PAX SOWTETICA BINNENLANDS NIEUWS Philips in het strijdperk tegen Albert Heyn en Simon de Wit Het verbond RADIO EN TELEVISIE Rode Pimpernel Pagina 5 Geen wereldvrede9 zoals Rusland deze zich voor ogen houdt Dinsdag 11 september 1962 OF V R [J E ZEEUW liet zogenaamde wereldcongres voor algemene ontwapening in Moskou onder supervisie van premier Nikita Chroesjtsjef en iet ieh noemende wereldjeugdtestival in Helsinki in de Finse hoofdrad zijn overigens met zonder strubbelingen van anti communistische zijde achter de rug en gingen de communistische ocscniedenis in om naamloos en roemloos te rusten. Beide evene- I menten hebben de westerse wereld nog eens goed voor ogen gesteld, dat het leidend beginsel van de communisten ondanks alle schone schijn nog altijd geen verandering heeft ondergaan. In alle toonaar den werden de oude leuzen herhaald; „Proletariërs aller landen ver enigt u en: „Zonder communisme géén wereldvrede". Zowel in Moskou alsook in Helsinki, werden wij er metterdaad aan herin- nerd, dat de communistische moraal van haar plichtsgetrouwe vol gelingen en aanhangers eist: „de vijanden te haten, niet alleen in I hi met woorden, doch ook middels daden" en dat de communist en liefst ook de congresganger moet aanvaarden, hetgeen hierover wordt gezegd in het boek, getiteld: „De grondslagen van de commu- I nistiscne moraal", door A. Schischkin. Dl, GEBRUIKELIJKE CAMOUFLAGE Politici van naam die zich zelf respecteerden uit het Westen, waren dan ook op deze openbare ommunistische maniiestaties van hamer en van sikkel, niet I aanwezig. De vredelievenden in het Kremlin waren dus „onder ons" en zij voerden hun vredesplannen j ter. tonele onder regie van iiu oesjtsjef. De „voorstelling" I werd bijgewoond door ongeveer I 2200 gedelegeerden, afkomstig I de Aziatische en Afrikaanse I 1 den, rit de landen deel uitma- kende van het „rode blok", uit de „neutrale" staten, terwijl onde de aanwezigen ook werden opt; merkt mevrouw pro fessor dr. Klara-Maria Fassbin- der, de Lutherse bisschop dr. Niemöller, beiden uit West- Duitsland; de Engelsen ds. Col lins en de labourafgevaardigde Ml Lierman en om niet te vergeten, de Amerikaan Homer A. jack. Het congres werd ge opend met het voorlezen van een speciaal telegram, afkomstig van d Enge1.se noogleraar professor dr. Bertrand Hussel, de man van het „liever rood dan dood", waarna de eregast ter conferen tie, de beminnelijke Nikita Chroesjtsjef, de rode czaar (die, ter gelegenheid van dit congres zijn schoenen had achtergelaten in zijn bungalow in de Krimi, I het woord verkreeg. DE REDE VAN DE bOVV.) ET-PREMIER l Zijn redevoering van 2 uren I was ei een, overlopende van I „melk en honing" en Nikita I sprak herhaaldelijk over „vrede", een vrede overigens naar Russi- sche begrippen. Een vrede, een wereld, staande in het teken van de Pax Sowjetica", het geheel bekroond met de rode sikkel en I hamer. 1 Alleen een zodanige vrede i bleek in de ogen van de Sowjet- premier genade te vinden. Bij af wijzing ervan dreigde „de oorlog, zoals deze wordt voorgestaan en bevorderd door het Westen, door het kapitalisme en door het kolo nialisme". Chroesjtsjef deelde na deze inleidende bespreking zijn redevoering in verschillende punten in, welke kort samen gevat op het onderstaande neerkwamen DE GEVOLGEN VAN DE NIEUWE STRALINGSGORDEL De cabine, waarin nar men hoopt de Amerikaanse ruimte vaarder WaLter Schirra nog deze maand rond