Provinciaal nieuws Het verbond Rode Pimpernel DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962. Ik weet wat ik rook! de échte zware uit het bekende blauwe pakje Vf?.n de Weduwe TERNEUZEN SLUISKIL ZAAMSLAG Inwerkingtreding algemene wetten douane, accijnzen rijksbelastingen AGENDA TOPDAG AAN DE KUST R. K.-school in Louisiana moest sluiten VAN NELLE kwaliteit VAN NELLEA Indonesische verstekelingen komen naar Nederland MISLUKT RUSSISCH VENUS-SCHOT Cubanen naar de U.S.S.R. Cubaanse veroordeelde kaatsebal tussen Ned. Antillen. Tagina 2 Bij pensionering: mi't zilver Na ruim -15 jaai in overheids dienst te zijn geweest, waarvan meer dan veertig jaar bij de Rijkswaterstaat, is de heer P. C. Vaal, sluismeester B. van de Oost- en Middensluis. vrijdag j.l. met pensioen gegaan. Deze afscheidsdag is niet al leen daarom belangrijk gewor den in het leven van de heer Vaal, maar te meer doordat hij uit handen van de hoofd ingenieur bij de Rijkswaterstaat ir. C. A. de Vlieger, de zilveren ere-medaille. verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau mocht ontvangen. Behalve ir. De Vlieger, ir Stuulen en de Rijkshavenmees ter, de heer Groenhof, hebben ook het administratief- en sluis- personeel de heer Vaal in zijn woning opgezocht en onder het aanbieden van verscheidene waardevolle geschenken op de meest hartelijke wijze afscheid van hem genomen. De staat van dienst van de heer Vaal Loont aan dat deze Zeeuws Vlaming van geboorte, tijdens zijn werk bij de Rijkswa terstaat, zijn streek nooit heeft verlaten. Hij werd op 1 aug. 1897 te Os- senisse geboren. Van 13 maart 1917 tot 15 mei 1920 vervulde hij zijn militaire dienstplicht-, waar na hij tot 20 september 1922 als sergednt bij de militaire politie- troepen dienst deed. Op 1 okto ber 1922 deed de heer Vaal zijn intrede bij de Rijkswaterstaat als brugknecht te Sas van Gent. Hij bleef daar tot 16 februari 1934, toen werd hij aan de West- sluis te Terneuzen sluisknecht. Na 12 jaar werd hij bevorderd tot sluiswachter aan de Oostsluis en volgde op 1 januari 1949 zijn benoeming tot sluiswachter B. maar nu weer aan de Westsluis. Op 1 december 1955 werd de heer Vaal hulpsluismeester B aan dezelfde sluis. Tenslotte werd zijn laatste benoeming sluis meester B van do Midden- en Oostsluis. Twee jaar geleden vierde de heer Vaal dus zijn veertigjarig jubileum. Nu, na al die jaren van vele trouwe diensten, waarvan zijn superieuren in hun felicita tietoespraken met erkentelijk heid gewag maakten, gaat de heer Vaal hopelijk nog vele ja ren van een welverdiende rust genieten. Opdat hij het water, waaraan hij zo'n belangrijk deel van zijn leven heeft gesleten, niet vergeten zal, zorgt één van de geschenken, een fraaie foto van de steiger aan de Oostelijke buitenhaven. Nieuwe „Scheldeschouw" te water gelaten. Op de jachtwerf „Ten Anker" heerste zaterdagmorgen weer spanning om het nieuwe feeste lijk gepavoiseerde jacht dat nog op de helling stond om rond elf uur te water te worden gelaten. Wéér hadden de heren Ver meulen met hun personeel in 2 maanden tijds een fraai stuk werk afgeleverd dat wit en bruinglanzend daar in de zon lag. Het wachten was op de heer en mevr. Aspeslagh uit Ostende die hun nieuwe aanwinst in ont vangst kwamen nemen, die voortaan onder de naam „Perla- moena" een prachtig onderdeel zal uitmaken van de „Noordzee Yacht Club" te Ostende. Toen alle gasten zich rond de werf hadden verzameld, verricht te mevr. Aspeslagh de doop plechtigheid nadat het dochter tje van de heer Vermeulen jr., haar een ruiker bloemen had aangeboden. Zonder de minste aarzeling gleed de „Perlamoena", nadat de fles champagne met een klap tegen de kop van het scjiip te recht was gekomen, in het wa ter. Zoals wij reeds vroeger meld den is de „Scheldeschouw" een jachttype dat door de heren Ver