IIOE DENKT de muze over de pers euws-VIaamse ste Nationale toonstelling enbosch RADIO EN TELEVISIE BINNENLANDS NIEUWS BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Spontane spelevaart maakte de tongen los ïsdag 18 september 1962 TOTO-FORMULIER OP NIPPERTJE mevrouw uit Maastricht vam vorige week dinsdag tot - ontdekking, dat zij het toto- irmulier van haar zoon aarop 12 goed ingevulde uit- agen had opgezonden naar n verkeerd r -s. Zij had -t verstuurd r. de postbus >or een prijsvraag van een garettenfabrikant. De duizen- !n sigarettenprijsvraaginzen- ngen van die dag werden uit- 'kamd op het totoforrnulier, aar vergeefs. De volgende g werden de inzendingen op prijsvraag een 5.000 stuks weer gecontroleerd op het toformulier, dat er nu inder- tad bij bleek. Met spoed is O formulier toen naar de N. V. B. gebracht, waar het ist op tijd. de ochtend van oensdag, binnen was. len Haverbeke te Biervliet; >r. Gerrie v. Ossenbroek, eig. M. IJsebaert-v. d. Linden te errien v. 4 en 5 jaar, kleine t: le pr. Yvonne v. d. Staten- eig. Wed. Jac. den Hamer te ndijke. erriën v. 4 en 5 jaar, midden- t: IA pr. Xandrina, eig. Stal- De Dobbelaere te IJzendijke- ir. Astrid v. Bea, eig. O. A. 4. Blondeel te Aardenburg- pr. Amazone v. d. Rijskeet, A. J. E. Temmerman te fdplaat. erriën v. 6 en 7 jaar, kleine t: IA pr. Gerda, eig. M. L. Jsebaert-v. d. Linden te Axel. erriën v. 6 en 7 jaar, midden- t: IC pr. Ninetta v. d. Sten- eig. Al. Serrarens te Osse- ?rriën v. 6 en 7 jaar. grote t: IA pr. Wilma, eig. Stallen lobbelaere te IJzendijke; IB "lorettp v. Costaud, eig. A. erhage-Hoste te Schoondijke; r. Prinses v. d. Nieuwonhof, A. J. E. Temmerman te dplaat. 'rriën v. 8 jaar en ouder, mld- aaat: IA pr. Quitta. eig. Stal- De Dobbelaere te IJzendijke; or. Sylvia, eig. Stallen De relaere te IJzendijke. ■rriën v. 8 jaar en ouder, maat; IA pr. Bea van Ger- ig- O. A. M. A. Blondeel te lenburg; 1B pr. Fannie .eig. Buijsse te Biervliet - Groede Collebeek (N.O.PTt; 2C pr. eig. F. D. Haa#*"Bter» 2E pr. Sadie, eig. Stallen De >elaere te IJzendijke; 2H pr eig. Stallen De Dobbelaere zendijke. erriën v. 4 en 5 jaar met zui- s veulens, middenmaat: IA enny van Aardenhof, eig. A. Temmerman te Hoofdplaat. rriën v. 6 jaar en ouder met ti(ie veulens, grote maat: le oquette van de Melo, eig. A. Temmerman te Hoofdplaat; Jenny van Coegorspolder, A. Murre-van Driel te Sluis- flinger merriën v. 3 jaar en (zware klasse): IA pr. 2B pr. Elfi HI; 2G pr. Lu- Hf, allen eig. Fr. en J. B. er te Axel. kgroepen: le pr. Stallen De elaere te IJzendijke. STRAUSS BLIJFT DEFENSIE MINISTER VAN Wostduitse minister van isie, Franz Josef Strauss, maandagmiddag bekend- akt besloten te hebben aan jven als minister van De en zich niet als kandidaat de christelijk-sociale unie ikbaar te stellen voor het ierschap van de deelstaat n. auss deelde aan verslag- mee. dat hij zijn besluit nen had „onder druk van ke vrienden". 'EREGELDHEDEN RHODESISCHE FEDERATIE de Rhodesische federatie I zich zondag ongeregeld- voorgedaan waarbij een aan werd gedood en min negentien mensen, onder ier Europeanen, werden ge- In de Zuid-Rhodesisc-he stad Salisbury bekogelden anen elkaar met stenen na bijeenkomst van een poli- partij, de Afrikaanse Volks van Zimbabwe. De Zuid- sische premier, sir Edgar head, heeft gewaarschuwd jn regering vastbesloten is ïuidige golf van geweld- en sabotage snel de kop in ikken". het Britse protectoraat Rhodesië werden tiental- ensen gearresteerd bij bot- tussen leden van het Afri- nationale congres en de igde nationale onafhan-ke- dspartij van Kenneth la. In de stad Chingola, de Congrespartij een bij- mst hield, vielen veertien iden. In Noord-Rhodesië zoals gemeld, op 30 okto- Igemeno verkiezingen won houden voor de wetgevcn- Dinsclag 18 september 1962 DE VRIJE ZEEUW Papna 7 Vele artiesten zijn bang ztch te geven, want zij weten nog niet wie zij voor zich hebben en wat er zwart op wit komt te staan. (Van onze speciale verslaggever) Rotterdam (P P) - Het was lonneke Hoogland, de charmante mede werkster aan het T.V.