Macht tegen recht Opstand mogelijk in Nieuw-Guinea BELASTINGPROBLEMEN Verklaring N.B.B. over toekomstige volkshuisvestingsbeleid Sportnieuws 196' Pagina F Sowjet-njet torpodeert Genève ZATERT)AG 1 SEPTEMBER 1962 DE VR1TE ZEEUW BEKENDE FIGUREN BERADEN ZICH OVER GEZAMENLIJK VERZET Per 1 oktober aanstaande, zal Nederland het bestuur over Nieuw-Guinea aan de Verenigde Naties overdra gen en vanaf dat moment zal de volkerenorganisatie gezamenlijk met Indonesi sche para-troepen orde en rust in het gebied hand haven. In aansluiting hier op zal Indonesië op 1 mei 1963 zijn „rechten volledig en ongehinderd kunnen uit oefenen en Nieuw-Guinea zal dan onder de naam „West-Irianin het Indo nesische staatsverband zijn opgenomen. Zullen de Papoea s zich bij deze bestuursoverdrachl neerleggen? Er zijn tekenen die er op duiden dat een aantal Papoea's verzet zal bieden tegen de nieuwe overheersing. Nederlanders, waaronder ambtenaren en militairen zullen naar Ne derland terugkeren. Achter blijven de inheemse bevol king, de buitenlanders en... onze vroegere rijksgenoten die hier misschien voor de tweede maal in de steek worden gelaten. In de bergen van Ceram is een aantal inwoners van Am- bon, militaire en oud-militai ren en in dienst staande - van de republiek der Zuid-Moluk ken, bezig om zich op een oor log en op daadwerkelijk ver zet tegen Soekarno en de zij nen, voor te bereiden. De in formaties daaromtrent ver kregen, zijn niet mis te ver staan en het zal er in de na bije toekomst om gaan. om het zijn of niet zijn, om het erop of er onder. Een aantal officieren van de republink-stier Zuid-Molukken is drwü;. ,cmilitaire en ver- zetsakties voor te bereiden en wanneer de Nederlanders uit Nieuw-Guinea vertrokken zullen zijn, achten de aanhangers en onderdanen van de republiek dei Zuid-Molukken zich aan niets meer gebonden. In dit licht he- zi :i, hoorden we de namen van bekende persoonlijkheden, on dermeer die van ir. J. A. Manu- sama, van de Ambonese leider dr. Chr. Soumokil en van de offi cieren van de republikeinse strijdkrachten der Zuid-Moluk ken, luitenant-kolonel L. Taha- pari, laatstelijk wonende in Rot terdam en van kapitein Azis. die in de jaren 1940—1945 te Soest was ondergedoken en na de be vrijding van ons land naar In donesië terugkeerde. Opnieuw in de verdrukking? Het spreekt vanzelf, dat de Indische Nederlanders die juist uit Indonesië naar Nieuw-Gui nea trokken omdat ze niet onder het bewind van Soekarno wilden of konden leven maar toch het klimaat van hun archipel ver kozen. en de spijtoptanten die aanvankelijk de Indonesische na tionaliteit aannemen, maar latei- moesten uitwijken naar het rits- tiger eiland, nu in een lastig parket kunnen geraken. Neder land haalt wel de Nederlanders weg, doch behoeft niet de Indo nesiërs en de andere buitenlan ders hierheen te halen. Aan het klimaat hier hebben deze men sen een hekel, anders zouden ze reeds eerder naar ons '.and zijn gekomen. Van de Indonesiërs hebben zij niets te verwachten en als er .een strijd ontbrandt kun nen zij zich ook moeilijk scharen aan de zijde van de Papoea's omdat die een meedogenloze en wrede guerillataktiek zullen vol gen, waar een Europeaan niet aan tippen kan. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, sir Gar field Barwick, verklaarde dezer dagen in het Australisch parle ment, dat zijn ministerie zich bezig houdt met het zoeken van mogelijkheden om bewoners van het voormalig Nederlands Nieuw- Guinea, die zulks wensen, toe t~ staan zich in Australisch Nieuw-Guinea te vestigen. De vraag is, of deze uitweg tijdig zal worden opengesteld en of de spijtoptanten die reeds berooid uit Indonesië kwamen, ook zon der passagegeld en zonder mid delen van bestaan in het ooste lijk deel van het eiland zullen worden geaccepteerd. Nog meer gebiedsuitbreiding In de besloten kring van des kundigen doen vooralsnog on controleerbare geruchten de ron de, dat Soekarno. na zonder slag of stoot en met toestemming