STEN Ze konden mekaar niet krijgen Bent U ook zo precies als Ria )<Mt dl \jKMW Voor grote figuren MENU VAN DE WEEK Toverend met weinig kleren verrassend en voordelig de zondag 'J IS ZON AARDIGE JONGEN, MAAR Het verdere contact Het eerste contact HAAR-PROBLEMEN KOMT PRUIKENTIJD WEER TERUG? MALS VLEES Dank zij bier en massage september '62 OVERGAVE. Opdat men het in Uwe hand geve. Psalm 10 14 loerend is hier de voor- s een mens, gevangen de molenstenen van n verdriet. Hij wordt d. God ziet naar hem. chouwt zijn moeite en God ziét, maar... God God kijkt maar met waarvan wij zingen: ijke ogen zijn bij U van id." t van dat ,,zien Gods" erlijke werking en trek- God ziet... „opdat". God onverschillig naar uw verdriet. God kijkt ook .vsgierig. Nog minder: end: „Het is uw eigen at ge zo in de ellende t, Gods zien is een uit een aansporend, een gend, een overnemend kijkt naar uw verdriet om iets tot iets te krij- ergens toe te brengen, chouwt uw moeite en opdat u het zou los- slaten om het van u af Dat kunt u niet. Het een boemerang in nog nate op uw ziel terug. loslaten moet „geven" bewust en vertrouwend (tnd overgeven zijn. Zo- terlijk bevrijd bent. Zó ve het alleen maar in d geven. De sterkste en snsenhand kan ons dat in niet bijbrengen. Er d een rest van zorg en leid over. „Zou het wel Zou hij het aankun- od kan het aan. God Jezus Christus Zijn naar onze moeite en En... Hij ziet maar leg het er nu in! Het hoe erg het is, hoe t is, hoe zwart het is, :dig u zelf alles hebt ïaakt. U kunt het zelf r dragen. U draagt zich an.' Dat behoeft niet. U in Gods hand geven. Stem achter U") TORMEERDE KERK. ïur en 3 uur Ds. v. Leeu- uur en 2.30 uur Ds. Ver ent (zaaltje van de Ned. ferk): 7 uur Ds. W. C. ttem, van Terneuzen. 10 uur en 4.30 uur Ds. an Hattem. 10 uur en 3 uur Ds. M. KERK Vrijgemaakt.) uur en 2.30 uur Ds."Van t, van Zoute Spui. 10.30 uur en 3 uur: Ds. It. GEREF. KERK. 9.30 uur en 2.30 uur st. ItKF. GEMEENTE. uur en 2 uur leesdienst. 9.30 uur, 2 uur en 6 (dienst. GEMEENTE (Syn.). (Fr. Halslaan)10 uur r leesdienst: 7 uur Ds. H. van Gouda. uur Ds. H. Rijksen, van Viering H. Avondmaal.), s. H. Rijksen, van Gouda, ing H. Doop.) iEKEF. GEMEENTEL i: 9.30 uur, 2 uur en 6 A. de Reuver. SER DES HEELS. 10 uur Heiligingssa- ïst; 7.30 uur Verlossings- 3mst. Leidster: kapiteine •nan. -KATHOLIEKE KERK ïur en 8.30 uur Gelezen 10 uur Gezongen H. Mis, Lof en 19 uur Gelezen uur, 8.30 uur en 10 uur: fissen. 0 uur, 7.45 uur, 9 uur en H.H. Missen. 7.30 uur »n 10 uur: lissen. lent: 7 uur, 8.30 uur en ir H. H. Missen. 5.45 uur, 8.30 uur, 10.30 5 uur H.H. Missen, t: 7 uur, 8.30 uur en ur: H.H. Missen; 17.00 indmis. AG 18 SEPTEMBER. GEMEENTE (Syn.) 1 (Fr. Halslaan): 7.30 u. Harink. van Goes. SEUWS - VI, A ANDEREN D. HERV. KERK. DAG 15 SEPTEMBER, te: 7 uur Avondgebed. VG lfi SEPTEMBER. •g: 10.30 uur Eerw. Heer geer, van Hoofdplaat. 9.30 uur Ds. W. S. Even- 9.30 uur Ds. Joh. Bre- Nieuwvliet. 10.30 uur Eerw. Heer VI. C de Vries, van hement. 30 uur Ds. H. W. Door- )ogstdienst.) t: 9.45 uur Ds. C. van can IJzendijke. (Viering dmaal.) 9.30 u. Ds. L. Spaans, skens. 10 uur Ds. W. C. Luu- n Cadzand. ment9.30 uur Eerw. ist. M. C. de Vries, e: 9.30 uur Ds. P. A. L. in. (Viering H. Avond- n opgave. Pr Muiden: Geen opgave 9 uur Eerw. Heer H. J. van Hoofdplaat, kerkje: 10 uur Ds. W. >ma. 11 uur Ds. C. van Bed. H. Avondmaal.) 