beschouwing dan wordt de aan dacht direct bepaald bij de pro blemen van stedebouwkundige J aard en bij de vraagstukken op het terrein van de volkshuisves ting. Met name in Sluiskil spelen deze laatstbedoelde problemen een betekenisvolle rol. Een zeer groot aantal huizen zal aan de kanaalverbetering opgeofferd moeten worden en vele mensen, 1 ooral van gevorderde leeftijd, zijn verplicht hun, dikwijls jaren lang bewoond huis te verlaten. Een zekere compensatie is in uit zicht gesteld doch zal slechts een klein gedeelte van het aangedane leed verzachten. Het gemeentebestuur van Ter- neuzen zag zich genoodzaakt een nieuw, zeer kostbaar, uitbrei dingsplan te laten ontwerpen- Grote tekorten bemoeilijken de ontwikkeling van dit plan, waar voor de belangstelling nog onvol doende gestalte krijgt, waar de bevolking niet weet tot welke omvang schadevergoeding zal worden toegekend. In het centrum van dit nieuwe uitbreidingsplan werd het ge bouw, waar wij ons thans bevin den. geprojecteerd. Momenteel zal men zich deze centrale functie nog moeilijk kunnen voorstellen. Wanneer echter het nieuwe zakencentrum in de buurt van de Spoordijk ver wezenlijkt zal zijn en de nodige pleinen en verbindingswegen zijn aangelegd, zal een en ander meer zichtbaar worden. Mijnheer, Commissaris der Ko- ".ngin, het gemeentebestuur van Terneuzen is U zeer erkentelijk, flat U bij uw zeer drukke werk zaamheden gelegenheid hebt kunnen vinden dit gebouw te openen. Bij dc rondgang zult U ervaren hebben, dat dit complex geen grote pretenties heeft en er door de ontwerper zorgvuldig naar gestreefd werd de eenvoud te betrachten, hetgeen overigens bij een overheidsgebouw voor de hand ligt. Het geheel is naar mijn gevoelen doelmatig ingericht en zal de verschillende daarin on dergebrachte gemeentelijke diens ten in de gelegenheid stellen goed te functioneren. Graag heet ik U, mijnheer de Commissaris der Koningin, har telijk welkom in onze gemeente. Tegelijkertijd moge ik dit alle aanwezigen doen. Weest U ervan verzekerd dat wij uw aller pre sentie hier zeer waarderen. Tot mijn vreugde zie ik. dat U gede puteerde Van Poelje aanwezig bent terwijl ik tevens een woord van afzonderlijke begroeting moge uitspreken jegens de wnd. inspecteur der brandweer, mr. Kakebeeke, provinciaal comman dant van de B.B., de heer Cats man. het H. B. B. van Zeeuws- Vlaanderen, de korpschef der gemeentepolitie van Terneuzen en de commandant en do onder commandant van de brandweer. De belangstelling van de be langengemeenschap van Sluiskil wordt evenzeer gewaardeerd ter wijl ik ook bijzonder welkom r».w.~.vw.-.v.- De Commissaris der Koningin bewondert de nieuwe aanwinst van de Sluiskiise brandweer moge heten mijn ambtsvoorgan ger mr. Teilegen en de oud gemeente-secretaris, de heer Dees. Het gebouw, dat U zojuist reeds vluchtig hebt bekeken, zal huisvesting verlenen aan enkele belangrijke takken van het ge meentelijke bestuursapparaat. De brandweer, wier oude gebouw in de nabije toekomst in het water verdwijnt, verkrijgt passende vervangende ruimte, terwijl tevens plaats werd ingeruimd voor het werk van de Bescher ming Bevolking. Een klein poli tiebureau werd ingericht terwijl voorts plaatsruimte werd gere serveerd voor een badhuis. Bij besluit van de gemeente raad d.d. 3 mei 1962 werd boven dien de ruimte, waarin U zich thans bevindt, aangewezen voor het voltrekken van huwelijken, hetgeen tot dusverre geschiedde, onder vrij primitieve omstandig heden, in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat de burgerlijke huwelijksvol trekking te Sluiskil op een ver antwoorde wijze plaatsvindt, waarbij de bevolking uiteraard wel bekend moet zijn met de juiste indeling van het gebouw. Dit zou anders wel eens tot moei lijkheden aanleiding kunnen ge ven daar nu eenmaal de kledij voor een huwelijksvoltrekking anders is dan de kledij of niet- kledij voor het badhuis. De voorbereiding vöor de bouw van dit complex heeft geruime tijd gevraagd. Reeds op de begro ting voor het dienstjaar 