De landing van Indonesiërs in de Tanah Merah Baai Staatssecretaris Bot in Hollandia Cuba en de Verenigde Staten De toestand in Algerië Jouwe en Womsiwor zwijgend naar Nieuw-Guinea Pamflctten tegen De Gaulle HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 18e Jaargang Nr 5686 Zwaar weer in Engeland. Prins Norodom Sihanoek van Cambodja wil een bondgenootschap met communistisch China BEZOEK VAN STEVENSON AAN SPANJE KOMT NIET GELEGEN Oosduitse vluchteling gegrepen. Frans protest door Rusland geweigerd. De staking in Asturië Aapje moet een bril dragen TWEE RUSSISCHE KERNPROEVEN PARIJS EN DE GEBEURTENISSEN IN ALGIERS SCHEPEN DIE HAVANNA BESCHOTEN IN BESLAG GENOMEN INCIDENTEN IN BART V ulkaanuitbarsting in Japan Frankering by abonnement; Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand f 2,per week 4S ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De vijf Indonesiërs, die vrijdag zijn aangehouden en in Hollandia in bewaring zijn gesteld in de politiekazerne, zijn aan een uit- voerig verhoor onderworpen, daarbij erkenden zij vanuit on derzeeboten met rubberbootjes in de Tanah Merah Baai te zijn afgezet. Tevens is gebleken dat in de nacht van vorige week maandag op dinsdag niet twee maar drie Indonesische onder zeeboten voor de noordkust van Nieuw-Guinea zijn geweest. Ze waren afkomstig van Bitung op Celebes. In totaal waren 44 man aan boord, allen behorende tot het „Regiment Para Komando Ang- katan Darat (landmacht)". De leiding berustte bij luitenant Dolf Latumahina. De vijf gevangen genomen infiltranten bevonden zich aan boord van de onder zeeër die de kust het dichtst was genaderd. Tijdens het verhoor verklaar den zij dat van deze onderzeeër nog twee andere rubberbootjes werden uitgezet, bemand met resp. vier en vijf infiltranten. Zij zeiden niet te weten of ook van de andere onderzeeërs infiltran ten waren ontscheept. De com mandant van de groep van veer tien is onder-luitenant Idin, een van de vijf gevangenen. De an dere namen luiden Wijoso, die doctor in de sociologie is, en de soldaten Raden Trasomono, Bambang Soetopo, Wagiman Lamsan en Padiman Harianto. Dr. Wijoso verklaarde opdracht te hebben in Hollandia te infil treren om daar sociale problemen te bestuderen. Volgens hem zou aan boord van de andere onder zeeërs zich een econoom hebben bevonden om de economie in Hollandia in beschouwing te nemen. De andere infiltranten hebben tijdens het verhoor verklaard geen opdracht te hebben ont vangen. De militairen die in de kazerne van Hollandia voor het eerst sinds dinsdag de bemod- derde parachutistenuniformen konden wassen, waren bewapend met drie Russische Kalsahnikov- gewcren en met een mortier van twee inch. De vijf Indonesiërs verklaar den dat officieren hen aan boord op de hoogte hadden gesteld van het akkoord. Ook wisten zij van het staken van het vuren. Wat met hen zal gebeuren is niet officieel bekend. Van de zijde van de Verenigde Naties verneemt de ANP-verslaggever dat geprobeerd zal worden hen naar Indonesië over te brengen. Aangenomen mag worden dat na de ondertekening van het ak koord gelande infiltranten op ongeveer dezelfde wijze zullen worden behandeld als de op die vóór het akkoord door de Nederlandse strijdkrachten wer den aangehouden. Een politiepatrouille is zater dag op zoek geweest naar de andere infiltranten die in de om geving van de Tanah Merah- baai moeten rondzwerven, maar zonder resultaat, de patrouille werd geassisteerd door een een heid van de Nederlandse strijd krachten. Tevens maakten twee V. N.-waarnemers deel uit van de patrouille. Men heeft de ge hele dag door het nauwelijks be gaanbare terrein rond de baai gezworven. De bevolking van dc kampong Depapere, die contact met enige infiltranten had gehad, had ge meld dat een aantal Indonesiërs naar Depapere zou komen om met dc Nederlandse autoriteiten te spreken. Nabij deze kampong hebben militairen van de Neder landse landmacht een klein bi vak ingericht om de infiltranten op te vangen. Verwacht werd dat zij zich zaterdag zouden melden. De politiepatrouille moest ech ter onverrichterzake terugkeren. De V. N.