fiat 1800 Rusland en Zuid-Slavië T extielhandel paraat voor de strijd tegen concerns Rechtszaken Zwitserland licht associatie- wensen met E.E.G. toe RADIO EN TELEVISIE DE VRIJE ZEEUW Pagina H5 DE VERGADERING DER V. N.-ASSEMBLEE MacNatnara: Internationale situatie de ernstigste sinds de Koreaanse oorlog JONGE DUITSERS OVER DE GRENS GEZET zijt gij niet van zessen klaar? jawel: 6 cilinders! stoere knaap met 1795 cc, 97 SAE pk, 145 km/u. foei, hoe suffend staat gij daar in de showroom, voor 9.850 gulden rijden en schakelloos glijden van 140 km naar 40 km en weer terug, supersoepelsnel. geruisloos, ie-wie-waai-weg in 17 sec van O op ÏOO km. van 6- en klaar, voor f 9.850.- zijt gij dan niet wélgeschapen? Jawel! Voor Zaamslag e. o.Fa A. DE KEYZER Zn., Plein 29, Tel. 01153-468 NASSER OVER REORGANISATIE VAN HET BESTUUR Ontslag van rechtsvervolging in gasvergiftigingszaak Marktberichten ZWITSERLAND DOET GEEN AFSTAND VAN HET BANKGEHEIM Kennedy: COMMUNISTISCH TIJ GEKEERD ciiDLicig «-LI otrpitriii Livi v"i^ Woensdag 26 september '62 Mevrouw, Mijne Heren, Leden ate vergadering van de gemeen, ge samenstelling met de gebrui-- te sluiten, zij het mij vergund iord van uw college afscheid te nodig en voor U niet interes- afscheidswoord een gedetailleerd de verschillende besluiten uit ode. Slechts enkele der belang- iecises, waaruit bljikt dat deie.' betekenis is geweest en eigen mogen hier vermeld worden, jats enkele feiten van persoon-' maart 1960 zag mijn ambtsvoor- gen, zich wegens het bereiken erechtigde leeftijd genoodzaakt uw college heen te gaan. Op door U en de bevolking at- enomen. van de raad onderging een i doordat Dr. Camps op 22 lid van de gemeenteraad moest vertrek naar het buitenland, nry in verband met de eervolle burgemeester der gemeenten Gaaswaal ons per 10 mei 1962 van de gemeente maakte het in de afgelopen jaren zeer be- gische voorzieningen moesten Verwezen zij in dit verband betreffende het vaststellen van annen Zuid, Serlippenspolder, ijke Kanaaloever, Nieuw Neu- nieuwe plan voor Sluiskil. Dit behorende belangrijke dorp zal •en aanzienlijke veranderingen imelijk tengevolge van de werk- trekking tot het nieuwe kanaal ar Gent, waarover tussen de Ne- ische regering in 1960 overeen- reikt. bestaat, dat na het gereed- sluizen en na het voltooien gang zijnde kanaalwerken een ere ontwikkeling voor de ge en, waartoe het voorspel zich nt. )zing van Terneuzen als indu- e zo lang verbeide industrialisa- belangrijke besluiten in verband van een bedrijf van de Meter- ht, van de N. V. Philips te Eind- Dow Chemical International te dat uw college niets onbe- n de ontwikkeling der gemeente stimuleren. Dat hierbij grote •n Provinciale overheid werd tot diepe erkentelijkheid, nd te mogen opmerken, dat bij adustrialisatie ook de woning ang krijgt, hetgeen moge blijken it jaar aan onze gemeente 176 n werden toegewezen, een nmer werd bereikt. Helaas werd juwactiviteit door maatregelen eid enigszins afgeremd, waar. >r stagnatie ontstond, an het onderwijs zij vermeld dat kleuterscholen werd geopend, openbare school in Terneuzen r uw raad werd medewerking bouw van een nieuw Kruis- e bouw van een nieuw bejaar- ïpe mogelijk gemaakt, lere medewerking van de Rijks- prachtige sportvelden ingebruik terwijl een begin werd gemaakt het zwembad in de Oesterput- ollege op 10 maart 1961 besloot. werkzaamheden maakte het uiterste van het ambtenaren- te te vragen. Een woord van alle medewerkers in de diverse gemeentelijke apparaat is hier plaats. Uw raad besloot het ad- •elte van ons apparaat aanzien- Helaas zü te dezer stede ver- eentesecretaris, de heer Dees, zag