Provinciaal nieuws Het verbond Rode Pimpernel BINNEI Koopman verdacht van oplichting van 1% ton aangehouden MARKTBERICHTEN AGENDA C0RSETTEN Successen der Zeeuws-Vlaamse Fokkers op de 30ste Nationale T rekpaardententoonstelling te 's-Hertogenbosch Sponta maakte Tadna 2 DE V R IT E ZEEUW Dinsdag 18 september 1902 De Enschedesc politic heeft zondagavond op verzoek van de Amsterdamse officier van Justi tie mr. R. L. Heukels in zijn wo ning in Glanerbrug aangehouden de 32-jarige koopman B. G. ter H., die ervan wordt verdacht van medio 1960 tot februari 1962 de in Amsterdam gevestigde N. V. Vee en Vlees Import- en Export maatschappij Van Veen voor ruim 126.000 te hebben opge licht. Zes jaar lang heeft Ter H. de Amsterdamse firma slachtpaar- rien uit West-Duitsland geleverd, waarvoor hij steeds voorschotten zou hebben ontvangen. Met een onwaar gebleken verhaaltje over veel goedkopere slachtpaarden uit Oost-Duitsland, zou Ter H. er de laatste twee jaar in zijn geslaagd steeds grotere voor schotten en een bankaccreditief in Enschedé los te praten. Toen de N. V. tenslotte geen slacht paarden meer ontving, werd een onderzoek ingesteld en kwam de waarheid aan het licht. De koop man ontkent evenwel. Hij be- Rotterdam, 17 sept. 1962. GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe, doorsneekwaliteit 17 '/c vocht 31.35, levering deze week, franco Rotterdam per schip. Zomergerst, volgens monster, tot ƒ26,50, af; Haver, volgens monster, tot ƒ24.50. af; Rogge, volgens monster, tot 23,75, af. Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten, op monster, ƒ35ƒ40; Schokkers, op mon ster, 4047,50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland: Bintje ƒ11.25ƒ12,25. Klei-aardappelen 35 mm opw.: Bintje ƒ11—ƒ12. Voer-aardappelen 2,50 3,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden, vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam wei-den in totaal aangevoerd 1817 stuks vee, zijnde 1350 vette koei en en ossen en 467 varkens. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2,403,15 en varkens ƒ1,60ƒ1,69, alles per kg. Overzicht; Vette koeien: flinke aanvoer, flauwe handel en af brokkelende prijzen, enkele pri ma's boven notering; Varkens: aanvoer korter, kalme handel, prijzen van eerste kwaliteit als vorige week, tweede en derde kwaliteit lager, vooral bij afloop der markt. Prima's boven note ring. Slachtzeugen ƒ1,35 per kg. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 17 september. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla ƒ10,60— 22 30. Per stukBloemkool A II 33— 54 ct. B II 19—38 ct, C II 12 ct, afw. 11—33 ct; Groene komkom mers 1323 ct; Witte komkom mers 10—11 ct; Meloenen 51 109 ct. Per bos: Peen II 18—20 ct. Per kg: Andijvie 39—47 ct; Stoksnijbonen II 48—55 ct: Prin- cessebonen I 75—78 ct, II 36 71 ct; Prelude I 60 ct; Kroten 21 ct; Rode kool 13—29 ct; Spits kool 918 ct; Savoyekool 1128 ct; Waspeen 25 ct; Prei All 24 35 ct; 'Bomaten A 3544 ct, All 32—41 ct, B 41—42 ct, BII 32 ct, C II 30—34 ct; Uien 11—16 ct. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Meerlanders I 12,70—13,20; Bintjes bonken 13,50—14.10 I 11,40—13,40. ffruit. Per kg. PruimenBelle de Lou- vain III 3547 ct; Reine Claude d'Althan grof 5260 ct, III 20 46 ct; Reine Victoria I 7791 ct, II 45—56 ct. III 51 ct. Druiven (wit) ƒ2,04ƒ2,07. Appelen; James Grieve I m. S5 3740 ct, m. 80 4349 ct, m. 75 52—54 ct, m. 70 5355 ct. m. 65 48 ct, II m. 85 40 ct, m. 80 4244 ct. m. 75 4447 ct, m. 70 4647 ct, m. 65 47--48 ct, II D 34 ct, III grof 37—48 ct, III fijn 33—36 ct; Tydeman I m. 60 69 ct. Peren: Clapps I m. 70 34 ct. m. 65 38 ct. m. 60 34 ct, m. 55 32 33 ct, III grof 2434 ct, III fijn 33 ct. DINSDAG 18 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Thealer, 8 uur: „Voor liefde geen ge nade". WOENSDAG 19 SEPTEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur; „Voor