9.30 uur Ds. J. Eijgen- Zaterdag 15 september '62 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Ria is een vrouw, die ontzet tend precies is. Zij vat haar taak als huisvrouw bijzonder serieus op en doet erg haar best, om het huis en de huis raad goed te onderhouden en er voor te zorgen dat alles er tot in de puntjes uitziet. Na tuurlijk is dit te prijzen, maar de medaille heeft ook een an dere kant. Haar man en haar kinderen zijn niet zo precies als de vrouw des huizes. Er ligt wel eens rommel op tafel of op de grond, het speelgoed wordt niet opgeborgen en wat al niet meer. met als gevolg dat moe der voor alles opdraait en niet helemaal ten onrechte boos wordt en de andere huisgeno ten op hun tekortkomingen wijst. Ria's vriendinnen vinden, dat '-zij als huisvrouw wel een wat overdreven opvatting heeft van haar taak. Manlief mag in de kamer niet roken, want dan worden de gordijnen zo snel bruin. Elk papiertje: elke onge rechtigheid wordt dadelijk en zonder verwijl opgeruimd, kort om het huis ziet er steeds uit als een modelwoning in een showroom. Dat is natuurlijk heel aardig, maar zo oorde len de anderen het bederft voor de huisgenoten de sfeer en wel soms in die mate, dat ze hun heil buitenshuis gaan zoeken. Soms zit Ria alleen in haar keurig geboende woninkje en dan vraagt zij zich niet begrij pend af waarom man en kin deren zo vaak buitenshuis zijn en niet weten hoe vlug ze de woning weer moeten verlaten, als ze de' maaltijden verorberd hebben. Ria begrijpt er niets van. Ze is toch een goede moe der. meent ze- Ze doet toch zo haar best, ze werkt van de vroege ochtend tot de late avond en krijgt geen waarde ring. sléchts eenzaamheid is haar deel. Een huis moet een woning zijn. Tegen vrouwen als Ria zou- IMAAGBARE BESCHERMING TÉGEN AANRANDERS IN Nederland worden jaarlijks een groot aantal vrouwen en meisjes lastig gevallen door individuen die er zelfs niet tegen op zien hun slachtoffers zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. DAAR de politie door perso neelsgebrek niet bij machte is haar controlerende werk zaamheden op straten, plei nen en in lanen nog uit te breiden dan wel andere pre ventieve maatregelen te nemen, zullen deze aanran dingen blijven voortduren of zelfs nog toenemen. IN Engeland, waar men met het zelfde probleem te kampen heeft, is een fabrikant gaan zoeken naar een mogelijkheid om vrouwen en meisjes van een persoonlijke alarminstal latie te 'voorzien. DE Startle Alarm Co. in Londen is er in geslaagd een appa raatje te construeren, dat aan de pols kan worden bevestigd. In geval van nood werpt men het toestelletje op de grond, waarna een ingebouwde sire ne begint te werken, die op honderden meters afstand te horen is. De sirene blijft wanneer hij niet wordt uitge schakeld tenminste een half uur loeien, hetgeen vol doende wordt geacht om be halve alle buurtbewoners ook de politie te waarschuwen. Het apparaatje kost in Enge- land f 12,60. VOLGENS 'n Nederlandse fabri kant van alarminstallaties zijn dergelijke toestelletjes in ons land nog niet in de handel. Het zou echter nuttig zijn in dien ook in Nederland eens werd onderzocht of draagbare alarminstallaties aanrandin gen kunnen voorkomen. RIER: EEN PRORAAT MIDDEL TEGEN VERKOUDHEID U hebt het goed gelezen. Bier is een beproefd middel tegen de verkoudheid, die in ons natte landje altijd op de loer ligt. Hier volgt een recept, dat u vooral in de komende maanden bi) de hand moet houden. Neem een halve liter water, twee flessen donker bier, een half kopje room of geconden seerde melk, wat suiker