zijn werk neer te leggen, leveren dat in de afgelopen zit- rpschef der gemeentepolitie, de door de dood ontviel. Zijn op- tor hem begonnen werk voort- het genoegen, dat uw raad eende het materieel der politie n uit te breiden, de gemeenteraadsverkiezingen Et ons geleerd, dat een tweetal ge raad niet in de nieuwe raad Tot hen, de heren Jansen en lerkt dat ik het jammer vind •hten in de raadszaal te zullen eiden het devies, dat het beter iets te zeggen. Wanneer U ecji- ■g konden wij ervan verzekerd actieve bijdrage werd verleend, lakte deel uit van uw college heer Vrieling vanaf 1958. Ik r de prettige samenwerking. de hierboven gesignaleerde is het feit, dat de vergaderin- ;e immer gekenmerkt werden i goede onderlinge verstand- verlangen gezamenlijk de be te Terneuzen naar beste ver werking en voor de prettige ik U op dit moment hartelijk der wil ik dit zeggen tegen de met wie ik veel contact mocht eringen van het college van Vethouders droegen altijd een ttig karakter. Ze konden wel n doch ik geloof, dat dit bij de onzer gemeente voor de hand Escheidswoorden besluiten met ie door U verrichte arbeid tot de gemeente Terneuzen, welke s toevertrouwd en welke gij er beste krachten in de afge- willen dienen. Meneer de Voorzitter, al« !idende raadsleden is mij ver- ns de heer Vrieling hartelijk >r uw vriendelijke woorden, is, in een periode van welhaast an onze gemeente, afscheid de raad, vervult ons beiden i. Wij zijn ons er tenvolle van lat het raadslidmaatschap min baantje werd beschouwd, ach- teeds ingewikkelder wordende an hen, die geroepen zijn zit- et hoogste gemeentelijke be- zorgvuldige voorbereiding en heb ik echter gemeend, geheel its als raadslid te moeten af- van een jongere candidaat uit ik destijds immers als zodanig ndidaat gesteld, doch woon nu i niet meer te Sluiskil, tter, heren Wethouders, mevr. n, gaarne willen wij U dank ympathieke wijze waarop wij nwerken. Met genoegen zullen ten aan de periode waarin wü mochten hebben in deze raad. in de ambtenaren van de ver diensten voor de loyale mede hen ondervonden, itter, moge de nieuwe raad, leiding, in goede harmonie erken tot heil van onze ge- ol richtsnoer voor ogen holl een onzer dichters: „Indien 't isorgt het als uw eijgen." ook in uw persoonlijk leven, sluit de vergadering. De Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Eric Louw, heeft maandag bij de voortgezette algemene behande ling der internationale kwesties jn de Algemene Vergadering der V. N. herhaald dat de apart heidspolitiek van zijn regering een binnenlandse aangelegenheid is en dat vele landen die kritiek op Zuid-Afrika hebben zeer ach ter zijn in de betaling van hun bijdragen aan de V. N., hetgeen niet van Zuid-Afrika gezegd kon worden. Bovendien, aldus de mi nister, komen degenen die kri tiek hebben dikwijls uit landen die de meest flagrante rassen- dicriminatie bedrijven. Hij zei dat de V. N. een radi cale verandering dienen te onder gaan. Besluiten van de Algeme ne Vergadering komen in het al gemeen door „koehandel" tot stand en men meet met twee maten: een voor de sterken en een voor de zwakken, aldus Louw. De Amerikaanse minister van Defensie, MacNamara, heeft 13 september op een besloten ver gadering van de commissie voor militaire zaken van het huis van i afgevaardigden gezegd, dat de l huidige internationale crisis, te oordelen naar de militaire be hoeften en de mogelijke militai re operaties, de ernstigste is sinds de Koreaanse oorlog. MacNamara was door de com- missie ontboden naar aanleiding van het verzoek van president .Kennedy om machtiging voor het onder de wapenen roepen van 150.000 reservisten als dat nodig mocht zijn. MacNamara heeft 13 septem ber verder verklaard, dat zijn mi nisterie een plan bestudeert voor versterking van de luchtmacht en modernisering van dc bewa pening van de grondstrijdkrach ten. Drie jonge Duitsers zijn dins dag over de grens gezet en aan de Duitse politie overgedragen, omdat één van hen in het plaats je Oosterdorp in de gemeente El- burg een bromfiets had gestolen. Maandagmiddag reed deze jon geman. 