V. V. V- -KRIJGEN -ZOLEN riftelijke 20 r.t 31 ct 45 ct 59 ct 74 ct 70 Cuba's FIASCO Stemming moet over voor vierde wethouder Arbeidstijd in de bouw wordt niet goed benut Welkom thuis voor militairen uit Nieuw-Guinea RADIO EN TELEVISIE Het verbond Rode Pimpernel jclag 7 september 1962 TERNEUZEN OP PIET GARANTIE de gepatenteerde ITkollektie bij 'toenhandel A HO NI Dubbele ERCIEBONEN k SLASAUS fles MARGARINE l kilo Vrijdag 7 september 1962 DE V R 1] E ZEEUW Pagina 5 welvaart verdween Blok aan Moskou s been 6565 NIEUWE WONINGEN IN JULI NA DE RAMP IN PERZIE MISLUKTE RUSSISCHE RUIMTEPROEVEN D. Versloot: Reünie in Utrecht van Nationaal Thuisfront de Werkloosheid in de Verenigde Staten toegenomen ENEN MAANDEN P Geruchten over de komst van Kussische troepen hebben in de Verenigde Staten steeds luider stemmen doen opgaan dat de K-gering moet optreden tegen dit gevaar op de stoep. Presideirt Kennedy gaat daar niet op in. Terecht, want he(t is zeer on waarschijnlijk dat de Kussen meer sturen dan instructeurs voor de wapens die ze hebben geleverd. Troepen zijn niet nodig: Castro heeft zelf zeventigduizend man onder de wapenen en kan elk ogenblik nog beschikken ov een militia van tweehonderddui zend man. Bovendien zou het propagandistisch onverkoopbaar zijn als Cuba vreemde troepen in het land haalt, terwijl het al tijd zo geurt met het herwinnen van zjjn onafhankelijkheid, waar voor zoals dat heet de knechten van het imperialisme verslagen moesten- worden. Zinniger is de opvatting dat Moskou enorm veel hulp stuurt tot Washingtons ergernis voor een deel met YVestduitse, Griek se, Italiaanse en Noorse sche pen om Cuba's economie voor instorten te behoede*. A Laatste Die hulp is min of meer afge perst, want Moskou kan het zich niet permitteren zijn eerste bond genoot op het westelijk halfrond in de steek te laten als die zijn economie in de soep draait. De goede indruk die Castro toch onder veel Zuidamerikaanse bur gers, zij het dan niet op hun re geringen, heeft gemaakt, zou daarmee verloren gaan en die propagandistische tegenslag zou te ernstig zijn dan dat Chroesjt- sjov die kan toelaten. Dat Castro kans heeft gezien Cuba's toch al niet grote wel vaart om hals te brengen, is wel duidelijk. Zelfs de regering kan het niet meer verhullen. De agra rische hervormingen zijn in het slop geraakt; de met veel tam tam opgerichte coöperatieve boerderijen zijn genationaliseerd, strenge maatregelen zijn afge kondigd tegen het kennelijk hand over hand toenemende ar beidsverzuim, vakanties bij de creet drastisch ingekort en de lonen onder staas toezicht ge plaatst. Ten dele is de mislukking te wijten niet aan de idee die achter de hervormingen stak, maar aan de ondeskundigheid van degenen die ze moesten uitvoeren. De Kussen die nu met man en macht economische hulp leveren, heb ben dus gelijk dat ze er de men sen bijleveren die weten hoe die het best besteed kan worden. Bovendien: de reddingsactie moet lukken; vervalt Cuba on der rood regiem tot misère, dan is voor lange tijd het geloof dat door het communisme hun lot kan verbeteren, geblust bij de armen in Latijns-Amerika, die nu vol verwachting het oog op Cuba gevestigd houden. Waarschijnlijk zou Chroesjt- sjov Kennedy dankbaar zijn als deze Cuba aanviel. Hijzelf zou dan van een peperdure en zui ver economisch gezien onzinnige hulpverlening af zijn. Daarvoor in de plaats zou hem een prach tig propagandawapen in de han In Winterswijk moet de verkie zing van de vierde wethouder- binnenkort worden herhaald. De benoeming, die dinsdagavond door middel van het lot geschied de, nadat tussen twee kandida ten de stemmen driemaal hadden gestaakt, blijkt namelijk onwet tig te zijn. Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek zijn in de maand juli van dit jaar 6565 nieuwe woningen opge leverd. In juli 196Ï kwamen er 7114 nieuwe woningen gereed. In de eerste 7 maanden van 1062 kwamen 41.281 nieuwe wo ningen gereed, tegen 45.004 in de overeenkomstige periode van '61. Van de in juli voltooide wonin gen werden er €24 in systeem bouw uitgevoerd. In de eerste zeven maanden van het lopende jaar kwamen 3868 systeemwonin gen gereed. Gerekend tot en met juli 1962 zijn sedert de bevrijding 977.010 nieuwe woningen gebouwd. Het aantal woningen, met de bouw waarvan in juli 1962 werd begonnen bedroeg eveneens 6565, tegen 6970 in juli 1961. In de eer ste zeven maanden van 1962 werd met de bouw van 48.275 wonin gen begonnen, teg en 60.244 in de overeenkomstige jeriode van '61. Op het eind van juli 1962 wa ren 115.783 woniDigen in uitvoe ring. Door het ontbreken van be hoorlijke wegen, telefoonverbin dingen en medische instrumen ten heeft men vaa.k niet tijdig hulp kunnen bieden aan de ge wonden in het Perz ische gebied dat zo zwaar door asardschokken is geteisterd. Vele ge wonden, die mogelijk gered hadtien kunnen worden, zijn dan ook bezweken. In sommige afgelegen dorpen zouden zelfs mensen van dorst bezweken zijn. Deskmndigen zijn van mening, dat de ligging van het epicentrum buiten het ge bied dat be'trend sta.at als „de gordel van -aardschokken" er waarschijn'öjk toe heeft bijge dragen dat de gevolgen van de aardbeving zo ernstig zijn ge weest. Andere Perzische gebie den hebt jen een infrastructuur roet zetidposten en een waar- schuwin gssysteem. In he t ramp gebied ontbrak een dergelijke structu ur. De pers jn perzië is scherp ui'gevallen tegen de rijken in het land, die veel minder edelmoedig zou'ien zijn geweest dan de „klei- r? man" Een blad wijst erop dat Gaulle „uit zijn eigen zak '"•.000 nieuwe fr. heeft geschon- -n aan de slachtoffers van de fkmp. Vele Perzen, die veel rij- ™-'r zijn dan De Ga.ulle, hadden dergelijke edelmoedigheid niet kunnen opbrengen". Het gaat om de afgetreden K. V, P.-wethouder Th. F. A. Kaben en de protestants-christelijke kandidaat P. H. Kuipers. Na drie stemmingen hadden beiden nog evenveel stemmen op zich ver enigd, namelijk tien; één raads lid had steeds- blanco gestemd. Daarom bepaalde de voorzitter, burgemeester J. B. Vlam, dat het lot de beslissing zou bren gen en dat was de afgetreden wethouder gunstig gezind. Woensdagmiddag nu hebben alle raadsleden een brief ontvan gen, waarin B. en W. meedelen, dat de verkiezing onwettig is ge weest. Na de derde vrije stem ming had namelijk nog een stem ming moeten worden gehouden, waarbij de kandidaten zich krach tens artikel 52 van de gemeente wet van stemming hadden moe ten onthouden. Pas als de stem men dan weer gestaakt zouden hebben, zou het lot hebben mo gen beslissen. Er is nu dus een vierde stemming over de wet houderszetel noodzakelijk. Wan neer die zal zijn is nog niet be kend. den gegeven worden: de kapita listen die een klein land dat zijn lot verbeteren wil, ongenadig de nek omdraaien. Misschien is het met die mogelijkheid in gedach ten dat Moskou konsekwent ge weigerd heeft Cuba op te nemen in het pact van Warschau, waar door het hele communistische