PROVINCIAAL NIEUWS Victor de Turenne II - De schrik der Saracenen Gemeenteraad van Terneuzen AGENDA Gemeenteraad van Oostburg Pagina 2 VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 TERNEUZEN AXEL BIERVJ IET SAS VAN GENT SLUIS ZAAMSLAG DE VRIJE ZEEUW Werktjalk gekapseisd Bij het plaatsen van een twee- tons houten vulstuk aan het rem- mingswerk voor de ingang van de zeesluis in de westelijke bui tenhaven door personeel van do aannemersmaatschappij Swets uit Hardinxveld, brak gistervoormid dag te 11.20 uur een draad van de giek van de werktjalk, waaraan het houten vulstuk hing. Hier door kreeg de tjalk plotseling overwicht, kapseisde en verdween in de diepte. De zich aan boord bevindende personen wisten zich tijdig in vei ligheid te brengen. Daar het gezonken schip een beletsel vormde voor het schut ten, werd het schutten van de grote binnenvaart geleid over de middensluis- Een in de westelijke buitenhaven liggende grote hok van de ber gingsmaatschappij v. d. Akker uit Vlissingen werd ingeschakeld om zo vlug mogelijk de werktjalk boven water te brengen en weg te slepen, waardoor het schutten door de zeesluis weer op normale wijze voortgang zou kunnen vin den. Te 5 uur had de bok de werk tjalk in haar takels. (Zie foto.) O, die voorrangsregels Gistermiddag omstreeks 10_ mi nuten over twee had een aanrij ding plaats op het kruispunt Axelsestraat Kerkhoflaan. De heer J. C. v. d. V. uit Ter- neuzen reed op zijn brommer over het rijwielpad in de Axelsestraat richting Driewegen toen vanuit de Kerkhoflaan een auto, be stuurd door de heer A. P. W. uit Middelburg, evenals de brommer het kruispunt van wegen nader de. Daar de heer W. geen voorrang verleende aan het doorgaand ver keer ontstond een aanrijding, waarbij de bromfiets tamelijk zwaar werd beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werd afscheid genomen van de heren Jansen en Vrieling, die geen deel meer zullen uitmaken van de nieuwe gemeenteraad, die a.s. dinsdag zal worden beëdigd. Na opening en een welkomst woord van de Voorzitter, mr. H. Rijpstra. werden de notulen van de vergadering van 14 augustus ongewijzigd vastgesteld en de in gekomen stukken voor kennisge ving aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van B. en W- inzake het „Ontwikkelingsplan Haven en Industrieterreinen gemeente Terneuzen". Daar ir Snijders nog niet was gearriveerd om dit ontwikke lingsplan nader toe te lichten, werd dit punt nog even aange houden. Overeenkomstig de door B. en W. opgemaakte aanbeveling wer den in tijdelijke dienst aan de gymnasiale afdeling van het Pe trus Hondius Lyceum benoemd mevr. J. K. B. StuurmanHo ward te Sas van Gent en de heren F. Brunnekreeft te Amsterdam, S. Schram de Jong te Aarden burg en F. J. M. van der Stam te Eindhoven. Eervol ontslag werd verleend aan mevr. W. A. den Decker— Zijlstra als tijdelijk lerares aan het Petrus Hondius Lyceum. Zonder bespreking of hoofdelij ke stemming werd besloten tot aankoop van het perceel Dekker straat 19, alhier. Bij het voorstel van B. en W. to intrekking van het besluit van 28 februari 1962 tot onteigening van gronden gelegen in de Nieuw Neuzenpolder,, dat zonder bespre king of hoofdelijke stemming werd aangenomen, deelde de Voorzitter mede, dat tot zijn vreugde de akte tot grondver- koop aan de Dow Chemical juist die morgen was gepasseerd. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwgrond gelegen ten noor den van de Koedijk aan de heer J. F. Rouw. de N.V. Handel Mij Terneuzen en de heer H. M. L. Geelen. allen alhier, en tot ver koop van bouwgrond, resp. gele gen aan de Guido Gezellestraat en Vincent van Goghstraat aan de heer J. F. Rouw alhier en de heer H. de Jonge te Hoek. Ook het voorstel tot het onder hands aanbesteden van de uit breiding van de Meterfabriek. al hier, werd zonder bespreking of hoofdelijke stemming aangeno men. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. inzake het plan voor de aanleg van sportvel den en uitbreiding van de alge mene begraafplaats te Sluiskil in formeerde de heer Bleijenberg naar het tijdstip wanneer met dit plan kan worden aangevangen, waarop vanwege B. en W. werd geantwoord, dat zulks zeer moei lijk te zeggen is, doch dat men hoopte binnen redelijke termijn met dit werk een aanvang te kun nen maken. Z.h.s. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Het volgende punt der agenda was het voorstel van B. en W. tot het verlenen van voorschotten ten behoeve van de Woningbouwver eniging „Werkmansbelang" al hier voor verbetering van een zestal complexen woningwetwo ningen. De heer Huijbrecht achtte deze woningverbetering van zeer groot belang voor de bewoners van de ze huizen. Hij complimenteorde het bestuur van de woningbouw vereniging met dit plan. waar voor zeer veel werk is moeten worden verzet. De Voorzitter sloot zich namens het college bij deze woorden aan. Daar ir Snijders inmiddels was gearriveerd, werd overgegaan tot behandeling van punt 3 der agen da betreffende het door hem in gezonden ontwikkelingsplan. Door ir Snijders werd een aan tal vragen van meerdere raadsle den uitvoerig beantwoord, waar bij hij eerst nog een overzicht gaf van het gehele plan. De raad ging hierna over in be sloten zitting. Na de heropening sprak als eerste de heer Bleijenberg zijn vreugde erover uit, dat dit plan thans ter tafel ligt, waarbij de heren Huijbrecht, Van Langevel- de en De Feijter zich aansloten. Achtereenvolgens werden zon der bespreking of hoofdelijke stemming goedgekeurd, het voorstel tot wijziging van de beheersverordening van het gemeentelijk woningbedrijf; het voorstel inzake het aan gaan van een vaste geldlening en van kasgeldleningen; het voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeente rekening, dienstjaar 1960, en het voorstel tot wijziging van de begroting 1962. Bij de rondvraag wees de heer Hamelink op het feit, dat voor het fruitcorso te Goes zeer gro te belangstelling bestaat in Zeeuws-Vlaanderen. In verband hiermede verzocht hij B. en W. om met het provinciaal bestuur kontakt op te nemen tot het in leggen van een extra boot. De Voorzitter zegde zulks toe. Op voorstel van verschillende leden werd besloten eens een middagexcursie te houden naar de kanaalwerken, waarvoor door Rijkswaterstaat reeds medewer king is toegezegd. De heer Weterings wees op de z.i. hopeloze toestand bij het veer PerkpolderKruiningen. Veelal moet men daar zeer lang op een overtocht met auto's of vrachtauto's wachten. Hij vroeg het college van B. en W. er bij het provinciaal bestuur op aan te dringen, dat hierin de reeds ge plande maatregelen worden ge troffen. De Voorzitter merkte op, dat hij de indruk heeft, dat het pro vinciaal bestuur al het mogelijke terzake doet. Hij zegt toe dat B. en W. zullen informeren naar de voortgang van de plannen. De heer De Feijter wees op een artikel in een krant inzake de verkeersongevallen in Zeeland. Terneuzen neemt daar tot zijn spijt de eerste plaats in. Door de Voorzitter werd thans een kort overzicht gegeven van de allervoornaamste gebeurtenis sen gedurende de nu afgelopen zittingsperiode, waaruit blijkt dat deze periode van grote betekenis is geweest voor de gemeente Ter neuzen. Hierna nam hij met waarderen de woorden afscheid van de heren Jansen en Vrieling. die geen deel zullen uitmaken van de nieuwe raad en wie hij dank bracht voor de prettige samenwerking. Tenslotte werd door de heer Jansen, mede namens de heer Vrieling. afscheid genomen van het college van B. en W., de raadsleden en van de ambtenaren der verschillende gemeentediens ten en dank betuigd voor he aan gename sfeer in de raadszittingen en voor de loyale medewerking op velerlei gebied. De