de aarde zal draai en, zal door dodelijke stralings gordels gaan, die veroorzaakt zijn door de kernproef, in juli van dit jaar door de Amerikanen op grote hoogte genomen. Dit staat in een gemeenschap pelijk verslag van de Ameri kaanse commissie voor kern energie, het bureau voor lucht en ruimtevaart en het Ameri kaanse ministerie van Defensie. Het verslag geeft gegevens, ver kregen na bestudering van de kunstmatig ontstane stralings- gordel. Het onthult onder meer het volgende Het „radiolawaai" dat door de nieuwe gordels wordt uitgezon den vormt geen „belangrijk pro bleem" voor de radio-astrono mie. Sommige buitenlandse ge leerden waren er bang voor ge weest dat dit wel belangrijke vraagstukken zou opwerpen. De onderste laag van de gor dels bevindt zich op een afstand van 320 km van de aarde, de bo venste op een afstand van 1120 km Hier gaan de gordels over in de „natuurlijke" van Allen- gordel. De twee Russische kosmonau ten. die kortgeleden rond de aar de hebben gedraaid, zijn maar aan zeer weinig straling onder hevig geweest. Een „behoorlijk aantal" toe komstige ruimteproeven zal ge- w')Kigd moeten worden om i ®cnade te voorkomen zoals de drie satellieten, die thans rond de aarde cirkelen, hebben ge- I leden. Znals bekend werden de zon necelbatterijen van deze satel lieten beschadigd. 1. dat de U. S. S. R. kernwapens bezit van 100 en meer mega- tonnen, doch dat deze en soortgelijke wapens in de toe komst slechts bestemd zouden zijn om de „vrede" te dienen; 2. dat er ernstig gevaar bestaat voor een derde wereldoorlog, doch dat dit gevaar niet werd veroorzaakt door de Sowjet- Unie doch door het kapitalis tische Westen; 3. dat de Verenigde Staten van Noord-Amerika er goed aan zouden doen (dit in het belang van zijn sprekers vrede) alle bestaande Amerikaanse steunpunten op ander dan op Amerikaans grondgebied ge legen gebied, op te heffen en te ontbinden; 4. dat het atoomonderzoek en de proeven daarop betrekking hebbend en uitgaande van de Amerikanen, de wereldvrede in ernstig gevaar brachten; 5. dat een uit te oefenen con trole op een soortgelijk onder zoek en de proeven daarmede van Rusland, maar uit te oefenen door de Westelijke mogendheden of door zoge naamde neutrale waarnemers, door Nikita Chroesjtsjef als een zekere vorm van vijande lijke spionnage zou worden beschouwd; 6. dat het vredesverdrag met Duitsland en de instelling van een „vrije stad Berlijn" er dienden te komen en zo niet, dat Rusland dan zou overgaan tot het sluiten van een afzon derlijk verdrag met de Duitse democratische republiek (D. D. R.), terwijl dan meer Rus sische druk zou worden aan gewend dan voorheen in het vraagstuk Berlijn het geval was geweest en dat de gealli eerde troepen aldaar uit het stadsbeeld dienden te verdwij nen en plaats moesten maken voor militaire eenheden van kleine landen (België, Neder land en Denemarken). EN WAT HIJ VERZWEEG De rode czaar op kousevoeten verzweeg: 1. dat hij de Europese Economi sche Gemeenschap (E. E. G.) betitelde als een instelling voor oorlogsdreiging, een poli tiek samenspel van Westerse landen, die een oorlog zouden voorstaan; 2. dat volgens de zienswijze van Chroesjtsjef onder „co-exis tentie" niets anders moest worden verstaan dan een „ver scherpte klassestrijd"; 5. dat Rusland, in strijd met de gemaakte afspraken, in de herfst van 1961 de atoomproe- ven hervatte en de wereld be dreigde met een 500 megaton atoombom; 