-programma „Rooster", die de knuppel in het hoenderhok gooide en opmerkte, dat zij het helemaal niet prettig vond geïnterviewd te worden, omdat je nooit wist wie de journalist was die je voor je had. Zij had al zoveel malen opgemerkt dat er journalisten zijn die misbruik maken van wat hen in vertrouwen wordt verteld. Later moet de geïnterviewde dan zien, dat er een ar tikel over hem of haar in de krant staat dat helemaal niet zo prettig is, omdat er soms dingen in worden gezegd, die beter niet hadden kunnen worden gezegd. Daar staat tegenover dat er weer journalis ten zi|n die er over klagen dat zovele artiesten verschrikkelijk terug houdend zijn en zich niet geven, ja, die je de woorden als het ware in (ie mond moet leggen. Contact-cruise door Europoort Zo begon een zeer interessante discussie tussen een groep promi nente Nederlandse artiesten, waar onder De Selvera's, Henk Elsink en een groot aantal teenagerster ren samen met een groep uitge lezen journalisten van de vader landse pers. De spelevaart was het gevolg van een suggestie van Rudy Car rel, die meende dat het wel eens nuttig zou zijn, wanneer artiesten en journalisten ongedwongen van gedachten wisselden. Deze gedach te bracht de Nederlandse Vereni ging van Persbureaus er toe sa men met de V.V.V. te Rotterdam een contact-cruise te organiseren met het prachtige m.s. „Stad Rot terdam". op de wijde wateren van de Europoort. Tijdens deze „spele vaart" werden de vertegenwoor digers van de lichte muze en die van de koningen der aarde in de gelegenheid gesteld eens van ge dachten te wisselen. Helaas kon Rudy Carrel niet van de partij Een hoekje tijdens de discussie aan boord met v.l.n.r. Karin Kraaykamp, Gerton van Wage- ningen (bekend door het journa listencabaret). mevr. E. A. Baay- ens en H. van Wermeskerken. hoofdredacteur van een persbu reau te Utrecht. zijn aangezien hij onverwachts met The Blue Diamonds naar Nieuw-Guinea vertrok. Een kwestie van fatsoen Op prettige wijze leidde Karin Kraaykamp de discussie. Al heel spoedig bleek, dat de moeilijkhe den van beide kanten kwamen. In het kamp van de journalisten ble ken twee stromingen te bestaan en wel één - het grootste aantal - die van mening was, dat de journa list in elk geval de grenzen van het fatsoen niet mocht overtreden en dat hij niet bewust de artiest in zijn broodwinning mocht scha den door het publiceren van sen sationele of tendentieuze artike len. Een voorbeeld hiervan blei-en de Selvera's ondervonden te heb ben, teon zij in de loopvan- 'n inter view zich iets lieten ontvallen dat geheel uit z'n verband gerukt als titel van het artikel werd ge bruikt en dat hen daardoor veel schade had berokkend. Een tweede stroming - slechts enkelen - meende, dat de journa list de volle vrijheid van publi catie had en dat hij verplicht is zijn lezers eerlijke voorlichting te géven, ook al zou dit de artiest schaden. „Bevaderen" Ook rees de vraag of veel jonge artiesten niet de dupe worden van de commerciële instelling van de platenmaatschappijen. Zij