vergadering werd hierna door de Voorzitter gesloten. Botsing tussen vrachtauto en bromfiets Des middags te 6 uur deed zich een vrijwel gelijke aanrijding voor op het kruispunt Van Steen bergenlaanEmmalaan, waarbij echter een vrachtauto en een brommer waren betrokken. Op het ogenblik dat de heer A. R. uit Terneuzen op zijn brom mer vanuit de Kazernestraat via de kruising met de Van Steenber genlaan de Emmalaan wilde inrij den, naderde uit de richting van het Groene Kruisgebouw een vrachtauto, bestuurd door de heer G. van R. uit Bennekom, dit kruispunt. De bromfietser verleende geen voorrang aan het doorgaand ver keer, met het gevolg dat een aan rijding ontstond, waarbij de brommer zwaar werd beschadigd en de vrachtauto geringe schade had. Agenda gemeenteraad. De gemeenteraad van Axel komt dinsdag 4 september a.s. bijeen ter behandeling van o.m. de volgende punten: Beëdiging leden van de raad. Benoeming wethouders. Ingekomen stukken en mede delingen. Voorstel tol het opheffen van de bouwcommissie en tot het in stellen van een commissie voor openbare werken en een com missie voor onderwijs en cultu rele zaken en tot het vaststellen van de nodige verordeningen. Voorstel tot benoeming van 4 leden en 2 plaatsvervangende leden van de financiële commis sie. Voorstel tot benoeming van 4 leden van de commissie open bare werken. Voorstel tot benoeming van 4 leden van de com missie*onder wijs en culturele zaken. Voorstel tot benoeming van 3 leden van de gascommissie. Voorstel tot benoeming van 4 loden van de commissie van toe zicht op het gemeentelijk wo ningbedrijf. Voorstel tot benoeming van 4 leden van de commissie voor ge organiseerd overleg in ambte narenzaken. Voorstel tot benoeming van 4 leden van de commissie van ad vies strafverordeningen. Voorstel tot benoeming van 5 leden van de commissie van ad vies ex artikel 8 der woonruimte- wet. Voorstel tot benoeming van 2 vertegenwoordigers in het be stuur van de afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen. Voorstel tot benoeming van 2 vertegenwoordigers en 1 plaats vervangend vertegenwoordiger in de commissie samenwerken de gemeenten Kanaalzone. Voorstel tot benoeming van 2 vertegenwoordigers en 2 plaats vervangende vertegenwoordigers in het bestuur van de Centrale Dienst van Bouw- en Woning toezicht en Gemeentewerken. Voorstel tot benoeming van 1 vertegenwoordiger en 1 plaats vervangend vertegenwoordiger in de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen". Voorstel tot benoeming van 1 vertegenwoordiger en 1 plaats vervangend vertegenwoordiger in het bestuur van de stichting Prot. Ziekenzorg Zeeuwsch- Vlaanderen. Voorstel tot onderhandse aan besteding van de nieuwe dienst woning te Terneuzen ten behoeve van het gemeentelijk gasbedrijf en het verlenen van aanvullend krediet. Voorstel tot het verhuren van gemeentelijke sportterreinen aan de V.V. ,?A. Z. V. V." Voorstel tot het wijzigen van: a. de arbeidsovereenkomsten verordening; b. de wachtgeldregeling c. de uitkeringsverordening. Voorstel tot het aankopen van Mevr. Wed. C. M. L. van Waes Boodts en consorten te West- dorpe van het pand Zeestraat 10 te Axel. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van rioolrechten in de gemeente Axel. Mededeling In antwoord op de in de raads vergadering van 21 augustus '62 gestelde vraag delen- B. en W. mede; Vraag van de heer Vink inzake liet geringe aantal vergaderingen van de bouwcommissie en om voortaan meer rekening te hou den niet het bestaan van deze commissie: Met verwijzing naar punt 6 van de agenda wijzen B. en W. er op dat de bouwcom missie bij aanneming van dit voorstel zal worden opgeheven. Tevens vestigen wij er de aan dacht op dat de taak van de bouwcommissie was ons college te adviseren inzake esthetische en welstandseisen, welke aan bouwwerken zijn te stellen. De commissie werd bijeengeroepen zo dikwijls het college van B. en W. aan een zodanig advies be hoefte had. Verkeersongevallen door mist. Tengevolge van de dichte mist hadden hier gistermorgen twee ongevallen plaats. Bij de Nieuwendijk reed de bromfietser D L. P. S. op een geparkeerd militair voertuig van de op oefening zijnde militairen. S. had dit voertuig niet opge merkt en zijn brommer bekwam nogal wat schade. Op de Kinderdijk reed een Z. V. T, M.