Provinciaal nieuws L Groot proces tegen voormalige S.D.-ers in voorbereiding De Papoeavertegen woordiging bij de V.N. 50 JAAR N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" ATHLEI1EK ZWEMMEN Vrijdag 14 september 1962 DE VRIJE ZEEUW Pag. 8 TERNEUZEN AXEL RETRANCHEMENT SAS VAN GENT CHINESE TROEPEN VLAK BIJ INDISCHE POST ZAAMSLAG Tsjombe: Kongolese nationale leger gaat ons aanvallen. MAX TAILLEUR in LEXI-TIAIÈ RUSSEN KRIJGEN NOG EEN WEEK DE TIJD OM TO~ EEN BESLUIT TE KOMEN Aanbeveling lidmaatschap van de Verenigde Naties 1 V* JOUWE, WOMSIWOR, KAISIEPO EN TANGGAHMA NAAR ALG. VERGADERING VAN DE VER. NATIES Grootse herdenking door personeel en gemeente Sas van Gent EEN ZILVEREN MEDAILLE VOOR CEES KOCH BIJ DISCUSWERPEN Geslaagde recordpoging van Korrie Winkel op de 200 meter rugslag SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TEKNEÜZEN—GENT polluiende dc maand augustus ZEEVAART Aantal B. R. T. Geschut opvaart 254 284.457 Geschut afvaart 255 280.3S6 Gelost of geladen te: TcrneuzJ 27 28.520 Terneuzen rede 5 53.553 Sluiskil 8 17.811 Sas van Gent 4 11.451 BINNENVAART Opvaart Aantal Ton Motorschepen 1645 642.029 Sleepschepen 186 246.883 Sleepboten enz. 33S 10.953 Afvaart Aantal Ton .Motorschepen 1732 678.036 Sleepschepen 169 224.348 Sleepboten enz. 341 9.266 Gelost of geladen te; Aantal Ton Tcrneuzen 172 74.645 Terneuzen rede 41 50.868 Sluiskil 240 141.735 Axel Sassing 20 4.533 Sas van Gent 171 45.196 Avond Ned. Ver. van Huisvrouwen. Dc Afd. Terneuzen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen had woensdagavond mevr. v. d. Boo- gert-Selhorst uit Middelburg uitgenodigd om met haar cau serie over Denemarken het win terseizoen te openen. De presidente, mevr. Vermeu- len-Maarse, heette een bevredi gend aantal leden welkom, waar na zij de spreekster introdu ceerde. Het eerste gedeelte van de avond werd gevuld met het be lichten van verschillende facet ten van land en volk van dit mooie, doch toeristisch nog wei nig ontdekte deel van Scandina vië. Mevr. v. d. Boogert sprak met enthousiasme over dit boeiende en liefelijke land van de grote sprookjesschrijver Andersen. Na de pauze werd aan de hand van dia's de kennismaking met Denemarken op aantrekkelijke wijze voortgezet. De voorzitster dankte mevr. v. d. Boogert na afloop hartelijk voor haar bijdrage tot het wel slagen van de avond en bood als blijk van waardering een bock aan. Geen voorrang verleend. Gistermiddag reed de 14-jarige .1. P. dc F. uit Axel op zijn rij wiel door de Kerkstraat. Op cle kruising met de Noordstraat verleende hij geen voorrang aan de in dc Noordstraat rijdende bestelauto bestuurd door de heer W. D. uit Vlissingen. De hierdoor ontstane botsingTiep goed af en bleef beperkt tot enige materiële schade aan de bestelauto. Gevaarlijk goedje. Nog dagelijks worden in onze gemeente losse patronen gevon den van gehouden militaire oefeningen. Al zijn het maar losse patronen, toch is dit nog vrij gevaarlijk speelgoed voor ondeskundigen en kinderen. Een ieder, die dergelijke patronen vindt wordt niet alleen verzocht doch tevens dringend aange raden deze op de kazerne van de Rijkspolitie in te leveren. Gemeenteraad. De raad van Retranchement vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leen- houts. De heer Pattist was afwe- tussen Terhofstedc en de Oude Tol. Het, verkeer wordt, uitgezon derd op zaterdagen en zondagen, omgelegd langs de boerderijen van de