blok automatisch partij zou zijn in een strijd om Cuba. (Nadruk verboden.) James Webb, leider van het Amerikaanse bureau voor niet- militaire ruimtevaart, heeft woensdagavond bekendgemaakt, dat de Russen sinds oktober '60 vijf maal vergeefs getracht heb ben een ruimtevoertuig naar Venus of Mars te zenden. In een brief aan de commissies voor ruimtevaart van het congres zegt Webb, dat de Russen driemaal en wel op 4 februari 1961, op 25 augustus 1962 en op 1 september 1962 getracht hebben een ruim tevoertuig naar Mars te sturen. Meer succes hadden zij op 12 februari 1960 toen zij erin slaag den een ruimtevoertuig naar de omgeving van Venus te zenden. Maar dit was toch maar een ge deeltelijk succes geweest, daar de radiozenders van het ruimte voertuig uitvielen vóór het doel bereikt was. FONDUE IN DOORN In de bossen van Doorn heeft de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleescon- serven een fondue gehouden. Honderden liters olie kolken in de enorme fonduepotten en koks regen de stukken vlees in een hoog tempo aan de speten om de gasten van lekkere hapjes te voorzien. Door deze Nederlandse fondue te introduceren en de uit gebreide receptuur eraan verbon den ter kennis te brengen, wilde de stichting het licht laten schij nen op de verschillende mogelijk heden, die er ten aanzien van deze toepassing van vele vlees soorten bestaan. HONDERDSTE TOCHT VAN DE J. HENRY DUNANT De ,,J. Henry Dunant", het hos pitaalschip van het Nederland- sche Roode Kruis, zal de volgen de week zijn 100ste tocht met chronische patiënten door bin nenwateren in ons land maken. Maandag komen in Heusden 70 gasten uit Noord-Brabant aan boord, bedlegerige chronische patiënten, die de rest van het jaar uitsluitend zijn aangewezen op hun ziekenkamer. De ,,J. Henry Dunant" is het enige hospitaalschip voor bin nenwateren in de wereld. Wel bestaan in een aantal landen plannen om dit Nederlandse ini tiatief te volgen. Het Rode Kruis is in 1953 met dit werk begonnen met de „Kas teel Staverden". Twee en een half jaar geleden is de „Henry Dunant" in gebruik genomen. Deze heeft inmiddels 7000 pa tiënten een afwisselende vakan tie bezorgd. De terugloop in de bouwpro- duktie in het afgelopen jaar is niet te wijten aan de vijfdaagse werkweek, maar aan het niet be nutten van de arbeidstijd. Dit verklaarde de heer D. Versloot, voorzitter van de Nederlandse Chr. Aannemers- en Bouwvak patroonsbond in een radiocause- Bij de invoering van de vijf daagse werkweek werd afge sproken, dat voortaan nauw keurig de hand zou worden ge- houden aan de officiële werk tijden. Een door de Christelijke Aannemersbond ingesteld pnder- zoek had uitgewezen, dat daar mee het produktieverlies kon worden opgevangen. Maar thans ontbreekt de discipline, vele kost bare voorzieningen worden ge troffen, niet omdat zij op zich zelf rendabel zijn, maar omdat de arbeidsprestatie ontbreekt. De werknemers gaan hierbij aller minst vrijuit, maar anderzijds zijn er vele staffunctionarissen, die het al goed vinden als de zaak maar draaiende wordt ge houden, zo zei hij. Afnemend verantwoordelijkheids besef Het ontbreekt, volgens hem, maar al te vaak aan werkelijke leiding, planning en controle. Menige ondernemer wordt het moe steeds tegen de stroom te moeten oproeien, temeer daar hij ook; nog te maken heeft met De Stichting Nationaal Thuis- hun I moeilijke omstandigheden I plicht hebben gedaan. I De „Aktie Thuiskomst", waar- aan de provinciale comité's