-bus op een gepar keerd landbouwspan (tractor mei aanhangwagen). Ook hier had de chauffeur door de mist de voertuigen te laat opgemerkt. Er ontstond enige materiële schade," maar ook hierbij hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. Loos alarm Woensdagnacht precies 12 uur werd de gemeente Biervliet opge schrikt door de sirene, die een brand meldde. Telefonisch was men ingelicht over een brand op de boerderij van de heer Van Eijckeren. in de Saffiaarpolder. Bij de boerderij aangekomen bleken de bewoners rustig te sla pen en kon de brandweer onver richte zake terugkeren. Dat er hardgrondig is gefoe terd op degeen die een half dorp uit de slaap haalde en de brand weer etc, te alarmeren, spreekt vanzelf. Hopelijk vindt de politie spoedig degeen die zich deze grap meende te kunnen veroorloven. Raadsvergadering- Zoals overal elders in het land, wordt op dinsdag 4 september a.s., zijnde de eerste dinsdag van september, ook te Sas van Gent de eerste openbare raadszitting gehouden van de nieuw gekozen gemeenteraad. Dat deze eerste raadsvergade ring toevallig samenvalt met de Sasse kermis, zal voor velen toch geen belemmering vormen, om deze voor Sas van Gent wel zeer belangrijke bijeenkomst van de publieke tribune te volgen. Twaalf agendapunten zullen aan de orde worden gesteld, waarvan uiteraard de benoeming der wethouders wel het belang rijkste is. Hieromtrent zijn de laatste maanden reeds talrijke gissingen gemaakt, doch tot op heden blijkt het ook voor vele insiders nog een open vraag, hoe deze verkiezingen zullen verlo pen. Aan de orde komen de navol gende punten: 1. Beëdiging en installatie van de raadsleden. 2. Notulen van de vergadering van 19 juli 1962. 3. Benoeming wethouders. 4. Ingekomen stukken. 5. Verzoekschrift om gemeen tegrond in erfpacht van de wo ningbouwvereniging „Vooruit" te Sas van Gent. 6- Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 29 mei 1962 no. 17 en tot nadere goedkeuring van het ontwerp-besluit van de raad van bestuur van de „Af valwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneu zen, betreffende het plan met fi nancieringsschema van de afval waterleiding. 7. Voorstel tot verhoging van het krediet in rekening-courant met de N. V. Bank voor Neder landse gemeenten tot 250.000. 8. Aanbieding van de rekening van de gemeentelijke instelling voor Sociale Zorg voor het dienstjaar 1961. 9. Verzoekschrift van de N. V. Caltex Petroleum Mij (Neder land) te 's-Gravenhago. om ver gunning tot het gebruikmaken van gemeentegrond voor het plaatsen van een olietank voor huisbrandolie. 10. Verzoekschrift van het be stuur van de R. K. lagere jon gensschool te Sas van Gent om vergunning als boven. 11. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begroting voor 1961. 12. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begroting voor 1962, Opbrengst TBC-vlucht Do netto-opbrengst van de op 22 juli j.l. gevlogen TBC-vlucht. georganiseerd door de plaatse lijke duivenmi.j. „De Vrede" be droeg 982. Zoals bekend vindt een dergelijke liefdadigheids- vlucht. waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan de plaatselijke TBC-bestrijding, ieder jaar plaats. Dit jaar werden voor de/e vlucht 615 duiven gelost. De netto-opbrengst werd gister avond in het lokaal der vereni ging officieel aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis overgedra