heren Van de Sluis, Schee- Ie en Masclee. Ook de bussen der S. B. M. zullen die weg volgen. Dc Sasse kermis. Sinds zondagavond is de jaar lijkse jote kermis weer achter de rug. Over het algemeen is het met de drukte tijdens deze dagen nogal meegevallen, hoewel de bcla' gstelling klaarblijkelijk van jaar tot jaar afneemt. Vooral de jeugd heeft zich kostelijk kunnen amuseren op de Markt en Kleine Markt, doch op vallend was. dat voor de aller kleinsten dit jaar slechts één draaimolen beschikbaar was. Verschillende dansgelegenheden trokken veel belangstelling, doch in enkele andere kwam na genoeg geen man over de vloer, hetgeen ook reeds op enige ken tering wijst. Minder fraai is ock het feit, dat de kermis niet zo rustig ver lopen is als men in Sas van Gent gewoon is. Zo kwamen hier en daar enige vechtpartijen voor, waarbij de politie moest ingrij pen, en waarbij nogal wat ver wondingen werden opgelopen. Spoorwegongeval. Op het stationsemplacement deed zich een spoorwegongeluk voor, waarbij de heer C. uit Axel vrij ernstig gewond werd. Bij het rangeren van een kraanwa gon voor het vernieuwen der spoorrails kwam deze wagon in botsing met een langs de spoor baan staande weegbrug waarbij het weeghüisje vernield werd. De lijnwerker C. uit Axel werd door de vallende brokstukken ge troffen, en moest met vrij ern stige verwondingen naar het zie kenhuis te Sluiskil worden ver voerd. Ook de materiële schade was vrij aanzienlijk. Door rijks- en spoorwegpolitie werd een on derzoek naar de juiste toedracht ingesteld. Bromfietser rijdt tegen auto. In de nacht van zaterdag op zondag reed de bromfietser M. uit Terneuzen, uit de richting Sas van Gent komende, bij het verlaten van de Parallelweg te Strodorpe pardoes onder een uit de richting Sluiskil komende personenauto, bestuurd door de heer O. uit Terneuzen. Op doktesradvies moest de heer M. naar het ziekenhuis te Sluiskil worden overgebracht, terwijl de bromfiets vrij ernstig werd beschadigd. Ook hier stel de de rijkspolitic een onderzoek MODERNSTE KUNST In Wiesbaden zijn twee vormen van moderne kunstuitingen ge demonstreerd onder het inotto „Nieuwste Kunst". Twee voor beelden hiervan dachten wij niet aan U te mogen onthouden: De Koreaanse kunstschilder nam Ju ne Paih, die met zijn in verf ondergedompeld gezicht „werkt", doch ook het gebruik van zijn dasje als penseel niet versmaadt (foto links) en een beeld van een pianoconcert, dat per uitvoering een vleugel kcist: de heren musi ci slaan het instrument n.l. zorg vuldig en met overleg met behulp van hamers, stenen planken grondig tot spaanders. Be uitvoe renden schijnen nog plezier te hebben ook(foto rechts). De voorzitter las een schrijven voor van de heer Pattist, waarin deze voor het lidmaatschap van de gemeenteraad bedankt. De rekening over 1960 werd dom- Ged. Staten goedgekeurd. De autovergoeding voor de burgemeester zal in 1962 voor de gemeenten Retranchement en Cadzand samen 1.200,bedra gen en daarna 1.150.per jaar. Bij besluit van G. S. is de kom- begrenzing van de gemeente 70- danig gewijzigd, dat ook de wijk Terhofstede in de nieuwe rege ling valt, zodat ook daar binnen kort dc maximum-snelheid van kracht zal zijn. De voorzitter deelde mede, dat in twee lokalen der lagere school de vloeren momenteel grondig worden vernieuwd. Van mejuffrouw A. A. de Dreu tr Oostburg was bericht binnen gekomen. dat zij haar benoeming tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Retran chement aanvaardt. Zij is in middels per 1 september in func tie getreden. De rekening over 1961 werd aangeboden. De gewone dienst vermeldt aan inkomsten 197.369,56 en aan uitgaven 197.470,38, der halve is er een nadelig slot van 100,82. De kapitaalsdienst sluit met een nadelig slot van ƒ17.105,36. Bij de rondvraag vroeg de heer Lauret hoever men gevorderd is met de plannen tot bestrating van de grondstroken tussen de voet paden en de straten. De voorzit ter deelde mede, dat op de be groting voor 1963 voor dit doel een bedrag zal worden uitgetrok ken. VVegomlegging. Men is begonnen met de her bestrating van de klinkerweg Niet uitgekeken Toen de heer C. C. C„ uit Lede- berg iB.) bemerkte, dat de door gang naar de Markt in verband met dc kermis belemmerd was, wilde hij uit de richting Terneu zen komende, zijn personenauto parkeren op het parkeerterrein vóór het stadhuis. Bij het weg rijden vanaf het kruispunt Oqst- straat-Westkade bemerkte hij echter niet, dat hij juist werd in gehaald door de brom.fietser E„ een schipper uit Terneuzen. E. kon zodoende een aanrijding niet vermijden. De bromfiets werd licht beschadigd en de automobilist kreeg een proces verbaal te incasseren. Door vallende plank getroffen Tijdens een hevige windvlaag waaide een plank van de nieuw bouw bij de Coöperatieve Suiker fabriek op de weg, juist op het moment dat kapelaan G. ter plaatse per scooter passeerde. Dc plank raakte de scooter, waar door deze licht werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Concert van „De Volharding" Bij gunstig weer zal zaterdag avond om 7 uur de muziek vereniging „De Volharding" het seizoen 1962 sluiten met een populair concert op de muziek- kiosk. Het volgend programma zal ten gehore worden gebracht: 1. Colonel Bogey, mars, K. J. Alford; 2. Kabouter Dans, Rhein- lander, p. b. Bisselinh; 3. Sum mertime, GershwinJaroe; 4. Wien bleibt Wien, mars, Schram- mel—Mol; 5. Tyroler Landler, wals, Gosling—Mol; 6. Semper Dixieland, mars, Sonsa—Walters; 7. In the wood, foxtrot G. Mil ler; 8. Tyroler Holzackerbuben, Wagner—Mol; 9. When the saints go marching in, mars, H. Walters; 10. Bras band Boogie, Siebert—Molenaar; 11. Imperial Echoes, mars, A. Safronie. Troepen van communistisch China zouden een Indische post in het gebied van Tawang aan de noord-ocstgrens van India bij Tibet tot op enkele honder den meters genaderd zijn. Een woordvoerder van het In dische ministerie van Buiten landse Zaken zei, dat de Chinese troepen „aan de Indische zijde van de internationale grens blij ken te zijn". De bevelhebber van de ooste lijke sector van het Indische le ger was volgens de woordvoerder in nauw contact met de post, en [beheerste de situatie. Woensdag was uit Tezpoer ge meld, dat een afdeling van het Indische leger bij het Boeddhis tische klooster van Tawang door Chinese troepen omsingeld was. Peking verklaarde later dat j Indische troepen de MacMahon- grens hadden overschreden en een steunpunt in Tibet hadden gevestigd. Toen Chinese troepen in 1950 Tibet binnenrukten, zond de In dische regering in allerijl troe lpen naar de Tsjoetangmo-pas, die op 80 km ten noorden van Tawang aan de MacMahongrens ligt. Volgens India vormt de MacMahongrens de juiste grens tussen India en Tibet, pen vlak bij Indische post. In de bekendmaking van Pe king werd voorts gezegd, dat In dische vliegtuigen in de afgelopen dagen