en één tot twee theelepels meel. Doe het water en het bier in een pan en breng dit mengsel aan de kook. Maak intussen het meel aan met de room of gecon denseerde melk en giet dit in de kokende vloeistof. Laat het mengsel enige minuten door koken op een kleine vlam. Vergeet u niet als de drank zat is afgekoeld even te proe- ven of er genoeg suiker in is. Het beste kan deze drank vlak vóór het naar bed gaan zo warm mogelijk worden ingenomen. den we willen zeggen: „Uw huis moet een woning zijn" Weet u eigenlijk wel wat een woning is? Een woning i6 een verblijf waar je ook leeft, want wonen betekent leven in een huis. En leven betekent toch doen, bezig zijn en dus ook... rommel maken Nu is dit laatste wat sterk uitgedrukt! In veel gevallen hoort daj er toch wel bij. U moest eens weten wat een on gezellige indruk een keurig aan kant zijnde woning eigen lijk oplevert, want de bezoeker krijgt niet de indruk dat hier wordt geleefd. Gezelligheid ont staat pas doordat je kunt zien dat er mensen ieven^ dat er sfeer is. Nu behoeft dit na tuurlijk niet in te houden dat sfeer synoniem is met rommel, maar toch wel met een beetje rommel. Het is bijvoorbeeld niet erg, dat er wat as in de asbakjes ligt. Die behoren niet dadelijk te worden gereinigd. Wanneer een stoel niet precies op zijn plaats staat, is dat ook geen ramp. Wanneer er wat speelgoed van de kinderen op tafel ligt. betekent dat niet dat de kamer rommelig is, althans dat behoeft niet. Maar aan al die kleine dingen zie je dat er in zo'n huis geleefd, gewoond wordt en dat brengt een zekere sfeer van gezelligheid met zich mee. 'een sfeer die het voor de bewoners en bezoekers prettig maakt er te vertoeven. Wat doet een goede huisvrouw? Aletta is van heel ander slag. Zij is een goede huisvrouw, slooft zich niet af om elke kleine ongerechtigheid dadelijk op te ruimen en haar woning een modelwoning te laten zijn. Neen, zjj laat de huisgenoten hun gang gaan. Ze geeft ze de mogelijkheid te leven in het huis en zij ruimt slechts dat op wat volgens haar beslist nodig is, om het geen rommel te laten worden, maar ze laat dat liggen en staan, wat mogelijk is. Hierdoor ontstaat de echte huiselijke sfeer, de woonsfeer, die het huis voor de gezins- levert maakt tot een echt thuis, dat wat ze nodig hebben. Natuurlijk betekent het bovenstaande niet, dat ega en kinderen maar ongelimiteerd afval kunnen rondstrooien. In zo'n geval verwijst Aletta on der opgaaf van redenen de rommelmakers naar de schuur of zolder, alwaar ze naar har telust kunnen knutselen en rommelen. De huisvrouw heeft wel tot taak hoofdzakelijk in verband met de opvoeding van haar kinderen, deze te wijzen op de grenzen die er zijn. Het is dus volkomen normaal dat moeder de kinderen bepaalde dingen verbiedt te doen in de kamer, wanneer er veel overhoop ge haald moet worden. Dok is het normaal dat moeder hen leert gemaakte rommel zelf op te ruimen, kortom al die dingen die bij een goede opvoeding nodig zijn. Waak er voor al te precies te zijn. Want al te precies be tekent een onbewoonbare wo ning voor de rest van het ge zin, onenigheid en ongezellig heid. Weest wat soepel op dit gebied en u zult zien. dat u de gezelligheid in huis stimu leert en daarnaast... zelfs min der te doen hebt. ELLY MARTINS- OM DE DUIZEND WEKEN Gercla moet elke dag met de bus mee. Ze woont in een dorp dat dicht bij een grote stad gelegen is. Elke ochtend vroeg komt ze langs mijn huis. Op een dag kwam ik zo tegen