van i het nationaal thuisfront hun front Nieuw-Guinea zal ervoor medewerking hebben toegezegd zorgen, dat tegen het eind van dit jaar wanneer de repa triëring van de militairen uit Nieuw-Guinea is voltooid hun een „welkom thuis" zal worden bereid tijdens een reünie in Utrecht. Alle militairen, die in Nieuw- Guinea dienst hebben gedaan zullen ervoor worden uitgeno digd. De militairen zullen ge schenken krijgen uit waardering voor de wijze, waarop zij in Nieuw-Guinea onder vaak zeer zal zeer binnenkort beginnen. Het nationaal thuisfront ver trouwt, dat de middelen, die in de komende maanden zullen worden bijeengebracht, het orga niseren van 'n nationaal welkom aan de teruggekeerde militairen mogelijk zullen maken. De actie zal door Prins Bern- hard als voorzitter van 't hoofd bestuur van het nationaal thuis front worden ingeleid tijdens een televisie-uitzending, op vrij dagavond 14 september. Het besluit tot de „Aktie Thuis komst" is genomen tijdens een overleg tussen hoofdbestuur en provinciale comité's van het thuisfront, dat dinsdag ten pa- leize Ten Bosch in Den Haag heeft plaats gehad. Dit overleg stond onder leiding van Prins Bernhard. Totnutoe zijn naar Nieuw-Gui- nea onder meer 1000 grammo foonplaten, 50 batterij grammo foons, 7000 staafbatterijen (ver vanging voor batterijgramofoon- voeding, batterijrecorders, enz.), anderhalf miljoen sigaretten, bijna 20.000 pocketboeken en twee bandrecorders met 'n groot aantal geluidsbandjes gezonden. Het thuisfront is begonnen met de verzending per vliegtuig van 1000 collectieve pakketten. Vier projectoren met films zijn deze week overgevlogen. Verder heeft het thuisfront geld beschikbaar gesteld voor de aankoop van prijzen voor sportwedstrijden. Op 19 september zal een nieu we groep artiesten naar Nieuw- Guinea gaan, om daar de groep van Rudi Carrell af te lossen. Deze groep zal bestaan uit Mie- :e Teikamp, Willy en Willeke Aiberti, Jan Pruis en Tonny Bakkenes. lieden, die geen echte collega's zijn, maar alleen maar profiteren ,van de nog steeds gebrekkige be stedingsregeling, de openbare besteding. Hier komt nog bij, dat hij om bij te kunnen blijven, grote investeringen moet doen, die gezien de bedrijfsresultaten vaak onverantwoord zijn. Op de achtergrond van dit alles staat een steeds afnemend verantwoor delijkheidsbesef, zo stelde de heer Versloot. Stijgende kosten, afnemende produktiviteit, dalende produktie en teruglopende winsten gaan hand in hand. Wat die dalende winsten betreft, de jaarverslagen van de grote bouwondernemin gen spreken duidelijke taal. On danks de hoogconjunctuur is het uitzicht daarom niet zonder zorg. Want hoe zal, zo vroeg hij zich af, bij deze ontwikkeling de wel vaart stand kunnen houden? Niet alleen rechten, maar ook plichten Het eerste dat weer geleerd zal moeten worden, is, dat er niet alleen rechten, maar ook plich ten zijn. Rechten ontstaan pas door plichtvervulling. Dat geldt voor de ondernemer, die voor 'n goede organisatie op zijn werk heeft te zorgen en die moet be seffen, dat geen enkel probleem wordt opgelost door de bescha mende wijze, waarop collega's bij elkaar personeel wegkopen. Dit geldt ook voor staffunctionaris sen, die dienen te begrijpen dat van hun inzicht veel afhangt voor de produktiviteit en het geldt eveneens voor de werk nemer. Hij moet beseffen, dat prestatie en produktie de onmis bare voorwaarden zijn voor een werkelijke stijging van de levens standaard. Liefde voor het vak en