gen. Autobus aangereden Ter hoogte van de parallelweg te Stroodorpe kwam gistermor gen een zware tankauto (met op legger) in botsing met een stil staande. of nagenoeg stilstaande, bus der Z- V. T. M. Bij dit onge val. dat in zeer dichte mist plaats had (er werd slechts ca. 30 m zicht gemeten), deden zich geen oersoonlijke ongevallen voor, doch de materiële schade was zeer aanzienlijk. De chauffeur van de tankauto, de heer C. H. uit Amsterdam, die met een snelheid van ca 30 km per uur reed, zag ulotseling het griize silhouet der bus voor zich opdoemen, doch was toen dit voertuig reeds zó dicht genaderd, dat krachtig remmen niet meer baatte. De vrachtauto schoof met ziin bumper onder dg bus en daar de lading (13 ton teer) nog nadrukte, werd de motorkap ge heel vernield. De motor schoof van haar plaats tesamen met de versnellingsbak, terwijl het chas sis tenslotte door de zeer hoge druk geheel omgevouwen werd. Ook de bus hen aan de achter zijde vru ernstige schade od. Door de zware mist had de rijkspolitie (groep Sas van Gent) handen vol werk. om het verkeer in goede banen te leiden. Sasse kermis De jaarlijkse grote kermis be gint officieel Na.s. zondag, doch zoals de laatste jaren gebruike lijk was. zullen ook a s. zaterdag (morgen) na de „Ronde van Sas" de diverse kermis-attracties reeds voor het publiek geopend zijn. Deze kermis blijft dan tot en met a.s. dinsdagavond draaien, waarna ze nogmaals heropend zal worden on zaterdag 8 en zon dag 9 september a.s. Het ligt in de verwachting, dat nagenoeg dezelfde attracties als vorig jaar een plaatsje op het kermisterrein zoeken, zodat er voor de .jeugd toch wel enig ple zier te beleven zal zijn. Ook vele ouderen zullen van de kermis gaarne gebruik maken om de bloemetjes eens extra buiten te zetten. Mooi resultaat De heer L. G. Kramer, wacht meester le klas bij de Rijkspoli tie te Sluis, behaalde de eerste prijs nationaal in de Vara-ru- briek „Geuren en Kleuren". De prijs van 150.werd hem uit- gerijkt tijdens een kort inter view voor de radio. Zijn verhaal „Klaar en Reinier" werd door - /JreL MM [H Kon KLM-ovcralis ook UMSW ■m I in Jndanthrcn-blauw I I Langer onder merk KLM-EXTRA ll| jji Vraag er naar M W E R K K LE D I N C Mee. de jury als de beste inzending beoordeeld van de honderden deelnemers. Agenda gemeenteraad De raad der gemeente Zaam- slag komt op dinsdag 4 septem ber 1962 bijeen ter behandeling van o.m. de volgende punten: Opening. Beëdiging nieuw benoemde raadsleden. Benoeming wethouders. Ontslagverlening ambtenaar van de burgerlijke stand. Benoeming leden commissie nazien rekeningen en begrotin gen. Benoeming lid en plaatsver vangend lid van het algemeen bestuur Centrale Dienst. Bouw en Woningtoezicht. Ontslagverlening vertegenwoor diger en benoeming vertegen woordiger naar de vergaderingen van aandeelhouders N. V. Water leiding Mij. Zeeuwsch-Vlaande ren. Ontslagverlening en benoe ming bestuurslid Stichting Zeeuwsch-Vlaams Borgstellings fonds. Voorstel wijziging gemeente begroting 1962. Droeve plechtigheid. Juist acht dagen na het on geluk. waarbij de 10-jarige C. van Hoeve ernstig gewond naar I het Juliana-ziekenhuis werd ver voerd. en aldaar aan de bekomen zware verwondingen is over leden, werd gistermiddag diens stoffelijk overschot, onder grote deelneming van de bevolking van Zaamslag ter aarde besteld. De baar was gedekt met een krans van de kinderen der C.V.O.- school en een bloemstuk van de Bond van Plattelandsvrouwen. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heer P. de Leeuw, hoofd der C. V. O.