Dreigement van Chroesjtsjov als inleiding Ontvoerde olifant te midden van Utrechtse studenten Het verbond Alle infiltranten op Nieuw-Guinea gelokaliseerd RADIO EN TELEVISIE Rode Pimpernel VRIJDAG 14 SEPTEMBER DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 Meerde i'neid in Ghana is voor invoering van het éénpartijenstelsel OOST-DUITSLAND ONTEVREDEN OVER SOWJETRUSSISCHE VERKLARING „Men is te ver gegaan, maar de politie zal de zaak sportief opvatten" Arrestatie van communisten in West-Duitsland DE VER. STATEN BEDREIGT GEEN ENKEL LAND OF VOLK De nieuwe stralingsgordel CHINEES STILZWIJGEN OVER NEERSCHIETEN U-2-VLIEGTUIG HET INCIDENT IN KATANGA De op Cuba vermiste journalisten TEGENSPRAAK OP BERICHTEN OVER GEORGES BIDAULT Chroesjtsjov heeft zijn men mag wel zeggen gebruikelijke dreigementen weer eens laten horen. Dat is niet iets 0111 de schouders over op te halen, maar nien hoeft ook niet de inhoud al te letterlijk te nemen. Opvallend is hoe de Russische premier zich opwerpt als beschermer van aslro's Cuba en de Verenigde Slaten waarschuwen dat een in vasie daar gemakkelijk kan uit lopen op een kernoorlog. In feite is dit ongeveer het zelfde als president Kennedy in wat minder grove termen ook give 'd heeft tegen de senatoren en de kranten achter hen: hij a t een aanval op Cuba onver standig. Het lijkt er derhalve veel op of Chroesjtsjov een van zjjn oude trucs weer eens toe- Hij waarschuwt in dreigen- I d< termen tegen iets dat toch t iet gebeurt en neemt vervol- gei: er in ontvangst verhoed te bben dat het gebeurde. De Ghanese nationale verga dering het ft dinsdagavond met overweldigende meerderheid een motie aanv ird, waarin wordt voorgesteld h eenpartijenstelsel in Ghana in te voeren. Het lid Scelemanoe Iddrissoue, lat de motie had ingediend, ver- Haarde dat 't tradietionele Afri- aanse stelsel, dat is gegrond- st op leiding door de stamhoof- •n, geen ruimte laat voor een ositie. Prins Jao Boateng, die zich de motie uitsprak, verklaar- t de strijd tussen een rege- ■n een oppositie, die door e "'uropeanen naar Afrika is bracht als basis voor een 1 itisch maatschappij-in- te!!: 1 de Afrikanen vreemd is. door president Nkroemah de volkspartij beschikt over een overweldigende meerderheid in de Ghanese nationale verga dering. Voor invoering van een een- is wijziging van de Ghanc grondwet noodzakelijk. DUUR UITSTAPJE Kennedy zelf heeft ook angst vallig vermeden te zeggen, dat hij machtiging vroeg honderd vijftigduizend reservisten op te roepen in verband met Cuba. In zijn omgeving werd het zelfs als volslagen toeval gekenmerkt dat zijn verzoek net kwam op een moment dat over Cuba zulke op gewonden dingen gezegd wer den. MIDDELPUNT BERLIJN BLIJFT Kennedy motiveerde zijn ver zoek met verwijzing in het alge meen naar de internationale toe stand. Een men mag rustig aan nemen dat zijn gedachten daar bij meer uitgingen naar Berlijn dan naar Havanna. Vorig jaar vroeg hij en toen nadrukke lijk vanwege Berlijn een der gelijke machtiging voor 250.000 man en die machtiging loopt nu ongeveer af. Uit allerlei tekenen heeft men opgemaakt dat Chroesjt sjov van plan is dit najaar de spanning weer zo hoog moge lijk op te voeren en in zijn dreigement van nu fungeert het opheffen van de bezetting van Berlijn weliswaar op de laatste plaats, maar het is het enige reële punt uit het stuk. We krijgen ook de indruk dat Chroesjtsjov ai vast brandstof aan het opslaan is voor 't vuur tje dat hij wil gaan stoken. De ongelukkige vlucht van de U-2 boven Sachalin en kort daarop een boven communistisch China hoewel nominaal door een toestel van Tsjiang Kai-Sjek kunnen altijd nog worden ge bruikt ongeveer zoals de vlucht van Powers werd gebruikt om indertijd een topconferentie te laten mislukken. Moskou schijnt de verkiezingen van november in de Verenigde Staten af te willen