1. dat Rusland het land is met de hoogste uitgavenpost ten behoeve van de bewapening en dat zijn leger aan man sterkte, aan mankracht, het grootste aantal militairen on der de wapenen heeft; 5. dat Berlijn geen Russisch ter ritorium is. De hier zojuist genoemde vijf punten kwamen echter wel en zeer uitvoerig ter sprake in de vier geheime commissies uit het congres. In deze commissiever gadering „top-secret" werd eveneens uitvoerig gesproken over het geschil dat bestond tus sen Nederland en Indonesië in zake de kwestie Nieuw-Guinea. volgens de Sowjet-premier be stond er een zekere overeenstem ming met de zaak Berlijn, alhoe wel in die zaak partijen uit an dere deelnemers bestonden en dat in de Berlijnse kwestie te zyner tijd de kaarten anders zou den worden geschud en uitge reikt dan in de zaak van Nieuw- Guinea het geval was geweest. HELSINKI 14.500 jongeren uit 144 landen waren naar het wereldjeugdtesti val in Helsinki, de hoofdstad van Finland, gekomen en ook hier waren de afgevaardigden voorna melijk afkomstig uit Azië en Afrika en uit de landen staande onder een communistische dicta tuur. Tn Helsinki kwam men bij een om in „vrede en in vriend schap" met elkander van gedach ten te kunnen wisselen. Voorop gesteld zij echter, dat een vrije meningsuiting voor de afgevaar digden aan dit festival met be stond en dat scherpe op- en of aanmerkingen van de zijde van de gedelegeerden en gericht aan het adres van het internationaal communisme en of aan het adres van Rusland werden overstemd door goed getrainde spreekkoren welke, met kreten als „imperia list en fascist" de protesterende afgevaardigden overschreeuw den. Een Afrikaans student van de Loemoemba-universiteit in Mos kou, en als gedelegeerde op het „festival van vrede en van vriend schap" aanwezig, verklaarde na afloop ervan desgevraagd dat Iiij op dit festival geen atmosfeer des vredes had kunnen ontdek ken, doch wel die van de koude oorlog. Vanuit Oost-Duitsland, de D. D. R., kwamen vijfhonderd jongeren per schip naar Helsinki. Slechts een klein aantal hunner mocht van boord en werd in aansluiting daarop per autobussen naar de conferentieplaats gebracht. Van dit kleine aantal uitverkorenen verzochten er na afloop van het wereldjeugdtestival 37 om poli tiek asyl. Zeven en dertig Oost- duitse jongeren bleven in Finland achter en wensten niet meer naar het rode paradijs van Ulbricht te rug te keren. VREDE ONDER DWANG Ontvoerd werd en nog wel in het centrum van Helsinki, een 18-jarig Oostduits meisje, af komstig uit Dresden, dat als af gevaardigde naar Helsinki kwam. Het was haar opzet, om zich door middel van dit jeugdfesti- val met haar verloofde die reeds bij een vroegere gelegen heid uit de D. D. R. was ge vlucht te verenigen. De Oost- Duitse jeugd-delegatie naar Fin land werd echter vergezeld van een sterk escorte van Oostduitse beambten van de „Staatssicher- heitsdienst" (S. S. D.). Enkele dier beambten arresteerden het meisje, toen zii in Finland voet aan wal had gezet, om haar vluchtplan ten uitvoer te bren gen. Men bracht het kind over naar het schip, dat uitgerekend de naam droeg van „Völker- freundschaft". In Oost-Duits land aangekomen zal zij zich voor haar „misdaad" hebben te verantwoorden. Onder de aanwezigen bij dit „festival", troffen we ook aan de Westduitse Lutherse bisschop dr. Niemöller, eens duikbootka pitein. Hij bezocht Helsinki en Moskou. Zowel de vredesconferentie als