V BINNENLANDS NIEUWS Victor de Turenne II - De schrik der Saracenen Gemeenteraad van Terneuzen aiu .Cr ariï^ SPORTNIEUWS VOETBAL Nijmegen ontkent oplichting van het rijk Woensdag 26 september '62 DE VRIJE ZEEUW rag. 3 SLACHTOFFERS DOOR| OVERSTROMINGEN IN INDIA SCHOTEN IN DE CHINESE PROVINCIE KWANTOENG Nederlands elftal naar Kopenhagen vertrokken Oe Thant verzocht om tussenbeide te komen in Aden GEVECHTEN IN INDIAAS-CHINEES GRENSGEBIED AUTO TEGEN BOOM Bij een uitwijkmanoeuvre op de Molendijk in Schijndel is gister middag een personenauto met 3 inzittenden tegen een boom ge reden. De bestuurder van de auto, de 40-jarige heer Vughts uit Schijndel, en een der inzitten den, de 53-jarige mevr. J. Sche- pens-dc Baay uit Sint Oedenrode, werden op slag gedood. De heer Sc-hepens werd ernstig gewond opgenomen in het ziekenhuis in Veghel. Mevr. Schepens was moe der van negen kinderen. Het ongeluk gebeurde doordat de heer Vughts met zijn auto te veel naar links uitweek voor een van rechts uit een zandweg ko mende wagon, bestuurd door de heer P- uit Schijndel. DIEFSTAL VAN 50 MILLE OPGEHELDERD Reeds gisternacht heeft de recherche van het bureau War moesstraat dc daders van de zondagnacht gepleegde diefstal van 53.500 gulden uit dc woning van een hotelhouder in de War moesstraat te Amsterdam kun nen aanhouden. In Oost werden gearresteerd de 20-jarige chemi- Sraaf L. C. A. uit de hoofdstad en de 22-jarige barkeeper J. J. de H. uit Den Helder. De mannen, die bekenden van de politie zijn, hebben tegenover de recherche een bekentenis afgelegd. Onder verdenking van heling werd ge arresteerd de 23-jarige vrouw V. E V., die het geld in bewaring zou hebben genomen. In de woning van de chemi- <»raaf, waar de politie een inval deed heeft zij 6000 van het ge stolen geld teruggevonden. De geldkist, waar een bedrag van 50.000 in had gezeten, en die de mannen ergens in Oost in het water hadden gegooid, is inmid dels ook opgehaald. WEER INBRAAK BIJ JUWELIER IN HEERLEN Gisternacht om kwart over drie is voor de tweede maal in enkele maanden tijds bij de juwe lier en edelsmid N, Huisman aan de Geleenstraat te Heerlen een hoeveelheid kostbaarheden ge stolen. De ruit van de étalage werd ingegooid met een trottoir tegel. De daders gristen vijf gou den slavenarmbanden met een gezamenlijke waarde van 1500 gulden uit de étalage. De Heerlense recherche tast over de identiteit van de daders nog in het duister. De vorige inbraak bij deze ju welier vond plaats in de nacht van S op 9 juli. Toen werd de etalageruit verbrijzeld met een ijzeren staaf. De buit bestond uit 56 ringen, bezet met diamanten en briljanten tot een gezamen lijke waarde van ruim 40.000 gulden. Van de daders van deze inbraak ontbreekt nog ieder spoor. Zoals bekend werd destijds verband gelegd met de diefstal van de schilderijen van jonkheer Loudon te Aardenhout. De laatste tien jaar is bij ju welier Huisman op deze wijze viermaal ingebroken. BOERDERIJBRAND Maandagavond omstreeks zeven uur is de kapitale boerde rij van het burgerlijk armbe stuur van de gemeente Stiphout door brand geheel verwoest. De brand is ontstaan in de schuur- Ook alle landbouwwerktuigen gingen verloren. Op drie varkens na bleef het vee gespaard. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. Een der brandweermannen, de heer Van B., kreeg tijdens de blussingswerkzaamheden een hartaanval. In zeer ernstige toe stand is hij opgenomen in het St. Lambertusziekenhuis in Hel mond, waar hij later op de avond is overleden. De man, die 37 jaar oud was, was afkomstig uit Hel mond. IN HANDZEIS GEVALLEN EN OVERLEDEN Toen de landbouwer L. van de Berk maandagavond omstreeks zes uur per fiets naar huis reed, trof hij op het Akkerpad in Fem- hout (gemeente St. Oedenrode) zijn 63-jarige buurman M. van de Bersselaar met zware verwon dingen aan. De man was tijdens het maaien op een vlijmscherpe handzeis ge vallen. Hij werd zo zwaar gewond rlat bloedtransfusie in het zie kenhuis in Veghel niet meer mocht baten. De heer Van de Bersselaar, vader van negen kin- tieren, overleed enige uren nadat zijn buurman hem had gevonden. DOOK KOLENDAMP. VERGIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN Gistermorgen trof de slager die boodschappen rond kwam brengen de 76-jarige mevrouw P. J. SmitsKooren in Tricht (gemeente Buurmalsen) dood in een stoel in de kamer aan. De vrouw had de nacht in de huis kamer doorgebracht. Zij is door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Haar echtgenoot, die boven had geslapen, werd door de slager in zorgwekkende toestand gevon den. Hij is naar het ziekenhuis te Tricht overgebracht. BROMFIETSER ONDER TREIN Gistermiddag omstreeks drie uur is de veertigjarige P. Zwaan uit Noordwijk op de met automa tische halve overwegbomen be veiligde spoorwegovergang Piet Gijzenbrug in Voorhout (Z.H.) door een trein uit de richting Amsterdam gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer reed op een bromfiets op het linkerrij wielpad langs het onbeveiiigde- gedeelte de spoorwegovergang op. De trein werd licht beschadigd. morgens m Stormen en overstromingen, die in de afgelopen dagen Noord-India teisterden hebben meer dan honderd doden geëist. In Delhi trad de Joemna bui ten haar oevers, waardoor 25.000 personen dakloos werden. In de Pendsjaab verloren drieënveer tig mensen het leven doordat hun lemen hutten, die door het water waren ondermijnd, ineen stortten. In Bihar worden zestig mensen vermist na het omslaan en zinken van een veerboot op de gezwollen Kankai. 1 Vice-admiraal Van der Schatte Olivier wordt bevelhebber van dc zeestrijdkrachten H. M. de Koningin heeft liet verzoek ingewilligd van de hui dige bevelhebber der zeestrijd krachten, tevens chef van de marinestaf, vice-admiraal Brou wer, begin januari 1963 te wor den ontheven van zijn functie. Als opvolger van vice-admi raal Brouwer zal vice-admiraal A. H. J. van der Schatte Oli vier, thans vlagofficier materieel der Koninklijke Marine, worden benoemd. lu m Q, m middags Dinsdagmorgen is in dc Chine se provincie Kwantoeng, nabij de grens met de Portugese kolonie Macao, gedurende vijftien minu ten kanonvuur gehoord. De reden hiervoor is niet bekend, maar sinds enige tijd patrouilleren de Chinezen intensief naar aanlei ding van explosies die zich in het grensgebied hebben voorgedaan en waar „nationalistische agen ten" de schuld van hebben ge kregen. Radio-Canton meldde maandagavond dat vier agenten uit Hongkong waren gearres teerd. In de uitzending werd voorts gezegd dat agenten van nationalistisch China Kwang- toeng binnenkomen op voorwend sel dat zij familie en vrienden komen bezoeken maar in wer kelijkheid proberen zij „geruch ten te verspreiden, pamfletten uit te geven en sabotage te ple gen". Volgens een op Formosa ver schijnend blad houden de Chi nese leiders op het ogenblik in Peking een geheime conferentie die tot een nieuwe crisis in de Straat van Formosa zou kunnen