17 jaar oud en afkomstig uit Dortmund, op een bromfiets van een lid van het plaatselijke muziekkorps weg, terwijl het korps aan het repeteren was. De leden van dit muziekgezelschap zetten een achtervolging in. Het lukte één van hen de Duitser t klem Te rijden. Hij vertelde dat hij met twee van zijn vrienden in Nederland met vakantie was. Zijn metgezel len zijn in de polder Oost-Flevo land aangehouden. „Bepaalde geschillen, die tus sen onze beide landen bestaan, behoeven geen belemmering te vormen voor een blijvende samenwerking. Ik wens kame raad Chroesjtsjef geluk, welsla gen en een goede gezondheid toe," aldus de Zuidslavische pre sident maarschalk Tito in de toespraak, die hij vooraf liet gaan aan het uitbrengen van een heildronk op het noenmaal, dat de Zuidslavische autoriteiten in het regeringsgebouw in de bui tenwijken van Belgrado hadden aangeboden ter gelegenheid van het tiendaagse bezoek, dat de „Wij zoeken geen strijd, maar indien nodig zullen wij die niet schuwen. Als een of ander con cern dezelfde politiek, die ge voerd wordt met ijskasten, mixers e.d. ook op textiel gaat toepassen, zal het antwoord van de textielhandel in het algemeen en zeker dat van de „Inkoop combinatie Nederland" in het bijzonder afdoende zijn. Wij heb ben ten aanzien van deze ma terie afspraken gemaakt met de industrie en zijn paraat". Aldus de president-commissaris van deze inkoopcombinatie, de heer C. de Jong. maandag bij 't slaan 'van de eerste paal voor het nieuwe gebouw van deze orga nisatie in het gebied Westland- gracht te Amsterdam. Bij de inkoopcombinatie zijn 570 detaillisten in de textiei-, confectie- en meubelbranche aangesloten, die jaarlijks een ge zamenlijke omzet van 250 mil joen gulden hebben. De heer De Jong zei voorts: „Onze zaken zullen zich niet. concentreren op het goedkope massaprodukt. Dit laten wij over aan de supermarkets. Wij zullen ook niet overgaan tot het tegen kostprijs verkopen van branche vreemde artikelen, omdat derge lijke acties de gezonde groei naar nieuwe verhoudingen in het be lang is van fabrikanten, handel en consumenten". Hij vervolgde: „Dat de mid denstand in Nederland en Duits land haar positie ten opzichte •van het grootwinkelbedrijf steeds heeft kunnen handhaven, is zeker te danken aan het feit, dat in deze landen de noodzaak van bundeling van krachten veel beter is ingezien dan bijvoorbeeld in de Verenigde Staten. België. .Frankrijk en Italië. Wij bezitten krachtige middenstandsbonden en sterke inkooporganisaties van detaillisten. Onze organisatie .heeft wijde internationale ver takkingen, die het dc aange sloten bedrijven mogelijk maken wat het aanbod betreft, geen en kele concurrentie te schuwen'. Het nieuwe gebouw van de inkoopeombinatio zal ongeveer zes miljoen gulden gaan kosten en verrijst in het confeetiecen- trum in Amsterdam-West, waar in het begin van het komende jaar ook de eerste paal zal wor den geslagen voor het textiel centrum, dat hel hoogste bouw werk in Amsterdam wordt. Do inkoopcombinatie is nu gevestigd in een pand aan de Prinsen gracht in dc binnenstad waar op de inkoopdagen wel 500 per sonenauto's komen. Onder het nieuwe gebouw zal