Provinciaal nieuws 1 RADIO EN TELEVISIE Het verbond Rode Pimpernel SP omdat SKODA langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid BURGERLIJKE STAND j MAAN0*C 10 DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 17 SEPTEMBER MAANDAG 17 5 TERNEUZEN AXEL AGENDA SAS VAN GENT SLUISKIL STOPPELDIJK. WESTDORPE ZAAMSLAG fCO UA V®/ EEN VEILIGE KEUZE DE BRITSE MILITAIRE KRACHTINSPANNING Zeeuwse successen op de tentoonstelling te s-Hertogenbosch DE TOESTAND IN BRAZILIË D UIV EN S Taaina 2 FRUITCORSO TE GOES. Begunstigd door stralend weer is zaterdagmiddag en -avond het Zeeuwse fruitcorso voor de acht ste maal door de straten van Goes getrokken. Naar schatting waren er 40.000 toeschouwers. Do stoet vormde een kleurig en fleurig geheel. Twaalf praalwa gens, samengesteld uit vele soorten fruit, en tal van recla mewagens maakten deel uit van de optocht. Tien muziekgezel schappen zorgden voor de muzi kale opluistering. Zoals gebruikelijk werd het charmante middelpunt gevormd door de „fruitfee" en haar beide hofdames. Deze reed op een prachtige praalwagen midden in de stoet. Zij reikte ook de prij zen uit. Voor de derde keer verwierf de gemeente Westerschouwen de dorpsprijs met de prachtige wagen „In Weissen Rössel". Bo vendien verwierf deze gemeente de zilveren gans. die beschik baar wordt gesteld door dr. F. Q. den Hollander, oud-president directeur van de Nederlandse Spoorwegen en ereburger van de gemeente Goes. Naast Westerschouwen waren nog vier andere gemeenten ver tegenwoordigd met een praal wagen. Met een vuurwerk werd de fruitweek afgesloten. Reeks diefstallen opgehelderd Vrijdagavond om half tien werd door personeel van de Coöp. vruchtenveiling „Zeeuws-Vlaan- deren" aan de gemeentelijke poli tie kennis gegeven, dat zo juist in het veilingsgebouw was inge broken en dat de daders gevlucht waren. Het direct door de politie inge steld onderzoek had tot resultaat dat een der daders kon worden gearresteerd, hetgeen er toe leid de dat ook de namen van de ove rige daders in totaal 7 jongens in de leeftijd van 1318 jaart spoedig bekend waren en door de politie voor een verhoor naar het bureau van politie konden wor den gebracht, daar te voren reeds van enkele andere firma's bericht van gepleegde diefstallen was binnengekomen, n.l. van de firma Van Strien in de Kerkhoflaan. de Coöp. Melkeentrale aan de Indus trieweg en van de eigenaar van een vrachtwagen geladen met groenten enz. staande aan de Schuttershofweg. Al spoedig bleek dat zii zich ook hieraan hadden schuldig ge maakt, terwijl het ontvreemde van geringe waarde was. Na verhoor en opgemaakt pro- ces-verbaal werden de jongens weer op vrije voeten gesteld. Slotconcert in het „Oranje- kwartier". Tn het Wilhelminaplantsoen leeft de „Harmonie Terneuzen" zaterdagavond haar slotconcert an dit seizoen gegeven. Dank zij het fraaie najaarsweer was de belangstelling hiervoor bijzonder groot, terwijl de eveneens tal rijke jeugd zich ditmaal van haar beste kant heeft laten zien. Het bestuur van de buurtver eniging had voor deze gelegen heid het Wilhelminaplantsoen tan een kleurige verlichting voorzien, hetgeen met de ver lichte muziekkiosk een feeste lijke aanblik bood. Gemeentelijke Badinrich tingen. De gemeentelijke badinrichtin gen werden in de maand augus tus als volgt bezocht Terneuzen totaal aantal bezoe kers 2271; Sluiskil 1335. In de maand daarvoor bedroe gen deze aantallen resp. 1816 en .1234. 