verscheidene malen het Chinese luchtruim in het be trokken gebied hadden geschon den. Voorts zei Peking dat de In diërs sinds april van dit jaar de MacMahonlijn negen keer had den overschreden en „Longjoe en enkele andere plaatsen in Ti bet" hadden bestookt. Het Openbaar Ministerie in Frankfort bereidt een groot pro ces voor tegen drie voormalige officieren en een lid van de Nationaal-Socialistisehe Veilig heidsdienst (S. D-) wegens moord op Joden en Russische krijgsgevangenen. De betrokkenen zijn de gewe zen eerste luitenant Josef Kuhr, eerste luitenant Heinrich Plan- tius, kapitein Rudolf Eckert en Adolf Petscli. Zij zijn onderschei denlijk 46, 47, 48 en 57 jaar oud en woensdag in Ludwigsburg ge arresteerd. Adolf Petsch heeft bij zijn eerste verhoor reeds toegegeven, deelgenomen te hebben aan massa-moorden op Joden en daarbij eigenhandig 6.000 tot 7.000 mensen doodgeschoten te hebben. Het O. M. in Frankfort heeft nog meegedeeld, dat het onder zoek tegen andere verdachten wordt voortgezet. Adolf Petsch heeft deel uitge- rpaakt van de S. D. in Pinsk 1 Po len). Od bevel van S. S.-leider Heinrich Himmler werd daar eind oktober en begin november 1942 het ghetto „opgeheven en vernietigd". De ongeveer 15.000 tot 20.000 Joden werden naar een plaats buiten Pinsk gedreven, waar Joodse arbeidersploegen tevoren grote kuilen gegraven hadden. Hier moesten mannen, vrouwen en kinderen zich uitkle den en aan de rand van de kui len gaan staan om vervolgens door leden van de S. D. neerge schoten te worden. (Uit het tot dusver verrichte onderzoek is gebleken, dat aan deze vernieti gingsactie een S. D.-groép deel genomen heeft waartoe genoem de drie officieren behoord heb ben). Op weg naar de kuilen werden niet tot lopen in staat zijnde vluchtende Joden zonder meer doodgeschoten. Ook in het ghetto zelf vielen vele bewoners door de kogels van S.D.-ers, Reeds in september 1942 had een compagnie van deze S. D.- groep aan soortgelijke moorden op Joden in Luninec en Lachva President Tsjombe heeft don derdag te Elisabethstad verklaard dat het Kongolese nationale leger voornemens is de Katangaanse strijdkrachten dinsdag a.s. op drie plaatsen aan te vallen. Volgens Tsjombe zullen dan Kongolo, in Noord-Katanga, het nabij Albertstad gelegen Moekato en Kabongo, ten noordoosten van de militaire basis Kamina, wor den aangevallen. elke zaterdagavond 18.30 op Radio Veronica Luister dus om half zeven (Polen) deelgenomen. Daar wer den ongeveer 3300 mensen op beestachtige manier om 't leven gebracht. Verder zijn. naar het O. M. in Frankfort heeft meege deeld, in het tijdvak van 21 tot 28 september 1942 enkele duizen den Russische krijgsgevangenen van het kamp Terespol (Sowjet- Unie) doodgeschoten. De opera tie had de codenaam „actie hoen derpark". Ook deze misdaad wordt aan de genoemde S. D.- groep toegeschreven. Ook in sep tember 1942 had een compagnie van de groep deelgenomen aan de moord op ongeveer 2000 Jo den in Drogitsjin aan de Boeg. Kuhr is hoofdcommissaris van politie in Frankfort, Plantius functionaris van het gemeente bestuur in Frankfort en Eckert hoofdcommissaris van politie in Hamburg. Het afissen van de wacht Naar verluidt hebben dc Britse militaire autoriteiten in Berlijn een nieuwe stap gedaan om de Russen ervan te weerhouden pantserwagens naar de Britse sector in Berlijn te zenden. Men heeft donderdag een Britse offi cier een verklaring zien voor lezen aan