Zes mannen randen Voor de zondag KERKDIENSTEN BP Super Mix en gastvrijheid tanken bij uw BP man uw gastheer bij de pomp 19-jarig meisje aan Duurdere ruwe tabak, duurdere sigaren BEURSO VERZICHT Moderne Robinson Crusoe Zondagdiensten Het verbond Rode Pimpernel MET INGANG VAN 1 OKTOBER WORDT DE SIGAAR 1 a 2 CENT DUURDER STAKING BIJ SIEMENS IN SPANJE INTERNATIONALS LICHT VERDEELD BP Benzine BP Super Mix 25 BP Super Mix 50 BP Super Mix 75 BP Super TERUGTREKKING VAN AMERIKAANSE TROEPEN UIT LAOS Faeina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 15 septemKer '62 Het staat vast dat met ingang van 1 oktober de sigarenprijzen zullen worden verhoogd. Het staat ook vast dat deze verho ging 1 2 cent per sigaar zal be dragen. Dit vernam het A. N. P in be voegde kringen van de Nederland se sigarenindusttie. Deze merk ten op dat oen belangrijke groep sigarenfabrikanten de minister van Economische Zaken om deze prijsverhoging heeft verzocht. De minister heeft hierin ech ter geen uitspraak gedaan, het geen voorhands betekent dat het de fabrikanten vrij staat de prijs verhoging al dan niet toe te pas sen. Niet alle fabrikanten achten de prijsverhoging absoluut nood zakelijk. De voorstanders maken circa 60 procent uit van de siga- renproduktie in ons land. De res terende 40 procent gaat niet in tegraal met de prijsverhoging mee en is van mening er in te kunnen slagen de hogere grond- stoffenkosten te compenseren door een zo modern en efficiënt mogelijke werkmethode. Daar mee wordt vooral bedoeld een ver doorgevoerde mechanisatie, allsmede het voeren van een aan koop politiek van ruwe tabak op lange termijn. De meerderheid laat daaren tegen gelden dat het geoorloofd en onvermijdelijk is de externe kostenstijgingen door te bereke nen. Zowel voor de Java- als de Sumatra tabakken immers zijn de prijzen op de veilingen in Bre men vergeleken met een jaar ge leden met circa dertig procent 1 gestegen. De minderheid wil de ontwikkeling nog eens aanzien De grote Siemens-fabriek van elektrische apparaten in Barce lona is vrijdag gesloten naar aan leiding van een langzaam-aan- actie van de arbeiders die een minimum-salaris van 170 peseta (ongeveer 10.50 gulden per dag) eisen. De 3.000 arbeiders zijn al len ontslagen. Toen de arbeiders vrijdagoch tend bemerkten dat de fabriek gesloten was, protesteerden zij luid en gooiden enkele ruiten in. De politie verscheen spoedig om de orde te handhaven. en afwachten of deze hoge prij zen in Bremen niet een voorbij gaand verschijnsel vormen. Het staat haar uiteraard vrij om al dan niet, geheel of ten dele, met de voorgenomen prijsstijging voor sigaren mee te gaan. In ieder geval, op 1 oktober zal de grote meerderheid van fa brikanten de sigaren aan do gros siers en wikeliers gaan afleve ren tegen de verhoogde prijzen. Dit betekent echter niet dat reeds op die datum de consument duurdere sigaren behoeft te ko pen. Gezien de grote voorraden die tegen oude prijzen kunnen worden geleverd, zal de consu ment de hogere prijs veel later. misschien pas half november, gaan betalen. Ten slotte de winkeliers. Zij hebben via hun organisaties hun bezwaren tegen de voorgenomen prijsstijging van sigaren laten gelden omdat zij omzetverminde- ring vrezen. Het ziet er echter niet naar uit, zo meent men, dat hun stem veel verandering in de plannen zal brengen. De fabri kanten laten gelden de reeds kleine winstmarge op sigaren en zullen de collectieve reclame campagne ter ondersteuning van de winkeiers voortzetten, in het vertrouwen tevens, dat de con sument zijn goede Hollandse si gaar toch niet zal willen missen. Het Damrak heeft vrijdagmid dag, de laatste dag van deze beursweek afgesloten met een lichtverdeelde stemming voor de internationale waarden. Mede in verband met het