Wie met zijn tijd meegaat maakt zijn keus uit deze BEN BELLA BOTST OP LEGER Versloot RECHTSZAKEN Het verbond Rode Pimpernel RADIO EN TELEVISIE Hoensony DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 De samenleving in Nieuw-Guinea en het akkoord met Indonesië BEURSO VERZICHT van de AG 29 AUGUSTUS 1962 Woensdag 29 augustus '62 Koiervcorwectoi En wie nog veel meer modellen (wij hebben er 60) voor kolen en olie wil zien en er meer van wil weten en met zijn tijd mee wil gaan, gaat naar De olie- en kolenhaarden- specialist. Dijksliaat 7-9 Terneuzen Telefoon 2065 Wat niet uit kon blijven in Algerije is nu ook ge beurd: het leger, of een be langrijk deel ervan, is in opstand gekomen tegen Ben Bella. De steeds meer macht naar zich toezuigen- de vice-premier is ijlings uit Algiers naar Oran ver trokken, zonder twijfel om te voorkomen dat hij achter slot en grendel zou worden gezet. Tevoren had hij volslagen on verwachts de verkiezingen van 2 september uitgesteld en boven dien de kandidatenlijsten die in samenwerking met het leger waren opgesteld, vervallen ver klaard. Nu had die verkiezing toch al niet veel met een uiting van de volkswil te maken, want de in klein comité samengestel de lijst werd slechts pro forma aan de Algerijnen voorgelegd: wie er op stond was er van te voren zeker van gekozen te wor den. Maar zelfs deze schijn van democratie wenste Ben Bella niet meer op te houden. Al enige tijd bleek dat de offi cieren van wilaya IV, het mili taire district Algiers, het poli tieke bureau van Ben Bella uit alle macht tegenwerkten. Ze stelden een censuur in, bezetten het radiostation en gingen ge woon door met het aanstellen van functionarissen, die door de macht van de militairen nog ge zag hadden ook. Wat steekt daar achter Ben Bella's bureau had de po- puLariteit van zijn leider, maar dat bleek niet voldoende om zijn uitspraken ook kracht bij te zet- en. Althans niet in het territoir \an de Algierse officieren en r.iet in Kabylië, beter bekend als wiiaya III, het land van Bel- kacem Krim. Wat Ben Bella waarschijnlijk geïnspireerd heeft tot zijn over haast vertrek naar Oran is, dat de officieren niet alleen dwars tegen het politiek bureau in doorgingen met zelf regeren, maar nu ook openlijk de wettig heid van dat politieke bureau, dat zich opwierp tot de feitelijke regering, in twijfel trokken. En een bijeenkomst eisten van het C. G. R. A., het revolutionaire parlement, een instituut waarin Ben Bella wel een meerderheid achter zioh heeft gekregen bij vorige gelegenheden, maar een die net niet groot genoeg was om zijn zin door te drijven. Dit lijkt alsof de rebellerende officieren de zaken democrati scher willen aanpakken dan de politici rond Ben Bella; voor mi litairen een onverwachte hou ding. Zo ligt het ook niet hele maal. Gezagsvacuüm HET KIESRECHT VOOR NEGERS IN DE VERENIGDE STATEN Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft met 294 tegen 86 stemmen een resolutie aange nomen, op grond waarvan aan de vijftig staten een grondwets wijziging zal worden voorgelegd, behelzend het ongrondwettig ver, klaren van het heffen van belas ting op het recht van stemuit- brenging tijdens federale verkie zingen. Deze wijziging van de grond wet, die beoogt ook de negerbe volking der Verenigde Staten beter in staat te stellen haar stem uit te brengen bij de presi dents- en congresverkiezingen, zal in de komende zeven jaar door minstens achtendertig van de vijftig Amerikaanse staten moeten worden goedgekeurd, wi) zij van kracht kunnen worden. De Amerikaanse senaat