-officieren hebben tijdens hun tocht kennis kunnen maken met het Nieuw-Guinese oerwoud. Toen de patrouille de kampong Depapere tot op zes kilometer was genaderd, konden de jeeps niet verder en moest de tocht te voet worden voortgezet. Over een bijzonder klein paadje liepen de politiemannen, militairen en de V. N.-cffieieren in een lange rij terwijl de zon onbarmhartig brandde. Het laatste deel van de tocht liepen de V. N.-officieren met de witte vlag omhoog, voor het geval de infiltranten tevoor schijn zouden komen. Na een rust van enige uren in Depapere moest de patrouille dezelfde martelweg terug. De bevolking van Depapere verwacht niette min dat het niet lang zal duren alvorens de infiltranten, wier aantal op ongeveer 30 geschat wordt, zich zullen melden. Een gesloten Nicolaas Jouwe en Herman Womsiwor. de twee Pa poealeden van de Nieuw Guinea- raad, die tijdens dc veie op Schip hol gegeven persconferenties al tijd fel tegen Indonesië van leer trokken, zijn zaterdagavond zwijg zaam en bedrukt naar Nieuw- Guinea vertrokken. In tegenstel ling tot alle vroegere keren acht ten zij het raadzaam zich ditmaal in stilzwijgen te hullen. Ze trok ken zich terug in de speciale ont vangstkamer en de verslaggevers kregen via een ambtenaar van het ministerie van Binnenlandse Zaken te horen dat ze niets had den te verklaren» Ook voor herhaalde dringende verzoeken de verslaggevers dan het stellen van enkele vragen toe te staan zwichtten de beide Pa poea's niet. Stereotiep kwam het antwoord: „Wij hebben niets te verklaren". Volgens berichten van dc afge lopen dagen zou de heer Jouwe slechts tijdelijk naar Nieuw-Gui nea gaan, o.a. om enkele particu liere zaken af te wikkelen. Daar na wordt hij in Nederland terug verwacht. Zijn gezin blijft dan ook ier. In Nederland zou hij dan als vertegenwoordiger van de Papoea's in het buitenland voor een werkelijk zelfbeschikkings recht blijven ijveren. Door op Schiphol geen verslag gevers bij zich toe te laten heeft hij de vraag ontweken of hij met dit plan toch de oprichting van een soort regcring-in-ballingschap op het oog heeft en of hij zich in Nederland gaat vestigen, omdat hij zich met zijn gezin niet veilig in een door Indonesië bestuurd Nieuw-Guinea. Wocndi verblijvende gevangenen Welke rol Womsiwor zal gaan Do Staatssecretaris van Binnen landse Zaken. mr. Th. Bot, is za terdagochtend in gezelschap van de gouverneur, dr. P. Platteel, in Hollandia aangekomen. Via een microfoon richtte mr. Bot zich tot dc Papoea's. Hij zei. dat hij naar Nieuw-Guinea was gekomen om „de bevolking van Papoea-barat" (West-Papoea) recht in de ogen te kijken". Hij verklaarde namens het Kabinet het te betreuren dat de opbouw zo abrupt moet worden afgebro ken, maar hij was er van over tuigd dat de bereikte oplossing in deze omstandigheden voor de Pa poea's de juiste weg is. Hij drukte de Papoea's op het hart dat een immense taak hen wacht. Het allerbelangrijkst noemde hij het voor hen te werken aan de consolidering en zo mogelijk uit- breiding van wat samen met Ne derland is tot stand gebracht. „Indien U dit werk met de uiter ste discipline zal vervullen, zal 't Papoeavolk eerbied en sympa thie verwerven van allen die U vandaag nog kennen, maar die morgen uw hoeders zullen zijn", zo besloot hij- De toespraak werd door een tolk in het Maleis vertaald. De Papoea's applaudisseerden luid. Hier en daar werden de spandoeken in de hoogte gesto ken die ook gebruikt waren bij de aankomst van de Indische gé néraal Rikhye. Daarop stonden versfihjjlende leuzen die tegen de VerenigdèjNa.ties ;waren gericht.