van de grote mogendheden de hand te hebben op Neerlands Nieuw-Guinea. zijn ogen heeft laten vallen op het Austraisch deel van dit eiland (Oost-Irian), op Brits-Borneo en op Portugees Timor. De voor deze gebieden verantwoordelijke regeringen deden er verstandig aan. de handelingen van Soekarno nauw keurig gade te slaan. In de Indische Archipel zal de rust, juist na al wat er met en rond Nieuw-Guinea is gebeurd, niet terugkeren. Nieuw-Guinea zal thans onder de benaming „West-Trian" deel gaan uitmaken van de republiek Indonesië, met alle gevolgen daaraan verbonden, inclusief de armoede, waaronder de Papoea's in dit licht gezien, dienen te verstaan: ,,een vijl voor de tanden der ratten van de hervorming". (Nadruk verboden.) BELASTINGAFTREK VOOR BEJAARDEN Vele bejaarden vragen zich af: heb ik nu recht op bejaarden- aftrek voor de belastingen of niet? Per I september 1955 is ingevoerd de bepaling, dat onge huwde bojaarden worden aange slagen in tariefgroep II, de zg. groep voor echtparen zonder kinderen. Iemand wordt beschouwd als „bejaarde" zodra hij de 65-jari- ge leeftijd heeft bereikt. Gehuw de bejaarden werden altijd reeds aangeslagen in tariefgroep II, zodat deze regeling voor deze groep geen voordeel bracht. Het is om deze reden dat die gehuw de bejaarden een aftrek krijgen van ƒ624,— per jaar. Per 1 juli 1962 wordt dit bedrag gesteld op 702,— per jaar. Uitzonderingen Het kan ochter ook voorko men, dat een ongehuwde bejaar de toch <4 wordt aangeslagen in groep II, ook al zou hij nog g.-.a 65 jaar zijn. Dit kan voor komen. als iemand langer dan 5 jaar getrouwd is en daarna we duwnaar wordt. Wie als ongehuwde bejaarde om een andere reden toch al in groep II valt. krijgt niet nog eens de genoemde aftrek. Indien man en vrouw geschei den zijn van tafel en bed. aldus een bepaling in het Besluit op de inkomstenbelasting, zijn ieder op zich belastingplichtig. Voor eventuele belasting op haar eigen inkomen, is de vrouw zelf aansprakelijk. De man kan hiervoor niet worden aangespro ken. Werken in het buitenland Als iemand in het buitenland werkt en daar reeds belasting betaalt, is het zeer wel mogelijk dat hij ook in Nederland nog belasting moet betalen. Er wordt wel rekening gehouden met het feit, dat het inkomen in het buitenland reeds aan belasting onderworpen was. Nederland heeft echter met verschillende landen een over eenkomst gesloten, teneinde dubbel belasting betalen te voor komen. Bestaat het inkomen in het buitenland uit inkomsten verkregen uit loondienst, dan wordt bij het opleggen van een aanslag in de inkomstenbelas ting reductie verleend op de verschuldigde belasting die be rekend wordt volgens de zg. evenredigheidsmethodo. Indien de inkomsten in Neder land verkregen b.v. 'ƒ4.000 bedragen en het buitenlands in komen eveneens 4.000,—, wordt de belasting berekend naar oen inkomen van ƒ8.000,—. De re ductie bedraagt dan de helft van de verschuldigde belasting. Bestaan de inkomsten alleen uit loon in het buitenland ver kregen, dan is de reductie gelijk aan de verschuldigde belasting en zal er géén aanslag worden opgelegd. Wat betreft betaling van de A. O. W.-premie. moge dienen, dat. dit afhangt van de vraag of aan de in het buitenland verrich te dienstbetrekking rechten kun nen worden ontleend op oude- dags-uitkering. Gehuwde werkende vrouw De nieuwe regeling voor de gehuwde werkende vrouw geldt eveneens voor belastingplichti gen die meer dan 8.CC0,ver dienen Bij het opleggen van een aanslag aan de man wordt nu cm aftrek toe""'"'1-' van een derde van het arbeidsinkomen van de vrouw, met een minimum van 500,— en een maximum van ƒ2.000,—. J. HOLTSLAG. (Nadruk verboden.) Het hoofdbestuur van de Ne derlandse Bond van Bouwonder nemers (N.B.B.) heeft, gelet op de naar de mening van de bond onbevredigende situatie met be trekking tot de woningvoorzie ning in ons land een verklaring inzake het toekomstige volkshuis- ve.stingsbeleid uitgegeven. De N.B.B. zegt daarin dat