wachten voor het grote diplomatieke offensief om Berlijn weer wordt hervat. In de tussentijd kan men nog wel een paar keer verwachten dat om Castro of iets of iemand anders wat wrijving wordt ver wekt bij wijze van inleiding. (Nadruk verboden.) Een 54-jarige kapper, J. F. C. uit de omgeving van Utrecht, is een uitstapje dat hij dinsdag avond en gisternacht in Amster dam heeft gemaakt duur te staan gekomen. Op het Muntplein had hij kennis gemaakt met een jon geman, samen bezochten zij en kele café's en huurden zij iaat in de avond een kamer in een klein hotel in de Nieuwe Brugsteeg. Daar liet de jongeman zich in schrijven als F. J. B., geboren in 19-10, van beroep varensgezel. De kapper deponeerde zijn linnen reistas in de kast van de hotel kamer. Toen de man gisterochtend vroeg ontwaakte bemerkte iiij dat hij zich alleen in de kamer bevond. Ook zag hij zijn tas op tafel staan, daaruit bleek, zoals hij al vreesde, zijn waardevolst" bezit verdwenen. Bij zijn aan gifte bij de politie gaf hij als daaruit vermist op: een gouden damespolshorloge ter waarde van ca. 300 gulden, en een ijzeren geldkistje met 150 Brits Guinese dollars. 60 Surinaamse guldens, 60 Engelse ponden, 150gulden f aan Nederlands bankpapier en I voorts ongeveer zeven gulden aan los geld. De politie is terstond met de opsporing van de jongeman en het gestolene begonnen.. Volgens welingelichte kringen n Oost-Berlijn heeft het centrale ■omité van de Oostduitse commu nistische partij een bijeenkomst die in de komende herfst zou worden gehouden, uitgesteld als involg van een Russische „lang zaam aan"-politiek inzake een Duits vredesverdrag. Genoemde kringen zeiden dat dit uitstel ver- fond houdt met de Sowjet bood- ■hap van dinsdag waarin werd gezegd dat de Sowjet-Unie bereid is tot een adempauze in de kwes- tie-Berlijn tot na de Amerikaanse oongresverkiezingen in novem ber. Het Oostduitse staatshoofd, Walter Ulbricht, zou verleden maand door premier Chroesjtsjef van het Russische standpunt op de h< ngte zijn gesteld. In Oost- I tlir e regeringskringen zou de sische verklaring als „een kf>ude douche" zijn ontvangen. Zij hadden gehoopt op een posi tieve stap in de richting van een vredesverdrag tijdens de volgen de bijeenkomst van de V. N.- assemblee. Het Indische olifantje „Baby" dat gisterochtend in alle vroegte met een veewagen uit de Noord oostpolder naar Utrecht is ver voerd nadat het zondagnacht uit een in Rotterdam optredend cir cus door studenten werd gesto len, heeft voor het eerst in zijn leven echte kroegjool meege maakt. Temidden van oudere-jaarsstu- denten, feuten, en „groene-meis- jes" van de Utrechtse Rooms- Katholieke studentenvereniging „Veritas" heeft „Baby" tientallen suikerklontjes verslonden, maar ook menig borreltje achterover geslagen. Zijn Spaanse verzorger, die ook zondagnacht werd ont voerd, deelde in de feestvreugde. Hij liet de olifant allerlei kunst jes doen tot groot vermaak van de studenten. „Baby" was bepaald niet ner veus en nog minder verlegen, want als een oude bekende be groette hij de meisjes en bracht zelfs velen van hen met zijn nieuwsgierige slurf in verwar ring. „Baby" was de eregast van Veritas en genoot zichtbaar van de hem aangeboden lunch. De praeses van de installatie commissie, de heer J- Sibbing, bood de olifant symbolisch aan als verjaardagsgeschenk voor .de ab-acta van de commissie, mej. Els Thomeer. Daarmee wilde hij demonstreren, dat de groener*1 nog heel wat originaliteit moeten ATOOMSTAD IN NIEUW-MEXICO TE KOOP Amerikaanse regering hoopt er 38 miljoen dollar voor te krijgen De .atoomstad" Los Alamos in Nieuw-Mexico is te koop. Het Amerikaanse congres heeft woensdag een wetsontwerp ter ondertekening aan president Kennedy toegezonden waarin machtiging wordt verleend tot verkoop van deze stad met 13.000 bewoners, in de tweede wereld