liefde geen ge nade". weert zelfs nog een ton van de N. V. tegoed te hebben. Ter H. wordt er ook van ver dacht twee expediteurs in Gla nerbrug voor 3800 resp. 4000 te hebben opgelicht. Zijn Duitse leverancier van paarden is al enige tijd verwikkeld in een civiele pi-ocedure. want hij meent nog DM 100.000 a DM 140.000 van zijn vroegere klant tegoed te hebben. In de aan oplichtingsaffaires rijke Amsterdamse politiehisto- rie neemt deze zaak toch een vrij eenzame plaats in. Het won derlijke ervan is. dat van alle transacties tussen Ter H. en de Amsterdamse N. V. op papier niets vaststaat. Volgens goed gebruik in de veehandel, ge schiedde ook de handel tussen de koopman uit Glanerbrug en de op het Amsterdamse abattoir zakendoende fa. Veen in goed vertrouwen. De heren Van Veen en Jongeneel, directeuren van de N. V., deden al zes jaar zaken met de jeugdige Ter H„ die samen met zijn vader een paar denhandel leidt. Ze leerden hem kennen als een betrouwbaar han delaar, die weliswaar niet kapi taalkrachtig was, maar waar mee het toch prettig zakendoen was. Ze gaven hem steeds voor schotten, waarmee Ter H. de in West-Duitsland gekochte slacht paarden betaalde. Bij aflevering op het Amsterdamse abattoir werd de koopsom i per kilogram slachtgewicht) met het voorschot verrekend. Deze voorschotten werden wederzijds in notitie boekjes genoteerd. Schuldbeken tenissen kwamen er niet aan te pas. Dit wederzijds staffelen, waarbij van de zijde van de direc tie van Van Veen steeds twee directieleden waren betrokken, leverde nooit moeilijkheden op. Als na het staffelen alles klopte, werden volgens oud gebruik bij deze handel de notitieblaadjes in aanwezigheid van beide par tijen vernietigd. Jarenlang ging alles goed. verschillen tussen voorschotten en koopsommen kwamen niet voor. Daarom had de directie van de N. V. Van Veen geen enkel wantrouwen tegen Ter H. toen hij medio 1960 op het Amster damse abattoir een „aantrekke lijk handeltje" voorstelde. Vol gens de verklaringen van de N. V. Veen zou Ter H. toen hebben verteld, dat zijn Duitse leverancier Heinz Rickhoff uit Gildehaus voor veel goedkopere paarden uit Oost-Duitsland kon zorgen. Deze Rickhoff zou in contact staan met de eigenaar van een Westduitse machine fabriek. die zaken deed met Oost-Duitsland. De machine- fabrikant kreeg voor zijn pro- dukten uit Oost-Duitsland heel goedkope slachtpaarden terug, een merkwaardige ruil, die toch wel voordeeltjes bood. want vol gens het verhaal van Ter H. zou zijn leverancier Rickhoff bij uit voer van de slachtpaarden voor de machinefabrikant de invoer rechten terugverdienen. Er was bij deze aantrekkelijke handel één „maar": Rickhoff wenste een bankaccredetief en de nog steeds niet kapitaalkrach tige Ter H. stelde de N. V. Van Veen voor daarvoor te zorgen. Aldus gebeurde. Op de giroreke ning van Ter H. werd een be drag van DM 50.000 gedeponeerd, welk bedrag na enige tijd zelfs opliep tot DM 100.000. Ter H. zou met dit geld een bankaccredetief voor Rickhoff verzorgen. Inmid dels kreeg Ter H. nog voorschot ten ook. In juni 1961 zelfs nog eens 150.00Ó. Tengevolge van al deze trans acties ontstond bij de N. V. Van Veen op een gegeven moment een moeilijke kaspositie. Op ad vies van een Amsterdamse bank instelling werd daarop aan Ter H. voorgesteld in Duitsland een accredetief te openen op naam van Rickhoff. Maar daarvoor voelde Ter H. niets. ..Jullie kun nen dan mijn prijs nagaan en dat is geen handel meer", oordeelde Ter H. en de N. V. Van Veen had daarvoor wol begrip. Daarom werd besloten op naam van Ter H. bij een Enschedesc bankin stelling onder bepaalde voor waarden (alleen afgifte van gelei aan Ter H. met een brief of fac turen van de fa. Van Veenop naam van Ter H. een accredetief te openen. Het risico voor de fa. Van Veen was daardoor minder, want met zo'n accredetief geeft de bank immers voorschotten. De koopman