- sehool. die in zijn afscheidswoord aan de leerling van zijn school, sprak over de ontroering die bij de leerlingen ontstond bij het vernemen van het ernstig on geluk en de dagen van spanning die alle kinderen daarna hebben doorgemaakt. Het is dan ook mede namens alle leerlingen dat onze deel neming uitgaat naar de zo zwaar getroffen familie. Er is nu een ledige plaats in de school waar ook hij mocht luisteren naai- hetgeen over Jezus werd verteld. Dat de Hemelse Vader de zo zwaar getroffen familie Van Hoeve moge troosten in haar groot verlies. Ds. Ph. M. Becht las hierop oen gedeelte voor uit dc brief van Paulus aan dc Romeinen: „Wat zullen wij van deze din gen zeggen", en Jezus zeide: „Laat de kinderen tot Mij komen" De predikant eindigde met het uitspreken van het „Onze Vader". Mede namens zijn echtgenote dankte de heer Van Hoeve voor de laatste eer hun gelicid zoontje bewezen en voor de aangrijpende blijken van deelneming na het on geluk en bij het overlijden ont vangen, en voor de afscheids woorden en woorden van troost aan de groeve gesproken. Diep onder de indruk werd door allen de begraafplaats verlaten. VRIJDAG 31 AUGUSTUS TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The Alamo". ZATERDAG 1 SEPTEMBER TERNEUZENLuxor-Theater. 8 uur: „The Alamo". Concertgebouw, 8 u.: Sap pho. de Venus van Lesbos" Zuidersportpark, 4 uur: Tern. Boys IMiddelburg V. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur;: „Meneer de gravin is niet thuis". SPUI: Sportterrein, 3 uur: Spui IArnemuiden I. Raad nam afscheid van de heren ,J. J. Leenhouts en Ph. de Vuijst! Tijdens de raadsvergadering van woensdagavond werd af scheid genomen van het oudste raadslid de heer J- J- Leenhouts. die vanaf 1946 onafgebroken als raadslid in de Oostburgse raad zitting had. Burgemeester J. L. van Leeu wen noemde de heer Leenhouts een strijdbaar raadslid, die on danks zijn geringe vooropleiding door ernstige zelfstudie in staat was met een vasthoudendheid de gemeentelijke zaken te beharti gen. Bij zijn optreden in de raad, al dus burgemeester Van Leeuwen, heeft, de heer Leenhouts steeds een vooraanstaande plaats inge nomen. De burgemeester bracht hem in hartelijke bewoordingen dank voor zijn aandeel in het be sturen der gemeente Oostburg. Tevens werd in deze raadsver gadering afscheid genomen van de heer Ph. de Vuijst die al in 1939 tot raadslid werd gekozen. Hij werd bij zijn installatie tevens tot wethouder verkozen. De heer De Vuijst mocht in verband met het feit. dat hij vergunninghou der is, dit wethouderschap niet aanvaarden. De burgemeester sprak de wens uit, dat nu de heer De Vuijst niet meer terug komt in de raad, hij zich op andere wijze voor de gemeenschap ten nutte zal kunnen maken. Naar aanleiding van de inge komen stukken ontstond over een schrijven van G. S„ waarin goedkeuring onthouden wordt aan vergunning tot het bouwen van een vijf-tal autoboxen aan de Mr. Hennequinstraat een uitge breide discussie. De raad sprak over dit feit in niet mis te vatten woorden haar misnoegen uit. Een verzoek van de Vereniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg om een gemeentelijke subsidie van ƒ300 voor een ge raamd tekort voor een op 9 nov. a.s. te Oostburg te geven symfo nie-concert werd door de raad in gewilligd. De heer J. Barendregt infor meerde, of het niet mogelijk is, dat de gemeente voor dergelijke gebeurtenissen zich beroept op de clausule in het contract met de Fa- Standaert, die het Ledel- theater exploiteert, om voor der gelijke gebeurtenissen 't theater 28. Victor staalt gefascineerd naar het poortje en weer flitst een koene gedachte door ziin hoofd, n.l. om zich met behulp van enkele meest vertrouwde van zijn mannen meester te maken van El Baltaur en de Saraceense aanvoerder uit de stad te ontvoeren. Hij kent echter de gevoelens van Nouras en zwijgt over zijn plannon. „Achter die muur is een prach tige tuin met palmen err een grote fontein," zegt Nouras, „de vrou wen uit de harem van El Baltaur wandelen hier vaak avonds wan neer de zon is schuilgegaan. Ik weet niet, of Suleikah die vrijheid ook geniet. Ik zal u thans om het huis heen voeren en u de voorzijde laten zien." Hij i... V.