een reus achtige kelder met een opper vlakte van 4200 vierkante meter komen, bestemd voor de goede renverwerking. Voorts worden een ..expeditiestraat" met een iaadperron van 77 meter lengte, een kantoorgebouw van drie verdiepingen, beurs- en ver koopzalen. een restauratie- an nex vergaderzaal voor -100 per sonen en een kantine voor het 160 leden tellende personeel ge bouwd. Men hoopt het complex, dat ontworpen is door architect J. F. van Herwerden, eind 1965 gereed te hebben. Sowjetrussische president Brezj- nev thans aan Zuid-Slavië brengt. Tito vervolgde: „De Russisch- Zuidslavische betrekkingen zijn in de laatste tijd verbeterd, en wel vooral op economisch en cul tureel gebied. En beide landen zijn bereid mede te werken tot eer. verdergaande verbetering. Zuid-Slavië zal in het vervolg alles in het werk stellen om een verdere ontwikkeling en verdie ping van deze betrekkingen te bereiken. De geschillen van het verleden zijn slechts als normale gebeurtenissen te beschouwen, veroorzaakt door een verschil lende benadering van vraagstuk ken. die weer een uitvloeisel is van door de geschiedenis en an dere omstandigheden veroor zaakte afwijkende omstandighe den," aldus de Zuidslavische pre sident. Bij een eerdere gelegenheid had president Tito verklaard dat het bezoek van zijn Russische ambtgenoot de gelegenheid bood voor een „vriendschappelijke meningsuitwisseling betreffende internationale vraagstukken en problemen. die speciaal voor onze beide landen van belang zijn." Hit had hieraan toegevoegd: „Persoonlijke ontmoetingen tus sen de staatslieden en het ont wikkelen van betrekkingen op elk gebied zijn het meest ge schikt om wederzijdse kennis en begrip te doen ontstaan. Zuid-Slavië meent dat het mo gelijk is de internationale toe stand te verbeteren en geleide lijk aan voorwaarden te scheppen voor 't op opbouwende wijze op lossen van internationale vraag stukken, door hiervoor geduldig en volhardend te werken," aldus het Zuidslavische staatshoofd. President Nasser heeft maan dagavond in een televisie- en radiotoespraak over reorganisa tie van het bestuur verklaard, donderdag een decreet te zullen tekenen waarbij een kabinet voor Egypte wordt ingesteld. Ali Sabri. die minister voor Presi dentiële Zaken was, zal als pre mier optreden Er zal voorts naast de president en de raad van ministers een presidentiële raad zijn. De president kondigde de vor ming van een socialistische unie aan welke naar zijn zeggen de volksorganisatie is die de basis van alle andere autoriteiten vormt. De unie zal onder meer alle „goede elementen" in de fa brieken en kantoren omvatten en het lidmaatschap zal gereser veerd zijn voor degenen die het nationale handvest ten uitvoer kunnen leggen. De reorganisatie van het be stuur heeft ten doel „de werking van de collectieve leiding te ver zekeren," aldus Nasser. De rechtbank te Amsterdam heeft dinsdagochtend de 37-jari- ge G. F. E. v. d. L.M., die zich veertien dagen geleden wegens moord op haar twee zoontjes van resp. vier en zeven jaar moest verantwoorden, conform de eis van de officier van justitie, ont slagen van rechtsvervolging en plaatsing gedurende een jaar in een krankzinnigengesticht en daarna ter beschikkingstelling van de regering bevolen. Het drama gebeurde op 12 april in Amsterdam, waar de vrouw en haar twee kinderen 's avonds in de keuken van haar woning liggend op de grond werd aangetroffen. Uit drie gaskranen, die openstonden, stroomde gas. De kinderen konden niet meer worden gered. De vrouw bracht er het leven af. Later bleek dat de kinderen voordat zij dóór de koolmonoxide het bewustzijn hadden