was heel vlot met die voorschotten. De meestal ge fingeerde brieven of facturen kreeg hij wel te pakken en voor schotten van 30.000 waren geen uitzondering. Het accredetief en de kaspositie van de fa. Van Veen bleven op deze wijze onaan getast. Alles bleef goed lopen. Van Veen kreeg de slachtpaarden en Ter H. zijn voorschotten bij de bank. Op 2 februari j.l. kwamen er evenwel opeens geen slacht paarden meer. maar bij de fa. Van Veen maakte men zich nog geen zorgen, want door de im portbepalingen komt stagnatie wel meer voor. Ter H. kreeg van Van Veen zelfs nog eens een voorschot van 12 mille, waardoor het bedrag aan voorschotten aan Ter H. tot 51 mille opliep. Bij da bank in Enschede nam Ter H. op facturen nog eens 20.000 op, maar nog steeds waren er geen slachtpaarden. Toen ging de directie van Van Veen, zonder Ter H. daarin te kennen, eens naar Rickhoff. Tot grote verba zing kreeg men daar te horen, dat Rickhoff .vel zaken deel met Ter H. maar dat van dat ver haaltje over de slachtpaarden uit Oost-Duitsland niets waar was en dat Rickhoff van Ter H. nog DM 100.000 a DM 140.000 tegoed had. Tengevolge van dit grote tegoed weigerde Rickhoff verder slachtpaarden aan Ter H. 'te leveren. Toen begreep de fa. Van Veen ook waarom Ter H. geen slachtpaarden meer op het Am sterdamse abattoir leverde. Er werd contact met Ter H. opge nomen, maar deze verklaarde... nimmer voorschotten van de fa. Van Veen te hebben ontvangen en dat hij nog een ton van de firma te goed had. De N. V. probeerde het accre detief bij de bank in Enschedé van 75.000 te blokkeren, doch dat lukte niet, omdat de bankin stelling wegens een nog grotere vordering wegens verstrekte voorschotten op Ter H. het ac credetief in overleg met Ter H. op eigen rekening had overge boekt De politie werd er toen bijge haald, die na een uitvoerig on derzoek, zowel in Duitsland als in Nederland, heeft kunnen vast stellen dat Ter H. de Amsterdam se N. V. voor 126.325 (aan voor schotten en accredetief) moet hebben opgelicht. Ter H. ontkent dit. Hij meent van de N. V. nog een ton tegoed te hebben. Zijn paarderileverancier Rick hoff heeft hij lange tijd aan een zoet lijntjè trachten te houden door deze vermeende vordering. De politie gelooft daarvan even wel niets. Zij gelooft wel dat Ter H. door zijn verhaal over de slachtpaarden uit Oost-Duitsland aan de fa. Van Veen slachtpaar den uit West-Duitsland met ver lies heeft verkocht. TERNEUZEN Promotie hij Rijkswaterstaat Met ingang van 1 november a.s. is Ir. W. Stuulen te Terneuzen, ingenieur eerste klas, waarne mend de dienst in het arrondis sement Terneuzen. overgeplaatst naar Nijmegen in de functie van hoofd van het arrondissement Waal. In „Monopole" kiest U zelf uw levende kreeft. Vooral bij vreemdelingen heeft Terneuzen de reputatie als de plaats waar men moet gaan om vis te eten. Ongeloofwaardig klinkt dit niet als men b.v. op welk uur en op welke dag dan ook in café-restaurant „Mono pole" i Korte Kerkstraat 14) komt, waar blijkt dat vele vreem delingen dit adres allang kennen en het frequenteren om zijn fijn- verzorgde visdiners. De heer Hamelink liep al lang met plan nen om de service nog te verbe teren. In Yerseke zijn oester- en kreeftenparken en die missen wij in Terneuzen, zo redeneerde hij, dus moet ik er wat anders op verzinnen. Hij dacht aan een aquarium maar tegelijkertijd ook aan de speciale voorzieningen die daarvoor, vooral voor kreeft, moeten genomen worden. Kreeft is een schaaldier uit Noordelijke wateren. In de eerste plaats moest het aquarium zeewater be vatten en op een temperatuur worden gehouden, variërend tus sen 4 en 8 graden. Daarvoor was een koelinstallatie nodig. Een Modisch en medisch verantwoord DE GEMENEBEST-CONFERENTIE De besprekingen over toetre ding van Groot-Brittannië tot de gemeenschappelijke markt, die de premiers van de Britse Geme- nebestlanden in