zevenen naar buiten om in de auto te stappen toen ze langs kwam en me groette, zoals ze elke dag doet. „Zo Gerda, je bent ook altijd even vroegWil je met me meerijden?'' „O, nee hoor", klonk haar frisse jonge stem. „ik ga express wat vroeger van huis, want ik heb eigenlijk de bus van tien voor zeven pas nodig, maar als ik zorg dat ik die van half zeven haal dan zie ik die knappe jongen uit de Julianalaan.' „Heb je daar verkering mee?"vroeg ik nieuwsgierig. „O, nee, hij weet niet eens dat ik hem aardig vind. Weet jij misschien Anneke, hoe ik hem daar opmerkzaam op kan maken? Hij kijkt alleen maar naar zijn vrienden en let nooit op mij." Ja. wat zal ik daar nou op zeg gen. Zo gemakkelijk is het niet om op deze vraag een antwoord te geven. Ik 'neb reeds meerma len brieven van meisjes ontvan gen met de vraag: „Ik ben ver liefd op hem maar hij weet het niet, hoe kan ik hem op mijn liefde attenderen?" Het voornaamste is toch wel of jij in de smaak valt bij hem. Want al doe je nog zo lief en vriendelijk en al doe je je mooi ste jurk aan en je hoogste schoentjes, dan heb je nog geen succes wanneer hij bijvoorbeeld niet van een blondje of van een zwartje houdt, liever een meisje met wat dikke henen heeft' of een meisje met lange loshangen de manen. De kleding doet niet veel ter zake. Vraag maar eens aan een jongen die net beweert dat hij de vrouw var. zijn dromen in de stad ontmoette, wat zij aan had, dan zal hij zeggen: „Nou, dat weet ik echt- niet meer, maar ze was knap Maar ja, hoe krijg je hem nou? Het moeilijkst is om het eerste contact te bewerkstelligen, want dat moet eigenlijk van de man uitgaan. Als een jongen echter niet of te nauwernood naar meis jes kijkt, is het enige wat er op zit voor een meisje: te maken dat hij haar wèl ziet. Ze kan voor of tegenover hem gaan zitten of als de bus vol is, in zijn buurt gaan staan en gelijk onze (groot)moeders deden: haar tas je of een zakdoek laten vallen. Ze kan hem vragen hel raam te openen of te sluiten, of aan de zelfde halte uitstappen en de weg vragen. (Misschien brengt hij haar dan een eindje op weg!) Ze kan ook via een gemeen schappelijke kennis of een zijner vrienden proberen eens op een zelfde feestje te verschijnen en dan kan ze zeggen: maar ik ken u uit de busHoofdzaak is dat het eerste ijs gebroken wordt op een schijnbaar toevallige wijze. Laat dan niet merken dat je holderdebolder van hem bent. Ga niet de eerste de beste keer wanneer hij het vraagt, met hem uit. Heus. wanneer hij ook be langstelling voor jou heeft, vraagt hij je nog wel een keer. Laat hem merken dat je op hem let. Zeg bijvoorbeeld eens: „Zou je niet eens een keer naar de kapper gaan. je haar wordt zo lang." De meeste meisjes durven een jóngen niet zulke „harde" dingen te zeggen, bang dat ze hat dan helemaal verbruid hebben, maar dan hebben jullie het mis. Een jongen vindt het juist leuk wanneer een meisje de waarheid zegt en af en toe een beetje hard en onaardig tegen hem is. Wanneer het zover komt, dat je samen naar de bus loopt of dat hij een wandeling met je maakt, steek dan gerust je arm door de zijne, dat zal hij je heus niet kwalijk nemen. Ga je met hem zwemmen, laat dan je beste zwemkunsten zien, kun je daar entegen niet zwemmen, maak dan liever geen afspraak voor het zwembad, maar voor het strand. Je kunt dan altijd zeg gen: „Ik kan niet tegen dat zee water, het is zo zout. ik zit liever in de zon en kijk naar jou." Je zult zien hoe gevleid hij zich