heeft de resolutie reeds eerder aange nomen. De hier bedoelde belasting wordt op het ogenblik nog gehe ven in de staten Alabama, Ar kansas, Mississippi, Texas en Vir ginia. Na eventuele verandering van de grondwet zal deze heffing alleen nog mogelijk zijn voor ver kiezingen betreffende deze staten of de daarin gelegen gemeenten. Russisch-Finse overeenkomst inzake Saimaa-kanaal Russische en Finse onderhan delaars hebben maandag in Hel sinki een overeenkomst gete kend, waarbij het Russische deel van het kanaal van Saimaa aan Finland wordt verpacht. Het kanaal dat vóór de twee de wereldoorlog geheel op Fins gebied lag, verbindt de bossen van oost- en midden-Finland met de Finse Golf. Het akkoord dat voor Finland door de voorzitter van het parle ment, Kauno Kleemola, en voor de Sowjet-Unie door de minis ter voor de Koopvaardij, Bakejev, werd getekend, moet nog door de volksvertegenwoordigingen van de twee landen worden bekrach tigd. De kern blijft dat de wilaya- leiders die het verzet ter plaatse hebben meegemaakt en geleid, geen zin hebben naar huis te worden gestuurd om de leiding van de vredesstaat over te laten aan Ben Bella en de zijnen, die voor een groot deel buiten Al gerije waren toen gevochten werd. En die steunen op het po litiek geheel in Ben Bella's link se zin geïndoctrineerde leger dat pas na de akkoorden van Evian uit Marokko en Tunis de grens overtrok. En dat is het georga niseerde leger, dat naar Ben Bella's herhaaldelijk geuite wens als instrument van de overheid en daaraan ondergeschikt, moet blijven staan. De anderen, de mensen die nu rebelleren, waren in die opvat ting verzetsstrijders die nu ver zet overbodig is, beter weer hun oude werk kunnen opvatten. Ze zouden daarover wellicht gedacht hebben als ze er zeker van wa ren dat het vredeswerk in de geest zou worden uitgevoerd die hun bij het vechten bezielde. Een geest die ze bij Ben Bella niet aantreffen. Vandaar hun verzet. Waarvan overigens de konse- kwentie is dat de chaos in het land volkomen is. Het voorlopig bestuur van Fares is tot een schim verbleekt, de regering van Ben Khedda is uitgeschakeld, het politieke bu reau van Ben Bella kan zich in een groot en belangrijk deel van het land niet doorzetten en in het leger bestaan twee kampen die zich beide ook met politieke zaken inlaten. En vooral dat laatste belooft (al hoeft men nog niet direct aan de overigens zeker niet onmogelijke burger oorlog te denken) meer moeilijk heden dan de jonge staat zich kan permitteren. (Nadruk verboden.) Staatssecretaris mr. Bot heeft tijdens zijn kort verblijf in Nieuw-Guinea reeds een groot aantal besprekingen gehad met vertegenwoordigers van de sa menleving in Nieuw-Guinea. Maandag had hij een gesprek van 3Va uur met leden van de Nieuw-Guinearaad. De raad heelt thans de memorie van toe lichting over het akkoord ont vangen. Nadat de raad, over en kele dagen, deze memorie zal hebben behandeld, zullen de raadsleden naar de districten reizen die zij vertegenwoordigen om daar aan de bevolking een uitleg te geven over de overeen komst, en vooral over de om standigheden, waaronder het ak koord is tot stand gekomen. Tijdens zijn bijeenkomst dins dagmorgen met de pers her haalde de heer Bot „buitenge woon veel waarde te hechten aan de voortzetting van het ont wikkelingswerk op Nieuw-Gui nea". Het Nederlandse aanbod, om voor dit ontwikkelingswerk een bedrag van 10 miljoen beschik baar te stellen, is aldus mr. Bot door de secretaris-gene raal der V. N., ten zeerste op prijs gesteld. Op een vraag, of tijdens cto V. N.