zouden aanvaard worden zolang er geld aan hen verdiend wordt, doch wanneer dit niet meer het gavel is, zouden de platenmaatschappij en hen laten „vallen". Hierover spraken de heren Jan de Winter en Frank Visser van Phonogram een woordje mee. Zij waren van mening, dat de platen maatschappijen zich volkomen v-an hur, verantwoordelijkheid ten aari- zien van jonge artiesten bewust waren. Regelmatig zou er contact zijn tussen ouders of verzorgers van deze veelal minderjarige ar tiesten en de mensen van de pla tenmaatschappij en wel speciaal waar het gaat om hun verdere op- •fc „The Lords" een jeugdig combo dat zeker nog van zich zal doen horen. Voor hen is een goede artistieke toekomst weggelegd. Ze legden aan boord goede con tacten met radio, televisie en pers. leiding en de psychische gevolgen van hun „ster" zijn. Men sprak van een vorm van „bevaderen" van deze jonge artiesten. Anderzijds is het begrijpelijk dat een platenmaatschappij, die ten slotte een commerciëlé instelling is, zich van een artiest ontdoet wanneer deze blijkt niet. »e vol doen, doch volgens deze deskun digen zou dit slechts het geval zijn, wanneer dit niet anders kan. Over het wel en Wee, pro en contra jeugdige ..sterren" werd nog lang gediscussieerd. Eerste songfestival te water Van de aanwezigheid van de vele artiesten werd gebruik ge maakt en wel in de vorm van een besloten songfestival. Verschillen de jeugdige artiesten brachten een gloednieuw liedje. De eerste prijs in de vorm van een gouden Euromast werd ge wonnen door „The Lords", een 'lflein combo gevormd door een aantal jeugdige jongemannen uit Amsterdam. Drie gitaren, een slagwerker en de leider als zan ger brachten werkelijk voortref-WOENSDAG 19 SEPTEMBER felijke teenagermuziek, die op een wel bijzonder hoog peil stond. HILVERSUM I: 7.00 Nws; in d°egmeu-^0 Gewi.dc muziek (gr 7.30 ziek wereld. De radiomensen aan^chte gram.; 7.50 Meditatie; boord namen hun programma al-®-®" Nws, 8.15 Radiokiant, 8.35 vast volledig op. Hammondorgelspel (gr.); 8.50 Walsmuziek (gr.); 9.00 Voor de De tweede prijs, een zilveren zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Euromast, ging naar de reeds zeer Voor de vrouw; 10.10 'Gram,; bekende Peter Koelewijn vit Eind-10.15 Morgendienst10.45 Gees- hoven. Reeds enige jaren vierttPiijke liederen; 11.10 Klassieke Peter met zijn Rockets grote '-ri-muzjgit (gr.); 12.00 Lichte gram., omfen zowel „hfe als op de plaat. 12 30 Meded t.b.v. land- en tuin- Een van zijn bekendste eigen ge-bouw 12 33 Lichte muziek; 12.53 a fall of ac<-: 13.00 Nws; 13.15 de teenagers zeer goèd doet Hi Volksmuziek uU Centraal Euro- had ^et liedje Rotterdam'' de Pf- Moderne muziek (gr.); vorige avond pas gemaakt en zong Klassieke kamermuz. tgi.), het dus van het blad af. 15.00 Gram.; 15.15 Vnje tijd wel besteed!; 15.30 Israëlische De derde prijs ging naar Sandra volksmuziek; 15.50 Hammond- (11 jaar) en Franky (10 jaar) orgelspel (gr.); 16.00 Voor de Reemer. Deze wonderkinderen jeugd; 17.20 Jazzmuziek; 17.40 brachten in weerwil van enkele Beursberichten17.45 Lichte or- kleine feilen voortreffelijke lied-kestmuziek18.05 Week van de jes. Sandra zingt ze in verschil-koorzang; 18.30 Lezingen; 18.45 «e^ta refft-u V°°ir„ fn Zangrecital; 19.00 Nws'en weer- leeftijd voortreffelijke bericht; 19.10 Week van de koor- correcte uitspraak, terwijl haar Rariinkr„r,iq sn broertje Franky haar op de gitaar??"»' 