voelt. Ga je met hem uit dansen, zorg dan dat je niet teveel met een ander zwiert en als je met een ander gedanst hebt, zeg dan zo terloops tegen jouw vlam: „Nou, hij danst niet zo goed als jij hoor, ik hoop dat hij me niet meer vraagt." Gegarandeerd dat jouw geliefde zorgt dat geen ander meer een dans van je krijgt en jij hebt je zin. •Is hij bij je thuis, toon je dan van je beste zijde. Maak een lek ker kopje koffie voor hem klaar, nee, niet je zusje laten doen, én vraag belangstellend naar zijn werk, zijn hobby's en naai' zijn ouders. Er zijn zoveel mogelijk heden om een jongen te tonen dat je iets om hem geeft. Toon gerust belangstelling voor hem. maar wees ook gereserveerd op zijn tijd Ik gaf Gerda het volgende advies: wanneer hij in de bus toevallig je richting uitkijkt, lach hem dan gerust toe. Ger da heeft zijn advies opgevolgd. entoevallig was zij zijn type. Sinds kort haalt hij haar van huis en wandelen ze samen gezellig gearmd naar de bus en dan groeten ze me allebei heel hartelijk. Het valt mij nog steeds op dat er meisjes zijn die hun haar niet goed verzorgen. Wat is hier toch de reden van? Verstaan ze de 'kunst niet, staan ze te laat op of hebben ze er geen aardigheid in? Ik heb het verschillende meisjes gevraagd maar een be vestigend antwoord hierop heb ik helaas niet gekregen. De één zegt: „Nou, het is me teveel werk hoor." Een ander: „Ik heb er de tijd niet voor" en de volgende: „Ik zie me ai. het staat me niet." Maar als je het niet probeert dan weet je ook niet of het teveel werk is, hoe veel tijd het kost en hoe jé vriendinnen het resultaat zullen beoordelen. Natuurlijk zal het de paar eerste keren niet zo vlot gaan. maar na een keer of drie, vier zul je heus ,/el de nodige vaardigheid in het opmaken van je haar krijgen, omdat je haar er ook eerst aan moet wennen. En wie er leuk uit wil zien, zal zeker enige tijd aan haar opmaak moe ten spenderen. Meisjes met lang haar kunnen het haar in verschillende manie ren dragen. Omhoog gestoken in een grote bol versierd met een diadeem, mooie knijper of een oude ketting waar bijvoor beeld de sluiting van af is. Deze ketting doe je om de bol en steekt er een paar pinnen in. Je zult zien dat vele meisjes met Echt iets voor grote nguren is het model dat u hier ziet af gebeeld. Deze confectie-japon is gemaakt van „travel-jersey". Deze nieuwe, dunne doch so lide jersey is vervaardigd uit 70' a orlon en 30'. merinowol. Deze stof kan onder alle om standigheden worden gedragen en is heel goed wasbaar met de wasmachine. Het prettige ervan is dat ze niet gestreken behoeft te worden. Zoals u ziet heeft de japon de zo modern verlaagde taille- lijn, die wordt geaccentueerd door een paar kleine plooitjes. Het model heeft tamelijk laag ingezette driekwartsmouwen en is uitgebracht door de dames- confectiefabriek Eling Visser. Het aparte ingezette voorstuk is afgezet met een wit leren bies die het geheel een chic effect geeft. De beide knopen zijn van een iets donkerder tint dan de stof. Een leuke grove kralen ketting comple teert de japon. In voorjaar en najaar zullen „de groten" in ons midden héél véél plezier beleven van dit gezellge daagse jurkje, te meer daar jersey een stóf il dit gezellige daagse jurkje, te- raakt en waarmede u te allen tijde (ook voor mensen met Ak'S ANNEKE NEEFJES. (Nadruk verboden.) In deze weken vinden we in de groentewinkels weer volop vruchten, zoals appels peren, druiven en meloen. Maar ook paprika's, aubergines