3-jarig jongetje 5 uur lang zoek Toen zaterdagmiddag mevr. Picavet uit Westdorpe met haar 3-jarig zoontje Alfons in gezel schap van haar zuster een bezoek aan de wekelijkse markt bracht parkeerde zij haar auto op het Szydlowskiplein. Van hieruit ging het te voet door de drukte langs de kramen en werden ook enkele winkels bezocht. Omstreeks 3 uur miste men, toon de moeder in een textielwin kel was, plotseling de kleine Al fons. De winkelier belde de poli tie op om te informeren, maar van een paniekstemming was nog geen sprake. De rijkspolitie, uitgaande van de idee van „je kunt nooit we ten", begon toch maar eens te in formeren bij buschauffeurs, of zij het knaapje wellicht in hun bus hadden aangetroffen en indien dit alsnog zou gebeuren, of zij dan wilden waarschuwen. Alle politieposten in de omge ving werden opgebeld en ook ter plaatse werden brandgangen e.d. afgezocht. Toen de schemering viel was het kind nog niet terecht en toen werd per omroeper de bevolking om medewerking verzocht. Hierop kwam van alle zijden medewerking door hulpploegen MAANDAG 17 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Mag ik 'n lift van U?" AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Liefde voor geld". DINSDAG 18 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Voo>- liefde geen ge nade" te formeren, zoals Roode Kruis, E H.B.O., e.d. Maar gelukkig kwam, vóórdat deze zouden uitrukken, uit Ter- neuzen een telefoontje, dat door een caféhouder een onbekend jongetje, dat zijn café was bin nengestapt, naar het bureau der gemeentepolitie was gebracht. Hoe het kind daar is gekomen is nog een raadsel. Mogelijk dat het toch in een bus is geraakt op het parkeerterrein, maar het allervoornaamste is toch wel, dat de angstige moeder tegen 8 uur de kleine Alfons weep in haar armen kon nemen. Wandelsport vereniging „Emma' Dc Axelse wandelsportvereni ging „Emma" organiseert zater dag 22 september haar 2e Bevrij dingswandeltocht. Het streven van Emma is deze wandeltocht elk jaar te herhalen om mee te werken aan dc her denking van Axels bevrijding door een afdeling van het Poolse leger. De afstanden zijn 5, 10, 15 en 25 km en de route loopt langs de markt naar het Poolse kruis, waar tijdens de kranslegging en het blazen van de „Last Post" wordt gepauzeerd. Naar wij vernemen zal et ook een groep van Poolse oud-strij ders aan de* wandeltocht deel nemen. Geldafpersing Twee jongemannen hebben za terdagavond omstreeks half elf halverwege Sas van Gent en Driekwart een 18-jarig meisje on der pressie gedwongen haar geld af te geven- Het gevaar voor ernstiger ge volgen vrezende, gaf zii aan het bruut verzoek gevolg, waarna de knapen, die zich de inhoud der portemonnaie 101 toeeigenden, geschrokken door 't hulpgeroep, aan de haal gingen. Ter hoogte van Driekwart alar meerde het meisje de ter plaatse dienstdoende rijkspolitie uit Sas van Gent, die direct een klop jacht op het tweetal organiseer de. De politie slaagde er in tot arrestatie van de 20-.jarige R. T. uit Assenede 1 België) te komen, die een volledige bekentenis af legde, waaruit bleek dat zij enkel de bedoeling hadden tot geldaf persing, terwijl zij verder nog en kele diefstallen zouden hebben gepleegd. De tweede persoon die bij deze aanranding betrokken was, wist te ontsnappen, doch zijn naam en woonplaats zijn bekend. Ver wacht wordt, dat hij naar België is uitgeweken. Een kennisgeving aan de rijkswacht aldaar zal wel tot het gewenste