-periode voor Nieuw-Gui nea de visum-plicht zal blijven bestaan antwoordde de heer Bot, dat volgens de bepalingen van het akkoord de bestaande regelingen zullen worden ge handhaafd en dat dus het V. N.- bestuur ook de visumplicht zal moeten handhaven, zodat er toe zicht bestaat op het binnenko men in Nieuw-Guinea, o.a. van Indonesiërs. Als zijn persoonlijke indruk van de reactie der Papoea-bevol king op het akkoord gaf de heer Bot te kennen, dat hij overal teleurstelling had bemerkt. Hij verdeelde wat de reactie erop betreft, de Papoea's in twee groeperingen: de bovenlaag, die volledig op de hoogte is van alle bijzoderheden, en de massa, die volgens mr. Bot vaak emotio neel is gestemd. Bij de boven laag bestaat naar de mening van de staatssecretaris meer begrip voor de gang van zaken die er toe leidde, dat Nederland de overeenkomst heeft ondertekend. Op de schouders van deze men sen rust thans de taak, om het Papoea-volk in zodanige banen te leiden, dat eventuele moei lijkheden zullen worden voor komen, aldus mr. Bot. De staatssecretaris reist van daag naar Merauke en zal daar na bezoeken brengen aan een aantal kleinere plaatsen in Zuid Nieuw-Guinea. Vrijdag reist mr. Bot naar Amerika. BELGIE AKKOORD MET KONGO-PLAN VAN OE THANT De Belgische regering heeft het plan goedgekeurd van waar nemend secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties dat voorziet in de hereniging van Katanga met de rest van Kongo. Zoals bekend geeft dit plan drie mogelijkheden aan om een einde te maken aan de afscheiding van Katanga. Bij de laatste mogelijk heid wordt rekening gehouden met eventueel gebruik van ge weld door de volkerenorganisatie. Britse piratenzender in de monding van de rivier de Theems Twee voormalige Britse jour nalisten, inwoners van de plaats Slough, zullen binnenkort radio uitzendingen gaan verzorgen vanaf een schip, dat in de mon ding van de rivier de Theems zal komen te liggen. Deze pira tenzender in wording zal de naam „The Voice of Slough" krijgen. Het is de bedoeling om uitsluitend muziek-uitzendingen en nieuwsberichten te geven. De leiding der Britse P.T.T. is niet van plan „The Voice of Slough" ongemoeid te laten. Zij bereidt thans maatregelen voor om de uitzendingen van deze piratenzender te verhinderen. Een woordvoerder der P.T.T. verklaarde nog dat deze niets kan doen voordat de uitzendin gen daadwerkelijk zijn begon- WRAAK De twaalfjarige Antonio Ca- racciolo, die met zijn ouders te Seminare, in het Italiaanse ge bied Calabria, woonde, speelde daar op een kwade dag met de vijftienjarige Franco de Caria. De jongens speelden dat zij hel den waren in het vroegere Ame rikaanse „Wilde Westen". Antonio had, om het echter te maken, de hand weten te leg gen op een oud pistool. Hij richtte, in de mening verkeren de dat het wapen ongeladen was, op Franco. Het pistool ging echter af en Franco werd dodelijk getroffen. Franco had een broer, de 17- jarige Vincenzo de Caria. Deze besloot Franco te .wreken". An tonio Caracciolo was inmiddels met zijn ouders naar Rome ver huisd. Vincenzo reisde daar ook heen en begaf zich naar de wo ning van de familie Caracciolo. Zodra hij Antonio zag, trok hij zijn mes en bracht de jon gen negen steken toe. Antonio is thans in een ziekenhuis opge nomen. Zijn toestand wordt als zeer ernstig beschouwd. WIJZIGING UITVERKOPENWET Het ligt in het voornemen van de minister van Economische Zaken bij de Tweede Kamer in te dienen een wetsontwerp tot wijziging van de uitverkopen- wet. Het ontwerp, zo is van de zijde van dit ministerie