Nederlands-Belgische Europese standpunt blijft ongewijzigd Zwendel met maïsimport in West-Duitsland Het verbond (mso) Rode Pimpernel Wetsontwerp bijzondere voorzieningen Westelijk Nieuw-Guinea RADIO EN TELEVISIE PROCES TEGEN O. A. S.-LEDEN Stop 'n tijger in uw tank! De Navarra wordt openbaar verkocht i{. i gezamenlijke standpunt i Ierland en België over de Hen van president De (..Mie voor een Europese poli- I V> unie blijft ongewijzigd ge- ndhaafd. Dat blijkt uit verkla- I i ineen, die de Nederlandse mi- I van Buitenlandse Zaken, I mi'.' Luns, en zijn Belgische col- I i '~<a. Spaak, maandag in Brussel I hebben afgelegd na een „routi- I ne-vergadering" die anderhalf I uur duurde. Wij hebben nogmaals vastge- I field, dat wat betreft de opbouw I van Europa en de wijze van on- derhandelingen met Engeland I onze inzichten gelijk zijn", onder- ,t reepte minister Spaak in ant woord op vragen van journalis ten na het gesprek. Hij voegde hier aan toe, dat er op dit ogen blik geen sprake is van een her vatting van het overleg over de v rgestelde politieke unie tus- en de zes landen van de Euro- I economische gemeenschap hoog niveau. Er is geen en- ooruitgang geboekt. Langs nale diplomatieke kanalen ingegaan welke mogelijk- k i. a i zijn", zei hij. v Spaak deelde voorts ij op 19 en minister ptember besprekin gen zullen voeren met de minis ters Homes en Heath. Gevraagd waarom de twee Benelux-minis ters niet gelijk gaan antwoordde Spaak glimlachend: „Dat zou te pcctaculair zijn". Minister Luns bevestigde, dat de Nederlands-Belgische positie j t a v. de politieke unie en de be- •prrkingen met Engeland onge wijzigd is gebleven. Engeland inen worden van een politieke unie, als het eenmaal lid van de E.E.G. „De construc- ■ie van Europa zal anders zijn afhankelijk van de vraag of er x f zeven landen deel van uit maken", voegde hij hier aan toe. Gevraagd naar hun mening de resultaten van het be- van generaal De Gaulle ii bondskanselier Adenauer rden beide ministers de luitse vriendschap „zeer li '..ui ijk en nuttig" te achten. 1 nil r Spaak voegde hier aan I t hpt verheugend te achten, I dat In :t communiqué over de -P> in gen welke zelf ove- egens onvoldoende be- I s. I ba gegevens geen onder werp \an gesprek met minister 1 a.s uitmaakten de noodzaak I word onderstreept van samen- l working met de overige Euro- P partners op basis van gelijk- L heid. Voor een militaire rechtbank in Parijs is maandag het proces begonnen tegen de 47-jarige An dre Canal, bijgenaamd „De zwar te monocle'die ervan beschul digd wordt, hoofd te zijn geweest van de „actie-, propaganda- en financiële groep" van de O.A.S. in het gebied van Parijs. Tevens staat terecht Jean-Marie Vincent die de leiding zou hebben gehad' van de commando-groep van de O.A.S. die in februari heeft ge tracht, het huis van de Franse minister van Cultuur, André Malraux, met kneedbommen op te blazen. Beide beklaagden kun nen de doodstraf krijgen wegens tegen de veiligheid van de staat gerichte activiteit en poging tot doodslag. De president van de recht bank. generaal André Gardet, gelastte het voorlezen van de ak ten van beschuldiging ondanks de afwezigheid van de voornaamste verdedigers, die uitstel proberen I te bewerkstelligen. Het verzoek om verdaging van het proces dat twee namens de verdediging op tredende advocaten deden werd I afgewezen. De advocaten hadden aange- I voerd dat één van de voornaam I ste verdedigers, mr. Jean Louis I Tixier-Vignancour, van zijn dok- I ter moest rusten en dat de ver- I dediging meer tijd wilde hebben I voor de voorbereiding van haar I zaak. Zoals bekend, verdedigde I mr. Tixier-Vignancour destijds de voormalige O.A.S.