9 0 Kactiohrant, 19.50 begeleidt. Velen van de aanwezige mcl,muf' ?9'i9 artiesten stonden verbaasd overkeek van de koorzang-1 00 de spelkwaliteiten van deze ion- Kbinkbeoici„1.20 Metropole- jarige jongen, die blijk geeft van orkest en zangsoliste; 21.50 Kant een bijzonder talent. Vader Ree-tekeningen; 22.00 Internationale mer gunt zijn kinderen dit plezier, Ensemble-Parade22.30 Nws; doch houdt strikt vast aan hun22,40 Avondoverdenking; 22.55 amateur-status. „De kinderen heb- Lichte orkestmuziek en zangso-. ben kwaliteiten en ze doer. ïetjiste; 23.25 Lichte gram.; 23.55 graag. Waarom zal ik ze tegenhou-24.00 Nws. den?" meent hij. „Maar ik wil niet dat ze beroepsartiesten wor den. Ten eerste zijn ze daar nog veel te jong voor en ten tweede HILVERSUM II: 7.00 Nws; 1 10 Ochtendgymn.7.20 Socialis- liefhebberij is het heel aard g.tisch strijdlied; 7.23 Lichte och- Uiteiaard waren deze zeei jonge q nn iSTwc:* artiesten by zonder tevreden met guM-tan ^j SW Nws de behaalde prijs. wegen (gr.); 8.30 Lichte gram.; Een contact als wij meemaak- 8.55 Kookpraatje; 9.00 Gymn. ten tussen artiesten en pers is Vü°" de vrouw; 9.10 Klass ka- mermuziek (gr.); 9.40 School- uniek. Er heerste een uitstekende radjo; 10.00 Lezing; 10.05 Mor- sfeer. De organisatoren mochten genwijding10.20 V, d. vro.uw; tevreden zijn en kunnen deze 11.00 Salonorkest en zangsolist; i i 11.30 Licht ensemble en zang; contact-cruise 0.1. jaarlijks herha-12 0Q Amsterdamse Politiekapel len. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Licht instrumentaal kwin tet; 13.00 Nws; 13.15 Hammond orgelspel en zangsoliste; 13.45 Sandra en Franky Reemer, Neer- Gesproken portret; 14.00 Radio- lands jongste artiesten. Twee kamerorkest. koor en solisten; zeer begaafde kinderen, die geen K,ass gr8m 15 0Q Lezing. tiener-songs bi engem maai meer yoor jeugd; 17 00 Ten_ serieuze muziek zoals d.e van 17.05 Ju liaans ensemble en zangsoiist; 17.30 Licht instrumentaal trio; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Nws en commentaar; 18.20 Actualitei ten; 18.30 Dansorkest en zang solist; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Jazzmuziek; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Prome nade-orkest 20.35 Wekelijkse notities; 20.45 Hoorspel; 22.15 Gram.22.20 De sport ha'ver- wege; 22.30 Nws; 22.40 Holland Festival 1962 23.15 Jazzmaga- zine; 23.5524.00 Nws. Gershwin. DODELIJK ONGELUK TE APELDOORN. Do 79-jarige heer G. van W. uit Apeldoorn is zaterdag, toen hij per fiets op de hoek Kanaal Noord en Antelaarseweg de voor- rangsweg wilde oversteken, ge grepen door een bestelauto die bestuurd werd door de 20-jarige C. E. H. uit Epe. De heer Van W. was op slag dood. Het ongeluk gebeurde voor de ogen van mevr. van W. die achter hem reed. Vlak vóór het ongeluk had de heer Van W. haar nog op het gevaar van het oversteken van de weg geatten deerd. OPNIEUW DODELIJK AKBE1DSON GE VA L IN BOUWPUT. Voor de tweede maal binnen een maand is in een bouwput aan de Schipholweg in Amster dam een ongeval gebeurd, dat aan een arbeider het leven heeft gekost. Enkele weken geleden ontstond een ontploffing, toen een lasser werkzaamheden ver- richtte aan één der pontons die de persleidingen in deze enorme bouwput steunen. De lasser overleed vijf dagen later. Na het ongeval heeft de firma, die hier zand baggert ten behoeve van de aanleg van de nieuwe rijksweg HaarlemBaihoevedorp, op dracht gekregen de pontons van binnen grondig te reinigen. Desondanks heeft zich zater dag weer een ontploffing voor gedaan, toen de 42-jarige ar beider K. A. V. uit Amsterdam bezig was met een snijbrander een gat in één der pontons te branden. De heer