w haard took U-2 boven China neergeschoten Noodklok reders luidt voor Nederlandse en de scheepsbouw HEKEN Is-Risseeuw HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER WEERBERICHT ■■BH s a van je zakgeld n ZAK GELD! Laatste bezoekdag van De Gaulle aan West-Duitsland Nederlandse Spoorwegen voeren nieuwe faciliteiten voor treinreizigers in Verolme: Oe Thant benoemt vertegenwoor diger voor West Nieuw-Guinea erdag 8 september 1962 '.aam heden oom H. M. avonds van Roosendaal )or ons geleverd), oonmaken, repareren in nieuwe mica of glas. i zijn bij ons in voorraad. IRNEUZEN TEL 2595 1 t.e.m. 20 jaar kunnen een nst aangaan bij onze bank p een rijkspremie van 10°/» voor jeugdspaarboefcjes bedraagt, en premie NZE BANK oplopen tot f 500.- BOVEN HET GESPAARDE BEDRAG COÖP. BOERENLEENBANK „TERNEUZEN" RAI FFEISEN BANK TERNEUZENl WALSTRAAT AXEL: NOORDSTRAAT Frankering by abonnement; Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswaj Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs; ƒ6,per kwartaal; per maand 2,—; per weck 4S ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 10 SEPTEMBER 1962 18e Jaargang Nr 5698 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v'/h Firma P. J. van de Sande te Temeuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek; Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Een U-2-vliegtuig van Ameri kaanse makelij van de nationa- listiseh Chinese luchtmacht is zondag neergeschoten toen het het Oostchinese luchtruim bin nendrong, aldus meldt het pers bureau „Nieuw-China". „Nieuw-China" noemt in zijn bericht de U-2 een vliegtuig voor verkenning op grote hoog te. Het werd neergeschoten door een eenheid van het volksleger. Maar hoe of waar precies is niet meegedeeld. De leiding der nationalistisch- Chinese luchtmacht heeft zondag in de Formosaanse hoofdstad Taipeh medegedeeld dat een U-2-verkenningsvliegtuig, dat werd bestuurd door een nationa listische vlieger, zondag tijdens een „gebruikelijke verkennings vlucht" boven (communistisch) China verloren is gegaan. Met deze mededeling heeft de regering-Tsjiang Kai-Sjek voor de eerste maal openbaar ge maakt dat zij Amerikaanse U-2- toestellen heeft gebruikt voor het uitvoeren van verkennings vluchten boven het Chinese vas teland. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui- Nederl. vakantieganger in Oostenrijk verongelukt De 62-jarige heer L. Melchior uit Amsterdam heeft bij een po ging de 2.400 meter hoge Lon- zaspitze in de Hohe Tauern in Oostenrijk te bestijgen de dood gevonden. Hij werd sedert 5 sept. vermist en een reddingsploeg heeft za terdagmiddag zijn stoffelijk overschot gevonden aan de voet van een 80 meter hoge berg wand. waar hij van af was ge vallen. De heer Melchior is veronge lukt. toen hij poogde een korte re weg te vinden. Zijn stoffelijk overschot is naar het lijkenhuis in Mallnitz gebracht. tenlandse Zaken heeft zondag avond te Washington verklaard, dat de Amerikaanse regering de „Lockheed"-vliegtuigenfabriek vergunning heeft verleend voor de verkoop van „U-2"-vliegtuigen aan de regering van nationalis tisch China. Men meent te Washington dat dit de eerste maal is dat van Amerikaanse zijde een medede ling wordt gedaan over het ter- beschikking stellen van 't „U-2"- verkenningsvliegtuig aan een buitenlandse regering. De woordvoerder legde er de nadruk op dat het hier een trans actie betrof tussen de regering- Tsjiang Kai-sjek en de „Lock- heed"-fabriek. Van andere Amerikaanse amb telijke zijde is nog vernomen dat enkele leden der nationalistisch- Chinese luchtmacht in de Ver enigde Staten zijn opgeleid voor het besturen van de „U-2". BIDAULT UIT ITALIË GEZET. Officieel wordt in Rome mee gedeeld. dat de Franse rechtse