verloren, een slaapmid del hadden ingenomen. Zowel voor haar echtgenoot als voor mensen uit haar naaste omge ving was de daad van de vrouw als een volkomen verrassing ge komen. De vrouw, die sedert de bewuste avond ter observatie in een afdeling van het Wilhelmina- gasthuis verblijft, verklaarde tij dens de zitting twee weken ge leden aan het gebeurde geen her innering meer te hebben. Ze dacht dat ze het in een vlaag- van verstandsverbijstering had gedaan. In het over haar samen gestelde psychiatrisch rapport werd o.m. opgemerkt dat de vrouw als ernstig gestoord moet worden beschouwd. „Afschuwe lijke" jeugdervaringen zijn bepa lend geweest voor het ontstaan van een karakterneurose bij ver dachte. waardoor de gepleegde feiten haar in sterk verminderde mate kunnen worden aangere kend. Gevaar voor zelfmoord werd in het rapport nog steeds sterk aanwezig geacht, en ge adviseerd werd een langdurige ver, leging in een inrichting. Het vonnis van dc rechtbank was gebaseerd op de overwegin gen dat gezien het rapport van de dokters verdachte tijdens het plegen van de daad in een psy chotische töfestand verkeerde zo dat de ten'laste gelegde en be wezen geachte doodslag, meer malen gepleegd, haar niet kan worden tofegerekend. De vrouw was, evenals bij de behandeling van de zaak 2 weken geleden, ook dinsdagochtend bij de uitspraak vergezeld door een verpleegster van het Wilhelminagashtuis. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden totaal aangevoerd 3615 stuks vee, zijnde 350 vette koeien en ossen; 1004 gebruiksvee; 640 vette kalveren; 416 graskalve ren; 503 nuchtere kalveren; 13 varkens; 43 lopers; 96 biggen; 40 paarden; 26 veulens; 419 schapen of lammeren; 65 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2,453, Vette kalveren 1,60—2,25. Al les per kg. Graskalveren ƒ200—ƒ325; Nuchtere kalveren ƒ130ƒ160 Lopers ƒ75ƒ95; Biggen ƒ40— ƒ50; Slachtpaarden ƒ190—ƒ240; Schapen ƒ85ƒ105; Lammeren 85ƒ115; Kalf- en melkkoeien ƒ850ƒ1150; Vare koeien ƒ600 725Vaarzen 575—875 Pinken 400550; Veulens 350550. Alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer ruimer, handel flauw, prij zen gedrukt; Vette kalveren: aanvoer groter, handel redelijk, lste kwaliteit wat stijver; 2de en 3de prijshoudend. Enkele prima's boven notering; Graskalveren: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week; Nuch tere kalveren: aanvoer iets klei ner. handel redelijk, prijzen van vorige week waren moeilijk te handhaven; Lopers en biggen: aanvoer redelijk, handel slepend, prijzen van lopers iets minder. Biggen onveranderd; Slachtpaar den: aanvoer als vorige week, handel zeer kalm. prijzen ge drukt; Schapen en lammeren: aanvoer tamelijk, handel rede lijk, prijzen van schapen onver anderd. Lammeren wat stijver; Kalf- en melkkoeienaanvoer ge woon, handel zeer kalm, niet ge heel prijshoudend; Vare koeien: aanvoer als vorige week. handel traag, prijzen dalende; Vaarzen en pinken: aanvoer tamelijk, handel slppencl, prijzen onveran derd; Veulens: aanvoer even minder, handel matig, prijzen on veranderd. De Zwitserse regering heeft maandag in Brussel op een ver gadering van de ministerraad van de Europese Economische Ge meenschap een toelichting gege ven om het verzoek voor een as sociatie met de gemeenschap. De Zwitserse delegatie stond onder leiding van dc minister van Bui tenlandse Zaken. F. Wahlen, en die van Economische Zaken, H. Schaffner. Grote aandacht wordt in de toelichting gegeven aan de nood zaak van de 'Zwitserse neutrali teit, die „permanent en niet in cidenteel of tijdelijk is te handha ven", de neutraliteitspolitiek be hoeft echter naar de opvatting van de Zwitserse regering „niet in strijd te zijn met economische samenwerking, zelfs indien deze zeer ver gaat". Tot de voorwaarden, die de Zwitserse ministers aan de mi nisters van de zes E.E.G.