-leider ex- f generaal Salan. Na het voorlezen van de akten van beschuldiging dat een half uur in beslag nam, verdaagde de president het proces tot heden. Hij gelastte, dat de verdedigers dan aanwezig moeten zijn. De verklaringen van de minis ters Luns en Spaak over het on gewijzigde standpunt van de twee landen jegens de Europese vraagstukken komen na berich ten van de afgelopen week, vol gens welke de Belgische minister een minder afwijzende houding zou hebben ingenomen jegens de voorstellen voor een politieke unie. In Brussel wordt inmiddels vernomen, dat president De Gaulle een commissie van vier Europese politici op te nemen in het organisatieschema van de po litieke unie, die daarin een uit voerende taak zouden krijgen. Het gesprek tussen minister Spaak en Luns, dat werd gehou den in het ministerie van Finan ciën in Brussel zou aanvankelijk om vijf uur maandagmiddag wor den voortgezet. De twee minis ters verklaarden nu hun ontmoe ting, die tegen half drie was af gelopen, dat er voor verdere be sprekingen geen aanleiding was. Van Nederlandse zijde werd het gesprek bijgewoond door de staatssecretaris vwn Buitenland se Zaken dr. Van Houten, en de Nederlandse ambassadeur in i Brussel, jhr. Teixeira de Mattos. STOP'N TD€€R IN UW TANK* Kooplieden trachten Westduitse staatskas voor 1,9 miljoen mark op te lichten In Bonn is maandag het pro ces begonnen tegen twee kooplie den, die getracht hebben door middel van zwendel met mais- invoervergunningen de West duitse staatskas voor 1,9 miljoen Mark op te lichten. Terecht staan de 27-jarige Wilhelm Schrameyer uit Roxel in Westfalen en de 35- jarige Henrich Pieper, zonder vaste woonplaats. In deze zaak wordt hun alleen ten laste ge legd, dat zij een Hamburgse fir ma voor 43.000 Mark lossings- kosten hebben opgelicht. Volgens de aanklacht wilden de twee kooplieden een hoeveel heid mais in West-Duitsland in voeren, die zogenaamd een ge schenk zou zijn van het Prins Bernhard Fonds aan de Munster- se afdeling van de R. K. organi satie Caritas. Het was de bedoe ling dat het verschil tussen de wereldmarktprijs en de binnen landse prijs, dat normaal in de overheidskas moet worden ge stort doch ingeval van giftzendin gen door de begunstigde mag worden behouden, hoofdzakelijk in de zakken van de oplichters en hun medeplichtigen zou te rechtkomen. Dit verschil be draagt ongeveer 40 tot 50 pro cent. Schrameyer verklaarde maan dag, dat Pieper, die zgn. namens het Prins Bernhard Fonds op trad, en hij bij verscheidene in stellingen waren geweest om een .begunstigde" te vinden. Nadat zij niet geslaagd waren bij het Jezuitenklooster in St. Blasien en het „Deutsche Studentenwerk", vonden zij tenslotte het hoofd van de afdeling Munster van Ca ritas, mgr. Holling, die hun be- doelingen kennelijk niet doorzag, bereid tot medewerking. Door met diens naam te schermen wisten de twee oplichters hoge ambtenaren in Bonn te bewegen tot afgifte van de nodige vergun ningen. Van de te incasseren 1,9 miljoen Mark zou de organisatie van mgr. Holling 300.000 Mark krijgen, de Jezuitenpater Fuhr- man uit Munster 50.000 Mark voor zijn orde en Pieper 20.000 Mark als provisie. De rest zou Schrameyer geheel opstrijken. De uitvoering van het plan liep echter in de laatste fase vast, doordat een geldschieter arg waan kreeg. Hij ontdekte name lijk op de lijst van mensen, die „officieel" zouden worden begun stigd, ook de naam van een café juffrouw uit Bonn. Door zijn toe doen kwam de zaak aan het rol len. Men verwacht dat het proces nog tot het midden van de vol gende week zal duren. Rus pleit voor een internationaal verbod voor kernproeven op grote hoogte in V.N.-commissie In de V. N.