leider Georges Bidault vrijdag uit Italië is gezet. Hij mocht zelf zijn bestemming kiezen. Er is niet medegedeeld naar welke grens de Fransman is gebracht. Volgens iemand van het minis terie van Binnenlandse Zaken in Rome heeft Bidault geen politiek asiel in Italië gevraagd. In Frankrijk is vorige maand een arrestatiebevel tegen Bidault uitgevaardigd wegens samen zwering tegen de staat. De voormalige premier is leider van de „Nationale raad van het verzet", die zegt een einde te wil len maken aan de dictatuur. Vol gens Parijs is deze raad 'n voort zetting van de onwettig verklaar de O.A-S. Zondagmorgen, op de laatste dag van zijn bezoek aan West- Duitsland, heeft president De Gaulle van Frankrijk in de ka thedraal van München een pon tificale Mis bijgewoond, die werd geeelebreed door de Aartsbis schop van München, kardinaal Döpfner. Langs de route naar de ka thedraal hadden zich opnieuw vele duizenden inwoners van dë Beierse hoofdstad geschaard. Toen De Gaulle de kerk binnen trad luidden de klokken. De pre sident nam plaats in een bidstoel tegenover de bisschopszetel. Tijdens de Mis. die werd bijge woond door vijfduizend mensen, verrichtte kardinaal Döpfner de bijbellezing in het Frans. Vervol gens Hield hij een korte preek ter ere van het Franse staats hoofd. Het kerkkoor zong, onder begeleiding van een groot orkest, dc Kroningsmis van Mozart. Direct na afloop van de Mis vertrok de president naar het Naar het A.N.P. verneemt, zal met ingang van 1 okt. de prijs van de achtdaagse abonnements kaarten van de Nederlandse Spoorwegen drastisch worden verlaagd. Kostten deze kaarten, die recht geven op onbeperkt reizen over het gehele net, tot dusverre 52 gulden in de tweede en 75 gulden in de eerste klasse, van 1 oktober af worden deze prijzen 40 gulden in de tweede en 58 gulden in de eerste klasse. Door deze prijsverlaging wordt naar de mening van de spoorwe gen het achtdaagse abonnement binnen het bereik gebracht van een grote groep binnen en bui tenlandse toeristen, die hierdoor de gelegenheid krijgen tegen een aantrekkelijk tegen een aantrek kelijk tarief ons land te verken nen. Speciaal ten behoeve van het bedrijfsleven hebben de Neder landse Spoorwegen twee nieuwe soorten abonnementen gecre eerd. beide geldic voor onbe perkt reizen over het gehele net. In de eerste plaats komt er een abonnementskaart met een gel digheidsduur van drie, zes of twaalf maanden, waarop alter natief twee met name genoemde personen kunnen reizen (dus niet tegelijk). Voorts wordt in gevoerd, eveneens in het bijzon der ten behoeve van 't bedrijfs leven, een onpersoonlijk jaar abonnement, staande op naam van het bedrijf, waarop ieder lid van dat bedrijf kan reizen. Dc algemene abonnementskaarten voor twee personen gaan voor de eerste klasse 500 gulden per drie maanden, 960 gulden per zes maanden en 1800 gulden voor twaalf maanden kosten, Voor de tweede klasse zijn deze bedragen resp. 250. 670 en 1250 gulden. Een onpersoonlijk algemene abonnementskaart voor twaalf maanden gaat in de eerste klas se 2600 gulden en in de tweede klasse 1800 gulden kosten. Zo wel voor de zakenman als voor de particulier is van belang, al dus de spoorwegen, dat een wij ziging is gebracht in het systeem van de vastrechtbewijzen, kaar ten die recht geven op reizen tegen de halve enkele-reisprijs, Waren deze kaarten tot dusver re verkriigbaar voor de eerste en tweede klasse tegen prijzen van resp. 35 en 24 gulden per maand, met ingang van 1 okto ber a.s. wordt een vastrechtprijs ingevoerd met een prijs van 25 gulden per maand, waarop naar keuze kaartjes voor de eerste of tweede klasse gekocht kunnen worden. Tenslotte wordt, even eens met ingang van 1 oktober, de mogelijkheid op de