resultaat leiden. Het 18-jarig meisje had de avond te Sas van Gent doorge bracht en was daarna op haar rijwiel huiswaarts gereden. Valpartij door slecht wegdek Zaterdagochtend is op Kanaal- weg Noord de ter plaatse woon achtige bromfietsberijder S. K. door oneffenheden, welke de af scheiding van het wegdek met het rijwielpad vertoont, dusdanig komen te vallen, dat hij met een hersenschudding en verwondin gen aan het gelaat in het Eliza beth ziekenhuis moest worden opgenomen. Dokter Th. Wechgelaar ver leende daarbij eerste hulp en vervoerde het slachtoffer naar het ziekenhuis. Bij de bewoners van Kanaal- weg Noord verwekt dit ongeval geen verwondering meer. Weke lijks ziet men daar wel een brom mer- of fietsberijder door deze oneffenheden de macht over het stuur kwijt raken met als onge wenst resultaat wat schrammen en een beschadigd vervoermiddel. Het is thans echter de tweede maai dat men door een dergelijke valpartij in het ziekenhuis te recht komt. Supportersklub Motorcross opgericht Te Sluiskil, in het buurtschap Stroodorp. hebben motorcross liefhebbers een dezer dagen een supportersklub opgericht. Hun favorietester, waarvoor men tot oprichting kwam, is de in deze kringen zeer bekende crosser Lion Keteleer. De heer Keteleer schijnt, aldus de plaatselijke supporters, dit seizoen een zeer teleurgesteld man te zijn, die welhaast op iede re wedstrijd met motorstoring te kampen heeft gehad. De liefhebbers hopen dat de steun door lidmaatschap ook enthousiaste crossers uit de om liggende plaatsen zal doen be sluiten zich bij de reeds aanwezi ge plaatselijke klubleden aan te sluiten. Deken: Staal overleden. In het St. Josephziekenhuis te Oosterhout is vrijdagmorgen overleden deken J. Staal, emeri tus deken van Hontenisse en pastoor van Stoppeldijk. Sinds 31 december van het vorig jaar verbleef deken Staal in het St. Elisabeth-liefdehuis te Dongen. De gezondheidstoestand van de 78-jarige deken liet al enige tijd te wensen over en zijn opname in het ziekenhuis was noodzake lijk geworden nadat hij enkele weken geleden bij een val een gebroken heup had opgelopen. Deken Staal is in 1909 als neo mist zijn priesterwerk in Stop peldijk begonnen. Na achtereen volgens kapelaan te zijn geweest in Ulvenhout en Dongen, werd hij op 9 september 1924 benoemd tot pastoor tc Stoppeldijk en aan deze parochie heeft hij dus bijna 40 jaar zijn beste krachten ge geven. Op 6 augustus 1947 volg de zijn benoeming tot deken van het dekenaat Hontenisse. De overledene heeft zich bij zonder verdienstelijk gemaakt voor zijn parochie. Onder meer werd onder zijn pastoraat het kerkgebouw tweemaal gerestau reerd, de kerk kreeg een nieuw orgel en banken, terwijl de bouw van een verenigingsgebouw en een kleuterschool tot stand kwam. Bij de vele kapelaans, die hij heeft mogen opleiden, was deken Staal zeer geliefd. Welk een ruime plaats de overleden deken bij zijn parochianen in nam, is duidelijk gebleken bij de viering van zijn 50-jarig pries terjubileum in juni 1959. In 1960 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Deken Staal zal rusten temid den van hen, die hem het meest lief waren, de parochianen van Stoppeldijk. Na de plechtige uit vaartdienst in de parochiekerk van Stoppeldijk op dinsdag 18 september vindt aldaar ook de begrafenis plaats. Autorally Het Oranjecomité organiseerde zondag haar jaarlijkse ..Bevrij dingsrally", waarvan de start en finish te Westdorpe was. Het fraaie weer