leiden. DENEMARKEN—NEDERLAND Na de gemakkelijke S0 zege op het elftal van de Antillen, krijgt het Nederlandse elftal het hedenavond heel wat lastiger in Kopenhagen. De Denen zui vere amateurs staan op de internationale markt niet zo hoog geklasseerd en juist daarom zul len zij er een eer instellen om het tegen het semi-prof team van Nederland dat overigens internationaal ook niet bij de top gerekend kan worden tot een overwinning te brengen. Het is een feit dat men tegen tegen standers die men sterker acht beter speelt dan gewoonlijk en juist daarom zijn de Denen niet te onderschatten parters voor dc Nederlanders. Vorig sei zoen leed Nederland een vrij on verwachte nederlaag tegen de Noorse Amateurs in Oslo, hope lijk zal dat hedenavond in Kopen hagen tegen de Deense amateurs niet het geval zijn, want dat zou, met de wedstrijd op 14 oktober in Antwerpen tegen België in het zicht, wel erg deprimerend zijn. De wedstrijd wordt door de N. T. S. in zijn geheel uitgezon den, zodat honderdduizenden in de gelegenheid zijn het op de voet te volgen. En laat het spel peil te wensen over, wel dan is er nog altijd de mogelijkheid over te schakelen naar de Belgische TV, die AnderlechtReal Madrid uitzendt. De opstelling der elftallen: DENEMARKEN Johansen Hansen Bertelsen Joergensen Aardhoejc Madsen Madsen Jensen Olesen Keizer Prins Muller Van der Linden Pronk Enoksen H. Groot Lucasen Swart Renders Van Wissen Wiersnia Lagarde NEDERLAND Met een van de S. A. S. ge charterde Convair zijn dinsdag middag o.l.v. Bondscoach Elek Schwartz elf spelers en drie re serves van het Nederlandse voetbalteam, dat hedenavond in Kopenhagen tegen Denemarken uitkomt, van Schiphol naar de Deense hoofstad vertrokken. „We moeten erg oppassen voor de Denen", verklaarde de heer Schwartz voor vertrek van de ploeg, „maar dat moeten we voor iedere ploeg. Het feit dat onze tegensanders amateurs zijn doet daar niets van af. Het zijn per slot van rekening de beste voetballers van Denemarken en als je een goede voetballer bent maakt het niets uit of je prof of amateur bent". Op de vraag of de Ajacieden zich zondag j.l. in de wedstrijd tegen NAC, welke door de Am sterdam met 2-0 werd verloren, gespaard hadden, antwoordde de heer Schwartz,: „Nonsens, een rasvoetballer kan zich niet spa ren, die geeft zich altijd hele maal. Zelfs bij een training, waarbij toch helemaal geen pre mie op het spel staat, doen de jongens hun uiterste best". Aan een prognose omtrent de uitslag durfde de heer Schwartz zich niet te wagen. JONG ORANJE—JONG DENEMARKEN 2—2 Het elftal van Jong Oranje heeft dinsdagavond ir. Veendam met 2—2 gelijkgespeeld tegen de Deense jeugdpdoeg bestaande uit spelers bneden de 23 jaar. Bij de rust leidden de Denen met 21. De doelpunten van Jonp Oran je werden gescoord door linksbin nen Bosveld (5e min.) en links buiten Adelaar (59e min.). Voor de Denen scoorden rechtsbinnen Throst (6e min.) en rechtshalf E. Soerensen (26e min.) Er waren 10.000 toeschouwers. PROMOTIE EN DEGRADATIE AMATEURVOETBAL 1962—1963 De K.N.V.B. heeft de promotie- en degradatieregeling bekendge maakt, welke zal worden toege past aan het eind van het seizoen 1962—1963. Deze regeling zal vooral in de onderste regionen van de verschillende klassen aan leiding geven tot een uiterst scherpe „strijd-om-het-bestaan". Voor de 2e klas van Zuid I is bepaald, dat de kampioenen van de 2e klas A en B automatisch naar de le klas promoveren. De nummers laatst en voor laatst