Londen voerden, zijn maandagochtend afgesloten. Volgens een zegsman was de bij eenkomst van maandag in een vriendschappelijke stemming ge ëindigd, in tegenstelling tot de vergaderingen van vorige week waarop de Gemenebest-premiers zich sterk kantten tegen bepaal de voorwaarden voor de Britse toetreding. Wanneer een commu niqué zal worden uitgegeven was niet bekend. De conferentie zal woensdag worden beëindigd. Gis termiddag gingen de deelnemer? over tot bespreking van interna tionale zaken. De premier van Tanganjika, Rashid Kawawa, zei op een ont moeting met persvertegenwoor digers dat Oost-Afrika geen be hoefte heeft aan het geassocieerd lidmaatschap van de Europese Economische Gemeenschap. Volgens conferentiekringen zou president Ajoeb Khan van Paki stan maandagochtend ter verga dering hebben bekendgemaakt, dat hij het ermee eens is. dat de uiteindelijke beslissing of Enge land tot E. G. zal toetreden bij de Britse regering berust en dat hij geloofde dat daarover alge mene overeenstemming bestaat. De Canadese premier Diefen- baker noemde het op de vergade ring van maandagochtend nood zakelijk dat „belangrijke verbete ringen" zullen worden bereikt bij de voorgenomen voortgezette on derhandelingen in Brussel. Cana da was bereid om. wanneer ook de andere Gemenebestlanden dit wensen, op een nieuwe vergade ring van premiers de resultaten van deze slotbésprekingen onder de loep te nemen. Premier Diefenbaker bracht een plan ter tafel om een uitno diging te richten tot de landen van de gemeenschappelijke markt, van de Europese vrijhan delsassociatie, de Ver. Staten, Ja pan en „andere geestverwante naties", voor een bijeenkomst ter bespreking van vraagstukken in de wereldhandel. Het is gebleken dat er een nagenoeg eenstemmig verlangen bestaat bij de premiers van de Gemenebestlanden naar iets dat bij uitbreiding van de handel een grotere zekerheid geeft dan de totnogtoe in Brussel bereikte resultaten, aldus de Canadese premier, die verder verklaarde, dat dit plan uitge voerd zou kunnen worden onaf hankelijk van het feit of Enge land wel of niet tot de E. E. G. toetreedt. Hij stelde voor een dergelijke conferentie in Canada te houden. COMMUNISTISCH CHINA NIEUWE KERNMOGENDHEID? Volgens de Amerikaanse afge vaardigde op de ontwapenings conferentie in Genève, Arthur Dean, is communistisch China thans in staat, een kernexplosie teweeg te brengen. Hij zei dit in een interview voor de Ameri kaanse televisie. Zoals bekend is de ontwapeningsconferentie on geveer een week geleden voor twee maanden op reces gegaan. De Sowjet-Unie heeft commu nistisch China aanvankelijk ge holpen door het verschaffen van reactoren en het zenden van ge leerden, maar deze hulp is nu gestaakt, aldus Dean. Hij ver klaarde van mening te zijn dat de eerste Chinese kernbom „vuil" zal zijn, dus een grote radio actieve neerslag zal veroorzaken. van de door BARONESSE ORCZY 48) Nadruk verboden. II. Nooit zal ik de blik van angst en afgrijzen vergeten die in Mme la marquise's ogen kwam toen zij mij in gezelschap van een vreemde in ons ellendig zolder kamertje zag binnentreden. Het laatste stukje kaars flikkerde in de hals van een fles. Madame sloeg haar uitgeteerde armen om haar kind, zoals een arm op gejaagd dier haar jong verde digt. Ik kon de angstkreet horen, die in haar keel bestierf alvorens haar lippen te bereiken. Maar toen. monsieur, o, om dat bleke, vermagerde gelaat langzamer hand te zien oplichten door een straal van hoop, terwijl de vreem deling haar hand vasthield en tot haar sprak o! zo zacht en zo vriendelijk da t was een schouwspel dat m'n arm half ge broken hart met vreugde ver vulde. „De kleine patiënt moot dade- liik een dokter hebben", zei hij, „pas daarna kunnen wij aan on ze onmiddellijke veiligheid den ken." Mme la marquise, die zelf ver schrikkelijk zwak en ziek was, barstte in snikken uit. „Denkt u dat ik hem