werkte er toe mede, dat er een flinke deelname was.. Als steeds waren ook ditmaal fraaie prijzen beschikbaar ge steld. De uitslag was: 1. K. de Rooy te Sluiskil, 30 straf punten; 2. J- Al te Sas van Gent, 87 s.p.3. W. van Troost, Westdorpe, Westdorpe, 95 s.p.; (als eerste Westdorpenaar werd hem tevens 'n beker uitgereikt); 4. J. Berkhout 118 s.p.; 5. F. Nij- man 119 s.p-; 6. mevr. E. Eemans Heijens 119 s.p.; 7. L. van Waes -Verhelst, Westdorpe, 124 s.p.; 8. H. Baecke 138 s.p.; 9. A. van Esbroek. Sluiskil, 144 s.p.; 10. W. van Esbroek. Sluiskil, 147 s.p.; 11. Th. van Waes. Westdor pe, 162 s.p.; 12. J. Sampon, Sas van Gent. 171 s.p.; 13. W. Ver- hage. Westdorpe, 177 s.p.; 14. R. van Hecke 179 s.p.; 15. W. Brug- geman, Sas van Gent, 183 s.p..; 16. P. Neeteson, Sas van Gent, 196 s.p.; 17. H- v. d. Linden 196 s.p..; 18. mevr. E. Remery—Pica- vet, Westdorpe, 218 s.p.; 19. J. A. Vot, 218 s.p.; 20. J. van Water schoot. Sas van Gent, 219 s.p. Slotconcert „De Volharding". Ten gehore van een talrijk pu bliek werd zaterdagavond onder gunstige weersomstandigheden door de muziekvereniging „De Volharding" het seizoen 1962 af gesloten met een concert op de kiosk. Vanaf het clublokaal werd on der het spelen van marsmuziek naar de kiosk gemarcheerd. Onder leiding van dirigent J. Meijers werd het slotprogramma uitgevoerd. Dat het concert zeer in de smaak viel bij het publiek, bleek uit het langdurig handge klap na elk nummer. Aan het einde van dit concert werd met de mars „Oranje Bo ven", begeleid door de zingende jeugd, naar het clublokaal afge marcheerd. KIND VERDRONKEN De 4-jarige Jackie van Veeke uit Tilburg, die zaterdagmorgen met een 6-jarig vriendje aan de oever van het Wilhelminakanaal aan het bramen plukken was, is daarbij te water geraakt en ver dronken. Er was verder niemand in de buurt. Eerst nadat het vriendje thuis alarm had gesla gen. kon hulp worden geboden. Deze kwam echter te laat. Na een uur dreggen heeft de politie het stoffelijk overschot geborgen. onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk - 125 km/u oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat I - f 5250,— geheel compleet Octavia Combi f 6475,- 1202 Combi f 6975,- Felicia Sportcabriolet 8250,- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010 DEALER: Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 De Britse minister van Lands verdediging, Thorneycroft, die thans een bezoek aan de Ver enigde Staten brengt, heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot McNa- 1 mara verzekerd dat Engeland i: geval van nood de sterkte zijne strijdkrachten in West-Duit;, lad in enkele dagen kan verdub belen. McNamara heeft, naar ver luidt, tegenover Thorneycro zijn waardering geuit over d grote Britse bijdrage aan d. N ave-verdediging Van gezaghebbende zijde is t Washington vernomen dat cl Verenigde Staten niet hebbi voorgesteld enig deel van zij. strijdkrachten ten oosten va Suez terug te trekken. De V. t. zijn er in feite voor dat Gioo. Brittannië zijn huidige militaire sterkte in het gebied tussen Sin gapore en Suez handhaaft. TERNEUZEN. Geboorten. 4 sept. Elisabeth, d. van Thomas Aart Bos en Elisabeth Weijburg, won. Markt 25. 6 sept. Jacob, z. van Klaas Everinus Klin ken en Catharina Cornelia van Dixhoorn, won. Lindenlaan 5. Eric Jacobus, z. van Josephus Eduardus René van der Sneppen en Erika Melanie Studer, Azaleastraat 100. Mario George Anna, z. v. Johannes Jacobus Verstraten en Margare- tha Desiré Clementina Maria Seghers, won. te Axel, Ds. Jan Scharpstraat 2a. 8 sept. Carlien Maria Josepha, d van Arnold Pe trus Maas en Annie Maria Aloujjs Valent, won. te Biervliet, Noord straat 54. 