meulen zelf werd ontworpen en gebouwd aangepast aan de eisen die een stroom als b.v. de Wes- terschelde stelt. Een zeewaardig zeiljacht tevens uitgerust met een 30 pk Diesel Volvo-Pento- motor. dat het schip, waarop zes personen royaal een lange va kantie kunnen doorbrengen, een kruissnelheid van 15 km per uur geeft. Ondertussen hebben de heren Vermeulen de nodige ervaringen, opgedaan bij de bouw van de voorgaande „Scheldeschouw", die naar Veere is gegaan, toege past op de „Perlamoena", zodat van een feilloos gebouwd jacht kan worden gesproken. Toen de doopplechtigheid voorbij was, hebben de genodig den zich verzameld op de woon ark van de heer Vermeulen Sr, waar onder het genieten van ver versingen menige beschouwing over de boeiende watersport werd gegeven. Verkeersongevallen Zaterdagmorgen omstreeks tien uur had op het kruispunt Axelse- straatTuinstraat een aanrijding plaats tussen een bromfiets, be stuurd door J. A. C. uit Terneu zen, en een motorcarriër, be stuurd door P. S. L., eveneens uit Terneuzen. Beide voertuigen reden in de richting Axelsebrug. Bij het kruispunt gekomen wil de laatstgenoemde de Tuinstraat inrijden op het moment dat ook de brommer dit kruispunt was genaderd. Bij de daardoor ontstane bot sing lien het 13-iarig zoontje van de bestuurder, dat op de carrier was gezelen. een linkerbeenbreuk op. terwij] L- aan rechterarm en -been werd gewond. Dokter Hoving, die de eerste hulp verleende, liet het knaapje per ambulance-auto naar het Ju- iianaziekenhuis vervoeren. Zondagmiddag om ongeveer kwart over drie reed de heer L. IC. R„ wonende te Lokeren, met zijn Volkswagen in de Axelse- straat richting Driewegen. Ter hoogte van de kruising met de Leliestraat wilde hij enige al daar geparkeerd staande auto's voorbijrijden. Bij het afzwenken naar links bemerkte hij twee tegenliggers, waarvan de achterste de vóór hem rijdende nog wilde passo ren, zodat R. sterk afremde om een aanrijding te voorkomen. De Volkswagen begon echter zodanig te slingeren dat zij tegen de afscheiding van de rijweg en het rijwielpad terecht kwam en kantelde. Het liep voor de bestuurder goed af, maar dp mede-inzittende mej. L. E. uit Nieuwkerk, die over pijn in haar hoofd klaagde, werd eerste hulp verleend door dokter Van Breda Vriesman. De Volkswagen werd aan de reehterachterzijde zwaar bescha digd. Twee aanrijdingen Zaterdagmiddag had omstreeks 5 uur op de kruising Minister LelybrugBovenweg een aanrij ding plaats tussen de wielrijder P. A.-B. uit Hoek en de brom- fietsberijder R. I. uit Sas van Gent. Dit ongewenst kontakt, waarbij niemand letsel opliep, leverde slechts geringe materiële schade op. Minder fortuinlijk verliep een verkeersongeval anderhalf uur later, toen het op de T-kruising Kanaalweg Zuid -Spoorstraat tot een aanrijding kwam tussen een personenauto, bestuurd door G. L. de F. Sluiskil, en een scoo ter hereden door R. van H. uit Eindhoven. Doordat de automobi list, huiswaarts rijdend, de Spoor straat wilde inrijden, kon de scooterberijder, die in de richting Sas van Gent reed, een uitwijk manoeuvre niet voorkomen. Zeer krachtig remmend kwam hij. zonder daarbij te vallen, met een harde klap tegen het front van de auto tot stilstand. Het ge volg was, dat de duo-passagiere, mej. A. S. uit Sas van Gent, be kneld raakte en met een been breuk en een flinke vleeswond per ambulance naar het plaatse lijk ziekenhuis moest worden overgebracht. Militaire bedrijvigheid Gedurende de afgelopen week was het door de militaire oefenin gen. welke door het 16e bataljon Pantsertroepen en Limburgse Ja gers in Oost Zeeuws-Vlaanderen werden gehouden, een drukte van belang. Alhier waren op een vier tal boerderijen ongeveer 150 man schappen ondergebracht. Donderdag hadden de oefenin gen in de omgeving van Zaam- slag plaats, waarbij Zaamslag