meegedeeld, heeft ten doel te voorkomen dat men, door het voeren van be paalde verkoop-acties, vooruit loopt op de eigenlijke seizoen uitverkopen. Nog niet bekend is wanneer het wetsontwerp, dat reeds de ministerraad is gepasseerd, bij de Kamer zal worden ingediend. ALGERIE De secretaris-generaal van het politieke bureau van de F. L. N„ Mohammed Chider, heeft maan dag de leiding van het departe ment van Buitenlandse Zaken op zich genomen, nadat in het afgelopen weekeinde Moham med Boudiaf als lid van het po litieke bureau was afgetreden, omdat hij het met de politiek van dit orgaan niet eens was. Met name had Boudiaf be zwaar tegen het besluit om de verkiezingen, die op 2 septem- bet zouden worden gehouden, uit te stellen naar aanleiding van het verzet van voormalige ver zetsstrijders tegen het politieke bureau van Ben Bella. In Algiers is de tekst gepubli ceerd van een brief, die Chider tot de leiding van Wilaja vier heeft gericht. Daarin wordt ge zegd, dat het politieke bureau van oordeel is, dat Algiers onder zijn uitsluitende gezag komt te staan, terwijl „voor de laatste maal" een beroep op Wilaja Vier wordt ge daan „om de besluiten van het politieke bureau te eerbiedigen". Indien hierop geen positief ant woord mocht komen, zal het po litieke bureau „zonder verwijl de maatregelen treffen die het nut tig acht om een einde te maken aan een situatie, die gevaarlijk is voor de opbouw van de Algerijnse staat en de eenheid van het land." Kolonel Si Hassan, de 29-jarige commandant van Wilaja Vier, verklaarde tegenover Reuter: „Wij zullen niet opgeven." In antwoord op vragen over geruch ten als zou het politieke bureau een ultimatum hebben gesteld om de stad te verlaten, zei Si Hassan: „Wij hebben ons stand punt reeds duidelijk gemaakt. Wh zullen Algiers nooit verla ten." 12 maanden voor PTT- kantoorhouder die 26 mille verduisterde De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag conform de eis de 34-jarige vroegere kantoorhou der van de P.T.T. in Woubrug- ge, A. P., wegens verduistering van 26.000 gulden veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. De verduisteringen hadden plaats gedurende een periode van zes tot zeven jaar. De ver dachte, die gehuwd is, vader van vier kinderen en een salaris van 470 per maand, zou boven zijn stand hebben geleefd. Om dit te kunnen volhouden stopte hij het ene gat met het andere. Het begon toen hij een elek triciteitsrekening moest betalen en eenmaal op het pad der ver duisteringen ging hij daarmee door, totdat begin van dit jaar een ingezetene van Woubrugge er over klaagde, dat hij een be taling, welke aan hem gedaan, niet had ontvangen. De rijks politie stelde een onderzoek in en a] spoedig bleek, dat fraude was gepleegd. Er was een volledige boekhou ding door verdachte van zijn knoeierij aangelegd, zodat hij bijvoorbeeld precies op tijd be lastinggelden overmaakte, welke door personen bij hem al waren gestort doch welk geld hij voor zichzelf had gebruikt. Opnieuw gecombineerde straf tegen eigenaar incassobureau geëist Tegen de 61-jarige eigenaar van een incassobureau in de hoofdstad G. J. van der R. heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof in Amsterdam gis termiddag in hoger beroep be vestiging geëist van het reeht- bankvonnis: zes maanden ge vangenisstraf waarvan 4 voor waardelijk en een verbod om gedurende de proeftijd van drie jaar op te treden als gemach tigde in kantongerecht-procedu res. Deze straf was Van der R. opgelegd wegens valsheid in ge schrifte en het opzettelijk ge bruik van