9 sept. Michiel, z. van Gelein Kaijser en Janneke Kaijser. won. Hogendvjk 37. 10 sept. Eduar dus Paulus, z. van Maurice Leo- nardus van Ooteghem en Elly Flo- rentina Maria Kindt, won. te Sas van Gent, Beukenstraat 11. 11 sept. Frank, z. van Adriaan Jaco bus Mechielsen en Christina Debo- ra Hamelink, won. Iepenlaan 2. Huwelijks-aangiften. 7 sept. Ma- rinus de Koster, 23 j., jm. (won. te Bussum) en Cornelia Marina van der PeJJl, 23 j., jd. 10 sept. Harold Honoré Josephina Albi- cher, 23 j„ jm. (won, te Sas van Gent) en Rosalia Alice de Koeijer, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 sept. Anton Helmut Stahl, 25 j„ jm. en Annelie Elsje Hcmclsoel, 18 j., jd. 12 sept. Giancarlo Omero Ambro- sini, 26 j., jm. en Beatrix Delphina Vermeire, 17 j„ jd. Overlijden. 5 sept. Anny Maria Josepha Staal, 23 j. I won. te Sas van Gent). 8 sept. Maria Adriana Klap, 48 j., echtg. van Pieter Din- gemanse. Juliën August Maria de Clerck, 62 j., echtg. van Clara de Love (won. te Biervliet). 11 sept. Bertha Maria Vermandel, 70 j. 12 sept. Jacomina de Vos, echtg. van Jan Michiel Jurrij. Kampioen-hengst 1962: Rene van Tonenhof K. 2553, eig. A. Serra- rens te Ossenisse. Reserve kampioen-Hengst 1962: Gambo van .tie Liter K. 2510, eig. W. de Buck en Zn'te Meliskerke, Zaterdag is de 30ste nationale tentoonstelling van de konink lijke vereniging „Het Neder- landsche Trekpaard", welke in 's-Hertogenbosch werd gehou den. gesloten. Ongeveer 15.000 toeschouwers woonden de slot- demonstratie bij. Deskundigen zowel als leken toonden veel enthousiasme, voor al toen de fokgroepen tot zestien- span gevoegd, dreunend over het veld galoppeerden. De geestdrift van liet publiek bereikte zijn hoogtepunt toen de groep van de Franse staatsstoe- terijen het terrein opreed en daar een show liet zien van tien ver schillende paardenrassen, die in vier-, vijf- en zesspannen voor sierlijke koetsen gepresenteerd werden. Des middags bezochten de mi nister van Landbouw, de heer mr. W. G. M. Marijnen, de Fran se ambassadeur, graaf de Crouy Chanel, de Commissarissen der Koningin in Noord-Brabant en Zeeland, de bisschop van 's-Her togenbosch, mgr W. Bekkers, en de burgemeester van 's-Herto genbosch, de tentoonstelling. Bij de prijsuitreiking werd uit geroepen tot kampioen hengst 1962: René van Tonenhof. eig. A. Serrarens, te Ossenisse; reser-1 ve kampioen werd Gambo van de' Liter, eig. W. de Buck en Zn, te Meliskerke. Kampioen merrie' werd Tosca van Klerkenhof, eig. P. van den Oord, te Ammerzo- den (Gelderland); reserve-kam pioen werd Gerda, eig. mJ IJsebaert-v. d. Linden, te Axel. Militairen hebben vrijdagavond de spoorwegen bezet en stra tegische stellingen in Rio de Ja neiro ingenomen, nadat er vrij dagmiddag een algemene sta king was uitgebroken. (De staking, die oorspronkelijk vrijdag, te middernacht, had moeten beginnen, werd afgekon digd na het aftreden, eerder op do da Rocha. President Goulart heeft in een vrijdag door hem uitgegeven verklaring een beroep op het volk gedaan om zijn kalmte te bewaren. Hij verklaarde er zeker van te zijn, dat het congres, dat thans bijeen is om te beslissen of de president zal worden ge machtigd een nieuwe regering te doen samenstellen, „ae hoop van het volk