V. en zijn 27- jarige icollega P. D„ eveneens uit Amsterdam, werden door de ontploffing in het water geslin- gei'd, dat een oppervlakte van 60,000 vierkante meter heeft en op sommige plaatsen bijna 20 meter diep is. D. kon bijtijds worden gered, maar de heer V. verdronk. Zijn lichaam is nog niet geborgen. Vandaag zal de politie opnieuw gaan dreggen en eventueel de hulp inroepen van duikers van dc koninklijk ma- rina. ERNSTIG ONGEVAL NA DODELIJK ONGEVAL Zondagavond is bij Krane- kamp onder de gemeente Diepen veen de 28-jarige A. Middeldarp uit Colmschate, toen hij plotse ling de weg DeventerRaalte overstak cioor een auto, bestuurd door S. de B. uit Zutphen, aan gereden en vrijwel op slag ge dood. Drie kwartier later was een wachtmeester van de rijks politie, de heer J. Westra, bezig met het opnemen van de rem sporen. Bij de nadering van een motorrijder begaf hij zich naar dc linkerkant van de weg, maar ook de motorrijder week uit met het gevolg dat Westra werd aan gereden. De bestuurder van de motor, de 39-jarige M. P. Men- sink uit Deventer liep een zware hersenschudding op en de wacht meester moest met. een gebro ken boen en kneuzingen naar een ziekenhuis te Deventer worden overgebracht. Hij maakte het maandagmiddag redelijk, de mo torrijder was toen nog steeds buiten kennis. DUITSER BIJ BADEN IN ZEE VERDRONKEN. Bij het baden in zee bij Wester- schouwen is zaterdagmiddag de 34-jarige Duitser H. O. w uit Duisburg verdronken. £)c Duitser had met vrouw en twee kinderen de vakantie in Zeeland doorgebracht en juist zaterdag was zijn zwager met de auto uit Duitsland overgeko men om de familie terug te rij den. Vóór het vertrek ging men nog even in zee. Het stoffelijk overschot van de heer W. spoel de korte tijd later op het strand aan. JONGEN NA AANRIJDING OVERLEDEN. Zaterdagmiddag is op de Huskensweg te Heerlen de !)- jarige Peter P. onder een auto gekomen. Met zware hoofdwon den werd hij naar een ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij enkele uren na aankomst is overleden. De jongen was op één na het jongste kind uit een gezin van vier kinderen. SCHUUR MET AUTO'S EN SCOOTERS UITGEBRAND Zaterdagnacht heeft een felle brand een voor de sloop bestem de en daartoe reeds onteigendè oude houten woning met aange bouwde schuur aan de Amstel- veenseweg te Amsterdam geheel verwoest. Drie personenauto's en een zestal scooters, die in de schuur stonden, werden een prooi der vlammen. De schuur was in gebruik bij een garagebe drijf. De brandweer wist over slaan van het vuur naar het eveneens als garage in gebruik zijnde ernaast gelegen huis met schuur te voorkomen. Wel werd daarvan al het houtwerk door de uitschietende vlammen geblakerd en sprongen de ruiten. Naar de oorzaak van de brand stelt de politie een onderzoek in. „DRIELINGENCONGRES" Herman Broekhuizen en Lily Petersen van het radioprogram ma „Kleutertje luister", zijn op maandag 8 oktober gastvrouw en gastheer van alle vierjarige drielingen van Nederland. Op die dag komen uit 15 wind streken de in 1958 geboren kleu tertrio's met hun ouders naar het „drielingencongres" in Hil versum om de opening van de 4de Nederlandse baby- en kin dervakbeurs, die van 8 tot 10 ok tober in de Expo-hal wordt ge houden, op te luisteren. De enige Nederlandse kinder vierling, n.l. het in 1958 geboren Friese kwartet Dirkje, Ietje, Meint en Willem Lautenbach uit Deinum. zal op deze dag ook naar Hilversum komen. Do kleuters worden ontvangen in de Totohal, waar na een ge zamenlijke lunch de feestmiddag wordt geopend