en mais zijn nu ruimschoots te krijgen. Ze lenen er zich uitstekend toe om in onze maaltijden weer eens variaties aan te brengen. De prachtige gekleurde auber gines kunnen we op allerlei ma nieren klaarmaken, omdat ze zacht van smaak zijn. Vooral "in combinatie met kaas zijn ze heel smakelijk. .1 ZONDAG: grapefruit; boeuf bouilli met poulet en kaas; sneeuwbergen. MAANDAG: stoofpot spitskool, kaas en tomaten; gebakken appels. DINSDAG: sperciboontjes - var- kenscotelet - aardappelen; be schuit met Bulgaarse yoghurt en jam. WOENSDAG: oranjeslaatje met kaas; hard gekookte- eieren met peterseliesaus en sla; aardappelpuree. DONDERDAG; gebakken lever - aardappelen - appelmoes; kwark met bramen. Het dragen van pruiken door vrouwen komt weer in de mode. Behalve door personen, die als gevolg van een ziekte het hoofd haar verloren, waardoor zij ge noodzaakt zijn een pruik aan te schaffen, Vorden tegenwoordig ook pruiken gekocht of gehuurd door dames, die b.v. een vakantie aan zee gaan doorbrengen. Deze laatsten behoeven zich dan gedurende de vakantie niet om haar kapsel te bekommeren, daar zij 's avonds dank zij de pruik toch netjes voor de dag kunnen komen zonder eerst een tijdrovend bezoek aan de kapper te moeten brengen. Vooral in Engeland is het dragen van prui ken door vrouwen toegenomen. Pruikemakers, die voor grote theaters werken, doen thans goede zaken door de verkoop en verhuur van hun produkten aan particulieren. Een kapper, die pruiken ver vaardigt in de prijs van 800 f en hoger) per stuk heeft zelfs een wachtlijst moeten aanleggen om dat hij meer opdrachten ont vangt dan hij pruiken kan af leveren. Het merendeel van deze op drachten is afkomstig van actri ces en fotomodellen. Merkwaardig is echter, dat in Engeland ook vrouwen, die lei dinggevende functies bekleden, veel pruiken kopen. Deze laatsten zijn n.l. door drukke werkzaamheden niet lan ger in staat uren bij de kapper door te brengen. In Nederland ligt evenals in Engeland het accent op de verkoop aan vrouwen, die uit hoofde van hun werk veel 's avonds moeten uitgaan doch geen of slechts weinig tijd heb ben om het haar enige malen per week door een kapper te laten verzorgen. De „ouderwetse" pruik blijkt dus voor de „moderne" werken de vrouw een ware uitkomst te zijn. Na de vakantie, als alles thuis weer een beetje z'n gewone gangetje gaat. gaan we ons vanzelf weer zo langzamerhand instellen op 't komende seizoen. De zomerkleren worden gewassen, nagezien en weggeborgen. Najaarsjurkjes komen weer te voorschijn en het wintermantelpak wordt ook alvast eens kritisch bekeken. Straks staan weer de feestavondjes en de partijtjes voor de deur en daarmee komen ook weer de zorgen en zorgjes voor onze uitgaans- garderobe. Graag willen we alles in orde heb ben om steeds voor ons gevoel goed voor de dag te kunnen komen. De nieuwe mode wordt eens onder de loupe genomen. Schokkende verrassingen in de nieuwe col lecties kunnen we beter een beetje aan ons voorbij laten gaan, hoewel dat natuurlijk van ons kleedgeld afhangt. Maar, goed gekleed gaan betekent niet altijd zeer gewaagde of op vallende creaties dragen. Ook al behoeven we niet zo erg te rekenen bij de aanschaf van iets nieuws. Eenvoudig gekleed gaan betekent toch: er netjes uitzien enbehoorlijk voor de dag komen. LET OP DE MOGELIJKHEDEN Wat lijkt nu het meest verstandige om aan te schaffen? Gaat u kant en klaar kopen, kijk ook dan naar een japon waar wat meer moge lijkheden