zal vervullen". Het eerste, tweede en derde Brazilaanse leger, de resp. hun bases te Rio de Janeiro, Sao Paulo en Porto Alegre hebben, zijn in staat van paraatheid ge bracht. DINSDAG 18 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Moderne muziek (gr.); 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nws; 8.15 Pluk de dag (gr.), 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lezing; 1C.25 Moderne muz. (gr.); 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gr.; 11.50 De zingende kerk; 12.00 Middagklok; 12.04 Populaire gr.; NATIONAAL PROGR.12.30 Nws en meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.45 Gram.; 12.55 Reportage van de opening der Staten-Generaal; 13.15 Troon rede door H. M. Koningin Ju- lana in de Ridderzaal te 's Gra- venhage; 13.45 Gr.; 14.00 Sym fonie-concert 14.35 Voor de plattelandsvrouwen; 14.45 Lichte gram.; 15.30 Nws; 15.35 Klass. kamermuziek (gr.); 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Vo caal ensemble; 18.20 Gr.; 18.30 Radio-Volksuniversiteit; 19.00 van de door BARONESSE ORCZY 47) Nadruk verboden. Ik dacht dat ik droomde, en ik veronderstel dat mijn ogen de schrik verrieden, die ik voelde, want de vreemdeling zag mij on- uerzoekend een ogenblik aan, toen liet hij het zonderlingste lachje horen dat ik ooit van mijn leven gehoord heb en zei iets tegen zijn vriend in het Engels, wat ik ditmaal niet verstond. Toen keerde hij zich tot mij „Op mijn woord", zei hij in vol maakt Frans zodat ik begon te twijfelen of hij eigenlijk wel eens een spion was „ik geloof waarlijk dat jij de slimme rekel bent, hé, die een gebraden kip en een fles wijn van die stomme Dompierre kreeg. Hij en zijn prettig gezelschap zijn hun woe de tegen je aan 't luchten, oude kameraad; zij noemen je een leu genaar en een verrader nu ze niets vonden in het huis waai- uit mijn vriend en ik aliang ont snapt zijn door langs de naburige gootpijpen over de daken te klimmen van de buren." Monsieur, wilt u geloven, dat hij dit alles zei met de bedoeling om mij gerust te stellen? Ik kan daarop zweren om de wonderbare vriendelijkheid die uit zijn ogen straalde, zelfs bij de goedaardige spot waarmee hij mij klaarblijke lijk beschouwde. Weet ge, wat ik tóen deed, monsieur? Ik viel op mijn knieën en dankte God hard op dat hij gered was; waarop hij en zijn vriend beiden weer be gonnen te lachen, meer zoals twee jongens die aan de plak ontkomen waren, dan als twee mannen die nog steeds door de dood bedreigd werden. „Dus jij was het!" zei de slank ste vreemdeling, die nog steeds zo hartelijk lachte dat hij zijn ogen met zijn prachtige kanten zakdoek moest afvegen. „Moge God het me vergeven", antwoordde ik. Het volgende ogenblik was zijn arm weer om me heen. Ik steun de op hem als op een rots. want inderdaad had ik nooit een greep zo vast gevoeld en tevens zo zacht en vriendelijk, als ik nu om mijn schouders voelde. Ik tracht te woorden van dank tc murme len, maar weer kwom r' eng?