-landen voorlegden voor een associatie met de gemeenschap, behoren: 1. Het recht van Zwitserland het associatie-akkoord op te zeggen in geval van oorlog of internationale spanning, die oorlogsgevaar inhoudt. 2. Het recht om zelf de handels politiek jegens derde landen te bepalen en handels- en ta riefovereenkomsten te sluiten „zonder dat dit een bevredi gende coördinatie van de han dels- en tariefpolitiek van de gemeenschap in de weg staat". 3. Het recht een voldoende basis voor de landbouwproduktie te handhaven „voor tijden waar in de aanvoer wordt ge stoord". In de verklaring zegt de Zwit serse regering voorts bereid te zijn tot nauwe samenwerking met de gemeenschap op gebieden zoals het vrije verkeer van goe deren, diensten en kapitaal, het vervoersbeleid, de afschaffing van handelsbeperkingen en het conjuncturele en monetaire be leid. Ook is Zwitserland bereid deel te nemen aan het Europees sociaal fonds en de Europese in vesteringsbank en „een passende bijdrage aan het ontwikkelings fonds te overwegen". Verder wordt de mogelijkheid in het uit zicht gesteld van een associatie verdrag met Euratom en de E. G. K. S. Zwitserland wenst voorts het vorstendom Liechtenstein, waar mee het sedert 1923 een douane unie heeft, in een eventueel as sociatie-akkoord te betrekken. Wat het toezicht op de uitvoe ring van een eventueel associa tie-akkoord betreft, stelt Zwit serland de vorming van een as sociatieraad voor met als moge lijkheid van beroep tegen beslis singen een arbitrage-instantie. In hun verklaring legden de Zwitserse ministers er de nadruk op, dat in 1962 de invoer van Zwitserland voor 62 procent af komstig was uit de landen van de E.E.G. en dat de uitvoer voor 42 procent naar de landen van de Europese gemeenschap is ge gaan. „Zwitserland eist zeker geen eenzijdige voordelen. Het wil een associatie-akkoord dat de reeds bestaande samenwerking en integratie handhaaft en ver der ontwikkelt", aldus de ver klaring. „Zwitserland denkt er niet aan afstand te doen van het in de Helvetisehe republiek angstval lig geëerbiedigde bankgeheim en de mogelijkheden van bankreke ningen onder nummer." Op de persconferentie, die de Zwitserse ministers maandag avond in Brussel gaven, na hun standpunt over een associatie met cle E. E. G. te hebben toege licht tijdens een vergadering met de ministers van de zes E. E. G.- landen, vroeg een journalist of deze associatie het einde van het Zwitserse bankgeheim zou bete kenen. Het antwoord luidde on middellijk; „In geen enkel arti kel van het E. E- G.-verdrag heb ben wij enige bepaling over het opheffen van bankgeheimen aangetroffen." President Kennedy heeft in een telefonische toespraak van uit Newport, in Rhode Island, tot een bijeenkomst van de democra tische conventie van de Ameri kaanse staat Ohio verklaard, dat de Ver. Staten in staat zijn om het hoofd te bieden aan agressie „in het Caribisch gebied, in Ber lijn of waar dan ook". De Amerikaanse president zei dat het communistische tij in 20 maanden van zijn ambtsperiode was gekeerd. Toen de democra ten in januari 1961 aan het be wind waren gekomen „was Chroesjtsjov actief in Berlijn, Gjzenga in Kongo, Castro in het Caribisch gebied en communis ten in Laos en Zuid-Vietnam", aldus Kennedy. „In de sindsdien verstreken maanden, is het tij gekeerd. Wij hebben het initia tief genomen op het gebied van hulp, handel en diplomatie. Wij hebben de communisten