-commissie voor het vreedzaam gebruik van de ruim te heeft de Russische afgevaar digde Piaton Morozof maandag gepleit voor een internationaal verbod voor kernproeven op gro te hoogte. Naar zijn mening heeft de Amerikaanse proef van 9 juli een radio-actieve gordel ge schapen, die het ruimte-onder zoek belemmert. Hij wil interna tionale samenwerking bij het on derzoek van de ruimte, dat hij een zaak van de gehele mensheid noemde. Dit onderzoek diende uitsluitend een overheidsaangele- genheid te zijn. De tijger, symbool van kracht en snelheid. ESSO EXTRA, de ben zine die het waar maakt: méér kracht, fellere ac celeratie, geen gepingel. Ook voor uw auto. Ont dek, ervaar, geniet van plezieriger autorijden in ieder opzicht: TANK ESSO EXTRA! vau de door BARONESSE ORCZY 44) Nadruk verboden. Enorme belangstelling voor Amerikaanse kruiser Het Amsterdamse publiek heeft zondagmiddag storm gelopen voor de Amerikaanse kruiser ■Hewport News", die tijdens het bezoek aan de hoofdstad enkele uren te bezichtigen was. Naar schatting 2000 wilden va* de ge- ".heid gebruik maken eens I ru op een groot Amerikaans sorlogsschip rond te kijken. Met bootjes werden ze vanaf steiger '4 in groepen naar de kruiser ge- 'racht. Omstreeks half vier be- "I het wachten ongeveer 300 ingens te vervelen. Zij gingen 'ringen, waardoor enkele kinde ren onder de voet dreigden te orden gelopen. Een bereden politieman heeft toen met de gummiknuppel de orde moeten herstellen. Pere Lenègre had vanuit zijn schuilplaats alles gehoord wat er de laatste minuten in het ver trek plaats greep. Natuurlijk had hij precies geweten wat hij ver- kon- want niet eerder u bezit genomen van de schuilplaats achter de kleerkast, dan toen mylord eveneens het vertrek was binnengekomen en hem toen vertelde van zijn plan nen niet alleen voor père's eigen veiligheid, maar ook voor die van petite maman en Rosette die in groot gevaar zouden kun nen verkeren als de oude man het voorbeeld van Pierre volgde. Mylord vertelde hem, met de hem eigen luchthartigheid, dat hij de spionnen van het comité ontglipt was. „Ik doe dat heel gemakkelijk, weet je", legde hij uit. „Ik korri in mijn kamers in de Rue Joli- vet, verander mezelf in een snui vende, gebochelde vioolmaker en wandel onder de ogen van de spionnen het huis weer uit. In de naastbijzijnde herberg zijn mijn Engelse vrienden in verschillende vermommingen steeds gereed mij te helpen: minstens een stuk of zes zijn nooit ver van mij van daan voor 't geval ik hen nodig mocht hebben." Dit half dozijn Engelsen kwam spoedig een voor een: de een zag eruit als kolensjouwer, de ander als een zachtaardig musicus, een derde als een koetsier. Maar zij liepen allen regelrecht het huis binnen en waren spoedig in no. 12 verenigd. Hier werden nieu we vermommingen aangetrokken en weldra zag een troepje van de Republikeinse Garde er even echt uit, als iets ter wereld. Père Lenègre moest bekennen dat, ofschoon hij zelf gezien had hoe mylord zich in burger Rouget veranderde, hij nauwelijks zijn Ogen geloven kon, zo volkomen was de gedaanteverwisseling. „Het spijt mij zo innig, dat ik u zo verschrikt en overrompeld heb, petite maman", besloot my lord vriendelijk, „maar ik wist geen andere weg om u en Roset te uit het huis te krijgen en die stomme sergeant en zijn mannen te kunnen achterhalen. Ik wilde in hem niet het minste vleugje argwaan opwekken, en indien hij mij naar de geschreven bevelen KENNEDY - KWAAD - BRAK GESPREK AF MET WESTDUITSE AMBASSADEUR GREWE De diplomatieke correspon dent van het Amerikaanse week blad „Newsweek" heeft uit Washington melding gemaakt van een onaangename stemming, die zou zijn gerezen tussen pre sident Kennedy en de Westduitse ambassadeur Grewe, die kortge leden is vervangen. De oorzaak hiervan is volgens deze correspondent het feit dat ambassadeur Grewe de Ameri kaanse president, die zou hebben aangedrongen op het tot