in zitten. Maakt d' liever zelf uw kleding? Er zijn heel veel mogelijkheden: een eenvoudige, gladde basisjapon kan een uitgangspunt vormen. Kies een kleui* die u goed staat, niet een kleur die toevallig mode is. Een niet opvallende tipt lijkt ons het ipeest gewenst. De keuze van de stof? Een goede kwaliteit die niet kreukt, is in cle eerste plaats van be lang. Van uw persoonlijke smaak hangt het af of u dunne wollen stof. fluweel, zijde, wol met zijde of jersey kiest. Dit zijn bijzonder ge schikte stoffen voor een klein avondtoilet. Bekijk uzelf kritisch. En laat het ook van uw lijn" afhangen welk model u kiest, of u een model zonder mouwen, met korte mouwtjes of met driekwart mouw neemt. Een wat grotere halsuitsnijding dan gewoonlijk is wel op haar plaats. VELE MOGELIJKHEDEN En nu kunt 11 met deze basisjapon oneindig variëren. Koopt u vooral royaal stof, zodat u een stola van dezelfde stof, al of niet tegenge- voerd met een contrasterende kleur, kunt maken. Of een jasje of bolero, indien 11 de mouwloze japon hebt gekozen. De mogelijkheid om van de stola een bolero of capekraag te maken is er ook altijd nog. Een stola van ge heel ander materiaal of kleur kunt u er natuur lijk ook bij dragen. Wisselende accessoires, zoals las en hand schoenen. schoenen, bijoux en corsages, een paraplu in helle kleur, zorgen vaak voor \er- ïassemle nieuwe effecten. Evenais omge knoopte ceintuurs, al of niet van de japonstof. Andere mogelijkheden zijn nogspeelse, losse panden, die aan een ceintuurtje bevestigd zijn; een overrokje, soms in contrasterende kleur gevoerd, 't Hangt alles af van het initiatief en de persoonlijke smaak van de draagster. ROKKEN EN BLOUSJES Dan kan uw voorkeur nog uitgaan naar e*»i -aparte rok en bloes. De rok houdt u zo een voudig mogelijk en u prefereert de huidige mode, liefst dus iets gerend. Hierbij kunt u zich één of meer bloesjes aanschaffen en uw keus is nu haast onbeperkt. Een mouwloze met wijde hals, een recht of een wat meer aan gesloten model. Of een tuniek, die wat langer over de rok valt. Bloes en rok mogen ook wel van verschillend materiaal zijn. De kleuren die nen dan wel goed op elkaar afgestemd te zijn. Accessoires spelen ook hier weer een grote rol. Bovengenoemde adviezen, al of niet aange vuld met uw eigen ideeën en aangepast aan uw eigen stijl, kunnen u helpen een uitgaans- garderobe samen te stellen, die er mag zijn en u het gevoel geeft van (opvallend) goed en niet altijd het zelfde, gekleed te zijn. Onnodig haast te zeggen, dat bij al dit moois, dat zo zorgvuldig werd uitgekozen, een goed verzorgd kapsel niet niag ontbreken. (Nadruk verboden.) VRIJDAG: gevulde aubergines met risotto óf gebakken vis filets met worteltjes en puree; vanillevla met rabarbercom- pöte. ZATERDAG: tomatensoep met kaas; huzarensla. jaloerse blikken naar je zullen -:en Krappe Deurs) gekleed kunt zijn. Er zijn vele mooie kleuren in deze kijken. Er zijn nogal van die [ravel-jersey, zodat blond, bruin, zwart, rood- en grijsharige dames niet slorde vossen die een oorbel veei moeite zullen hebben een voor hen passende tint te kiezen, kwijt zijn, gooi de andere dan niet weg, maar steek er een pin door en gebruik hem in je haal bij wijze van knijper. Want-ephte knijpers zijn duur, vooral als je zo'n mooie grote wilt hebben. Draag ook je haar niet altijd opgerold of omhoog, maar laat het ook eens loshangen, het moet af en toe worden gelucht. Als ie je haar pas gewassen hebt en