1954 werd een uitgaafpost geraamd voor de bouw van een brand weerkazerne etc. Vele admini stratieve hindernissen moesten genomen worden voordat in juni 1960 rijksgoedkeuring werd ver leend. Graag wil ik het architec tenbureau in casu de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht hulde brengen voor zijn werk terwijl tevens een woord van waardering jegens de hoofd aannemer en onderaannemers stellig op zijn plaats is. Tevens wil ik nog gewagen van de me dewerking welke het gemeente bestuur mocht ondervinden van de Hervormde gemeente te dezer plaatse, welke bereid was de haar toebehorende gronden aan de burgerlijke gemeente af te staan. Mijnheer de Commissaris dei- Koningin, U nogmaals de grote erkentelijkheid betuigend van het gemeentebestuur van Ter neuzen dat U dit voor Sluiskil zo belangrijke gebouw wilt openen moge ik U thans daartoe het woord verlenen." Commissaris der Koningin: Bewondering De Commissaris zei door ziek te niet eerder in de gelegenheid geweest te zijn dit gebouwen complex te openen en richtte naast de woorden van dank aan de burgemeester zich ook tot de heren Van Poelje en Kakebeeke. Mede door het feit dat de tot standkoming van dit gebouw een daadwerkelijk begin van Sluiskils wederopbouw genoemd kan worden was spreker blij het complex te kunnen openen. Sluiskil, dat door de naderen de onteigening deerlijk verminkt zal worden, zal schoner dan voorheen kunnen verrijzen. De Commissaris sprak er zijn bewondering over uit dat. hoe wel de uiterste soberheid was betracht, het geheel een zeer fraaie indruk maakt. Verheugd was spreker over het feit dat in het gebouwencomplex ook het korps politie gevestigd werd. De brandweer kreeg een pluim voor zijn zeer verdienstelijk werk daar zij kans had gezien een spuit van 30 jaar nog in werking te houden. Ten aanzien van de B. B. was spreker verrast om de goede geest welke in Terneuzen zo kenmerkend is. Hij hoopte dit eveneens van de afdeling Sluis kil- De Commissaris zag in drs Berbers, de voorzitter van de Be langen Gemeenschap, de opvolger van de heer Colsen en hij ver wachtte dat de belangenvoorzit ter voor het van gas verstoken dorp zou blijven vechten. De korpschef van de Terneu zense politie, de heer Van Ooyen, was vreugdevol eestemd omdat men thans ook" te Sluiskil de be schikking over een eerste offici eel politiebureau heeft gekregen. Daarbij haalde hij 'n leuke anec dote aan uit een verslag uit de „Terneuzensche Courant" uit het jaar 1929, waarbij een tweetal Hamburger Zimmerleute in bouwtenue en grote hoed de Sluiskiise ongerieflijke bajes in draaiden en deze wegens haar „stevigheid" haast uitbraken. De korpschef noemde het een winst dat ook de cellen te Sluiskil thans menswaardig geacht kunnen worden. Zich tot de Commissaris rich tend betuigde de korpschef zijn erkentelijkheid voor de lovende woorden die hij tot het gehele korps had gericht. De burgemeester werd door spreker dank gebracht voor de goede huisvesting welke thans was verkregen. De heer Vermeulen, oud-brand weercommandant. wenste de hoge gasten en het brandweer korps van harte geluk en ver klaarde als oud-brandweerman trots te zijn op het gebouw en het nieuwe materieel. Drs Berbers: Nog verlangens Hierna sprak drs. F. M. Ber bers, voorzitter van de Belangen Gemeenschap Sluiskil, als volgt: „Ik ben burgemeester Rijpstra traal gelegen in een gewest, aan spoorwegen, en goede af- en aan- voerwegen. U zult het met me eens zijn dat dit een belangrijke plaats zal zijn, zeker in deze tijd van hoogconjunctuur, waarin alles mogelijk blijkt. Zeer vele gemeentebesturen zouden zich bij wijze van spreken de vingers af likken, wanneer ze dergelijke voorwaarden in hun grondgebied verwezenlijkt zagen. Deze verge lijking toepassend op Sluiskil kunnen we stellen dat het eerste zich ervan volkomen opgaat. Belangrijk vaarwater, met grote industrieën, knooppunt van wegen midden in Zeeuws-Vlaan deren, spoorwegen met verbin ding naar het achterland België. Alleen, helaas, het tweede deel