niet al eerder bij een dokter gebracht zou hebben?" murmelde zij door haar tranen heen. „Maar er zijn geen dokters in Lyon. Degenen die niet als verraders gevangen genomen werden zijn uit de geteisterde stad gevlucht. En mijn kleine José is stervend door gebrek aan medische hulp." „Pardon, madame," antwoord de hij vriendelijk, „op het ogen blik is er een van de knapste dokters uit Frankrijk in Lyon..." „Die afschuwelijke Laporte", onderbrak zij ontsteld. „Hij zou m'n arm kind uit mijn armen scheuren om het onder de guillo tine te werpen." „Hij zou uw zoon van zijn kwaal redden zei de vreemde ling ernstig. „Zijn eigen trots en eer als dokter hoe hij het zou wensen te noemen, zouden hem ertoe aanzetten dat te doen. Mn* r on het openhlit- dal zijp laak als speciaal pompaggregaat jaagt de 200 liter zeewater drie maal per uur door het aquarium, zodat de kreeft steeds vers water heeft, mede door het feit dat deze pomp in verbinding staat met een fil ter. Een zuurstofpomp met lueht- fiiter verzorgt de luchtverver- versing. Dit is allemaal niet zo maar tot stand gekomen. Daar voor waren de adviezen nodig van een uitermate deskundig man en die werd gevonden in de directeur van het Rijksinstituut voor visserijonderzoek, dr. P. Korringa. De heer Hamelink heelt in zijn aquarium regelmatig een 20-tal kreeften in gewicht variërend van 4 a 5 ons tot 1,8 kilogram. Daarnaast heeft hij de beschik king over een 100-tal verse oes ters. Dat al deze voorzieningen no dig waren blijkt als de heer Hamelink opmerkt dat kreeft en oesters in kwaliteit niet van de beste soort moeten zijn omdat zij leven. Daarvoor is een tweede voorwaarde noodzakelijk, n.l- dat hun omgeving zo dicht mogelijk de natuurlijke benadert en dat heeft hii met dit merkwaardige aquarium, volgens zijn zeggen een noviteit in Nederland, be reikt. Vanzelfsprekend is hiervoor de nodige belangstelling. Reeds heb ben zijn vaste gasten deze meer dere service opgemerkt en zij weten dat hun visdiners, waar aan bij uitstek alle zorg moet worden besteed in „Monopole" in goede handen zijn. De klant kiest „zijn" kreeft levend en wel om er een half uur later smakelijk van te eten. Eerste kermisavond. Na de stevige regenbui van rond 7 uur zijn de nieuwsgieri gen naar de kermis toch nog te voorschijn gekomen en heerste er rond een uur of acht op de Markt een gezellige drukte. Iedereen beweert dat „de ker mis" een natuurlijke dood sterft, niet meer in deze tijd van veler lei ontspanningen thuis hoort, maar toch worden er altijd nog velen getrokken door die won derlijke mengeling van muziek, kleuren en licht. Vooral de kin deren beleven nog graag een sprookje en daarom waren de vermakelijkheden voor de jeugd weer het beste bezet. Over het algemeen zijn het weer de oude bekenden die naar de Terneuzense kermis, op één na de laatste van het seizoen in Zeeuws-Vlaanderen, gekomen. Maar er zijn ook enkele nieuwe, de vliegtuigen met de veel-kleu- rige lichtkolom in het midden b.v. En dan is er weer de lucht- sehommel en de caroussel van Du Pont en de Suikerspin, de kra men waar men zijn centen op een plezierige manier kwijt kan aan allerlei blinkende kostbaarheden, de Miss Electro-tent, waar men een wonderbaarlijke miss te be wonderen is. Als het weer het niet .ai te bont maakt van de week zal er toch wel weer ver tier genoeg zijn en dan zullen de pessimisten zeggen, dat ze niet begrijpen dat de kermis toch zo'n taai leven heeft. AARDENBURG „Waar je woont, ben je thuis". De N. C. R. V. heeft in zijn we- gelijkse rubriek: „Waar je woont, ben je thuis", aandacht besteed aan West Zeeuws-Vlaanderen in het algemeen, en aan Aarden burg in het bijzonder. Zo werd er o.m. een en ander verteld door de waarnemend burgemeester de heer A. I. Catsman. de gemeen te-secretaris de heer J. Paridaen, en de badmeester de heer P. v. de Velde. Ook de jeugd kwam aan het woord en uit de