- lukkige gevoel \..i z. -' v. me en gedurende enige ogenblik ken was het me of ik naar een andere wereld ging- De stem van de vreemdeling klonk in m'n oren als door watten. „De man is stervend van hon ger", zei hij. „Zullen we hem naar jouw kamers brengen, Tony? Die zijn veiliger dan de mijne. Hij zal in een paar minu ten wel tot lopen in staat zijn, anders draag ik hem." Mijn bewustzijn keerde gedeel telijk terug en ik was in staat om zwakjes te protesteren; „Nee, neeIk moet terug Ik moet vriendelijke heren", mompelde ik. „Mme la marquise zal zo be angst zijn." Nauwelijks waren deze domme woorden over mijn lippen of ik zou mijn tong wel hebben willen afbijten; en toch scheen het me min of meer of de magnetische persoonlijkheid van de vreeipde- ling, zijn toverkrachtige stem en vriendelijke manieren tegenover mij, die hem zo laaghartig aan zijn vijanden verkocht had, wa ren, die mij daze woorden ontlokt hadden. Hij uitte een langgerekt fluitend geluid. „Mme la marquise?" vroeg hij, terwijl hij zijn stem tot gefluis ter dempte. Om nu de naam van Mme la marquise de Mortaine hier in Lyon te noemen, waar iedere aristocraat als verrader gold en zonder verhoor naar de guillotine gezonden werd, was op zich zelf een daad van laakbare dwaasheid, en toch u kunt me geloven, monsieur, of u wilt of niet er was op dat ogenblik iets in mij dat er mij toe noopte om juist mijn hart uit te storten bi.i die vreemdeling, die ik zo laaghartig verraden had, en die ni'in afschuwelijke misdaad met ovcel vriendelijkheid en goed heid .old. Vooi ik me hele maal rekenschap gaf van het geen ik deed, had ik de hele ge schiedenis van Mme la marqui se's vlucht en van de ziekte van M. Ie vicomte er tegen hem uit- geflapt. Hij trok mij in de be schutting van een openstaande deur en hij en zijn vriend luister den zonder te spreken naar me, totdat ik hun mijn beklagens waardig verhaal tot het einde toe gedaan had. Toen ik alles gezegd had zei hij zacht: „Breng mij naar Mme la mar quise, oude vriend- Wie weet? Misschien ben ik in staat te hel pen." Toen wendde hij zich tot zijn vriend. „Wil je in mijn kamers op mij wachten. Tony", zei hij, „en Foul- kes en Hastings laten weten dat ik hen bij mijn terugkeer wens te spreken?" Hij sprak als iemand die ge wend is zijn leven lang bevelen te geven, en ik verwonderde mij hoe zijn vriend ogenblikkelijk ge hoorzaamde. Toen deze in de donkere straat verdwenen was, wendde de vreemdeling; zich nog maals tot mij. „Steun op mijn arm, oude jon gen", zei hij, „en we moeten trachtten zo vlug te lopen als we kunnen. Hoe gauwer we de on gerustheid van Mme la marquise kunnen uit de weg ruimen, hoe beter." Ik klemde nog steeds de gebra den kip in de ene arm, met de andere steunde ik op hem. ter wijl we in de richting gingen van de Rue de Pipots. Onderweg hielden we stil bij een groot restaurant, waar mijn beschermer mjj geld gaf om een fles goede wijn te kopen en wat eetwaar en versnaperingen, wel ke we mee naar huis namen. (Weidt vervolgd.) Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Lichte gram.; 20.20 Radio Fil harmonisch orkest en solist; 21.10 Zangrecital (gr.); 21.35 Pianoduo; 22.10 Gesprek; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Lichte gram.; 23.00 Moderne kamermuziek; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Och- tendvaria (gr.); 7.50 Dagopening. 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 900 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klass. muz.; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boek bespr.; 10.00 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Lichte muziek; 12.20 Regeringsuitz.; NATIONAAL PROGR.12 30 Nws en meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.45 Gram.; 12.55 Reportage van de Opening der Staten-Generaal; 13.15 Troon rede door H. M. Koningin Ju liana in de Ridderzaal te Den Haag; 13.45 Militair orkest; 13.55 Beursber.; 14.00 