hard werken De heer Versloot zei van oor deel te zijn, dat een P. B. O. in sommige opzichten een nuttig instrument zou kunnen zijn, maar niet als het de samenwer king aan de voet en in de kern van het bedrijfsleven moet ver vangen. Teamwork van onder nemer en werknemer, begrip voor de eisen die het Nederland se volk aan het bouwbedrijf stelt, liefde voor het vak en harder werken, dat zijn de dingen die hier onontbeerlijk zijn, aldus de heer Versloot. ZATERDAG 8 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Geestelijke liederen; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en overw.; 8.00 Nws; 8.15 Tips voor het weekeinde; 8.20 Gram.; 8.25 Inl. Hoogmis8.30 Hoogmis t.g.v. Maria geboorte; 9.45 Waterstan- ork.; 23.10 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte muz.12.30 Weerbe richt; 12.35 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.15 Gram. voor de jeugd; 14.00 Pilmmuz.14.30 Symfon. conc.; 15.30 Broer Zus en Zo...; IVXal XCfc gL UWl IC, C7£U IV aioio (.ca, xx vuxiv, J xo.ou XJl wvi t-t uo V-.XX xa", den; 9.50 Gram.; 10.00 Voor de'16.00 Gev. muz.; 17.00 Nieuws van door BARONESSE ORCZY 40) II. Een kwartier later waren een half dozijn mannen van de Re publikeinse Garde, met een kor poraal en een sergeant aan het hoofd, in de kleine woning op de vijfde verdieping van de huur kazerne in de rue Jolivet. Zij hadden toegang verlangd in naam der Republiek, hadden pe tite maman en Rosette ruw door elkaar geschud en haar onder vraagd over het doen en laten van Lenègre, en niet tevreden met het antwoord dat ze ontvin gen, hadden zij het ordelijke kleine vertrek ondersteboven ge keerd, alle kasten doorsnuffeld, ieder bed van de plaats gehaald en de tafel en de sofa eveneens, daar deze gemakkelijk 'n schuil plaats zouden kunnen bieden aan een man. Overtuigd nu dat de „verdach te" die zij zochten niet in zijn woning was, zette de sergeant vier van zijn mannen met de kor poraal voor de deur op wacht en twee aan de binnenkant, en zelf midden in de kamer plaats nemend, beval hij de beide vrou wen vóór hem te gaan staan en zijn vragen duidelijk te beant woorden, op straffe anders on middellijk naar het huis van be waring St. Lazare gesleept te worden. Petite mamam streek haar boezelaar glad, kruiste de armen over de borst, en keek de ser geant pal in het gelaat. Rosette's ogen waren met tra nen gevuld, maar zij toonde geen sporen van angst, ofschoon haar schouders, welke een van die gendarmes zo ruw had aange grepen, verschrikkelijk pijn deed. „Je echtgenoot, burgeres," vroeg de sergeant bevelend, „waar is die?" „Ik weet het niet zeker, bur ger," antwoordde petite maman, „om deze tijd is hij meestal op de gouvernementswerken op de quai des Messageries." „Hij is daar nü niet", weerde de sergeant af. „We weten dat hij na etenstijd niet naar zijn werk terugkeerde." Petite maman bleef zwijgen. Astwoord," beval de sergeant. „Ik kan u niet meer zeggen, burger sergeant", zei hij vast, „ik weet het niet." „Jë doet jezelf geen goed, vrouw, door deze koppigheid" vervolgde hij ruw. „Ik ben over tuigd, dat je man hier ergens in dit huis verborgen is. Indien no dig, kan ik bevel krijgen ieder vertrek te laten doorzoeken tot dat hij gevonden is; maar in dat geval zal het heel wat stren ger toegaan met jou en je doch ter, en ook harder met je man, dan wanneer hij ons geen moeite gaf en ons kalm volgde." Maar met een verheven ver trouwen in de man die Pierre gered had en die. haar