oorlog gebouwd voor de kern geleerden die de atoombom maakten. Eerder zijn reeds de atoom steden Oak Ridge in Tennessee en Richland in de staat Washing- ten verkocht. De commissie voor atoomenergie zal echter de be schikking houden over de instal laties die zij in Los AJamos on der beheer heeft. De Amerikaanse regering hoopt dat de verkoop van huizen, win kels enz. 38 miljoen dollar zal opbrengen. De scholen, zieken huizen, parken en gemeentelijke instellingen zullen niet worden verkocht. Zij zullen aan de bur gers van Los Alamos worden ge schonken. Naar verluidt, heeft de politie van P.Xünchen verscheidene leden van de in West-Duitsland verbo den communistische partij ge arresteerd. Zij verspreidden com munistische vlugschriften. Er is veel propagandamateriaal in be slag genomen. leren bij het kiezen van verjaars- cadeaux. De heer Sibbing heeft het nog eens nadrukkelijk gezegd gister morgen: „Dit is geen stunt van het circus, maar van Veritas". Het circus verkeerde tot gister avond in onwetendheid over de verblijfplaats van zijn olifant. De suggesties van de Rotterdamse politie als zou men bij het circus op de hoogte zijn geweest van deze studentengrap, wees de heer Sibbing met klem van de hand. De olifant heeft een bijzonder goede verzorging gehad en ook zijn Spaanse oppasser heeft het aan niets ontbroken. „Baby" is gistermiddag offici eel in de buitenlandse club van de'textieljaarbeurs ontvangen en zal een bezoek aan de diverse stands brengen. Deze hommage aan „Baby" werd gisterochtend bijzonder toegejuicht door de ambassadeur van India in ons land, die eveneens een bezoek aan de textieljaarbeurs bracht. De gebeurtenissen met de eir- curolifant, die zondag verdween en woensdag onder de hoede van Utrechtse studenten weer werd aangetroffen, zullen geen ver dere ontwikkelingen krijgen. Het hoofd van de Rotterdamse re cherche, commissaris P. Kruit, bevestigde gistermorgen zijn uit spraak dat men met de „grap" te ver is gegaan, maar hij voeg de daar aan toe dat de politie de zaak verder sportief zal opvat ten. Amerikaans antwoord aan de Sowjet-Unie De Ver. Staten hebben in een radio-uitzending geantwoord op de door de Sowjet-Unie geuite waarschuwing, dat er kans be staat op een kernoorlog naar aan leiding van Cuba. De Amerikaanse verklaring werd in 38 talen, waaronder het Russisch, uitgezonden en schrif telijk door de Amerikaanse voor lichtingsdienst aan 102 landen uitgezonden. „De Sowjetrussische verklaring van dinsdag toont machtswellust en minachting voor de waarheid. De regering van de Ver. Staten bedreigt geen enkel land of volk. Zij zal zich ook niet door bedreigingen laten beïnvloeden", aldus de verkla ring. Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, de N. A. S. A., heeft bekendgemaakt dat de Ver. Staten later in dit jaar een „Explorer"-kunstmaan zul len lanceren om gegevens te ver krijgen over mogelijke gevolgen van de straling van de nieuwe stralingsgordel voor toekomstige kunstmanen. Hoewel men in Chinese offi ciële kringen nog steeds een vol komen stilzwijgen bewaart over de bijzonderheden van het neer schieten boven Chinees gebied van het U-2-vliegtuig van de na- tionalistisch-Chinese luchtmacht, wordt in de communistische pers een steeds feller wordende pro pagandacampagne gevoerd. De gehele voorpagina's en ook een deel van de binnenpagina's wor den ingenomen door berichten over protestvergaderingen in het gehele land, verklaringen, inter- vieuws, gedichten en spotprenten over het neerschieten van het toestel. Naar aanleiding van de bewe ring van president Tsjombe van Katanga als zouden woensdag vijfhonderd Indiase V. N.