degraderen automatisch naar de 3e klas. Voor de 3e klas geldt hetzelfd de. De kampioenen van de 3e klas A, B, C en D promoveren naar de 2e klas, terwijl de nummers laatst en voorlaatst naar dc 4e klas degraderen. De kampioenen van dc 4e klas A, B, C en D spelen in één groep om drie plaatsen in de 3e klas. De kampioenen van de 4e klas E, F, G en H spelen eveneens in één groep een gehele competitie om drie plaatsen in de 3e klas. De nummers vier van deze bei de groepen spelen 'n beslissings wedstrijd om één plaats in de 3e klas. De nummers laatst van de 4e klas A tot en met H degrade ren naar de afdelingen. De promotie van de afdelingen naar de 4e klas van de K.N.V.B. wordt geregeld in overleg met de betrokken afdelingen. De kampioenen van de reserve 2e klas A en B promoveren naai de reserve le klas, terwijl de nummers laatst degraderen. De kampioenen van de reserve 3e klas én de nummers twee pro moveren naar de reserve 2e klas. De nummers laatst en voor laatst van de reserve 3e klas A, B en C degraderen naar de afde lingen van de K.N.V.B. ZO IS DE STAND Eerste klasse B 3 3 0 0 6 24— 1 3 3 0 0 6 15— 3 3 2 1 0 5 11— 4 3 2 0 1 4 8— S 3 2 0 1 4 8—8 3 1 0 2 2 S—12 3 1 0 2 2 7—22 3 0 12 1 6—10 3 0 0 3 0 4—11 3 0 0 3 0 4—16 Sluiskil Vogelwaarde Hoofdplaat Jong Ambon Groede Schoondijke Retranchement Walcheren Ria W Philippine De socialistische volkspartij, die de leiding heeft gehad bij de betogingen die maandag in Aden zijn gehouden, heeft de gouver neur verzocht de wetgevende vergadering te ontbinden. Als dit verzoek niet ingewilligd zou worden, zou het volk zich blij ven verzetten. De partij heeft voorts secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties verzocht tussenbeide te komen. Zij wil dat Oe Thant een missie naar Aden stuurt en dat er on der auspiciën van de volkeren organisatie een volksstemming wordt gehouden over het voor stel om Aden op te nemen in de federatie van Zuid-Arabië, waar tegen de partij zoals gemeld ge kant is. Res. Eerste klasse Clinge II Zeelandia II Breskens II Goes III RCS II Zld. Sport III Luctor II Oostburg II Biervliet II Corn Boys III 13— 4 13— 6 12— 7 11—12 10—12 6— 3 9—13 9—14 6—11 9—16 Tweede kiasse A Koewacht II 3 3 0 0 6 15— 5 Vogelwaarde II 3 2 1 0 5 15- 6 Breskens III 3 2 0 1 4 13- 9 Walcheren II 1 T 0 0 2 3- 1 Sluiskil 11 2 1 0 1 2 3- 6 Terneuzen III 3 0 2 1 2 10- -12 Aardenburg II 3 0 1 2 1 10- -19 Steen II 2 0 0 2 0 3— 7 IJzendijke II 2 0 0 2 0 2- 9 Derde klasse B IJzendijke III 2 2 0 0 4 19— 2 Walcheren III 3 2 0 1 4 18— 8 RCS III 3 2 0 1 4 11- -13 Schoondijke II 2 1 1 0 3 10- 6 Groede II 2 1 1 0 3 8- 6 Retranchem. II 2 1 0 1 2 9- -11 Hoofdplaat II 3 0 0 3 0 8- -IS Midd. Boys 3 0 0 3 0 2- -21 Derde klasse HVV III Hontenisse III Sluiskil III Philippine II Clinge III Graauw Ria W II Corn. Boys IV 2 1 2 0 2 0 2 0 2 0 1 1 0 0 0 0 C 0 5 9— 18— 5 12— 5 9— 6 12—15 15— 9 5—17 1—20 De burgemeester van Nijme gen, mr. Ch. M. J. H. Hustinx, heeft gistermiddag op een pers conferentie ten stadhuize de be richten in een landelijk ochtend blad („De Telegraaf") als zou de gemeente Nijmegen het rijk voor vele tonnen hebben opgelicht, categorisch ontkend. Volgens deze publikatie zouden hoge Nij meegse gemeente-ambtenaren in het kader van de afwikkeling oorlogsschade op grond van op zettelijk vervalste stukken grote extra uitkeringen voor hun ge meente hebben verkregen. De projecten waarmee op deze wijze zou zijn geknoeid, omvat ten onder meer de schouwburg, het