het streven van de bouwonderne mers van de rijksoverheid en van de gemeentebesturen positief dient te zijn gericht op het tot stand komen van woningen voor alle bevolkingsgroepen, naar de aard hunner behoeften, welke woningen naar kwaliteit en naar huurprijzen economisch en so ciaal verantwoord zijn te achten. Het behoort, aldus de bond. tot de verantwoordelijkheid van de voor de markt producerende bouwondernemer woningen te stichten, die voorzien in de be hoefte van de onderscheiden be volkingsgroepen, nadat door de consument is afgewogen het ge wenste woongerief met het inko- mensdeel, dat hij voor dit doel wenst te besteden. Het behoort tot de verantwoor delijkheid van de overheid zoda nige maatregelen te treffen, dat een maximale particuliere wo ningvoorziening gewaarborgd wordt. Daarnaast draagt dc over heid de verantwoordelijkheid voor de additionele woningvoor- ziëning van overheids- of semi- overheidswege. voorzover het particulier initiatief voor bepaal de bevolkingsgroepen of in be paalde delen van het land de woningvoorziening niet ter hand kunnen nemen. Als zodanige maatregelen wel ke reeds van overheidswege zijn genomen worden door de N.B.B. beschouwd het oplossen van het huurvraagst.uk, waarmee thans een begin is gemaakt, het door middel van de premieregeling 1960 bevorderen van de bouw van arbeiders- en goedkope mid denstandswoningen in de parti culiere sector, alsmede het ope nen van de mogelijkheid om op betekenende schaal woningen te bouwen zonder rijkssubsidie. Evenwel wordt, aldus de N. B. B., een continue particuliere wo ningbouw en daarmede het stre ven naar een gezonde volkshuis vesting in ernstige mate belem merd door de volgende factoren: Het geen gelijke tred houden van de huuraanpassingg met de welvaartstoename; het handteren van een distri butiesysteem voor de woning bouw, dat niet meer in voldoende mate is gericht op de reële be hoefte: het vaststellen van een te laag contingent jaarlijks te bouwen particuliere woningen, waardoor de bouwondernemers 1 a 2 jaar moeten wachten, voordat met de bouw van een woningproject een aanvang kan worden gemaakt; het handhaven van een te groot kwantum woningwetwoningen binnen het totale woningbouw programma terwijl in de parti culiere sector evenzeer woningen met nagenoeg dezelfde huur prijzen worden gebouwd; het handhaven van de woon- ruimtewet 1947, die de woning voorziening onnodig beperkingen oplegt. Teneinde te komen tot een snelle en verantwoorde oplossing van het nog bestaande woning vraagstuk en een opheffing van de huidige kunstmatige verhou dingen, zouden de volgende posi tief gerichte maatregelen, naar het oordeel van de bond, ernstige overweging Verdienen: Een verdergaande huuraanpasf sing, welke op het punt van de compensatie ware te koppelen aan het te voeren loonbeleid; het wijzigen van het huidige verdelingssysteem in dien zin, dat de particuliere woningbouw opnieuw zonder belemmering kan plaats vinden, zowel in de gesubsidieerde als de ongesub sidieerde sector, waardoor met terdaad kan worden voorzien in de reële woningbehoeften van alle bevolkingsgroepen en de be staande discontinuïteit in de.wo- ningbouw wordt tegengegaan. het treffen van zodanige maat regelen dat de in aanvulling op de particuliere woningbouw, te bouwen woningwetwoningen slechts werden bewoond door de gezinnen voor wie deze wonin gen zijn bestemd, te weten de laagste inkomensgroepen. De gegevens omtrent aantallen en huurprijzen van de voltooide, dc in aanbouw genomen wonin gen en van de woningen, waar van de plannen ter goedkeuring zijn ingediend, vormen mede het bewijs, dat het particulier initia tief zijn taak met betrekking tot de woningvoorziening naar be horen kan en wenst te vervul len, aldus besluit de Nederlandse Bond van Bouwondernemers zijn verklaring. STEWARDES UIT VLIEGTUIG GEZOGEN De Argentijnse bond van vlie gend personeel heeft de staats luchtvaartmaatschappij Aeroli- neas Argentinas gevraagd, alle