door Pipo de clown op een grote kleurige Ter- lenka olifant. Daarna zullen een aantal deelnemers aan de beurs de kleutermode voor voorjaar 1963 lanceren. GEPOOGD FIETSER OMVER TE RIJDEN De politie heeft zondag de 27- jarige kelner F. K. uit de hoofd stad aangehouden onder verden king van poging tot doodslag op een fietser. Hij zou geprobeerd hebben deze op het Stationsplein omver te rijden. Dc bij K. in de auto zittende 21-jarige metse laar H. B., die werd aangehou den terzake van mishandeling en vernieling, is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Drie jongemannen stonden zondagochtend vroeg met hun fietsen op de Prins Hendrikkade bij de Nieuwebrugsteeg toen met grote snelheid de auto van K. vanaf het Damrak naderde en de steeg in reed. De jongelui moesten snel achteruit springen en kwaad riepen zij de bestuur der na of hij niet kon uitkijken. Toen zij korte tijd later op het Stationsplein fietsten kwam de auto hen achterop. De naast de bestuurder zittende man sprong uit de wagen, greep één van de jongens beet, sleurde hem van de fiets en gaf hem enige stom pen in zijn gezicht. Eén van de op de fiets wegvluchtende jon gemannen werd achtervolgd dooi de auto, waarvan de bestuurder volgens de jongen duidelijk de bedoeling had hem aan te rijden. Toen de jongelui, die hun fiet sen achter hadden gelaten, terug keerden van het politiebureau bleek van één der fietsen het voorwiel in elkaar te zijn getrapt. De kelner is een bekende van de politie, de metselaar niet. REEKS INBRAKEN Zeven villa's in de wijk „De Grundel" te Hengelo zijn in de nacht van zondag op maandag het doelwit geweest van in brekers. Aan geld werd 100,— meegenomen, terwijl tevens een fiets en een gouden ring ver dwenen. Een parapluie uit één van de villa's werd in een andere teruggevonden. Alle telefoontoe stellen bleken onklaar te zijn ge maakt. Twee weken geleden werden bij nachtelijke inbraken in zes winkels voor meer dan 5.000 gestolen. Vrijdag j.l. meldden* twee andere winkeliers, dat bij hen was ingebroken. Bij de in braken in „De Grundel" ver schaften de ongewenste per sonen zich toegang tot de villa's door tuindeuren te forceren. NIEUWE PREMIER IN KAZACHSTAN Radio-Moskou heeft bekendge maakt dat tot premier der repu bliek Kazachstan is benoemd Mazymchange Beyssebajev, in de plaats van Salken Daoelenov, die van zijn functie is ontheven. Beyssebajev was tot nu toe eer ste secretaris van de communis tische partij in het gebied Alma Ata, de hoofdstad van Kazach stan. Premier Chroesjtsjef be schouwt de republiek Kazach stan als de nieuwe graanschuur van de Sowjet-Unie. Reuters correspondent in Mos kou Johston herinnert eraan dat Daoelenov in juli j.l. door de Prawda gekritiseerd werd omdat hij zich niet voldoende zou heb ben ingespannen voor verbete ring van de landbouwmethoden in Kazachstan. Hij werd in ja nuari vorig jaar premier van de republiek en werd in november j.l. lid van het centrale comité van de Sowjetrussische commu nistische partij. Uit de toon van de bekendmaking over zijn ver vanging zou blijken dat hij in ongenade is geraakt. SCHIRRA: GLENN RAAKT ACHTEROP" De Amerikaanse astronaut Walter Schirra heeft in een tele visie-interview gezegd, dat John Glenn, de eerste Amerikaanse ruimtevaarder, op het ruimte vaartprogramma is achterge raakt wegens „verbintenissen elders". Schirra. die op 28 sep tember in een ruimtecapsule naar gehoopt wordt zesmaal rond de aarde zaï vliegen, noem de deze -„verbintenissen" niet met name, maar waarschijnlijk doelde hij op de vele „goodwill"- bezoeken die Glenn sinds zijn ge slaagd e ruimtevaart in februari van dit jaar heeft afgelegd. Schirra zei, dat Glenn niet in staat, was geweest om het ge wenste contact met de overige leden van de ruimtevaartsectie te onderhouden. Wij komen re gelmatig bijeen om elkaar op de hoogte te houden van de techni sche ontwikkeling, aldus Schirra. „John raakt, met andere woor den, achterop." BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Operamuziek; 12,30 Weer bericht; 12.35 Lichte orkestmuz. 