stadhuis, het hoofdbureau van politie en de St. Stevens- toren. De publikatie berust op mededelingen van een niet meer in dienst zijnde gemeente-ambte naar, de heer Henri van Mil, die bij de officier van justitie in Den Haag, mr. dr. J. C. Maris, een aanklacht over deze zaak heeft ingediend. In het ochtendblad is ook een copie van één der documenten die in opspraak zijn gebracht, afgedrukt. Het betreft hier een brief van de dienst gemeente werken van Nijmegen aan het college van Burgemeester en Wethouders van Nijmegen, ge dateerd 19 oktober 1932. Volgens de publikatie zou deze brief ver valst zijn. Het betreft hier de plannen voor de schouwburg van Nijmegen, die door de toen malige directeur van gemeente werken waren uitgewerkt. Vol gens dc heer Van Mil zou dit do cument vervalst zijn, hetgeen hij onder meer baseert op onregel matigheden in het machine schrift en op een taalfout die in een ambtelijk stuk van 1932 zeker niet zou zijn voorgekomen. Burgemeester Hustinx heeft gistermorgen een onderzoek In gesteld op het gemeente-archief- Daar bleek, dat de pagina's twee en drie van de brief nog aanwe zig waren. Pagina één was uit het archief verdwenen. De Nij meegse burgemeester had de indruk, dat deze eerste pagina, op hetzelfde adres zal zijn, waar men ook de copie gemaakt heeft die voor het ochtendblad be stemd was. In de publikatie wordt ook ge sproken over het in het leven roepen van een gevelschets, die bij de stukken van de dienst ge meentewerken zou horen. Gis termorgen zijn op het gemeente huis van Nijmegen de originele gevelschetsen getoond. Met na druk verklaarde burgemeester Hustinx, dat deze stukken authentiek zijn. Met betrekking tot valse claims betreffende verloren ge- gane inventarissen van het stad huis en het politiebureau zei de burgemeester, dat hier voortdu rend overleg is geweest tussen de gemeente Nijmegen en het rijk. Kostbare inventarissen, die bij de oorlog verloren gingen, werden gewaardeerd en door nieuwe vervangen. Dit is in zeer nauw overleg gegaan met de be trokken diensten in Den Haag. Het college van B. en W. van Nijmegen is gistermiddag bijeen geweest om te beslissen of tegen de heer Van Mi) een aanklacht zal worden ingediend. De burgemeester van Nijme gen is n.l. van mening, dat de heer Van Mil het authentieke stuk van de correspondentie tus sen de directeur van gemeente werken van Nijmegen en het college van B. en W. uit het ar chief heeft gestolen. Op vragen over de persoon van de heer Van Mil verklaarde burgemeester Hustinx te weten, dat deze oud-ambtenaar van de gemeente Nijmegen een alleszins verdienstelijke functionaris was, die echter voortdurend in ernsti ge financiële en huiselijke moei lijkheden verkeerde. De gemeen te heeft hem bij herhaling ge steund. doch ten slotte pogingen in het werk gesteld hem te dwin gen zelf de alimentatiebepaling voor zijn rekening te nemen. Mogelijk, aldus de burgemees ter, heeft dit wrok gewekt die nu op deze wijze wordt afge reageerd. Kort voor de heer Van Mil zelf ontslag uit de gemeente dienst nam, heeft hij tegenover zijn chef verklaard, dat hij „over iets beschikte": als men liet mij moeilijk maakt, dan kan ik ook wel wat doen. aldus was te be grijpen uit zijn woorden. Klaar blijkelijk heeft hij toen reeds ge zinspeeld op deze documenten, aldus het hoofd van de afdeling financiën. Een voorlopig onder zoek heeft uitgewezen, dat uit de gemeente-archieven geen andere documenten worden vermist. Communistisch-Chinese