in Engeland vervaardigde lijn- vliegtuigen van het type AVRO- 748 aan de grond te houden, han gende een onderzoek naar de dood van een stewardess. Deze stewardess, de 23-jarige Olga Gomez, kwam donderdag om het leven, toen van 't vlieg tuig waarmee zij van Tucuman naar Buenos-Aires vloog, op bij na 5000 meter hoogte de deur van de drukcabine openvloog' en zij naar buiten werd gezogen. Een lid van de bemanning tracht te haar nog vast te grijpen, maar hij kon niet verhinderen, dat zij uit het toestel viel. Op dezelfde dag schoot bij een ander Argentijns verkeersvlieg tuig van hetzelfde type ook een deur open, maar hierbij deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Naar aanleiding van deze on gelukken mogen de toestellen van het type AVRO-748 in Ar gentinië niet zo hoog vliegen dat de drukinstallatie in de cabine moet worden gebruikt. De fabriek van AVRO in Enge land. waar deze toestellen wor den gemaakt, liet weten dut zich dergelijke ongevallen niet eerder hadden voorgedaan. Dat de Oostduitse generaal Helmut Hoppe plotseling tot militaire commandant van O. Berlijn is benoemd nadat de Rus sen de functie van Sowjet-bevel- hebber in Berlijn hebben opge heven, verantdert niet veel aan de feitelijke toestand. Met het recht aan hun zijde kunnen de Westelijken zeggen dat er een juridisch stevig ge baseerd akkoord bestaat over 'n viermogendheden-beheer van de oude hoofdstad van het Reich en dat aan die juridische status niets verandert, wat de Russen ook doen. Dat is zo, maar het is ook zo dat er aan de feitelijke situatie des te meer verandert. In de loop des jaren is daar door zelfs zóveel veranderd, dat de juridische status van Berlijn niets meer van doen heeft met de feitelijke Om met The Economist te spreken: een stoel waaraan één poot mankeert, is een wankel ding om op te gaan staan voor een uitdagende houding. Het ge zamenlijk Russisch-Amerikaans- Brits-Frans bestuur over de hele stad is al sinds jaren een fictie en door net te doen of het een feit is, bereikt men weinig. Macht tegen recht Natuurlijk is het formeel zo dat wat de Russen ook doen, het recht der Westelijken niet veran dert. Maar in feite is van meer belang dat het Westen op geen enkele manier de Russen kan be letten de oorspronkelijke over eenkomsten aangaande Berlijn aan hun laars te lappen zoveel zij willen. Het is een kwestie van macht versus recht, vanouds een ongelijke strijd. Het i-s zelfs een wonder dat Chroesjtsjel' al niet lang in alle opzichten de samenwerking heeft gestaakt, die toch nog maar uit sluitend nominaal was behalve ten aanzien van de luchtvaart- contróle-commissie en de bewa king van Hess en andere oorlogs misdadigers in de gevangenis van liet Westberlijnse Spandau. Tenslotte is hij al vier jaar con stant gebleven in zijn eisen dat het Duitse en Berlijnse vraag stuk op zijn voorwaarden wordt opgelost, voorwaarden die inhou den dat, de D. D. R. van Ulbricht als volwaardige staat wordt er kend en dat het Westen zijn troe pen uit West-Berlijn terugtrekt. Op allerlei manieren heeft Hij erkenning van de Oostduitse sa tellietstaat proberen af te dwin gen, tot dusver zonder succes. Het met Bonn verbonden Wes ten kon dit niet, omdat het de bondsrepubliek Duitsland had er kend als de opvolger in rechte van Hitiers Duitsland. En Bonn houdt zichzelf nog steeds voor het voorlopige bewind tot heel Duitsland is herenigd. Het daar uit gesproten Hallstein-doctrine, dat inhoudt dat Bonn geen rela ties onderhoudt met een land dat ook Pankow erkent, moet die ge dachte levend houden al is duide lijk dat het een illusie is. Moskou zal geen verdwijnen van de D. D. R. toestaan ten behoeve van een Duitse hereniging: Ulbrichts staat is een realiteit. Geen tegenzet mogelijk Formeel is de taak van de ver dwenen Sowjet-commandant in Berlijn overgenomen door het hoofdkwartier van het rode leger in Oost-Duitsland, zodat er voor het Westen nog een lange om weg is contact met Poppe te voorkomen. Maar