het jeugdfestival hebben nog maals aangetoond wat het com munisme werkelijk beoogt, al thans voor degenen die ogen en oren wijd open hadden. Men zij gewaarschuwd, want volgens de communistische mo raalleer moet ieder zijn tegen standers niet alleen met woor den, doch ook met daden haten. In deze leer is geen plaats voor halfzacht gezwam in de ruimte van een aantal politiek- verdwaasden, oo;k niet voor vers brood voor tien uur door uw bakker afgeleverd, nog minder voor een vijf en veertigurige werkweek en zeer zeker niet voor slappelingen. (Nadruk verboden.) SUOMI, Helsinki, sept. 1962. PRINS BERNHARD SPREEKT OVER ACTIE NATIONAAL THUISFRONT In een extra NTS-uitzending op vrijdagavond 14 september na het journaal zal Prins Bernhard in zijn kwaliteit van voorzitter van het Nationaal Thuisfront in 'n korte toespraak enkele mede delingen doen over de plannen van het Nationaal Thuisfrontn a e kassier, met betrekking tot de Neder landse militairen in Nieuw- Guinea. Onmiddellijk hierna zal Joop van Zijl een interview heb- WISSELTRUC LEVERDE 1050 OP De 28-jarige C. G. Smeenk, kas sier van 't A.N.W.B.kantoor aan het Surinameplein in Amsterdam is vrijdag waarschijnlijk 't slacht offer geworden van een wissel truc, die een onbekend gebleven vrouw van ongeveer 35 jaar 1050 heeft opgeleverd De kassier heeft tegenover de politie verklaard, dat de vrouw, met een Oosters uiterlijk, tien bil jetten van 50 Duitse marken aan bood, terwijl zij verschillende ta len door elkaar brabbelde. Toen de kassier de vrouw Nederlands geld voor haar marken wilde ge ven, kwam zij achter de balie staan en begon zelf in de geldlade te grijpen. Vervolgens pakte de vrouw haar marken weer en ver trok zij met de mededeling dat zij een tolk ging halen. Toen de kassier zijn kas contro leerde miste hij 10.000 dinar en 1100 Zwitserse franken. „Ik heb me laten overbluffen, ik ben waarschijnlijk het slacht offer van een wisseltruc gewor BOEKHOUDER VERDUISTERT ƒ17.000 - De recherche van het hoofdbu- ben met mevrouw Eekhout, de reau van politie in Rotterdam echtgenote van de commandant I heeft vrijdag de 27-jarige boek- van de Nederlandse strijdkrach- houder W. D. van R. aangehou- ten in Nieuw-Guinea, generaal den in verband met een verduis- Eekhout. De uitzending is gelijk- tering van ruim 17.000 ten na- tijdig in het radioprogramma dele van zijn werkgever ,een Rot- van de K. R. O. te beluisteren. 1 terdamse coöperatieve inkoopver. Albert Heyn is niet van plan me markt open in Nederland, zo zijn acties, waarbij bepaalde duurzame gebruiksartikelen met grote kortingen voor het publiek verkrijgbaar worden gesteld, te staken, nu de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken tegen dit grootwinkelbedrijf in het strijd perk is getreden. Het Eindhoven- se bedrijf heeft namelijk de prij zen van zijn mixers verlaagd tot beneden de prijs, die Albert Heyn voor dit artikel berekent. Phi lips heeft laten weten, dat hij ieder bedrijf van buiten de elek trotechnische branche, dat dit terrein betreedt, zal bestrijden. Albert Heyn zegt, dat men op de oude voet zal voortgaan „met de markt open te breken". Door een andere, betere distributie- methode en kleinere winstmarges is dit mogelijk, aldus het levens- middelenbedrijf. Men wees ons er van deze zijde op, dat zich kort geleden een zelfde geval heeft voorgedaan toen Albert Heyn tegen een lage prijs een personenweegschaal beschikbaar stelde en