stations om enkele-reis- of retourkaar- ten, geldig voor een dag volgen de op die van afgifte te verkrij gen, uitgebreid. Tot dusver gold een voorverkooptermijn van twee dagen. Deze wordt nu ver lengd tot drie dagen. Bij een kaartje voor de heenreis bijv. op vrijdag kan men nu meteen op het station van vertrek een kaartje voor de terugreis op de daarop volgende maandag krij gen. De botsingen tussen politie en tabakverbouwers in Griekenland In de streek van Agrinion in Noord-West-Griekenland zijn strenge veiligheidsmaatregelen van kracht na de botsingen van zaterdag tussen de politie en on geveer 4.000 tabaksverbouwers, die hogere prijzen voor hun pro- dukten eisen. Volgens berichten uit Agrinion zijn bij de ongeregeldheden 1 ta baksteler om het leven geko men en 17 gewond. 19 politie mannen liepen eveneens verwon dingen op en 27 betogers werden gearresteerd. Ontploffing bij woning van de president van Ghana Zondagochtend heeft zich in de buurt van de woning in Ac cra van president Nkroema van Ghana een luide ontploffing voorgedaan terwijl duizenden mensen daar verzameld waren voor een betoging van trouw aan de president. De politie legde onmiddellijk een cordon om de plaats van de explosie en weigerde te zeggen wat er precies gebeurd is. In een later door de Ghanese radio-omroep uitgezonden offi ciële bekendmaking is medege deeld dat door de ontploffing een meisje om het leven is ge komen. terwijl een aantal perso nnel! weid gewond. vliegveld van München om van daar naar Stuttgart te vertrek ken. Op het vliegveld van Stuttgart werd de president ontvangen door de minister-president van Baden-Württemberg. Enkele mi nuten later vertrok het Franse staatshoofd met een hefschroef- viiegtuig naar het kamp Münsin- gen waar hij een parade afnam van 3.000 Franse militairen en 500 pantserwagens. Een kleine honderd Franse straalvliegtui gen vlogen voorbij. Het kamp ligt 60 km ten zuiden van Stutt gart. Na de lunch in het kamp vertrok president De Gaulle weer naar Stuttgart. Zondag te omstreeks 20.00 uur is president De Gaulle, na een officieel bezoek van zes dagen aan W.-Duitsland, in gezelschap van zijn echtgenote en zijn zoon, kapitein-luitenant ter zee Phi lippe de Gaulle, met zijn specia le DC-6 vliegtuig uit Stuttgart naar Frankrijk teruggekeerd. Hem werd op het vliegveld uitgeleide gedaan door bonds kanselier dr Konrad Adenauer. Doodgravers kregen schrik van bun leven Toen de eerste scheppen aarde in het graf vielen, zagen de doodgravers op de mohamme daanse begraafplaats in Sokode (voormalig Frans Togoland) tot hun schrik, dat de lijkwade waarin de dode was gewikkeld, duidelijk „in beweging" was. Zij waren bezig een vrouw van 84 jaar te begraven, die 12 uur tevoren naar het scheen ontsla pen was. De schokken onder het laken werden hoe langer hoe heviger en men moest langzamerhand wel geloven, dat de bejaarde vrouw levend was. Opgestaan uit haar graf werd zij onmiddellijk uit het lijkkleed gewikkeld. „Ik ben wakker ge worden uit een diepe slaap", zo zeide de pseudo-dode vervolgens en enkele ogenblikken latei- maakte de rouwstoet zich op voor de weg naar huis met dc schijn dode die zo gezond als een vis blijkt te zijn. Incidenten in Katholieke Kerk in Antwerpen. In een Antwerpse Katholieke kerk is het zondag wederom tot incidenten gekomen naar aanlei ding van een in de Franse taal gehouden kerkdienst. Het kwam tot een heftige vechtpartij in de kerk aan de Loosplaats, waarin Vlaamse be togers, die protesteerden tegen liet gebruik van het Frans tij dens de preek, met geweld dooi de politie werden verwijderd. Er werd een vijftiental arrestaties verricht. De incidenten deden zich voor ruim 24 uur nadat de Belgische minister-president, Theo