van de vergelijking klopt niet. Doordat Sluiskil bestuurlijk onder drie gemeenten valt is het het kind van de rekening gewor den. Hierdoor kon het met name gebeuren, dat de, door de zuig kracht van genoemde industrieën aangetrokken mensen niet in Sluiskil maar in de kom van deze gemeenten kwamen te wonen Hierdoor bleef Sluiskil verstoken van alles wat nodig is om een plaats leefbaar te maken. Hier door ontstond om kort te gaan een Sluiskil, #dat sociografisch, zowel als stedebouwkundig een volkomen mislukking is gewor den. Verdeeld door kanaal en af- valleiding (nota bene een open Corry Vermeulen biedt de Commissaris der Koningin jhr mr A. F. C. de Casembrool de sleutel van het gemeentedienst gebouw aan zeer erkentelijk dat hij mij in de gelegenheid heeft gesteld hier vandaag ook iets te mogen zeg gen. Dit om tweeërlei redenen. Voor zover ik mij als voorzit ter van de „Belangen Gemeen schap Sluiskil" representatief mag achten voor de Sluiskiise bevolking, meen ik de tolk van onze mensen te zijn wanneer ik U, gemeentebestuur van Terneu zen, hartelijk dank zeg voor dit gebouw, dat vandaag door de Commissaris van Hare Majesteit de Koningin officieel in gebruik is gesteld. Ik behoef U niet te zeggen dat o.m- het badhuis in een behoefte voorziet die reeds jaren gevoeld werd. Wij zijn U hier zeer dankbaar voor en hopen, dat ook de an dere diensten, zoals politie, brandweer en Bescherming Be volking door deze nieuwe huis vesting en betere outillage, nog beter voor hun taak berekend zullen zijn, om aldus aan een mooiere toekomst van Sluiskil te kunnen bijdragen. Met de ingebruikstelling van dit complex zijn wij in Sluiskil een „soort" openbaar gebouw rijk geworden. Ik durf dij zon der meer een mijlpaal in onze geschiedenis te noemen. En bij een mijlpaal plegen we door gaans even stil te staan en een blik in het verleden te werpen, gevolgd door een blik in de toe komst. Om de ingebruikstelling van dit gebouw hoe belangrijk 't voor Sluiskil ook moge zijn een mijlpaal te noemen klinkt misschien op het eerste gezicht wat paradoxaal. Stelt U zich echter een ogen blik voor: een plaats gelegen aan één van de drukste vaarwe gen van Nederland, met langs de kaden en verder op haar grond gebied belangrijke industrieën waar meer dan 1700 mensen zijn te v«erk gesteld: bovendien een- riool); bestuurlijk niet te over zien, heeft Sluiskil in het verle den zo'n beetje gevegeteerd op de kruimels welke van de tafels van de besturende gemeenten zijn gevallen. Met deze terugblik in gedach ten lijkt het m}j helemaal niet paradoxaal meer, om te onder strepen dat dit gebouw een mijl paal voor Sluiskil betekent. Want er is, Goddank, een kentering in 't getij gekomen. Dit gebouw, dat vandaag door de Commissa ris van de Koningin geopend werd, zou ik het begin van een nieuw Sluiskil willen noemen. Het nieuwe Sluiskil waarop jaren geleden de stedebouwkun digen in opdracht van het ge meentebestuur van Terneuzen zijn gaan studeren. Het kanaal Gent—Terneuzen, dat Sluiskil groot had moeten maken, maar het buiten haar schuld om niet deed, heeft voor de tweede keer de helpende hand moeten toesteken. Zij het dan op een drastische en voor velen van ons hardhan dige en pijnlijke manier. Het is goed hier in het open baar nog eens te benadrukken dat deze kanaalverbreding voor velen van onze mensen een zeer hard gelag is. En ik spreek de hoop uit dat uiteindelijk ook voor hen alles ten goede zal keren. Door deze kanaalverbreding echter heeft Sluiskil een nieuw uitbreidingsplan gekregen, dat ons aller bewondering en waar dering verdient. Hier wordt ons inderdaad de gelegenheid gebo den om tot een nieuw Sluiskil te komen. Een nieuw Sluiskil met een centrum waar onze midden stand een nieuwe winkelgalerij kan betrekken, een centrum dat vanuit alle kanten van het dorp door een goed wegenplan direct bereikbaar -wordt. Een nieuw Sluiskil dat zijn lang verwachte sportvelden zal krijgen. Kortom een Sluiskil waar het goed is te wonen. Van dit alles beschouw ik