een groot warenhuis (V. en D.) daarop reageerde met ditzelfde artikel nog iets goed koper te brengen. Er ligt voor dit soort goederen nog een enor- Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT van de door BARONESSE ORCZY 43) Nadruk verboden. ant- Natuurlijk, burger' woordde de sergeant. „Nu dan, burgeressen schiet op". Nogmaals klonk er gestamp van zware voeten over de stenen trappen en gangen. Een troep soldaten van de Republikeinse Garde, met twee vrouwen in hun midden, gevolgd door een lid van het Comité van Openbare Veilig heid, een sergeant, een korporaal en nog drie mannen verwekten veel angstige nieuwsgierigheid, toen zij de trappen van de vijfde verdieping afgingen. Bleke, angstige gezichten gluurden schichtig door de deur openingen bij het horen van de luide stappen die van boven kwamen, maar verdwenen haas tig weer op het gezicht van de ruige koppen en driekleurige ko karden. De sergeant en de drie solda ten bleven op post onder aan de trap binnenshuis. Toen gaf bur ger Rouget bars bevel om verder te gaan. Het scheen vreemd dat hij bijna een dozijn mannen no dig zou hebben om twee vrouwen te bewaken en een oude man op te halen, maar zoals het lid van het Comité van Openbare Veilig heid tot de sergeant fluisterde eer hij ten laatste het huis ver liet: „De gehele beweging kon een valstrik zijn en je kunt niet te voorzichtig wezen. Ze zeggen dat die Engelsman heel machtig is; ik zal de gendarmerie bevelen je een ander half dozijn mannen te zenden, en gij moet het huis tot mijn terugkeer bewaken". IV Vijf minuten later hadden de soldaten op aanwijzing van peti te maman no. 37 St. Anne be reikt. De grote buitendeur stond wijd open en de hele troep ging dadelijk naar binnen. De concierge, verschrikt en ontdaan, stoof bevend uit zijn loge. „Wat is er van de burgers sol daten hun dienst?" vroeg hij. „Vertel het hem, burgeres", beval Gouget kortaf. „Wij gaan naar kamer no. 12 on de tweede verdieping", zei petite maman tot de concierge. „Hebt ge een sleutel van de kamer?" vroeg Rouget. meent Albert Heyn, welk bedrijf ook stelt dat de grote waren huizen in Amerika allang tegen dit soort prijzen verkopen en dat zulks ook al in West-Duitsland en België gebeurt. Het bedrijf stelt zich op het standpunt dat het, op deze wijze voortgaande meewerkt aan de bevordering van lagere prijzen op talloze ge bieden. Philips meent, dat Albert Heyn en ook Simon de Wit oneerlijke concurrentie bedrijft en zijn ac ties slechts voert om een groter omzet aan levensmiddelen te verkrijgen. Bij de huidige, ver laagde prijzen hebben zowel Phi lips als de winkeliers in huis houdelijke apparaten die het Eindhovense bedrijf willen steu nen, een deel van de winst laten vallen. NA AANRIJDING OVERLEDEN Zondagavond is in het streek ziekenhuis te Bennekom de 85-ja- rige heer J- Beekman uit Velp overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval dat zondag middag had plaatsgevonden. Omstreeks vijf uur werd hij op het fietspad langs de Edenseweg in Bennekom aangereden door een wielrijder. Hij had ter plaatse iemand naar de bus gebracht en nadat dit was gebeurd, deed hij enkele stappen achteruit. Eerst meende hij geen letsel te hebben opgelopen, maar enkele uren la ter werd hij in het huis van zijn zuster in Bennekom onwel en moest hij naar het ziekenhuis worden overgebracht. „Nee, burger", stamelde de concierge, „maar „Nu, wat is er?" vroeg de an der bevelend. „Papa