-mili- tairen hebben geschoten op Ka- tangaanse gendarmes waardoor van deze laatste er twee zouden zijn gedood en twee gewond, is van de zijde der Ver. Naties in New York medegedeeld, dat twin tig Indiase militairen woensdag van hun vuurwapens hebben moeten gebruikmaken om hon derd Katangaanse gendarmes, die hen op het vliegveld van Eli- sabethstad hadden omsingeld, te verspreiden. Hierbij zijn aan geen van beide zijden slacht offers gevallen. De Indiërs scho ten, nadat de Katanganen het vuur hadden geopend. Dit bericht was afkomstig van de V. N.-vertegenwoordiger in Elisabethstad, Mathu, die tevens meldde dat de juistheid ervan was bevestigd door de Britse, Amerikaanse en Belgische con suls in de Katangaanse hoofd stad. Naar de speciale verslaggever van het A. N. P. verneemt in Hol- landia, zijn de Nederlandse en In donesische officieren, die deel uitmaken van de „Liaison Com missie", er dankzij een nauwe samenwerking in geslaagd con tact te krijgen met op zes na alle op Nieuw-Guinea verblijvende In- donesische infiltranten. De waarnemend secretaris generaal van de V. N-, Thant, neeft de leden van de commissie donderdag met dit succes tele grafisch gelukgewenst. De grootste groep Indonesiërs is tnans verzameld in Sorong, waar 527 man in twee kampen, beide op ongeveer 15 kilometer van de stad, zijn ondergebracht. In een kamp bij Kaimana zijn thans 250 Indonesiërs bijeen, in Fak-Fak 75 man en in Koeprik, bij Merauke 350 man. De Nederlandse en Indonesi sche officieren zijn het nagenoeg geheel eens geworden over de concentratie van de Indonesische troepen. De eenheden die in Sorong, Fak-Fak en Kaimana zijn, zullen K. L. M. WIL TERUG NAAR DJAKARTA Vóór zijn vertrek van Schiphol naar de I.A.T.A.-conferentie in Dublin heeft de president-direc teur van de KLM, drs E. H. van der Beugel, gistermiddag tegen gesproken, dat dr E. van Konij nenburg, onderdirecteur van de dienst buitenlandse samenwer king, reeds thans in Dublin met Indonesische gedelegeerden een eerste contact zou hebben opge nomen over het herstel vah de vroegere K. L. M.-lijn op Djakar ta. Een desbetreffend gerucht deed op Schiphol over dr. Van Konijnenburg, die tot de groep Rijkens behoorde, de ronde. Wel beaamde de heer Van der Beugel, dat de K. L. M. gaarne naar Djakarta zal terugkeren. Het zou zeker voor een tussen landing op de lijn Amsterdam Sydney in aanmerking komen. „Maar wij kunnen over lan dingsrechten in Djakarta pas gaan spreken wanneer de diplo matieke betrekkingen tussen Ne- daar gelegerd blijven. Hét enige twistpunt is Merauke. De Neder landse autoriteiten hebben de wens te kennen gegeven de troe pen die in Koeprik verblijven, naar het westen over te bren gen. maar de Indonesische dele gatie kon daarmee niet instem men. De Indonesische generaal Wiranata Koesoemah heeft nu een telegram naar Djakarta ge stuurd om de kwestie aan de In donesische regering voor te leg gen. De 1200 Indonesische infiltran ten zullen in ieder geval tot 1 oktober op de genoemde plaatsen blijven. Daarna is het ter beoor deling van de V. N.-bestuurder in Nieuw-Guinea, wat er met hen zal gebeuren. Dat zo nauwkeurig kon wor den vastgesteld, dat slechts 6 parachutisten worden vermist, is naar de speciale verslaggever van het A. N. 'P. van de zijde van de V. N. verneemt te danken aan het feit, dat de Indonesische officieren precies wisten hoeveel parachutisten in de verschillen de gebieden waren neergelaten, terwijl de Nederlandse autoritei ten opgave konden doen van de namen van de gevangenen en van aangetroffen gesneuvelden aangezien van deze laatsten de naamplaatjes of andere indenti- teitsbewijzen waren verzameld. Inmiddels is in Hollandia be kend geworden, dat het plan van generaal Rikhye om een Indone sisch schip naar Sorong te laten komen om voorraden voor de Indonesiërs op Nieuw-Guinea te brengen, niet door kan gaan, om dat de voorraden dan van So rong met vliegtuigen naar ande re plaatsen gebracht zouden moeten worden. Men heeft nu besloten, de bevoorrading van de Indonesiërs geheel met vliegtui gen