stand- komen van meer technisch con tact tussen Oost- en West-Duits land, zou hebben „onderhouden" over het gevaar van onderhande lingen met de communisten. In dit gesprek zou ambassa deur Grewe aan president Ken nedy hebben verteld, dat bepaal de Amerikaanse functionarissen de Chinese communisten als „landbouwhervormers" hebben betiteld. Volgens de correspondent heeft president Kennedy het ge sprek toen in een onaangename stemming afgebroken. Adviseurs van de president verklaarden de president nog nooit zo kwaad te hebben gezien als daarna. O Rond London Airport is zon dagavond een „blauwe regen" uit een heldere hemel neerge daald. De oorzaak was blauwe verf die door straalvliegtuigen tijdens een demonstratie was ge bruikt om de uitlaatgassen te kleuren. De verf werd vrijwel onmiddellijk inktblauw water. Na de demonstratie ter ge legenheid van de luchtvaartten toonstelling in Farnborough viel er een nieuwe regenvan klachten. gevraagd had, waarop hij wacht te, of als zijn korporaal eerder terug was gekomen dan ik ver ondersteld had, dan zouden er natuurlijk heel wat moeilijkheden ontstaan zijn. Maar zelfs dan", voegde hij er met de hem eigen zorgeloze luchthartigheid aan toe, „zou ik er nog wel weer een maniertje op gevonden heb ben om die bruten beet te nemen." „En nu", besloot hij met meer nadruk, „is het zaak om aleer de poorten gesloten worden buiten Parijs te geraken. Pére Lenègre, neem je vrouw en dochter mee en loop kalm het huis uit. De sergeant en zijn manschappen hebben hun post in de Rue Joli- vet niet verlaten, en niemand anders kan je gevangen nemen Ga regelrecht naar de porte de Neuilly, en wacht aan de andere zijde kalm in het kleine café op de hoek, totdat ik kom. Houdt jullie oude passen voor de wach ter gereed; gij waart pas op de lijst als „verdacht" geplaatst vanmorgen, en dat is niet be kend. In ieder geval zullen eni ge onzer in de buurt zijn om je te helpen als dat nodig is." „Maar, mylord", stamelde père Lenègre, „en uw vrienden „Ja, man", antwoordde Blake- ney luchtig, „heb ik niet al vaker gezegd, nooit over mij of mijr. vrienden te tobben? Wij hebben meer manieren dan één om die brute regering van jullie om de tuin te leiden. Al waaraan je te denken hebt is aan je vrouw en je dochter. Ik ben bang dat ma man niet meer mede kan nemen dan wat zij aan heeft, maar wij zullen doen wat we kunnen on. het haar gemakkelijk te maken, totdat we haar volkomen in vei ligheid hebben gebracht in •ft Radio Moskou heeft maan dag gemeld, dat als gevolg van een tyfoon in het gebied onge veer 320 kilometer ten noorden van Wladiwostok een aantal ste den is overstroomd. Ook kwamen grote oppervlakten landbouw gronden onder water te staan, waarbij collectieve landbouwbe drijven aanzienlijke schade oplie pen. ft Een vrouw, gevolgd door drie. jongemannen, kwam maandag een studentencafé in Parijs bin nen, haalde een sigaret te voor schijn en opende haar tas als om naar lucifers te zoeken. Ze diepte echter gebakjes en allerlei zoe tigheid op die ze in snel tempo naar de man aan de kassa wierp. Terwijl deze uitgeschakeld was haalden de jongemannen de la van de kassa leeg en de vier die ven maakten zich met hun buit van 4.000 nieuwe franken uit de voeten. ft Het bevolkingscijfer van In dia is in de afgelopen tien jaar met 78.000.000 toegenomen tot 439.235.000, een stijging van 21,5 procent. Daarbij zijn voor het eerst de voormalige Portugese en Franse gebieden Goa en Pondi- cherry meegerekend. Bij de Tweede Kamer is giste ren een wetsontwerp ingediend waarin bijzondere voorzieningen worden voorgesteld die kunnen bijdragen tot het in stand hou den van het bevoorradings- en distributie-apparaat in Westelijk Nieuw-Guinea. De memorie van toelichting is ondertekend door de