Turandot is een arme, onschuldige vioolmaker", zei de concierge. „Ik ken hem heel goed ofschoon hij niet dikwijls thuis is. Hij woont met zijn dochter ergens aan de weg naar Passy, en gebruikt deze kamer alleen als werkplaats. Ik weet zeker dat hij geen verrader is". „Dat zullen we zo dadelijk zien", merkte Rouget droogjes op. Petite maman hield haar om slagdoek vast over de borst ge kruist haar handen voeiden klam en ijskoud aan. Zij blikte recht voor zich uit, met droge ogen en heel kalm en keek geen enkele maal naar Rosette, die haar moeder niet mocht nade ren. Daar er geen tweede sleutel van no. 12 bestond, beval burger Rouget zijn mannen de deur in te trappen. Het duurde niet lang: het huis was oud en vervallen en de deuren vermold. Het volgen de ogenblik stond de bende in het vertrek, dat de Engelsman zo kort geleden nog nauwkeurig onder gehoor van petite maman aan Lenègre beschreven had. Daar stond de kleerkast. Petite maman ging, dicht omgeven door de soldaten regelrecht erop af; zij opende haar, juist zoals my- lord had aangegeven, en duwde de rij rafelige kleren opzij. Toen wees zij naar de panelen die niet precies tegen elkander sloten aan de achterkant. Petite maman bevochtigde met haar tong haar droge lippen voor zij sprak. „Er is een ruimte achter deze panelen", zei zij ten laatste. „Zij wijken heel gemakkelijk terug. Mijn man is daarin". „En God zegene je, voor je eniging. Sinds januari van dit jaar heeft hij in de boeken van zijn werkge ver talrijke vervalsingen aange bracht, waardoor hij steeds vrij aanzienlijke bedragen kon ver duisteren. Toen de zaak echter spaak dreigde te lopen, biechtte hjj de geschiedenis aan zijn chef op, die de politie onmiddellijk op de hoogte bracht van de fraudu leuze handelingen van zijn onder geschikte. AUTOBOTSING: EEN DODE EN VIER ZWAARGEWONDEN Een dode en vier zwaar gewon den zijn het gevolg van een ver keersongeluk, dat zich zondag avond heeft voorgedaan op de als dodenweg bekend staande drie- baans rijksweg BredaTilburg onder het plaatsje Dorst. Notaris S. uit 's-Hertogenbosch kwam om het leven, toen zijn auto bij een inhaalmanoeuvre frontaal in botsing kwam met 'n personenauto, bestuurd door de heer A. uit Langeweg. De heer A. had in zijn auto zijn echtgenote en twee kinderen en alle inzitten den van deze wagen werden ern stig gewond in het St Ignatius ziekenhuis te Breda opgenomen. De auto's werden geheel ver nield. AMERIKAAN RIJDT VERKEERD:VROUW GEDOOD De 51-jarige mevrouw Ober- mannDekker uit Zandvoort is zaterdag in Ridderkerk om het leven gekomen toen een Ameri kaan met zijn auto het linker weggedeelte opreed, waardoor een botsing ontstond. Omstreeks 10.20 uur vergiste de New Yorker W. S. zich op de splitsing van de rijkswegen 15 én 16. Zijn wagen kwam tot stil stand op het linker weggedeelte, aldus de politie. Een autobus kon nog juist langs de Amerikaanse wagen rijden. Hierachter reed de wagen waarin mevr. Obermann met haar echtgenoot zat. Bij de botsing die ontstond, werden de Amerikaan en zijn vrouw licht gewond. De heer Obermann bleef ongedeerd. Het echtpaar was juist van de boot uit Amerika gekomen. Het was onderweg naar Wenen. AUTO ONDER SNELTREIN Twee doden Op de met knipperlichten en bellen beveiligde overweg bij het Blanke Loodsje in de Nieuwleuse- ner straatweg te Nieuw-Leusen is maandagmorgen om half acht een Volkswagenbusje, bestuurd door de 27jarige heer J. Grit