te verzorgen. Ook het transport van de 1000 man Pakistaanse troepen per schip naar Nieuw-Guinea zal niet op de voorgestelde wijze kunnen verlopen. Het Pakistaan se détachement in zijn geheel kan niet eerder dan 20 septem ber gereed zijn voor vertrek. Dit betekent, dat de troepen pas be gin oktober in Nieuw-Guinea zul len aankomen. Men heeft nu be sloten voorlopig 300 man met speciale vliegtuigen van de K. L. M. naar Biak over te vliegen. De resterende 700 man zullen zo spoedig mogelijk uit Pakistan vertrekken met het Amerikaan se V. N. schip „General Blatch- ford". Zij worden precies één oktober op Nieuw-Guinea ver wacht. De troepen zullen onmiddellijk over Nieuw-Guinea worden ver deeld en in Hollandia, Biak, Me rauke, Sorong, Fak-Fak en Kai mana worden gestationeerd. De commandant van de vei ligheidstroepen van de V. N.. ge neraal Said-Oed Din, verklaarde in een gesprek met de A. N. P.- verslaggever, dat het niet uitge sloten is, dat, wanneer dat nodig blijkt, de V. N. strijdmacht na 1 oktober met enkele honderden militairen zal worden uitgebreid. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Geestelijke liederen; 7.30 Oude kamermuz.; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de huisvrouw (9.35 Waterstanden); 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Strijkkwartet; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Oude muz.; 12.00 Mid dagklok; 12.04 Licht lunchcon cert; 12.30 Land- en tuinbouw- med.12.33 Lichte gram.; 12.45 Klankbeeld; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Musicerende dilettanten; 13.50 Voor de jeugd; 14.10 Gram.; 14.30 Voor de jeugd, 15.30 Gram.; 17.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld; 16.40 derland en Indonesië hervat jnstr licht trio; 17.00 Europese worden," besloot hij. ZATERDAG 15 SEPTEMBER van het kind, gesprek; 10.05 Een brief uit Galilea; 10.20 Prome nade-orkest; 10.50 De wilde vaart, cabaret; 11.20 Tussen start en finish; 11.45 Lichte muziek; van de door - BARONESSE ORCZY 45) Nadruk verboden. 1 Hier, monsieur, brachten wij I drie weken door, na verloop Wij waren genoodzaakt een waarvan M. Ie vicomte ziek onderkomen te zoeken in Lyon werd, en toen volgden er dagen, in ieder geval voor enige tijd. 'monsieur, welke ik mijn ergste Groot als het gevaar binnen de 1 vijand niet zou toewensen, stad was, was het nog oneindig Mme la marquise had op haar gevaarlijker op de grote wegen 'vlucht alleen wat contanten tenzij wij een voertuig zouden 1 kunnen meenemen die zij in huis kunnen krijgen om ons het ver- |had op dat ogenblik. Verzekerin- re eind naar de grenzen te bren- I gen, eigendommen en gelden die gen; ook moesten we een paar aan aristocraten behoorden, wa- paspoorten gefingeerde ren dadelijk door de revolutio- zien te krijgen om ons in staat Inaire regering in Lyon in beslag te stellen om de verschillende genomen. Onze karige middelen poorten door te kunnen waar waren spoedig verbruikt en wat strenge kontróle was. Zo liepen er over was moest voor melk en wij door de verwoeste en veria- enige versnaperingen voor M. Ie ten stad, op zoek naar een on- vicomte gebruikt worden. Ik derdak, maar vonden overal al- zwierf door de straten op zoek les vol zielige stumperds en uit- 1 naar een dokter, maar de mees- gewekenen, zoals wij zelf waren. ten zaten gevangen op een of an- Half dood van vermoeienis was dere valse beschuldiging, of an- Mme la marquise eindelijk ge noodzaakt in een van deze hui zen in de Rue de Pipots een on derkomen te zoeken. Ieder ver trek was propvol met miserabele schepsels, daarheen geworpen door het getij der anarchie en bloeddorst. Maar hoven in de nok van het huis vonden wij nog een dakkamertje. Het was leeg op een paar stoelen na, een tafel en een half-verzakte bedstede, waarin een vieze matras en peluw lagen. deren wegens opstandigheid, ter