minister van Financiën en door de minister en de staats secretaris van Binnenlandse Za ken. Het ministerie van Financiën deelt over dit wetsontwerp mede, dat de minister van Financiën daarin wordt gemachtigd gedu rende een overgangsperiode voor de Nederlandse Staat verzeke ringsovereenkomsten te sluiten met bedrijven, die in Nieuw- Guinea zijn gevestigd of aldaar werkzaam zijn, waarbij onder nemers zich kunnen verzekeren SCHIP BELAST MET SCHULDEN DOOR ARGENTIJNSE REDER IN DE STEEK GELATEN De „Navarra", het 7.000 brt. metende Argentijnse vrachtschip, dat sinds 10 februari van dit jaar op boei 77 in de Rotterdamse Waalhaven aan de ketting ligt, zal naar alle waarschijnlijkheid op de 26e september a.s. in een openbare rechtszitting het dood vonnis worden uitgesproken. De 20 jaar oude Liberty wordt dan ten bate van de schuldeisers openbaar verkocht en men mag aannemen dat dit het trieste ein de zal betekenen van een schip dat belast met vele schulden in de steek werd gelaten door haar Argentijnse reder. Men verwacht dat het haveloze oude schip altijd nog wel genoeg zal opbrengen om de schuldeisers schadeloos te stellen. Op 10 januari voer de „Navar ra", beladen met rijst en schul den, de Westerschelde op en koos ligplaats voor de rede van Vlis- singen. Antwerpen wenste de „Navarra" niet toe te laten alvo rens een garantiesom was be taald. De rederij, de Anthares Maritima in Buenos Aires, rea geerde niet op de vele telegrafi sche verzoeken van de kapitein om geld over te maken. De ga rantiesom kon dus niet worden betaald en de toestand werd zelfs zo penibel dat de bemanning zonder proviand en brandstof kwam te zitten. Tot overmaat van ramp moest het schip de Vlissingse haven binnengesleept worden omdat het gevaar ople verde voor het scheepvaartver keer op de Westerschelde. De be manning betaalde zelf de sleep- gelden. Vanwege de zware schulden last aan Nederlandse en Belgi sche firma's legde de deurwaar der het schip op 11 januari aan de ketting. Begin februari wer den de verschillende beslagen op het vaartuig opgeheven om de kapitein gelegenheid te geven in Rotterdam de voorraad rijst te lossen, waar het op 9 februari ligplaats koos bij Citex havenbe drijf. In de Maasstad werd de „Na varra" opnieuw aan de ketting Engeland bij Pierre." Noch père Lenègre, noch petite maman, noch Rosette kon o'p d i ogenblik een woord uitbrengen, want tranen verstikten hen, maa. plotseling knielde petite mam: voor mylord neer en zijn sla> hand in haar bruine gerimpeld handen nemend, kuste zij die eei biedig. Hij lachte en beknorde haar daarvoor. „Ik moest uit dankbaarheid voor u knielen, petite maman", zei hij ernstig, „gij waart gereed je oude man voor mij op te of feren." „Gij hebt Pierre het leven ge red, mylord", zei de moeder een voudig. Een minuut later waren père Lenègre. en de beide vrouwen gereed om te vertrekken. Reeds waren mylord en zijn ridderlijke Engelse vrienden bezig zich zelf in de gedaante te steken van ruwe werklieden of echte bur gerluitjes. Dadelijk toen de deur van no. 12 achter de goede mensjes was gesloten, vroeg Tony aan zijn chef: „Wat moet er met die drie ongelukkige soldaten gebeuren, Blakeney?" „Oh, die zullen het wel die 24 uur uithouden. Zij kunnen niet verhongeren in die tijd, en dan zal de concierge wel tot de con clusie gekomen zijn dat er iets niet in de haak is met no. 12 en zal hij wel eens komen onder zoeken hoe de zaken staan. Zijn ze stevig gebonden?" „Met proppen in de monden bovendien!" riep een van de an deren uit. „Interessant is het leven, Blakeney!" voegde hij er geestdriftig aan toe, „dat was een knap stuk werk!" (Wordt vervolgd.) gelegd. Men heeft sindsdien nog wel gepoogd schuldeisers en reders tot een vergelijk te bren gen, maar het