naderende weekeinde was de handel in deze hoeken kalm. Opmerkelijk vast in de markt lagan de AKU-aan- delen. welk fonds op 366 ruim drie punten boven het slot van donderdag noteerde. Deze koers winst moet worden toegeschre ven aan het feit, dat de Ameri kaanse dochter van het AKU- concern de „American Enka" het kwartaaldividend heeft verhoogd van veertig tot vijftig dollarcent. Er vonden in de AKU-hoek wat lokale speculatieve aankopen plaats, waartegenover bijna geen aanbad aanwezig was. Een te leurstelling was de koers van aandelen Kon. Olie. Op de vaste tendentie voor deze stukken van donderdag in Amsterdam, toen dit fonds een ongekende omzet bereikte van nominaal 501.000, volgde vrijdag een lichte koers- reactie van circa veertig cent tot 144,60. Wall Street nam don derdag de vaste stemming in Amsterdam voor aandelen Kon. Olie weliswaar over, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het Damrak had gehoopt dat de Newyrokse beurs een hogere slotkoers voor genoemde olie aandelen zou hebben te zien ge geven. Nu dit niet heeft plaats gehad bleef men in Amsterdam terughouden. De grote animo van de vorige dag had in de olie-hoek plaats gemaakt voor een zeer kalme handel. Hoewel de arbi trage vrijwel verstek liet gaan had het buitenland toch nog wel enige belangstelling voor de olie waarden. Philips bijna een gul den lager op 150.50. Tegen da verwachtingen in lag Unilever gevraagd in de markt op 130, tegen donderdag als slotkoers 129.90. Hoogovens praktisch on veranderd op 544'2. Vergeleken met de slotkoersen van de vori ge week boekte AKU, dank zij de vaste stemming van vrijdag, deze beursweek een bescheiden koerswinst van circa drie pun ten. Hoogovens bleven goed prijs houdend. Philips daalde drie, en Unilever één gulden. Kon. Olies verbeterden circa 3,50. In Wall Street brak donderdag de richting van herstel van de voorgaande dagen af. In kringen van de staalindustrie is men al daar pessimistisch ten aanzien van de resultaten over het vier de kwartaal. De Westduitse beur zen gaven wenig verandering te zien. De stemming in de scheep vaartwaarden leek ogenschijnlijk iets beter. De koersen in deze af deling kondan zich goed hand haven op het slotniveau van de voorgaande dag. Aandelen HVA werden in een open hoek op be scheiden schaal verhandeld op 123'a en 124, tegen donderdag 120. Amsterdam Rubbers noteer den bijna een punt hoger op 109. Staatsfondsen kalm en praktisch onveranderd. In de lokale afdelingen was 't zeer rustig met geringe koers verschillen naar beide richtin gen. Beursindices 30 De verslaggever Georges de Caunes van de Franse radio- televisie zal een jaar lang als en moderne Robinson Crusoe op een verlaten eiland in de Stille Oceaan leven. Een dezer dagen begint hij zijn vrijwillige een zaamheid op „het eiland der klin kers". Eiao, behorend tot de Markiezen-eilanden die deel uit maken van Polynesië. Eiao is een oude vulkaan, 420 meter hoog met een oppervlakte van vijftig vierkante kilometer. Tot 1880 diende het als strafge vangenis. Thans grazen er alleen uitgemergelde schapen die nog enig voedsel in de rotsachtige bodem trachten te vinden. De Caune heeft rivierzand meegebracht waarin hij graan wil planten dat bestand is tegen de droogte. Hij heeft echter als voorzorgsmaatregel blikjes met voedsel meegenomen. Hi.j is ver der uitgerust met materiaal om te vissen, geneesmiddelen, ge- reedschap om een huis te bou wen. boeken, papier en een radiozender. Via deze zender zal hij elke avond radiopraatjes van vijf minuten verzorgen om 'tin indrukken weer te geven. Hij heeft afgezien van een radio- ontv.angtoestel omdat hij geen contact meer wil hebben met de buitenwereld. De Caune heeft één metgezel: een herdershond uit de Pyreneeën. WONEN ONDER WATER Twee Franse