vervalste geschriften. De al vijf keer veroordeelde verdachte inde in opdracht van diverse handelsondernemingen in het land (meest postorderbe drijven) kleine geldvorderingen, Bij wanbetalers dreigde hij met 'n dwangbevelprocedure. Als be taling uitbleef verzocht hij de kantonrechter .een dwangbevel uit te vaardigen. Er was maar één geval ten laste gelegd waar bij Van der R. het verzoek voor zo'n dwangbevel valselijk met de naam van de schuldeiser, die overigens hiertoe ook geen op dracht had verstrekt had on dertekend. Een cliënt van deze schuldeiser ('n Haagse handels onderneming) die reeds aan ver dachte had betaald ontving niet temin een afschrift van het ver zoek aan de kantonrechter in Dordrecht voor een dwangbe vel en bovendien een aanmaning tot betaling. Daarin was het oor spronkelijk verschuldigde be drag met tien gulden verhoogd en voorts waren nog griffierech ten, ad tien gulden, die niet ver schuldigd waren, alsmede fl,80 rente in rekening gebracht. Verdachte, die de feiten vol ledig toegaf, kon voor het ge beurde geen verklaring geven: Hij noemde het een ernstige fout welke hij zeer betreurde. Als „bijzonder kwalijke dingen" kwalificeerde de procureur-ge- generaal dit wat hij noemde eigenaardige en wel heel won derlijk gedoe van verdachte. Hij meende dat het onderhavige ge val een gevolg was van het feit dat verdachte's boekhouding in de war was geweest. Deze man is geen geniaal zaakwaarnemer of boekhouder, zo merkte de procureur-generaal nog op. Volgens verdachte's raads man had zijn cliënt die zeven postorderbedrijven tot klant heeft een taak op zich genomen die volkomen onuitvoerbaar was. Hij concludeerde primair tot vrijspraak en verzocht het hof zo het Van der R. schudig mocht vinden hem een voor waardelijke straf op te leggen. Maandag 10 september zal het hof arrest wijzen. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD In een zeer kalme markt zijn de internationale waarden dins dagmiddag licht verdeeld ge opend. Van noemenswaardige koersverschillen, vergeleken met het voorgaande slotniveau, was absoluut geen sprake. AKU no teerde bijna een half puntje ho ger op 355%, evenals Hoogovens op 555. Dit fonds steeg, gedu rende de verdere beursduur als gevolg van lokale vraag, tot 561. Philips en Kon. Olies waren prijshoudend zonder meer, ter wijl Unilever dertig cent lager opende op 135.90. Later op de middag trok dit fonds een wei nig aan. De beurs wacht kenne lijk op stimulansen die 't koers verloop zouden kunnen beïn vloeden. De arbitrage kon inter nationaal geen kant uit, waar door de zaken op het Damrak tot een minimum beperkt ble ven. Wall Street sloot maandag in een zeer stille markt een weinig lager. Van de Nederlandse hoofdfondsen lagen Kon. Olies door BARONESSE ORCZY 32) Nadruk verboden. Hériot, die vertegenwoordiger was van het volk en sociaal-de mocraat van het meest vooruit strevende soort, werd veronder steld voor een ieder te spreken te zijn. Ofschoon hij binnens monds vloekte, vond hij het het beste om niet van zijn gewoonte af te wijken, en na een ogenblik van aarzeling volgde hij zijn on welkome bezoeker. Deze laatste was op dit moment in de zit kamer gekomen; hij had een stoel bijgeschoven en zat nu aan de tafel met het air van iemand die geheel het recht heeft te zijn, waar hij is. Zo gauw Hériot bin nentrad zei hij rustig: „Ik wenste de burger-député alleen te spreken". En Hériot, na nogmaals een lichte aarzeling, beval Rondeau de slaapkamer te sluiten. „Houd je oren open, voor 't geval ik je roepen mocht", zei hij