uit Westeinde (Nieuw-Leusen), dooi de sneltrein LeeuwardenRot terdam, komende uit de richting Meppel, gegrepen. De heer Grit kwam hierbij om het leven, even als zijn passagier, de 52-jarige heer H. Compagner uit de Meele. De trein had een uur vertra ging. De auto werd volkomen vernield; de trein werd bescha digd. Volgens de politie werkten de knipperlichten en de bellen nor maal. Het uitzicht ter paatse was goed, zodat het een raadsel is, hoe dit ongeluk heeft kunnen ge beuren. DODELIJK VERKEERS- ONGEVAL Drankmisbruik de oorzaak? In de nacht van zaterdag op zondag is op de Torenlaan te Bla- ricum de 26-jarige, ongehuwde metselaar P. Zeeman uit Huizen bij een ongeluk om het leven ge komen. De door hem bestuurde auto vloog met grote snelheid uit een bocht en ramde een lantaarn vóór de Nederlandse Hervormde pastorie. Vervolgens schoot de wagen zestig meter door, sloeg over de kop en bleef ongeveer 60 cm boven de begane grond op een haag hangen. De bestuurder moet opzij uit de auto zijn gesla gen en daarna de wagen over zich heen hebben gekregen. Hij was op slag dood. De naast hem gezeten H. van Leeuwen uit Huizen bleef onge deerd. Hij was na het ongeval ge vlucht, maar werd een uur later aangehouden. Het tweetal had 's avonds diverse café's bezocht en men vermoedt dan ook, dat drankmisbruik de oorzaak van het ongeval is geweest. WOENSDAG 12 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Gew. muz.7.30 Lichte gram. muz.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws.: 8.15 Radiokrant; 8.35 Mil. orkest; 8.50 Lichte gram. muz.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Water standen; 9.40 Voor de huis vrouw; 10.10 Gram. muz.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Geest, lied.; 11.15 Het kind en de maan; 11.50 Lichte orkestmuz.12.05 Licht orkest en zangsoliste; 12.30 Med. voor land- en tuinbouw; 12.33 Licht orkest; 12.53 Gram. muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Theaterorkest en zangsolisten; 13.40 Das Buch mit sieben Siegeln, oratorium; 15.40 Zang en dans uit Israël; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Jazz- Club; 17.40 Beursberichten; 17.45 Blaasorkest; 18.10 Koorzang; 18.30 Het spectrum, lez.; 18.45 Liederen uit Israël; 19.00 Nws. en weerpraatje; 19.10 Muz. van het Leger des Heils19.30 Radio krant; 19.50 Instr. kwintet; 20.10 Radiophilharmonique orkest en soliste; 21.15 De zonen van de verloren zoon, lez.; 21.35 Piano duo; 21.50 Kanttekeningen; 22.00 Promenade-orkest, koor en so listen 22.30 Nws. en S. O. S.- berichten; 22.40 Avondoverden- dappere, trouwe ziel", klonk het vrolijk en helder uit het andere deel van het vertrek. „En God behoede de Rode Pimpernel Deze woorden, in 't Engels ge zegd, dreven de stomme verba zing van de drie echte Republi keinse soldaten welke Rouget van de sergeant geleend had ten top. Wat de anderen betrof die wisten wat ze te doen had den. In minder dan een minuut hadden ze zich van hen meester gemaakt en de drie ontdane sol daten een prop in de mond ge duwd. Rosette had de schrik over mand en van pure verbazing ge schreid, maar petite maman stond heel stil, haar lichte door tranen omfloerste ogen op de man gericnt, wiens vrolijk „God zegen je!" zo plotseling; al haar angst in hoop had doen veran deren. Hoe was het mogelijk dat zij in de afzichtelijke ongekamde en knorrige Rouget niet dadelijk de knappe, ridderlijke mylorj herkend had, die haar