- Toen de heren Bot en Platteel reeds vertrokken waren richtte ook het lid van de Nieuw-Guinea- raad Tanggahma zich tot de aan wezigen om een korte uiteenzet ting te geven over het verloop van de onderhandelingen in New York, waarbij hij de Nederlandse delegatie van advies heeft ge diend. Het geheel verliep uiterst rus tig. De vele gewapende politie mannen die de omgeving van het gebouw van de Nicuw-Guineraad bewaakten, behoefden de gehele ochtend niet in actie te komen. Een zeilwedstrijd te Southend in de monding van de Theems is door zware storm in een chaos veranderd, zo heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Luchtvaart zon dag in Londen meegedeeld. Men vreest dat er mensen verdron ken zijn. Een aantal boten sloeg om. Tien mensen werden gered door helikopters en acht opge pikt door reddingboten. Engeland heeft zondag te lij den gehad van stormen en zware regenval. Er zou veel schade zijn aangericht. Noord-Wales en Noord-West-Engeland werden het zwaarst getroffen. Op diver se wegen staat daar wel een me ter water. Laagliggende huizen zijn overstroomd of afgesneden. spelen is niet bekend. Evenmin is duidelijk of hij in Nieuw-Gui nea zal blijven, dan wel, evenals Jouwe, naar Nederland terug zal komen. Het staatshoofd van Cam bodja, prins Norodom Sihanoek, heeft in een toespraak gezegd een bondgenootschap met com munistisch China en de Sowjet- Unie te zullen voorstellen indien hij geen andere middelen vindt om een einde te maken aan „de dreigementen en de aanvallen" van dc zijde van Zuid-Vietnam en Thailand. Prins Norodom Sihanoek zei in de zondag gepubliceerde rede dat Cambodja doordat het mili tair zwak is, hetgeen hij voor een groot deel aan de Verenigde Staten toeschreef, veroordeeld is „de onophoudelijke beledigin gen, dreigementen en aanvallen" van de twee buurlanden te dul den. Vertegenwoordigers van ver scheidene democratische, niet- communistische verenigingen in Spanje hebben besloten hun vriendschappelijke betrekkingen met de Amerikaanse ambassade te Madrid te verbreken. Deze vooraanstaande personen in deze verenigingen verwijten in een bekendmaking de Ver. Staten het bezoek van de Amerikaanse permanente vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Steven son. aan Spanje. Zonder dat daar voldoende rechtvaardiging van internationale aard voor was, is Stevenson naar Spanje ge komen, nu het regime van ge neraal Franco geschokt is door stakingsacties, kritiek van de kerk, de bijeenkomst van Mün- chen en de isolering van Spanje in Europa. „De Amerikaanse regering biedt zonder twijfel andermaal speciale steun aan het totalitaire regime in Spanje", aldus de be kendmaking die onder andere aan diplomatieke vertegenwoor digingen in Madrid is gezonden. In welingelichte kringen meent men dat onder degenen van wie deze maatregel is uitgegaan, liberale monarchisten, christen democraten en socialisten zijn. Een man, die zaterdagochtend probeerde West-Berlijn te berei ken door de Spree over te zwem men. is een tiental meters vóór hij de westelijke oever bereikte, door Oostduitse volkspolitie ge grepen. De in een boot patrouil lerende communistische politie mannen beschoten de voor zijn leven zwemmende vluchteling en achterhaalden hem toen hij nog slechts een meter of tien van de West-Berlijnse rivieroever was. Ze trokken de vluchteling, die niet gewond was, aan boord. Een paar honderd meter zuide lijker gelukte het aan een 20- jarige Oostduitse grensbewaker, niettegenstaande een regen van kogels van zijn collega's, onge deerd het westen tc bereiken. toonaangevend voor moüèiiïe coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. Dc Sowjetrussische ambassade in Oost-Berlijn heeft geweigerd een schriftelijk protest van de Franse commandant in Berlijn