nadrukke lijke bevelen gegeven had om trent hetgeen zij doen moest, antwoordde petite maman, bijge staan door Rosette, heel kalm: „Ik kan u niets meer zeggen, burger sergeant, ik weet niets." „En wat die Engelsman be treft?" vroeg de sergeant nog ru wer, „de man die ze „de Rode Pimpernel" noemen, wat weet je van hem?" „Niets, burger," antwoordde petite maman, „wat zouden wij arme lieden van een Engelse my- lord weten?" „Je weet in ieder geval dit, burgeres, dat de Engelse mylord je zoon Pierre aan het gerecht hielp ontsnappen." „Als dat zo is," zei petite ma man ernstig, „kan het niet slecht zijn als een moeder God smeekt om de beschermer van haar zoon te willen behoeden." „Het betaamt ieder goed bur ger," antwoordde de sergeant op vaste toon, „alle verraders bij de Republiek aan te klagen." „Maar als ik niets omtrent de Engelsman weet, burger En petite maman haalde haar schouders op alsof het onder werp had opgehouden haar te interesseren. „Bedenk je nog eens, burge res", raadde de sergeant, „het is het hoofd van je echtgenoot, zo wel als dat van je dochter en je zelf dat je in gevaar brengt door zoveel hardnekkigheid." Hij wachtte enige minuten, alsof hij de oude vrouw gelegenheid wilde geven tot spreken; toen hij evenwel zag dat zij haar dun ne bevende lippen vast op elkan der geklemd hield, riep hij zijn korporaal tot zich. „Ga naar de burger commissaris van de sec tie," beval hij, „en vraag een al gemeen bevel om ieder vertrek in nummer 24, rue Jolivet te doorzoeken. Laat twee onzer mannen op post op de eerste en tweede verdieping van dit huis en laat er twee buiten deze deur. Wees zo vlug als je kunt. Je kimt hier binnen een half uur met het bevel terug zijn, of mis schien zal ook 't comité mij een extra troep sturen; zeg aan de commissaris dat dit een groot huis is met vele gangen. Je kunt gaan." De korporaal salueerde en ging heen. Petite maman en Rosette ston den nog steeds zwijgend midden in de kamer, de armen onder haar boezelaar gekruist, haar wijdopen angstogen staarden in de ruimte. Rosette's tranen vloei den langzaam langs haar wan gen neer, maar petite maman's ogen bleven droog. Zij dacht en dacht zoals zij nog nooit tevoren reden had gehad om te denken en te peinzen. De sergeant, die voor haar zat had bevelen van de commissaris gevraagd, om dit grote huis van zolder tot kelder te doorzoeken. Dat was het wat petite maman deed denken en denken. De dappere Engelsman was in huis op het ogenblik: het huis zou van onder tot boven door zocht worden en ze zouden hem vangen, gevangen nemen en naar d« guillotine brengen. De man die gisteren zijn leven gewaagd had om haar jongen te redden was in onmiddellijk doodsgevaar, en zij petite ma man kon niets doen om hem te redden. (Wordt vervolgd.) kleuters; 10.15 Klass. muziek; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Kerk- orgelconc.12.00 Middagklok; 12.04 Metropole-orkest 12.30 12.33 Mid. t.b.v. land- en tuinb.); 13.00 Nws; 13.15 Platennws; 13.25 Musicerende dilettanten; 13.50 Voor de jeugd; 14.10 Dansorkest en zangsoiiste; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Muz. miniaturen; 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld; 16.40 Licht kwartet; 17.00 Wereldkampioenschappen roeien te Luzern; 17.10 Instr. oc tet; 17.30 Boekbespr.; 17.40 Pia norecital; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Strijkork.; 18.50 Praatje voor politieke voetgangers; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Moderne kamermuz.19.45 Lichtbaken, lezing; 19.55 Radio Filharmo nisch ork.; 20.