12.50 Berichten; 13.00 Nws; 13.15 Klass. kamermuziek; 14.00 Ope rettemuziek; 14.45 Volksmuziek; 15.00 Cabaretprogramma; 16.00 Beursberichten; 16.06 Klass. en moderne kamermuz.; 17.00 Nws; 17.15 Lichte gram.; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Gram.; 18.10 Lekenmoraal en filosofie; 18.30 Voor de soldaten; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Lichte orkest muziek; 20.00 Vlaanderen zendt zijn zonen uit, missie-klankb. 20.15 Opera-concert; 21.05 Gr.; 21.30 Pedagogisch praatje; 21.40 Russische volksmelodieën; 22.00 Nws; 22.15 De charme van het chanson; 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelieden. SAS VAN GENT Geboorten: te Terneuzen: 1 aug. Theodora B. E., d. van Th. dc BoeyeBegijn, Stationsstr. 29; 10 aug. Philippus L„ z. van C. A. den Hollandervan Due- ren, Firensstr. 14; 26 aug. Jim W. M„ z. van R. Dobbelaere Aei'ssens, B. Hoefn.str. 18. Huwelijken: G. E. Kersbluck, 32 j., en C. A. I. M. Snelders, 21 j.; R. J. Neyt, 24 j., en M. L. A. van den Bergen, 20 j.; J. E, Teir- linck, 19 j„ van Zelzate en A. V. Ploegaert, 20 j.; E. W. Ludding, 30 j., van Maastricht, en R. M. L, Poppe, 29 j. Huwelijksaangiften: M. H. de Meyer, 20 j„ van Zelzate en C. M. J. van den Bergen, 20 j.; J. .T. la Gasse, 20 j., van Cadzand en E. J. de Kok, 19 j. Overleden: Emerence F. Dhae- ne, 80 j„ wed. van P. F. de Vleeschouwer, Stationsstr. 7. Overleden te Terneuzen: M. Ke- tele, 59 j„ echtg. van W. J. de Die. Buitenweg 1; G. G. van Aelbroeck, 56 j„ echtg. van M. L. Wullems, Westkade 31; A. M. Schaut, 81 j„ wed. van G. Hen- rion. Schulpenpad 44. SAS VAN GENT Ingekomen personen: C. E. C, de KindGeerirrckx. Beukenstr. 13, van Wëstdörpe; H. Mefsers en gezin, Oranjestr, 21, van Televisieprogramma's. NED. T.V.17.00 Voor de kin deren; 17.30-17.45 Internationaal jeugdjournaal; 20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 De toestand in de wereld; 20.35 Pia's Boogie, jazzprogramma; 21.30 De sjaal (Das rote Halstuch), detectieve- film; 22.00 Literaire ontmoetin gen, BELGIË (VI.): 17.OU voor de jeugd; 19.00 T.V.-feuilleton voor de jeugd; 19.30 De macht der dromen, film; 20.00 Nws; 20.25 He( manneke; 20.30 Een reis naar Ecuador, filmrepor tage; 21.00 T.V.western; 21.50 Eurovisie: Zweeds radio-orkest en sopraan; Opera-fragmenten; 22.30 Nws. Hulst; M. A. van Gils, Wesldam 80, van Breda; J. G. Vissers, Prinsenkade 19, van Hulst; W. J. Kerckhaert, Stationsstr. 26, van U.S.A.: N. M. de Caluwé—van Graefschepe, Firensstr. 8, van Westdorpe; M. M. W. Meeusen, Vredestr. 28, van Bergen op Zoom; W. Westbroek, Kanaalstr. 5, van Neede; A. M. Scheffers,1 Weststr. 1, van Delft; E. J. de Kok, B. Wautersstr. 18, van Sluis. j I Vertrokken personen: R. L'. van Troost, Beukenstr. 9, naar, Den Haag; F. J. Zonnevylle ert gezin, P. Krugerstr. 28, naait WeesperkarspelH. F. P. BraelJ Westdam 69, naar Tilburg; M. C! GazanBeeuwsaert, Zandstr. 193 naar Philippine; P. R. van HoecJ ke, Poelstr. 19, naar Zelzate; FT A. M. Trimpe BurgerGreupl Bolwerk 26, naar Goes; F, MÏ Halleen, Weststr. 