veelbetekenend. „Gij zijt op uw hoede, burger", merkte de bezoeker op met een vrolijk glimlachje. Hierop verwaardigde Hériot zich niet te antwoorden. Hij trok eveneens een stoel naderbij en ging tegenover zijn bezoeker zitten, daarna vroeg hij kortaf: „Uw naam en beroep?" „Mijn naam is Lépine, om u te dienen", zei de oude man, „en mijn beroep is tegen vergoeding van vijf sous of zo, naar ge lang van de lengte, brieven te schrijven voor hen die niet in staat zijn dat zelf te doen". „Wat hebt gij met mij te doen?" vroeg Hériot kort. „U tweeduizend francs aan te lieden voor de brieven die gij van député Fabrice gestolen hebt toen gil zijn knecht waart", antwoordde Lépine met volmaak te kalmte. In een oogwenk was Hériot overeind, hij sprong op alsof hij gestoken werd; zijn fletse bij ziende ogen knepen zich samen tot het slechts gleufjes waren, waar doorheen hij een snelle, achterdochtige blik wierp op de oude, vervallen gestalte voor zich. Toen gooide hij zijn hoofd achterover en lachte totdat hem de tranen over de wangen rol den en zijn ribben hem pijn deden. „Dat is een grap, veronderstel ik, burger", zei hij, toen hij zich weer ietwat hersteld had. „Geen grap", antwoordde Lé pine kalm. „Het geld is te uwer beschikking, wanneer "li de brieven aan mijn stalletje zoudt willen brengen op de hoek van de rue Dauphine en de quai des Augustins, waar ik mijn baantje beoefen". „Van wie is dat geld? Van Ag- nès de Lucines of zond die gek van een Fabrice je?" „Niemand zendt mij, burger. Het geld is van mij de enige spaarcenten die ik bezit ik vereer burger Fabrice ik zou hem gaarne een dienst bewijzen door zekere brieven die gij be zit van u te kopen". Toen Hériot knorrig en uit zijn humeur bleef zwijgen en het vertrek met grote passen op en neer begon te lopen, voegde Lépine er overredend aan toe: „Nu, wat zegt ge ervan? Twee duizend francs voor een pakje brieven geen slechte zaak in deze moeilijke tijden". „Maak dat je de kamer uit komt", was Hériot's plotselinge trotse antwoord. „Gij weigert?" „Ga de kamer uit!" „Zoals ge wilt", zei Lépine, terwijl ook hij van zijn stoel op stond. „Maar vóór ik ga, bur ger Hériot", voegde hij er heel rustig sprekend aan toe, „laat u mij één ding zeggen: made moiselle Agnès de Lucines zou liever haar rechterhand laten afkappen dan die door jou te laten beroeren, al was 't voor een enkel ogenblik maar. Noch zij, noch député Fabrice zou wensen hun leven tegen die prijs te sparen". „En wie zijt gij oude vogel verschrikker?", vroeg Hériot bars, buiten zichzelf gerakend van woede, „dat gij deze dingen overbrengt? Wat zijn die men sen voor jou of jij voor hen, dat je je met hun zaken zoudt be moeien?" „Uw vraag raakt de zaak niet, burger", zei Lépine vriendelijk. „Ik ben hier om een overeen komst voor te stellen. Zoudt ge niet beter doen met die te slui ten?" „Nooit", antwoordde Hériot met nadruk. „Tweeduizend francs", her haalde de oude man onverstoor baar. „Nog niet, al bood gij mij tweehonderdduizend aan", gaf de ander trots ten antwoord. „Ga en vertel dat aan degenen die je zenden. Zeg hun dat ik Hériot op een fortuin zou neerzien als op ijdel schuim, tegenover de vreugde om een man als Fabrice, die ik meer haat dan alles op aarde of in de hel, de trappen der guillotine te zien bestijgen. Zeg hem, dat ik weet dat Agnès de Lucines mij veracht, en dat ik weet dat ze hem lief heeft. Ik weet dat ik haar anders niet kan bezitten, dan door hem te bedreigen. Maar gij vergist u, burger Lé pine", ging hij voort, terwijl hij meer en meer met kalmte begon te