bleef bij pogingen. Intussen bleef de „Navarra" als een spookschip in de Waalhaven liggen. Toen duidelijk werd dat de rederij zich volledig van het schip en vooral van de schulden had gedistancieerd, werd besloten het schip executoriaal te verko pen, op 23 mei in openbare rechtszitting te Rotterdam. De gerechtelijke verkoop werd ech ter afgelast want de krediteuren kregen plotseling weer hoop toen bekend werd dat de rederij van de „Navarra" wellicht toch nog met verantwoorde voorstel len zou komen. De onderhande lingen raakten echter definitief in het slop en het begint er op te lijken dat thans geen pardon meer mogelijk is. tegen molestrisico en politiek risico indien zij ter dekking daarvan elders geen verzekering hebben kunnen sluiten. Voor de ze overeenkomsten zullen de voorwaarden en de premies nog nader door de minister worden vastgesteld. Deze verzekeringsovereenkom sten, die voor 1 januari 1963 moeten zijn aangevraagd, kun nen geen langere looptiid heb ben dan van een jaar. Zij kun nen worden beëindigd wanneer het verzekerde risico weer elders gedekt kan worden. Bij het bepalen van de ver zekerde waarde wordt rekening gehouden met een jaarlijkse af schrijving van 10 procent voor bedrijfsruimte, schepen en vlieg tuigen, en van 20 procent voor de overige bedrijfsmiddelen. De verzekerde draagt een eigen risico, dat voor bedrijfsmiddelen en bedrijfsruimte 50 procent van de verzekerde waarde bedraagt. Dit risico komt ten laste van de verzekerde voordat op grond van verzekering uitkering plaats vindt. De verzekeringsmogelijkheid is beperkt tot investeringen die voor I juli 1962 hebben plaats gevonden en tot investeringen, de nodig zijn voor de vervanging van voor die datum aanwezige bedrijfsmiddelen, bedrijfsruimte en voorraden. Bij het ministerie van Finan ciën zal een „register molestver- zekering Nieuw-Guinea" worden gehouden. In Nieuw-Guinea is al een begin gemaakt met de voor bereidende werkzaamheden voor de verstrekking van de gegevens. De minister van Financiën wordt voorts gemachtigd vorde ringen op het gouvernement van Nederlands Nieuw-Guinea, die opeisbaar zijn geworden voor de datum waarop het Nederlands bestuur over dit oebied zal zijn geëindigd en die als gevolg van de bestuursoverdracht oninbaar zijn, uit 's Rijks kas aan recht hebbenden uit te betalen. DONDERDAG 13 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Klass. orkestmuziek (gr.); 7.45 Morgengeb. en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.03 Klass. muz. (gr.); 10.15 Morgendienst; 10.45 Gees telijke liederen (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke lie deren; 12.00 Middagklok; 12.04 Licht instrumentaal kwartet met zangsolisten; 12.25 Voor de boe ren; 12.35 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.38 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Impressies uit het Caraïbisch gebied; 13.20 Platennieuws; 13.30 Licht orkest met zangsolisten; 14.00 Metropole-ork.; 15.40 Mo derne muziek (gr.); 15.30 Licht ensemble; 16.00 Bijbeloverden king; 16.20 Alt en clavecimbel; 16.35 Lichte gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte gram.; 17.20 Country-Western- en Hill- billymuziek (opn.); 17.40 Beurs berichten; 17.45 Koorzang (gr.); 17.55 Licht ensemble; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Vocaal en semble; 18.50 Lezing; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Geeste- HET NEERSCHIETEN VAN DE CHINESE U-2 Volgens betrouwbare Oosteuro- pese kringen in Peking heeft een leidende communistisch-Chinese functionaris aan communistische collega's verteld, dat het boven China neergeschoten U-2 vlieg tuig „met niet-conventionele middelen" werd neergehaald. Een nadere toelichting gaf de betrokken functionaris niet. De Chinese