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 21.00 De platenkoffer, gevar. progr.; 21.45 Promenade-orkest; 22.25 Boekbespr.; 22.40 Wij lui den de zondag in, godsd. pro gramma; 23.00 Moderne muziek; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte gr. (om 7.30 Van de voorpagina, praatje); 8.00 Nws, postduiven- ber. en socialistisch strijdlied); 8.19 Lichte gram.; 9.00 Ochtend- gym. voor de vrouw; 9.10 Klass. pianoconcert; 9.40 Wereldmu- ziekconc. Kerkrade; 10.00 Samen thuis, praatje; 10.05 Een brief uit Galilea, lezing; 10.20 Licht ensemble; 10.50 De wilde vaadt, cabaret; 11.20 Sportnieuws; 11.45 Jacht op geluid, klankb.12.00 Hammondklanken; 12.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeant- woording; 12.v0 Meded. ten be hoeve van land- en tuinbouw en postduivenber.; 12.34 Licht en semble; 13.00 Nws; 13.15 Vara- varia; 13.20 Voor de jeugd; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Internatio nale solidariteit, lezing; 15.00 Operamuz. (gr.); 16.40 Boeken wijsheid; 17.00 Radio jazzclub; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Lichte gram.; 10.00 Artis tieke staalkaart; 19.30 Op de hel ling, gesprek; 19.45 Klass muz.; 19.55 Deze week, praatje; 20.00 Nws; 20.05 Metropole ork. en in strumentaal trio; 20.55 Neder landse cabaTet-artiesten op de plaat; 21.10 Socialistisch comm.; 21.25 Melodieën-expres; 21.55 Muziekmémoires22.20 Sport nieuws; 22.30 Nws; 22.40 Licht 17.15 Liturgische kalender; 17.20 Lichte muz.18.00 Kerkorgelcon cert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Lichte muziek; 20.00 Intern, kabaret; 22.00 Nws; 22.15 Lichte orkestmuiekz; 23 00 Nws; 23.05 Amusementsorkest; 23.30 Dansmuziek; 23.55 Nws. Televisieprogramma's. NED. TV: 15.00 TV-film; 15.25 Eurovisie, Vliegfeest te Farnbo- rough; 16.05 Dier in 't vizier; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 18.15 EurovisieZeslanden Euro visie zwemtoernooi te Rotter dam; 19.30 TV-film; 20.00 Jour naal; 20.20 Memo; 20.30 Muziek voor U; 21.00 Circus-variété; 21.55 Zangrecial; 22.35 Dagslui ting; 22.45 Wereldkampioen schappen roeien te Luzern. VL. BELG. TV16.00 Voor de jeugd; 17.0018.15 Eurov. Rot terdam: Zwemwedstr.; 19.00 Re ligieus progr.; 19.30 Echo; 20.00 Nws; 20.30 Carnegie Hall, gev. programma; 22.30 TV-feuilleton; 23.20 Nieuws. Het Amerikaanse ministerie van Arbeid heeft medegedeeld dat het voor seizoensinvloeden aangepaste werkloosheidscijfer in de Ver. Staten onverwacht is gestegen van 5,3 procent half juli tot 5,8 procent half augustus. De stijging vond plaats ondanks een vermindering van het aantal werklozen met 86.000 tot 3.933.000. Gewoonlijk vermindert het aan tal werklozen half augustus met 450.000. Doordat de daling klei ner was dan de seizoenverwach tingen, steeg het aangepaste werkloosheidscijfer scherp. Het ministerie deelde mede dat de werkgelegenheid half augus tus scherp was toegenomen met bijna 200.000 tot een record van 69.762.000 arbeidsplaatsen in plaats van te dalen, zoals ge woonlijk in die tijd van het jaar het geval is. De werkende bevol king gaf een ongewoon grote toe neming met 113.000 tot 73.695.000 te zien, terwijl een da ling met 736.000 werd verwacht, functionarissen schrijven de on gebruikelijke uitkomsten toe aan de onverwacht grote toeneming van de volwassen werkende be volking.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5