Lefè- vre, uiting had gegeven aan de „grote bezorgdheid van de Bel gische regering over de toene mende onverdraagzaamheid in het land". Sprekende tijdens de openings plechtigheid van de internatio nale Vlaamse jaarbeurs der Vlaanderen in Gent, zei de Bel gische premier o.m., dat het Bel gische kabinet zich bewust is van de gevaren, die schuilen in de taalincidenten. Hij doelde daarbij in het bij zonder op de acties, die van Waalse en Vlaamse zijde tegen elkaar worden ondernomen in de streken, die grenzen aan de nieu we taalgrens in België, zoals die door de regering worden voorge steld. Hij voegde hieraan toe, dat aan de parketten-generaal is ver zocht „streng op te treden tegen alle uitingen van vandalisme" om uitbreiding tot andere gebie den tegen te gaan. De incidenten in de kerk in Antwerpen zijn voorafgegaan door een beslissing van de bis schop van Antwerpen om de Franstalige sermoenen in de ker ken in de Belgische havenstad te handhaven. Alleen de uren werden gewijzigd, nadat de laat ste maanden van Vlaamse zijde herhaaldelijk tegen het gebruik van het Frans in de Antwerpse kerken was geprotesteerd. Zondagmiddag hieven Vlaam se betogers Nlaamse liederen aan ,toen in de kerk aan de Loos plaats de preek 'in liet Frans be gon. Het kwam tot een korte maar hevige vechtpartij in de kerk, toen de politie met de gees telijkheid de betogers wilden ver wijderen. Na het incident werd buiten de kerk tegen de bisschop van Ant werpen betoogd. Verdere inciden ten deden zich echter niet voor. Erich Mende: OORLOGSDREIGING DOOR DE CRISIS OM BERLIJN Erich Mende, leider van de Westduitse vrije democratische partij, die zoals bekend deel uit maakt van Adenauers coalitie regering, heeft vrijdagavond op een bijeenkomst in Heilbronn voorspeld, dat de crisis rond Berlijn de wereld binnen liet jaar aan de rand van een nieu we wereldoorlog zal brengen. Er is al oorlog in Berlijn, zo zei hij. De toestand bij de muur in Berlijn kwam volgens hem neer op een staat van „perma nente burgeroorlog", die de kiem bevatte van een wereldconflict. MET PREMIER CHROESJTS JOV OP VAKANTIE Premier Chroesjtsjov houdt niet zijn familie vakantie in Yalta aan de Zwarte Zee. V.l.n.r.: Alexei Adzhoebei, hoofdredacteur van de „Izwestia" en schoonzoon van de premier, premier Nikita Chroesjtsjov, mevr. Rada Adzhoebi, dochter van de Russische staatsman, met haar twee zoontjes Iwan en Nikita. en mevr. Nina Petrovna Chroesjtsjov. Op de achtergrond de nieuwe Russische ambassa deur in Japan V. Vinogradoff (links) en Chroesjtsjovs zoon Sergei. BEZOEK VAN „VREEMDE- LINGE": KASTEKORT VAN 2300 Uit een groot garagebedrijf aan de Heereweg te Groningen zijn 23 bankbiljetten van 100 gestolen, zo werd vrijdagavond bij liet opmaken van de kas ontdekt. De politie neemt aan, dat een on bekende vrouw, die een niet te herkennen taal sprak, en die vrij dagmiddag in het kantoor is ge weest, zich aan deze diefstal schuldig heeft gemaakt. De vrouw, klein van postuur, met rood-bruin opgekamd haar, kwam vrijdag het garagebedrijf binnen, sprak een onverstaanba re taal en wapperde met een briefje van duizend gulden. In het kantoor liet de procuratie houder, die meende, dat zij geld wilde wisselen, allerlei bankbil jetten zien, maar ze schudde het hoofd en veriet de zaak weer met haar duizend gulden. Ondanks het feit, dat allerlei behulpzame personeelsleden om de procura tiehouder heen hebben gestaan, heeft de vrouw toch kans gezien de ƒ2300 te laten verdwijnen. VETTE JAREN ZIJN VOORBIJ „De zeven vette jaren zijn voorbij de noodklok luidt voor de Nederlandse reders en de Ne derlandse scheepsbouw". Deze pessimistische woorden sprak zaterdagmorgen de presi dent-directeur van het Verolme- concern, de heer