in Laos en Zuid-Vietnam en in Berlijn een halt toegeroepen. Gizenga is al lang vergeten. Castro heeft, in wanhoop, zijn toevlucht geno men tot Sowjet-hulp en daar mee zijn eigen lot in Zuid-Ame- rika en Cuba bezegeld". DONDERDAG 37 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; (.15 Bekende pianowerkjes (gr.); 7.45 Morgengeb. en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.03 Klavecimbelrecital; 10.15 Morgendienst; 10.45 Koor zang (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke liederen; 12.00 Middagklok; 12.04 Instrumentaal kwartet en zangsolisten; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Meded. t.b.v, land- en tuinbouw; 12.38 Lichte orkestmuziek (gr.); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Impressies uit het Caraïbisch gebied; 13.20 Platennieuws; 13.30 Lichte orkestmuziek en zang solisten; 14.00 Lichte muziek; 14.40 Lichte orkestwerken (gr.); 15.40 Vocaal ensemble; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Alt en klavecimbel; 16.40 Voor de jeugd; 17.10 Hammondorgel spel met ritmische begeleiding (gr.); 17.20 Lichte gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Sprook jesensemble; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Instrumentaal kwartet; 18.50 Lezing; 19.00 Nws en weer bericht; 19.10 Geestelijke liede ren; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Prome- nade-ork. en zangsolisten; 20.40 Sonografie over kerken en kas telen; 21.00 Operette; 21.30 Kerkorgelconcert22.00 Klas sieke muziek (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Meditatie; 22.55 Boekbe spreking; 23.00 Lichte orkest muziek <gr.); 23.25 Lez.; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Och- tendvaria (gr.); 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gr.; 9.00 Gymn. voor do vrouw; 9.15 Klassieke gram.; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Lezing; 11.15 Moderne mu ziek; 12.00 Trompetspel met rit mische begeleiding; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Instrumentaal sextet en zang solisten; 13.00 Nws13.15 Meded., act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Promenade-orkest en so list; 14.00 Klass. kamermuziek; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Pianorecital; 15.30 Filmmuziek; 16.00 Gevar. progr.; 17.00 Gram.; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Gram. voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Actualiteiten18.20 Cosmopoli- tain-orkest; 18.55 Sportpraatje; 19.00 Gram.; 19.20 Lichte muz.; 19.40 Opera; (20.50—21.10 Nws en act.; 22.30—22.45 Nws); 23.55- 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws; 12.03 Dansmuziek; 12.30 Weer bericht; 12.35 Araus. muz.; 12.50 Beursberichten; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Opera; 16.00 Beursberichten; 16.06 Vervolg opera; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 17.50 Klass. liederen; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Lichte orkestmuziek; 19.00 Nws; 19.40 Lichte orkestmuziek; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Lichte or kestmuziek; 20.35 Operettemuz.; 21.00 Barokmuziek; 22.00 Nws; 22.15 Israëlische uitzending; 22.45 Lichte orkestmuz.; 22.44—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. T.V.: 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.35 De Amsterdamse Jodenhoek, filmdocument.; 21.00 De mense lijke stem, éénakter; 21.55 Film. BELGIË (VI.): 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Voor de vrouw; 20.00 Nws; 20.30 Pygmalion, blij spel; 22.15 Reportage over Vati- kaanstad; 22.45 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7