door een be sluit van Chroesjtsjef kan dat veranderen en dan js er voor het Westen nog maar één partij om mee te praten: de D. D.R. Dat kan ook doordat de Russen hun taak in het luchtveiligheidscen- trum overdragen aan de Oost duitsers. Washington beweert op iedere mogelijke Russische stap een antwoord klaar te hebben. Maar hierop is gewoon geen antwoord. Chroesjtsjef kan het Westen dwingen met de D. D. R- te on derhandelen als er een probleem ontstaat waarover moet worden gepraat. Zo'n probleem te force ren is voor Ulbricht een klein kunstje. Het is een ongelukkige situatie, maar het Westen is volkomen tot een defensief gedwongen. De enige manier voor het Westen om in deze affaire enig initiatief te ontwikkelen, is de assemblee van de Verenigde Naties, die bin nenkort bijeenkomt, in de zaak te mengen. De Sunday Times suggereert dat in die organisatie wellicht een nieuwe vorm voor hei bestuur van de westelijke helft van de stad kan worden ge vonden. De drie westelijke zou den dan als agenten van de Vei ligheidsraad en niet langer als overwinnaars in een al weer 17 iaar geleden geëindigde oorlog de taak kriigen West-Berlijn te besturen. Het is een redeliik plan, waarbij men echter moet bedenken dat in de Veiligheids raad een vetorecht bestaat waar van de II. S. S. R. nooit heeft ge schroomd gebruikt te maken. (IIndruk verboden.) MODERNE MEDWAY-BRUG Dc brug over de Engelse rivier de Medway bij Rochester in het graafschap Kent, met de bouw waarvan in de herfst van 1960 op beide oevers gelijk is begonnen, is thans zo ver gevorderd, dat de twee helften elkaar bijna raken en met elkaar verbonden kunnen worden. De brug van voorge spannen beton, welke ruim 23 miljoen gulden kost, is de groot ste van deze constructie in de wereld. Zij maakt deel uit van een nieuwe grote verkeersweg, welke in dc voorzomer van 1963 moet worden geopend. Het voorstel van president Kennedy en premier MacMillan. waarmee zij de Geneefse kern stopconferentie van het dode spoor willen rangeren, waarop zij nu al bijna tien jaar staal, is op zichzelf zeer opmerkelijk. De V. S. en Engeland bieden een akkoord aan om alle proeven te verbieden in de dampkring en in het water en het is ditmaal niet gebonden aan de voorwaar de dat controleurs ook in de Sowjet-Unie moeten kunnen gaan kijken als ergens iets ver dachts gebeurt. Die inspectie „spionage" zei Moskou bleek altijd het zere been. Althans zo werd het voor gesteld. Welnu, zegt het Wes ten: de mogelijkheden derge lijke pyoeven te ontdekken zijn zó geperfectioneerd dat we de inspectie willen laten vallen. Een officiële Russische afwij zing is er nog niet, maar de voorlopige verklaring ten ant woord duidt erop dat die komt. Waarmee Moskou duidelijk on wil toont. Het Russische motief is, dat het geen zin heeft een "akkoord te tekenen als de onderaardse proeven daarbij niet zijn inbe grepen. EEN WEDLOOP Een zeer onwezenlijk argu ment. Sinds de Russen vorig jaar met enige zeer grote kern bomknallen hun belofte schon den van atomaire proefnemin gen af te zien, is een enorme wedloop ontstaan. Bij dozijnen zijn de bommen ontploft en vooral de grote. Er is geen twij fel aan. dat beide partijen de kans hebben waargenomen nieuwe grote wapens te ontwer pen en te proberen. Het directe gevaar door de radio-actieve neerslag nog daar gelaten, heeft deze tweezijdige reeks proeven het indirecte ge vaar vergroot: een bom die be staat. draagt het gevaar in zich gebruikt te worden. Het is daar om ook niet onredelijk van het Westen voor te stellen daaraan een eind te maken en de onder grondse proeven, die van bui tenaf en zonder controle ter plaatse niet altijd ontdekt kun nen worden, voorlopig buiten beschouwing te laten. Tenslotte zijn de wapens die onder de grond worden geprobeerd, van kleinere allure, zodat ze weinig aan het atomaire potentieel van beide partijen kunnen bijdra gen. Ze zullen voornamelijk nut hebben bij het beproeven van tactische wapens, voor gebruik op