dit gebouw als de hoopvolle start. Wij zijn, U heren bestuurderen van de gemeente Terneuzen, er kentelijk dat U allen bij deze plechtigheid aanwezig hebt wil len zijn. Het manifesteert voor ons Sluiskillenaars dat het ge meentebestuur van Terneuzen een bijzondere belangstelling voor Sluiskil aan de dag legt. Het geeft ons vertrouwen in de toe komst. Zeer bijzonder ben ik erkente lijk voor de prettige wijze van samenwerking, beter is te spre ken van erkenning, welke wij Belangen Gemeenschap, van U burgemeester, wethouders en raadscollege in de afgelopen jaren mochten ondervinden. Wat vooral prettig aandoet is het feit dat wij allen eendrach tig kunnen samenwerken, zon der onderscheid van politieke of wereldbeschouwelijke overtui ging. U zult het ons echter ook niet kwalijk nemen dat wij blij zijn, dat wij sinds de laatste ge meenteraadsverkiezing vier Sluiskiise afgevaardigden in de Terneuzense raad zitting hebben zien nemen. Ik hoop dat zij in goede verstandhouding met de eigen Terneuzense raadsleden de belangen van Terneuzen en van Sluiskil zullen dienen. Meneer de burgemeester, wij zou- den geen goede Sluiskillenaars en inwoners uwer gemeente zijn, wanneer wij van deze gelegen heid niet gebruik maakten om met een verlanglijstje voor de dag te komen. Het is ons bekend dat het wegenplan van het nieu we uitbreidingsplan van Sluiskil bestekklaar is. Voor vele van onze mensen is het de hoogste tijd. Medio '64 moeten ze een nieuw dak boven hun hoofd heb ben. Ik zou uw gemeentebestuur willen verzoeken dit wegenplan zo spoedig mog^ijk te realiseren. Het zal onze mensen bij hun keuze, waar ze zich willen vesti gen zeer vergemakkelijken, wan neer ze hun plekje grond kunnen uitkiezen in een bouwrijp plan voorzien van wegen etc. U zult er de opbouw van Sluiskil ten zeerste mee bespoedigen. En wanneer U toch aan het straten bent zou 't dan niet aan beveling verdienen, dat dan met een in dit nieuwe plan de gas leidingen werden gelegd, opdat eindelijk na zoveel jaren, onze huismoeders kunnen koken op gas, dat nota bene in hun eigen dorp geproduceerd wordt. Om de opbouw en uitgroei van Sluiskil nog meer te stimuleren, hopen wij bovendien te kunnen rekenen op een evenredig deel uit het jaarlijks woningcontin gent dat de gemeente Terneuzen krijgt toegewezen. Waaronder dan niet de huurwoningen mogen vergeten worden. Ik mag mijn verlanglijstje niet te lang maken en toch heb ik nog iets op mijn hart, meneer de burgemeester, hoewel het niet direkt voor U of uw college bestemd is. Meneer de Commissaris 't is niet zonder schroom dat ik me meer persoonlijk tot U richt. De gedachte echter de hoogste ge zagsdragers uit onze provincie in ons midden te hebben een voorrecht dat ons niet dikwijls te beurt valt helpt me over deze schroom heen. In het begin van mijn betoog heb ik U in het kort geschetst hoe Sluiskil, alhoewel vlak aan het water liggend, in het verle den de boot gemist heeft. Wat Sluiskil was en nog is, hebt U met eigen ogen kunnen zien; wat het zal kunnen worden is U eveneens bekend. Meneer de Commissaris, in deze tijd van in tegratie, herindeling van gemeen ten en wat dies meer zij, is Sluis kil op bestuurlijk niveau zo lang zamerhand een anachronisme aan 't worden. Wanneer meneer de Commissa ris, zal de knoop eens doorgehakt worden, en Sluiskil onder één gemeentelijk bestuur gebracht? Dit zal voor Sluiskil een enor me stap in de goede richting be tekenen. Eerst dan kunnen we er volkomen gerust op zijn dat Sluiskil in de komende ontwikke ling van de kanaalzone weer niet het kind van de rekening zal worden." De Terneuzense brandweer commandant, de heer C. J. van Strien bracht in krachtige woor den eveneens zijn dankbaarheid over het verkregene tot uiting, zowel voor de gebouwen als voor het nieuwe materieel. Dat in het verleden de brandweerafdanker tjes van Terneuien het te Sluis kil steeds zo goed hebben gedaan was een compliment aan het plaatselijke korps ten zeerste waard. Verwijzend naar de olie- gasbrand op de