wijl weer anderen de stad ont vlucht waren. Er was alleen die afschuwelijke Laporte een be roemd knap dokter, dat wist ik maar ik zou eerder een lam naar een hongerige leeuw heb ben kunnen brengen dan M. Ie vicomte aan die bloeddorstige beul over te brengen. Toen op zekere dag ging de laatste franc eraan en hadden we niets meer. Mme la marquise had in geen twee dagen enig Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donderdag meege deeld, dat de Britse ambassadeur in Havanna van de Cubaanse autoriteiten bericht heeft gekre gen, dat de twee vermiste Britse journalisten zioh in arrest bevin den. Over de reden van de arres tatie was niets gezegd. Het gaat om de corresponden ten John Eland van het persbu reau Reuter en John Barnes van t Amerikaanse tijdschrift News week. voedsel gehad. Ik had de gehele dag op de hoek van de straat staan bedelen. Ik had maar drie sous van de voorbijgangers ge kregen. Ik kocht een beetje melk en bracht dat mee voor M. Ie vicomte. De volgende morgen toen ik het grotere kamertje binnenging, zag ik daar Mme la marquise flauw gevallen door gebrek aan voedsel. Ik bracht de hele dag door met bedelen in de straten en de wacht te ontglippen, en haalde slechts vier sous op. Ik zou mis schien meer hebben kunnen op halen, maar tegen de middag maakte de etenslucht uit een restaurant me ziek en flauw, en toen ik weer bijkwam zat ik in elkaar gezakt tegen een deurpost en hing de avond al om mij heen. Ik liep zo vlug als ik maar kon want ik wist dat Mme la mar quise vreselijk angstig zou zijn, toen ik, juist terwijl ik de Rue Blanche inkwam, twee heren zag ogenschijnlijk vreemdelingen, want zij waren gekleed met een luxe en een zorg die in Lyon sedert lang onbekend waren die snel in mijn richting kwa men. Een ogenblik later bleven zij staan, niet ver van waar ik stond en ik hoorde de langste tegen de ander zeggen in het En gels dat ik zo'n beetje versta „Weer in orde voor een keertje, hé Tony". Beiden lachten vrolijk als een paar schooljongens die verstop pertje speelden, en toen verdwe nen zij door de deur van een verlaten huis, terwijl ik me bleef verwonderen, hoe twee zulke deftige heren in deze dagen in Lyon durfden vertoeven, daar iedere man, vrouw of kind die iets beter dan tot de draad ver sleten kleren droeg er zeker van kon zijn op straat voor een aris- to uitgemaakt te worden en even vaak als verrader gevangen ge nomen werd. athletiekkampioenschappen te Belgrado; 17.10 Amateursprogr. 17.30 Boekbespreking; 17.40 Viool en piano; 18.00 Kunstkron.18.30 Populaire gram.; 18.45 Europese athletiekkampioenschappen te Belgrado; 18.50 Praatje voor po litieke voetgangers; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Klas sieke gram.; 19.45 Lichtbaken; 19.55 Populaire klassieken (gr.); 20.50 En nu mijn geval; 21.00 De platenkoffer; 21.55 Operettemu ziek; 22.20 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Klassieke kamermuz.; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte och tendklanken (om 7.30 Van de voorpagina); 8.00 Nieuws; 8.19 Muz. ochtendpost; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Pianoconc.; 9.40 Koorzang; 10.00 Rechten Evenwel, ik had andere dingen om over te denken en had het kleine voorval al uit mijn ge dachten gezet, toen ik aan het eind van de Rue Blanche een troep mensen tegenkwam, man nen en vrouwen, die erg opge wonden met drukke gebaren stonden te redeneren voor een delicatessenwinkel. In het eerst lette ik niet erg op wat zij zei den: mijn ogen hingen aan het étalageraam van de winkel, waar heerlijke versnaperingen uitge stald lagen, die een arme ver hongerde drommel in 't voorbij gaan het water om de tanden deden lopen: een gebraden kip in het bijzonder trok mijn aan dacht, samen met een fles rode wijn: dit geleek mij juist het soort voedsel dat Mme la mar quise zou