Pierre's leven gered had? Maar inder daad, hij was onherkenbaar ge weest, maar nu hij de lelijke baard en snor van zijn gezicht nam, en zijn vriendelijke, vrolij ke ogen op haar vestigde, zou zij hebben kunnen schreien van puur geluk. Het volgende ogenblik pakte hij haar beide schouders en drukte een paar klinkende zoe nen op haar wangen. „Nu, petite maman", zei hij vrolijk, „laten we nu eens de oude man bevrijden". (Wordt vervolgd.) king; 22.55 Platennieuws; 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte gram. muz.; (Om 7.30: Van de voor pagina;) 8.00 Nws.; 8.18 Musette- ensemble; 8.30 Verkeerswenken; 8.35 Muz. ochtendpost; 8.55 Kook- praatje; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Amusementsmuz.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Inzicht en uitzicht; 10.05 Morgenwijd.; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Grand Gala orkest; 11.30 Melodieën-Ex pres; 12.00 Hammondorgel12.30 Med. voor land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Pianoduo; 13.00 Nws.; 13.15 Licht instr. kwintet; 13.45 Ge sproken portret; 14.00 Histori sche opnamen: 14.25 Moderne kamermuz.14.45 Volksmuz. uit Opper-Oostenrijk; 15.00 Vrou wen gaan met hun tijd mee; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Ten toonstellingsagenda; 17.05 Licht ensemble; 17.35 Europese atle- ciek-kampioensehappen te Bel grado 17.50 Regeringsuitz.18.00 Nws. en commentaar; 18.20 Ac tualiteiten; 18.30 Jazzmuz.; 18.50 De Europese atletiek-kampioen- schappen te Belgrado19.00 Voor de kinderen; 19.10 Gram. muz.; 19.15 Mozes Hess, een Zionisti sche voortrekker, lez.19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Me- tropole-orkest; 20.35 Kaf en ;ko- ren; 20.45 Mijn drie mannen, hoorspel; 21.55 Gram. muz; 22.00 Sranang Tori, Surinaams progr. 22.20 Sport halverwege; 22.30 Nws.; 22.40 Met een knipoog naar de Muzen; 23.00 Pianore cital; 23.30 Intern, volksliedjes; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte orkestmuz. en zang; 12.30 Weerbericht; 12.35 Italiaan se liedjes; 12.50 S. O. S.-berich- ten; 13.00 Nws.; 13.15 Moderne en klassieke kamermuz.; 14.00 Filmmuz.; 14.15 Intern. Muz. festival van Praag; 16.00 Beurs berichten; 16.06 Zigeunermuz. 17.00 Nws.17.15 Lichte gram. muz.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Gram. muz.; 18.10 Lekenmoraal en filosofie18.30 Voor de solda ten; 18.50 Zeemansliedjes; 19.00 Nws.; 19.40 Gev. muz.; 20.15 Wiener Festwochen 1962; 21.45 Kamermuz.; 22.00 Nws.; 22.15 Chansons; 22.55 Nws; 23.00-23.15 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. T. V.17.00 Jeugdjour naal; 17.10-17.40 Voor de kinde ren; 17.45-20.00 Eurovisie: Euro pese atletiek-kampioenschappen te Belgrado; 20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 Woord en beeld; 20.35 De Flinstones; 21.00 T. V.-Dansant; 21.30 Sport; 21.55- 22.40 De Kerk en Haar verkondi ging, documentaire. BRUSSEL (VI.)15.00 Eurovi sie: Europese atletiekkampioen- schappen te Belgrado17.00 Voor de jeugd; 17.55-19.00 Eurovisie Europese atletiekkampioenschap- pen te Belgrado; 19.30 Feuille ton voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.30 Vandaag huwt mijn man, speelfilm; 22.00 Jazzmuz.; 22.40 Nieuws. Unie over de mogelijkheid be- kan worden. komst te Djakarta. [ting werd bekend gemaakt, leid- Ivan vorige week begraven zijn. Igesteld. 119 6.20 18.48 22.03 12.58

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5