werd „veroverd" en .bezet". Ons anders zo stil dorp had ge durende deze gevechtsoefeningen een geheel ander aanzien gekre gen en er heerste steeds 'n gezel lige drukte. Door de bevelvoerende officie ren werd lof gebracht aan de be volking van Zaamslag voor de aan de manschappen verleende gastvrijheid. UIT BREDA VERMIST MEISJE IN DONGEN AANGEHOUDEN De 15-jarige Gerda Mommers, die sinds vorige week woens dagavond uit haar woonplaats Breda was verdwenen, is vrijdag j.l. in Dongen door de rijkspo litie aangehouden. Zij was in gezelschap van een 22-jarige in Tilburg woonachtige jongeman, met wie zij per bromfiets was verdwenen. Deze „Charlie" is wegens schaking in arrest ge steld. Hij heeft twee nachten met Gerda Mommers in zijn ouderlijk huis doorgebracht. MAANDAG 3 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The Alamo". Zuidersportpark, 6.30 uur Beslissingswedstrijd Advendo H.K.C. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De liefde van Hercules". DINSDAG 4 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, uur: „The Alamo". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: ■igelisatie-samenkomst. Per 1 oktober 1962 treden in werking de Algemene wet inza ke Douane en Accijnzen, waarin het stelsel van formaliteiten met betrekking tot binnenkomende en uitgaande goederen (dus het eigenlijke douanestelsel) een volledige regeling heeft gekre gen en gedeeltelijk de Algemene wet inzake Rijksbe lastingen, die een vereenvoudi ging van de regelingen omtrent de wijze van heffingen van rijks belastingen beoogt, zo is giste ren door het ministerie van Financiën meegedeeld. De Algemene wet inzake Dou ane en Accijnzen regelt voor het terrein waarop zij betrek king heeft ook het nieuwe be lastingsstrafrecht. Uit een oog punt van doelmatigheid is het wenselijk geacht de daarmee overeenkomende strafrechtelijke bepalingen van de Algemene wet inzake Rijksbelastingen gelijk tijdig' in werking te stellen. Hierdoor wordt met name voorkomen dat de bijzondere regelingen omtrent de vervolging van belastingdelicten en de ten uitvoerlegging van gerechtelijke veroordelingen uitsluitend ge handhaafd zouden blijven voor de belastingen die onder de wer kingssfeer van de Algemene wet inzake Rijksbelastingen vallen. Volledige inwerkingstelling van de Algemene wet inzake Rijksbelastingen stuitte af op praktische bezwaren doordat de oudere belastingwetten nog niet aan deze wet zijn aangepast. Wel kon deze Algemene wet in wer king treden voor het belasting- strafrecht en voor een aantal on derwerpen die, tot nog toe ver spreid en onderling verschillend, in een aantal wetten waren ge regeld. Daardoor is ook voor de ze onderwerpen nu de meer systematische en eenvoudiger regeling van de Algemene wet inzake Rijksbelastingen van toe passing geworden. De gedeeltelijke inwerkingtre ding van de Algemene wet in zake Rijksbelastingen per 1 ok tober 1962 is van betekenis voor de inkomstenbelasting, de ver mogensbelasting, de vennoot schapsbelasting. de loonbelas ting, de dividendbelasting, de commissarissenbelasting, de rechten van successie, overgang en schenking, de motorrijtuigen belasting, de omzetbelasting, de grondbelasting en de personele belasting. De Algemene wet inzake Rijks belastingen kan voor wat be treft de rechten van registratie en zegel, waarvan het heffings systeem in sterke mate afwijkt van de opzet van deze wet, eerst in werking worden gesteld nadat een aanpassing van de desbe treffende wetten heeft plaats gevonden. Een week na het begin Van het voetbalseizoen is zondag in Nederland het strandseizoen be gonnen, een kort seizoen waar schijnlijk. In ieder geval is er gisteren aan de Nederlandse kust van Cadzand tot Den Hel der volop geprofiteerd van zon de vakantietop van juli/augus- en zee. In Cadzand was het gis