duikers, Albert Falco en Claude Wesley, hebben vrijdag hun intrek genomen in een tien meter onder het water oppervlak van de Middellandse Zee gelegen „onderwaterwo ning", „Diogenes" genaamd. Zij zullen daar een week lang ver blijven. Hun verblijf onder water is van alle gemakken voorzien. Et- zijn twee comfortabele bedden, kookgelegenheid, telefoon en te- levisie. Op gezette tijden zullen zij hun woning verlaten voor het doen van onderzoekingen, uiter aard ook onder water. Het experiment is georgani seerd door de Franse onderwa teronderzoeker. Jacques Yves Cousieau. Intern, conc. Industrie 12/9 13/9 14/9 444.9 449.1 449.9 329.6 330.3 331.3 Scheepvaart 138.5 137.9 137.2 Banken 238.1 239.8 240.3 Handel enz. 143.3 144.2 144.8 Algemeen 337.0 339.3 340.0 Nabeurskoersen NABEURSkoerscn A.K.U.: (366'a) Kon. Olie: 144.50145.50 (144.50) Philips 150.30—151.00 gl. (150.40) Unilever: 130.40130.80 (130.40) Hoogovens (555 i) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden luiden: Amerikaanse doll. 3.57't!3.61115 Canadese dollar 3.30'23.3511: Franse frank (100) 73.10—73.60 Belgische frank (100) 7.21—7.26 Duitse mark (100) 89.75—90.25 Zweedse kroon (100) 69.5070.50 Zwitserse fr. (100) 83.30—83.80 Ital. lire (10.000) 57.25—59.25 Deense kroon (100) 51.7052.70 Noorse kroon (100) 50.1051.10 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Port. escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100 gr. coup. 5.97146.21 'a (25% super) (50% super) (75% super) Met ingang van maandag zal een begin worden gemaakt met do terugtrekking van 800 in Laos gelegerde Amerikaanse militai ren. aldus is van gezaghebbende zijde vernomen. De evacuatie zal drie weken in beslag nemen. Op 29 augustus heeft om 22.30 uur in het Zuiderpark een zeer ernstig zedenmisdrijf plaatsge vonden waarvan een 19-jarig meisje het slachtoffer is gewor den. Bij dit misdrijf waren een vijftal minderjarige mannen en een meerderjarige man betrok ken. Na een langdurig onderzoek is het de politie gelukt alle ver dachten aan te houden. Zij heb ben volledige bekentenissen af gelegd. Het meisje was, zo is uit de verhoren gebleken, volledig te goeder trouw en heeft in haat- verklaring op alle punten de waarheid gesproken. Zij was van onbesproken levensgedrag, aldus heeft de Haagse politie vrijdag avond bekendgemaakt. Het meisje heeft op de rol- schaatsbaan contact gekregen met één van de vijf minderjari gen, die 16, 17 en 18 jaar oud zijn. Deze jongeman had beloofd BELGISCHE BOEREN BLIJVEN PROTESTEREN Tegen schandelijke uitbuiting en sociale achterstelling De Belgische landbouwers heb- bon donderdag opnieuw gede monstreerd tegen de „schande- lijke uitbuiting en sociale achter- uitstelling" van de boerenstand door de Belgische regering. Dit maal waren het de boeren uit Zuid-West-Vlaanderen, die met een kleine duizend tractors een spectaculaire en luidruchtige in tocht hielden in Kortrijk. Twee uur lang trokken de landbou wers met hun werktuigen dooi de Kortrijkse straten met op schriften als „de boeren melken de koeien, Heger 'de minister van Landbouw) de boeren". De optocht legde het verkeer volkomen lam. Het kwam ver scheidene keren tot een handge meen met de politie, onder meer toen de demonstranten een auto wilden omgooien, die trachtte zich een weg door de opstoppin gen te banen. Een betoger werd naar het ziekenhuis overge bracht. TERNEUZEN Praktijk artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J- Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Kruisverenigingen. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: Zr. E. A. H. de Vries, Van Steen bergenlaan 65, tel. 3360. AXEI, Praktijk artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Schiltman, Nieuw- straat 36, tel. 777. Praktijk dierenartsen Van zaterdagmiddag 12 uur' tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. haar met zijn bromfiets naar huis te brengen en naar is ge bleken had hij toen reeds het plan het meisje niet naar huis maar wel naar een stille plaats in het park te rijden om aldaar ontucht met haar te plegen. Hij heeft van zijn voornemen vier vriendjes in kennis gesteld die zich naar dezelfde plaats hebben begeven en gezamenlijk hebben zij het meisje, onder bedreiging van mishandeling en geweld', ver kracht. Het meisje begon lu;d om hulp te roepen, hetgeen een pas serende 24-jarige Haagse slager hoorde. Hij kwam op de plek van het misdrijf af en in plaats van het meisje hulp te bieden heeft h'j de vijf jongelieden go-* steund. Van de zes aangehoudenen zijn er. na verhoor, twee huis waarts gezonden. De vier ande ren zijn gedetineerd. Twee min derjarigen waren reeds bekend bij de politie wegens vermogens delicten. Bij de Haagse politie is geble ken, dat geen van de ouders van de jongelieden wist waar hun kinderen ontspanning zochten en met wie zij contact onderhielden. Bovendien hadden zij er geen idee van dat hun kinderen reeds een bepaalde graad van volwas senheid hadden bereikt. Op een persconferentie van de Haagse politie is vrijdagavond opgemerkt dat dc jeugd zich vaak vrijheden op sexueel gebied aanmatigt, waarvan heel veel, overigens goedwilende, ouders geen begrip blijken te hebben. Zij vestigt er daarom de aan dacht op dat alle berichten en gegevens op dit terrein met de grootste nauwgezetheid worden onderzocht en dat niemand enige schroom behoeft te koesteren om iets te komen vertellen wat hij meent dat een aanwijzing of inlichting kan vormen omtrent een zedendelict hoe onbelangrijk de inlichting wellicht ook mag schijnen. overgave. Opdat men het in Uwe hand geve. Psalm 10 14 Hoe ontroerend is hier de voor stelling Daai is een mens, gevangen tussen de molenstenen van moeite en verdriet. Hij wordt vermorzeld. God ziet naar hem. God aanschouwt zijn moeite en verdriet. God ziét, maar... God zegt niets. God kijkt maai' met die ogen. waarvan wij zingen: „Vriendelijke ogen zijn bij U van eeuwigheid." Er gaat van dat „zien Gods" een wonderlijke werking en trek king uit. God zietopdat". God kijkt niet onverschillig naar uw moeite en verdriet. God kijkt ook niet nieuwsgierig. Nog minder: veroordelend: „Het is uw eigen schuld dat ge zo in de ellende zit." Neen, Gods zien is een uit nodigend, een aansporend, een aanmoedigend, een overnemend zien. Hij kijkt naar uw verdriet en nood, om iets tot iets te krij gen, om u ergens toe te brengen. Hij aanschouwt uw moeite en verdriet, opdat u het zou los laten. Niet loslaten om het van u af te gooien. Dat kunt u niet. Het valt als een boemerang in nog heviger mate op uw ziel terug. Neen, uw loslaten moet „geven" zijn een bewust en vertrouwend in Zijn hjind overgeven zijn. Zo dat u innerlijk bevrijd bent. Zó kunnen we het alleen maar in Gods hand geven. De sterkste en liefste mensenhand kan ons dat vertrouwen niet bijbrengen. Er blijft altijd een rest van zorg en ongerustheid over. „Zou het wel goed gaan? Zou hij het aankun nen?' God kan het aan. God steekt in Jezus Christus Zijn hand uit naar onze moeite en verdriet. En... Hij ziet maar Kom, leg het er nu in! Het geeft niet hoe erg het is. hoe zwaar het is, hoe zwart het is, hoe volledig u zelf alles hebt kapotgemaakt. U kunt het zelf niet meer dragen. U draagt zich er dood aan! Dat behoeft niet. U mag het in Gods hand geven. (Uit; „De Stem achter U") OOST zeeuws-vlaanderen ned herv. kerk. zondag 16 SEPTEMBER. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil. Hontenisse: 9.30 uur Ds. Th. da Costa, van Antwerpen. Hulst: 10 uur Ds. R. G J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. P A. v. d. Vlugt: 3 uur D--, W. J. van "Meeuwen, van Hoek: Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds J. Scholten: Rust huis „Scheldeoord": 6 uur Ds. P. A, v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. van de door BARONESSE ORCZY 46) Nadruk verboden. Do eigenaar van de winkel stond op zijn eigen stoep, wijd beens met een hand op zijn brede heup. en in de andere arm nog steeds het mes, waarmee hij voor zijn klanten aan 't snijden was geweest. „Hij kan nog niet ver weg zijn", zei hij, terwijl hij zijn dikke lippen aflikte. „Die brutale kerel met zijn fijne kleren verdoem- de aristo, dat hij is." „Bah, die verwenste Engelsen! Het zijn allemaal aristo's! En deze met zijn trawanten is niets anders dan een spion!" „Door de Engelse regering be taald om onze patriotten te ver moorden en de guillotine van haar rechtmatige prooi te bero ven." „Ze zeggen dat hij de hand in de ontvluchting van de cidevant Due de Sermeu.se heeft met al zijn aanhangsel van de zon- daarskar die ze naar de terecht stelling bracht." Kreten van verontwaardiging en woede volgden op dit gezegde. „We hadden hem ditmaal bijna ie pakken. Als hel niei kwam door deze donkere, slecht ver lichte straten." „Ik zou er iets voor geven," besloot de winkelier, „als we hem te pakken konden krijgen." „Wat zoudt ge geven, burger Dompierre?" vroeg een vrouw uit de menigte met een dronken lach. „een van je gebraden kip pen?" „En of. moedertje," antwoord de hij joviaal, „en een fles van mijn beste bourgogne om te drinken op een voorspoedige wandeling naar het schavot van die bemoeizieke Engelsman en zijn bende." Monsieur, ik verzeker u, dat op dat ogenblik mijn hart stil stond. De verzoeker stond naast mij en fluisterde en eindelijk smoorde ik de stem van mijn ge weten. I-k deed wat Josefs broe ders deden, en wat Judas Isca- riotli tot zelfverwijt bracht. Et- was geen twijfel of zij achter volgden de beide elegante En gelsen die ik het verlaten huis in de Rue Blanche had zien binnen gaan. Gedurende enige seconden sloot ik mijn ogen en riep het vi sioen op van Mme ln ma-oiuso. flauw vallend door gebrek aan voedsel van M. Ie vicomte, ster vend door gebrek aan verster kende middelen; toen baande ik mij een weg naar de deur van de winkel en sprak de robuuste eigenaar aan met alle stoutmoe digheid waarover ik maar be schikte. „De beide Engelsen passeer den mij aan het begin van de Rue Blanche," zei ik tegen hem. „Zij gingen een huis binnen... Ik kan u wijzen welk het is." In een oogwenk was ik om ringd door een schreeuwende, gesticulerende menigte. Ik deed mijn verhaal zo goed ik kon, er was nu geen omkeren meer op het pad van lafheid en verraad. Ik zag die bruut Dom pierre de vetste gebraden kip uit de étalage pikken met de fles rode wijn die ik begeerd had, toen legde hij deze twee schat ten in mijn handen en zei: „En avant!" En we holden allemaal de straat in, ai maar schreeuwend: „Weg met de Engelse spionnen!" Ik was de held van de expeditie. Dompierre en een andere man droegen me, want ik was te zwak om zo hard te lopen als zij wilden. Ik klemde de kip en de fles wijn tegen mijn hart aan; ik moest dit doen om de stem van mijn geweten te smoren, want ik voelde me een lafaard een lage, verraderlijke, afschuwelijke lafaard! Toen wij het huis bereikten en ik het Dompierre aanwees gaf het volk achter ons een schreeuw van triomf. Heel boven werd een venster opengewor pen twee hoofden tekenden zich als silhouetten tegen het licht binnen af, en de kreet van triomf beneden werd door een lang vro lijk gelach boven beantwoord. Jk was te verward 'om duide- 1 j k te beseffen wat daarna ge beurde. Dompierre, weet ik nog, trapte de deur van het huis in, en het volk stormde achter hem aan het huis in. Ik trachtte mijn benen in beweging te krijgen