1, naar Roo sendaal; F. H. Jans. Noordwest- str. 5. naar Terneuzen; M. P. van! der Meer. Weststr. 1, naar Mon ster; J. G. M. Weemaes en ge-j zin, Nassaustr. 7, naar Oosters hout; A. de Ligny en gezin, Poel-' str. 33, naar Middelburg; J. W.' van den Akker, Westkade 67,'' naar Baarn; P. G. J. Huijsman,' Schulpenpad 31, naar Antwer-i pen; R. M. L. LuddingPoppe,j Paardenvest 6, naar Bunde; A. V.( TeirlinckPloegaert, Schulpen pad 27; V. E. D. van Loy, Sta-' tionsstr. 26, naar Utrecht. TERNEUZEN. In de week van 7 t/m 13 septem ber hebben zich in deze gemeente gevestigd W. E. van den EndeHuijgens, Rembrandtlaan 15, van 's-Graven- hage; A. Bonder, Tramstr. 20, van Goes; G. J. Dourleijn, Zwaluwstr. 27, van Texel; W van Rumste, Oostkolkstr 4, van Biervliet; M. van Stokkum, Burg. Geillstr. 6, van Zaltbommel; L. C. Ribbens, Westkolkstr. 42, van LeidenM. A. H. Zehlandt, Nwe Kerkstr. 17, van Axel; W. F. Schuchmann, Van Cantfortstr. 24, van 's-Graven- hage; H. J. J, Agten, Axelsestr. 69, van Clinge; N. H. Paulusse, Van Steenbergenlaan 25a, van Elle- woutsdijk; D. S. VerboomBlom, Kerkhoflaan 15, van Wemeldinge. Vertrokken: T. T. Ottjes, Dek- kerstr. 39, naar Zaamslag; A. W. M. Lesaffre—van der Poel, Leeu wenlaan 20, naar Sint Martens Latum; H. Gregoire, Kanaalweg 73, naar Oosterhout; J. Hobo, Sa- Ionwagen, Wulpenbek, naar Esch; W. J. Ketting, Zuidlandstr. 9, naar Rotterdam; I. M. van der Vlugt, Scheldekade 21, naar Utrecht; A. Wechgelaar, Spoorstr. 61, naar Delft; A. M, E. EnsinkBenja- minsz, Spoorstr. 48, naar Vlissin, gen; P. C. M. van den Brand, Van Cantfortstr. 24, naar Goirle; C. de Putter, Van Steenbergenlaan 25a, naar Apeldoorn; A. C. Zwart, Axelsestr. 51, naar Axel; J. F. J. G. du Bois, Wilhelminaplantsoen. 17, naar Amsterdam; W. E. Jozias- se, Iepenlaan 48, naar Middelburg; A. J. D'Hont, Iepenlaan 48, naar Groede; J. C. Eman, Van Steen bergenlaan 12, naar Amsterdam: P. van Dun, Nwe Kerkstr. 17, naar Veldhoven; A. Nagelkerke, Nwe Kerkstr. 17, naar Veldhoven: T. M. van Wieringen, Nwe Kerkstr. 17, naar Ottersum; G. Brouwer, Nwe Kerkstr. 17, naar Ottersum; M. J. Praasterink, Acaciastr. 13. naar Helmond; H. Wabeke, Scheldekade 22, naar Utrecht; C. F. Kohier, Spoorstr. 24, naar Sas van Gen' W. A. Verburg, Aagje Dekenstr. 13, naar Amsterdam; H. Brouwer. Swart, Westkolkstr. 17, naar Loos- drecht; J, H. W. M. Boerbooms, Kersstr. 9, naar Oploo; M. J. Meer- tens. Salonwagen, Wulpenbek, naar Grootegast; P. C. M. Pieters, Tholensstr. 120, naar Dongen; A. J. H. Kemper, Noordstr. 68, naar Leiden: M. van Langevelde, Axel sestr. 259, naar Velsen; M. T. T. van Pamelen, Bosjesweg 44. naar Oirschot; A. A. J. Rammeloo, Nieuwstr. 34, naar Oudenboseh; X. G. L. H. de Moor, Oudelandse- weg 58, naar .Hulst; Y. I. .1. M Smits, Noordstr. 70, naar Veldho ven; E. A. D. Baart, Aagje Deken straat 14, naar Rotterdam; J. G. Leendertse, lepenlaan 38, naar Hoek; R. P- Leijs. Korenbloomstr. 18, naar Diever; G. J. C. J. Franse, Nieuwstr. 30a, naar Tilburg: E. Udo. Tramstr. 2, naar Goes; P, F. de Groot, Azaleastr. 40, naar Bre- da; N. Terlouw, Axelsestr. 25, naar Amsterdam: C. Barentsende Pree, Bellamystr. 27, naar Goes; P. ,T Vroegop, Guido Gezellestr. 16, naar Leiden; R. B. Hamer, Niéuw- straat 41, naar Apeldoorn; J. C. Vertenten, Margrietstr. 16, naar Sas van Gent; A. Croes, Jul. van Stolbergstr. 22, naar Zwolle; A. Paaxiwe. Donze-Visserstr. 42 a/b, naar Maasbracht.; M. I. G,. Hobbe ma, Nwe Kerkstr. 17, naar Hulst

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3