teren minstens even druk als in tus. De bezoekers waren voor 't merendeel dagjesmensen uit Zeeuws-Vlaanderen en Belgisch- Vtaanderen. Vóór de kust was liet druk met zeilboten en water- skieërs. Hoek van Holland boekte een recorddag. De noorderpier zag over de volle lengte van drie kilometer zwart van de mensen. De parkeerterreinen stonden meer dan vol, de auto's stonden zelfs tot aan het kampeerterrein. Ruw geschat trok Hoek van Hol land zondag 100-000 mensen. Terheide, tussen Hoek van Holland en Scheveningen, heeft nog nooit zo'n drukke dag ge had als gisteren. De politie had extra parkeerruimte gecreëerd op een stuk land buiten het dorp achter de duinen. Scheveningen had het ook druk. Van een recorddag kan hier niet worden gesproken. De terrassen zaten stampvol, de pier had zaterdag 14.000 bezoekers en zondag 19.000 (voor topdagen luiden die cijfers resp. 17.000 en 21.000). De bewoners van zuid westelijk Den Haag zijn gisteren in grote stromen naar Kijkduin getrokken om er de plaats in te nemen van de Duitse badgas ten die Kijkduin de afgelopen weken nagenoeg bevolkt heb ben. Zandvoort is ook tevreden over deze eerste zondag van september. De straten van het dorp stonden vol auto's, treinen en bussen voerden duizenden be zoekers aan. De uittocht van de badgasten duurde tot zondag avond acht uur. De stranden aan de Noordhol landse kust zaten vol Amster dammers. De drukte was hier gelijk aan die van een zondag in het hoogseizoen. Ook hier was hei contingent Duitsers onder de badgasten aanzienlijlk lager dan een paar weken geleden. Alleen in Egmond verblijven nog rela tief c eel Duitsers. Blijkens een opgaaf van de Nederlandsche Spoorwegen heb ben 13.000 Amsterdammers zich gisteren met de trein naar Zand voort gespoed. Om deze menigte te vervoeren werden des mor gens twaalf en later op de dag negen extra treinen ingelegd. De enige R. K. parochieschool voor blanke kinderen te Duas, in de Amerikaanse staat Loui siana, die twee dagen geleden vijf negerkinderen had toegela ten, heeft vrijdag j.l. haar deu ren moeten sluiten. Ouders van de blanke leerlin gen en andere voorstanders van de handhaving der rassenschei- dig in het zuiden der Verenigde Staten hadden bedreigingen jegens de priester-leerkrachten geuit. Dit feit en het niet ver lenen van bescherming' door de politie veroorzaakten de sluiting van de school. Het aantal leerlingen, dat nor maal 340 bedraagt, was in deze twee dagen overigens toch reeds tot 28 gedaald. Een honderdtal personen be toogde voortdurend voor het schoolgebouw. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een onder zoek gelast. W/IN EÜLKJE zware shag- De 37 Indonesische versteke lingen, die in 1958 geen verblijfs vergunning voor ons land kregen en uiteindelijk in Nieuw- Guinea belandden, mogen naar Nederland komen. Dit heeft thans ook een woordvoerder van het ministerie van Maat schappelijk Werk zaterdagoch tend medegedeeld bij de terug keer van 609 Nederlanders uit Nieuw-Guinea in Amsterdam. Over deze verstekelingen is in 1958 veel te doen geweekt. De minister van Justitie weigerde de Indonesiërs eerst in Neder land toe te laten, waarna ze op de boot naar Indonesië werden gezet. Onderweg kregen zij ten slotte de verheugende mede deling dat zij zich in Nicuw- Guinca mochten vestigen. Een woordvoerder van de Amerikaanse organisatie voor lucht- en ruimtevaart (NASA) heeft te Washington een beves tiging gegeven van berichten, volgens welke de Sowjet-Unie zaterdag j.l. een mislukte po ging heeft gedaan om een ruim tevoertuig in de richting van de planeet Venus te lanceren. De eerste berichten hierover waren afkomstig van gezagheb bende personen, die echter niet Het officiële orgaan der Cu baanse communistische partij, meldt dat een duizendtal jeug dige Cubanen met het Sowjetrus- sische