het nagenoeg conventionele slagveld dus, en om goedkopere produktiemethoden te ontwik kelen. Maar al is het voorstel dus zoveel als maar mogelijk is tege moet gekomen aan Russische gevoeligheden, het antwoord is weer nee. CHINA EN FRANKRIJK Het is moeilijk, ook voor de neutralen, onder die omstandig heden nog overtuigd te blijven van de goede wil van het Krem lin. Overigens is dit voorstel van het Westen kennelijk mede ge ïnspireerd door de aankondiging dat communistisch China op het punt staat een kernwapen tot ontploffing te brengen. Hoe Washington aan die kennis komt en of ze betrouwbaar is, blijft voorlopig de vraag. Maar men mag wel aannemen dat de informatie juist is. Dan betekent ook, dat zowel in het Westen als in het Oosten. Frankrijk en China, een kernmacht zich gaat ontpoppen, die niet meepraat over de kernproeven en het stopzetten daarvan. Het maakt het gesprek in Ge nève nog onwerkelijker dan het al is. Het Westelijk voorstel is eigenlijk de laatste kans om nog enig resutlaat te boeken. Als die kans verloren gaat, kan men voorlopig wel opgeven dat nog enig zinnig akkoord kan worden gesloten. (Nadruk verboden.) Voetbalprogramma van de K. N. V. B. Zondag 2 september 1962 (Betaald voetbal.) ERE DIVISIE BI. WitEnschedé Volewijckers—Sparta DOS—MVV Willem II—GVAV PSV—NAC Fortuna '54ADO HeraclesVolendam FeijenoordAjax EERSTE DIVISIE VVV—Go Ahead DHCExcelsior SHSSittardia RBCEindhoven VeendamLimburgia Roda JCElinkwijk Ensch. BoysVelox Fortuna (VI.)— DWS TWEEDE DIVISIE A. AlkmaarZwolse B. VitesseLeeuwarden Be Quick—VSV ZFC—KFC StormvogelsNEC OldenzaalWageningen TubantiaGraafschap Heerenveen—AGOVV TWEEDE DIVISIE B. DFCHelmondia HVC—Wilhelmina HDVS't Gooi EDOHaarlem XerxesNOAD HilversumSVV PECLonga BVV-RCH (Amateurvoetbal.) ZUID I. VIERDE KLASSE II. ZierikzeeNVS Zaterdagmiddag voetbal. VIERDE KLASSE B. Tern. BoysMiddelburg V (1) ChrislandiaMevo (1) SpuiArnemuiden (2) Zwal. Boys—VVN (3» NieuwdorpAZVV (2) Dinteloord—SVV '54 (1) Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie. DERDE KLASSE B. Beren IIZaamslag II VANDAAG START DE ZATERDAGVOETBAL Hedenmiddag verschijnen de zaterdagmiddagvoetballers voor het eerst in het nieuwe seizoen binnen de krijtlijnen. De grote strijd in het zondag voetbal neemt pas volgende week een aanvang. In afwijking hiervan is voor morgen reeds één wedstrijd vast gesteld voor de 4de Klasse H. van Zuid I, n.l. Zierikzee NVS. Als wij in deze ontmoeting een overwinning voor de thuisclub voorspellen, dan geschiedt dat bij de aanvang van de competitie uiteraard onder het grootst mo gelijke voorbehoud. Hetzelfde geldt voor de 4de Klasse B. van het zaterdagvoer- bal, waar de Terneuzense Boys 't seizoen 1962—'63 inluiden met een thuiswedstrijd tegen de Mid delburgse zaterdagploeg (Mid delburg V). De Boys, die enige spelers van het ontbonden „Drie wegen" in hun gelederen hebben opgenomen, moeten in staat zijn de eerste zege in de wacht te slepen. AZVV trekt de Schelde over om in Nieuwdorp twee punten te gaan veroveren. De Axelaars be schikken dit jaar, naar men ons mededeelde, over 'n sterk elftal. Dat zal vandaag dan ai direct kunnen blijken. Spui ontvangt de kampioens- ploeg uit Arnemuiden. Dat wordt een fikse nederlaag, vrezen wij. ZOMERAVONDVOETBAL HKC—ADVENDO 1—1. Onder grote belangstelling is gisterenavond in het Zuider sportpark de wedstrijd HKC Advendo gespeeld om het kam pioenschap zomeravondvoetbal 1962, welke strijd echter onbe slist eindigde, daar de uitslag 11 werd. Nadat de rust was ingegaan met blanke stand, scoorde Boone 8 minuten voor het einde het eer ste doelpunt voor Advendo. Di rect hierop was de stand echter weer gelijk door een kopbal van Hermans (11). In deze stand kwam geen wij ziging meer, zodat nu a.s. maan dagavond beide elftallen opnieuw in het strijdperk zullen treden om een antwoord te geven op de vraag: „Wie wordt kampioen van dc zomeravondcompetitie 1962"?

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5