spreken, naarmate zijn ge voelens van haat en liefde hem bevingen, „gij vergist u als gij denkt dat zij geen overeenkomst met mij treffen zal, teneinde het leven van Fabrice, die zij liefheeft, te redden. Agnès de Lucines zal binnen de maand mijn vrouw zijn of Arnould Fa- brice's hoofd zal vallen onder het mes der guillotine, en gij, mijn gedienstige vriend, moogt, als ge wilt naar de maan lopen". (Wordt vervolgd.) en K.L.M. er een achtste dollar hoger in de markt. De Westduit- se beurzen waren dinsdag iets beter gestemd. In de scheepvaartsector ging bijna niets om. De koersen schommelden rond het vorige slotniveau. Dit geldt ook voor de leidende cultures. Certifica ten Deli echter werden een gul den lager op ƒ141 geadviseerd. De staatsfondsen-hoek was nau welijks prijshoudend. Binnen kort kan worden ingeschreven op een nieuwe obligatie-lening Bank van Nederlandse Gemeen ten 1962 (2e lening) groot ƒ50 min. 4'/a procent tegen 99'/a pro cent. Volgens beleggerskringen gaat deze lening er in als „ge sneden koek". In de lokale afdelingen deden de aangekondigde fusies van hotel Krasnapolsky met hotel Polen en die van de Kon. Zout/ Ketjen met de Sikkens groep ter beurze veel stof opwaaien. Op verzoek van het beursbestuur werd geen notering opgemaakt in aandelen K.Z.K. en Sikkens. Beide directies hebben bespre kingen gevoerd om tot nauwe samenwerking te komen. Hier bij zullen aandelen Sikkens van nominaal 1000 kunnen worden omgewisseld in aandelen K.Z.K. van nominaal ƒ1150. Ongetwij feld een voordeel, aldus de beurs, voor de Sikkens aandeel houders. De hoeklieden van Sik kens betreuren het echter dat zij hun fonds gaan verliezen. Krasnapolsky en Polen gaan een volledige fusie aan even eens met aandelenruil. Krasna polsky werd geadviseerd op 535 (onv.), terwijl aandelen hotel Polen op 400 bieden werden ge adviseerd, tegen maandag 315. Claims 't Hart, die maandag voor de eerste verhandeldag zwak in de markt lagen, werden gistermiddag hoger geadviseerd op circa ƒ260 (ƒ252). Aandelen „Varrossieau" lagen iets hoger in de markt op het oprichten van de muurfabriek „Gold Bond Holland". Beursindices 24/8 27/8 28/8 Intern, conc. 456.1 454.8 455.6 Industrie 330.9 331.3 331.4 Scheepvaart 141.9 140.8 140 3 Banken 239.1 239.3 239.1 Handel enz. 142.4 142.4 142 4 Angemeen 342.8 342.2 342.5 Nabeurskoersen A.K.U (365%) Kon. Olie: 140.80—141.50 (142.00) Philips: 153.90—154.40 TT (155.00) Unilever: 134.50—135.— (135.80) Hoogovens 561 gl. (560%) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden zijn wederom ongewijzigd gebleven. 4000 POLITIEMANNEN ALS BESCHERMING VAN DE GAULLE IN WEST-DUITSLAND 4000 politiemannen zullen wa ken voor de veiligheid van De Gaulle, als de Franse president op 4 september op het vlieg veld van Bonn aankomt en van daar doorrijdt naar het kasteel van Ernich, waar de Franse am bassadeur woont. Bij geen enkel ander officieel bezoek werden zoveel Westduit- se politiemannen ingeschakeld. WAARDEVOLLE BEELDEN GESTOLEN De Amsterdamse kunstcriti cus Charles Wentinck heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van twee houten beel den ter waarde van tien duizend gulden uit zijn woning aan de Prinsengracht. Deze beelden zijn afkomstig uit West-Afrika. Zij stellen voor een moeder met zo gend kind en een naakt man nenfiguur De diefstal moet zijn gepleegd tussen 4 juli en 24 augustus toen de heer Wentinck met vakantie was. DONDERDAG 80 AUGUSTUS HILVERSUM T; 7.00 Nws.; 7-10 Ochtendgymn.; 7.20 Ochtend- varia; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klas. kamer- muz.; 9.35 Waterst.; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Arbeidsvitami nen; 10-50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Radio-Filhar monisch ork. en sol.: Moderne muz. van Nederl. componisten; 12.00 Zang en piano: Lichte muz.