schip „Gruzia" naar de Sowjet-Unie zijn vertrokken, waar zij een technische opleiding zullen ontvangen. van de door BARONESSE ORCZY Nadruk verboden- Het volgende ogenblik was Bla- keney uit de alkoof geslopen en zijn beide zo fijn en elegant uit ziende handen werden met ijzeren greep op Hériot's mond gelegd, in een oogwenk de kreet smorend die al half geuit werd. Foulkes was gereed om het werk te vol tooien en de man hulpeloos te maken; een zakdoek was een uit stekende prop, een andere bond de enkels stevig te zamen. Hériot's eigen jasmouwen vervin gen de handboeien en dekens van het bed werden om zijn benen ge draaid om hem machteloos te maken. Toen legden de beide mannen de beweegloze massa op het bed en Foulkes fluisterde angstig: „Wat nu?" Hériots over jas en ehanez-nez lagen op een stoel. Sir Percy legde waarschu wend de vinger op de lippen, ont deed zich toen vlug van zijn eigen jas en trok die van Hériot aan, draaide de cache-nez om zijn hals, trok de schouders op en terwijl hij mompelde; „Nu een beetje ge luk hebben", draaide hij nog maals het licht neer en ging naar de deur. „Rondeau!" riep hij. „Ron deau!" En sir Percy was zelf ver rast over de schitterende wijze waarop hij de klank van Hériots stem nabootste. „Hé Rondeau!" riep een der spelers aan tafel, „burger-afgevaardigde roept jfe!" Zij zaten allen om de tafel: twee mannen verdiept in hun spel domino, de beide anderen met evenveel aandacht toeziende. Rondeau kwam uit de anticham bre aansloffen. Zijn gelaat leek bij het doffe licht van de olielamp geel en groen van angst. ..Rondeau, dwaas, waar ben je?" riep Blakeney nogmaals. Het volgende ogenblik was Rondeau de kamer binnengetre den. Er was geen wenk of bevel nodig ditmaal. Foulkes wist bij intuïtie wat zijn chefs stoutmoedig plan be oogde voor hen beiden, indien het slaagde. Hij trok zich in het donkerste gedeelte van de kamer terug toen Rondeau naar de les senaar slofte. Het was alles in een oogwenk gebeurd. In minder tijd dan het geduurd had om Hé riot te binden en een prop in de mond te duwen, werd zijn hand langer op de vloer gelegd, zijn jas werd hem uitgetrokken en een mummie-achtige bundel van hem gemaakt met behulp van sir Andrew Foulkes' elegante jas, die stevig om zijn armen en borst werd gebonden. Het was alles in grote stilte gebeurd. De mannen in de andere kamer waren ru moerig en verdiept in hun spel; het lichte geschuifel en de vlug gesmoorde kreten bleven onopge merkt. „De onbeschaamdheid van de duivel, mijn goede Foulkes", ant woordde Blakeney fluisterend, „en dat onze sterren ons niet ver keerd mogen leiden. En laat mij je nu zo goed mogelijk op Ron deau doen gelijken daar! Trek zijn jas aan nu je haar over je voorhoofd je jaskraag op -- je knieën doorgezakt dat is beter!" voegde hij erbij toen hij de gedaanteverwisseling zag die met sir Andrew Foulkes had plaats gegrepen na een paar han dige veranderingen. „Nu is alles wat je te doen hebt, door de ka mer te sloffen hier is je proto type's zakdoek van een twijfel achtige helderheid weliswaar, maar hij zal je te pas komen steek je neus erin als je de kamer doorgaat, dan is je gezicht ver borgen. Zij zullen je niet herken nen blijf in de schaduw en God geleide je ik zal dadelijk vol gen... maar wacht niet op me." Hij opende de deur en voor sir Andrew kon protesteren had zijn chef hem de kamer ingeduwd waar de vier mannen nog steeds in hun spel verdiept waren. Door de open deur sloeg sir Percy nu zijn vriend gade, die, in de scha duw blijvend, de kamer doorging. Het volgende ogenblik was sir Andrew er doorheen en in de an tichambre. Sir Blakeney's zeer gevoelige oren vingen de klank op van het openen der buiten deur. Hij wachtte gedurende een ogenblik, toen trok hij het bun deltje brieven uit zijn zak, voor het verkrijgen waarvan