opfleuren. Wel, mijnheer, in Gods gebo den staat: „Gij zult niet bege ren!" en er is geen twijfel aan of ik zondigde, toen ik mijn hongerige ogen hechtte aan die gebraden kip en de fles Bour gogne. Wij kennen ook de ge schiedenissen van Judas Isca- rioth en van Jacobs kinderen die hun broeder Joseph in sla vernij verkochten zulk een misdaad, monsieur, laadde ik toen op mijn geweten; juist toen het visioen van Mme la marquise, etend de gebraden kip en daarbij de Bourgogne drin kend, voor mijn oog verscheen, ving ik een brokstuk op van de opgewonden conversatie, die om mij heen gaande was. „Hij ging deze kant op!" zei de een. „Nee, die kant!" hield de an der vol. „Er is nu geen spoor meer van hem te ontdekken, waar dan ook." (Wordt vervolgd.) 12.15 De mens in de kosmos; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.34 Nieuwe gram.; 13.00 Nws; 13.15 Varia; 13.20 Tijd voor teen agers; 14.10 Streekuitzending 14.30 Zangrecital; 15.00 Veertien daags journaal voor de scheep vaart; 15.40 Lichte gram.; 16.00 Gram.16.40 Boekbespreking 17.00 Radio Jazzclub; 17.30 Week- journaal; 18.00 Nieuws en com mentaar 18.20 Gram.18.30 Dans orkest; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 De toekomst van het Vrijzinnig Protestantis me, gesprek; 20.00 Nieuws; 20.05 Italiaans ensemble; 20.30 Neder landse vocalisten en orkesten; 20.50 Soc. comm.; 21.05 Amuse mentsmuziek; 22.00 Op de oude toer; liedjes van vroeger; 22.30 Nieuws; 22.40 Lichte muz.; 23.10 Melodieën uit films en musicals; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte orkestmuz.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Lichte or kestmuz. (verv.); 12.50 Weerbe richt; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram. voor de jeugd; 14.00 Filmmuz. 14.30 Symfonisch concert; 15.30 Broer en Zus en Zo...; 16.00 Ge varieerde muziek; 16.30 Amuse mentsmuziek; 16.45 Lichte muz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Pianorecital; 18.00 Kerkorgelrecital18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Belgi sche muz.; 21.00 Operettemuz. 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte gev. muziek; 23.00 Nws; 23.05 Amu- sementsmuz.23.35 Dansmuziek; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T.V.15.00 Kerstman buiten dienst, TV-film; 15.25 Muzikaal progr.; 15.30 Reportage over Aalsmeer; 16.10 Transport van een gevangene, TV-film; 16.35 Docum. progr. over de ont wikkeling van de luchtvaart 17.00 Voor de kinderen; 17.35 Europese athletiekkampioensch. te Belgrado; 19.30 Top of Flop; 22,20 Journaal en weeroverzicht 20.20 Achter het nieuws; 20.35 Een blondje teveel, film; 21.00 B.B.C. Promenade concert; 22.00 Willen en wetens, tweekamp. VL.-BELG. TV: 14.45 Voor de jeugd; 15.50 Europese athletiek kampioenschappen te Belgrado; 19.00 Intern, jeugdkroniek; 19.30 Echo; 20.00 Nieuws; 20.30 TV- feuilleton; 21.05 Last night of the Proms, orkestconcert; 22.00 TV-politiefeuilleton; 22.50 Nws. Het hoofdcommissariaat van politie in Rome heeft de berich ten tegengesproken van 'n Weens dagblad dat Georges Didault, lei der van 't „Nationale Comité van het Verzet", op 7 september Ita lië heeft verlaten. Volgens het Weense blad, zou de voormalige Franse premier naar de Oosten rijkse grens geleid en Oostenrijk binnengekomen zijn. Het blad zei een en ander te hebben ver nomen van de zijde van het Ro meinse hoofdcommissariaat van politie. Het Romeinse hoofdcommissa- riaatt ontkent thans dat inlich tingen van deze aard door func tionarissen van het commissa riaat zijn verstrekt en voegt er aan toe, dat genoemde berichten jran alle grond ontbloot en ge heel verzonnen zijn. llttt dc uitvoering van de politiek van J Culja, was vertrokken. I gewerkt te li in dc stad. "H wraakt. I ber /al bezoeken. '10 6.20 18.48 22.03 12.58

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 9