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Orgel en saxofoon; 13.00 Nws.; 13.15 Het XVe C.H. I. O. te Rotterdam, report.; 13.25 Beursber.; 13.30 Licht ensemble en zangsol.; 14.00 Moderne kamermuz.; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Kluit en klavecimbel: Mo derne muz.; 15.30 Extra vitami nen; 16.00 Literair progr.; 16-30 Lichte gram. voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Wereldkampioensch. wielrennen te Brescia; 18.25 Dansork. en zangsol.; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Carrousel, een progr. dat alle kanten opgaat; 19.55 Sport- praatje; 2000 Nws.; 20.05 Radio- kamerork. en sol.; Klas. en mo derne muz.; 21.10 De ballade van Tim, de Forellenvisser, hoorsp.; 22.30 Nws.; 22.40 Act.; 23.00 Sportact.; 23.10 Lichte orkest- muz.; 23.5524-00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7-15 Klas. pianomuz.; 7.45 Mor gengebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Van en voor bejaarden; 9.40 Klas. strijkkwartet; 10.00 Gram.; 10.03 Oude muz.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Geestelijke liederen; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke liederen; 12-00 Middagklok; 12.04 Popul. gram.; 12.25 Voor de boe ren; 12.35 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.38 Lichte gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Aqui Paramaribo, impressies uit het Caraïbisch gebied; 13.20 Wereld kampioensch. wielrennen te Bres cia; 13.25 Licht ork. met sol.; 14.00 Metropole ork.; 14.30 Klas. en moderne muz.; 15.30 Licht trio; 16.00 Bijbeloverd.; 16.20 Alt en clavecimbel; 16.40 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte gram.; 17.55 Meisjeskoor en instrument, kwintet; 18.15 Sportagenda; 18120 Politiekapel; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Ge wijde muz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit. lez.; 20.00 Ensemble Parade; 20.45 Pioniers voor Eden, klankschets; 21.00 Muz. in miniatuur; 21.30 Orgelconcert; 22.00 Muz. voor miljoenen; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Avond- overd.; 22.55 Boekbespr.; 23.00 Lichte gram.; 23.20 Nobelprijs winnaars in vertaling, lez.; 23.45 Klas. pianomuz.23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Gevar. muz.; 12.30 Weer ber.; 12.35 Lichte orkestmuz. 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Moderne kamermuz.; 14.00 Film- muz.15.00 n Maestro di Musica, opera buffa; 16.00 Beursber.; "Rissen 16.0017.00 Wereldkam pioensch. wielrennen te Salo; 16.06 Lichte orkestmuz.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 18.00 Viool en piano; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Gram.; 19.00 Nws.; 19.40 Jazzmuz-; 20.00 II Segreto dl Susanna, opera; 20.55 Lichte gram.; 21.30 Amusementsmuz.; 22.00 Nws.; 22.15 Amusements muz. van vroeger; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV; 14.45—16.30 Eurovi sie Brescia: Wereldkampioensch. wielrennen op de weg; 20.00 Journ.; 20.20 Achter het nws.; 20.35 Filmdocument, over Italië; 21.05 De schaduw van Mart, TV- spel. VLAAMS BELG. TV: 14.45— 16.30 Eurovisie: Wereldkam pioensch. wielrennen op de weg; 19.30 Filmreport.; 20.00 Nws.; 20.30 Graham Bell (The modern miracle), speelfilm; 22.05 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5