en uit de menigte weg te komen. Ik moest machinaal gelopen heb ben, ten minste onbewust, want het volgende dat ik me met eni ge duidelijkheid herinner, is, dat ik mezelf weer in de Rue Blan che bevond, met al het getier en geschreeuw een eind achter me. Met blind instinct omklemde ik de kip en de wijn, de prijs voor mijn verraad. Ik was vreselijk zwak en voelde mij ziek en flauw, maar ik strompelde nog een poosje voort totdat mijn knieën verdere dienst weigerden en ik op mijn beide handen neerkwam, terwijl de kip in de goot rolde en de fles bourgogne met een smak op de grond klet ste tegen de keien en haar kos telijke inhoud naar alle kanten rondspoot. Daar lag ik, machteloos, wan hopig, bijna niet in staat me te bewegen, toen ik plotseling vlug ge. vaste schreden achter mij hoorde, en het volgende ogen blik hielden twee stevige handen mij onder de armen vast en hoorde ik een stem zeggen: „Kalm aan maar, ouwe jon gen. Kan je opkomen? Daar! Is 't zo beter?" Dezelfde krachtige handen hielpen mij op de been. In 't eerst was ik te veel in de war, maar na een paar ogenblikken was ik in staal om mij heen te zien en bij het licht van de straatlantaarn, vlak boven onze hoofden, herkende ik de slanke keurig geklede Engelsman en zijn vriend, die ik juist aan cle wrede Dompierre en een wilde horde had overgeleverd. (Wordt vervolgd.) gereformeerde kerk. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. v. Leeu wen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. Kerk): 7 uur Ds. W. C. van Hattem, van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. 'deBoer' o alt geref. kerk vhigemiulkt. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds.v'an der Jagt, van Zoute Spui. Terneuzen: 10.30 uur en 3 uur: Ds. H. Smit. uur. geref. kerk. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. geref. gemeente. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. geref. gemeente (Syn.). Terneuzen (Fr. Halslaan)10 uur en 3 uur leesdienst: 7 uur Ds. H. Rijksen, van Gouda. Axel: 10 uur Ds. H. Rfjksen, van Gouda (Viering H. Avondmaal.). 3 uur Ds. H. Rijksen, van Gouda. (Bediening H. Doop.) oud-gekef. gemeente. L'erneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. leger des hells. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H Bierman. rooms-katholieke kerk Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 14 uur Lof en 19 uur Gelezen H. Mis. Chnge: I uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H, H Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17.00 uur Avondmis. dinsdag 18 september. geref. gemeente (S.vn.) Terneuzen (Fr. Halslaan): 7.30 u. kand. C. Harink, van Goes. west zeeu ws-vlaanderen ned. herv. kerk. zaterdag 15 september. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. zondag 16 september. Aardenburg: 10.30 uur Eerw. Heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Biervliet9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet, van Nieuwvliet. Cadzand: 10.30 uur Eerw. Heer Gust. M. C. de Vries, van Retranchement. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Oogstdienst'. Hoofdplaat: 9.45 uur Ds. C. van Even, van IJzendijke. (Viering H. Avondmaal.) Nieuwvliet9.30 u. Ds. L. Spaans, van Breskens. Oost burg: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Retranchement9.30 uur Eerw. Heer Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (Viering H. Avond maal.) Sluis: Geen opgave. St. Anna ter Muiden: Geen opgave St. Kruis: 9 uur Eerw. Heer H. J- Begeer, van Hoofdplaat. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. w. B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. C. van Evert. (Bed. H. Avondmaal.) Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. J

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2