gevoerde gesprekken bleek duidelijk, dat men graag in de streek woont. dokter geëindigd was, zou die van de rechter beginnen." „Gij ziet, mylord", kreunde ma dame in meelijwekkende angst, „dat er voor ons geen hoop is". „Er is wél hoop", antwoordde hij. ..We moeten eerst M. Ie vicomte weer gezond hebben daarna zuilen we verder zien." „Maar gij stelt toch niet voor die vreselijke Laporte aan het ziekbed van mijn kind te bren gen I" riep zij verschrikt. „Zoudt gij uw kind onder uw ogen willen zien sterven," ant woordde de vreemdeling, „zoals ongetwijfeld deze nacht het geval zal zijn?" Dit klonk verschrikkelijk wreed en de toon waarop het gezegd werd. klonk bevelend. De waar heid dezer woorden was niet te ontkennen. M. Ie vicomte was stervende. Ik kon dat duidelijk zien. Gedurende enige seconden bleef madame onbeweeglijk staan, haar grote ogen, door leed en pijn omrand, strak op de vreemdeling gevestigd. Hij beant woordde haar blik vast en vrien delijk en langzamerhand maakte die versteende trek van angst op haar bleek gelaat plaats voor die pe verwondering en tussen haar bloedeloze lippen vandaan kwa men de zwak gefluisterde woor den: „Wie zijt gij?" Hij gaf niet onmiddellijk ant woord, maar hij nam van zijn vinger een ring en liet haar die zien. Ik zag hem ook. want ik stond dicht bij madame la mar quise en het flikkerende licht van de kaars viel op de ring. Hij was van goud en er was een prachtig uitgevoerde kleine, vijf-bladige bloem van helder rood email op. Madame Ia marquise keek naar d" ring en toen weer naar T/.iin gelaat. SLUIS Sluit ng hadseizoen. De badinrichting langs de vaart is gesloten. De geboekte- resultaten van het zwemseizoen 1962 zijn in het algemeen niet slecht. Ook over het bezoek kan het bestuur niet ontevreden zijn. Ondanks het slechte weer bleef dit niet beneden dat van het vorige jaar. Het bestuur zal trachten de belangstelling ook in de wintermaanden gaande te houden dooi- het vertonen van enige sportfilms. ZAAMSLAG Opbrengst collecte De huis-aan-huis-eollecte voor het Rode Kruis afd. Zaamslag heeft opgebracht het bedrag van 907,17. TOTO-FORMULIER OP NIPPERTJE Een mevrouw uit Maastricht kwam vorige week dinsdag tot de ontdekking, dat zij het toto formulier van haar zoon waarop 12 goed ingevulde uit slagen had opgezonden naar een verkeerd r is. Zij had het verstuurd r. de postbus voor een prijsvraag van een sigarettenfabrikant. De duizen den sigarettenprijsvraaginzen- dingen van die dag werden uit gekamd op het totoformulier, maar vergeefs. De volgende dag werden de inzendingen op de prijsvraag een 5.000 stuks weer gecontroleerd op het totoformulier, dat er nu inder daad bij bleek. Met spoed is het formulier toen naar de K. N. V. B gebracht, waar het juist op tijd. de ochtend van woensdag, binnen was. Wij laten hier nog volgen enige bekroningen, die aan de paarden van de Zeeuws-Vlaamse fokkers werden toegekend. Het feit, dat de kampioen dei- hengsten en de reserve kampi oene der merriën uit de Zeeuws- Vlaamse stallen komen en de reserve kampioen der hengsten zijn stal in Walcheren heeft, toont aan dat, ondanks de ster ke mechanisatie in de landbouw, de paardenfokkerij in Zeeland op een zeer hoog peil staat. HENGSTEN Hengsten v. 2 jaar, kleine maat: 2e pr. Albert uit de Duinstraat, eig. A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke en G. E. de Badts te Schoondijke. Hengsten v. 2 jaar. midden maat: 2B pr. Udo van Kruispol der, eig- A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke. Hengsten v. 3 jaar, grote maat le pr. Elegant v. Braamhof, eig. Al. Serrarens te Ossenisse. Hengsten v. 4 en 5 jaar, mid denmaat: IA pr. Wallon v. St. Kruis, eig. Pr. Ed. de Backere te St. Kruis en Paul A. van Lier te Oud-Gastel; 1B pr. Baron van Kruispolder, eig. C. N. den Ha mer Zn te Schoondijke en Adr. J. Catseman te Biervliet. Hengsten v. 4 en 5 jaar. grote