de Russische officier, die het bevel voerde over drie pantserwagens, die voor het af lossen van de wacht naar het Russische oorlogsmonument in West-Berlijn waren gereden. De Russen stonden op het punt weg te rijden toen de Britse of ficier naar hen toekwam. Britse jeeps hadden de Russische pant serwagens begeleid vanaf de doorlaatpost Sandkrugbrücke. Wat er in de verklaring gestaan heeft, is nog niet bekend. Functionarissen van de Weste lijke bezettingsmacht zeiden dat de Britse autoriteiten de Russen nog één week de tijd willen ge ven om tot een besluit te komen. Daarna zouden de Britten zo no dig drastische maatregelen ne men. Zoals bekend zijn de Russen de vorige maand pantserwagens gaan gebruiken voor de aflossing bij het Russische monument in West-Berlijn nadat de bussen, die zij eerst hiervoor gebruikten, door Westduitsers met stenen waren bekogeld. De Veiligheidsraad heeft een stemmig de toelating van Jamai ca, Trinidad en Tobago tot de Verenigde Naties aanbevolen. De algemene vergadering zal dit be sluit bij het begin van de zitting die op 18 september wordt ge opend, nog moeten goedkeuren. De Nieuw-Guinearaadsleden 1 Jouwe. Womwisor, Kaisiepo en Tanggahma zullen naar thans vaststaat de beraadslagingen over de Nederlands-Indonesische resolutie inzake Nieuw-Guinea in de algemene vergadering van de V. N. namens het Papoeavolk gaan bijwonen. Zij zijn hiervoor uitgekozen door de leden van de Nieuw-Guinearaad. De vier Papoealeiders zullen De Nieuw-Guinearaadsleden Jouwe, Womwisor, KalSjepo en Tanggahma zullen naar* thans vaststaat de beraadslagingen over de Nederlands-Indonesische resolutie inzake Nieuw-Guinea in de algemene vergadering van de V. N. namens het Papoeavolk gaan bijwonen. Zij zijn hiervoor uitgekozen door de leden van de Nieuw-Guinearaad. maandag aanstaande uit Biak vertrekken. Zij zullen via Am, sterdam, waar zij dinsdagoch tend zullen aankomen, naar New York reizen. Zoals bekend, is het plan om de beraadslagingen als waarne mers bij te wonen in de kringen van de Papoealeiders zelf opge komen. Zij hebben hierover contact met de Nederlandse re gering opgenomen met als re sultaat, dat de Papoea's de reis op kosten van de Nederlandse regering kunnen maken. De Pa poealeiders hebben de uitdrukke lijke wens te kennen gegeven niet op te treden als adviseurs van de Nederlandse delegatie bij de V.N. Zij willen geheel zelf standig de reacties van de andere vertegenwoordigingen peilen. De belangstelling gaat vooral uit naar de houding van Amerika Australië en een aantal Afri kaanse landen. Tanggahma, een der initiatief nemers van het nationale Pa poeacongres, dat vandaag zal he ginnen, heeft verklaard niet naar New York te zullen reizen zolang het congres niet is afgelopen. Voor het geval dat het congres langer dan twee dagen zal duren heeft de Nieuw-Guinearaad het lid van deze raad Freek Poana aangewezen als plaatsvervanger voor Tanggahma. Vergadering „Pro Rege". Dinsdag vergaderde „Pro Rege" o.l.v. de heer Kurvink. Het dagelijks bestuur werd als volgt samengesteld: W. Kurvink, voor zitter; A. C. Rouw, penning meester; L. P. Welse, secfetaris; W. van Vessem, 2e penning meester, en P. Koopman, alg. adjunct. De secretaris deelde mee dat de afdeling thans 170 leden en begunstigers telt. De prachtige „Ouwe Hap"- glazen zullen voor de bevolking van Zaamslag verkrijgbaar 'ge steld worden voor de prijs van 1,per stuk. Zo mogelijk zal bij de thuis komst van de militairen uit Nw.