het is nog niet droog, dan mag je het zeer zeker niet opsteken. Je haar gaat dan stinken. Lak in je haar? Goed. maar dan niet teveel. Ik krijg vaak boze brieven van meisjes die schrijven dat hun haar helemaal bedorven is door al die lak. Juist meisjes en hoe komt dat nou? Je gebruikt er teveel van. Je haar behoeft niet helemaal keihard te zijn van de lak. En dan moet je bij het naar bed gaan eerst je haar goed uitkammen, de lak gaat dan vanzelf eruit. De mees te meisjes kruipen zo maar in bed met gelakte haren en de vol gende dag wordt het weer een beetje gekamd. Hoe kunnen jullie toch zo onverschillig zijn Het haar van de vrouw speelt een voorname rol in een man nenleven. Hoe langer het haar, hoe vrouwelijker je voor een man bent. Al die kortgeknipte „rattekopjes" uitdrukking van studenten, militairen en nozems) vinden ze afgrijselijk. Waarom? 'Ja. per slot van rekening ben je vTöuw en dien je je daar ook naar te gedragen. Gevulde aubergines 4 aubergines, risotto van 100 g rijst. 200 g champignons, 30 g boter, 40 g geraspte kaas, zout. De aubergines in de lengte doorsnijden, het zaad eruit ha len, de rest met zout bestrooién en in de koekepan bakken. De helften vullen met risotto, waar aan de gebakken champignons zijn toegevoegd. Leg ze in een vuurvaste schotel, bestrooi ze dik met geraspte kaas en laat ze in de oven lichtbruin worden. Boeuf boeilli met poulet eiv kaas Trek van een K wond kalfs poulet een heerlijke, kruidige bouillon. Maak van 1 kg aardappelen een luchtige puree met melk, boter en nootmuskaat, roer er een paar lepels geraspte oude kaas door. Maak van deze puree een rand in een grote vuurvaste schotei. Leg het kleingesneden kalfspoulet onder in de schotel en schenk hierover een bruine saus, gemaakt van de bouillon, boter en bloem. Een klein blikje tomatenpuree tot slot door de saus roeren. Strooi een mengsel van zeer fijn gehakte sjalotjes, klein gesneden champignons, peterselie, selderij en een paar lepels geraspte oude kaas over de bruine saus. Geef de schotel in een voorverwarmde oven in ongeveer 20 minuten een goud geel en eroquant korstje. Sneeuwbergen 150 g lange vingers, 4 lepels abrikozenjam, marasquin, liter melk. 2 eieren, 60 g suiker, 20 g custard. 1 pakje vanille suiker. Bestrijk de lange vingers met jam en druk ze 2 aan 2 tegen elkaar. Besprenkel ze met faras- quin. Stapel de biscuits tot 4 bergjes op een platte schotel. Maak van de melk, van de suiker, custard vanillesuiker en eierdooiers een gladde vanillevla. Sla de eiwitten zéér stijf en meng er de rest van de suiker op het laatst door. Schenk de afgekoelde vla over de biscuit- bergen en verdeel er vlak voor het opdoen het zeer stijve eiwit over, zodat er „bergen" ontstaan, met toppen en dalen. Nu wij het toch over bier heb ben: Het schijnt, dat deze drank niet alleen geschikt is om ver koudheden te genezen, doch ook ommals vlees te verkrijgen. Althans volgens een Franse actrice, die onlangs van een tournée met de Comédie Fran- eaise uit Japan is teruggekeerd. Op het vliegveld van Parijs vroegen journalisten haar wat zij het merkwaardigste van haar reis door Japan had gevonden. „Het heerlijke malse vlees", was het antwoord. Reden: „De Japanners masse ren de koeien met de hand en geven ze bier te drinken". Als wij de. actrice mogen ge loven gaan de Japanse veehou ders dus 's morgens vroeg al met volle emmers bier en massage middelen de wei in

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3