cokes, die vér strekkende gevolgen had kunnen hebben, zeide de Terneuzense commandant dat door de afdeling Sluiskil ongelooflijk veel werk was verricht. Burgemeester Rijpstra besloot het samenzijn van het officiële gedeelte met een korte blik te werpen op hetgeen was gespro ken. Spreker vleide zich met de hoop dat niet de vaderlandse ingezete nen doch in noodgevallen andere nationaliteiten met de stevige cellen kennis zullen maken. De aanwezigen begaven zich hierna naar buiten waar door de brandweer een demonstratie met de nieuwe motorspuit werd ge geven. Een genoeglijk samenzijn in de bovenzaal was een waardig be sluit van de openingsplechtig heid. Sluiskil, met recht trots op dit gebouwencomplex, in de wandel genoemd het B. B. B.-huis (blus-, bajes- en badhuis), hoopt van harte dat inderdaad met de nieu we dorpskern een aanvang is gemaakt. Vandaag, 28 september 1962, is het op de kop af vijftig jaar geleden, dat de heer H. Hamelink als amper uitgegroeid jong maatje van dertien zijn intrede deed in de drukkerij van de firma P. J. van de Sande te Terneuzen. Hendrik heeft in die halve eeuw de moeilijke leerschool van het typografenvak ic al haar ge ledingen doorlopen. Hij beheerst zijn vak dan ook als weinigen en het drukwerk dat uit zijn handen komt, kan de toets van alle kri tiek doorstaan. Door en door gezond en (het is een compliment waard!) nog jeugdig van uiterlijk, verricht bij zijn dagelijkse arbeid met de grootst denkbare opgewektheid, die hem zelfs tijdens de zware nachtelijke uren, als de krant voor de vroege verzending gereed wordt gemaakt, geen moment verlaat. Geen wonder dat Hendrik in die vele jaren bij zijn collega's én bij zijn patroon in hoog aanzien heeft gestaan. „Kankeren", toch een vaak voorkomend verschijn sel, hebben we hém nooit horen doen. In de jachtige ogenblikken, dat het „Zeeuws Landbouwblad" verzonden moet worden of tijdens de nachtelijke arbeid, als „De Vri.ie Zeeuw" opgemaakt en drukklaar gemaakt wordt, had en heeft hii altijd een kwinkslag bij de hand, die de spanning breekt en het werk verlicht. Zo'n gouden jubileum ken merkt bovendien de verhouding tussen werkgever en werknemer. Op de drukkerij van de firma Van de Sande zijn er in de loop der jaren al legio jubilea gevierd, die ieder voor zich ondubbelzin nig aantoonden, dat de onder linge verstandhouding daar wei nig te wensen overlaat. Voorman-drukker Hendrik Hamelink heeft naast zijn veel omvattende bezigheden op de drukkerij, waar hij zijn hele leven werkzaam was, gelukkig ook nog tijd gevonden voor diverse ont spanningen en liefhebberijen. Zijn voornaamste hobby ging uit naar het voetbalspel, waar aan hij eerst als speler (maar dat is al lang geleden!) en later als scheidsrechter zijn hart vol ledig verpand had. Zijn veertigjarig jubileum viel op een zondag en we schreven toen in de kolommen van deze krant, dat het niemand zou ver bazen, als hij op de dag van zijn jubileum ergens in de Zak van Zuid-Beveland of in W. Zeeuws- Vlaanderen zou rondzwerven om de een of andere wedstrijd te fluiten. Hendrik fluit nog altijd en kennc zeggen dat hij het goed doet. Zulk een vitaliteit dwingt bewondering af. Wij hopen dan ook dat het hem nog tal van jaren gegeven zal zijn zich met overgave te wijden aan zijn belangrijke werkzaamheden op de drukkerij, waar praktisch zijn hele leven zich afspeelde, èn aan zijn geliefde sport, waarin hij de ontspanning vond, die voor hem zo goed als voor ieder atjder nodip- is. omdat een mens bij brood alleen nu eenmaal niet leven kan. Onze allerhartelijkste geluk wensen bieden wij de gouden jubilaris op deze grote dag aan. Het kan gebeuren dat hii een „tikje" weemoedig terug kijkt op de lange weg die hij heeft afge legd, maar hij mag er in elk ge val met ere op terugzien. Morgenmiddag wordt in „Cen traal" op de Markt van 3.30 tot 5 uur een receptie gehouden. Daar bestaat voor collega's, familieleden en vrienden en ken nissen de gelegenheid de jubi laris en zijn echtgenote tc felici teren. Het zal Hendrik