- Guinea samengewerkt worden met het Zeeuws Thuisfront bij het eventueel organiseren van een verwelkomingsfeest. Op 12 juni j.l. was het precies 50 jaar geleden, dat de toenmali ge stijfselfabriek „Zeelandia", thans N. V. Stijfsel, en Glucose fabriek „Sas van Gent" in bedrijf werd gesteld. Door de fabrieksdirectie is besloten, dit heugelijke feit op waardige wijze te herdenken en wel tijdens de periode van 6 tot en met 14 oktober a.s. In tegenstelling tot 25 jaar geleden, toen het 25-jarig be staan over de hoofden der werk nemers heen vooral door de af nemers gevierd werd, zal dit maal het accent vallen op de werknemers van het bedrijf. Voor deze begint de viering op 6 okotober a.s., als traditionele huldiging der jubilarissen plaats za) vinden. Twee werknemers met 40 dienstjaren, en vijf werk nemers, die 25 jaar in dienst zijn, zullen door de Raad van Bestuur en directie in aanwezig heid van vele genodigden in het zonnetje worden gezet. Na afloop van deze huldiging zal de jubilarissen een intiem diner worden aangeboden. 's Middags om 2 uur zal het semi-continubedrijf volledig wor den stilgelegd, zodat alle werk nemers van het bedrijf mee kun nen naar Gent, waar in de K-> ninklijkè Nederlandse Schouw burg aldaar een feestprogram wordt aangeboden, dat haar weerga nog niet heeft gevonden. Nederlandse en Belgische caba retartiesten zullen hier samen werken in een grootse revue 1912 —1962. Na afloop der revue wordt aan de werknemers een koffietafel aangeboden, waarna de liefheb bers de gelegenheid wordt gebo den een nachtfeest bij te wonen in hotel „Britannia" te Gent. Op 6 oktober begint in Sas van Gent een étalagewedstrijd, waar voor zich op dit moment reeds een 50-tai winkeliers hebben aangemeld. Aan deze étalage wedstrijd zijn niet alleen voor de deelnememende bedrijven, doch ook voor het plaatselijke publiek aantrekkelijke prijzen te verdie nen. Nadere bijzonderheden hier omtrent zullen nog tijdig worden gepubliceerd. Deze étalagewedstrijd zal ge houden worden tot en met zater dag 13 oktober a.s., welke datum weer geheel in het feestkader is opgenomen. Op deze dag zal er namelijk een muzikaal festival in de gemeente plaats vinden, waaraan medewerking wordt verleend door de drumband uit Terneuzen, de Huzaren uit C:n' de Kon. erkende Harmonie „Ami- citia" uit Steenbergen, het Schal meikorps „Glück-auf" der Staats mijnen Limburg te Hoensbroek, de jeugddrumband „De Schotjes" uit Tilburg en de „Trommelae- ren van Roesendaele" uit Roo sendaal. Indien hiervoor een geschikte plaatsruimte gevonden kan wor den, zal 's avonds een grootse taptoe plaats vinden. Ook de jeugd van Sas van Gent komt uiteraard aan haar trekken. In het sociale gebouw der N. V. zal op zaterdag 13 ok tober a.s, aan de jeugd een feest middag worden aangeboden waaraan o.a. medewerking ver leend wordt door „Pipo de Clown", „Mamma Lou" enz. Om heel de jeugd aan haar trekken te laten komen, zal tweemaal na elkaar dezelfde voorstelling wor den gegeven. Tevens zal zaterdags de uit slag der étalagewedstrijd bekend gemaakt worden en de prijsuit reiking plaats vinden. Tenslotte wordt op zondag 14 oktober nogmaals een voorstel ling gegeven door „Pipo de Clown" en medewerkers. Dit maal voor de kinderen van het personeel der N. V. Stijfsel- en Gluc-sefabriek „Sas van Gent". DE OPENING VAN DE STATEN-GENERAAL EN DE RIJTOER In de stoet ter opening van de staten-generaal op 18 september zullen de Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet gezeten zijn in de calèche, welke vooraf gaat aan de door acht paarden ge trokken staatsiekoets, waarin H.M. de Koningin en Z. K.H. Prins Bernhard gezeten zijn. 