hij zoveel geriskeerd had. Daar waren zij netjes gerangschikt en zij droe gen het opschrift: „De zaak van Arnoul Fabrice". Nu, als hij vannacht ontkwam, zou Agnès de Lucines gelukkig zijn en bevrijd van de onbe schaamdheden van die bruut Hériot; daarna moest hij haar en Arnould Fabrice overhalen om naar Engeland te gaan en naar de vrijheid. Voor het ogenblik was zijn eigen vrijheid verschrikkelijk in gevaar; één verkeerde beweging één blik van die spelers rond de tafel... Bah! zelfs dan... Met een inwendige lach duwde hij de deur weer open en stapte het vertrek binnen. Voor het ogenblik lette niemand op hem; het spel was op zijn spannends; vier ruige hoofden staken onder de lamp bijeen en vier paar ogen keken met gespannen aandacht naar de ingewikkeldheden van het spel. Blakeney wandelde kalm door de kamer: hij was juist middenin bij de tafel, toen een stem zich plotseling verhief uit de in het spel verdiepte groep onder de lamp: „Ben jij het, vriend Hériot?" Toen keek een der mannen op en bleef staan, en een ander deed evenzo en riep uit: „Het is Hériot niet!" In een ogenblik heerste er al gehele verwarring, maar verwar ring was juist de essence van die ontsnappingen op het kantje af van de gewaagde avonturen die de Rode Pimpernel een levensbe hoefte waren. Vóór de vier man nen tijd hadden gehad op de been te komen, of om uit te maken dat er iets niet in orde moest zijn met hun vriend Hériot, was hij de kamer doorgevlogen en was zijn hand op de knop van de deur die naar de antichambre leidde en naar de vrijheid. (Wordt vervolgd.), tot dc N.A.S.A.-kringen behoor den en die niet wilden, dat zij als zegslieden werden genoemd. De N.A.S.A.-woordvoerder gaf als commentaar: „Het bericht is in overeenstemming rpet onze gegevens." Volgens dit bericht draaien thans drie delen van de raket, die hei Russische ruimtevoertuig naar Venus had moeten bren gen, om de aarde. Rusland, als destijds gemeld, heeft ook in februari 1961 reeds gepoogd een ruimtevoer tuig naar Venus^te zenden. Dit ruimtevoertuig is de planeet in derdaad op een afstand van on geveer 99.000 kilometer gepas seerd, doch de Sowjetrussische geleerden hebben geen enkel voordeel van deze lancering ge had, omdat de raaio-installatie van het voertuig na achttien da gen buiten werking was geraakt. De Verenigde Staten hebben, als bekend, vorige week maan dag op geslaagde wijze een ruimtevoertuig gelanceerd, dat Venus omstreeks midden decem ber a.s. op een afstand van onge veer 16.000 kilometer moet pas seren. Het voertuig zou dan 291 miljoen kilometer in de ruimte hebben afgelegd. Nicholas Contino Gonzales, 'n 43-jarige Cubaan, die door de Verenigde Staten na een straf rechtelijk vonnis was uitgewe zen naar de Ned. Antillen, is vrijdag met een vliegtuig van de K. L. M. weer in New York terug gekeerd, omdat men hem op Cu rasao niet heeft willen toelaten. Toen Gonzales op 18 mei j.l. met een vliegtuig uit de Ned. Antillen te New York aankwam, werd op hem een pakje mari huana gevonden. Op 14 augustus werd hij veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf wegens het in zijn bezit hebben van verdovend» middelen. Het vonnis zou echter niet ten uitvoer worden gelegd indien de veroordeelde uit de Verenigde Staten zou worden uitgewezen naar Curacao. Aangezien Gonzales met een vliegtuig van de K. L. M. naar de V. S. was gekomen,'kreeg de K. L. M. opdracht, hem naar Willemstad terug te bi'engen. Toen hij daar geen inreisver- gunning kreeg en dus vrijdag weer te New York terugkeerde, oordeelde de immigratiedienst te New York, dat de K. L. M. ver plicht was, hem nu ook weer naar Curacao terug te brengen. Indien de K. L. M. dit weigert, loopt zij een boete op van 100C dollar, aldus de immigratiedienst te New York.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2