zowel als de Rus sische pers besteedde maandag grote aandacht aan het neer schieten van de U-2. Het communistisch-Chinese „Volksdagblad", het orgaan van de Chinese communistische par tij, schreef, dat de vlucht van dit toestel „duidelijk nauw ver band houdt met het bezoek aan Formosa van generaal Taylor, de militaire adviseur van president Kennedy, die persoonlijk ver trouwelijke instructies aan Tai wan heeft gegeven". Ook de „Izvestia", het blad van de Sowjet-regering in Moskou, opperde de mogelijkheid, dat de V. S. verantwoordelijk zijn voor de vlucht. De „Prawda", het orgaan van do Sowjet-communistische par tij, bracht daarentegen op de voorpagina slechts een bericht van acht regels over het gebeur de. Intussen heeft 't Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken de discussie over het geval gesloten. Tijdens een persconfe rentie verklaarde de woordvoer der van dit ministerie, dat het geen enkele zin heeft om verder over deze kwestie te praten. lijke liederen (gr.); 19.30 Radio krant; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Nederlandse ensembles; 20.45 Klankbeeld; 21.00 Klass. muziek (gr.); 21.30 Kerkorgel concert; 22.00 Muziek voor mil joenen (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boek bespreking; 23.00 Pianorecital; 23.20 Boekbespreking; 23.45 Gr.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Och- tendvaria (gr.); 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gr.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.); 9.40 Mor genwijding; 10.00 Arbeidsvita minen (gr.); 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Populaire klass. muziek; 12.00 Amus. muz. en zangsolisten; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Lichte gram.; 12.50 Europese atletiek-kampioensch. te Belgrado; 13.00 Nws; 13.15 Meded., act. of gram.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Dansork. en zangsolisten; 14.00 Omroep- dubbelkwartet; 14.15 Klassieke kamermuziek; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Zangrecital; 15.30 Extra Vitaminen (gr.); 16.00Rid ders van deze tijd, klankbeeld; 16.25 Gram. muz. voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Ham mondorgelspel; 18.00 Nws.; 18.15 Europese atletiek-kampioen schappen te Belgrado18.25 Pro menade-orkest en zangsolist. 18.55 Gesproken brief; 19.00 Car rousel, licht progr.; 19.55 Euro pese atletiek-kampioenschappen te Belgrado; 20.00 Nws.; 20.05 Festival van Vlaanderen; 21.15 Een menuet ter herinnering, hoorspel; 22,30 Nws.; 22.40 Actu aliteiten; 23.10 Romant. muz.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Amusementsmuz.12.30 Weerbericht; 12.35 Amusements orkest en zang; 12.50 S. O. S.-be- richten; 13.00 Nws.; 13.15 Ka- mermuz.; 14.00 Aida, opera (3e en 4e bedrijf); 15.15 Pianorecital 15.30 Orkestconcert; 16.00 Beurs berichten; 16.06 Operettemuz. 17.00 Nws.; 17.15 Lichte gram. muz.; 17.50 Klavecimbelrecital; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Gram. muz.; 19.00 Nws.; 19.40 Gram. muz.; 19.50 Vrije Poli tieke tribune; 20.00 Amusements orkest, koor en solisten; 21.00 Lichte gram. muz.; 21.30 Lichte orkestmuz.; 22.00 Nws.; 22.15 Lichte muz.; 22.55-23.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED. (T. V.): 17.00-19.00 Eurovi- sie: Europese atletiekkampioen- schappen te Belgrado; 20.00 Journaal; 20.20 Televizier; 20.30 Autobussen, filmdocumentaire; 21.00 De sjaal, detective-film (dl. 2 en 3); 22.10-22.40 Tsjechisch folkloristisch ensemble. BELGIË (VI.): 15.00-19.00 Euro visie Belgrado: Europese atle- liekkampioenschappen; 19.30 Gram. muz. voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.30 Takojo, film; 20.55 Onweer (Wetterleuchten), spel; 22.25 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5