's Middags om 15.45 uur zullen Koningin, Prins en de vier Prin sessen een rijtoer maken door de residentie. Vertrokken wordt van Huis ten Bosch. Tijdens deze rijtoer zal even halt worden ge houden bij hotel Terminus, waar vertegenwoordigers van de in Den Haag deze week congresse- rende internationale federatie van gedeporteerden en geïnter neerden uit het verzet gelegen heid zal worden geboden de Ko ninklijkè familie een huldeblijk aan te bieden. De route van de rijtoer luidt als volgt: Huis ten Bosch—Be- zuidenhoutsewegHeerengracht Korte PotenPleinLange Po ten—Hofweg—BuitenhofGra venstraat—Dagelijkse Groen markt—Riviervismarkt—Jan HendrikstraatGrote Markt Grote Marktstraat—Wagenstraat StationswegStationsplein— Rijswijkseplein—ZiekenSpui KalvermarktFluwelen Burg wal—HeerengrachtBezuiden- houtsewegle v. d. Boschstraat 3e v. d. BoschstraatTheresia- straatDe EerenspleinCarel Reinierskade -Bezuidenhoutse- weg—Huis ten Bosch. Om de Europese titels De Rus Vladimir Troussenev heeft het Europese kampioen schap discuswerpen heren ge wonnen met een worp van 57.11 meter. De Nederlander Cees Koch won met een worp van 55.96 meter de zilveren medaille. De uitslag van het discus werpen heren luidt: 1. en Europees kampioen: Vla dimir Troussenev (Rusland) 57,11 meter; 2. Cees Koch (Ned.) 55,96 m.: 3. Lothar Milde (Did.) 55,47 m.; 4. Edmund Piatkovski (Polen) 55,13 m.; 5. Victor Kom- panees (Rusland) 54,74 m. 100 meter heren De Fransman Piquemal werd Europees kampioen Op de 100 meter. De uitslag van de finale luidt; 1. Piquemal (Fr.) 10,4 sec.; 2. Delecour (Fr.) 10,4 sec.; 3. Gam- per (W.-DId.) 10,4 sec.; 4/5. He- bouf (W.-Dld.) en Juskowiak (Polen), beiden 10,4 sec. 100 m-eter dames De uitslag van de finale 100 meter dames luidt; 1. en Europees kampioene Do rothy Hyman (Gr.-Br.) 11,3 sec.; 2. Jutta Heine (Did.) 11,3 sec.; 3. Teresa Ciepla (Polen) 11,4 sec.; 4. Daphne Arden (Gr.-Br.) 11,5 sec.; 5. Hannelore Raepka (Did.) 11,6 sec. Hink-stap-sprong De uitslag van het nummer hink-stap-sprong luidt: 1. en Europees kampioen Jo sef Szmidt (Polen) 16.55 m.; 2. Vladimir Goraiev (Rusl.) 16.39 m.; 3. Oleg Fedossev (Rusland) 16.24 m; 4. Jan Jaskolski (Polen) 16.02 m.; 5. Radoslav Jocic (Z.- Slavië) 15.68 m. De Groningse zwemster, Kor rie Winkel, heeft donderdag in het Helperbad te Groningen een geslaagde aanval gedaan op het Nederlands record 200 meter rugslag (25 meterbaan). In een race tegen het horloge verbeter de zij het op naam van Rini Dobber (HDZ) staande record met 1,1 seconde. Twee tijdwaar- nemers drukten de nieuwe re cordtijd van 2 min. 31,0 secon den af. De derde chronomeier wees 2.31.4 aan. KACHELPIJP ZAT DICHT: BEJAARDE VROUW OMGEKOMEN. Gisteren is in het Binnenzieken- huis te Eindhoven overleden dc 73-jarige weduwe Van T. Mevr. Van T. werd maandagavond in haar woning in het stadsdeel Ton. geren door haar zoon in bewus teloze toestand aangetroffen. Een onderzoek heeft aangetoond, dat de pijp van de kachel in haar wo ning door roet bijna geheel dient zat. De bejaarde vrouw is waar schijnlijk door koolmonoxydevev- giftiging omgekomen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3