maat: 2A pr. Frits v. St. Leen- dert, eig. Jos F. de Waal te Hulst; 2B pr. Roland v. d. Polder, eig. G. E. de Badts te Schoondijke en Iz. de Buck te Grijpskerlje. Hengsten v. 6 jaar en ouder, middenmaat: IA pr. René van Tonenhof, eig. Al. Serrarens te Ossenisse. Hengsten v. 6 jaar en ouder, grote maat; 2A pr. Karei van de Volharding, eig- Jos F. de Waal te Hulst. Halflinger hengsten 3 jaar en ouder (lichte klasse); IA pr. Waaghals, eig. fa. F. Dekker te Axel. MERRIËN. Merriën v. 2 jaar, kleine maat: ID pr. Marietje van Tonenhof, eig. Ai. Serrarens te Ossenisse; 2e pr. Lucie van St. Kruis, eig. Aug. de Smet-Wijffels te Bier vliet. Merriën v. 2 jaar, middenmaat: IA pr- Liliane v. Schoondijke, eig. A. J. Verhage-Hoste te Schoon dijke. Merriën v. 2 jaar, grote maat: IA p,r. Jennie, eig. J. F. C. Tem merman te Hoofdplaat. Merriën v. 3 jaar, kleine maat: 3B pr. Paola v. Lamminsvliet eig. Gebr. Louwagie te Sluis. Merriën y. 3 jaar, middenmaat: IA pr. Successe v. Hersa, eig. Hij knikte toestemmend en mijn hart scheen met kloppen op te houden, toen ik naar zijn ge zicht staarde. Hadden we niet al len van de ridderlijke Rode Pim pernel gehoord? En kende ik niet veel beter nog dan madame la marquise zelf de volle omvang van ridderlijkheid en zelfopoffe ring? Hij werd door het gerecht vervolgd. Menselijke bloedhon den waren hem zelfs nu op het spoor en hij sprak er bedaard van om weer uit te gaan door de straten van Lyon en die beruch te Laporte te gaan opzoeken, die er zijn eer in zou stellen hem in de dood te zenden. Maar het was mooi om te zien hoe volkomen Mme la marquise hem vertrouwde. Op zijn aan dringen gebruikte ze zelfs wat voedsel en dronk een beetje wijn en ik werd genoodzaakt dit eveneens te doen. En zelfs toen hij plotseling verklaarde Laporte dadelijk te willen gaan halen, maakte zij geen tegenwerpingen. Zij kuste M. le vicomte met vurige innigheid, en gaf toen de vreemdeling haar plechtige be lofte, dat zij, op het ogenblik dat hij terug zou keren, in het an dere kamertje zou gaan en niet daaruit komen totdat Laporte vertrokken was. Toen hii Ring volgde ik hem tot boven aan de trap. Ik was sprakeloos van dankbaarheid maar ook van angst om hem. Maar hij nam mijn hand en zei met datzelfde zachte, enigszins ongemotiveerde lachje dat zo karakteristiek bij hem was: „Kop hoog. ouwe jongen! Die verwenste moordenaars zullen me deze keer niet te pakken krij gen." t jlgd.) Stallen Haverbeke te Biervliet; 1B pr. Gerrie v. Ossenbroek, eig. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel. Merriën v. 4 en 5 jaar, kleine maat: Ie pr. Yvonne v. d. Staten- dijk, eig. Wed. Jac. den Hamer te IJzendijke. Merriën v. 4 en 5 jaar, midden maat: IA pr. Xandrina, eig. Stal len De Dobbelaere te IJzendijke; IC pr. Astrid v. Bea, eig. O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg; ID pr. Amazone v. d. Rijskeet, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat. Merriën v. 6 en 7 jaar, kleine maat: IA pr. Gerda, eig. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel. Merriën v- 6 en 7 jaar. midden maat: IC pr. Ninetta v. d. Sten- dert, eig. Al. Serrarens te Osse nisse. Merriën v. 6 en 7 jaar. grote maat; IA pr. Wilma, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke; 1B pr. Florette v. Costaud. eig. A. J. Verhage-Hoste te Schoondijke; IC pr. Prinses v. d. Nieuwenhof. eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat. Merriën v. 8 jaar en ouder, mid denmaat: IA pr. Quitta, eig. Stal len De Dobbelaere te IJzendijke; ID pr. Sylvia, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Merriën v. 8 jaar en ouder, grote maatIA pr. Bea van Ger da. eig. O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg; 1B pr. Fannie ,eig. Gebr. Buijsse te Biervliet - Groede err Tollebeek (N.O.P.'t2C pr Cora, eig. F. D. Ha vliet; 2E pr. Sadie, eig- Stallen De Dobbelaere te IJzendijke; 2H pr. Una, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Merriën v. 4 en 5 jaar met zui- zende veulens, middenmaat: IA pr. Jenny van Aardenhof, eig. A. J. E- Temmerman te Hoofdplaat. Merriën v. 6 jaar en ouder met zuigende veulens, grote maat: le pr- Coquette van de Melo. eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; 2e pr. Jenny van Coegorspolder, eig. A. Murre-van Driel te Sluis kil. Haflinger merriën v. 3 jaar en ouder (zware klasse): IA pr. Joga; 2B pr. Elfi Hf; 2G pr. Lu- cida Hf, allen eig. Fr. en J. B. Dekker te Axel. Fokgroepen: le pr. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. STRAUSS BLIJFT DEFENSIE MINISTER VAN De Westduitse minister van Defensie, Franz Josef Strauss, heeft maandagmiddag bekend gemaakt besloten te hebben aan te blijven als minister van De fensie en zich niet als kandidaat van de christelijk-sociale unie beschikbaar te stellen voor het premierschap van de deelstaat Beieren. Strauss deelde aan verslag gevers mee, dat hij zijn besluit genomen had „onder druk van politieke vrienden". ONGEREGELDHEDEN IN RHODESISCHE FEDERATIE In do Rhodesische federatie hebben zich zondag ongeregeld heden voorgedaan waarbj) een Afrikaan werd gedood en min stens negentien mensen, onder wie vier Europeanen, werden ge wond. In de Zuid-Rhodesische hoofdstad Salisbury bekogelden Afrikanen elkaar met stenen na een bijeenkomst van een poli tieke partij, de Afrikaanse Volks unie van Zimbabwe. De Zuid- Rhodesische premier, sir Edgar Whitehead, heeft gewaarschuwd dat zijn regering vastbesloten is „de huidige golf van geweld daden en sabotage snel de kop in te drukken". In het Britse protectoraat Noord-Rhodesië werden tiental len mensen gearresteerd bij bot singen tussen leden van het Afri kaanse nationale congres en de Verenigde nationale onafhanke lijkheidspartij van Kenneth Kaunda. In de stad Chingola, waar de Congrespartij een bij eenkomst hield, vielen veertien gewonden. In Noord-Rhodesië zullen, zoals gemeld, op 30 okto ber algemene verkiezingen woe den gehouden voor de wetgeven de raad. Dinsdag IS Vele artiesten zijt niet wie z* (Vi Rotterdam (P P) - t werkster aan het T.\ hoenderhok gooide vond geïnterviewd t wat die je voor je t journalisten zijn die wordt verteld. Later tikel over hem of ha is, omdat er soms di kunnen worden gez( ♦en zijn die er over t houdend zijn en zich in «ie mond moet leg Contact-cru door Europ< Zo begon een zeer discussie tussen een nente Nederlandse ar onder De Selvera s, en een groot aantal ren samen met een lezen journalisten vi landse pers. De spelevaart w. van een suggestie va rel, die meende dat nuttig zou zijn, wam en journalisten onge gedachten wisselden, te bracht de Nederk ei na van Persbureai men met de V.V.V. een contact-cruise te DODELIJK ON TE APELDO De 79-jarige heer uit Apeldoorn is za hij per fiets op de 1 Noord en Antelaarsei rangsweg wilde ove grepen door een be bestuurd werd door C. E. H. uit Epe. De heer Van W. dood. Het ongeluk ge de ogen van mevr. achter hem reed. VI ongeluk had de he haar nog op het gev oversteken van de w deerd, OPNIEUW DOI AKBElDïiONG IN BOUWP Voor de tweede een maand is in c aan de Schipholwcg dam een ongeval aan een arbeider he gekost. Enkele we ontstond een ontpl een lasser werkzaa richtte aan één der de persleidingen in bouwput steunen, overleed vijf dagen ongeval heeft de fii zand baggert ten be aanleg van de niet HaarlemBa-ihoev dracht gekregen de binnen grondig te i Desondanks heef dag weer een ontp gedaan, toen de beider K. A. V. ui( bezig was met eei ëon gat in één de branden. Do heer jarige -collega P. uit Amsterdam, we ontploffing in het go'-d. dat een opp 60.000 vierkante m< op sommige plaat meter diep is. D. Morden gered, maa verdronk. Zijn licl niet geborgen. Var politie opnieuw gaa eventueel de hulp duikers van de ke lint.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2