C. Verolme, na de tewaterlating in Alblasserdam van de 18.000 tons dw. metende bulkcarrier „Sunpolycrown", die gebouwd wordt voor rekening van de Noorse „Kristiansans Tankrederi AS". Als oorzaken noemde Verol me 1. De overcapaciteit in de inter nationale scheepsbouw; voor- De wnd secretaris-generaal van de Ver. Naties, Oe Thant, heeft de benoeming bekendgemaakt van José Rolz-Bennett, plaatsver vangend kabinetchef, tot zijn ver tegenwoordiger in Westelijk Nw- Guinea, die de eerste regelingen moet treffen voor de overdracht van het bestuur aan de Verenigde Naties. Deze benoeming is geschied in overeenstemming met de over eenkomst van 15 augustus tussen Nederland en Indonesië, waarin o.m. aan Oe Thant wordt ver zocht een vertegenwoordiger te zenden, om met de Nederlandse gouverneur van Westelijk Nieuw- Guinea overleg te plegen vóór 't vertrek van de gouverneur ten- 'inde de overdracht van het be stuur aan de Ver. Naties te ver gemakkelijken. RolzBennett is een Guatema laan. Verwacht wordt, dat hij om streeks het midden van deze maand naar Nieuw-Guinea zal vertrekken, waar hij ongeveer weken zal blijven. Volgens de Nederlands-Indone sische overeenkomst moet secre taris-generaal Oe Thant nader hand nog een V-N.-bestuurder voor Nieuw-Guinea benoemen, aanvaardbaar voor Nederland en Indonesië, die als hoofd zal optre den van het tijdelijke uitvoerende V.N.-gezag. Roltz-Bennett is V. N.-vertegen- woordigei geweest in Katanga. Hij werd na de militaire botsin gen in december 1961 benoemd tot opvolger van de Engelse V.N.-functionaris Brian Urqhart. WORDT CUBA LID VAN DE VERDRACS- ORGANISATIE VAN WARSCHAU Vier groepen Cubaanse ballin gen hebben vrijdag in Miami een rapport gepubliceerd over Cuba's militaire potentieel. Zij zijn van mening dat de regering van Fidel Castro over twee maanden zal toetreden tot de verdragsorganisatie van War schau. Er zouden op het ogen blik al ruim 10.000 man buiten landse troepen op Cuba zijn en er worden er nog meer ver wacht. Als deze versterkingen allemaal zouden zijn gearriveerd, aldus het rapport, zou er in het westelijk deel van het eiland een communistisch-Chinese strijd macht zijn gelegerd, in het cen trum een legergroep, bestaande uit Russische, Hongaarse en Tsjechische eenheden en op h eiland Pinos 'n strijdmacht van Afrikanen. Over twee maanden zouden de raketbases op Cuba klaar zijn en dan zou Cuba lid worden van de verdragsorgani a'ie van Warschau. AARDSCHOK IN JOHANNESBURG De Zuidafrikaanse stad Jo hannesburg is zaterdag getrof fen door een aardschok, maar er zou geen schade zijn aangericht. Wèl waren de telexverbindingen tussen Johannesburg en Kaap stad en met de federatie ivan Rliodesië en Niassaland onge veer vijf minuten verbroken. LUCHTSPIEGELING De Israëlische autoriteiten wer den dezer dagen benaderd door een Amerikaanse toerist, die wilde weten, waar de stad „Mia mi" in Israël was gelegen. Hij had namelijk, zo vertelde Hij, jarenlang grote sommen gelds bijgedragen voor de bouw van een stad „Miami" in de Negaf- woestijn en was naar Israël ge komen om de feestelijke eerste steenlegging bij te wonen hij toonde een keurig gedrukte uitnodiging voor deze plechtig heid. Hij had echter enkele we ken lang vergeefs naar de stad van zijn dromen gezocht... Hij moest zich er tenslotte wel van laten overtuigen dat hij het slachtoffer van oplichters was geworden. HAREM In de Peruaanse hoofdstad Lima is een kwakzalver aange houden wegens veelwijverij. Het bleek dat hij uit zijn patiënten een harem van ongeveer twintig vrouwen had gevormd, waarbij hij zich om complicaties te voorkomen beperkte tot veertig jarigen en ouderen. Dc politie kwam hem op het spoor door de klacht van een man, die zijn echtgenote ver miste sinds zij de kwakzalver had bezocht. De kwakzalver voerde tot zijn verdedinging aan, dat geen van de vrouwen zich over een slechte behandeling of over kwaadwillige verlating kon beklagen. al door de activiteiten in Ja pan. 2. De dalende vrachtprijzen in de scheepvaart. 