te aanvaarden omdat de daarin aan geroerde kwestie „niet onder haat- bevoegdheden" hoort. In het Franse schrijven werd geprotesteerd tegen 't neerschie ten van een vluchteling, toen deze donderdagavond naar de Franse sector van Berlijn uitweek. Het schriftelijke protest was vrijdag op de Sowjet-ambassade afgegeven. Dit werd door het Oostduitse persbureau A. D. N. gemeld. Het is de eerste maal sedert het Sow jetrussische commando in Oost- Berlijn twee dagen geleden werd opgeheven, dat een der westerse geallieerden bij Sowjetautoritei- ten in deze stad protesteert. De Spaanse autoriteiten hebben zaterdag weer een kolenmijn in het Asturische bekken gesloten, omdat de mijnwerkers een zitsta- king hadden georganiseerd. Hier door is 't aantal gesloten mijnen tot 23 gestegen, waardoor 15.000 arbeiders zonder werk zijn. De moeilijkheden in Asturië be gonnen een week geleden, toen een deel van de mijnwerkers een halve vrije zaterdag eiste. ,Dodo", een Ameri kaans aapje heeft in Washington 'n ope ratie moeten onder gaan wegens blind heid aan beide ogen. Opticien B. Click heeft voor Dodo een speciale bril ge maakt. zodat 't- dier tje weer enigszins kan zien. Het brille tje zit met een elas tiekje vast om het kopje van Dodo. De radio-, telefoon- en tele graafverbindingen tussen de V. S. en Cuba zijn zondag ver broken. Van Amerikaanse zijde heeft men daarvoor geen ver klaring kunnen geven. Het State Department zei niet tc weten waarom dc verbinding gen verbroken waren. Zoals be kend heeft de bemanning van twee scheepjes die Castro vijan dig gezind is, vrijdagmiddag een hotel in Havanna beschoten. Ook de Cubaanse radio heeft tot nu toe niet meegedeeld waar om de verbindingen verbroken zijn. Angel Gonzalez, de leider van de Castro-vijandig gezinde stu denten in Mexico heeft zondag verklaard, dat er bij de beschie ting van Havanna minstens 3 Russen zijn gedood en talrijke huurlingen gewond. De aanval lers hadden geprofiteerd van 't feit dat Castro juist op het tijd- In pamfletten, die via de post aan Parijse kranten zijn gestuurd, wordt gewaarschuwd, dat de „ver rader De Gaulle vandaag of mor gen als een dolle hond zal wor den gedood, ondanks alle moeilijk heden die moeten worden over wonnen. De pamfletten zijn afkomstig van de „Nationale Verzetsraad C. N. R. organisatie van 't geheime leger." Zoals bekend wordt de nationa le verzetsraad geleid door de voor malige premier Georges Bidault wiens verblijfplaats onbekend is en die door de Franse politie ge zocht wordt. De aanslag op de president van woensdag j.l. wordt in de pam fletten „geheel en al goedge keurd" en als het werk van „pa triotten" tegen een dictator aan geduid. Op de boulevard Hausmann zijn zaterdag OAS-pamfletten met ge richte leuzen tegen De Gaulle's politiek uit snel rijdende auto's rondgestrooid. Soortgelijke geschriften werden de boulevard naar binnen gegooi de boulevard naar binen gegooid. NA DE AANSLAG OP DE GAULLE. Een van de auto's waarmee de daders van de aanslag op presi dent De Gaulle woensdagavond wisten te ontkomen een grijze Fiat is zaterdag onbeheerd aangetroffen in een straat in Pa rijs. In de auto werden handgra naten gevonden. De gevonden auto zou in Com- piëgne zijn gehuurd door iemand die zich Murat noemde. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft bekend gemaakt, dat de Sowjet-Unie zaterdag twee kernexplosies in de atmosfeer teweeg heeft ge bracht. De ene ontploffing, die een kracht had van verscheidene megatons, vond plaats in het ge bied van Nova Zembla, terwijl de andere proef, die van geringe kracht was. werd genomen in 't gebied van Somipalatinsk in Midden-Siberië. In Franse regeringskringen heeft men met bezorgdheid ken nis genomen van de jongste ont wikkeling in Algerië. Een woord voerder van het ministerie voor Algerijnse Zaken verklaarde zaterdag„Wij zouden graag zien dat men in Algerië spoedig terugkeert tot een toestand van orde en rust". Onlangs liet de Franse rege ring weten dat zij de nieuwe re publiek geen kredieten kan ver strekken, zolang deze staat niet zelf orde op zaken heeft gesteld. Besprekingen over zes techni sche protocollen ter uitwerking 'van hetgeen indertijd in Evian is overeengekomen ten aanzien van Franse hulpverlening aan Algerië zijn gestagneerd, toen het hoofd van het voorlopige uit voerende bewind, Abderrahmane Fares, wijzigingen vroeg in het protocol inzake de bodemschat ten van de Sahara. De Franse minister voor Algerijnse Zaken, Joxe, weigerde toen de overige vijf protocollen te tekenen, zo lang over de Sahara geen over eenstemming bestaat. In offi ciële kringen in Parijs werd ge zegd, dat de moeilijkheden „zui ver juridisch" van aard waren. slip van de beschieting een receptie hield voor dc Russische militairen die pas op Cuba zijn aangekomen. Tijdens de aanval, aldus Gonzalez, waren er Cu baanse ballingen op Cuba aan land gegaan. Zij zullen de anti- Castroïsten gaan helpen, die opereren in de bergen op Cuba. Dc Amerikaanse kustwacht heeft zaterdag in Marathon Flo rida) de twee schepen in beslag genomen, die betrokken waren bij de beschieting van de wijk Miramar van Havanna in de nacht van vrijdag op zaterdag. Het zijn een plezierjacht van 10 meter lengte en een omgebouw de torpedoboot. In Miami heeft Juan Salvat, leider van de groep Cubaanse studenten in ballingschap die de actie heeft georganiseerd, mee gedeeld dat de bewapening van de 1 weelschepen slechts .bestaan heeft uit een zwaar machine geweer van 20 mm en automa tische geweren. De twee boten hadden samen een bemanning van 22 koppen, jongelieden van 19 tot 23 jaar. Het jacht, het kleinste van de twee boten, was de kust tot op 200 meter ge naderd om het vuur te openen. (Men vermoedt dat deze boot met het machinegeweer was be wapend). De andere boot, die 15 man aan boord had, bleef op de achtergrond gereed om zonodig het jacht bij te staan. Volgens Salvat, die zelf aan de actie heeft deelgenomen, is er geen enkel schot op zijn boten afgevuurd. Wel waren enkele schepen in de buurt verschenen, die de overvallers schenen te willen omsingelen, maar in het donker kon men hun bewegin gen niet duidelijk volgen. In dc Zuiditaliaanse stad Bari is het zaterdag voor de tweede achtereenvolgende dag tot onge regeldheden gekomen tussen sta kende bouwvakarbeiders, die ho gere lonen en een kortere werk tijd eisen en de politie. Ruim 200 demonstranten werden aangehou den. Een vijftal politicmannen liep verwondingen op. DE LANDING VAN DE RUSSISCHE RUIMTEVAARDERS Radio-Moskou heeft zondag gemeld dat Russische ruimte vaarders zowel per valscherm als in de stuurhut van hun ruimteschip naar de aarde kun nen terugkeren. De zender gaf een verslag van een persconferentie van de ruimtevaarders Nikolajev -~n Popowitsj. In antwoord op de vraag waarom de ruimtevaarder Ga garïn in zijn ruimteschip, maar zijn collega's Titov. Nikolajev en Popowitsj aan valschermen op aarde terugkwamen, zeiden zij dat men kan kiezen. Zij gaven de voorkeur aan een valscherm omdat zij dat nu eenmaal ge wend waren. Als zij opdracht hadden gehad in hun ruimte schip op aarde neer te komen, was dat heel goed mogelijk ge weest. (Volgens Russische persbe richten na Gagarins ruimtevaart in april 1961 was deze eerste ruimtevaarder aan een val scherm op de aarde terugge keerd.) De bevelhebber van de Wilaja Drie (Kabylië) in Algerië. kolo nel Mohandoe el Hadj, heeft zon dag te Algiers tot verslaggevers gezegd het besluit van het poli tieke bureau de verkiezingen uit te stellen zeer ernstig te vinden, omdat het noodzakelijk is dat het land spoedig gewone instel lingen krijgt. Bovendien is het besluit in strijd met een overeen