- a. <r een zijstraat naar de voorzijde van het huis. Enkele grimmig uitzien de Saracenen hebben het zich daar gemakkelijk gemaakt en lig gen in de schaduw uitgestrekt voor de ingang. Hun wapens heb ben ze naast zich neergelegd. „Dal /(in de gevaarlijkste vechters die El Baltaur heeft," fluistert Nou- a.s. „He. ziin 1- den van een keur korps, dat in het gevecht, óf over wint, óf sneuvelt. De vlucht ken nen ze niet. Wij zuilen dan ook nooit een overval op dit huis kun nen doen via do hoofdingang. Maar nu zal ik u naar mijn ouders brengen. Daar zullen we een schuilplaats en voedsel vinden." gratis ter beschikking te stellen. De burgemeester meende ech ter. dat men dan voor toneelvoor stellingen etc. ook het Ledel- theater gratis ter beschikking zou moeten stellen. Hij meende, dat voor ander soort gebeurte nissen een beroep op het gebruik van het Ledeltheater gedaan moet worden. De raad ging, gezien de belang rijkheid van deze culturele ge beurtenis, aecoord met de ge vraagde bijdrage. De raad ging aceoord met een ontwerp besluit inzake de sala rissen voor de gemeente-secreta ris-ontvanger en ambtenaren ter secretarie. Voorts ging de raad over tot de vaststelling van een verordening tot regeling van vergoedingen voor verplaatsingskosten van ge meente-ambtenaren. onderwij zend personeel en leidsters van het kleuteronderrieht. Van de erven Vergouwe werd een huisje, Achternieuwstraat 2, aangekocht voor ƒ1500. De dames S. A. Dhont en L. J. van der Have werden op hun verzoek eervol ontslagen als on derwijzeressen aan de o. 1. school met ingang van 1 nov. a.s. Aan de heer H. Vis werd op nieuw vergunning verleend tot het hebben van een verplaatsbare kiosk op de Markt voor de ver koop van frites en consumptie ijs. De vergunning werd voor de tijd van 1 jaap verleend. Op een voorstel tot wijziging van de bebouwingsvoorschriften voor het nieuwe bungalowterrein het Schuttebocht had de heer Ba rendregt nog al wat bezwaren. Burgemeester Van Leeuwen stelde, dat het de bedoeling is om langs de Zuidzandsestraat hoog bouw toe te staan en verderop in het plan de lage bungalows te plannen. De heer Barendregt ging hier mede accoord, doch wilde dit dan ook vastgelegd hebben in het raadsbesluit. Het voorstel van B. en W. werd daarop gewijzigd. Met algemene stemmen werd de heer J. Bruggeman uit Goes benoemd tot leraar lichamelijke oefening voor de openbare U. L. O. school. De heer Coene bracht nog eens de oversteekplaatsen in de Burchtstraat ter sprake. Hij meende dat de automobilisten op deze plaatsen geattenteerd moe ten worden, door b.v. een waar- sehuwingslicht. Ook vroeg de heer De Coene politietoezicht bij de oversteekplaats, daar de voet gangers de gehele Burchtstraat als oversteekplaats gebruiken. De burgemeester waarschuw de, dat politietoezicht ook bekeu ringen tot gevolg kan hebben. Dit was nu net niet wat de heer De Coene bedoelde, die wilde dat de politie alleen maar waarschuwde, dat men van de oversteekplaats gebruik moet maken. Voorts wees de heer De Coene er nog op. dat de politie slecht uitkijkt naar overtreders van de maximum snelheid. Tevens bracht hij ter sprake het parkeer verbod in de Burchtstraat. Burgemeester Van Leeuwen waarschuwde er voor, om bij Rijks Waterstaat aan te dringen op het verkijgen van parkeerge legenheid langs de Brouwerijstr. en de Burchtstraat. De rondweg door Oostburg zou dan wel eens een feit kunnen worden, en die willen we liever niet, aldus bur gemeester Van Leeuwen. De heer J- Leenhouts wees nog op enkele bouwvallen aan het einde van de Langestraat, die zoals hij ze noemde, een kweek plaats voor ratten kunnen wor den. De burgemeester zegde toe, dat deze panden spoedig zulle* verdwijnen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2