3. De felle concurrentiestrijd in alle landen. 4. de revaluatie van de gulden. 5. De overheidssteun in het bui tenland. Nederland is niet schuldig aan de overcapaciteit, aldus de heer Verolme. Maar in de keiharde concurrentiestrijd, die nu op leeft, mag ook de Nederlandse overheid niet achterblijven in steun aan scheepsbouw en scheepvaart, ook al opdat andere industrieën geen terugslag zul len ondervinden. De eerste symptomen daarvan zijn al merkbaar in de staal-industrie en aanverwante bedrijfstakken. „De magere jaren zijn begon nen. Terwijl andere takken van industrie nog volop hoogcon junctuur kennen, is de scheeps bouw al bijna twee jaar gewik keld in een strijd om het be staan. De revaluatie van de Duit se Mark en de Nederlandse gul den heeft de scheepvaart en de scheepsbouw als een zweepslag getroffen." De heer Verolme wilde geen kritiek uiten op de monetaire maatregel van de Nederlandse en/of Duitse autoriteiten. „Ieder een was van de beste bedoelin gen overtuigd". Maar het gevolg voor de scheepvaartsector was dat Nederlandse schepen werden opgelegd en vele werven be slist geen lonende opdrachten meer konden boeken. De op drachten die nog gegeven wor den, zijn een verliespost voor de bouwers. Het buitenland heeft een kost bare voorsprong, omdat over heidssteun wordt gegeven. Dat is ook internationaal van belang voor eventuele opdrachten uit MAANDAG 10 SEPTEMBER jonge landen, die grote kapitaal behoeften hebben en gunslige betalingsschema's en lange kre diettermijnen verlangen. Neder land zou iiierin kunnen helpen. Dc heer Verolme vroeg zich dan ook af of er op dit punt geen taak ligt voor de Neder landse overheid. Belastingfaciliteiten als in an dere, landen die de bouw van nieuwe schepen zouden bevorde ren, blijven bovendien ook uil. De heer Verolme zag overigens nog een lichtpuntje: Internatio naal bezien is de wereldtonnage nog steeds voor een groot deel verouderd door de oneconomi sche schepen, die gedurende de tweede wereldoorlog werden ge bouwd. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.21 10.56 11.36 11.46 n.m 10.59 11.34 12.14 12.24 DINSDAG 11 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.23 11.58 0.38 0.48 n.m 11.25 1240 12.50 ZON MAAN op onder op onder Sept. 0.57 10 6.05 19.08 17.18 11 6.06 19.06 18 00 2.05 12 6.08 19.04 18.36 3.22 13 6.10 19.02 19.06 4.44 moderne coiffures de betere toiletartikelen electrische ontharing boutique robert HOGERE TEMPERATUREN Een hogedrukgebied is via Noord-Frankrijk naar Midden- Europa getrokken. Anderzijds beweegt over het noorden van de Noordzee een depressie naar het oosten. Tussen deze twee systemen komt een zuidweste lijke luchtstroming voor, die ta melijk zachte lucht naar ons land voert. In verband hiermee worden vooral in het zuiden van het land vandaag hogere tem peraturen verwacht. Een bij de depressie behorend front dat zich eveneens boven de Noordzee en de Britse eilanden bevindt zal later voornamelijk in het noorden van het land wat meer bewolking kunnen bren gen, maar, eveneens in het noor den, slechts hier en daar wat regen. medegedeeld door het K.N-M.Ï. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Hogere temperaturen Zonnige perioden, vooral in het zuiden, en slechts in het noorden van het land hier en daar enige regen. Overwegend matige in het noorden tijdelijk krachtige wind tussen zu^ en zuidwest. Hogere temperaturen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1