en In dische militairen waren dinsdag nog steeds slaags in een strijd aan de Indisch-Tibetaanse grens, die reeds enkele dagen gaande is. Drie Chinese grensbewakers werden maandag gedood en twee officieren gewond, aldus het Chinese persbureau Nieuw China dinsdag bekendgemaakt. Volgens het persbureau had den Indische militairen de zoge naamde McMahonlijn overschre den en een Chinese grenspost bij de Tsje-Jaobrug, in het ge bied van Tsjedong, overvallen. gehouden op donderdag 30 augustus 1962 te 19 uur. 50) Snel komt dc stofwolk nader en al spoedig zijn in de verte de gestalten van de ruiters zichtbaar. „Een grote groep" merkt Robert bezorgd op. „Zeker wel tweehon derd man. Dit wordt een ongelijke strijd-" Allen kijken nu naar de nade rende ruiters daar en dan rich ten de blikken zich op Victor. Deze begrijpt, dat hy nu zeker geen weifelende houding mag aannemen. Snel kijkt hij om zich heen. Op een heuvel, niet ver van de weg, ziet hij de bouwvallen van een of ander gebouw. Mis schien zou dat een kans zijn tot steun bij hun verdediging. „Vlug mannen, daarheen roept hij Maakt uw bogen ge reed. Wij zullen de Saracenen warm ontvangen." In gestrekte draf gaat het tegen de heuvel op. De bouwvallen bie-, den inderdaad een mogelijkheid tot verdediging. Een lage, mans hoge mutfr omringt een vervallen en verlaten huis. „Wat een geluk!" juicht Robert. „Dit is onze kans! Wij brengen de paardén naar binnen, zodat ze veilig voor de pijlen zijn. En we verschansen onszelf achter 'de muur!" In een paar minuten is het bouwval nu veranderd in een stevige, moeilijk te nemen ves ting. De zwaarden naast zich, de bcog gereed, wachten de mannen nu op de komende gebeurtenis sen. Aanwezig: Voorzitter: Mr: H. Rijpstra. Wethouders: M. de Vos en H. A. M. A. de Meijer. Raadsleden: M. van Langevelde, R. G. Vrieling, P. Fijn van Draat, R. Hol, mevr. E. DoomsOrtelee, A. Jansen, P. J. Huij- brecht, J. M. Hamelink, J. C. Bleijen- berg, C. J. Compiet, W. J. Weterings, J. de Feijter, D. Waverijn en D. M. Olie- bek. Secretaris wnd.: J. Versprille. Afwezig met kennisgeving: F. Dieleman. De Voorzitter: Ik open deze vergadering van de Raad en heet U allen hartelijk welkom. Bericht van verhindering is binnengekomen van de heer Dieleman, die door drukke werkzaamheden ver hinderd is. De heer Snijders, die een toelichting zal geven op agendapunt 3, is nog niet gearriveerd. U wilt mij wel toestaan de agenda iets te veranderen in afwachting van zijn komst. 1. Vaststelling van dc notulen van de vergade ring van 14 augustus 1962. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den de notulen van de vergadering van 14 augus tus 1962 vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. de door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluiten van 7 juni 1962 (4), 28 juni 1962 (1) en 19 juli 1962 (1) in zake aankoop van dc percelen Walraven- straat 9, Baandijk 12, 38 en 38a, Kazerne straat 23, Koedijk 7 en Walravenstraat 1, alhier; b. het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit van 14 augustus 1962 inzake aankoop van percelen grond ge legen in de Nieuw-Neuzenpolder; c. de door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluiten van 29 maart, 3 mei en 7 juni 1962 tot verkoop van grond respectievelijk gelegen aan de Leeuwenlaan. in het gemeentelijk industrieterrein en in het uitbreidingsplan Sluiskil; tl. idem van 28 juni 1962 5) tot verkoop van grond gelegen in het uitbreidingsplan Sluis