stellig niet aan belangstelling ontbreken. Raad zal voorstel tot nieuwe vestiging behandelen. De raad der gemeente Terneu zen komt a.s. donderdag 4 okto ber om 19.00 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat een voor stel van B en W. tot verkoop van een perceel industrieterrein aan Van Rietschoten en Houwens te Rotterdam. Deze N.V. heeft een verzoek ingediend tot aankoop van een perceel grond gelegen in het gemeentelijke industrieter rein ter grootte van 5030 rrr met de bedoeling er een electro-tech- nische werkplaats met magazijn en kantoor te stichten. Behalve dit, zullen nog de vol gende voorstellen in behandeling worden genomen; Benoeming van de heer W- Wal raven te Dinteloord tot onderwij zer in vaste dienst aan de Sehip- persschool aanwijzing van- een gemeente lijke vertegenwoordiger en plaatsvervangend vertegenwoor diger in het bestuur van de „Schoolartsendienst in het dis trict Zeeuws-Vlaanderen". Aanbevolen worden: 1 als ver tegenwoordiger mr. H. Rijpstra; 2 als plv. vertegenwoordiger M. de Vos; het toekennen van een pach tersvergoeding voor gronden ge legen in de Oud-Zevenaarpolder; verkoop van percelen grond, elke zaterdagavond 18.30 p Radio Veronica NED. HERV. KERK Beroep toegezegd. De heer S. den Blaauwen. thans werkzaam als vicaris bij de Ned. Herv. Kerk te Axel, is beroep toegezegd bij de Ned. Herv. Kerk te Oostwold (Westerkwartier en omstreken), prov. Groningen. 2500 wegwerkers door een lawine van de buitenwereld afgesneden in het Himalajagebergte In de afgelegen Spiti-vallei in het Himalajagebergte zijn 2.500 wegwerkers door een lawine van de buitenwereld afgesneden. Acht verloren het leven. De ploeg heeft voorlopig leeftocht genoeg en staat in radioverbin ding met degenen die zullen trachten hen te bevrijden. gelegen in het exploitatieplan „Noord" en van percelen gelegen in het exDloitatieplan „Sluiskil": tot onderhandse aanbesteding van diverse werken in liet ex ploitatieplan „Zuid"; tot wijziging van de subsidie voorwaarden inzake godsdienst onderricht te geven aan de openbare lagere scholen in deze gemeente; inzake toekenning van huur- compensatie aan het daarvoor in aanmerking komende gemeente- personeel. zulks met ingang van 1 sept. 1962; tot wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1962. Tenslotte volgt de rondvraag. Ongeval Gistermiddag ongeveer kwart over twaalf reed het 10-jarig dochtertie van de familie M„ wo nende alhier, op haar rijwiel in de Dijkstraat richting Westkolk- straat. Toen zij de bocht van de Roei ersgang genaderd was, zag zij plots een auto, bestuurd door de heer N„ als tegenligger tegen over zich. Hierdoor geschrokken en mo gelijk door een voor haar leeftijd te grote snelheid, reed zfii het trot toir op, waardoor zij de macht over haar stuur verloor en door de grote etalageruit van mevr. wed. M. kwam te vallen. Zij werd hierbij zodanig aan haar pols ge wond, dat dokter v. d. Griek, die de eerste hulp verleende, haar in zijn auto naar het Juliana-zie- kenhuis bracht voor verdere be handeling. Vergadering jachtclub „Neusen" De jachtclub „Neusen" verga derde woensdagavond op de bovenzaal van lunchroom Van Assche. Zeer duidelijk kwam tot uiting dat de bestaande jacht haven van Terneuzen voor velen die een kleine boot bezitten te duur is en ook dat voor deze boten te weinig plaatsruimte is. in het bijzonder voor de sport vissers. Het bestuur werd opgedragen om alles bij het gemeentebestuur en het Rijk in het werk te stel- len om hierin verbetering te krij gen, zodat ook voor de kleine man recreatie te water mogelijk wordt. BIERVLIET Uit een boom gevallen. De 72-jarige heer C. B. is tij dens het plukken van appels uit een boom gevallen. De oude man liep door deze val een hersen schudding op en zal geruime tijd rust moeten houden. LAM SWA ARDE Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor hei kandidaats-examen wiskunde en natuurwetenschappen K. da heer G. E. J. Staal, alhier-

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5