komst die hij Boedjaf, die zater dag uit het politieke bureau trad, Krim en Bitat zijn aangegaan. De kolonel die toevlucht tot geweld veroordeelde, heeft voorts gezegd dat het Algerijnse bevrij dingsleger de plicht jegens het volk heeft economische vooruit gang en sociale rechtvaardigheid te waarborgen. Het leger zal waakzaam en gemobiliseerd blij ven totdat het Algerijnse volk in het genot van al zijn rechten de economische en sociale structuur van het land kiest. De Walaja Vier. die in feite de stad Algiers in haar macht heeft, heeft de politici ervan beschul digd de revolutie de rug toe te draaien. In een verklaring aan de pers zei de Walaja Vier zondagavond dat men moet eisen dat de na tionale raad van de Algerijnse revolutie bijeenkomt om de hui dige crisis tot oplossing te bren gen. Deze verklaring werd voor gelezen door de woordvoerder van de Wilaja Vier, luitenant Alwasj. Volgens deze verklaring heeft liet politieke bureau zich ver bonden met de ,,neo-kolonialis- ten en de feodale" machten in het land. Het bureau is „de voor hoede van een burgerlijk neo kolonialisme" geworden. In het bijzonder werd kritiek geuit op het feit dat de voor- zitter van de voorlopige uitvoe rende macht, Rares, als kandi daat op een lijst is geplaatst. Deze man die de overeenkomst tussen het staken van het vuren met de O. A. S. is aangegaan, kan nooit het land vertegenwoor digen, aldus de verklaring. De vulkaan Oyama op het eiland Miyake. ten zuiden van de baai van Tokio, is in de nacht van vrijdag op zaterdag tot uit barsting gekomen. Het zou de hevigste zijn sinds twintig jaar, aldus het Japanse weerinstituut. Honderden bewoners van dorpen aan de voet van de vul kaan zijn tijdens de begeleiden de aardbeving op de vlucht ge slagen. Volgens de eerste be richten zijn verscheidene perso nen gewond. Uit de krater komen vlammen van driehonderd meter hoogte, terwijl gloeiende as kilometers in het rond neervalt. Japanse en Amerikaanse oor logsschepen zijn naar het eiland onderweg met hulpmiddelen. Zij zullen zo nodig bewoners evacueren. Door de uitbarsting van de vul kaan de Ojama op het Japanse ten zuiden van Tokio, hebben eiland Mijakedjima, op 325 km minstens 30 mensen verwondin gen opgelopen. De vulkaan begon vrijdagavond lava uit te stoten. Uit de krater schoten vlammen 600 meter de lucht in. Volgens de politie zijn 2500 men sen uit het bedreigde gebied ge ëvacueerd. Japanse en Ameri kaanse oorlogsschepen brengen voorraden naar het eiland. ENKELE BUIEN Het K.N.M.I. deelt mede: In de loop van zondag begon nen oceaanstoringen hun invloed over het Noordzeegebied uit te breiden. De bijbehorende fronten zouden ons land in de nacht van zondag op maandag bereiken 'en op do meeste plaatsen enige regen brengen. Later op de dag zullen verspreide opklaringen voorkomen, maar ook enige bui en. De wind wordt vrij krachtig tot hard, en langs de kust tijde lijk stormachtig uit richtingen tussen zuidwest en noordwest. De maximumtemperaturen zul len dezelfde zijn als zondag', of iets lagere. medegedeeld door het.K.N.M.I.de De Bilt, geldig tot hedenochtend. Veel wind Aanvankelijk hier of daar regen daarna enkele opklaringen, maar ook enige verspreid voorkomen de buien. Vrij krachtige tot harde en aan de kust tijdelijk storm achtige wind, ruimend van zuid west naar west tot noordwest. Dezelfde middagtemperaturen als gisteren, of iets lagere. MAANDAG 27 AUGUSTUS v.m. n.m. 0.01 12.26 0.36 1.01 T.16 1,41 T.26 1.51 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden DINSDAG 28; AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 0.49 1.08 Terneuzen 1-24 1.43 Hansweert 2.04 2.23 Walsoorden 2.14 2.33 27 28 29 op 5.42 5.44 5.45 ZON MAAN onder op onder 19.40 2.39 1837 19.38 3.41 iatoo 19.36 4(45 - 19(36

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1