kil, in het gemeentelijk industrieterrein en in het exploitatieplan „Serlippenspolder"; e. het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit, van 14 augustus 1962 tot verkoop van industriegrond; t. idem van 14 augustus 1962 inzake uitbreiding van het fabrieksgebouw aan de Industrieweg en verhuur daarvan aan de Meterfabriek; g. idem van 19 juli 1962 tot wijziging van de verordening inzake de inning van gemeente lijke inkomsten en ontvangsten; h. brief van Gedeputeerde Staten van Zeeland inzake de vaste vergoeding aan Burgemees ters voor dienstdoeleinden; i. controle-rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen; j. besluiten van ons college tot Jiet verlenen van gemeente-garantie als bedoeld in het Besluit Bevordering Eigenwoningbezit; k. overzicht van door ons college genomen be sluiten krachtens artikel 212 van de Gemeen tewet: 1. besluit dd. 17 november 1961 tot aankoop van het pand Javastraat 18; 2. besluit dd. 25 januari 1962 tot aankoop van het pand Dr. Buijzestraat 2; 3. besluit dd. 27 april 1962 tot aankoop van het pand Javastraat 18; 4. besluit dd. 12 februari 1962 tot aankoop van het pand Javastraat 17; 5. besluit dd. 3 mei 1962 tot aankoop van perceeltjes weg en watergang gelegen in de Oude Zcvenaarpolder; 6. besluit dd. 20 februari 1962 tot verkoop van een perceel grond aan de Lange Kerkstraat 7. besluit dd. 7 juni 1962 tot verkoop van een perceel grond in het gemeentelijk indus trieterrein 8. besluit dd. 29 juni 1962 tot verkoop van een perceel grond in de Serlippenspolder De heer Van Langevelde: Ik zou iets willen vra gen over het punt li. Ik heb gemerkt uit een schrij ven van Gedeputeerde Staten, dat ten aanzien van de autovergoeding voor de Burgemeester de moge lijkheid bestaat een bijzondere regeling tc verkrij gen. Zouden Burgemeester en Wethouders eens willen onderzoeken of het mogelijk is om voor Terneuzen deze bijzondere regeling van toepassing te verklaren, want de bedragen der algemene regeling zijn heel laag. De Voorzitter: Het is mü nog niet opgevallen, dat dat kon. De overige raadsleden steunen het voorstel van de heer Van Langevelde. De Voorzitter: Wij zullen dit vragen aan Gede puteerde Staten. Zonder hoofdelijke stemming worden bovenver- melde stukken voor kennisgeving aangenomen. 4. Idem tot benoeming in tijdelijke dienst van een lerares en drie leraren aan de Gymnasi ale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum, zulks tot 1 september 1963. De door het college van curatoren voor elke vacature opgemaakte aanbeveling luidt als volgt: lc vacature: Mevr. J. K. B. Stuurman—Howard, Sas van Gent, met ingang van 1 september 1962; 2e vacature: F. Brunnekreeft, Amsterdam, met ingang van 1 oktober 1962; 3e vacature: S. Schram de Jong, Aardenburg, met ingang van 1 september 1962; 4c vacature: F. J. M. van der Stam, Eindhoven, met ingang van 2 augustus 1962. De Voorzitter: Willen de heren Hamelink en Huijbrecht samen met mü het stembureau vor men? le vacature: uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan 15 op mevr. J, K. B. StuurmanHoward en 1 blanco. Mevr. Stuurman is benoemd. 2e vacature: uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan 15 op de heer F. Brunnekreeft en 1' Op de heer S. Schram de Jong. De heer Brunnekreeft is benoemd. 3e vacature: uitgebracht worden 1G stemmen, waarvan 16 op de heer S. Schram de Jong.-'"' De heer Schram de Jong is benoemd.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5