Zangrecital; 14.40 Schoolradio; 15.00 Radio Filharmonisch ork.; 15.30 Nws; 15.35 Jazzmuziek (gr.); 15.55 Het vreemde avontuur, hoorsp.16.30 Voor de jeugd; 17.30 Gram. voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Pianospel; 18.30 Licht en semble en zangsoliste; 19.00 Pa ris vous parie; 19.05 Óperafrag- menten; 20.00 Nws; 20.05 Her haling van de Troonrede20.30 Bespreking van de Miljarden nota; 20.50 Promenade-orkest; 21.30 Lichte gram.; 22.00 Klass. muziek; 22.30 Nws; 22.40 Act; 23.00 Pianoconcert; 23.30 Mari nierskapel der Kon. Marine; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte orkestmuziek; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram.; 12.50 Berichten; 13.00 Nws; 13.15 Ka mermuziek; 14.00 Gevar. muz.; 14.30 Holland Festival 1962; 17.00 Nws; 17.15 Lichte gram.; 17.50 Boekbespr.; 17.50 Franse chan sons; 18.20 Voor de soldaten: 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Lezing; 20.00 Hoor spel; 21.15 Jazzmuziek; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. gram.; 22.55— 23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. T.V.12.50—13.45 Rep. van de plechtige opening door H. M. de Koningin van de zit ting der Staten-Generaal in de Ridderzaal te 's-Gravenhage; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke uitzending V.V.D.; 20.30 Her haling Prinsjesdag; 21.2023.00 A letter to three wives (De fa tale brief), speelfilm (voor vol wassenen). BELGIË (VI.); 19.00 Voor da jeugd; 19.30 Muzikaal progr.; 20.00 Nieuws; 20.30 Rendez-voui met Grazia, T.V.-spel; 22.41 Nws. serTEMtER Vredenburg UITSLAGEN 15 E." Betaald voe ERE-DIVTS VolewijekersBlai DOS—Enschede 2- Sparta 11; PSV- Fortuna '54 -GVAV des—NAC 3—2; Aj FeijenoordVolenda EERSTE DIT DHC—VVV 0—0 Ahead 1—2; RBCI Vccndam Sittardia JC Eindhoven 1 Limburgia 00; wijk 4—1Fortuni 1—1. TWEEDE DIV Vitesse—Zwolse B QuickZwartemeer Leeuwarden 40; VSV 2—2; Old: 2 -0; TubantiaNE renveen De Graaf: AGOVV—Wageningi TWEEDE DIV HVC—DFC 4—0; - Hclmondia '55 1— Wilhelmina 4—1; E 21; HilversumH PEC—NOAD 1—3; 41; BW Longa 1 Amateur vo EERSTE KLA Schijndel —Brabant telTongelee 11 waardAlliance 5 - De Valk 2—1: He; '17 31; Spechten— ZUID I TWEEDE KL HontenisseMidd: l'no AnimoVeerse SteenbergenZeel. Rood Wit—DESK 1 zen—HVV '24 1—0; Roosendaal 34. DERDE KLA Kaaise BoysAx< KO—METO 2—2; G RCS 2—1Zeel; 3—2; Goes—ODIO BorgvlietBSC 0 VIERDE KLA SteenLuctor 4— Corn Boys 31 Breskens 40; 1 Koewacht 40; Lc Oostburg 4—1; Biei ke 2—5. RES. TWEEDE Hontenisse 2Ax ga 3Goes 2 60; Zeel. Sport 2 22: sendaal 2 13; V Hulst 2 2—8; Corn delburg 3 2—3. RES. DERDE 1 VOAB 2—Rood V Alliance 2Vlissing DOSKO 2—NAC 4 ZATERDAGV( ZUID I - VIKRD MevoMiddelbur BoysArnemuiden landia—WN 5—2; 14; Zwal. Boysi N ieuwdorpDinteh ZATERDAGCOJ Z. V. B EERSTE E AZVV 2—Meeuwt Wolfaartsdijk 3— VCK 2—2; SVDB HoekYerseke 3 7- TWEEDE K Rillandia 2—Torn Wemeldinge 2Ho Zaamslag—Heinker DERDE KI Waarde 2AZVV kenszand 2SVD 2 „De Verws Individuele lossi nuut te Sluis. Snelheid eerste laatste prijsw. dui: 1 en 10. J. van A. Peersman; 3. C E. van Dorselaer; 7. C. Verstraeten; helst. DE SPOR' Het aantal deel: sporttoto van zon< ber bedroeg 668.51 voor een totale iri gulden. Voor de ee schikbaar een bed; gulden ,voor de U bedrag van 80.937 de extra-prijs 40.4 Zondagavond w ding binnen van 1 gen. Er waren er negen met 12 g terwijl zich voor kandidaten hadd< hadden allen vijl spejen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2